Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kényszeres nyomkodás

Torolt_felhasznalo_819486
Torolt_felhasznalo_819486
Létrehozva: 2006. augusztus 10. 19:54

Külföldi akne-honlapok böngészése közben bukkantam rá a következőkre: kényszert érzel hogy bőröd folyamatosan piszkáld, fogdosd, kapard? Órákig állsz a tükör előtt a bőröd tanulmányozva? Bár nem akarod, egyfolytában nyomkodod a (néha nem lévő) pattanásaid és mitesszereid? Mivel a válaszom mindenre igen volt, továbbmentem, és ledöbbentem. Az állandó nyomkodás nem egy rossz szokás, hanem egy kényszeres betegség, amivel az enyhe aknéból is szörnyű bőrt csinál magának az ember! Topikok százait végigolvastam már itthon az aknéról, de egy sem írta le még, hogy a baj alapvetően nem a bőr állapota, hanem kényszeres, önagresszív tevékenység (németül akne excoriee-nek hívják, magyarul még nevet sem találtam erre a betegségre). Hányszor határoztam el hogy hozzá sem nyúlok a bőrömhöz, a vége meg az lett hogy az utcára nem mertem kimenni úgy elintéztem magam. Ellenben forint tízezreket költöttem évente a legkülönbözőbb pattanás elleni szerekre, kozmetikusra, bőrgyógyászra. Külföldön egyenesen önsegélyező csoportokat hoznak létre a kényszeres nyomkodástól szenvedők, rengeteg fórum foglalkozik a dologgal, nálunk meg nem is hallottam ilyesmiről (leírni is elég fura..). Persze senkiben nem akarok betegségtudatot elültetni, de én néha tényleg a határán voltam, hogy orvoshoz megyek, miután akaratom ellenére véres sebeket ejtettem magamon.

Ismerős valakinek amit írtam? Mit tudtok erről? Ismertek olyan dokit Mo-n aki ezzel a betegséggel foglalkozik?

  1. 2015. augusztus 22. 22:59976.

    Jajj Lenua, szomorúan olvasom, h mi történt veled.... Nagyon rossz lehet most neked, sajnos teljesen át tudom érezni a helyzetedet.... Nekem ilyenkor még az sem segít, ha arra gondolok, hogy majd elmúlnak, begyógyulnak....mert azt kivárni egy örökkévalóságnak tűnik...de mint tudjuk nem az, és tényleg helyrejön előbb-utóbb,amit szétcsesztünk... úgyhogy gondolj te is erre és fel a fejjel!!!  ja,amúgy én még mindig jól bírom, kis lightos fejkapargatás az van, de vmit muszáj a feszültség levezetésére...  de amúgy tök jó, mert púdert meg korrektort már "ezer éve" nem látott a bőröm és ez óriási dolog.... 

    előzmény:
    lenua (975)
    2015-08-22  08:58
  2. 2015. augusztus 22. 08:58975.

    hát én sajnos nem bírtam ki az elmúlt napokat, tegnap nagyon el voltam kenődve...az a baj, hogy be van gyulladva, puklis az összes :( azok meg annyira idegesítenek, hogy trancsírozom tovább, amíg el nem múlik a pukli, de akkor meg nagy seb lesz...tegnap este megcsináltam a műkörmöm, már fél éve nem volt és sajnos ezalatt az idő alatt brutálisan romlott az arcom állapota, szóval most olyan vastag körmöt építettem, amivel nem tudom hogy fogok nyomkodni (bár biztos megoldom), de talán nem lesz olyan sebes. ja és ráadásul jövő héten meg fog jönni, ilyenkor mindig kiragyásodom :(

    előzmény:
    andalúzia (974)
    2015-08-20  23:03
  3. 2015. augusztus 20. 23:03974.

    Én gyakran "elkapatom" magam, elfoglaltságaim ellenére már hétfőn találtam alkalmat a nyomkodásra :(((((


    Aztán 2 nap tök jól elvoltam, de ma megint nem álltam ellen....


    Nem vészesen csináltam én se, és az arcomhoz nem nagyon nyúlok, azért ott is nyomkodtam,de nem durván. Amíg nem kell alapozóznom,hogy elfedjem a sebeket, addig nincs baj!! Az még lightos nyomkodásnak számít. A fejbőröm már tökjól begyógyult, nem érzek rajta semmit!!! Minden más egyéb rész is rendben van, szóval összességében elmondhatom, hogy elégedett vagyok. 

    előzmény:
    lenua (973)
    2015-08-18  12:12
  4. 2015. augusztus 18. 12:12973.

    Képzeld most egész jól bírom.  Az elmúlt pár napban alig nyomkodtam, tényleg csak néhányat, amit muszáj volt. De remélem hamar meggyógyulnak és ha a héten már nem nyomkodok, remélem hétfőn smink nélkül tudok majd dolgozni menni. A foltok még biztos látszani fognak, de talán azokra elég lesz korrektor, nem kell vastag alapozó.  A héten ma dolgoztam utoljára. Remélem otthon is sikerül lefoglalni magam és nem nyomkodni. 

    előzmény:
    andalúzia (972)
    2015-08-17  09:43
  5. 2015. augusztus 17. 09:43972.

    Szerencsére már vagy 3 napja tök jól elvagyok, nem kapirgáltam, anyám is ma már elment dolgozni, folytathatom a napi rutinomat, már voltam reggelről egy nagyot sétálni, bevásároltam, megvolt a reggeli, berakok egy mosást de lehet h kettőt, ebédet főzök, eszünk, mosogatok, teregetek, addigra lesz vagy du.2 óra, addig esélyem se lesz magammal foglalkozni, aztán már csak pár órát kell kibírnom estig, hogy ne kapirgáljak.


    Na és te hogy vagy, Lenua??

    előzmény:
    andalúzia (971)
    2015-08-14  23:09
  6. 2015. augusztus 14. 23:09971.

    A fejbőrömet ma sem kíméltem.... :( 

    előzmény:
    lenua (970)
    2015-08-13  18:39
  7. 2015. augusztus 13. 18:39970.

    ohh hát ez az! ha az arcomat nem is nyomkodom, valamit muszáj szadizni magamon, a karomat én is szétnyomkodom mindig, de csak nyáron, mikor szem előtt van, télen tök szép, semmi sincs rajta, de nyáron az is tiszta seb, azt a munkahelyemen is képes vagyok nyomkodni, bárhol, bármikor....régen a combom nyomkodtam, még kamaszkoromba, kádba fürödtem mindig, szem előtt volt, hát szétszadiztam...most már sosem nézegetem a combom, zuhanyzok :) igazából tényleg ez a titka, nem szabad vizslatni semmit, se az arcom, se semelyik testrészem, jó van, hogy nem kell nézni, mert lehet érezni, akkor is szétkaparom, de az kevesebb...a fejbőrkaparás nálam nem játszik, de néha volt rá egy két példa, de nem jellemző...a számat szoktam rágni, tépkedni, na azt már gyerekkorom óta :( de leginkább az arcom zavar, mert az a csúnya igazán...anyám engem is sokszor kiidegel, de meg kell tanulnom kezelni őt is...na meg magamat kordában tartani...

    előzmény:
    andalúzia (968)
    2015-08-13  13:52
  8. 2015. augusztus 13. 17:07969.

    Ugyanígy vagyok én is. Csak egyet....aztan még egyet aztán belebukok a tükörbe es keresgélem a miteszereket. Tuti hogy így valamiféle belső feszültséget vezetünk le...ahogy Andalúzia is irta 😩


     


     

    előzmény:
    lenua (967)
    2015-08-13  10:30
  9. 2015. augusztus 13. 13:52968.

    Csajok, a héten nem vagyok vmi jó passzban... kezdődött azzal, h kinyomtam 3 patit, amit nem bántam meg, muszáj volt őket kinyomni, mert kezdtek begyulladni. Mondjuk vmit nem jól csináltam, mert csúnyán bevarasodtak és a gyulladás se ment le,sőt. Ezek mostanában kezdenek helyrejönni. Az arcomhoz máskülönben nem nyúltam egyáltalán. De viszont: a fejbőrömet szétkapartam jónéhány helyen, jó, ezt ugyan nem látni, de rohadtul zavarnak, mert fájnak. A jobb vállamat-karomat tegnap este tévézés közben szétnyomkodtam. Biztos nagyon izgalmas és érdekes volt a műsor,ha ennyire lekötött.... A hátamat hétfőn sikerült kikapargatnom.... a tarkómat és a nyakamat hátul pedig naponta nyúzom..... hát igen....tényleg nem vok jó passzban, mondjuk eléggé az idegeimre megy anyám,hogy egész nap itthon lábatlankodik.....sajnos szabin van vagy 2 hétig....már júliusban is itthon volt 4 hetet, totál kikészülök tőle 

  10. 2015. augusztus 13. 10:30967.

    Ezen már én is komolyan elgondolkodtam, de a párom nem engedné. A nyaralás alatt úgyse fogod nyomkodni, és tök szép leszel mikor hazajösz. Én mindig elbízom magam, ha egy kicsit jobb a bőröm, azt hiszem, hogy nem árt, ha egy kicsit nyomkodok, de nem szabad, mert mindig tönkre teszem, mert nem tudok meg állni egynél :(

    előzmény:
    norikaaa (966)
    2015-08-13  06:18
  11. 2015. augusztus 13. 06:18966.

    este meg gy kicsit mégis nyomkodtam 😩 nem vészesen de azért mégis. 😩 le kell szerelmem a tükröket a lakásból 😩 👇😃☹

  12. 2015. augusztus 12. 10:57965.

    Köszi a bíztatást, megpróbálom! Neked meg jó nyaralást!érezd jól magad! 

    előzmény:
    norikaaa (963)
    2015-08-12  07:05
  13. 2015. augusztus 12. 10:55964.

    Nem voltam még :( de most nyáron nem megyünk, talán majd ősszel.  De ilyen fejjel nem is mennék szívesen, utálom, hogy nem tudok smink nélkül strandolni :(

    előzmény:
    andalúzia (962)
    2015-08-11  23:48
  14. 2015. augusztus 12. 07:05963.

    Örülök hogy segithettem A supracolor egy elég jól fedő alapozó . sok sikert kívánok Neked. Gondolok rád majd! És azonnal jövök leinfozni hogy bírod amikor hazaérünk! 😉 addig légy ám kitartó! Kerüld a tükröket!!! Főleg közelről 😊 hajrá!


     

    előzmény:
    lenua (961)
    2015-08-11  21:28
  15. 2015. augusztus 11. 23:48962.

    Lenua te voltál már nyaralni? 

    előzmény:
    lenua (961)
    2015-08-11  21:28
  16. 2015. augusztus 11. 21:28961.

    Én is köszönöm a válaszaitokat, jó érzés, hogy nem vagyok ezzel egyedül, de főleg az segít sokat, hogy reményt adtok arra, hogy tényleg abba lehet ezt hagyni, motiváltok arra, hogy hátha nekem is sikerül majd egyszer...tegnap voltam a sminkes boltba az Ó utcába és nagyon rendes volt a kicsaj, meg tök segítőkész, tök jól kisminkelt és tök szépnek láttam az arcom, habár a sok seb látszott, de a foltokat nagyon jól eltüntette, ma nekem nem sikerült olyan jól a smink, de asszem jó választás volt a kryolan supracolor, amit Norikaaa ajánlott. Most megpróbálok nem hozzá nyúlni, bármi is jön ki a fejemen....szárítom ezerrel a bha-val, meg aha savval...de már van a homlokomon egy nagy pukli :( tudom pár nap után lemegy, csak győzzem kivárni...Norikaaa neked nagyon jó nyaralást kívánok! Élvezd, hogy szép a bőröd, sütheti a napocska, biztos nagyon jó lesz! Ja és még a baba is összejöhet, ha ilyen nyugodt állapotba vagy, kiszakadva a hétköznapokból! :)

    előzmény:
    andalúzia (957)
    2015-08-10  20:05
  17. 2015. augusztus 11. 14:20960.

    köszönöm 😘 igyekszem kitartani, és lefoglalni magam nyomkodás helyett 😊!

    előzmény:
    andalúzia (959)
    2015-08-11  12:16
  18. 2015. augusztus 11. 12:16959.

    Jó nyaralást kívánok nektek Norikaaa !!! Jaj úgy mennék én is még egy hétre vissza....

    előzmény:
    norikaaa (958)
    2015-08-10  22:08
  19. 2015. augusztus 10. 22:08958.

    köszönjük a hasznos infokat 😊 nekem legalábbis nagyon hasznosak, én is a régi rossz emlékeimből igyekszem táplálkozni....hogy azt többet nem akarom érezni...meg ha rosszul érzem magam a bőrömben, akkor másokkal is úgy viselkedek, kedvetlen vagyok....ezt nem akarom többé 😊 most engem is a nyaralás éltet 😉 pénteken indulunk!!!!! 😊

    előzmény:
    andalúzia (957)
    2015-08-10  20:05
  20. 2015. augusztus 10. 20:05957.

    Nem egyik napról a másikra, és nem hagytam abba teljesen. Előfordul még,h elcsábulok. Mint pl ma is....de nagyon nem mindegy, h létező pattanást nyomok ki, vagy a szép sima bőrömet gyilkolom ki, erőszakosan keresgélve a nemlétező vagy alig látható mitesszereket. Ma az előbbi történt: megláttam az arcomon 3 piros puklit, melyeknek már fehér volt a teteje. És kicsit fájtak is, szóval gondolom kezdtek begyulladni. Na ezeket kinyomtam, de szerintem ezzel semmi baj sincs,és nemis bántam meg. Viszont a keresgélős ragyázást próbálom mellőzni. Előfordul h nem sikerül, s olyankor mérges is vagyok magamra!! 


    Ez,hogy idáig is eljussak, nem egyik napról a másikra történt, ez egy folyamat: egyre több, újabb és újabb sikerélmény, pozitív megerősítés kellett ahhoz, h ne akarjam szétbarmolni magam. Pl: mennyire jó érzés,valódi megkönnyebbülés, a szabadság maga, amikor se ragya rajtam, se semmi, és még púder sem kell!!! Mennyi időt megspórolok, csak felkapok vmi göncöt, és már szaladhatok is le simán a boltba vagy bárhová, nem kell órákig kínlódni az alapozással.Hányszor volt már, h a párommal minimum 1 órát ültünk a kocsiba, mire sikerült annyira lealapozózni magam, h ki merjek egyáltalán szállni az autóból.... Szóval ezek mind-mind totál felesleges önkínzások, amik egyáltalán nem hiányoznak nekem, így sokkal lazább, szabadabb vagyok.


    Pörgősebben mennek a dolgok. Pl idén volt az első olyan nyaralásunk, 8 év után először, amelyiken nem a tükörben töltöttem a fél napot. Eddig mindegyik úgy telt. Most pedig szószerint bele se néztem a tükörbe. 


    Minél többször megtapasztalom ezt az érzést, h milyen SZABADNAK LENNI, annál könnyebb nemet mondanom a nyomkodásra. Párom is már hányszor megkérdezte h mi értelme van ennek,h szétnyomkodom a fejemet,utána alapozás min.1 óra, de még akkor is vállalhatatlan a fejem...szarul érzem magam, nem tudok bemenni egy üzletbe, stb. Erre szoktam gondolni,h milyen rosszul érzem magam olyankor, és ez segít.


    A hegek,sebek, puklik igen elmúltak; most ami van rajtam,ez a mai 3 db,ezek újak, de szintén elmúlnak majd. 

    előzmény:
    lenua (956)
    2015-08-10  16:13
  21. 2015. augusztus 10. 16:13956.

    Gratulálok nektek, akik ennyi idő után abba tudtátok hagyni, komolyan irigyellek titeket. Amit írtok azt mind értem és egyetértek, de én mégse tudom megŕllni. Valami változás csak történt nálatok, vagy belül vagy az életetek egyéb terén nem? Hogy lehet ezt egyik napról a másikra abbahagyni, ha éveken keresztül rendszeresen csinálod? És elmúlt az összes seb, heg meg puklik.?

    előzmény:
    andalúzia (954)
    2015-08-09  15:20
  22. 2015. augusztus 9. 17:19955.

    köszönjük 😊 én is igyekszem most bevetni a minél kevesebb foglalkozást a bőrömmel, nem nézegetem és keresgetem a szadizni valót! 😊 bb krémet használok mert zavarnak a foltjaim 😩 vagy patti utáni foltok vagy májfoltok nem tudom...de utálom magamon 😩 arctisztításra szuper dolgot találtam: Mikroszálas kendő. Csak zuhanyzás közben tiszta vízzel.... Ez minden sminket, koszt levisz. Masok portörlésre használják😊 ajánlom mindenkinek 😊 és semmi vegyszer nem kell hozzá 😊 szerintem a lelki okokat is tényleg valahogy rendezni kell magában az embernek...nálunk most a baba téma az amitől sajnos könnyen"elgyengülök" és képes vagyok a szomorúságom szadizásba folytani 😩 aztán meg verem a fejem a falba ☹

    előzmény:
    andalúzia (954)
    2015-08-09  15:20
  23. 2015. augusztus 9. 15:20954.

    Sziasztok!


    Andalúzia vagyok,már hónapok óta nem írtam ide, próbálok nem foglalkozni a témával, a bőrömmel. Elég jól sikerül is. Új elfoglaltságot ha úgy tetszik hobbit találtam magamnak a nyomkodás helyett: főzés. Ezt az egyszerű de nagyszerű dolgot. Mindennap bevásárolni a hozzávalókat, vmiféle finomságot alkotni, aztán jóízűen megenni, de még utána a mosogatás is: sokkal értelmesebb, hasznosabb, és élvezetesebb időtöltés, mint a bőröm tönkretétele. S mivel extrém lassan csinálok ált.mindent, ezért kb elmegy ezzel az egész napom, na persze marad időm pl mosás-teregetésre, egy gyors zuhira, s mivel nem dolgozom, másra nem is nagyon kell idő. A bőrömmel csak annyit foglalkozom, h reggel letörlöm róla a zsírt egy pzs-vel, aztán kb 10-kor lemegyek a boltba, azzal is elmegy simán egy óra ha nem több, majd eszek vmit "reggeli" gyanánt, persze ekkor már ebédidő van, de én ekkor kezdek főzni, kb 4 órát simán eltöltök a konyhában, aztán "ebédelek", utána a többi teendőim, megnézem a 18:00 híradót, ÉNBP-t, stb egy zuhi, jön a párom értem, alvás. Mikor is lenne időm nyomkodni? Ja és csak zuhi közben mosom meg az arcom, tusfürdővel meg vízzel, ezenkívül nem tisztítgatom, csak nagyon ritkán ha muszáj, ha már úszik a zsírban, akkor megmosom szappannal, de nem sok értelme van, merr kb 15 perc múlva újra zsíros. Amúgy meg csak papírzsepivel szoktam letörölni a zsírt róla, reggel, napközben meg este. És amióta így csinálom, azóta szinte semmi sincs a bőrömön, amit szadizni lehetne. Ellenben amikor még naponta radíroztam, pakoltam, maszkokat használtam, mosogattam, stb, na és persze nyomdostam ész nélkül, addig tele volt mindenféle sebekkel, gugákkal stb. Ti is inkább felejtsétek el h van bőrötök. Ne foglalkozzatok vele. Sokkal jobb lesz meglátjátok. Én 15 évig nem mentem az utcára alapozó nélkül; most hónapok óta nem volt rajtam se púder, se korrektor. És ami a többi kényszerbetegségemet illeti: pár napja kezdtem alkalmazni kedvenc filmemben (Egyszerűen bonyolult) Meryl Streep szájából elhangzó jótanácsot : " ...csak lépjünk tovább!..." Amint észreveszem, h elkezdtem vmiféle értelmetlen kényszeres cselekvést, egyből figyelmeztetem magam: " csak lépjünk tovább!" és így továbblépek, mielőtt még belemerülnék a hülyeségeimbe. Eddig pl minden apró bakin fennakadtam, s órákat töltöttem el a dologgal, s a következmény ált.milliószor rosszabb lett,mint az eredeti helyzet. Ez a nyomkodásra is igaz. Fel szoktam tenni magamnak a kérdést: "lényeges ez?" vagy: "jobb lesz a helyzet,ha ebbe itt most belemerülök?" És ált.kijön a válasz hogy nem, nem fontos, nem értelmes, nem hasznos, és nem lesz jobb,sőt rosszabb lesz. Nekem ezek segítenek. Próbáljátok ki. Sok sikert.

  24. 2015. augusztus 8. 21:46953.

    haho! Hálistennek nem vészesen barmoltam szét magam így esti neogranormonozással már helyre is jöttem 😊 megint igyekszem erős lenni! 😊 nem, magamnak intézem a kozmetikát 😃 alapozó? Hmmm kryolan supracolor nagyon jól fedő alapozó. A paris Berlinnek viszont van szupi folyékony vizalloja. Az viszont közepes fedesű 😊

    előzmény:
    lenua (952)
    2015-08-07  07:39
  25. 2015. augusztus 7. 07:39952.

    Lányok, tudtok nekem ajánlani olyan alapozót, ami jól lefedi a sebeket az arcomon és nem folyik le a strandon? 

Címlap

top