Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Konizáció

Torolt_felhasznalo_104462
Torolt_felhasznalo_104462
Létrehozva: 2006. október 6. 13:01

Sziasztok,

szeretném olyanok segítségét kérni, akik már átestek konizációs műtéten!!!!!

Nekem 2 db P3-as eredmény után, az orvosom szerint ez az egyetlen megoldás (megjegyzem semmilyen kezelést nem kaptam, sem kúpot, sem gyógyszert...).

Akinek volt már ilyen műtétje, nagyon örülnék, ha megírná, hogy mi ennek a pontos menete, hogyan zajlik le egy ilyen műtét, mire számítsak, milyen következmények lehetnek, stb, egyszóval mindenre kíváncsi lennék, mielőtt beleegyeznék a műtétbe.

Ja, és nagyon parázok, ha lehet nyugtassatok meg!!!!

Köszi mindenkinek!

Baba

  1. Torolt_felhasznalo_278373
    Torolt_felhasznalo_278373
    2010. március 20. 16:2226.

    Sziasztok!

     

    Én tegnap estem túl a kisműtéten... hatalmas megkönnyebülést és nyugalmat érzek.   előtte egy hónapig minden szabadidőmben a netet bújtam, és a témáról olvasgattam, nem kimélve magam a legnegatívabb, legpesszimistább tapasztalatoktól sem. Szerencsére minden simán ment, és ha bárkinek, bárminemű kérdése, aggodalma lenne a beavatkozást illetően írjon bátran, és mindent részletesen elmesélek! Csodálatos érzés túl lenni rajta... senki se halogassa, mert én aki egy foghúzástól is bestesszelek, én mondom, hogy semmitől, de semmitől nem kell félni....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2009. december 1. 20:5825.
    Én ma voltam a HPV teszt eredményemért a nőgyógyásznál, amely a 16-os magas kockázatúra pozitív lett - megelőzte két P3 cyt. eredmény . javascript:insertEmotion('siros_barna.gif','S%C3%ADr%C3%B3s '); és konizációt javasolnak szigorúan. Még nem tudom mikor szánom rá magam, az ünnepekre nem akarom, így januárra szeretnék inkább előjegyzést, kicsit félek, mert a szövődmények bárkinél előfordulhatnak, azt mondják egy éjszaka kell ott aludni, altatásban csinálják kb. 20 perc az egész. Parázok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. október 16. 21:5124.

    Szia nálam a konizáció szöv.tani eredménye:0 stádiumú rák lett, és talán vigasz Neked, hogy nálam már méheltávolitást javasolt az onkoteam, biztonsági okok miatt, ugyhogy most én önként döntöttem a nagymütét mellett, mivel szülni már nem akarok, és a nőgyógyász is ezt ajánlotta, bármikor kiujulhat, szóval öreg vagyok már szülni, de még  fiatal ahhoz, hogy meghaljak. Adeno carcinoma ami nekem van, mirigy eredtü rák 0 stádiumban, és a konizáció un. ép szélben történt, tehát kivették a daganatot, de ez egy nagyon alattomos dolog, képzeld semmi tünetem, panaszom nem volt, mindig jártam rákszürésre, sőt a 2 utóbbi között csak 8 hónap telt el, ennyi idő alatt alakult ki.Nem hiába reklámozzák a rákszürést, ma már én is tudom!!! A CIN besoroláshoz nem értek, szerintem faggasd  a dokit amikor csak tudod, némelyik elvárja, hogy félszavakból értsünk mindent. A kiujulásról még annyit, hogy olvastam, hogy mindenkiben benne van ez a fene rák, a HPV is, és még nem tudják igazán mi az ami beinditja valakinél, hajlam, életmód stb. Én a leleteimmel elmentem másik nőgyógyihoz, szerintem normális dolog, mielőtt kés alá fekszik valaki, és ő is ezen a véleményen volt, ő amerikában  is praktizál, és azt mondja kint se tudnak többet a dologról, és hogy minden rák HPV eredetü. Szóval jobb félni mind megijedni. Bocsi ha Rád ijesztettem, de komolyan kell venni ezeket a dolgokat, de Te még fiatal vagy /én 46 éves vagyok/, és el se hinnéd mennyi fiatal lány tulesett ezen és nem sokkal utána teherbe tudtak esni és ma már boldog anyukák. 

    előzmény:
    HelloKitty1 (23)
    2009-10-16  14:43
  4. 2009. október 16. 14:4323.

    2x?

    Miért?

    Ez kialakulhat újra?Vagy mi?

    Ez most tul.képpen micsoda?

    Nekem úgy magyarázta a dokim, hogy a rákhoz emeleti szintek vezetnek.

    Én CIN2-es vagyok,valahol középen.

    Még nincs gáz, nem is kéne még megoperálni, csak ha babát szeretnék a közeljövőben,akkor csináljuk meg,mert csak utána adja áldását ránk.

    Szóval saját magam álltam a műtét elébe........................

    Van HPV fertőzésem is,ezzel tisztában voltam,vagyok.

    Csak Cin-t nem értem.

     

     

    előzmény:
    mazzaroni (22)
    2009-10-15  19:38
  5. 2009. október 15. 19:3822.
    Szerintem kórházfüggő, hogyan csinálják, közben eszembe jutott, hogy mondta a dokim, hogy ha Vácon csinálnák /én Pest megyei vagyok/akkor 4-5 nap befekvés. Ne félj, főleg hogy altatnak, annyit se fogsz érezni mint én! Ezen tényleg jó minél előbb tullenni, főleg ha majd babát akarsz. Nagyon sok fiatalnak csinálják, olyat is tudok, akinek 2x is és utána egészséges kisbabát szültek. Ilyenkor nagyon vigyáznak a dokik, hogy a méh alkalmas maradjon a baba megtartására a majdani terhesség alatt! A felépülés utána semmiség, csak be kell tartani a 4  hét no szex, kádfürdés, és emelni nem szabad nehezet. Szóval ne félj, ez kisebb dolog mint egy kaparás.
    előzmény:
    HelloKitty1 (21)
    2009-10-15  18:54
  6. 2009. október 15. 18:5421.

    Hát ezt én se tudom......

    Alapos az orvosom.De elfogadom,hogy elővigyázatos,mert azt elfelejtettem írni,hogy mi nem Pesten lakunk,hanem Szentendrén, ezért kell maradnom,hogy  ha bármi gáz van,akkor ott legyek.

    Mert utána lehet vérezgetés,vagy bármi szövődmény..

    Picit megijedtem tegnap, mikor mondta a doki, de nekem volt választásom.

    És mivel még babavállalás előtt vagyunk,nem tanakodtunk sokat.

    Ezt a műtétet többféleképpen is lehet végezni???

    Engem altatni fognak.

     

     

     

    előzmény:
    mazzaroni (20)
    2009-10-15  15:46
  7. 2009. október 15. 15:4620.
    Szia először is ne félj nem egy nagy dolog. Nekem 6 hete csinálták az István kórházban, ambuláns, tehát be se kellett feküdnöm. Nekem loop féle koni volt, helyi érzéstelenitésben, össz.vissz. 15 perc volt, nem fájt, csak a belső érzéstelenités egy pillanatig. Utána nem varrtak, hanem lézerrel zárták le a sebet. Még csak nem is véreztem, pedig utána jogos 4-5 napig. Nekem p5 eredm. miatt kellett, rosszindulatu volt. Nem értem miért kell befeküdni, nekem ráadásul nagyobbat és méylebbet metszettek ki, egyrészt mert én már szülni nem fogok, másrészt, hogy biztosan el legyen távolitva a dolog. 
    előzmény:
    HelloKitty1 (19)
    2009-10-15  14:12
  8. 2009. október 15. 14:1219.

    Szia!

     

    Sajnos én is tegnap tudtam  meg,hogy lesz ilyen műtétem.

    Nekem csak ajánlotta az orvos, még nem "gáz" a helyzet,csak ha babát tervezünk,akkor jobb túlesni rajta most.

    Így okt.28.-án kell bemennem.és nekem 5 napot mondott a doki,hogy bennt kell maradjak.

    Ezek szerint orvosfüggő,hogy ki meddig fekszik benn?

    És mire kell számítsak?

    Kicsit félek ám..........................

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. szeptember 17. 19:1818.
    Sziasztok! Engem kedden műtenek, CIN III. citológiai lelet miatt. Kérlek, aki már átesett konizáción, ossza meg velem "élményeit". Elolvastam az eddigi hozzászólásokat, de valami aktuálisabb kellene. Engem a János Korházban fognak megműteni. Előre is köszönöm :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_157509
    Torolt_felhasznalo_157509
    2006. október 7. 13:5617.
    sziasztok,
    nekem semmiféle cső nem volt!!! A Schöpf-Méreyben csinálták, 1 éjszakát voltam benn, aztán 2 hét múlva kellett kontrollra menni. Aki csinálta, nekem is a sokadik orvosom volt, az előzőtől azért jöttem el mert az első P3as eredmény után az ismétlésnél már több hete nem jött meg a vizsgálati eredmény, ő meg nem igazán törődött vele aztán inkább kerestem másik orvost mert ez azért nem játék Szóval szerintem is keress másik orvost...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. október 6. 20:3516.
    Bocsi de el kellett mennem

    Semmi fájdalmat nem éreztem sem a mütétnél( bár ott altatásbam voltam ) sem a mütét után amikor magamhoz tértem azonnal kaptam egy fájdalom csillapitot szuriban pedig nem éreztem fájdalmat és azután sem fájt csak vérezgettem de az nem fájt csak megijedtem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104462 (10)
    2006-10-06  15:25
  12. 2006. október 6. 20:0115.
    Szia! Nekem juniusban volt. P3 miatt (+HPV) elaltattak, utana nem fajt, de egy het mulva verezni kezdett, ujra kellett égetnia sebet (az sem fájt). Azóta kicsit minden más, de remelm rendbejövök. Jövő héten lesz a kontrollszűrés.
    gyógyszeresen tényleg nem lehet kezelni.
    Szóval ne izgulj, nem fog fajni, csak lelkileg rossz kicsit..... én sírtam is....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. október 6. 19:1014.
    Amit a Papanicolau-féle beosztásról írtam, azt másoltam egy cikkből. Ott a P1-re azt írták, hogy régen használták, de az én eredményem, mint írtam ilyen.
    előzmény:
    gretus32 (13)
    2006-10-06  19:08
  14. 2006. október 6. 19:0813.

    A P3-as eredmény egy határeseti lelet. Okozhatja egy gyulladás vagy akár valami más. Első körben tablettát és kúpot írnak, hogyha gyulladás áll az ok hátterébe akkor ezt orvosolni tudják. Ha nem javul az eredmény akkor szoktak konizációt végezni, hogy a mintavétel alapján tisztázni tudják, hogy mi okozza. Ha nálad még nem próbálták meg a kúpot és a tablettát akkor próbáld ki, de ha hatástalan érdemes lenne a tisztázás végett megcsináltatni a műtétet.

    A laboratóriumi lelet eredménye a Papanicolau-féle beosztás szerint P2-től P5-ig terjedhet. (Régen P1-es eredményt is adtak, de ezt már ritkán használják.)

    A P2-es lelet negatív, itt nincs teendő.

    A P3-as leletnél még nincs rosszindulatú elváltozásra utaló gyanú, de már találtak a mintában olyan sejteket, melyek normál esetben nem szoktak ott lenni.

    A P4-es vizsgálati eredmény azt jelenti, hogy a mintában rákra gyanús sejteket,

    a P5-ös eredménynél pedig egyértelműen ráksejteket találtak. Mindkét esetben azonnal elvégzik a konizációt, ami egzakt szövettani eredményt biztosít.

    Előfordulhat, hogy leletünkön P0-ás jelzést találunk, ez azt jelenti, hogy valamilyen technikai hiba miatt egyáltalán nem tudták elvégezni a vizsgálatot.

    Egyébként a csővet a műtét alatt helyezik fel, és mivel altatnak semmit nem fogsz érezni belőle. Nálam semmilyen pálcika nem volt. Szerintem az amire gondolsz a laminária, de én úgy tudom azt csak a terhességmegszakításoknál használják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104462 (12)
    2006-10-06  15:40
  15. Torolt_felhasznalo_104462
    Torolt_felhasznalo_104462
    2006. október 6. 15:4012.

    Igazad van, én is egyre inkább így érzem, hogy ideje dokit váltani.

    Csak annyira megbíztam eddig ebben a mostani orvosban, állítólag az egész városban ő a legjobb ebben a témában, minden ismerősöm, aki hozzá jár, el van olvadva tőle.

    Pedig már elhittem, hogy velem van a baj, csak én különcködök, mikor mindenki másnak bevált ez a doki.

    De amikor beközölte, hogy a p0 tökéletes eredmény, akkor nagyon erősen elkezdtem gondolkodni...

    Sőt, addig addig gondolkodtam, hogy október végén őhelyette a régi dokimhoz megyek vissza, aki egy nagyon jó orvos, csak rettenetesen drága. Viszont nála biztonságban érzem magam, megbeszéli velem a dolgokat, meghallgat. Csakhát sokkal többe kerül, de most már ott tartok, hogy kerüljön többe, de normálisan ki legyek kezelve.

    Komolyan vissza lehet ezt a folyamatot még fordítani? Ez tök jó, mert én is sokat olvastam már erről, csak nem tudtam, hogy mennyire hihetek benne...

    Köszi, most egy kicsit szebbnek látom a helyzetet!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678657 (11)
    2006-10-06  15:29
  16. Torolt_felhasznalo_678657
    Torolt_felhasznalo_678657
    2006. október 6. 15:2911.
    Szerintem sürgősen nézz másik orvos után! P3-as eredményt gyógyszerekkel le lehet vinni akár P1-re is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104462 (7)
    2006-10-06  14:19
  17. Torolt_felhasznalo_104462
    Torolt_felhasznalo_104462
    2006. október 6. 15:2510.

    Tényleg nem éreztél semmit a műtétből? Mert én ettől félek a legjobban, hogy megint megkínoznak, mindenféle pálcikával, stb (ahogy az abortuszomnál).

    Szóval akkor nincs pálcika? És a csövet mikor helyezik fel, az altatás közben? És amikor kiveszik, az nagyon rossz?

     

    előzmény:
    noci01 (8)
    2006-10-06  14:23
  18. 2006. október 6. 14:579.
    Olvasgatlak benneteket és lenne egy pár kérdésem.Tavaly júniusban voltam rákszűrésen,eddig P2-es volt az eredményem,akkor is .A vizsgálatnál megemlítettem a sűrű gyulladásokat.A papíromon ua. a vizsgálati eredmények szerepeltek,mint eddig,azzal a különbséggel,hogy most javasolták a műtétet.Vajon csak a panaszaim miatt?
    A másik.A méhszájamon hegesedés látható,utolsó szülésemnél az egész méhnyak elszakadt,ez attól lehet?Most már bánom,hogy nem mentem azonnal a műtétre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104462 (1)
    2006-10-06  13:01
  19. 2006. október 6. 14:238.
    Szia nekem novemberben lesz 1 éve hogy megműtöttek nagyon féltem a műtéttől de semmit sem éreztem belőle altattak és 4 nap múlva hazamehettem otthon én még elég sokáig vérezgettem de fájdalmaim nem voltak azota voltam már 3-szor ellenőrzésen de P1 eredményeim vannak pedig én P4-ről indultam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104462 (1)
    2006-10-06  13:01
  20. Torolt_felhasznalo_104462
    Torolt_felhasznalo_104462
    2006. október 6. 14:197.

    Szia, először is gratulálok a gyógyulásodhoz!

    Nagyon szépen köszi Neked is, és mindenkinek, aki hozzászólt a topichoz, a biztató leveleket!!!!

    Az elején csak a lényeget írtam le topic-indítóként, de sajnos egy kicsit összetettebb a probléma nálam.

    Először januárban kaptam p3-as eredményt, utána pedig áprilisban. Májusban terhes lettem véletlenül (de borzasztóan örültünk neki, habár tudtam, hogy kozkázatos). Sajnos júliusban elvetéltem, műszeres úton kellett befejezni a terhességet.

    Erről csupa rossz élményem van, és nem csak lelki oldalról. Engem a sima megyei kórházba utalt az orvosom (aki mivel már elég öreg, nem végezhet műtétet). A kórházban volt egy orvos, aki felvett, egy másik aki megvizsgált, és egy harmadik, aki a műtétet csinálta. (szerintem ezzel ki is merítettem a megyei orvosállományt ) A műtét előtt felhelyeztek egy pálcát, hogy táguljak, ennek állítólag nem szabad fájnia, csak egy kicsit kellemetlen lehet, de az tény hogy én elájultam tőle (pedig nem vagyok egy nebáncsvirág). A konizációval kapcsolatban is az a legnagyobb félelmem, hogy mivel olvastam hogy ott is részleges kaparást csinálnak, félek, hogy megint végig kell csinálnom ezt a pálcás dolgot.

    Az eltelt időben nagyon sokat olvastam erről a témáról, és azt hallottam, hogy talán van remény, hogy ez az állapot magától visszafejlődjön, és így talán megússzam a műtétet. Állítólag a dohányzás az egyik legnagyobb veszély (cigihez sosem nyúltam, úgyhogy ez kilőve), óvszerrel kell védekezni (az abortuszom óta ezt csináljuk, mert nem szeretnék megint elhamarkodottan teherbe esni, amig a dolog nincs tisztázva), meg még egy csomó olyan dolgot találtam, ami esetleg segíthet elkerülni a műtétet, bár nem tudom mennyire bízzak ebben.

    Még egy dolog van, ami aggaszt: augusztusban voltam ismét kenetvételen, aminek az eredménye P0 lett. Ez az eredmény, én úgy tudom nem elfogadható, meg kell ismételni. Orvosom viszont közölte, hogy ez teljesen jó eredmény,  majd csak 3 hónap múlva menjek vissza úrja, és akkor megbeszéljük a konizációt. Most október végén lenne esedékes visszamennem.  De én ezt nem értem, hogy akkor most mi van, teljesen összezavart! Jó az eredmény és mégis műteni akar??!!

    Nagyon szeretnénk gyereket (jó sokat), éppen ezért szeretném minél hamarabb letisztázni ezt a dolgot.

    Valami tanácsotok van?

    Mindenkinek jó hétvégét!!!!

    előzmény:
    gretus32 (6)
    2006-10-06  13:45
  21. 2006. október 6. 13:456.
    Szia!
    Nekem április végén volt egy ilyen műtétem, szintén 2*P3 eredmény miatt. Nekem az első után csináltak egy gyógyszeres, kúpos kúrát ami semmit sem használt. Azt mondta akkor a dokim, hogy muszály megcsinálni a conizációt, hogy tisztázni tudják mi okozza a rossz eredményemet. Nekem is hidegkéses volt, előtte egy nappal befektettek, kaptam fertőtlenítést, trombózis elleni injekciót. A műtét napján ismételt fertőtlenítés és beöntést, majd a műtét előtt kaptam infúziót ami még a műtőben is csöpögött. Nagyon hamar készen voltam, kb. 20-30 perc volt a műtét, engem altattak. A műtét után egy kicsit fájt, de nem volt olyan vészes. Én addig vérezgettem, míg a csővet ki nem vették. Utána kutya bajom nem volt. A szövettan rákmegelőző állapotot mutatott, így tényleg jó, hogy megcsináltattam. (Én is évente jártam rákszűrésre, és mégis ......) Azóta P1-es eredménnyel büszkélkedhetem és már csak egy nem túl kellemes emlék, de megérte, mert ez 100 %-os gyógyulást eredményez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104462 (1)
    2006-10-06  13:01
  22. Torolt_felhasznalo_157509
    Torolt_felhasznalo_157509
    2006. október 6. 13:225.
    igen, ez az, nekem 4 éve volt, egy éjszakát kellett benn töltenem, nekem ún. hidegkéses eljárással csinálták ami a legkorszerűbb , nem fájt egyáltalán, altattak, utána sem voltam rosszul, pár napig kicsit vérezgettem utána, meg pár hétig nem szabadott emelnem, cipelnem meg sokat lépcsőznöm. Utána a szövettan is jó lett, vagyis szerencsém volt mert rákmegelőző stádiumban volt (pedig rendesen jártam előtte évente szűrésre, előtte 2 évvel volt már egy fagyasztásom ami valószínűleg sz@rt sem ért...) de még időben megműtöttek, szóval nem érdemes halogatni mert nekem is ki tudja mi lett volna ha nem végzik el időben Szóval ne izgulj, persze nem kellemes 1 éjszakát sem kórházban lenni de egyáltalán nem vészes a dolog!
    előzmény:
    ModerátorM (3)
    2006-10-06  13:07
  23. 2006. október 6. 13:204.

    Szia!

    Kata nagy hülyeséget írt, ez nem méhkaparás. A konizáció az  amit írt moderátorunk is, egy kúp alakú metszést ejtenek a méhszájon, amit aztán szövettani vizsgálatra küldenek.  Én átestem rajta, kórházra válogatja, hogy hol milyen módszerrel csinálják, szikés, vagy lézeres műtéttel. A kórházi tartózkodás is változó, én. pl. 4 napig voltam benn, míg van olyan kórház ahol ambulánsan csinálják. Kisműtétnek számít,  fél óra múlva már újra az ágyban voltam. Remélem segítettem.

    Üdv. P.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104462 (1)
    2006-10-06  13:01
  24. 2006. október 6. 13:073.
    lehet, hogy tévedek, de én úgy tudom, hogy a méhszáj konizáció az az, amikor egy kis kúp alakú metszést ejtenek a méhszájon, kimetszve a "rossz" részt is .... talán egy éjszakás kórházi tartózkodással jár ....
    előzmény:
    kata1960 (2)
    2006-10-06  13:03
  25. 2006. október 6. 13:032.
    Nem kell parázni. Ez egy egyszerű méhkaparás. Naponta végzik az orvosok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104462 (1)
    2006-10-06  13:01

Címlap

top