Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Olcsó, gyors ételek

opplá
Létrehozva: 2003. május 2. 13:18
Tudnátok segíteni? Hétköznap elég későn érek haza és hétvégén is kevés időm van sütni-főzni. Olyan egyszerű, gyors ételek (tapasztalatban kipróbált)receptjeit keresem, aminek hozzávalóit egy kisebb közértben is megkapom.
  1. 2011. február 28. 00:48826.

    Sziasztok! 

    2 ritka gyors menüt hoztam :-), jól jöhet hétköznapi vacsorához ötletként. A husi paradicsomos szaftos recept itt bármilyen körettel lehet.

    A nasi pedig egy felturbózott puding ;-) recept itt bár ehhez talán recept nem is kell :-)

     

    Memi, hogy áll a verseny? Olvastam a csokigyár látogatást, tetszik  ;-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. február 27. 17:25825.

    Hmm, milyen fincsi ez a leveske, főleg, ha cidri van kint...

    előzmény:
    csip-csip (824)
    2011-02-23  00:03
  3. 2011. február 23. 00:03824.

    Szép hetet kívánok ebben a fagyos időben.

    Jöttem egy finom levessel és a mumus grízzel :-)...de ez most elsőre sikerült recept itt

    A másik pedig egy rolád, ami egyszerű és gyorsan elkészül, bő fél óra és lehet tálalni recept itt

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. február 14. 00:37823.

    Szia kiccsibee! Üdv a fedélzeten, várunk a többi recepteddel együtt ;-)

     

    Memi! Azt még nem vettem, de mandula már van ;-)

    Én nem vagyok rajta a facebookon, így követni sem tudom az eseményeket. A blogba néha benézek, láttam a nyuszis felvételt :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. február 13. 21:55822.

    Akkor, ha megvetted a vöröslencsét, mér küldheted is a receptet a játékra, még van 2 hét...

    előzmény:
    csip-csip (815)
    2011-01-22  20:45
  6. 2011. február 12. 00:51821.

    Sziasztok!

     

    Nem hiszem, hogy leírták már ezt a receptet. Ha igen bocsi. Barátnőmtől kaptam, és nagyon fini. A neve egyszerűen mustáros hús.

     

    Két személyre írom le. 

     

    40-50 dkb csirkemell, vagy valami száraz husi, két csirkeleves kocka, 1 kk. bors, és kb 3 ek mustár. Egy hagymát lereszelsz, megpirítod, bele a husi. Enged egy kis levet, utána mehet minden bele. Semmi só, semmi extra. Ezt összefőzöd, és ennyi. Isteni finom, és kb fél óra alatt kész van. Nem kell annyira felvizezni, mert sűrűn jó. Én pörkölt tésztát szoktam hozzá főzni, (így csináltam először, és így szoktam meg), de persze lehet rizzsel is enni. Remélem, hogy tudtam segíteni. Ha valami még eszembe jut, akkor majd leírom.

    előzmény:
    opplá (1)
    2003-05-02  13:18
  7. Torolt_felhasznalo_513548
    Torolt_felhasznalo_513548
    2011. február 12. 00:23820.
    Először bután néztem. Aztán meg csorgott a nyálam...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-01-18  16:15
  8. 2011. február 12. 00:07819.

    Ezt meg kell sütnie minden Házitündérnek, annyira finom puha kifli egyszerűen fenséges. Tölteléknek tettem bele sajtot és kicsit nagyobbakra készítettem mint a sörkifli méret, mert én uzsira szántam. Természetesen Viki receptje és sikerrel jártam, valahogy az Ő receptjei olyan megbízhatóak ;-)

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. február 10. 23:46818.

    Végre nappal gyönyörű napsütést élvezhetünk, bár reggel, este lefagynak a fülecskéim.

    Hétvégén ismét megpróbáltam vajjal készíteni a sütit, de megint kudarcba fulladt :-(. Én nem tudom más hogy csinálja, nekem nem lett finom laza könnyed, a vaj túl zsíros, nehéz lett a tészta, sőt át sem sült rendesen. Maradok a margarinnál ;-)

    Bármilyen ötletet szívesen veszek, ha van tapasztalat vaj ügyben ;-)

    Két könnyű menüt hoztam, elkészítésük egyszerű cseresznyemártás és túrógombóc

     

    Szép hétvégét kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. február 1. 20:19817.

    Egyszerű és elronthatatlan kókuszos amit unokatesómtól tanultam

    recept itt

     

    További szép hetet kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. január 30. 17:03816.

    Hoztam 2 finomságot, szerintem mindenkinek ízleni fog. Tarhonyás pipi nem annyira megszokott étel, viszont nagyon finom és a gyerekeknek is bejön. A cukkinis meg jó kis szaftos husi.

    cukkinis recept

     

    tarhonyás receptje

     

    Jó főzőcskézést kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. január 22. 20:45815.

    Sziasztok! :-)

     

    Néha azért főzök, legfőképp ilyen egyszerűbb étkeket mint natúr husi, sült csirkeszárny, zöldséges rizs, mézes alma.

     

    Memi! Nagyon guszta a lencséd, én még nem ettem vöröset, de meghoztad hozzá a kedvemet ;-)

    Talán eljutok már a bio boltba manduláért is.

    Olvastam a játékot, ötletes ;-)

     

    Ildi! Remélem hamarosan jelentkezel itt is ;-)

     

    Minden kedves Olvasót üdvözlök, szép hétvégét kívánok!

    Hideg szél, hószállingózás, így bekucorodtam a gép mellé forró tea és keksz társaságában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. január 13. 18:43814.

    Köszi, a marcipánra csak bíztatni tudlak, tegnap készült nálunk egy újabb adag :-)

    Illetve egy újfajta indiai lencselevest főztem ma, összedobom a receptet és felteszem. egyszerűen csodás az íze...

     

     

    Szép estét,

    Memi

    előzmény:
    csip-csip (812)
    2011-01-06  23:43
  14. 2011. január 12. 19:53813.
    Kedves http://retrogastro.blog.hu/2010/10/22/grizes_teszta_1 t ermészetesen felhasználhatod a képeimet, csak kérlek egy linket mellékelj mellé, hogy honnan származik ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. január 6. 23:43812.

    Üdv az új évben :-)!

     

    Memi! Nagyon jó a "Pasi szakasz"! Az a marcipános... hú de szeretem,  nem kaptam kedvemre való marcipános szaloncukrot, így kénytelen leszek magam gyártani.

    A sörös malacka is nagyon guszta és a spagetti is remek ötlet ;-)

     

    Ildi! Hétfőn is sütöttem egy adag mézest, ez nagyon bejött ;-)

     

    Jó hétvégét kívánok Mindenkinek! :-)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. január 6. 15:47811.
    Tonhalas saláta, gyors -finom, és jólesik a sok ünnepi étel után!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2010. december 31. 20:29810.

    BOLDOG BÉKÉS ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2010. december 27. 23:07809.

    Ildi! Sikerült :-) köszi a receptet! Finom puha és ízlett a rokonságnak, pedig kicsit kevés fűszer volt benne, nem tudtam mennyit adagoljak. Hétvégén is megsütöm, jön a család.

     

    A szünidősöknek további jó pihenést, lazítást, a dolgozósoknak "jó rövid" hetet kívánok ;-)!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2010. december 24. 13:57808.
    BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2010. december 18. 23:55807.

    Imádom ezt a fincsi ételt paprikába töltve és így gombócosan is. recept itt

     

    Jó sütkérezést az ünnepekre! Lementettem rengeteg finom receptet, de hogy mikor fogom megsütni...bár abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy az ünnepekre nem nekem kell készülni, terített asztalok várnak a rokonságnál :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2010. december 11. 23:48806.

    Nagyon szeretem, de ritkán készítem. Ezüstvasárnapi ebédhez való ötletként, ha esetleg valaki még mindig tanakodik mit is főzzön, egy kis töltött pipicomb : recept itt

     

    Havazik, idei első havazásunk :-) szép is, meg jó is...csak ne én lennék a takarítós :-( mert így a lapátolás öröme jutott eddig. A táj gyönyörű, még nem kotorták el az útról, sehol latyak, sár ilyenkor a legszebb. A kis madárkáim csapatostul jöttek ma lakmározni, bővült is az etetők száma, ne kelljen sokáig sorba állniuk. A cinkék udvariasan várakoznak míg a tengelicek csipegetnek, ők ugyanis az etetőn fogyasztják el a magot, a cinkék pedig elrepülnek egy faágra és ott törik fel. Hétvégén tudok bennük gyönyörködni, hétköznap néha együtt reggelizünk, sokszor csak később érnek ide, így nem látom őket.

    Kellemes vasárnapot! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2010. december 8. 23:46805.

    Kenyereket vajjal és májkrémmel megkenni, apróra vágott paprikát és paradicsomot tenni rá, majd reszelt sajttal megszórni és sütőben vagy grillben megpirítani

    Szó ami szó, ezt nem nehéz elkészíteni, de hátha épp valakinek ötletként megfelel, jó forró kakaó vagy gyümistea mellé tálalva.

     

    Judit! Bíztatom a barátnődet ;-)benéztem hozzá, szépen alakul a blogja, sok sikert és kitartást kívánok!

     

    Ildi! Felcsigázott a mézesed, remélhetőleg nekem is puha lesz :-)

     

    Ari! Nagyon jókat alkottál ;-), a spatulás kirakós is klassz ötlet. A karácsonyi díszítések is hangulatosak.

     

    Mindenkinek további szép hetet! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2010. december 6. 11:35804.

    Sziasztok! Most indított egy barátnőm egy blogot. Nézzétek meg és véleményezzétek légyszi. Nekem nagyon tetszik, szerintem nagyon ügyes, csak szüksége van a bíztatásra. :) Nagyon jó kis receptek minden napra, így én pl nem töröm a fejem annyit, hogy mi kerüljön az asztalra. :)

    http://zoldsegreceptek.blog.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  24. 2010. december 3. 23:57803.

    Nagyon szeretem a brokkolit, így jött az ötlet a párosításra, remekül passzolnak egymáshoz, finom puha ízletes mártásos rakottas:

    recept itt

     

    Ma megnéztem a 12 méteres városi fenyőt, olyan csodaszép esti kivilágításban, hogy elfelejtettem jobbra kanyarodni annyira elbambultam :-)

    Én már nagyon suvickolom a kiscsizmámat :-), ráadásképp szaloncukrokat is teszteltem ma este, nyerő lett a gesztenyés, rumos kakaós, zselés, vajkaramellás...nagy bánatomra igazi  marcipánost még nem sikerült vennem.

     

    Vidám hétvégét kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  25. 2010. november 26. 22:48802.

    Hétvégére ötletként egy kis májas rántott husi. Egy receptes újságban láttam, úgy megkívántam hogy rögtön elkészítettem. A körethez a rizst kicsit túlfőztem :-) így sikerült, mert a húsra koncentráltam, meg a tévét is néztem, meg... :-)

    recept itt

     

    Kellemes hétvégét kívánok Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     

Címlap

top