Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vito P.M.D.

vitopmd
Létrehozva: 2006. augusztus 3. 15:22
"Jelenleg, az ismert ezoterikusokhoz tartozom, és itt vagyok hogy beszélhessünk azokról a dolgokról, melyek izgatnak s nem tudod rá a választ vagy csak szeretnél beszélni róla! Ha van kedved írj róla és dumáljunk...."
  1. 2006. augusztus 7. 08:30126.

    Hai!

    A TEREMTŐ MAGA AZ ÉN (EGO) AZ ÉN MAGA A TEREMTŐ!

    Hermész Triszmegisztosz...mint fent úgy lent is...

    S teremté az embert önnön képére...(teremtés könyve) de ez nem az arc formája, hanem az énkép mint tartalom.

    Én maga vagyok a teremtő s mindenki maga a teremtő s mi együtt élve s halva vagyunk a teremtő mert a TEREMTŐ A MINDEN!

    Akkor most valójában mit nem lehet kharma szempontjából?

    Az egyén és a csoport kharmája is szorosan összefüggő háló...

    Akkor mi van azzal a rengeteg szenvedéssel nem nap mint nap a teremtés óta, hanem pillanatról pillanatra a teremtés óta?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. augusztus 7. 08:24125.

    Hai!

    Igen..ez lehet akár egy összeesküvés elmélet is..ami olyan globális méreteket ölt, mely józan emberi ésszel alig érthető s alig logizálható. Ettől szép s lenyűgőző, ugyan akkor grandiózusan félelmetes is.

    Sokan, ha ilyenekről beszélek, az elején látom az arcukon hogy pszichiátert szeretnének nekem ajánlani, elmeállapotom kezelésére, ám elég hamar megváltozik a grimasz... Amint gondolkodni kezdenek a rendszerbe állított tények során.

    Az igazi hatalom, megengedi hogy a sok senki okoskodjon és kispályás dolgokban kiélje magát, azt hihetvén hogy ezoterikus meg minden, ám a nagy dolgokban szigorú cenzúra van. Az igazi titkok és hatalmi technikák hét lakat alatt vannak. Az átlag embernek ahhoz van joga hogy morogjon, legjobb esetben...just mormorandus...a döntés azonban már nem az övé!

    Aki most a demokráciával jön, az gondolkodjon el azon van e ilyen valójában, vagy csak manipulált tömegek szavaznak a manipulálokra?! Zseniális találmány a demokrácia, a puha diktatúra leplezésére...

    A teremtés könyvének leg inkriminatívabb történése, a tudás fájának tiltása...! Ez van ma is. Eddig a vallások zárták el a tömegek elől, ma a politika meg a tudomány. Ilyen meg olyan spirituális ingyom bingyom...aztán mire mentek vele? okoskák ezrei s tízezrei hiszik hogy kezükben a bőlcsek köve...majd lesavazza a többit ennek hitében s biztonságában...aztán!?

    Marad a szolgaság...marad az örök bizonytalanság..KI VAGYOK ÉN VALÓJÁBAN S MIT TEHETEK S MIT NEM?

    Beszélnek előző életekről, reinkarnációról meg kharmáról meg mindenről, ami önmagában csodás lenne...ha...az alapot tudná?!

    KI VAGYOK ÉN?

    Ez az út kezdete...dogmáktól..tiltásoktól..és egyébb béglyóktól mentesen. Az én (EGO) vizsgálata s fejlesztése...aztán jöhet bármi más...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. augusztus 7. 08:07124.

    Hai!

    A kharma-ról még annyit....

    Ma olyanok is fegyverként használják a tömegbutítás érdekében, akik azelőtt kifejezetten üldözték! Rájöttek hogy a "hagyományos" pokollal való fenyegetés, ma már nevetség tárgya, így az ezoteriát a saját fegyverével kívánja legyűrni. Engedte majd saját értelmezésben kifordította a kharma-t, mintegy magyarázatot arra hogy miért nem lehet ezt se meg azt se az ezotériában vagy az okkultizmusban...

    Ha mindenki betartaná ezeket a fenyegetéseken alapúló tiltásokat, szinte értelmét vesztené az ezoteria, hiszen nem marad semmi ami használható lenne, amit hasznosíthatna az indivídum. Maradna megint a "hitetlenségen és túlzó materializmuson alapúló lélek vakság" vagy a világ csendőre a vallás! Nehéz ügy...

    Bizonyos értelemezésben érthető volt egy ideig a vallás és az állam összefonódásának világot formáló szerepe. Ez alatt persze nem a népírtás szintű hittérítést és inkvizíciót értem! Inkább azt, ahogy a tömegeket rendszerbe foglalták a vallások álltal. Amúgy kaotika lett volna...

    De ez az időszak már lejárt...az emberek felett gyakorolt hatalom viszont gyengült...ennek egyfajta visszarendeződési kisérletét látjuk a hiszterizált vallásháborúkkal (Irak is az) fűszerezett, új ideológiai rendszerváltás képében, amit globalizációnak is hívhatunk. Az illuminátusok és szabadköműves rendek világkormánya ma már nem irrealitás! Sőt...

    Ehhez mint egy pont jól jön a spirituálisan élni s gondolkodni szándékozók elemi megtévesztése...akár a kharma rossz és illogikus értelmezése által..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 7. 07:29123.
    Mármint a hetet, és a beszélgetést ? YESSS !!! Mindenkinek jó reggelt és jó hetet !  
    előzmény:
    vitopmd (122)
    2006-08-07  07:26
  5. 2006. augusztus 7. 07:26122.

    Hai!

    Jó reggelt mindenkinek.....akkor kezdjük?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_525808
    Torolt_felhasznalo_525808
    2006. augusztus 7. 06:19121.
    Az említett film épp ma lesz 12.40-kor a TV2-n.
    előzmény:
    csikcsaba (118)
    2006-08-06  12:10
  7. 2006. augusztus 6. 20:53120.
    Nagyon elgondolkoztatott amit írtál, idáig ez volt az egyik legtalálóbb gondolat a karmával kapcsolatban amit olvastam. Ha jól emlékszem a karma egy szanszkrit szó, egyszerűen annyit jelent "tett". Minden tettünknek következményei vannak, a jóknak és a rosszaknak egyaránt. Ok-okozati összefüggés áll fent folyamatosan, láncolatszerűen a dolgok között. Felesleges dolog "ezomumust" csinálni a karmából. Persze akinek szüksége van valamilyen rémséges, félelmetes hatalomra mitől retteghet, mert fél az élettől ami számára ismeretlen szabályok szerint műlödik, az (ki)talál magának egy haragos istent, aki folyamatosan félelemben tartja, hogy nehogy rossz útra tévedjen. Valójában nincsen rossz út, csak tapasztalatút. Van hosszabb és rövidebb út, kellemesebb és kellemetlenebb útszakaszok, de a tapasztalásokat nem lehet megspórolni. Nem is kell. Valamiért megszülettünk.  
    előzmény:
    vitopmd (115)
    2006-08-06  10:08
  8. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 6. 20:42119.
    Érdekes lehet ez a film. Egy barátnőm mesélt róla még anno, de nem néztem meg. Az általad leírtak alapján kicsit már bánom. Nagyon igaznak érzem, hogy az önbizalom, a sikerünkbe vetett hit az egyik legfontosabb dolog a céljaink elérése érdekében. 
    előzmény:
    csikcsaba (118)
    2006-08-06  12:10
  9. 2006. augusztus 6. 12:10118.

    Néhány évvel ezelőtt láttam egy filmet, ami egy lecsúszott golfozóról szólt, és annak segitőjéről. a 20-as, 30-as évek Amerikájában játszódott, Savannah városában ami Georgia államban van. Maga a film nem kavart túl nagy vihart, sőt inkább lehúzós kritikája volt annak ellenére hogy Robert Redford rendezte és Matt Damon játszotta a golfozót( Randolph Junuh),és Will Smith ( Bagger Vance) a caddie-t. A film cime "Bagger Vance Legendája".... ha valaki látta, akkor tudja miről beszélek, s valójában nem is az a lényeg hogy mennyire volt jó vagy esetleg rossz ez a film (nekem nagyon bejött egyébként) hanem néhány mondat ami nagyon megfogott, hiszen a golfon keresztül pont olyan dolgokról volt szó, főleg átvitt értelemben ami maga az élet.

    Junuh igéretes tehetség volt az Első Világháború előtt de elmegy harcolni és az ott tapasztalt dolgok kikészitik, amikor visszatér már nem saját maga, mignem jön egy lehetőség ahol egy versenyen a világ akkori két legjobb golfjátékosával kell összemérnie az erejét. Persze önbizalom nuku... "I lost my swing"...azaz, elvesztettem az ütésemet.... de ekkor jelenik meg a semmiből Bagger aki tulképp egy Angyal,és ráveszi a maga egyszerű módján hogy mégis induljon.

    Első fordulóban rettenetes teljesitményt nyújt, - 12 ütés hátránya van, esélye nincs. Aztán Bagger segit neki, azzal hogy a következőket mondja:

    - Nézd Bobby Jones-t... nézd ahogy melegit..... nézd hogy hogyan lenditi az ütőjét, laza, nyugodt,ahogy koncentrál és rengeteg ütés közül választhat, de mégsem ő fogja kiválasztani az ütést hanem az ÜTÉS fogja kiválasztani őt.

    - Mindnyájunkban ott lakozik egy ütés ami csak a miénk, amit nem lehet megtanulni, amivel születünk....és amikor ez az ütés kiválaszt minket akkor tudni fogjuk, hogy ez és csak ez ami a mienk, és ezzel jutunk a legmesszebbre.

    Junuh szárnyakat kap, belép a "zónába" és innentől kezdve nem tud hibázni, noha van még egy pillanat amikor meginog s ekkor is Bagger segit neki:

    - Túl nagy terheket cipelek - mondja Junuh....és nem tudom letenni őket, nem tudom, hogyan kell, nem értem és te se érted Bagger.

    - Nem is kell értenem -válaszolja az - Ezen a világon nincs olyan ember akinek olyan terheket kelljen cipelnie amiket nem ért. Én csak itt vagyok neked, hogy segitsek abban hogy letedd ezeket a terheket, de az utad magad kell bejárnod, magad kell elűznöd a démonjaidat........azt hiszem itt az idő..... de én itt vagyok, hisz mindig is itt voltam....pont itt....melletted.....

    Nehéz igy átadni ezen szavak jelentését, hiszen szerintem látni kell az egész filmet, s akkor érti meg igazán az ember ha amegfelelő szövegkörnyezetben, helyzetben látja, hogy mirőlis szól a történet, de a dolog lényege hogy mindenről szól csak pont a golfról nem.....a golf csak eszköz.

    Bocs ha hosszú voltam és nem biztos hogy teljesen érthető, de számora nagy jelentőséggel bir....ujra és ujra megnézem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. augusztus 6. 11:23117.


     Tudod....elég meggyőző módon juttattál most információhoz. Sose gondolkodtatott még ennyire el a karma, mint törvény, vagy szó, vagy maga a cselekvése életemnek. Ennyire sose. Most megálltam, szusszantam egy hatalmasat, és mintha mázsás koloncok repültek volna le rólam, úgy éreztem magam. Pedig csak egyszerűen elolvastam amit írtál. S bár most mennem kell, mert várnak itthoni kötelezettségeim, annak amit most tőled elolvashattam, nyoma marad bennem. Örökre.
    Tudod, legtöbbünk kósza levélként sodródik tova az élet viharaiban. És megpróbál ugyan mélységekbe eljutni, ilyen-olyan tanfolyam, vagy tapasztalat szerzés útján, azonban elég egy gondolat ahhot, hogy látszólag rendbeszedett világom, érzések, gondolataim halmaza, összeomoljon, és most kezdhetem újra a teremtésüket. Ez most nálam, mivel hétközben nem nagyon tudok írogatni, eltarthat egy kis ideig.
    És én is várom a többiek reagálását.

      

    előzmény:
    vitopmd (116)
    2006-08-06  10:22
  11. 2006. augusztus 6. 10:22116.

    Hai!

    Az elébbi soraimat nem bántásból s nem kötekedésből írtam, sokkal inkább azért, gondolkodjunk végre együtt azokon a dolgokon melyről általában beszélünk....

    Nekem sem könnyű nap mint nap hallani-olvasni azokat a téves és dezinformált állításokat, melyek az emberek között keringenek erről meg arról, főleg ezoterikus témában.

    Nekem meg kifejezetten kötelességem hangot adnom nem tetszésemnek, ha olyat látok vagy hallok ami nem fedi a valóságot....vagy....

    Várom reagálásaitokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. augusztus 6. 10:08115.

    Folytatás: Gondoljunk bele, az ismert emberi történelem mily módon változtatta meg a világot. Ez akkor most rossz karma ? Ezért kik vállalják a felelősséget ? Egy nem létező mennyország és egy nem létező pokol között. Úgy gondolom, sőt tudom, hogy a karmával vagdalkozók és arra mutogatók többsége hiányos tudásból, álszentségből, direkt megvezetésből mondja azt amit. A világ egyik legismertebb, s talán leghatalmasabb vallásásnak ikonja, élő Istene, a Názáreti Jézus, is hatott az enberekre szavai és cselekedetei által, melyel közvetlen környezetér, majd kétezer év távlatában a világ egész arculatát megváltoztatta. Akkor ő most bűnös ? Hiszen ő még a halott Lázárt is feltámasztotta, beavatkozott élet és halál ritmusába. Az orvos aki naponta élet, s halál ura, akkor maga az Isten, vagy csak egy ember, aki beavatkozik mások karmájába nap mint nap. Nem biztos, hogy végül, de nem utolsó sorban egy kérdést tennék fel: Mi lenne ha végre nem csak okoskodnánk, mielőtt végzetes, vagy végletes kijelentéseket tennénk olyan témákban, amikben nem biztos, hogy igazunk van, mert ez is beavatkozás mások karmájába. Szivesen állok bárki elé, bárhol, s, bármikor bebizonyítani állításaimat, s igazamat. Nem kell nekem ahhoz mágusnak lennem, csak gondolkodó embernek, hogy eme igazságoknak legalább alapfokon ismerője legyek. Aztán még egy záró gondolat: A bölcs enber soha semmit nem tagad, csak vizsgál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. augusztus 6. 10:07114.

    Hai!

    A legszívesebben minden topikba, mely ezoterikus, vagy spirituális témával foglalkozik, betenném a következő gondolatsoraimat:

    Az általam olvasott topikokba, vissza-visszatérő problémaként jeletkezik egy olyan állítás, mely nem fedi a valóságot, rossz és torz tanítások következményeként. Ez pedig nem más, mint a karma, annak hatása és az abba való beavatkozás lehetősége.  Vegyünk egy közvtetlen témát, mely a leggyakrabban hangzik el:

    "A mágiával (fekete és fehér - ez is rossz megfogalmazás) vagy jóslással beavatkozunk ártó módon valakinek a karmájába, felülírva döntési szabadságát, valamint visszacsatolásként fejünkre veszünk egy problémát, mely a saját karmánkat is rossz irányba befolyásolja."

    Akkor most finoman fogok fogalmazni. Ez egy baromság és ezt azok terjesztik, akiknek halvány fingja sincs mind a karmáról, mind a mágiáról és azok hatásáról. Sőt... valszeg az élet nagy dolgairól sem. Ugyanis, kezdjük az elejéről, emeljünk ki egy individumot. Minden mely vele megtörténhet vagy nem, már a fogantatástól benne van a karmájában. Ugyanis a tévedés ott szokott lenni, miszerint a karmát egy előre rögzített merev isteni vagy teremtői irányvonalként aposztrofálják. Ha ez így lenne, maga a teremtő vagy Isten tiltaná meg a szabad gondolkodás, vagy döntés lehetőségét. Engedjetek meg egy idézetet: "Teremtettelek nélküled, de nem boldogítalak nélküled" mondta a teremtő az emberfiának. Gondolkodjunk egy kicsit... Sokan azt állítják, s mondják, ezt sem tehetem, azt sem tehetem, mert beavatkozom a másik karmájába. Jó lenne egyszer megérteni, hogy minden amit teszünk vagy amit nem az beavatkozás. "Pillangó effektus." Vegyük egyszerűbbre. Te, amikor megmondod barátnődnek, hogy láttad a fiúját egy másik lánnyal, Te nem avatkozol be ? Pedig nem is jósoltál. Megteheted, vagy nem ? A barátnőd lelkében biztos, a történések sorában viszonylagos az eredmény. Gondolom nem mondtam újat. Egyébként mindenki jósol, csak nem tud róla. Újabb példa: Fiam, ha nem tanulsz, hülye maradsz.. Kislányom , ez a fiú Téged át fog verni... Ma esni fog az eső... Figyeld meg, hogy kirúgják a Józsit...  Ezek mind jóslatok, előrejelzések, sokszor alaptalanul, sokszor jó megérzések alapján. Ezeknek mindig van következménye. Az emberi létezésnek, életnek pontosan az a mozgatórugója, hogy hat önmagára és a környezetére, és ez a beavatkozás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. augusztus 5. 18:57113.

     Most, hogy így elolvastam több, sok hozzászólásodat, mert hát ugye én személyesen nem ismerlek, azt érzem intuícióm alapján, hogy te egy egyenes őszinte ember vagy. Azt hogy a közösség amelyhez tartozol nagy Mesternek tarthat méltán, szintén egy  tulajdonságaid közül. Pozitívum természetesen. És mivel egy rövid ideje vagy fent az én látómezőmben, sok mindent nem tudok még most mondani, ám ezt vallom, s ezért írtam le neked, hoyg a topikindításodra is felehessek, ne csak úgy általába írjak.
    előzmény:
    vitopmd (1)
    2006-08-03  15:22
  15. 2006. augusztus 5. 18:45112.
    mi olyan vicces?  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273402 (111)
    2006-08-05  18:02
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 5. 18:02111.
                                    
    előzmény:
    Ókina54 (110)
    2006-08-05  17:25
  17. 2006. augusztus 5. 17:25110.

    Igen. Azonban a lényege amit én leírtam ez: ismétlem a 103. hozzászólásomat:

    a jóslás nagyon komoly karmát vonz annak fejére, aki jósol. Biztos nem mindenki tudja ezt felvállalni, kezelni, stb. tán ezért nem találsz megfelelő jóst, pedig keresel. Gondolj bele: megjósolja neked valaki, bárki, akárki, hogy mi történne veled, ekkor, meg ekkor. Pl. férjhez mégy, és nem szereted, vagy, meghal egy közeli hozzátartozód, vagy, és a példákat sorolhatnám a végtelenségig. És te, akinek ezt előre megmondták, egy szalmaszálat se teszel el ennek a megjósolt eseménynek az útjából, magyarul, szabad folyást engedsz a megjósolt esemény bekövetkeztének. Holott: Szabad akaratod van, mint mindenkinek. Ezért nem jó bizonyos dolgokat megJÓSOLNI senkinek, legfeljebb, ha tanácsot kér mert válaszút előtt áll, akkor adunk neki annyi infót, amellyel meg tud bírkozni.

    Így teljes kép.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157842 (107)
    2006-08-05  17:04
  18. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 5. 17:17109.

    Ezekkel viszont egyetértek, nem magával a kötéssel van a baj, az egy eszköz. Meg kll gondolni mikor és kiért. A késsel kenyeret is lehet vágni, de ki lehet nyírni a szomszédot is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_136782 (101)
    2006-08-05  14:56
  19. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 5. 17:14108.

    Szia!

    Igen, energetikai kezelésnél feltétlenül igazad van, ott tényleg nem szabad és nem is szokták engedni. A jóslás szerintem más témakör. Ott nem feltétlenül ez a lényeges.

    előzmény:
    Ókina54 (106)
    2006-08-05  16:53
  20. Torolt_felhasznalo_157842
    Torolt_felhasznalo_157842
    2006. augusztus 5. 17:04107.

    Kedves Ókina 54!

    Azt írtad "megjósolja neked, valaki, bárki, akárki hogy mi történne veled ekkor, meg ekkor..."és te egy szalmaszálat se teszel...

    Hát egyetértek veled a szabad akarat kérdésében, de ebben nem.

    A számomra hiteles "jós", aki persze nem jövendőmondó, annyiban ad segítséget, hogy felvázolja a lehetséges útirányokat,hogy mi lehet ha erre indulsz vagy arra, és meghagyja neked a döntés szabadságát.

    Ez számomra a hiteles segítség, hiteles, valós tudással.

    Életem folyamán rengeteg megválaszolandó kérdésem, problémám volt, jártam jóstól-jósig.A neveket nem említem, nem azért, mert félek, hanem azért, mert nem tudom bizonyítani.De nem is tisztem.Elég volt számomra a bizonyság arról, hogy mennyi kókler, magát mestermágusnak és ősi mágusnak meg parafenoménnak sőt látónak tituláló egyénnél jártam, akik a média által a legnagyobb ismertségnek örvendenek.Kőkemény tízezreket hagytam ott a semmiért.Mindegyik azt mondta, amit magam is tudtam.De megoldást a problémámra nem kaptam.

    előzmény:
    Ókina54 (102)
    2006-08-05  15:44
  21. 2006. augusztus 5. 16:53106.

    Mouna neked ebben igazad van. Én a paciensekre gondolva írtam ezt az infót. Ők azok, akik saját magukat korlátozzák agyilag, ha engedjük, hogy keresztbe tegyék kezüket lábukat, mondván: nekem ez így kényelmes.
    A kényelem fő szempont, ha a pihenés a cél. De ha egy kezelés, pl. akkor nem engedjük meg, hogy akár még ez a kis akadályozó, gátló tényező is zavarja energetikai rendszerének feltöltését. Persze, van akinél ez a korlátozó mechanizmus nem működik, ám ez nem látszik rajta, s ezért a prevenció a cél.

     Én erről ezt érzem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591579 (105)
    2006-08-05  16:43
  22. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 5. 16:43105.

    Hello,

    Lehet, hogy egy kezdőt akadályoznak az ilyen "energetikai blokkok" "blokádok" , ebből is látszik, hogy az illető gyakorlatlan, nem kellő tudással rendelkező még. Egy profit ilyen apró kis trükkökkel nem lehet akadályozni, keresztezések és egyéb energetikai védőberendezések ellenére is pontosan és részletesen fel tudja térképezni az illetőt mind pszichológiai mind energetikai szempontból.  

    előzmény:
    Ókina54 (102)
    2006-08-05  15:44
  23. 2006. augusztus 5. 16:41104.


     Én nem jósolok, ezért aztán nincsen olyan gondom, amit te írsz, s amit megértelek, hogy ez így van, lehet, mert kóklerek, akik "lehúzzák" a naív, hiszékeny embereket, mindig is voltak, vannak, lesznek, amig van aki beveszi azokat a süketeléseket, melyeket előadnak.
    Csak egy pl. van egy értékes barátnőm, akit befizettek barátnői, csak úgy brahiból egy jósnőhöz, és aki 5 féle technikát bevetett, azért a 60ezer Ft-ért, amit elkért a tranzakcióért. Nos, barátnőm a Tarot kártyám segítségét kérte utána tőlem, mert szerette volna megtudni melyik fiút válassza. A kártyából én, ugyanazokat a dolgokat elmondtam neki, amit a "jósasszony" rövidebb idő alatt, és! nem vágtam le egy csomó pénzre, hanem! elmondtam neki barátilag. Más kérdés, hogy ő ezt nem gondolta ingyen, és felajánlott érte fizetséget. Lebarteleztük egymással.
    Én nem azt akarom ezzel mondani, hogy a fizetség sok, hisz neki adóznia kell, és egyéb költségek kifizetését ebből a jövedelméből.
    Ami nekem magas az az, amit te is írsz, kedves Trinity. Mindenkit egykaptafára vesz, némely szakember. Ennyi.

       

    előzmény:
    TriNiTy (103)
    2006-08-05  16:27
  24. 2006. augusztus 5. 16:27103.

    szia!

    Igazából nekem az a gondom, hogy amikor jósolnak, akkor vagy baromi nagy általánosságokról van szó ( volt olyan, hogy egy barátnőmmel mentem el egy jóshoz, mind a ketten jósoltattunk, amíg az egyiknek jósolt a jós, a másikunk kint várakozott. Hazafelé megbeszéltük kinek mit mondott.. 100%-ban egyezett    ), vagy tudom, hogy hülyeségeket beszél.

     

    előzmény:
    Ókina54 (102)
    2006-08-05  15:44
  25. 2006. augusztus 5. 15:44102.


     Én nem akarom a fejemet itt játszani, nem ezért írom amit most mondok.
    Trinity, a jóslás nagyon komoly karmát vonz annak fejére, aki jósol. Biztos nem mindenki tudja ezt felvállalni, kezelni, stb. tán ezért nem találsz megfelelő jóst, pedig keresel. Gondolj bele: megjósolja neked valaki, bárki, akárki, hogy mi történne veled, ekkor, meg ekkor. Pl. férjhez mégy, és nem szereted, vagy, meghal egy közeli hozzátartozód, vagy, és a példákat sorolhatnám a végtelenségig. És te, akinek ezt előre megmondták, egy szalmaszálat se teszel el ennek a megjósolt eseménynek az útjából, magyarul, szabad folyást engedsz a megjósolt esemény bekövetkeztének. Holott: Szabad akaratod van, mint mindenkinek. Ezért nem jó bizonyos dolgokat megJÓSOLNI senkinek, legfeljebb, ha tanácsot kér mert válaszút előtt áll, akkor adunk neki annyi infót, amellyel meg tud bírkozni.

    Vito kedvesem, nekem a keresztbe tett kézről lábról a : Saját gondolati erőnk jut eszembe, ami ugye úgy van bekódolva, hogy pl. "Kerestbe teszek neki, ne jusson előbbre!" szóval én ezért kérem a "pacienst" hogy ne tegye se kezét se lábát keresztbe, mert ez tényleg működő ellenmechanizmus az emberekben. Más is ezt tapasztalta már, ha nem figyelt e jelenségre. Ugye a "keresztre feszítés" mint egy beidegződés, negatív erőként működik az emberben. Keresztbe rak az egyik a másikának, elgáncsol stb.

      

    előzmény:
    TriNiTy (94)
    2006-08-04  16:33

Címlap

top