Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vito P.M.D.

vitopmd
Létrehozva: 2006. augusztus 3. 15:22
"Jelenleg, az ismert ezoterikusokhoz tartozom, és itt vagyok hogy beszélhessünk azokról a dolgokról, melyek izgatnak s nem tudod rá a választ vagy csak szeretnél beszélni róla! Ha van kedved írj róla és dumáljunk...."
  1. 2019. május 15. 06:33152501.

    '....'es,    (szerintem)  a  rom.Katolikus  Egyhaz,  ma  is  a  legjobb  "uzlet"  a  vilagon.


    A  "hivek"  adnak,  adnak,  adnak,     es  a  papok  (no,  meg  a  pa'pa)  jol  e'lnek.


     


    :-))  

    előzmény:
    jotudni22 (152499)
    2019-05-15  06:20
  2. 2019. május 15. 06:27152500.

    Igen,   "sok  sikert"   mindenkinek  akinek   kell  egy  jo'  UGYVE'D   !


     


    :-)))

    előzmény:
    vitopmd (152498)
    2019-05-14  16:43
  3. 2019. május 15. 06:20152499.

    Van  az  Angol  nyelvben  egy  jo mondas:  "wishfull  thinking"


    vagyis,  arra   gondolsz  amire  va'gysz...  (va'gyodo  gondolkozas  ???)


             ( huuuu"  de  nehe'z   ez  a  Magyar  nyelv.......)


    Na,  szoval  az  emberek  tobbse'ge nem  birja  elfogadni,  hogy  egyszer V E' G U"NK  van.   


    V E' G E....   slusz  pasz.


    Erre  fol  egy  okos  valaki  kitalalta   a  tulvilagot,  angyalokat,  ordogoket,  "szellemeket",  stb  stb-iket,   es  ezek  nagyon  jo   "uzletek"   ma'r  evszazadok  ota.  Ha  jo  leszel,  az e'gbe  me'sz  ha  nem,  akkor  az ordogokkel  fogysz  ro"mizni....   :-))


    Szerintem, a  bu"n   e's  a  bunba'nat  voltak  a  legjobb  idea'k,  ---- millio-es  millio  ember  hisz  me'g  ma  is  azokban,  es  azokon  keresztul  van  egy  kis  "kontrol" felettuk,   a kulobozo  "predikatorokon"    keresztul.


     


     


     

    előzmény:
    vitopmd (152497)
    2019-05-13  11:14
  4. 2019. május 14. 16:43152498.

    Hai!


    Különleges telihold várható május 18-án. Legalábbis azoknak akik okkult gondolkodásúak. Igen előnyös párkapcsolati és szerelmi problémák megoldására, simítására. Vagyis....ezen a napon akik bajban vannak érdemes erre a napra koncentrálva közeledniük párjuk felé. 


    Sok sikert....


     


    ui: A képen egy érdekes táblázat van. Értelmezzétek.

  5. 2019. május 9. 10:42152496.

    Hai!


    "Ne a nagyobb hatalomtól várd a választ, magadban keresd...!" by Vito

  6. 2019. május 7. 08:41152495.

    Hai!


    Steve Jobs, a világ egyik leggazdagabb embere 5 éve halt meg. Utolsó szavai azóta bejárták a világot:


    "Az üzleti világban elértem a siker csúcsát. Mások szemében az életem maga siker megtestesítője.



    Ugyanakkor, a munkától eltekintve, kevés örömöm van. A legvégén a vagyon csak egy olyan tény, amihez ugyanúgy hozzászokunk.


    Ebben a pillanatban, a betegágyon fekve és visszaemlékezve az életemre, felismerem, hogy mindaz a gazdagság és elismerés, amire annyira büszke voltam, elhalványul és jelentéktelenné válik, ahogy egyre közeledik a halál.


    A sötétségben látom az életben tartó gépek zöld fényeit és hallom a búgó hangjukat, egyre közelebb érzem a halált.


    Most már tudom, amikor elegendő vagyont halmoztunk fel, mely élethosszig kitart, más dolgokat kellene keresnünk, amelyeknek nincs köze a vagyonhoz.


    Valami sokkal fontosabbat:


    Talán kapcsolatokat, talán művészetet, talán fiatalabb korunk álmait...


    A vagyon folyamatos üldözése csak egy önmagából kifordult személyt hoz létre belőlünk, amilyen én is vagyok.


    Isten adta képességünk érezni mindenki szívében a szeretetet, nem pedig a vagyon által előidézett illúziókat.


    Az életem során megszerzett vagyont nem vihetem magammal.


    Amit magammal vihetek, az csak a szeretet által kiváltott emlékek.


    Ez az igazi gazdagság, mely követni fog, elkísér, erőt és fényt ad.


    A szeretet ezer mérföldeket képes utazni. Az életben nincsenek határok. Menj, ahova akarsz. Érd el a magasságot, amit el akarsz érni. Minden ott van a szívedben és a kezeidben.


    Melyik a világ legdrágább ágya? - A beteg ágya.
    Alkalmazhatsz valakit, hogy vezessen helyetted, csináljon neked pénzt, de nem vehetsz rá senkit, hogy viselje el a betegségedet helyetted.


    Az anyagi dolgokat megtalálhatjuk, ha elvesznek. Egyetlen dolog van, amit nem találhatunk meg, ha elvesztettük - az Életet.


    Amikor valaki bemegy a műtőszobába, észreveszi, hogy van egy könyv, aminek az olvasását még nem fejezte be - "Az egészséges élet könyve".


    Bármely szakaszában is vagyunk pillanatnyilag az életünknek, egyszer majd szembesülünk azzal a nappal, amikor behúzzák a függönyt.


    Gondosan őrizd a szeretetet a családodért, a szeretetet a házastársadért, a szeretetet a barátaidért...


    Bánj jól magaddal. Törődj másokkal!"


  7. 2019. május 7. 08:10152494.

    Kulonben Charles Baudelaire a mondat szuloapja.... La plus belle des ruses du Diable est de vous persuader qu'il n'existe pas !


    Megtalalhato a Petits Počmes en prose  c koteteben...


    Aztan felkapta a filmipar...

    előzmény:
    Mozdonj (152493)
    2019-05-07  07:49
  8. 2019. május 7. 07:49152493.

    Hai!


    Egy régi mondás szerint, az ördög legnagyobb trükkje, hogy elhitette az emberekkel, hogy nem létezik.
    Én meg azt mondom, a legnagyobb trükkje, elhitette az emberekkel hogy ő is ember.

    idézet:
    vitopmd (152482)
    2019-04-25 07:48:30

    Nem olyan nagyon regi ez a klise : egy hulye filmbol jon : "Az ordog ugyvedje" volt a cime . De  betettek a "kozonseges bunozok" filmbe is es az "Iteletnap"-ba is...

    előzmény:
    vitopmd (152480)
    2019-04-25  07:48
  9. 2019. május 6. 09:16152492.

    Hai!


     


    Szia. Más nevében nem tudok nyilatkozni, csak a sajátomban.


    Igen, nálunk szokásban volt az apukáknak is köszönteni az anyukákat anyák napján. 


    Szerintem szép szokás. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (152489)
    2019-05-06  07:36
  10. 2019. május 6. 08:10152491.

    Ma egy nagy penzlenyulas, az egesz unnepesdi  : Teged , mert jo vagy , minden egyes napon szeretnek es tisztelnek a csaladtagjaid , ismeroseid , betegeid ... biztos vagyok ebben

    előzmény:
    szizsuzsóka (152489)
    2019-05-06  07:36
  11. 2019. május 6. 08:07152490.

    Nem felsz , hogy bekava varazsol a Vito ?
    Vagy valami szerelmi magiat ken rad ?


    En annyit tudok rola , hogy franciaknal sajnos "uj" , "csinalt" unnep az anyak napja.
    Hivatalosan 1950 ota "unnep" , de XIX szazad eleje ota /1929/ letezik az unneples mint kesztetes az anyasagra : az unneples ertekesebbe akarta tenni az anyasagot/az anyat, tobb gyerek kellett ...erosen  "nationalista" dolog volt , lasd a vichy kormanyt 1941-ben, : az "anyat" , minta a  "hazanak" szulo valakit  unnepelte a nep...


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (152489)
    2019-05-06  07:36
  12. 2019. május 6. 07:36152489.

    Bocsánat a kotnyeleskedésért.


    Érdekelnének a családi szokások . Gyermekeik édesanyját szokták a férjek köszönteni ?


    Köszönöm nint hatszoros nagymama az anyák napi köszöntést .

    előzmény:
    vitopmd (152487)
    2019-05-05  09:26
  13. 2019. május 5. 18:31152488.

    Különben jól vagy? Székleted? Lázad?


     


    "A szerelmes a szerelmének a szemében, még a csipát is gyöngyszemnek látja." by Vito


    A csipa az nem gyöngyszem.
    Orvosod van? Valszeg kötőhártyagyulladás.
    Vagy orális utáni csókolózás eredménye: fertőzés

    előzmény:
    vitopmd (152486)
    2019-05-04  09:20
  14. 2019. május 5. 09:26152487.

    BOLDOG ANYÁK NAPJÁT MINDEN ÉDESANYÁNAK....

  15. 2019. május 4. 09:20152486.

    Hai!


     


    A BEFELÉ TEKINTŐ ÉN...


    Van egy szűrő az emberek jobb agyféltekéjén. 
    Jelenleg egy új szinten élünk. amelyen a jobb agyfélteke impulzusról impulzusra történő erősítése zajlik. 
    Nem csak a bal agyféltekű kultúra dominanciája fog véget érni, hanem a nyugati félteke dominanciája is. Ha neked a bal agyféltekéd a domináns, és találkozol valakivel akinek a jobb , vagy mindkét agyféltekéje domináns, azt fogod gondolni, hogy az a személy őrült, vagy megkergült. vagy szélsőséges, mert te a valóságot teljesen másként dekódolod mint ők. 
    Elfoglalhatod az elmédet tényekkel és számadatokkal, hogy meg tudj feledkezni önmagad szeretetéről,
    Felépítheted az elmének ezt a hamis templomát, hogy úgy tegyél, mintha okos lennél. 
    Vagy, hogy tegyél úgy, mintha tudnál dolgokat, de attól még menekülsz, és ezt te is tudod.


    Az emberi létezési állapotnak van egy oldala, amely mindig a sötétben akar majd maradni. Az Árnyékban akar maradni. 
    Rengeteg bátorságra van szükség ahhoz, hogy RÁNÉZZ ÖNMAGAD NEGATÍV, gyengébb oldalára. Egyszerűen csak fordul meg.. és vess rá egy pillantást. 
    Mond, hogy oké, ez a részemet képezi. Van arany a sötétben. 
    Mint tudod, mikor fény vetül egy tárgyra, az árnyékot vet. 
    AZ ÁRNYÉK EMLÉKEZTET BENNÜNKET, HOGY LÉLEKKEL RENDELKEZŐ LÉNYEK VAGYUNK. 
    Az árnyék, amit átkoztunk, az árnyék ami elől menekültünk, amit okoltunk, hogy belekerültünk az életek végtelen körforgásába, az az ISTENISÉGÜNK, az a LELKÜNK.


    A befelé tekintő Én, egyszerűen csak van, szeret téged. 
    Ennek a külső megnyilvánulásnak mindenét a lélek mélyévé transzmutálja. . 
    EGY FÉNYEN TÚLI FÉNNYÉ, és ÖRÖKKÉ VALÓ BÖLCSESSÉGÉ.


    A dualitáson való túlhaladás az egyik kulcs, Na most, az egyiptomi misztérium-iskolákban tanított képességek egyike,, abban rejlik, hogy megértsük az emberi faj alkímiáját, és azt, hogy mire vagyunk képesek és úgy tekintsünk erre, mint egy mérlegre. És a karjait úgy billentsük, ahogyan akarjuk. 
    A mesterré válás, vagy egyfajta mesteri szint elérésének kulcsa,, hogy EGYENSÚLYT HOZZUNK A KÁOSZBA...


    És szó szerint TEREMTÉST szövünk, a káosznak ama folyamatában.


    Az egy ILLÚZIÓ, hogy van JÓ vagy ROSSZ. SÖTÉT vagy FÉNY, Az egy illúzió, hogy van fent és lent, mert ezen illúziók mindegyike a dualitás egy formája. 
    A DUALITÁS EGY TÜKÖR, AMIBEN LÁTHATOD MAGAD. 
    A benned lévő sötétség. Arra késztet, hogy egy pillantást vegyél a gyengeségeidre. és a sebezhető pontjaidra. 
    A régi hitrendszerek, mely szerint magához ragadhat az ördög és magához ragadhat Isten is. Szemben álló erőkbe vetett hitrendszerek, Majdnem az idők kezdete óta létezik az a hit, hogy van dualitás és mindez egyfajta félelmet és egyfajta bezárkózást okoz, amely még szorosabban fogja azt a hitrendszert. És az a hitrendszer, és az az illúzió hozza létre a a dualitást, amit a minden napi életben tapasztalsz. 
    Itt az ideje elengedni azokat az illúziókat... egyébként..Mert Nincs sötétség és nincs fény. CSAK TUDATOSSÁG VAN.
    Nincs menny és nincs pokol. CSAK TUDATOSSÁG VAN. 
    Nincs helyes és helytelen, CSAK TUDATOSSÁG VAN. 
    És ebben a tudatosságban SZERETET VAN.
    Merész lépés elengedni a szükségletet, hogy legyenek szemben álló erők az életünkben a Valóság illúziójának megalkotására.


    Készen állsz arra, hogy elengedd a szemben álló hitrendszereket? 
    Készen állsz, hogy elfogadd ÖNMAGAD EGYSÉGÉT és szuverenitását?
    Végy egy mély levegőt!
    Az összes fájdalom, függőség, szenvedés az én teremtésen volt... Loptam, hazudtam és harcoltam magammal és másokkal. Éveken át pusztítottam a testemet pillanatnyi élvezetekkel, megtöltöttem a bennem lévő üres lyukat. hogy elleplezzem az élettel szembeni elégedetlenségemet.


     


    ( A hatodik nap ideje c. filmből részlet...)

  16. 2019. május 1. 11:31152485.

    Hai!


    "A kínai bölcs mindent tud, tudja hogy a föld lapos, és a négy sarkát négy elefánt tartja. Csak azt nem tudja, a négy elefánt min áll?" 

    idézet:
    vitopmd (152485)
    2019-04-30 08:31:12

    Halihoooo


    Kis helyesbites. 


    Indiai bolcs beszel negy elefantrol.


    S ez a negy Foldet tarto elefant  egy hatalmas teknosbeka hatan erolkodik.


    A kinai cucc azt mondja,  hogy az egesz Univerzum  egy hatalmas teknosbeka hatan talalhato


     


      

    előzmény:
    vitopmd (152483)
    2019-04-30  08:31
  17. 2019. május 1. 08:40152484.

    Hai!





    Beltane ünnepét világszerte megünneplik. A kelta ünnep másik neve: Cetsamhain - az ünnep ellenpontjára, Samhain-ra utal. Egyéb elnevezései: May Day, Walpurgis-éj, majális. A nap pogány eredetű szimbóluma a májusfa - egyes vidékeken jakabfa. A középkori egyházatyák ezt próbálták a keresztény jelképpel, a feszülettel behelyettesíteni, innen az egyik elnevezés, a Feszület napja. A görögök, rómaiak e napon köszöntötték Maiát, az ötödik hónap védő istennőjét.






    Beltane az ünnep ősi kelta neve, az ír-kelta "Bealtaine" vagy a skót kelta "Bealtuinn." anglicizált változata. Mindegyik egyaránt Bel tüzét jelenti. Bel (Beli, Belinus) a kelta fényisten. A közel-keleti Baal istenre vezetik vissza eredetét. 

    Beltane eredetileg kelta vagy druida tűzfesztivál volt, amit az Istennő és a Szarvas istenség egyesülésének megünneplésére celebráltak, a termékenység dicsőítésére. Az ősidőkben juhokat áldoztak fel tűzben, a termékenységért. Walesben Creiddyladhoz kapcsolódott az ünnep, és gyakran Május Királynőjének hívták. 


    Beltane az ifjú Isten férfivá serdülésének ünnepe. Ekkor szeret bele az Istennőbe, és szerelmük beteljesül a mezőkön, virágos réteken. Az Istennőben megfogan az Istenség. Az Ő termékenységének, megtermékenyülésének ünnepe ez. 


    A virágok és a zöld lombok az Istennőt jelképezik, maga a májusfa az Istenséget. Beltane jelenti az életerő, a szenvedély visszatérését, és a vágy beteljesülését.  
     


    Az ünnep szimbólumai
    Májusfa


    Eredetileg fallikus szimbólum. Főleg legények állították a kiszemelt leányoknak. Sikeresebb leányzók udvarában több fát is állítottak. Akinek az udvarában egyetlen májusfa se került, az elhagyatottnak, árvának érezhette magát. Az egyes fafajtáknak is megvolt a sajátos jelentése. Színes kendőkkel, szalagokkal díszítették föl, ezek egyértelmű nőszimbólumok.  Máshol enni-és innivalókkal díszítették, és a legényeknek kellett lehozni. Körültáncolták.  
    Egyéb népszokások:  
    A házakat zöld lombokkal ékesítik fel.  
    Más népszokások:  íjászverseny (vö. Robin Hood, Ivanhoe), lakoma, zene, tánc,  tivornya.  A leányok megmosakodtak a Beltane-hajnali harmatban, hogy szépek és fiatalok maradjanak.


    Az egyik legszebb szokás: a falu vagy város fiataljai kimennek a mezőre, erdőbe április 30.-án éjfélkor, virágokat szedtek, azt hazavitték, és azzal ékesítették magukat, otthonaikat. Minden egyes háznál megálltak, lakomáztak, ettek-ittak, jól érezték magukat. 


    Az ünnep hagyományos színei: a piros és a fehér, valamint a zöld lombok. A ház védelmére virágszirmokat hintettek szét, majd összesöpörték egy sarokba, és a ház köré hordták. 


    A rómaiak Floralia ünnepe szoros összefüggést mutat a május elsejei pogány népszokásokkal. Három napig tartó, orgiasztikus jellegű mulatozás volt a lényege. Természetesen termékenységvarázslás volt minden ilyen fesztivál értelme.  
    A keresztény egyház két vértanúnak, szent Fülöpnek és szent Jakabnak adta e napot, ám a pogány eredet ezesetben is vitathatatlan.  
    Manapság is megmaradt a nap vidám, mulatozós jellege, az emberek kivonulnak a szabadba, májusfát állítanak, körültáncolják.  
    Wicca és pogány körökben is örömünnep, tele vidámsággal, alkalmi nótázással, jó időtöltéssel.  
    Íme, egy May Day-dal a Jethro Tulltól: (1977,  "Songs from the Wood")  


    "For the May Day is the great day,  
    Sung along the old straight track.  
    And those who ancient lines did ley  
    Will heed this song that calls them back."
    Üst
    Az Istennőt jelképezi - a nőiség lényegét, minden vágy végső célját, a májusfa méltó párját. Pogány népszokás szerint akik átugorják a tüzet (melyet üstben gyújtottak vagy szabadon) - azoknak teljesül a kívánságuk, és boldogok lesznek.  
     
    Az ünnep ételei, italai
    piros gyümölcsök, zöldsaláták, vörösbor, rosé, puncs, nagy, kerek zablepény vagy árpasütemény. Tejtermékek, sárga virágszirmokkal díszített puding, vaníliafagyi.  
     
    Illat
    tömjén, orgona, rózsa  
     
    Gyertya
    sötétzöld  
     
    Kövek
    smaragd, narancsszínű karneol, zafír, rózsakvarc.

    Az ünnep hagyományos mesterségei: a szövés, fonás - és minden olyan tevékenység, melynek lényege abban áll, hogy két különböző szubsztanciából létrejön egy új, harmadik minőség, Beltane szellemében. 


     





  18. 2019. Április 30. 08:31152483.

    Hai!


    "A kínai bölcs mindent tud, tudja hogy a föld lapos, és a négy sarkát négy elefánt tartja. Csak azt nem tudja, a négy elefánt min áll?" 

  19. 2019. Április 28. 21:32152482.
  20. 2019. Április 27. 09:27152481.

    Hai!


     


    Kellemes hétvégét....

  21. 2019. Április 25. 07:48152480.

    Hai!


    Egy régi mondás szerint, az ördög legnagyobb trükkje, hogy elhitette az emberekkel, hogy nem létezik.
    Én meg azt mondom, a legnagyobb trükkje, elhitette az emberekkel hogy ő is ember.

  22. 2019. Április 24. 14:50152479.

    Hai!


    "A szerelmednek sose mond hogy lehozod neki a csillagokat. Vidd fel oda." by Vito 

  23. 2019. Április 23. 21:42152478.

    Hai!


     


    Semmi gond....belefér. 

    előzmény:
    jucamegint (152477)
    2019-04-22  20:49
  24. 2019. Április 22. 20:49152477.

    Jaj,   BOCSanat   A  SOK  GEPELESI  HIBAKERT...……..TULSAGOSAN SIETTEM...….   :-(

    előzmény:
    jucamegint (152476)
    2019-04-22  20:45

Címlap

top