Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Konizáció

Torolt_felhasznalo_104462
Torolt_felhasznalo_104462
Létrehozva: 2006. október 6. 13:01

Sziasztok,

szeretném olyanok segítségét kérni, akik már átestek konizációs műtéten!!!!!

Nekem 2 db P3-as eredmény után, az orvosom szerint ez az egyetlen megoldás (megjegyzem semmilyen kezelést nem kaptam, sem kúpot, sem gyógyszert...).

Akinek volt már ilyen műtétje, nagyon örülnék, ha megírná, hogy mi ennek a pontos menete, hogyan zajlik le egy ilyen műtét, mire számítsak, milyen következmények lehetnek, stb, egyszóval mindenre kíváncsi lennék, mielőtt beleegyeznék a műtétbe.

Ja, és nagyon parázok, ha lehet nyugtassatok meg!!!!

Köszi mindenkinek!

Baba

  1. 2019. szeptember 5. 09:0733.

    Sziasztok Sorstársak! :) 


    Én is megosztanám veletek ezt a borzalmas történetet. 6 évvel ezelőtt kezdődött minden, amikor kiderült, hogy hpv gyanúm van. sokfajta törzset állapítottak meg, 2014-ben 39 és 35 típusokat, szedtem is Isoprinosine-t. Aztán 20125-ben márcsak a 66-os típust állapították meg. 2018-ban loop conisatio műtétem volt, P4-es citológis, CINIII, mirigyben terjedéssel. Az előző párom sajnos egy promiszkuita volt, minden nővel..aaa undorító. Mi nők szívunk :D 


    A műtőben remegtem a félelemtől. Vénás altatásban történt az egész, annyira emlékszem, hogy szédültem és már aludtam is (a hír előtt 2 hétig nem is tudtam aludni). Egy napot bent tartottak az uzsokiban. Nem volt semmi vérzés, másnap mehettem haza. :) 2 hétig betegszabadság!!! 1 hét múlva vérezgettem én is, de azt mondta az orvos, hogy az normális. Kb olyan 2 hétig tartott a vérezgetés. Ettől én is megijedtem lányok, de ne izguljatok, ha nem bűzös és nincs lázad, akkor normális!


    Műtét után 3 havonta szűrésre kell járnom! Már több, mint egy éve volt...Most csináltunk hpv tesztet is, aminek pár hét az eredménye. Remélem minden rendben lesz! :) :) Sajnos én makacs típusba futottam bele. :S mindent kipróbáltam, ezüskolloidtól kezdve minden gyógynövényig. Erősítettem a szervezetem, ahogy csak tudtam, de mégis műtét volt a vége. Ne essetek kétségbe!Időben észreveszik, nem lesz gond. Járjatok szűrésre!!!Nagyon sokan nem mennek, pedig csak pár perces fájdalommentes vizsgálat! (én se szeretek kitárulkozni) 

  2. Torolt_felhasznalo_387514
    Torolt_felhasznalo_387514
    2018. december 30. 10:5032.

    Konizació es reszleges kaparas utan ket hettel is elenk piros verzes. 😢 hasonlo tapasztalat?

  3. Torolt_felhasznalo_387514
    Torolt_felhasznalo_387514
    2018. december 30. 10:5031.

    Konizació es reszleges kaparas utan ket hettel is elenk piros verzes. 😢 hasonlo tapasztalat?

  4. 2012. január 7. 09:4830.

    Kedves fórumozók!

        November 4én estem a konizáción, amitől persze nagyon féltem.  Én is folyamatosan bújtam a netet előtte is meg a mai napig is. Lenne egy kérdésem, és kérlek válaszoljatok, mert eléggé be vagyok ijjedve. Szóval nekem azóta sem jött meg a menstruációm. Akik áttestek már hasonló beavatkozáson mi a tapasztalat? Az első menstruáció késhet ennyit? Mert a műtét utáni pecsételős vérezgetés, amiről írtatok nekem is megvolt. Szedtem 3 hétig gyógyszert, hogy ne jöjjön meg a menstruációm, ez lehet ok? Válaszoljatok, minél hamarabb!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. Április 15. 12:3329.
    Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi,és a tapasztalaitokra! 2011,04,06 volt konizációs műtétem lézeres megoldással.Semmi gond nem volt a műtét alatt,nem véreztem. Másnap mégis a műtőben kötötem ki,mert össze kellett varrni 1 öltéssel,annyira elkezdtem vérezni. Tudni kell még ,hogy Strokem volt 5 éve és ez miatt gyógyszert szedek,emit a műtét előtt abba kellett hagynom.Most vasárnapig még szúrni kell magam a Clexan szurival,aztán ismét az Aspirin Protectet szedem.27 éves vagyok! Szóval arra lennék kíváncsi,hogy a műtét után ki meddig vérezgete(tisztult).Mert én kicsit megvagyok ilyedve,hogy még mindig.Lehetséges az is,hogy a seb kezd leválni ahogy gyógyul? Tudom(gondolom).hogy a szuri is meg a gyógyszerem is közrejátszhat ebben. Köszönöm előre is a véleményeteket. Editke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2010. október 3. 10:4828.

    Szia! 
    Gondolom a kérdés feltevése óta már túl is vagy a műtéten, csak azért írok mégis, hátha valaki mást is érdekel ezzel kapcsolatos élmény. 
    Szóval nekem a rendes éves rákszűrésem eredménye CIN II. lett, így a konizációs műtétet javasolta az orvosom. Ez egy kúp alakú metszés, hogy a méhcsatornából is lehessen szövetmintát venni, a szövettani vizsgálathoz. 
    Magától a műtéttől rettentően féltem, hiába olvastam a neten mindenkitől, hogy "nem kell aggódni", meg hogy "nem vészes", ez akkor is egy műtét. 
    Az egész úgy zajlott, h előtte való este már nem ehettem, éjféltől pedig inni sem lehetett (ennek pont az a lényege, hogy ne legyél majd rosszul, ha felébredsz). Reggel vérvétel, megállapították a vércsoportomat stb. A riogatások ellenére nekem nem csináltak sem beöntést, nem volt katéteremse semmilyen cső nem lógott ki belőle sehol. Az én műtétemet altatásban végezték, de ez sem a szokványos altatógázas izé, hanem intravénásan kaptam egy szurit( ez nem fáj jobban, mint egy vérvétel), és oxigénmaszkot raktak a számra, h lélegezzek mélyeket( kettőre emlékszem, és utána már aludtam is).A műtét úgy 6-7 percig tartott, 10 perc múlva már a szobában voltam, és magamnál voltam. Felkelnem kb. 1 óra mulva lehetett, de nem volt se hányingerem, se semmilyen rossz közérzetem. Nem éreztem semmilyen fájdalmat. Szobatársam mondta, h neki görcsöl a hasa, mint egy menstruációnál, de nekem még annyi sem volt. Aznap és másnap nem konkrét vérzés, hanem valami barnás színű trutyi folyt belőlem, utána még az is megszűnt. Harmadik nap reggel megvizsgált a doki, és haza is jöhettem. A szövettanra 3 hetet kell várni. 6 hétig nincs szex, se kádban fürdés, de dolgozni 10 nap betegszabi után engedett a doki.Addig sok pihi. 

     Nekem olyan módszerrel csinálták, hogy nem volt konkrét vágás meg varrás, hanem ezzel a bizonyos lézerhez hasonló eljárással, tulajdonképpen "elégetik" az ereket, nincs vérzés, nincs varrat, nem kellett csövet dugni a sebbe stb. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  7. 2010. július 8. 10:3227.

    Sziasztok,

     

    nekem jövő héten lesz loop féle konizációm ambulánsan az István kórházban. Kérem, hogy aki már átesett rajta, az írja le, hogy hogy zajlott ?

    Felvesznek az osztályra, át kell öltöznöm pizsibe vagy megyek, levetkőzök alulról, megcsinálják a kisműtétet és megyek haza ? Tényleg nem fájdalmas, az érzéstelenítő szurik sem ???

     

    Kérem, hogy aki átesett már rajta írjon nekem, hogy megnyugodjak, mert be vagyok sz...a rendesen.. :-)

     

    Köszi előre is !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top