Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyóóóóóóóós :-)

milkacica
Létrehozva: 2006. október 31. 13:05

Sziasztok!

Íme a nyolcvanezredik anyósos topic.  

Nézzétek el nekem de meg kell osztanom veletek anyóspajti mai beszólását,én  még nem hevertem ki  

Drága kicsi nyolchónapos kislányomnak kötőhártyagyulladása volt pár napja,levittem a dokihoz,kapott szemcseppet,és gyakorlatilag kétszer cseppentettünk neki és nyoma sem volt a betegségnek(láza sem volt).

Nos anyósom ma megkérdezte hogy nem lehet hogy a sok vakuzástól volt neki?  

Mi van? Ez nem a Man in black   Arra gondolt hogy biztosan sokat fényképeztük a gyereket,és attól lett kötőhártyagyulladása   jujjjjjjjj................

Hozzáteszem nem szoktunk vakut használna csak nagyon ritkán és már vagy 2hete nem készítettünk fotót a kölyökröl.

Eddig is volt már pár hasonló nagyon jó meglátása,de ez lesokkolt.  

Valakinek hasonló?  

  1. 2007. május 14. 08:426551.

    Fokinca,

    Igen jól gondolod, megvan az oka, de nem az amire Te gondolsz! A valódi ok, hogy az utóbbi kb. 5 oldalon nem szerepelt a neved, és még senkinek nem volt ideje, energiája végignyálazni a topicot, hogy még kiknek kéne szólni!

    Természetesen szívesen látunk, mint ahogy bárkit, aki szívesen olvas bennünket, vagy jó szívvel gondol ránk.

    Ez az új topic szerencsésen kilépett az itteni topic címe alól, nincsenek OFF témák, egy jó kis baráti beszélgetés zajlik.

    Úgy érzem, hogy mi lányok, (Lyni, maszi, boszi, dreist, rozika, és sorry akiket kihagytam) az anyósproblémánkat ebben a formában már kibeszéltük, és nincs szükségünk arra, hogy vadidegenek ismeretlenül – anélkül hogy elolvasnák amit itt már ezerszer leírtunk – nekünk essenek és mindenféle hárpiának elhordjanak. A mi problémáink valósak – voltak – és aki valóban figyelmesen nyomon követte az írásainkat, annak ez nem kérdéses.

     

    Üdv.

    Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628404 (6522)
    2007-05-12  12:41
  2. 2007. május 14. 07:326550.

    "Szánalmas vagy!Ha nem lenne miért utánunk jönni akkor nem jöttél volna és főként rég elmentél volna erről a topicról is!
    Szóval én lehet hogy bunkó vagyok, de még a magam bunkó módján is megértem, mindenféle felkérés nélkül, hogy ha valahol utálnak akkor jobb ha elmegyek onnan."

    Na látod! Az a külömbség közöttünk, hogy én ezt nem így látom. Ha nem szóltatok volna hozzám, biztos rég elmentem volna. Látszat egy kivétellel nem ezt bizonyította.

     A "szánalmas" kifejezést inkább arra illik, aki nem képes elviselni a kritikát, a vele nem egyetértők véleményét.

    Jönni meg azért jöttem, mert kíváncsivá tett, vajon mi galádságot követett el egy ember amit a sok ó betűvel így kell hangsúlyozni. Nézd meg hány anyós topic van és hol vagyok ott?

    A másikba meg csak azért jelentkeztem be, mert pontosan azt a vislekedést tartottam sunnyogónak, amiért azt nyitottátok, hogy feltünés nélkül támogassátok magatokat a sokszor butaság fokáig elmenő vélt sérelmeteket.  Eszem ágában sem volt oda menni. Többek között azt sem értem, hogy értelmes embereknek miért tetszik egy mazohista anyós uszító hozzászólása (lásd TB anyós!)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497415 (6545)
    2007-05-13  08:40
  3. 2007. május 13. 23:396549.

    Meg írnád nekem azt, hogy miből gondolod, hogy nem fogadott el, mint menyét, a fia párját?

    Anyukád feltétel nélkül elfogadta a párodat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (6566)
    2007-05-13  18:33
  4. 2007. május 13. 23:376548.

    Húúúúú!

    Ez most meglepett! Soha senki fejét nem "ugattam le"!!!  Sőt mi több nem is tudok ugatni, sőt még kiabálni sem, de még veszekdeni sem. Vitatkozni igen, ha nem értek egyet.

    Ha ezzt olvasná, bztos jót derülne rajta, mert ha agresszív nőt láttál, akit öt férfi is megirígyelhetne, hát az az anyósom. Aki őt "leugatná" szőröstől-bőröstől megenné, elvitette volna régen a párttal,  meg a mostani  mindenkori Miniszterelnőkkel! 

    Viszont ha szépen beszélt vele az ember ész érvvel meglehetett győzni arról, hogy rosszul lát időnként dolgokat és ő sem tévedhetetlen.

    Egy biztos, hogy nem hagytam magam, mert nem hagyhattam mert egyébként valóban nem hagyott volna élni bennünket, mert ő valóban nagyon bezsólós volt mindenbe. Még a fizetésünket is beosztotta volna ha hagytam volna, igaz biztos több lenne, mint most, de hogy nem lennék boldog az is biztos.

    Az ember azt meg érzi, hogy ki szereti és ki nem. Azrét merem mondani, hogy szeretem, hogy harminc év alatt azért megismertem és tudom, mint ahogy ő is tudja, hogy én is. Mert nem kell minden tulajdonságát/gunkat szeretni, az embert egészében nézzük és úgy biztos vagyok abban amit írtam ezzel kapcsolatban.

    előzmény:
    maszi (6546)
    2007-05-13  09:27
  5. 2007. május 13. 14:026547.

    lányok! Lynettemást ezen hozzászólás után törlöm, mert sosem tetszett és a kétnickűségem értelmét veszítette. A Lynetta nicken megtalálhat bárki.

    Pusz: Lyni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. május 13. 09:276546.

    Nóri, az eszedbe sem jut, hogy anyósod nem szeretett téged, csak tartott tőled? Mert mindig rögtön és kapásból leüvöltötted a fejét, és ráborítottad a bilit, ha valamit szólt, vagy tett? (Ez jön le a hsz-eidből) Úgyhogy te hozzád képest mi kis naívák vagyunk, mert mi ahelyett, hogy üvöltenénk saját magunkat emésztjük.

    Te soha nem sírdogáltál miatta az biztos, hanem kapásból "leugattad őt" és lehet, hogy ezért félt tőled és úgy csinált, mintha mindenben engedelmeskedett volna neked, ezért tűnt úgy mintha szeretne. Most meg már öreg, és nem látja értelmét a vitának, hisz úgyis te vagy, voltál mindig az erőszakosabb kettőtök között.   

    Nálatok lehet, hogy anyósod volt olyan terrorban a menyétől, mint itt a topikról elüldözött lányok az anyósuktól.

    Egyébként nagyon érdekesnek tartom az ellentmondásokat, ami a hozzászólásaidban van.

    előzmény:
    i.nora (6542)
    2007-05-13  01:09
  7. Torolt_felhasznalo_497415
    Torolt_felhasznalo_497415
    2007. május 13. 08:406545.
    Igen, büszke vagyok, mert végre megtanultam hogyha valaki bánt akkor nem sírva kell elvonulni, hanem a saját módszereivel beledöngölni a földbe!Durvább nem akartam lenni, de nem miattad , hanem mert nem szeretek káromkodni.Amúgy tényleg így van , hozzám nem szóltál és nem is magam miatt írtam, hanem a lányokat védtem.Akiknek hasonló a véleménye csak a jó magyar neveltetés miatt illedelmesen nem írják meg őszintén a véleményüket.
    Itt egyébként nem az ellentmondásról van szó, de azért nem kellene megmagyarázni, hogy a baltás gyilkosnak is simizni kell a buksiját.Egyébként meg még az is jobb ember mint néhány anyós itt, hiszen az legalább egy pillanat alatt elintézi az áldozatát, ezek az önmaguknak gyereket szülő hárpiák pedig lassú , évekig tartó kínzással teszik tönkre más életét!
    A megjegyzésemmet nem látom siralmasnak, csak jeleztem hogy ha továbbra sem érted meg hogy jobb lenne végre ha eltünnél, akkor nem foglak kímélni.

    "Nincs miért utánatok menni."

    Szánalmas vagy!Ha nem lenne miért utánunk jönni akkor nem jöttél volna és főként rég elmentél volna erről a topicról is!
    Szóval én lehet hogy bunkó vagyok, de még a magam bunkó módján is megértem, mindenféle felkérés nélkül, hogy ha valahol utálnak akkor jobb ha elmegyek onnan.
    előzmény:
    i.nora (6520)
    2007-05-12  09:36
  8. Torolt_felhasznalo_829841
    Torolt_felhasznalo_829841
    2007. május 13. 01:536544.
    Valószínűleg te vagy az egyedüli errefelé, aki úgy érzi, hogy szereti az anyósa. Talán ezért harapózott el a hangulat.
    Mindenkinek máshol van a képzeletbeli határ, hogy mennyit nyel le anyóstól-apóstól-saját szülőtől, lehet hogy neked magasabban van.

    Felháborítóan sokáig vagyok már fent, muszáj feküdni, jó éjt mindenkinek!
    előzmény:
    i.nora (6543)
    2007-05-13  01:12
  9. 2007. május 13. 01:126543.

    De  soha nem sírdolgáltam miatta, sohanem voltunk haragban.

    Szeretem őt és tudom hogy ő is szeret engem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829841 (6540)
    2007-05-13  00:23
  10. 2007. május 13. 01:096542.

    Sajnos szomorú,de hidd el, hog yaz ilyenke valahol vagy nagyon keserűek, vagy eleve kettyósak.

    Fiatal koromban nagy harcaink voltak nekünk is, de már régóta nincs, mert másképpen látom. Sok ember mire megöregszik tele van keserűséggel és velük nehéz boldogulni.  Csak úgy lehet, ha nem veszitek fel, mert egyébként Ti is olyanokká váltok! Sajnos ragadós!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829841 (6539)
    2007-05-13  00:16
  11. Torolt_felhasznalo_492016
    Torolt_felhasznalo_492016
    2007. május 13. 00:416541.

    Atyaég mi történt itt....?!?

    Szerencsére azért nem jártam erre mostanában, mert nem volt okom rá..  Pár nyugis hét volt, még csak eszembe sem jutott! Ti viszont igen. Erre mit találok itt?

    Lányok. Nem olvastam vissza, honnan indult és ki(k)től, de ezt nem lehet elhinni. Feltételezem, az lehetett a baj, hogy nóri túl gyakran beszólt. Természetesen megvan mindenről a magam véleménye, de most nem erról van szó. Hogy lehetünk ilyenek? Egyrészt, amiért nem hagyjuk nyugton a másikat, másrészt, hogy miért nem fogadjuk el, mindenkinek lehet saját véleménye?

    Kár volt ezt tönkretenni. Én csak úgy ideestem egyszer, biztos emlékszik még valaki, teljesen kivoltam és már csak attól hogy leírtam, megnyugodtam. Nekem még megnyugvás volt, de aki ezután jön ilyen gondokkal, ő mit tegyen? Én sem akartam már ezzel terhelni a környezetemet, főleg azért nem, mert senkit nem ismerek személyesen, akinek ilyen problémái lennének (nincs sok házas ismerősöm, nővérem viszont megúszta a sárkányt). Ide viszont 90%-ban olyanok jönnek, akiknek bizony van. És tapasztalatból tanul a buta, mások hibáiból pedig az okos. Okosabb akartam lenni, ezért jöttem. De aki ezután akar okos lenni, ő hova jöjjön? Neki ki fog segíteni? Mert bizony akármilyen hihetetlen, főleg annak aki még csak távolról sem tapasztal olyan buta és lehetetlen dolgokat mint itt sokan, hihetetlen de léteznek ezek a problémák amikről írtak. Lehet hogy van 1-2 eset amit mindkét fél máshogy látott és élt meg, de kivel nem történt még olyan, hogy félreértés miatt fájt a szíve? Ez is benne van igen, de legtöbb esetben ezek valóban úgy történtek, ahogy. El vagyok keseredve, de komolyan

    Pedig csak azért jöttem, hogy elmeséljem: az anyukám anyukája beteg volt, és páromat kértük meg hogy vigye le hozzá (vidékre, kb 300km-re lakik, és a sok csomaggal nem tud vonatozni egyedül). Hónapokig nem beszéltek előtte, csendben fújtak egymásra, de úgy látszik, ez a kapcsolat némiképp rendeződni látszik. Látjátok, pedig neki is anyósa lesz (ha elvesz ), nekik is volt egymással igencsak sok problémájuk. És gondoltam, ne csak rossz dolgok legyenek, hanem örüljünk egy rendeződni látszódó kapcsolatnak is

    Puszi mindenkinek, és köszi hogy anno mikor kiborultam hozzátok fordulhattam és megnyugtattatok. Brigi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_829841
    Torolt_felhasznalo_829841
    2007. május 13. 00:236540.
    És látod nóri, azért elég furán fogod fel ezt az egészet, mert ha néha úgy kiosztod hogy csak néz, akkor nem értem miért háborodtál fel bármin is ami ebben a topikban le lett írva. Eddig számomra ez a "legdurvább tett" egy anyós ellen az itt leírtak közül, mégis te orroltál meg a rossz menyekre.
    Senki nem írt ilyen kaliberű szócsatákról. Esetleg erre mondhatnád, hogy milyen csúnyák ezek a menyecskék.
    Itt mindenki pont ezért akad ki néha, hogy szinte megszólalni sem tud ilyen-olyan beszóláson és történésen.
    előzmény:
    i.nora (6538)
    2007-05-13  00:06
  13. Torolt_felhasznalo_829841
    Torolt_felhasznalo_829841
    2007. május 13. 00:166539.
    Hát neked van ami bevált anyósoddal kapcsolatban, én már nem akarom, hogy akármi is beváljon.
    Ha a fia nem érez ingerenciát arra, hogy legyen bármi kapcsolatuk én meg főleg nem fogok, minek? (hozzáteszem 3 gyerekből egyik sincs velük jó kapcsolatban) ez mindent elmond.....
    Nem mindenki akarja kiosztani az anyósát, de egy anyósnak nem is kellen ám úgy viselkedni, hogy ki kelljen osztani! Saját szülőnek sem!

    Vannak helyzetek amiket az emberbaráti tulajdonságokkal bíró menyek nem tudnak lereagálni, mert anyós lehetetlen szituációt teremt.

    Erre, hogy "mennyibe került a gyerek" nem mindenki tud nevetni, szerintem sokak szemében inkább a szánalom és közöny jelenik meg, nem azért mert az ANYÓS mondott ilyet, hanem egy ANYA! Elég szomorú, hogy vannak ilyenek!
    előzmény:
    i.nora (6537)
    2007-05-13  00:04
  14. 2007. május 13. 00:066538.

    Neeeeeeeeeeeeeemmmm!!!

    Csak ők ilyenekre is figyelnek!

    Láttam anyósomnál is, meg én is látom magamon is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829841 (6536)
    2007-05-12  23:52
  15. 2007. május 13. 00:046537.

    Jót mosolyogtam amikor olvastalak.

    Mintha közös anyósunk lenne, csak tudom, hogy neki csak egyetlen gyereke van, egy fia és mégis hasonlókat mond.  Sőt még olyant is, hogy bánja már, miért nem számolta első perctől kezdve, hogy mennyibe került a fia! 

    Hát én ilyenkor úgy kiosztom, hogy csak néz. Na azért ő mondja tovább, próbál érvelni, de mindig megcáfolom neki. Akkor mérgében odavágja, majd te is megéred, hogy ezt mondod a gyerekeidre és néha úgy érzem, hogy szinte várja, mikro lesz valamelyik "hálátlan" ezt a szót egyébként is tuálom, ki kellene törölni a szótárunkból!!!

    De hidd el, ezek olyan ostobaságok, hogy szóra sem érdemesek. Valamiért szomorú épp eszébe jutott valami rossz az életéből és ugyebár magát csak nem okolhatja, hát másra vetíti ki a haragját.  Ilyenkor jól leszúrom és másnap mindjárt felhívom, mert tudom, hogy most még szomorúbb.

    Persze ehhez nekem is okosodnom kellett, talán nekem is anyósnak kellett lennem, hogy így tudjam kezelni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829841 (6535)
    2007-05-12  23:46
  16. Torolt_felhasznalo_829841
    Torolt_felhasznalo_829841
    2007. május 12. 23:526536.
    Nóri, ugye nem gondolod hogy itt bármelyikőnknél felmerül az hogy nincs ellátva anyu pici fia?
    Szerintem az írásokból le lehet szűrni, hogy nem egy igénytelen társaság verbuválódott össze. Most komolyan feltételezed ezt itt bárkiről még így látatlanban is??
    Najó nem vasalom ki az alsó gatyákat, UTÁLJATOK ANYÓSOK!!!!
    Ez most nem akart gúny lenni, csak kijött!

    A férjem első felesége olyan volt amiről te írtál, (két napig a gépben a mosott ruha, mert nem volt kedve teregeni) ilyen szerzetet én sem szeretnék majd a fiamnak!

    előzmény:
    i.nora (6534)
    2007-05-12  23:12
  17. Torolt_felhasznalo_829841
    Torolt_felhasznalo_829841
    2007. május 12. 23:466535.
    Most akkor ott tartunk, hogy te állítod az egyik oldalról én pedig a másik oldalról, hogy ki kit tart riválisnak. Ez meddő, hagyjuk is mert mindenki a saját életét tudja alapul venni. Ha szerencséje van akkor meg másik, környezetében látott életképekből tanul és okul.
    Már van fiam, kettő is, remélem normális anyjuk elszek mindig.
    Hidd el, nem szeretnék olyan anyós lenni mint amilyen az enyém. És ehhez muszáj hozzáfűznöm azt, hogy nem elsősorban anyósnak nem szeretnék olyan lenni, hanem ANYÁNAK SEM SZERETNÉK OLYAN LENNI!
    Ő nem engem nem szeret, a gyerekei párjait nem szereti. Én nem mondom azt, hogy rosszban vagyok az anyósomékkal, nincs kapcsolatunk és a férjemnek sincs velük kapcsolata és én ebbe nem szóltam bele! Sőt, még az elején én voltam az aki nem hitte, hogy milyen tud lenni. Összefoglalva a "gyerek azért kellett, hogy öreg korukra legyen aki ápolja őket" és "ha újra fiatal volnék, nem szülnék".
    Ha ezeket nem a saját fülemmel hallom, nem hiszem el, hogy egy anya ilyet mond a gyerekének-gyerekeinek! Ő úgy gondolja, hogy hálásnak kell lenni, mert a világra szülte őket, holott ha egy gyerek születik az csupán a két felnőtt (nevezhető csúnyán önzőségének) önálló döntése.
    Ő a gyerekeitől feltétlen tiszteletet, hálát várt el kicsi koruktól fogva. Véleményük már kis korukban sem lehetett. Gondolom nem sok anyós kérdezi hisztérikus állapotában emelt hangon, hogy "miért nem vagyunk mi jók nektek PÉLDAKÉPNEK?!!" Hát talán azért mert nem vagyunk Timúr és csapata...
    Ezt mind azért írtam le neked, hogy lásd azt, hogy van olyan is, ahol a anyós-meny kapcsolat már elemeiben halálra van ítélve.
    Hidd el, hogy sokkal jobban bánt az ahogy a férjemmel bántak a szülei(?), mint ahányszor próbáltak belém rúgni. Tudnék még írni neked olyan dolgokat, hogy a hajad égnek állna, de szerintem ebből ki lehet szűrni a mondandóm lényegét!

    Más fórumtagokról nem akarok írni, ahogy említetted Lynit és a virágültetést.
    Egészen biztos vagyok benne, hogy senki nem húzná fel magát ilyen apró beszóláson, ha nem mindig CSAK ilyen beszólást kapna. Egy norámlis kapcsolatban bőven belefér, hogy "így jobb" vagy "úgy jobb", viszont itt elég kevesen írnak normális kapcsolatról!
    Az ember meg tudja ám unni egy idő után az állandó "károgást". Ezen most lehet hogy felhúzod magad, de én károgásnak hívom, amikor csak a negatív dolgok tudják elhagyni egy ember száját. Nem csak az anyós száját, bárki száját! Számomra az ilyen emberek energiavámpírok.

    Én is úgy gondoltam sokáig, hogy egy házasság végéhez nem lehet köze egyik fél szüleinek sem. Sajnos tévedtem, a férjem testvérénél közük volt hozzá elég rendesen, évekig csepegtették a mérget a kapcsolatba. El is váltak és utána a fiú évekig nem állt szóba a szüleivel.
    Ezen idő alatt pedig sikerült helyrehozni a kapcsolatukat és azóta is együtt vannak. Utólag jöttek rá, hogy milyen problémákat okoztak nekik "kívülről".
    Na, én is litániát írtam, de remélem megérte és nem új támadásnak fogod venni, hanem csak egy történetnek, hogy vannak ilyenek is!
    előzmény:
    i.nora (6534)
    2007-05-12  23:12
  18. 2007. május 12. 23:126534.

    Ja! És nem írtam, hogy mikor van baja az anyósnak a mennyel!

    Akkor ha látja, hogy a fiát kihasználják valamilyen szinten. Ha sokszor látja szomorúnak, Ha kiabálnak vele, még akkor is fáj, ha ő is kiabál a férjével! Tök mindegy, hogy miért, de az nagoyn fáj a az anyósnak, ha csúnyán bezsélnek a fiával, mert az ő kicsi fiacskája marad mindig, még akkor is, ha a másik rossznak látja ha egy pillanatra is csak akkor is fáj. Ha nem kapja a fiacskája a kedvenc ebédjét, ha azt sezretne enni, ha kopott, elhanyoltan jár, amíg a felesége csinos. Szóval ilyesmikre gondoltam. Ezek egy anyósnak vérlázítók még akkro is, ha ő sem angyal.

    Ha bármi történik, ha összevesztek előtte, vagy bármi olyan történik, akkro inkább mondjatok az anósnak egy prá kedves szót, hogy szeretem ám nagoyn a fiát, de most olyan mérges vagyok rá, mert........., és akkor is másképpen látja, mert kell neki az a tudat, hogy a fiát szeretik!

    Tehát véleteln sem riválasa a menye! Szerintem legalább is. Én nem azt láttam soha bennük, mert mint mondtam, a fiaim nem a szerelmem, csak szeretem őket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829841 (6529)
    2007-05-12  20:56
  19. 2007. május 12. 22:556533.

    Akkor válaszolok!

    Egy anya a fia szerelmét, feleségét nem riválisának tekinti!!!! Majd ha fiatok lesz és megnősül ezt látni fogjátok.

    lehet, hogy lesz elképzelésetek, hogy milyen kislányt képzeltek el mellé és ha nem olyan jelöltje lesz akkor nem lesztek az első pillanatban feldobva, (bár ezt az érzést nem ismerem!!! Legalább is nem ilyen formában! ) de ha látjátok, ha egy anya látja, hog ya fia boldog, hogy szeretik, hogy jó neki a párja mellett akkor megszeret bárkit, mert neki az a fontos, hog ya fiát jobban szeressék, vagy legalább úgy mint ő! Biztos vannak beleszólós anyósok, meg megjegyzést tevők, vagy mindent jobban jobban tudok, de ügyesen, kedvesen, viccesen mindenkibel szót lehet érteni, mindenkivel meglehet szerettetni magunkat.

    Csak nem szabad megsértődni minden butaság miatt, még akkro sem ha akkor abban a pillanatban fáj!  Legfeljebb amirkor senki nem hallja, mondtok egy csúnyát, vagy bőgtök egy sort és felejtsétek el, mert a harag rossza tanácsadó.

    Itó jót nevettem a Lynették virág ültetésén, mert nagyon aranyosan mesélte el és örömmel ültettek a fiúkkal és ugyebár az a gondosz anyós odament és mindjárt leszólta a munkájukat, elrontotta az örömüket. Bassszus! Azon gondolkodtam, hogy biztos azonkívül, hogy megdícsértem volna őket, hogy milyen széen ültetgetnek, de azt én is mondtam volna hogy a dáliát nem ültetjük virágládikába, mert az nagyra nő és nem oda való. Pedig én igazén nem vagyok egy kerti okoska, mert életemben ültettem van 20 tő virágot a kertben, amikro még volt. De akkor mindjárt miért nem mondta neki, hogy de xnéni, az ördög vigye el, mirét szólja le, amikor mi olyan örömmel ültetgetünk? Inkább dícsérjen meg benünket! Egy ilyen válaszra nem hiszem, hgoy lenne olyan galád, ronda természetű anyós, aki nem mondaná azt, hog yde hülye vagyok gyerekek, igazatok van, de az a dália akkor sem oda való.

    Na most maj d megint mondják, hogy litániát írtam, pedig még templomba sem  járok!

    Egyébként ha válaszolok az a baj, ha nem válaszolok az a baj!

    Tiszta kalap effektus!

    Azt meg úgy értettem, ha boldogok vagytok eredendően, ha jól érzitek magatokat a bőrötökben egyébként is, nincs olyan anyós aki azt eltudja rontani úgy, hogy szinte minden napra jusson belőle.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829841 (6523)
    2007-05-12  14:54
  20. 2007. május 12. 22:386532.

    Szerintem,Te most olyan mérges vagy,hogy azt se figyeled melyik topicban jársz éppen!Ha mégis erre járnál,olvass csak bele miket irtál!A kétlaki élethez több higgadság kell.Én vállalom amiket irtam,sértő sincs benne semmi.Rád nézve különösen nincs.Legfeljebb egy kalap alá vettelek azokkal,akik a modortalanságukkal tüntek ki.Viszont közéjük tartozol,nem?A névtelenség még nem feltétlenül jelent gorombaságot és neveletlenséget,itt viszont már csak ilyeneket lehetett olvasni.Ha máshol tartalmasabb témák is felmerülnek- már megérte,hogy valami újba kezdtetek:

    előzmény:
    maszi (6531)
    2007-05-12  21:46
  21. 2007. május 12. 21:466531.

    Én sem szeretem, ha valakivel csúnyán beszélnek.

    Idézek a legutóbbi hozzászólásaidből: "hozzá is szóltam,amikor végképp kinyilt a bicska a zsebemben"

    "mi is ez tulajdonképpen- vihar a biliben!Szembeszökő cime miatt én is beleolvasgattam,sajnálkoztam és elgondolkodtam,felháborodtam és mosolyogtam.Ma már úgy gondolom,hogy ezeket a lányokat nem véletlenül nem fogadják be,mivel nem is akarnak alkalmazkodni,és a minimális tolarencia is hiányzik.Lehet,hogy nem is tudnak róla,lehet,hogy elmaradt egy-két jólirányzott szülői nyakleves annakidején."

    "Az utóbbi hetekben viszont olyan lett a hangnem,mintha éretlen kamaszok szájalnának,nem pedig magukra valamit is adó nők,családanyák."

    Ezeket amiket idemásoltam Te írtad, ebben a véleményed benne van.

    És hogy miért változott meg az utóbbi időben a topik hangneme?

    Hát azért, mert nem hagytak minket nyugodtan beszélgetni és nyugodtan kibeszélni a problémákat. Mert állandó és megállás nélküli magyarázkodásra és védekezésre kényszereítettek minket. Pontosan azt kellett tennünk ami elől ide menekültünk.

    Nem egyedül és kizárólag a nap 24 órájában ezzel az egy problémával foglalkozunk, mert ezer más dolgunk is van, de végre volt egy hely, ahol legalább az egyik problémánk terhét lerakhattuk és kicsit megkönnyebbülhettünk, kiadhattuk magunkból a dühöt, és így a családunk - gyerekünk, férjünk - legalább nem érzett a gondunkból semmit.

    De ahelyett, hogy megkönnyebbültünk volna, még szégyellnünk kellett volna magunkat, és pitizve kellett volna elsunnyognunk az alvégre, mert oly arcátlanok voltunk, hogy a férjünk szülei ellen mertünk szólni. Igaz, hogyha bármely ismerős vagy kolléganő gonoszkodott volna velünk úgy mint anyós-após, akkor tapsvihar közepette jöttek volna a helyeslők, hogy mikor és hogyan készítsük ki az ellenünk vétőket.

    És pontosan azért mentünk át egy másik topikba, mert nem akartuk tovább szítani a feszültséget, és azt éreztük, hogy mi sokkal több mindenről tudnánk beszélgetni, mint ez az egy téma. Erre mi történik, még mi vagyunk a szemetek, hogy más topikot csináltunk.

    Nem egy kissé visszás ez az egész, szemetek és rosszak vagyunk, hogy szidjuk apóst-anyóst egy topikban, ha már nem szidjuk, hanem elvonulunk és más topikot nyitunk, és ott egész más témákról is beszélgetünk, azért is azok vagyunk.

    Akkor most végülis ki a rossz ?

    Ki az aki a nagy leleplezéssel megint csak minket próbált meg befeketíteni, a galád menyeket ? És még mindig mi vagyunk a rosszak. Ez azért vicc.

    Tudod azért mondom el, és reagálok neked, mert én is fel vagyok háborodva.

    De most már tényleg nem írok ide többet, ez volt az utolsó.

    előzmény:
    ananász49 (6527)
    2007-05-12  20:06
  22. Torolt_felhasznalo_829841
    Torolt_felhasznalo_829841
    2007. május 12. 21:006530.
    "A baj ott van, hogy nem ott keresitek az elégedetlenségetek okát, ahol nem kellene."

    Ezt a mondatot nem értem.
    előzmény:
    i.nora (6525)
    2007-05-12  17:22
  23. Torolt_felhasznalo_829841
    Torolt_felhasznalo_829841
    2007. május 12. 20:566529.
    Hát nóri, te nem igazán válaszoltál, csak írtál valamit, ami nem nevezhető folytatólagos dialógusnak!
    A rivalizálásról volt szó..... nem a boldogságról.
    Én tök boldog vagyok a férjemmel, ettől még az anyósom nem szent.
    A két dolognak nincs köze egymáshoz ITT és MOST!
    Ha arra a témára nem akarsz válaszolni, amiről írtam, inkább ne írjál semmit, mert itt kezdődik az egymás mellett elbeszélés, az pedig felesleges időtöltés számomra.
    előzmény:
    i.nora (6525)
    2007-05-12  17:22
  24. Torolt_felhasznalo_328978
    Torolt_felhasznalo_328978
    2007. május 12. 20:496528.

    Kedves Hölgyek!

    Bár én nem régóta netezek, azért szeretnék hozzá szólni a témához.

    Leendő meny jelölt vagyok.

    A barátommal 2 éve vagyunk együtt és majdnem egy éve élünk együtt.

    Az édesannyával nagyon jó kapcsolatban vagyunk. 

    Nálunk inkább a fő problémát a drága nagymami okozza. 

    Pár hete érzelmi válságba kerültem, s egy időre külön mentünk, mivel felbukkant egy harmadik, férfi szerepben, akire ha most gondolok el fog az undor, mert mint kiderült szélhámos.

    Elötte Arninál is fellépett ugyanez a szindróma.

    Rájöttem, hogy hibáztam és Arni nem akart velem újra kezdeni.

    Rengeteget sírtam és ostromoltam.

    Már kezdtem túllépni rajta amikor Arni eléggé megbetegedett.

    Hozzám jött segítségért, segítettem neki. 

    Talán a sors akarta így , vagy a jó Isten gondolta úgy, hogy ad nekünk egy újjabb esélyt az újrakezdésre. 

    Azóta ismét együtt vagyunk 

    Mindenki megbocsájtott és kiállt mellettem, csak a mami utál.

    Megértem...

    Szerinte világra szóló kurva vagyok és az unokája jobbat érdemel.

    De ő sem élt éppen példa mutató életet. 

    Amolyan dktátor típus

    Ezzel nem hárítani akarok.

    A papa meg fél a mamától.

    Ja és Arnolddal úra együtt élünk és jobban szeretem mint eddig. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. május 12. 20:066527.

    Kedves Maszi,miért érzed azt,hogy magyarázkodnod kell,különösen nekem,akiről a mai napig azt sem tudtad,hogy a világon vagyok?!Személyszerint Nórinak irtam,bár ő sem fogadott meg prókátornak.Egyszerűen a jóizlésem tiltakozik azok ellen a szavak ellen,amit vele szemben használtatok.Ha téged neveztek volna sunnyogónak,szarnak és árulónak,melléd is odaálltam volna!Ha olvastad azt a pár sort,amit irtam láthatod,hogy senkinek az életébe nem szóltam bele,sőt magamban sajnálkoztam és együttéreztem azokkal akik erre rászolgáltak.Kortól függetlenül.Az utóbbi hetekben viszont olyan lett a hangnem,mintha éretlen kamaszok szájalnának,nem pedig magukra valamit is adó nők,családanyák.Tudom,akinek nem tetszik,ne olvassa....de ez a nyilvánosság előtt zajlik és valahol minősiti az emberekhez való hozzáállásotokat.Biztos,hogy Nóri sem hibátlan,én sem,de talán még Te sem.Egy tartalmas beszélgetésbe sok minden belefér,de ilyen szavak nem.Megkockáztatom,hogy ha ezeket a valóságban használja valaki a fülem hallatára,igencsak szájonvágtam volna az illetőt!!

    Én nem tartalak felelősnek Téged semmiért,emberszámba is veszlek,azért is válaszoltam,de fenntartom,hogy aki ilyen hangot üt meg,az semmilyen közösségbe nem való.

    előzmény:
    maszi (6524)
    2007-05-12  15:44

Címlap

top