Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MAGYARNÓTA kedvelők gyerte

Torolt_felhasznalo_887934
Torolt_felhasznalo_887934
Létrehozva: 2006. november 3. 16:35

Kedves Olvasó!

Légy szíves írd le kedvenc magyar nótádat.Én nagyon szeretem még volt szerencsém abban a korban,világban felnőni,mikor Szüleim,Nagyszüleim énekelgettek egy-egy lakodalom,összejövetel alkalmával.Nagyon szépek a magyar nóták.Gyűjtsük őket össze együtt!Előre is köszönöm és Mindenkinek jó szórakozást,nosztalgiázást!  

1.De ki tudnám panaszolni magamat,

ha valaki meghallgatná szavamat

minden búmat,bánatomat kisírnám,

hej,de kinek mikor senki nem néz rám?

 

Úgy elmegyek hírt se hallassz felőlem,

párjavesztett kismadár lesz belőlem,

felszállok egy zöld erdőbe zokogva,

sírt keresek egy Nefelejcs bokorba.

  1. 2008. szeptember 10. 21:291501.
    Babócám! Igyekezem beregisztrálni a youtubra, de nehezen megy mert nem tudok semmit angolul, várom a kisunokám barátját, aki majd ebben segitkezik, és akkor mindent meg tudsz nézni, mert most az a tervem, hogy az összes dalomat lassanként felteszem. Szeretettel gondolok rád        Magda
    előzmény:
    baboca38 (1500)
    2008-09-10  18:14
  2. 2008. szeptember 10. 18:141500.

    Kedves Hugdolna!

    Jol gondoltad ,nekem nincs citromom,de a joutubra betudok menni es ott tudom megnezni. Nagyon szep amit a Hildanal meghallgatam.

    Magdika kivanok sok sikert ,biztos halas a kozonseged mikor te nekik enekelsz.

    A Brampton ,nagyon helyes no a ferje is ,o is most volt augusztusba othon.  Puszika.

    előzmény:
    hugdolna (1499)
    2008-09-10  14:41
  3. 2008. szeptember 10. 14:411499.

    Kedves Babóca! Gondoltam ám, hogy nem biztos hogy le tudod majd játszani, mert  ahhoz a citromailbe kell beregisztrálni, nem tudom ez nálatok lehetséges-e? Külömben a fiaméknál csináltam egy lovasversenyen a videót, a gyönyörű lovakkal, meg az unokám is lovagolt rajta, és alatta meg én énekeltem a Honfoglalást. Nagyoin meghatóra sikeredett, de majd megpróbálom a youtubra feltenni, és akkor biztosan meg tudod hallgatni. A másik meg az volt, amit a Hildánál már láttál, a Tele szórta az őszi szél c. saját dalom.

    Szombaton megyek Szolnokra, egy országos nótás találkozóra, és a Halk zene szól mellett, ezt fogom énekelni, meg egy csárdást, az is szintén saját szerzemény. Éppen ma lett kész ezekről is a CD. nagyon boldog vagyok vele, majd ha egy kicsivel több időm lesz, veled is megosztom a dolgot, csak ki kell találni, hogy mit tudsz optt lejátszani. Én nem tudom hogy a Bampton férfi vagy nő, de nagyon kedvesen irt egyszer, és elküldtem neki egy-két nótaszövegemet, mert sajnos a zenét nem tudtam, de igazad van, nem nyugszom addig!!!!

    Nálunk nagyon szép idő van, szedem a szőlőt, mert nem merjük a hét végéig hagyni,m nehogy el vigyék a seregélyek, mire hazajövünk a danászásból. Futok is, mert már vár a párom, de estére benézek, igaz hogy nálatok akkor reggel van???? Furcsa ez a gondolat. Ölellek ezerszer, szeretettel       Magda 

    előzmény:
    baboca38 (1498)
    2008-09-09  19:37
  4. 2008. szeptember 9. 19:371498.

    Hugdolnam!

    Oszinte reszvetem,Nagyon letudok hangolodni en is ilyen esetben.

    Nem is remeltem hogy benezel ma ide ,de orulok ,mert latod vissza jottem en is hatha van fent valami uj.

    nem sikerult meghallgatni ,nagyon sajnalom ,biztos szep uzenet volt,

    De ahogy megismertelek biztos nem hagyod annyiba.

    Bramton a varos neve ahol a Bramton lakik ,en voltam mart nala ,nagyon kedves .oszinte egyenisege van neki.Megszerettem ot is. 

    előzmény:
    hugdolna (1497)
    2008-09-09  16:52
  5. 2008. szeptember 9. 16:521497.

    Babócám! Most ugyían nehéz a szívem, mert temetésről jöttem haza, egy kedves dalárdás társunk hagyott itt bennünket, de vigasztal a tudat, hogy nem szenved már tovább. Egy gyorsan terjedő agydaganata volt, Isten  adjon neki nyugalmat.

     

    Babóca! Megpróbálok feltenni valamit ide ebbe a topikba, hátha rajtad kívül másnak is örömet okozok vele. Nagyon nagy szeretettel őrizlek az emlékeimben, a jövő nyárig   Sok sok puszi, és jelezzél vissza, hogy meg tudtátok-e hallgatni.

     

     

    . http://www.videoplayer.hu/videos/play/230011            Magda

    előzmény:
    baboca38 (1496)
    2008-09-09  14:13
  6. 2008. szeptember 9. 14:131496.

    Kedves Hugdolna es Brampton!

    Nagyon boldog vagyok ,hogy az egyik kedvenc topikomban ket

    szemelyessen ismert kedves nota szeretore talaltam

    Ugyan azt erzem mikor othon vagyok amit itt leirtattok.

    A nota az en ereimbe is melyen benne van az ad erot ha mart nem talalom a helyemet es jol kisirom magamat es megkonyebulok.

    Nekem az a nyugtatom nem a medicin.

    Hugdolna,a Te kisugarzasod a notaidon keresztul jutott el hozam .

    Koszonom neked es a nyari topik resztvevoinek hogy felejthetetlen idot voltunk egyutt. Nagyon szeretek itt is bongeszgetni,mindig van szep nekem uj szoveg ,irva.

    Legyen szep napottok. 

    előzmény:
    hugdolna (1492)
    2008-06-20  16:53
  7. 2008. augusztus 2. 23:421495.

    Üdv.mindenkinek!

    Holva tüntek a nótások? Tán mindenki nyaral? Remélem jól vagytok. 

    Szép estét: Üdv. Déér

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_887934
    Torolt_felhasznalo_887934
    2008. június 25. 19:491494.
    Nagyon örülök,hogy elnótázgattok!Mindannyiótoknak jó egészséget hozzá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. június 20. 21:581493.
    koszonom szepn
    előzmény:
    hugdolna (1492)
    2008-06-20  16:53
  10. 2008. június 20. 16:531492.

    Kedves Brampton! Boldog vagyok, hogy nótánkkal örömet tudtunk okozni, és ha nem untatlak, leirok mégegyet, mert látom  a szíveddel olvasod.

     

    Akáclombos kicsi falum.......

     

    Akáclombos kicsi falum, tehozzád száll minden imádságom.

    Ott éltem á

    t ifjú fejjel, az én első, igaz boldogságom.

    Bármerre is vitt az utam, gondolatom mindig ott járt nálad,

    sosem tudtam elfeledni, édesanyám régi kicsi házad.

     

    Akáclombos kicsi falum, ha én hozzád egyszer vissza térek,

    úgy visznek majd oda engem, hogyha elszáll testemből a lélek.

    Dalaimban megőrizlek, tégedet, kit annyira szerettem,

    akáclombos kicsi falum, akit soha, soha nem feledtem! 

     

    Szeretettel küldöm ezt a dalt is, a távoli, de szívedben mégis oly közeli Magyarországról.

     

                                                               Hugdolna
     

    előzmény:
    brampton (1491)
    2008-06-20  00:30
  11. 2008. június 20. 00:301491.

    Szivembol szolt mert bizony amikor eloszor hazamentem es kerestem a regi helyeket   sokat nem talaltam   lebontottak, atepitettek es tudom en is megoregedtem de  sokkolo volt latni a regi baratokat oregen[az ember magan nem annyira veszi eszre] nem beszelve arrol hogy vannak akiki mar eltavoztak de ami megmaradt azt minden alkalommal vegigjarom  megnezem  Ujpesti lany voltam egy ideig Angyalfoldon is eltem  a google earth-on  szinte minden heten   megnezem a pesti kepeket    Ujpestet szechenyi furdot  26 eve elek mashol   de azt hiszem hogy halalomig  Magyar szivem marad Jo itt  nem panaszkodom de az emlekek az ifjusag  az ott van ezert is megyek amilyen surun tudok

     Koszonom ezt a szep  nota szoveget el is mentettem  es remelem egyszer majd hallhatom is

    előzmény:
    hugdolna (1489)
    2008-06-19  13:03
  12. 2008. június 19. 13:091490.

    Kedves Talán!

     

    Ezt a gyönyörű emléket a szüleidről, örökitsed át a mába, és keressed meg azt a társaságot, akik a magyarnóta fennmaradásán fáradoznak, mert hidd el, lehet akármilyen " flancos" az a társaság, a szórakozás végén a magyar ember csak ott köt ki, hogy énekel.

    Aki ilyenkor szépet, és szívhezszólót tud produkálni, nincs az a sznob társaság, aki nem jegyzi meg a nevét.  Jó dalolást kívánok, és szívesen válaszolok, ha nótával kapcsolatos kérdésed lenne.

     

        Üdvözlettel                                   Hugdolna
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226091 (1482)
    2008-06-16  01:49
  13. 2008. június 19. 13:031489.

    Kedves Nótabarát, brampton!

     

    Örülök hogy válaszra méltattál, és azt a dalt, amiben a bányászkislány van, estére elő fogom keresni, és leírom neked, hogy örömet okozzak egy dal által. Ez egy bányász induló, de sajnos azóta a bányászat nálunk teljesen megszünt, de a fülünkben tovább él apáink dúdolása.  

     

    Csodálatos az idézett Hazám, hazám... c. részlet, de szeretettel kérlek, hogy olvassad el az alábbi nótaszöveget, és irjad meg őszintén, hogy milyen érzések keritettek hatalmukban a sorok olvastán:

     

    Vigigjártam szülőfalum, megváltozott sok-sok kedves, régi kis utcáját.

    Nem találtam ott már sehol, rég elmúlott ifjuságom, sok kedves barátját.

    Kegyetlen velem az élet, elvitte mellőllem őket, a csöndes temetőbe,

    Ha az utam oda vezet, szívem lelkem arcot keres, emlékük idézve.

     

    Velük jártam végig sokszor, esténként és éjjel olykor, s adtunk szerenádot.

    Azt most már hiába járom, keresem, de nem találom, a sok kedves barátot!

    Emlékük az szívemben él, s az a sok sok régi emlék, nem ment veszendőbe,

    Őket ugyan elsirattam, de emlékükről verset írtam, s nóta lett belőle. 

     

    Ezt a dalt egy mai szövegíró Gyimóthi Elemér irta, a zenéjét pedig jó magam, csak azt nem tudom elküldeni a gépen, de ha tartjuk a kapcsolatot, nemsokára CD-re teszem, és meghallgathatod.

    Üdvözöllek,          Hugdolna 

    előzmény:
    brampton (1487)
    2008-06-19  03:18
  14. 2008. június 19. 03:381488.
    Bocsanat most ahogy vissza olvastam se vesszo se pont meg betu is kimaradt    de azert ertheto / remelem ,   kicsit osszefolyt az egesz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. június 19. 03:181487.
    100%-ban igaza van a fiadnak mert nekem is a regi vasarnapokat idezi amikor meg a szgokbol  azaz illatokbol is tudtuk vasarnap van   es mai napig a VIp-en vannak kulonbozo radio allomasok es sokszor rateszem  ha a gepen vagyok hatterzenenek es igaz az is    sirtal es kacagtal egy dalon  szaz huron jatszott a fajdalom az igaz nem magyar nota a bank ban-bol a hazam -hazam te mindenem   de errol az a storym 14 ev utan mentem eloszor haza es mar egy hettel elotte ha meghallottam akkor sirtam   mint a zaporeso olyan eros honvagyam volt addigra  sok dal a szuleimet juttatja eszembe   volt egy dal amit az apam mindig enekelt futyult de azota se hallottam valami banyaszkislanyrol enekelt nem tudja valaki?
    előzmény:
    hugdolna (1485)
    2008-06-18  15:42
  16. 2008. június 18. 15:481486.

    Kedves Talán!

    Ez egy valóban csodálatos nóta, és ez egy új dal. Somogyi Zsolt  szerzeménye, nekem is meg van kazettán. Bizonyitja ez is, hogy nemcsak régen, hanem ma is íródnak gyönyörű dalok.

    Én szívügyemnek tekintem az új dalokat, mert a régiek legszebbjeit, sajnos lejáratták azzal, hogy a kevés nótafelvétel miatt, unos untalan egy-egy felvételt közvetitenek, pedig határtalan a nótairodalom, és nagyon sok uj nóta is íródik. Négyévenként szervezik meg a Nótaolimpiát, ahol jeligésen versenyeznek a ma irodott dalok, de sajnos nehezen terjednek., Ha szeretnél egy-két új dalszöveget olvasni, nagyon szivesen irok, mert én jómagam is  nótaszerző vagyok, és a szerzőtársam csodálatpos szövegeket is, komnoly eredményeket érve el velük ezen a rangos megmérettetésen.

     Üdvözöllek szeretettel         Hugdolna 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226091 (1479)
    2008-06-16  01:29
  17. 2008. június 18. 15:421485.

    Kedves Nótabarát, brampton!

    Nem is hiszed el, mekkora örömet okoztál soraiddal, mert én egy magyarnóta kedvelő ember vagyok, és már sokszor megállapitottam, hogy ehhez a műfajhoz meg kell érni, no nem megöregedni, de egy kicsikét korosodni, amikor már sok mindenen átment az ember.

    Az én nagyfiam, aki ma 43 éves, egy alkalommal a munkahelyén délidőben nótát hallgatott, a többiek kicikizték, és ő a gúnyolódásra csak annyit felelt, hogy a Jó ebédhez szól a nóta.... neki az édesanyját, és a nagymamát jeletik akik a gőzölgő ebédet  ilyenkor szokták az asztalra tenni, éy ha már nem lehetünk mindennap együtt, legalább igy gondolunk egymásra a zene hullámhosszán. Aki egy szép nótán könnyezni tud, abban az emberben bizni lehet sokféle szempontból.

     

     Köszönjük meg együtt MAZSINÉNAK a topik inditását, mert sajnos kevesen vagyunk akik a számitógépet értjük, és a nótát élvezzük. Üdvözlettel              Hugdolna

    előzmény:
    brampton (1483)
    2008-06-16  03:46
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 16. 03:561484.
    Így vagyok én is a német dalokkal  bár magyarnótákt is tudok
    előzmény:
    brampton (1483)
    2008-06-16  03:46
  19. 2008. június 16. 03:461483.

    Fiatal koromban ki nem allhattam a magyar zenet emlekszem a hideg razott vasarnaponkent amikor a   jo ebedhez szol a nota ment   de erdekes modon belem ragadtak a szamok   es most amikor az elet messze vitt  [es oregszem] egyre tobbet hallgatom es bizony volt eset amikor sirva vezettem  mert a kazettan olyan szam ment es ha haza megyek allandoan felpakolom magam cd[kel es ma mar nagyon szivesen hallgatom es szeretem

    az egyik kedvencem -   notas kedvu volt az apam-    igazan raillett

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_887934 (1)
    2006-11-03  16:35
  20. Torolt_felhasznalo_226091
    Torolt_felhasznalo_226091
    2008. június 16. 01:491482.
    Nagyon sok magyar notat ismerek, mar gyerekkoromban a sarokban ulve hallgattam amikor a szuleim a barataikkal osszejottek es enekeltek a hosszu teli esteken. Nem kellett nekik pia...gyonyoruen hangzott...Videofelvetelem is van a kesobbi evekbol ugyanilyen estekrol. Orok emlek...hiszen OK mar nem elnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_887934 (1481)
    2008-06-16  01:32
  21. Torolt_felhasznalo_887934
    Torolt_felhasznalo_887934
    2008. június 16. 01:321481.
    Nagyon szép.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226091 (1479)
    2008-06-16  01:29
  22. Torolt_felhasznalo_887934
    Torolt_felhasznalo_887934
    2008. június 16. 01:301480.
    Üdvözlök minden kedves ismrősömet akik írtak eddig és köszönöm.Mindenkinek jó éjt aki már pihen.Én is elálmosodtam már.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_226091
    Torolt_felhasznalo_226091
    2008. június 16. 01:291479.

    Nekem ez a kedvencem....

    "Milyen kar,hogy keson jottel...

    Milyen kar, hogy masnak vagy a parja...

    Milyen furcsa ez az elet...

     

     

    Massal elsz, de nem vagy otthon nala...

     Akkor tudsz csak boldog lenni...

    Amikor a ket szemembe nezel...

    Megprobalod bepotolni...

    Azt, amit a masik slfecserelt.

     

    Milyen kar, hogy keson jottel,

    Milyen kar, hogy repulnek az evek...

    Milyen kar, hogy a szivunkbe

    Keson hozott tavaszt ez az elet...

    Megse atkozd a sorsodat...

     

    Hidd el azt, hogy nem atkozom en sem...

    Az a nehany boldog ora....

    Mit egymasnak adtunk, mar megerte...

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_887934 (1)
    2006-11-03  16:35
  24. Torolt_felhasznalo_226091
    Torolt_felhasznalo_226091
    2008. június 16. 01:241478.

    Ez lenne az...: Anyam, anyam, edes anyam...megyek az erdobe...

    Felkeresem azt a pavat megkerdezem tole....

    Nem latta-e a kedvesem abban az erdoben...

    Kiert faj a....faj a gyenge szivem..

    Sej meg is hasad erte. 

     

    De azt hiszem az elso verszaka igy szol...

    Zold erdoben, kek mezoben Setalgat egy pava...

    Kek laba, zold a szarnya aranyos a tolla

    Hivna engem muzsikalni...nem mehetek meg sem..

    Vasarhelyen nincsen olyan legeny sej aki nekem kene.

     

    /ez ez utan jon az Anyam...anyam"/ 

    előzmény:
    déér0912 (1467)
    2008-06-01  23:45
  25. Torolt_felhasznalo_887934
    Torolt_felhasznalo_887934
    2008. június 16. 00:511477.
    Bocsánat!Nótaszóra de jól lehet sírni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_887934 (1476)
    2008-06-16  00:50

Címlap

top