Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vito P.M.D.

vitopmd
Létrehozva: 2006. augusztus 3. 15:22
"Jelenleg, az ismert ezoterikusokhoz tartozom, és itt vagyok hogy beszélhessünk azokról a dolgokról, melyek izgatnak s nem tudod rá a választ vagy csak szeretnél beszélni róla! Ha van kedved írj róla és dumáljunk...."
  1. 2019. augusztus 10. 19:13152576.

    Koszonjuk.


    Hogy  e'rezted  Magad a  Balcsinal?


    Ja,  mielott  elfelejtem,   valaki  irt  mekem,   hogy  a  Te  csaladod  siofokiak ......  ez  igaz??


    :-))

    előzmény:
    vitopmd (152575)
    2019-08-10  09:59
  2. 2019. augusztus 10. 09:59152575.

    Hai!


     


    Kellemes hétvégét mindenkinek....

  3. 2019. augusztus 6. 02:46152573.

    MINDENRE  van  magyara'zat!   Csak,  legfeljebb  te   nem  tudod,  hogy  az  mi.....     :-)))

    előzmény:
    vitopmd (152572)
    2019-08-05  18:21
  4. 2019. augusztus 4. 12:00152571.

    Hai!


     


    És utoljára....

  5. 2019. augusztus 3. 08:45152570.

    Ka'r,  hogy  olyan  aprok  a ke'pek,  hogy  semmit  sem  lehet  elolvasni.


    Felnagyita'suk,  egyiku"nknek  sem  sikeru"lt.


     


    Le'gy  szives,  nagyitsd  fel  a  lapokat.  


    Merci,  Danke,  Thank you,  Gracie,           stb.

    előzmény:
    vitopmd (152566)
    2019-08-01  14:14
  6. 2019. augusztus 3. 03:07152569.

    A Balaton születése


    A legenda szerint a történelem előtti időkben valaha óriások lakták be a tájat, amit a Jóisten is örömében teremtett. A Badacsony tágas fennsíkján élte mindennapjait Balaton, az utolsó óriás lányával, Haláppal.
    Jó viszonyban voltak a hegy lábán elő emberekkel, Halápnak játszótársa is akadt közöttük. A fiatal emberleány azonban gyorsan felcseperedett és végleg elhagyta óriás játszópajtását. Halápot hamar elemésztette a bánat, amit az egyedüllét miatt érzett.
    Miközben Balaton leánya síremlékét építette egy nagy kőre lelt. Emlékezett rá, hogy valaha réges-régen ez a kő a sellők oltára volt. Amint megemelte, elveszítette egyensúlyát, és a súlyos teher maga alá temette. Az elmozdított kő alól víz tört föl és csak folyt megállíthatatlanul. Míg egy napon az emberek arra ébredtek, hogy a hegy lába előtt szelíden hullámzó tó ringatja lágyan a Nap sugarait.
    A nagy vizet azóta is Balatonnak hívják.


     

    előzmény:
    nyanya100 (152568)
    2019-08-03  02:24
  7. 2019. augusztus 3. 02:24152568.

    Erre  mondta'k  me'g  gyerekkoromban,  hogy :  HARAGSZIK  A  BALATON


     


    Nem  tudom,  hallottad-e  valaha  azt  a verses  mese't  amit me'g  a 50-es  e'vekben  is,  pa'r  fille're'rt  elmondtak a  siofoki  ciga'ny (pardon!) ROMA   gyerekek.....


     


    "E'lt  egyszer  egy  sze'p  kira'ly-la'ny..."      Ismered??


    A  Balaton  egy  ORIA'S  volt-------es  a  Badacsony  hegy,   a  sirja.

    előzmény:
    vitopmd (152567)
    2019-08-02  15:25
  8. 2019. augusztus 2. 15:25152567.

    Hai!


    Szerdán olyan vihar volt a Balcsin, hogy az emeleti teraszról be kellett menekülni a házba. 


    Utoljára gyerekkoromban láttam ekkora zuhét vihart....

  9. 2019. augusztus 1. 14:14152566.

    Hai!


     


    Na ez sem egyszerű cikk, de érdekes hogyan láttak egy bizonyos dolgot majd 80 éve...

    előzmény:
    vitopmd (152565)
    2019-07-30  07:33
  10. 2019. július 30. 07:33152565.

    Hai!


     


    És még egy oldal....

    előzmény:
    vitopmd (152564)
    2019-07-29  08:41
  11. 2019. július 29. 08:41152564.

    Hai!


    Az egyik boszim, egy árverésen vásárolt egy nagyon érdekes nagyon régi újságot.


    1935-ös megjelenésű okkult újság.


    Néhány oldalát elhoztam...

  12. 2019. július 25. 17:32152563.

    Hai!


     


    Ez csak egy szösszenet, könyvhöz nagyon kevés mint téma....

    előzmény:
    nyanya100 (152562)
    2019-07-24  10:16
  13. 2019. július 24. 10:16152562.

    152560-ra


     


    Ki kene adni   konyv  formaban.

    előzmény:
    vitopmd (152558)
    2019-07-21  14:12
  14. 2019. július 22. 21:16152561.

    Hai!


    Kovácsolás...


    Megmagyarázhatatlan szenvedély fűz a kovácsolás mesterségéhez. Mondom mindezt úgy, soha nem próbáltam ki személyesen. 
    Az sem véletlen, a History tv egyik sorozatát is rendszeresen nézem, a "tűzben edzett", ahol kovács mesterek alkotnak, olykor hulladék anyagokból, olykor már kész termékek részeiből mindenféle tőröket, késeket. Hihetetlen rövid idő alatt.
    Évente, többek között ezért is várom az augusztusi"Mesterségek ünnepét", mert a kovácsoknál mindig sok időt töltök, csak azzal hogy nézem, csodálom amikor csilingelnek a kalapácsok az üllőn.
    Persze, történelem és kultúra imádóként pontosan tudom, a fém megmunkálás jelentős része, az ember fejlődésének, a bronz korszaktól a vaskorszakon át, napjainkig. 
    Hihetetlen tudás van ezen emberekben. Legyen az patkoló vagy fegyver vagy általános díszítő kovács. 
    Alkotás. 
    Lenyűgöző ahogy az emberi kéz megformálja, a kontúrtalan anyagot, ahogy használja a tűz elemet, kombinálva a föld és levegő elemmel s acél edzésnél természetesen a víz elemet is. 
    Mágia ez is.....

  15. 2019. július 21. 19:29152560.

    HOL  lehet  megvenni  a  konyvet?   NAGYON  erdekes   filozofia----

    előzmény:
    vitopmd (152558)
    2019-07-21  14:12
  16. 2019. július 21. 17:52152559.

    Hai!


    Miért akarom, hogy szeress? Ha nem szeretsz? Miért hiszem, hogy a világ megáll, ha megcsókolsz? 
    Miért adok oda minden odaadhatót és meg azon felül, is egyetlen meg sem fogható hamis pillanatért? 
    Szeretlek? Vagy szerettelek? Vagy mert szerettél? Ezért adok oda mindent magamból? 
    Vagy azért mert hiszem, hogy egyetlen pillanat megváltoztathat mindent? Mert még mindig él bennem a remény? 
    Van olyan szerelem ami mindent túlél? 
    Van olyan szerelem ami önmagát pusztítja el? 
    Szeretlek és szeretetre vágyom. És ha nem kapom meg Tőled, már nem vagyok szeretetreméltó? 
    Ha nem szeretsz, akkor magány lesz az útitársam? Ha szeretlek, de nem leszek veled, elárultalak? 
    Elmúlik ez egyszer? Egyszer? 
    Vagy teljesen rámegyek? Szerethetek-e még valaha? Lesz-e még aki szeret? 
    Miért várom a csodát? .... 
    miért hiszek még mindig? 
    Miért remélek még mindig? 
    ...mert a szívem igaz. Mert ebben a világban is szeretnék Nő maradni. Nő. Lágy. Puha. Szeretni. Szerelemmel. Szeretetet adni. Kapni. Várni. Örülni. Hinni. Remélni. Nevetni. 
    Szeretnék minden fájdalmat úgy élni túl, hogy a szívem nem válik kővé. Hogy a sebhelyek nem torzítják el lelkem. Hogy mikor nő, társ, barát, szerető lehetek egy igazi férfi oldalán, aki szeret, akkor a szívem igaz marad és a sebek, a múltam csak erősebbé teszik szerelmem. 
    Igen. 
    Hiszek még a csodákban.



    Katalin Natalia 
    Egyszer Szerelem


  17. 2019. július 21. 14:12152558.

    Hai!


    Tudom okoska, de amire reagáltál az a sajátom. Pont.

    előzmény:
    nyanya100 (152557)
    2019-07-21  02:51
  18. 2019. július 21. 02:51152557.

    Azt persze  tudod,  hogy ha  IDE'ZUNK,  azaz  be-ma'solunk   ide,   vagy  ba'rhova    valamit,   akkor  a  szaba'ly   az,  hogy  hozza'irjuk,   hogy  honnan  olloztuk   ki  amit  irunk?????????

    előzmény:
    vitopmd (152556)
    2019-07-18  13:14
  19. 2019. július 18. 13:14152556.

    Hai!


    Akkor most mi van?


    Amikor az Armageddon kapcsán van előadásom, egy egy kurzuson, mindig elkapok néhány döbbent tekintetet. Van akit meglep, hogy a "világvégét", jelentősen nem teológiai vagy misztikus köpenyben festem fel, hanem sokkal inkább racionális megközelítésben.


    Persze nem vagyok felkent tudós, ez nem titok, de talán nem kevés ismeretem van a világ jelenlegi állásáról, a tudomány szemszögéből vizsgálva.



    Maga az előadásban fellelhető nem kevés csillagászat, ökológia, hadtudomány, asztrofizika, infektológia és sorolhatnám még vég nélkül. Még egyszer mondom, nem vagyok tudós.


    De látható hova vágtat a világunk s ha most elkezdeném felsorolni, mindazon anomáliákat és aggasztó jelenségeket s állapotokat, melyek megalapozzák a katasztrófa állapotát, akkor könyvet kellene írnom, nem jegyzetet.


    Elnézést, ha valakit megbántok (nincs szándékomban) de már bárki láthatja, érzékelheti minden háttér tudás nélkül, nagy a baj. Nagyon nagy.


    Önkényesen kiemelnék egy szemelvényt ha lehetne....


    Gyermekkorom nagy élménye volt (nem ma volt), amikor az első színes tévénken, nézhettem a legendás Jacques-Yves Cousteau kapitány híres sorozatát, a tenger titkait. Ebben volt egy gondolatmenete, mely úgy szólt...az emberiség éléskamrája a XXI. században a tengerek s az óceánok lesznek.


    Fura és ijesztő, miszerint ebben tévedett.


    Iszonyatos állapotban vannak a nagy vizeink. Soroljam? Szennyezések irgalmatlan nagysága, túlhalászás, az ökoszisztéma durva szétzilálása.


    Szennyezett levegő, víz, talaj, az állatfajok csak kataklizmáknál tapasztalható fajpusztulása, túlnépesedés, az erdők pusztulása kivágása.


    Pusztul a környezetünk minden fronton s ne feledjük magát az embert, aki most is írtja, gyilkolja a saját populációját minden eszközzel.


    Ennek megértéséhez, már rég nem kell vallásosnak vagy okkultistának lenni. Itt zajlik minden körülöttünk, köztünk. De az emberiség még mindig azt hiszi, ezt büntetlenül teheti.


    NEM!


    Vallásosság nélkül idéznék egy Servantes figyelmeztetést.


    "Emberek, tudjátok meg, Isten büntetése minél később érkezik, annál nagyobbat csattan!"


    Vonatkozik ez mindenkire, népekre s egyénre egyaránt.


  20. 2019. július 18. 04:40152555.

    tobbnejusegrol nem  hallottal  soha???????

    előzmény:
    vitopmd (152554)
    2019-07-17  18:12
  21. 2019. július 17. 18:12152554.

    Hai!


    Esetleg, ha valaki arra gondol, maga a szó s fogalom kiürült, akkor megint csalódást kell okoznom. Nem, nem a szó, hanem egyes emberekből ürült ki a szeretet képességének lehetősége vagy akár vágya. . Persze azon lehet elmélkedni, vajon miért, mi vezetett oda az adott embernél, hogy képtelen valós érzelmeket közvetíteni? Ebből nem lehet kihagyni a szocializációt, és természetesen a csalódások és pofára esések halmazát sem. De sajnos a tudatos alakoskodás, manipuláció és önös érdek sem kihagyható a felsorolásból. 
    Például az a nő, akit gyermekkorban leuralt a zsarnok apja, aztán felnőttként is azt tapasztalja, hogy a férfiak csak kihasználják, főleg szexuálisan, akkor áldozatául esik annak a tévhitnek, hogy nincs igaz szeretet vagy szerelem, csak érdek. No ha egy ilyen nő használja a fogalmat, hogy szeretlek, az egy férfinek maga a kihívás. Időben képes e észrevenni, hogy csak manipulálják, esetleg durvábban fogalmazva hazudnak neki? És igen, sajnos vannak férfiak is nem kevesen, akik varázsszóként használják, mert gerincre akarják vágni az adott, kiszemelt hölgyet. Akár honnan is csűröm csavarom, értelmezem és magyarázom a lényeg mindig ugyan az!
    A szeretet soha nem lesz üres vagy értelmetlen, csak az ember, aki érzelmek nélkül használja, érzelmi fogyatékossága miatt vagy a manipuláció miatt. 
    Na őket kell felismerni időben.

    előzmény:
    vitopmd (152553)
    2019-07-16  14:43
  22. 2019. július 16. 14:43152553.

    Hai!


    Szeretlek?


    Azzal egyetértek, ha valaki azt mondja, ennek az egyébként csodás szónak, fogalomnak, ma már alig van súlya.


    Sajnos.



    De azért szabadjon megjegyeznem, ez személy függő.


    Veszélyes pálya de had induljak ki most magamból. Férfi létemre soha nem mondtam nőnek hogy szeretlek, ha nem volt igaz. Ebből fakadóan, ellenmozgásban, ha mondtam, annak súlya és hitele volt s van.


    Olvasgatva a facen is, néha döbbenten veszem észre, milyen emberek, milyen háttérrel vitatják a szeretlek szót, vagy mutogatnak a külvilágra hogy mennyire elcsépelt lett s nem igaz módon használják.


    Közben....tudnék mesélni.


    Tegnap írtam ide, hogy a szerelem sosem múlik el vagy hal meg, csupán a fizikai kapcsolat, ha olyan a helyzet. Ebből, önigazolásként felhozva az is egyértelmű, én valóban szeretek ha szeretek. Így mondhatom is. Hitelesen.


    Szeretlek?!


    Kisebb könyvet tudnék írni arról, szerintem mi minden igazolhatja, bizonyíthatja azt, valóban él e eme csodás érzés X vagy Y emberben, vagy nem és csak csal s hazudik?!


    Én azt mondom, aki képes szeretni, az szeressen, ne szégyellje s ne féljen semmitől, csak élje át amíg lehet.


  23. 2019. július 10. 18:48152552.

    Hai!


     


    Én kifejezetten nem szeretem a sztereotíp megkülönböztetéseket, hogy a szőke nők buták, a kopasz palik agyatlanok, a hosszú hajú pasik ápolatlanok, stb stb stb. Aki ebből indul ki, eleve önmagáról állít ki bizonyítványt. Rosszat.


    Itt is van az nlc-n bőven ezekből. 

    előzmény:
    Nikita 666 (152551)
    2019-07-10  09:26

Címlap

top