Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyóóóóóóóós :-)

milkacica
Létrehozva: 2006. október 31. 13:05

Sziasztok!

Íme a nyolcvanezredik anyósos topic.  

Nézzétek el nekem de meg kell osztanom veletek anyóspajti mai beszólását,én  még nem hevertem ki  

Drága kicsi nyolchónapos kislányomnak kötőhártyagyulladása volt pár napja,levittem a dokihoz,kapott szemcseppet,és gyakorlatilag kétszer cseppentettünk neki és nyoma sem volt a betegségnek(láza sem volt).

Nos anyósom ma megkérdezte hogy nem lehet hogy a sok vakuzástól volt neki?  

Mi van? Ez nem a Man in black   Arra gondolt hogy biztosan sokat fényképeztük a gyereket,és attól lett kötőhártyagyulladása   jujjjjjjjj................

Hozzáteszem nem szoktunk vakut használna csak nagyon ritkán és már vagy 2hete nem készítettünk fotót a kölyökröl.

Eddig is volt már pár hasonló nagyon jó meglátása,de ez lesokkolt.  

Valakinek hasonló?  

  1. 2007. május 9. 11:496501.

    hát, sajnálom :-(

    Ez pedig igazán nem kéne hogy gondot okozzon. De biztos hogy okoz, Nóri? Tudod? Visszahallottad? Én nem ilyen meny vagyok. Már ha tényleg nincs más a háttérben ami ezt indokolná. Ez nem vád vagy feltételezés, csak ok nélkül ha tényleg ilyenek, akkor megvan a véleményem. Szerintem a régi gárdából egyikünk sem nehezményezné ha az anyósánál segitene a férje. Az anyósomról sokat írtam, nem tartom őt nagyra és nem szeretem, mégsem szólok egy szót sem ha segíteni hivja a fiát. Természetes.

    Kivéve persze ha az ember anyja túlzásba vi szi és a saját családjától s zabályosan megvonja a fiát (ilyet ismerek a faluban, sajnos együtt laknak, a pasinak nincs ideje a saját feleségére, három lányára, folyton az apjának kell otthon melóznia).

    Puszi és fel a fejjel, Nóri.

    Felétek is esik?

    Lynette

    előzmény:
    i.nora (6500)
    2007-05-09  10:39
  2. 2007. május 9. 10:396500.

    Már van belőle gond, hidd el.

    Pedig ez a második alkalom, hogy nálam bármit csinálnak a fiuk mióta házasok.

    Megbeszélték a lányokkal hogy ez lesz az anyák napi ajándék, aminek nagoyn örültem, bár a munka sok vele, mert ugye a rámolás egy része,  és a többi muka lemosások, stb., de szép lesz a lakásom és tiszta.

    előzmény:
    lynettemás (6498)
    2007-05-08  13:25
  3. 2007. május 9. 09:326499.
    Sziasztok. Én még nem írtam ebbe a topic-ba, csak olvasással követtem a dolgokat. De most tanácsot szeretnék kérni!!!
    Az anyósom nem igazi anyós, mert a párommal még nem házasodtunk össze, csak együtt élünk, de nálunk. A párom már több mint fél éve nem beszél a szüleivel. Eddig én tartottam velük a kapcsolatot, rendszeresen jártam hozzájuk. No persze muszályból (így kell írni?) is, mert nincs átjelentkezve a mi címünkre, így a leveleiért el kellett valakinek menni. Ez eddig nem is jelentett problémát.
    Tegnap reggel is mentem hozzájuk, és már a 2. emeleten lehetett hallani, ahogy "drága jó anyósom" engem szid.
    Egyébként a 4.-en laknak, elképzelhetitek, mekkora hangerővel beszélt. Eléggé meglepődött, amikor bekopogtam, gondolom még nem számított rám. De nem is mentem be, csak a levelet kértem el. Nem álltam le vele vitatkozni, de megérdemelte volna.
    Egyből felhívtam a párom, akinek elmeséltem, mit hallottam. Erre ő felhívta az anyját, akit jól elküldött a ..........!!! Persze "anyósom" mindent letagadott.
    Nem egy nagy történet, és lehet, hogy bonyolultan is fogalmaztam, de ez nekem nagyon rosszul esett, mert soha semmit nem tettem ellene, sőt!!!! Még a párom előtt is mindig védtem őket!!! Arra az elhatározásra jutottam, hogy soha többet nem megyek fel hozzájuk!!!
    Vagy szerintetek mi legyen?
    Elnézést, egy kicsit hosszúra sikeredett az írásom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. május 8. 13:256498.

    Szia Nóri! Nem hiszem, hogy durrognak! Én nem durrognék, természetes a segítés,ha nem minden hétvégén kell valamit. Nálatok nyilván nem erről van szó! De szerintem családtag a gyereked ugyanúgy, nem?

    PUszi!

    Mildo, köszi a tapasztalatok leírásást bárányka-ügyben! Én eddig arra gondoltam, jó volna ha mind elkapná,de most már azon szurkolok, hogy Andris ne most kapja el. Olyan kicsi még, nem nagyon lehet elmagyarázni hogy ne vakarja szét magát!

    sziasztok!

    Lynette

     

    előzmény:
    i.nora (6497)
    2007-05-08  11:31
  5. 2007. május 8. 11:316497.

    Egyik morgoncnál lakásfestés van!

    Hulla fáradt, gondolom a menyek meg durrognak otthon, mert a férjeik annál a galádnál  festenek, az anyós/anya meg takarít, rámol, pakol mint húszéves,  csak éppen romokban hever.........

    De már azon filózik, hogy tudna festékre összegyűjtögetni annyit, hogy náluk is festhessenek, hátha ettől megenyhülnek. Mert mindennek ára van ha már nem családtag a gyerekünk!

    előzmény:
    lynettemás (6496)
    2007-05-07  15:10
  6. 2007. május 7. 15:106496.
    és hol a sok morgonc anyós? Vagy most nincs mire ugrani?  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. május 7. 15:096495.

    Köszi a kólát! Sajnos imádom!

    Hogy vagytok, lányok? Nincs semmi érdekes. Itthon kuksolunk, bárányhimlős a nagy. Szerintem a kicsik is lesznek, most lappanganak valószínűleg. Mármint a bárányaik  

    Mildo, szerintem remény mindig van! Hidd el, hogy SEMMI esélyünk nem volt szétköltözni anyósékkal! Egy kanyit se tett volna rá senki. Aztán csak úgy jött, mint egy csoda! Mesélj, hogy  vagytok, milyenek a mindennapok? Szerencsére ilyet most én nem tudok mesélni... és ez a jó.

    Anyák napja hogy telt?

    Nálunk semmi, én itthon m aradtam a beteg csapattal, a férjem vitt egy Celebrations desszertet a mamájának (én vettem). A gyerekek rajzoltak nekem, nagyon édesek voltak.

    Lynette

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (6510)
    2007-05-06  21:37
  8. 2007. május 7. 09:076494.

    Szia, köszi a sok finomságot! 

    Megcsappant a topik látogatása, úgy tűnik mindenki el van foglalva.

    Vagy az anyósok megjavultak, vagy kiderül, hogy mégiscsak áldott jó asszonyok!!!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (6510)
    2007-05-06  21:37
  9. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2007. május 5. 11:216493.
    Jóreggelt!

    Ma megyünk először anyumhoz (ott szedünk virágot anyósnak ) aztán irány anyósék. Holnap jön haza sógorné és felkavarja a vasárnap délutánt, délelőtt aludni szoktunk, így úgy döntöttem, ha jó,akkor ma lesz köszöntés

    Anyós aranyos, "ne vegyünk sok virágot.. ""elég 1 szál" "drága a virág" Kap egy nagy csokrot, csak épp szentendreit és ingyen.. Gonosz vaok, mi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_497415
    Torolt_felhasznalo_497415
    2007. május 5. 08:516492.
    Igazából nem tudom Orsi!Nálunk is terítéken volt ez a téma egy jó ideig, aztán egy idő után nem kérdezte.Vagy após vagy a párom állíthatta le, de megértelek mert ez elég terhes dolog, főként hogy igazából nem a nagyinak szül az ember gyereket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_410747 (6489)
    2007-05-04  08:10
  11. 2007. május 4. 22:576491.

    Szia Mildo! Gyorsan írok két sort, de utána kidőlök, elnézést, elég sűrű napjaink vannak. Gáboromnak fütyiműtét lett volna (halálra idegeltem magam előre),de kiderült ott helyben hogy bárányhimlős, az egész halasztódott, aminek nem örültem. MOst még egyszer rá kell hangolódni lelkileg. Fáradt vagyok a nyűgös gyerekektől,de majd vége lesz hamarosan biztos! A kislány sem jött akire vigyáznék, ő is bárányos az anyukájával együtt. Kétheti pénzem u grott, de most valahogy jó is hogy nincs itt, elég elfoglalt vagyok így is.

    Jaj, én is ha tudnád milyen boldog vagyok hogy itt lakunk. Egyszerűen nem is értem  hogy bírtam ki annyi évig velük. Kibírhatatlan volt!!!

    Neked is kitartást kívánok! Hátha megoldódik! Nekünk nulla esélyünk volt az elköltözésre, mégis jött egy mesébe illő lehetőség...

    Puszi, megyek!

    Lynette

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (6505)
    2007-05-04  20:52
  12. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2007. május 4. 09:226490.

    Juj hát rá kellett volna vágni, hogy "Ahogy a fiát is, majd a gólya hozza!" De ez szimplán a mikor lesz már-ra nem jó, csak az ilyen hülyeségre, mint a vacsizásos megjegyzés  

    Azt elvileg nem kéne meghallani, fül mellett elengedni, mert pl rávághatod, hogy hát ha így stesszelnek titeket, akkor sehogy, de akkor meg elkezdhet babusgatni, az se jó  vagy megsértődik, vagy magyarázd meg stb stb. Szóval nem kéne meghallani.

     

    Jóreggelt!          

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_410747 (6489)
    2007-05-04  08:10
  13. Torolt_felhasznalo_410747
    Torolt_felhasznalo_410747
    2007. május 4. 08:106489.
    Sziasztok! Szerintetek hogy lehet leállítani Anyósékat a "mikor lesz már nekünk unokánk???" dumáról? Azt hiszem, hogy ez egy igazán olyan dolog az életben, ami csak és kizárólag kettőnk döntése a kedvesemmel. Ha naponta nyaggatnak vele, attól nem fogok korábban szülni egy perccel sem. És kezdem már kicsit unni, hogy ezzel nyaggatnak. A legjobb az volt, amikor egyik péntek este későn, fáradtan megérkeztünk hozzájuk (messze laknak, így ha hétvégére megyünk, akkor péntek este későn érünk oda). Szokás szerint elkezdték, hogy ugyan vacsorázzunk már, együnk valamit. Mondtuk, hogy köszönjük nem, nem vagyunk éhesek, meg este 9-kor már nem akarunk enni... Erre Após:"Hogy lesz így nekem unokám, ha nem esztek rendesen???"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_829841
    Torolt_felhasznalo_829841
    2007. május 4. 00:166488.
    Na végre sikerült!

    Sziasztok!

    Utólag vettem észre, hogy az első privi még 30.-án jött, hát semi jele nem volt.
    Nem tudom mi történik néha az nlc-vel de elég bosszantó!

    Köszönöm mindenkinek a bizalmat és a meghívást! Éjjel negyed 3-kor jár le a "kezdőidőm", csak jelezni akartam, hogy képben vagyok már!


    Jó éjszakát!
    előzmény:
    gonoszboszI (6487)
    2007-05-03  08:55
  15. 2007. május 3. 08:556487.
    Ja bocsi, amúgy jóreggelt, kávé, tea, capuccinó és ma kicsi sajtos pogik vannak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. május 3. 08:546486.
    Bibelle küldtem neked privit, de nem jött vissza, hogy megkaptad volna

    Nincs a neved mellettt jobbra fenn, hogy levelt kaptál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829841 (6480)
    2007-05-02  22:56
  17. 2007. május 3. 08:536485.

    jaj, lányok, a mai nap máris horror, Andris folyton a kukiját fogja és sír, ha megfeledkezik róla, akkor a legközelebbi pisilésnél..pedig neki csak megnézte a dokinéni, kicsit felhúzta, semmi drasztikus nem volt. Bekenni szinte lehetetlen, mert kétkezes munka, kettővel le kéne fogni,de nem tudom...máris kész vagyok mára, mindent jól bírok,de a gyerekszenvedést nem.

    És 10-re megyek a nagyfiúval fütyizésre...

    Szerencse hogy a középsőnek nem fáj a pisilés, igaz, óvatosan csinálja és krémezem, de nem fáj neki.

    Bocs, hogy most ezzel vagyok elfoglalva, de nagyon rémes, tényleg.

    Apuéknál is mindig húsleves volt hétvégén (vasárnapi gyerek voltam),de én imádtam és boldog voltam hogy mindig azt találok! Ha belegondolok, lehet hogy az én kedvemért csinálták mindig. Én is igyekszem minden vasárnap azt csinálni, de nem mereven, van mikor nem az van. Rántott húst évek óta nem ettem, csak natúr sütök pácolva, semmi bunda. Néha pedig finom tud lenni, de hogy itthon csináljak, azt nem.

    Puszi: Lynette

     

    Ps: kedves besame-mucho (mit jelent, ha nem titok?), ha anyós leszel, akkor olvasd el a topicot a legelejétől, megéri! Talán o lyan dolgokat is találsz, amire nem is gondolnál hogy bántó a menyek számára. Bár ha belegondolok, nem kis nüanszokkal vannak bajaink hanem az igen durva dolgokkal, te biztos nem olyan vagy! DE azért olvasd el, ha van időd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829841 (6480)
    2007-05-02  22:56
  18. 2007. május 3. 08:306484.
    Ez nem is olyan vicces! Majd meglátod.
    előzmény:
    besame-mucho (6483)
    2007-05-03  04:39
  19. 2007. május 3. 04:396483.
    veletlenul tevedtem ide, es jovo heten en is anyos leszek
    előzmény:
    milkacica (1)
    2006-10-31  13:05
  20. 2007. május 3. 04:106482.

    A férjem azóta is utálja a húslevest, mert náluk gyerekkorában minden egyes hétvégén az volt és meg kellett enni. Na meg rántott hús. De azt azért szereti, meg nem csinálok olyan gyakran.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442365 (6479)
    2007-05-02  22:40
  21. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2007. május 2. 23:446481.
    Hm ez apuéknál volt menü, és mivel szereti mindenki a családban, elég sokszor ezt ettük vasárnap, de messze nem kötelezően

    Napirend hmm hát mi olyan 22kor vacsi hétköznap, jó esetben fél9
    Hétvégén meg 9kor kelek, párocskám délben, tehát 2kor min. ebéd, aztán 18kor valami és vagy semmi vagy 22kor megint valami.. nagyon nem jó,de majd
    Én meg régen úgy aludtam délig, de mióta 4.15kor kelünk szombaton is felkelek 9kor..ehh pedig lenne alváspótlásigényem, de mégse megy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442365 (6479)
    2007-05-02  22:40
  22. Torolt_felhasznalo_829841
    Torolt_felhasznalo_829841
    2007. május 2. 22:566480.
    Sziasztok!

    Lynett, sajnos ezen át kell esni! Nagyon rossz, tudom, de a késöbbieikben nem fogod bánni!!
    8 hós volt a nagy, mikor mondta a doki, h majd fel kell húzni aztán mire észbekaptam már el is döntötte, ha már ott vagyunk túl is eshetünk rajta! Majdnem elájultam, egyáltalán nem zavar a vér látványa, de ott lesokkolt!
    Lehet, hülyén hangzik, de utána be kell járatni!

    Bocsi az offért!
    előzmény:
    lynettemás (6477)
    2007-05-02  21:16
  23. Torolt_felhasznalo_442365
    Torolt_felhasznalo_442365
    2007. május 2. 22:406479.

    Sziasztok!

    Ha még csak 12-kor ebéd!!! de vasárnap és ünnepnapokon a menü csak: húsleves,rántott hús,sült krumpli. kész.   2évembe került mire le tudtam szoktatni Ki-t és meggyőzni,hogy más is ugyanolyan "ünnepi menü" lehet.(nem főzelékre gondolok)  A héten minket is hívott A. megfialt a koca.tízet. HURRÁ!!!! sokkal jobb lett a napunk.  Holnap megyünk Tücsivel oltásra,én is szarul érzem magam amikor elkezd sírni,hiába tudom,hogy "szükséges rossz".és ez csak 1oltás.mi lenne,ha komolyabb baja lenne?! Lynett!hogy tetszett Vecsés?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. május 2. 21:466478.
    Vagyunk így anyák egy párszor az életünk folyamán.  
    előzmény:
    lynettemás (6477)
    2007-05-02  21:16
  25. 2007. május 2. 21:166477.
    persze! azért akarom így. De ma úgy érzem, tíz évet öregedtem. Komolyan. Remélem, elmúlik!
    előzmény:
    i.nora (6476)
    2007-05-02  19:20

Címlap

top