Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vito P.M.D.

vitopmd
Létrehozva: 2006. augusztus 3. 15:22
"Jelenleg, az ismert ezoterikusokhoz tartozom, és itt vagyok hogy beszélhessünk azokról a dolgokról, melyek izgatnak s nem tudod rá a választ vagy csak szeretnél beszélni róla! Ha van kedved írj róla és dumáljunk...."
  1. 2020. június 10. 09:40152801.

    Hai!


    Új nap új kezdet, új hét új remények.
    A tegnapi, már már trópusi vihar legyen jelképes, vagy szimbolikus ha úgy tetszik. Elmosta, kisöpörte az elmúlt időszak rossz szagú s áporodott levegőjét.
    Nem kell hogy süssön a nap, hogy fény legyen a szívünkben.
    Mindenkinek kívánok jó hetet....
  2. 2020. június 8. 07:09152800.

    Hai!


     


    Mindenkinek jó hét kezdetet, én húzok a balcsira....

  3. 2020. június 4. 11:57152798.

    Hai!


    Ha már veszed a bátorságot, és megpróbálsz belebüfögni a magánszférámba, legalább hitelesen tedd. Fogalmad nincs miről írtam.


    Az ex feleségemről szó sem volt és nem is lesz.


    Nyomozz tovább vadbarom.

    előzmény:
    Mozdonj (152796)
    2020-06-04  10:43
  4. 2020. június 4. 10:49152797.

    vollt=volt

    előzmény:
    Mozdonj (152796)
    2020-06-04  10:43
  5. 2020. június 4. 10:43152796.

    A harmadikat ismerjuk , annyi kozos boldogsagot mutato kepet pakoltal fel rola evekig..... : szep is vollt , fiatal is volt , tehetseges is volt , isteni sutiket keszitett es az unokaid imadtak... harcolni kellett volna azert , hogy maradjon

    előzmény:
    vitopmd (152794)
    2020-06-03  16:50
  6. 2020. június 4. 10:39152795.

    halohoooo


    Elnezest : nem ertem a cimet : baratsag extrakkal ?


    Extra.... ennek mi a magyar jelentese ?

  7. 2020. június 3. 16:50152794.

    Hai!


    Barátság extrákkal, vagy nem?!
    Előre szólok, jelzem, lesznek olyan kijelentéseim, amelyek nem mindenkinek fognak tetszeni, vagy nem feltétlenül fogadják el. Nem is kell, hiszen ezek az én gondolataim, az én véleményem vagy elveim.
    A munkámból, hivatásomból fakadóan, rengeteg kapcsolati problémával találkozom, a hozzám fordulók által, melyben egy sarkalatos kérdés mindig, na jó szinte mindig felbukkan.
    Lehet e barátság nő és férfi között, miután szakítottak?
    Ízlés és személyiség kérdése, ezt tudom, de nálam ez tutira nem játszik. Ha szerelmi kapcsolatban voltam egy nővel, a szakítás után soha nem tápláltam „barátságot” vele. Igaz ellenségeskedni és bunkóskodni sem szokásom. Három feleségem volt. Igazából egyikkel sem tartom a kapcsolatot. Az első kettővel hébe hóba a közös gyermekeink kapcsán, de semmi több.
    Azzal a nővel, kivel együtt voltam, érzelmileg és szexuálisan, nem tudnám kezelni, hogy ő most épp kivel van. De egy barátnak valahol, ez evidens nem? Megdumálják.
    Nálam ez kizárt.
    Lehet rám nyomni, hogy maradi vagy egoista vagyok. Igen. Ebben nagyon. Barátság extrákkal? Ilyet sem tettem soha. Semmilyen formában. Mert ha egy nővel lefekszem, az már nem barátság nálam, hanem legkisebb módon is, de viszony. Utólag meg főleg nem. Röviden ennyit akartam ma kiadni egy gondolatom kapcsán.
  8. 2020. május 31. 20:31152793.

    Hai!



    Csak egy rövid gondolat kísérletet teszek.
    Úgy látom s tapasztalom, sokan azt gondolják, csak az a hazugság, ami nem passzol az igazsággal?!
    Nem.
    A ki nem mondott igazság, az elhallgatott való is hazugság, csak más fajtája.
    Van egy principális alapom, csak őszintén, akkor is ha fáj. Kiemelten párkapcsolatban. Nos, minden emlékfeltúrás nélkül állíthatom, ezt kevesen tartják be. Hazudni, tagadni, mismásolni, elkendőzni az igazságot vagy decensen hallgatni róla, ugyan abba a tartományba tartozik.
    Mielőtt valaki azt hiszi, Assissi Szent Ferenc vagyok téved. Én is tagadtam s hazudtam már és sajnos azt kell mondjam, hosszú távon nem kifizetődő. Szignifikánsan le is szoktam róla s azóta vallom az inkább őszintén még ha fáj is alapot. Igaz, erre is ráfázhat az emberfia.
    De van ennél szomorúbb s elgondolkoztatóbb is. Az amikor valaki hülyén, rosszul és buta módon hazudik. Amikor már a kimondásnál érzi az ember, ez kamu. Ja, a lényeg, ha netán szólsz vagy jelzed hogy ez nem stimmel, akkor a hazug fél van megsértődve, kikéri magának s még hatványozottabb helyzetben ő kezd vádaskodni hogy te hazudsz. Klasszikus sakk mondás szerint, a legjobb védekezés a támadás. Csak halkan mondom, kétszeres országos amatőr sakk csapatbajnokként , ez sem teljes igazság. Idézném Pataki Attilát, még ha kicsit alpári is (mea culpa) "én sosem támadok, csak kib@szott agresszíven védekezem"!
    A hazugságnak van anatómiája és originális alapja is, hiszen sok hazugságnak vagy torzításnak az alapjában van igazság is. Vannak bizony krónikus vagy ha tetszik betegesen hazudozók is, akinek már rég nem része az igazság és szlengesen mondva már séróból is kamuzik. Miért? Hm....csak. Azt hiszi a legtöbbje hogy így védekezik valami ellen, amit nem mer felvállalni. Mondjuk önmagát, a valós énjét, a hibáit vagy bűneit.
    Ez igen komoly mentális és lelki csapda ám. Aki belekerül ebbe az örvénybe, azt le is húzza magával a mélybe, és a "védekezése" olyan jól sikerül a valóság ellen, hogy szépen magára is marad. S aki mellette marad vagy tapad rá, az pontosan olyan hazug mint ő. Zsák a foltját.


    Persze sokan vannak, akik azért hazudnak vagy tagadnak, mert úgymond nem akarja a másikat megbántani. Érdekes érv. Ugyanis, valójában a hazugságaival sokkal jobban megbántja, hiszen hülyének nézi a másikat. Főleg ha kiderül s bizony igen sokszor kiderül, mint jeleztem. Az igazság kimondása, lehet hogy megbántja a másikat, elsőre, de az később megbocsájtható, megbeszélhető. A kiderült hazugságot nem, sőt, mint írtam, mélyebb válságot okoz a megbántott félnél. Párkapcsolatban ez egyet jelent a bizalom brutális kivégzésével.
    Szóval igyekezzetek többször vagy majdnem mindig őszintének lenni. Kifizetődőbb.
  9. 2020. május 27. 10:14152792.

    Hai!


    Semmi sem történik, amíg nem mozdul valami....by A. Einstein

  10. 2020. május 25. 21:00152791.

    Podmaniczky utca


    Történt egyszer, réges régen, hogy munkaügyből kifolyólag (nyílászáró szerelés) kiszálltam egy címre a férjemmel, akit műszaki felméréssel bíztak meg ablakcsere céljából. Ott voltam, hát felmentem vele én is a klasszikus, körfolyosós Pesti bérház 2.emeleti lakásába.
    Belépve az ingatlanba, azon nyomban borsózott a hátam. Egy darab bútor nem volt benne, szinte csak a falak maradtak. Nem volt lelakott, se koszos, abszolút semmire nem lehetett következtetni az adott állapotából néhai frizimiskájára. Egy felújítás alatt álló, csont üres nagypolgári lakás volt, több mint 4méteres belmagassággal, 3 külön nyíló szobával, hatalmas beltéri ajtókkal(eredeti), klasszikus parkettával, régi fa ablakokkal. (amik cseréje végett voltunk ott).
    Amíg a férjem a jelenlévő kivitelezővel méregettek, tárgyaltak, tanácskoztak, addig én lassú léptekkel körbejártam a lakást, szinte diafilmként peregtek előttem életképek..
    Láttam fekete ruhában, gondos, ám annál egyszerűbb kontyba fűzött hajú asszonyt, pipázó úriembert egy karosszékben, két fiatal felnőtt ifjút és kisgyermeket egyaránt.
    Egy átlagos nagypolgári család. Minden porcikámban éreztem a szomorúságot és félelmet ami szinte párolgott a falakból.
    Egészen az egyik hatalmas szoba boltíves ablaka előtt állva, kezemet megpihentetve a belső párkányon kimeredtem az elém táruló képre.. Sínek.. Tehervonatok...és akkor, mint derült égből a villámcsapás, hasított belém a keserű felismerés. Zsidók.. Egy nagypolgári zsidó család. Azonnal felpörgött az agyam, oda mentem a férjemhez és megkértem kérdezze meg legyen szíves a kivitelezőt, mit tud a lakásról.
    Nem értette a kérdésemet de nem is firtatta, megkérdezte.
    Az Úr érdemben nem tudott válaszolni de közölte, hogy hamarosan várható az érkezése az új tulajnak, ő bizonyosan többet tud a lakás múltjáról.
    Izgatottan vártam az úriember érkezését, közben egyre jobban értettem meg a megérthetetlent. Teljes meggyőződésem volt, hogy azokat a szerencsétlen, ártatlan embereket közvetlen az otthonukból hurcolták el..
    Sokat nem kellett kétségek közt tipródnom, alig 15 perc elteltével nyitódott az ajtó és beviharzott egy középkorú férfi.
    Alig hagytam pár szót váltani őt a kivitelezővel, már oda is léptem hozzá, és gyors bemutatkozást követően már bombáztam a kérdésemmel.
    Meglepettséget egyáltalán nem mutatva, szinte közönnyel böfögte ki:
    "Hosszú krónika, de egy deportált zsidó családé volt anno, sokáig lakatlan maradt, aztán az aktuális jogos örökös túl akart adni rajta és jöttem én. Bőven piaci ár alatt vettem, kell rá költeni de még így is jó vétel volt."
    Zárta rövidre, és mire felocsúdtam, már a konyha gázcsöveiről értekezett a kivitelezővel.
    Én meg úgy álltam ott, mint akire egy dézsa jeges vizet öntöttek, sokkolt a megérzésem beigazolódása.
    Alig vártam, hogy a férjem végezzen és menjünk onnan mihamarabb.
    Örök emlék maradt.


    Szegesdi Klaudia
    előzmény:
    vitopmd (152790)
    2020-05-25  20:59
  11. 2020. május 25. 20:59152790.

    Hai!


    A lányom írása....


     



    Épület lélektan
    1.rész.


    Lélek. Olyan misztikus, olyan megfoghatatlan de mégis mindennapi fogalom.
    Leginkább emberekre, állatokra, vagy növényekre vonatkozóan használjuk a kifejezést, de gondolkodtál e már azon, hogy a házaknak/épületeknek is lehet úgymond lelkük?
    Szerény meggyőződésem szerint nagyon is.
    Annak idején, ifjú csikó koromban hódoltam egyfajta, nem mindennapi hobbinak, miszerint elhagyatott házakat, ipari épületeket jártam be. Önhasznú kutatásaim során több tucat épülettel, vagy annak maradványaival volt szerencsém találkozni, amiből bőven volt lehetőségem konzekvenciát leszűrni.
    Érdekes volt minden szempontból, hisz nem volt két egyforma tapasztalásom.
    Alapvetően három nagy csoportba tudtam kategorizálni az alapot.


    1, mondhatni semleges(nem teljesen maradéktalanul értetendő, inkább túlnyomórészt.)


    2, kellemes érzetű, határozottan pozitív töltetű


    3, kellemetlen érzetű, határozottan negatív töltetű


    Nyílván többetekkel megesett már, hogy belépvén egy házba, azonnal a hatalmába kerített titeket egy érzés... No ebből az érzésből indul minden. Aki érzékenyebb szenzorokkal van felvértezve, az ennél mélyebb érzéseket is kiszűr, olykor kínos pontossággal akár.
  12. 2020. május 23. 08:54152789.

    Hai!


    Kellemes hétvégét....

  13. 2020. május 18. 19:24152788.

    Hai!


    " Hajtsd a fejed a bal vállamra, hogy a jobb kezemmel simogathassalak.." szaracén mondás... 

  14. 2020. május 16. 22:17152786.

    Hai!


     


    Tudom, nem kell bemutatni, ezt csinálja hosszú évek óta. Egy névtelen gonosz nímand, aki itt éli ki a beteg hajlamait. Át kell lépni rajta.

    előzmény:
    Nikita 666 (152779)
    2020-05-15  21:37
  15. 2020. május 16. 12:53152785.

    Elhagynád legalább ezt a topicot végre? 

    előzmény:
    Mozdonj (152784)
    2020-05-16  09:42
  16. 2020. május 16. 09:42152784.

    En olyan ironiat nem tudok megfejteni , hogy angyaltoll van az anuszomban...
    Olyan almafarol estem le , ahol ironiaban anusz nem szerepel s angyalt/Istent/vallast nem emlegettek/mostak egybe   testiseggel , nemiszervvel .
    ELnezest a teged serto tevedesert .

    előzmény:
    Nikita 666 (152782)
    2020-05-16  08:52
  17. 2020. május 16. 09:35152783.

    Huha .
    Kihoztam beloled az allatot..
    Itt mutatod az igazi "enedet"


    Magyarorszagon hazasodtam , nem szoktem sehonnet.
    4 evig tarto  francia nyelvu levelezes es tobb talalkozas utan szantam ra magamat hazassagra .
    3 ev kulonbseg van koztem es hazastarsam kozott .
    Fiatal volt , szep volt es en is .
    A magyar allampolgarsagomat nem tagadtam meg : kettos allampolgar vagyok .
    Sokaig diplomata utlevellel mentem haza , rendszeresen .
    Nyugdijas szuleimet eletuk vegeig tamogattam anyagilag...
    Sosem ultem be luxuskocsiba ajandekert s nyujtogattam a nyelvemet a "rosszuldugott savanyodott hulyekre" akik iskolapadot koptattak a helyett , hogy szettartak volna erzelem nelkul a comjukat.. OK ?
    Mindenem amim van , es van , a ket kezemmel es az eszemmel szereztem.
    Az , amiket itt osszegordasz duhodben , az sokat mond rolad .

    előzmény:
    Nikita 666 (152782)
    2020-05-16  08:52
  18. 2020. május 16. 08:52152782.

    NA MOST FEJEZD BE. 


    ÉN ILYESMIT SOHA NEM HOGY NEM IRTAM, DE MÉG CSAK GONDOLATI SZINTEN SEM JELENT MEG, HISZEN HOGYAN KERÜLNE ODA EGY TOLLPIHE?


    AZT IRTAM HOGY FOLYAMATOSAN AZT A TESTRÉSZEMET KOSLATOD AHOVÁ SOHA NEM SÜT A NAP, VAGYIS AZ ÁNUSZOMBAN JÁRSZ. 


    HA KÉPTELEN VAGY EGY ANYANYELVED SZINTŰ IRÓNIÁT MEGFEJTENI, AKKOR NE NÉZEGESS MAGYAR FÓRUMOKAT.


    NEM ÉN VAGYOK AZ EGYETLEN AKIT DIREKT ÉS ROSSZINDULATÚAN FÉLREMAGYARÁZOL, FOLYAMATOSAN EZT TESZED, ÉS AZ ÖRDÖGI EMOJIT UTÁNA NYOMOD. 


    SOK EMBER TOPICJÁBA BESETTENKEDSZ, ÉS OTT ELLEHETETLENITED A BESZÉLGETÉSEKET.


    PRÓBÁLD MEG A GYÉR ÉRTELMEDDEL FELFOGNI HOGY NEM KÉRÜNK BELŐLED. ELHAGYTAD A HAZÁNKAT, ÜLJ MEG NYUGODTAN OTT AHOVÁ SZÖKTÉL, VELÜK FÓRUMOZZ. EGY CSEPPET SEM ZAVAR, HOGY PÁR EMBER KIVÉTELÉVEL ITT TÉGED MINDENKI UTÁL, LENÉZ, BUTÁNAK TART? MIÉRT KELL SOK TOPICBA BELERONDITANOD, HA ÉRDEMBEN NEM TUDSZ HOZZÁSZÓLNI SEMMIHEZ? 


    SOKAN KÉRDEZZÜK:  MIÉRT? 

    előzmény:
    Mozdonj (152780)
    2020-05-15  21:45
  19. 2020. május 15. 22:06152781.

    Magas IQ-seknek, ha kepet sem tudnak megnyitni ,  plan B : belinkelve a  hazugsag

    előzmény:
    Mozdonj (152780)
    2020-05-15  21:45
  20. 2020. május 15. 21:45152780.

    Javitok : Te irtad kinodban , hogy a nemiszervedben volt a toll...


    Hazug is vagy

    előzmény:
    Nikita 666 (152779)
    2020-05-15  21:37
  21. 2020. május 15. 21:37152779.

    Ha van időd nézz körül a fórumon, ámokot fut. 


    Megpróbál kigúnyolni, többek között azt irta már kinjában hogy a nemi szervemben találtam tollat. 


    De most mellé lőtt, pontosan tudtam hogy a hozzászólásomat elolvassa, majd kigúnyolja. Csak annyit irtam amennyit vállalok. Totális öngólt lő sorozatosan. 


     


    Amikor kész a felvétel, leadás előtt megmutatják neked? Ha itt tudod jelezni hogy hol tudjuk majd megnézni, szerintem többeket érdekelne. 

    előzmény:
    vitopmd (152778)
    2020-05-15  09:11
  22. 2020. május 15. 09:11152778.

    Hai!


    Saját gondolata nem sok van. Ő igazi gugli huszár. De...a guglin sem minden szentírás. 

    előzmény:
    Nikita 666 (152777)
    2020-05-14  10:23
  23. 2020. május 14. 10:23152777.

    Hát nem megjelent Mozdonyka? Nem baj, Ő a fórum "védjegye". Ha nem jelenne meg napi szinten még az is lehet hogy aggódnék miatta. 


    Sejtettem hogy tudnál beszélni a témáról, ilyenkor sajnálom hogy nincs itt privát lehetőség. Na mindegy. További szép hetet neked, és a többieknek is. 


    Annyit még megjegyeznék az okoskodás szóra, hogy én már a múltkor elgondolkodtam valamin. Ha nem lenne NET, Mozdonyka vajon mennyire lenne "okos"? Az tény hogy mindennek alaposan utána tud nézni, de mintha saját véleménye vitaszinten nem lenne. Hasonlattal élve, egy lyukas lavórt próbál teletölteni, és abból itatni embereket. Márpedig egy használhatatlan lavór csak arra jó hogy kerülgessük, akadálynak. 

    előzmény:
    vitopmd (152775)
    2020-05-14  09:14
6 7 8 9 10

Címlap

top