Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sminktetoválás

zsyke
Létrehozva: 2007. március 5. 08:32

Sziasztok!

Szeretnék néhány információt beszerezni, mielőtt beleugranék a sminktetoválásba. Tartós száj- és szemkontúrt szeretnék csináltatni, de szeretnék néhány véleményt meghallgatni róla olyanoktól, akik már csináltattak ilyet. Én a Long-Time-Liner alkalmazására gondolok. Tud valaki segíteni? 

 

  1. Torolt_felhasznalo_222819
    Torolt_felhasznalo_222819
    2008. január 31. 10:24201.

      Sziasztok!

    Közben Eszterrel sikerült megegyeznünk az ügyben, így lezárjuk a történteket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_222819
    Torolt_felhasznalo_222819
    2008. január 31. 08:22200.

    Szia eper!

    Gratulálok a szájsatírodhoz, biztosan nagyon szép! Külön öröm, hogy még korrekció sem kell, ez az, ami nekem nem jött össze. 

    Igen, ezt tényleg jól mondod, kenyéren és vízen éltem. A gyerekeim ruha és cipő nélkül, de boldogan nélkülöztünk. Szemünk előtt ott lebegett a cél és csak úgy repültek a hónapok!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_352305 (198)
    2008-01-30  15:41
  3. Torolt_felhasznalo_962438
    Torolt_felhasznalo_962438
    2008. január 30. 16:40199.

    Sziasztok!!!

    megcsináltattam a szemem vééégre Long time modszer..  annyira tényleg nem fájdalmas.(bár a hagyomásnyos modszert "nem probáltam " :D ) szuper lett csak ajánani tudom... :D  áldom az eszét anak aki kitalálta

    előzmény:
    zsyke (1)
    2007-03-05  08:32
  4. Torolt_felhasznalo_352305
    Torolt_felhasznalo_352305
    2008. január 30. 15:41198.
    Üdv!

    De. Nekem néhány mm toldás van a számon. Ezért csináltattam. Az előbb próbáltam lemérni, h mennyi, de mivel már nem igazán látszik az eredeti kontúr ezért nem tudom mennyi a pontos mm szám. De anatan esetében sem csupasz tény a 4mm!!! Mindkét oldalon van toldás, a bal oldal több neki 1millivel. Vagy 1,5-el, de ezt nem hiszem, hogy ki tudja vki mérni, hiszen mint az előbb írtam: már pontosan nem látom a saját vonalamat. Nekem a saját számon simán megvolt 1mm a két oldal között felül a különbség. Ha erről fölraktam volna ide egy közeli fotót, többet összedobtatok volna nekem sminktetkóra, mint annak idején Isaurának. Míg emberi közelségből nem nagyon látszott a difi. És, hát azt is meg kell hagyni, hogy Eszter számlával vagy anélkül de egy szóval nem hárította el anatant, 66X leírta, hogy igen, van eltérés, menjen, tegyenek ellene, mert ténylg előfordul.
    Nem védeni akarom Eszter, nem szorul rá, csakhát picit elferdülünk itt a nagy megbeszélésben.
    Egyébként a mobilomhoz, fényképezőmhöz, cipőimhez ragaszkodok a számlához, ha nem mőködik visszaviszem. De a sminktetoválásomat ha el b..ák kitörölhetem a számlával bármimet. Ha visszaadják a pénzemet sokra megyek azzal is. Bankjegyekkel takarjam el a 3szög szemöldökömet?
    Na mindegy. Akinek viszont érvágás a sminktetoválás anyagi része, az miért csinálja, ezt sosem fogom megérteni. Ami mellesleg nem kötelező. Ha kenyéren és vízen élsz 2 évig miatta az a te magánügyed. De könyörgöm: ez egy luxuscikk! Az árát tudva kezdesz keresgélni, fotókat nézni, majd kozmetikust választani. Mire oda jutsz, h OK, szeretném, az ára már rég nem téma.
    (Az meg, hogy valaki x havi gyest erre áldoz azt inkább nem minősíteném...)
    Na mindegy.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_854281
    Torolt_felhasznalo_854281
    2008. január 30. 14:58197.
    Én kaptam számlát a sminktetoválótól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232684 (192)
    2008-01-30  12:25
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 30. 13:47196.

    Feltételezem, hogy így, félkész állapotban sem ment az egyik oldalon 4mm-vel kijebb a rendes kontúrnál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_352305 (189)
    2008-01-29  20:32
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 30. 13:45195.
    Nekem se jutott eszembe, (bár elgondolkodtam, amikor műkörmösnél fizettem, borravalót is adtam, hogy ő zsebbe dolgozik, tehát a borravalót akár el is hagyhatnám... aztán így is tettem) 1 hónapja kaptam számlát egy ismert szalonban, meg is lepődtem. Viszont tény, hogy ha elrontanak valamit, és számlát sem kaptál, beismerni sem akarják a hibát, akkor nincs a kezedben semmi, amivel konkrétan reklamálhatnál akár az illetőnél, akár fogyasztóvédelminél (a szépségiparban nem tudom ki ellenőriz, hova lehet fordulni).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232684 (194)
    2008-01-30  13:03
  8. Torolt_felhasznalo_232684
    Torolt_felhasznalo_232684
    2008. január 30. 13:03194.
    Nem, valóban. Viszont ha számlát adnának, gondolom a szolgáltatások árai is drasztikusan megemelkednének, aminek nem örülne egy vendég sem. A tekóm 29 ezer volt, a mostani 22 lesz, persze számla nélkül. Nekem eszembe sem jutott számlát kérni, persze tudom, hogy nekik KÖTELESSÉGÜK lenne adni. Ilyen világot élünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (193)
    2008-01-30  12:41
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 30. 12:41193.

    Feltételezem, hogy a fodrásznál, kozmetikusnál nem 100e-t fizetsz, ahogy anatan... Egyébként voltam kozmetikusnál, ahol 26e-t fizettem és kaptam számlát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232684 (192)
    2008-01-30  12:25
  10. Torolt_felhasznalo_232684
    Torolt_felhasznalo_232684
    2008. január 30. 12:25192.
    Nekem nem Eszter készítette, de LTL-re van a szemöldököm, és nagyon elégedett vagyok. Szerintem egy rossz példa, nem kell, hogy bárkit is elriasszon a tetoválástól. Ennyi erővel senki ne menjen orvoshoz sem... A számláról meg csak annyit, hogy én még életemben nem kaptam se a fodrászomtól, kozmetikusomtól, körmösömtől stb számlát, pedig havonta 1-2 alkalommal biztos fizetek a szolgáltatásukért. Nagyon kíváncsi lennék, hogy más kap-e? Meglepődnék....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (190)
    2008-01-30  11:24
  11. Torolt_felhasznalo_312549
    Torolt_felhasznalo_312549
    2008. január 30. 11:45191.
    Milyen emberek??? Becsületes, törvénytisztelő emberek ebben a mai világban? Én azért megnézem, hova adok ki pénzt, amit hónapokig gyűjtögetek...
    Mindenki magából indul ki, olyanok...
    Engem érdekel, hogy az alább írt összegre még ment e az áfa, vagy ennyi a vége? De ha van számla, talán az ember kicsit " védve van ", gondolná.
    Minden hátsó szándék nélkül...
    Mindegy, a kedvem továbbra is elment a dologtól...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_352305 (189)
    2008-01-29  20:32
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 30. 11:24190.
    Szia!
    Akkor ez új, mert én sem kaptam tőle számlát tavaly.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_352305 (189)
    2008-01-29  20:32
  13. Torolt_felhasznalo_352305
    Torolt_felhasznalo_352305
    2008. január 29. 20:32189.
    Sziasztok!

    Megfogadtam, hogy nem írok negatív dolgot, de nem tudom betartani...

    Az én tetoválásomat az Eszter csinálta és már most csodaszép, pedig félkész: korrekció előtt van, és gyógyulatlan (5napos). KÖSZÖNÖÖÖM!!!
    Meg fogom mutatni fotókkal ahogy lentebb ígértem, de persze csak akkor, ha a korrekció után is begyógyult, mert az a végeredmény. Az én esetemben nem is volt kérdés, hogy lesz-e korrekció, tényként közölte az Eszter, hogy szeretne látni. Akkor megbeszéljük, megnézi mint szaki. Több mint egy óra volt az előrajzolás, pedig közepesen rinyáltam csak . Ja, és még eközben el lett mondva, hogy sötétíteni, hozzátoldani minden gond nélkül lehet később, elvenni azért már kevésbé. Szerintem, ha nekem és vmelyik fórumon is vhol ezt elmondta, akkor disznóság az ellenkezőjével vádolni. Én annak a nőnek a nevét imába foglalom, pedig fájt, amit velem csinált .

    Ja, és tudod mit, kaptam számlát!

    Számlát. Istenem, milyen emberek vannak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_312549
    Torolt_felhasznalo_312549
    2008. január 29. 18:24188.
    Ja, a kedvem elment egy kicsit a szépüléstől...
    Azt hiszem, újra erőt kell gyűjtenem, hogy csak tervbe is vegyek egy tetkós gondolatot...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_312549
    Torolt_felhasznalo_312549
    2008. január 29. 18:22187.
    Sziasztok!

    Idetaláltam a szegedi topikból...
    Hát meg vagyok döbbenve...
    Erika! A fotód nagyon gáz, bocs, hogy ezt írom! Ennyire nem gondoltam, hogy szörnyű lesz!
    Eszter, már kiderült, hogy Te csináltad, a másik topikban nem volt ilyen egyértelmű.
    Nem lehetne valami közös nevezőre jutnotok? Nem kevés pénz ez, amibe kerül, pláne, ha az ember hónapokig gyűjtögeti...
    Eszter, csak csendben kérdezem meg, ez az összeg számlára ennyi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_258686
    Torolt_felhasznalo_258686
    2008. január 28. 16:23186.

    Eszter, melleted állok és én továbbra is csak ajánlani foglak!!!  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. január 27. 16:37185.
    Szia!
    Nagyon sajnállak,láttam a képet a szájkontúrodról felháboritó
    a kozmetikusról is meg van a véleményem
  18. Torolt_felhasznalo_222819
    Torolt_felhasznalo_222819
    2008. január 27. 09:00184.

     Sziasztok!

    A rend kedvéért a dátumokat azért szeretném tisztába tenni, mert kissé zavar, hogy egy korrekció nélküli félkész munkának van beállítva a szájsatírom. Pontosan nov. 14.-én készült a szájtetoválásom, ami után VOLT korrekció, sőt, mint már sokszor írtam, egy fehérrel való javítás is, ami saját kérésemre történt. Ez nem egy újkeletű dolog tehát, meddő vitánk Eszterrel már november óta tart.  Mivel a fehér lefedés nem működött, amiben én nagyon bíztam, megkerestem egy lézerszalont, ahol időpontot és árajánlatot kaptam. Igen, szerettem volna költségeimet visszakapni, de Eszter válasza teljes mértékben elutasító volt: a munka tökéletes, tudása legjavát adta, lelkiismerete teljesen tiszta. Ekkor döntöttem úgy, hogy a rossz élményeimet megosztom egy fórumon, ahol szembesültem a következő kellemetlenséggel: az addigi hibátlan munka félkész, befejezetlenre változott. (Erre az álláspontváltoztatásra a korábbiakban rá is kérdeztem itt a fórumon, de választ nem kaptam.) Elhiszem, hogy az elmúlt 8 év alatt csak 100%-osan elégedett vendégei voltak Eszternek, a szemtetoválásaimmal én is ezt a tábort erősítem. Rémálmomban sem gondoltam volna, hogy a számmal ilyesmi megtörténhet, hogy gyűlölök majd tükörbe nézni, holott csak megszépülni akartam. Szerencsére ennek hamarosan vége, megoldásként itt a lézeres javíttatás, amit nem unalmamban, vagy jó dolgomban vállalok. 

    A múltat és a történteket itt szeretném lezárni. Nem bántam meg, hogy ezt az atrocitást leírtam, vonja le mindenki a saját következtetéseit!       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. január 26. 20:43183.
    Erika én azt hittem be akarsz perelni. Nekem legalábbis ezt mondtad. Ezért kerestem egy ügyvédet, és hívott a férjem, hogy beszéljétek meg, hogy hogyan és hol teheted meg. Én is hajlok rá különben, hogy ezt itt fejezzük be. A további párbeszédtől nem zárkózom el, de szerintem nem nyilvánosan kellene bonyolítnunk, mert szerintem már így is túlzásokba estünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222819 (181)
    2008-01-26  20:09
  20. 2008. január 26. 20:29182.

    Kedves Kolléganő

    Köszönöm, hogy regisztrált direkt emiatt a hozzászólás miatt. Nem érzem úgy, hogy elveszítettem volna a józan ítélőképességemet, bár tény, hogy voltam már sokkal nyugodtabb is életemben. Külön köszönöm, hogy figyelmeztet, hogy egy vendég sokat árthat nekünk. Szerencsére ezt eddig nem volt módom megtapasztalni, és bízom benne, hogy ezután sem lesz. Én is arra törekszem, hogy kultúrált mederben tartsam a beszélgetést és valahogyan megegyezzünk Erikával, sajnálom ha a fórumot végigolvasva más következtetésre jutott. Sajnos mint írtam nekem az eszközeim (és a tapasztalataim is) elég szegényesek e téren. A vélt vagy valós igazamat természetesen igyekszem megvédeni, sajnálom, hogy Önnel szemben is erre kényszerülök:

    Nem, a munka valóban nem referencia munka. Korrekció előtti tetoválásról van szó, de gondolom Ön ezt rögtön látta. Ezért nem értem miért kéri rajtam számon mint referenciát. Festékhiányt és az asszimetriát is észrevettem, köszönöm. Ezért is szerettem volna befejezni a munkát és inkább utána mutogatni. Tekintve, hogy 8 év alatt Erika az első panaszosom, azt gondolom nem szerénytelenség, ha úgy gondolom, hogy szépen és gondosan dolgozom. Megfelelt elég sok olyan elismert szakembernek is, akiknek - ha nem bántom meg - sokkal inkább adok a véleményére mint az Önére. Amit itt leír szakmai köntösbe burkolva egy zagyvaság (megint elnézést). Mindenesetre egyben mindenképpen egyetértünk: a vendég a legfontosabb.

    Eszter

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_922172 (179)
    2008-01-26  19:26
  21. Torolt_felhasznalo_222819
    Torolt_felhasznalo_222819
    2008. január 26. 20:09181.

    A fölajánlott megoldási javaslatod egy szép gesztus, hitelesebb lett volna már az első hsz.-aidban, ill. személyes beszélgetésünkben. Élnék is a lehetőséggel, ha nem vádoltál volna meg azzal, hogy megzsaroltalak, pedig én csak a költségeimet kértem vissza. Kedves Eszter, ugye te is emlékszel (ill. remélem tudsz róla), hogy a férjed hívogatott engem, valamint e-mailben is győzködött, hogy engedjem meg a számon a további emelést. Már az első hívásakor a család ügyvéd ismerőseit nevezte meg, mint további kapcsolattartó.

    Érzem én is, hogy a vita rossz irányba megy el, ezért máshol fogom keresni az igazam, bár a hsz.-ok alapján már itt is megkaptam. 

    előzmény:
    ligustrum (180)
    2008-01-26  19:26
  22. 2008. január 26. 19:26180.

    csak most olvasom a hozzászólásod Krucifrici, nem te inspiráltál, de én is valami hasonlóra gondoltam látod...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_812577 (177)
    2008-01-26  19:19
  23. Torolt_felhasznalo_922172
    Torolt_felhasznalo_922172
    2008. január 26. 19:26179.

    Kedves Kozmetikus Koleganő!

    Nem akranám megbántani, de a hölgy képe alapján ez nem egy REFERENCIA MUNKA!!! Rengeteg hiba van a munkájában. A durva asszimetria mellett a szájvégek nyitottak- nincsenek bezárva, színárnyalati különbségek erősek-szinte a kontúr különválik-pedig egész satírnak készült volna, talán! Ami a legdurvább az nagyítás mérete, mértéke-KATASZTRÓFA!!!! Szinte a bajusz vonalát üti.

    Nehezen tudom elképzelni, hogy ezt akárcsak jóra lehetne javítani! Ez már úgy rossz, ahogy van.

    Önnek, mint szolgáltatónak az a kötelessége, hogy ha a vendég egetverő baromságot kér, akkor próbálja lebeszélni róla-de véletlenül sem szabadott volna megcsinálni.Nehezen tudom elképzelni azt, hogy valaki ilyet kért volna-mivel senki sem a saját arcának az ellensége, inkább szépülni szeretett volna. Na ez nem sikerült.

    Javasolni tudnám , mielőtt  (a hozzászólásai alapján) végleg elveszti a józan itélőképességét, mindent tegyen meg a vendégért (ezt tanultuk annak idején, még ha emlékszik), mert sokkal többet árthat Önnek mint azt gondolná!!!!!!!!!!

    Viszlát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. január 26. 19:25178.

    pontosan:

    "tetováljon titeket a hóhér  "  Szmájli!!! (Ez azt jelenti viccnek szántam még ha nem is volt vicces.)

    Nem kényszerítettelek, hogy nálam tetováltass. (Ráadásul mindenedet!) Én azt hiszem a hozzáállás kérdésében nem nálam vannak hiányosságok. Szerintem elég pozitívan és megértően próbáltam kezelni a szituációt, és tényleg átérezni a problémádat még ha úgy is gondolom, hogy alaptalan. A párbeszéd eddig elég kultúrált mederben folyt, a hozzászólások sem sértők, hanem inkább elemzők és tényszerűek voltak (pro és kontra egyaránt). Én inkább nem kezdeném el ezt az elég támadó hangnemet amit az utolsó hozzászólásodban úgy érzem megütsz.

    Annak ellenére, hogy megzsaroltál, meggyanusítottál, fenyegettél (nem itt a fórumon persze) , a lekibékéd érdekében hajlandó vagyok a szádra kifizetett összeg felét visszafizetni. Mivel befejezni nem hagyod, lézerezni nem tudok, ez a maximum amit tenni tudok úgy, hogy se téged se engem ne érjen presztizsveszteség és senkinek ne legyen igaza.

    Évekig tetováltam napi 10 órában az ország egyik legjobb szalonjában. Soha hasonló ügyem nem volt (pedig rengetegen megfordultak nálam elhiheted), de már értem miért irattuk alá -és szerencsére iratom magam is alá- azot a lapot, amin beleegyezel a kezelésbe, annak minden (1,5mm-es) rizikójával együtt.

    üdvözlettel:

    Eszter

     

      

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222819 (176)
    2008-01-26  18:46
  25. Torolt_felhasznalo_812577
    Torolt_felhasznalo_812577
    2008. január 26. 19:19177.

    Sziasztok!

    Én is végig olvastam a sztorit, megnéztem a fotót. Ez a fölső száj tényleg nagyon el lett cseszve. (Bocs anatan, de ezt finomabban nem lehet írni.)Egyébként szerintem senki sem feltételezi, feltételezheti, hogy egy ilyen száj előrajzolására bólintottál rá. Felháborító! Kapásból visszakérném az odafizetett összeget.

    Persze csak az hibázhat, aki dolgozik - bár "szegény" Anatant ez valószínűleg nem vigasztalja, - ilyen esetben, esetekben azonban illene, DE legalábbis ajánlott, sőt jobb helyken kötelező visszaadni a szolgáltatás árát, márcsak üzleti szempontból is. (Jóhírnév, régi vendégek megtartása, a vendégkör bővítése, stb. érdekében, és akkor az etikai szempontokról pedig már nem is beszélve....)  

    Egyébként hasonló eset velem is megtörtént, az én esetemben azonban végleges szőrtelenítésről volt szó, csakhogy a beígért és garantált eredmény elmaradt, így természetesen reklamáltam, és igenis visszakaptam a pénzem, hiszen nem kaptam meg azt a szolgáltatást, amiért nem is keveset fizettem! Ennek így kellene működnie minden hasonó esetben.......      

    Üdv, Krucifrici

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top