Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem segít a férjem!

kálarose
Létrehozva: 2007. Április 15. 10:54

Sziasztok!

Csak azért indítom a topic-ot, mert kiváncsi vagyok, hogy másnak a férje is ilyen-e, tekinthetem-e normálisnak a dolgot.

A probléma: egész egyszerűen nem segít a férjem semmibe. Pedig van egy 1 év alatt kislányunk is.

Ötleteket kaptam egy tucattal mit kéne tennem, semmi nem vált be.

Én egész egyszerűen csak arra vagyok kiváncsi, hogy más is megél-e így békébe, boldogságba a férjével.

Ha eltűnök, akkor este jövök, addig is írjatok léci!!!!!!!!!!!!!!

  1. 2019. november 9. 17:39394.

    Mitévő légy? Fejezd be.

    előzmény:
    Renikeanyuka (393)
    2019-11-07  20:36
  2. 2019. november 7. 20:36393.

    Sziasztok szeretném kikerni a tanácsotokat. 9 éve együtt vagyunk a párommal van 3 gyönyörű gyermekünk de sajnos élertem ahoz a ponthoz hogy elég, befelyeztem, fáradt vagyok. A párom semmiben nem segít ha beszélünk akkor vagy a külsőmbe köt bele vagy a rendbe. Elegem van minden nap ugyanaz takarítok mosok főzök..... Ha meg szólok hogy légyszíves segíts csak hallgat. munka után lefekszik és nyomja a telot. A gyerekekkel nem játszik végképp. Én csak az ágyban kellek.... Se egy puszi semmi csak a szexről van a szó akkor szeretlek hiányzol stb. De az is csak max egy hónapban egyszer. Mitévő legyek???? Mi baja lehet????? 

  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 20. 19:46392.

    Eltüntetek!

    Bejött: mire ma hazaértem, ki volt porszívózva!

    Heuréka! 

    előzmény:
    proska2 (391)
    2007-04-19  15:07
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 19. 15:07391.

    Eljutottunk a nem segít a férjemtől az alig segít a gyerek jelenségéig! 

    Lehet, hogy rosszul látom, de megismétlem: amíg mi magunk is úgy gondoljuk, hogy SEGÍT, addig ez a mi kötelességünk, a mi feladatunk, ők meg kegyeskednek segíteni..... 

    Ha sikerül úgy gondolni a dologra - 2 évig gyakoroltam! - hogy a fiam nem porszívózott, vagyis nem végezte el az Ő FELADATÁT, akkor már sínen van a dolog! 

    előzmény:
    csőpike (390)
    2007-04-18  18:36
  5. 2007. Április 18. 18:36390.
    Sziasztok! nálunk három gyerek van vagyis kettő már felnőt,20éves lányom,és egy,   24éves lányom, neki már van egy kislánya is vagyis az én tündéri unokám!a kisebbik lányomnak is ideiglenesen velünk él a barátja,és van egy 12éves fiam is. szóval nagy a család egyedül csináltam egy darabig a háztartást,aztán fellázadtam,hogy ez igy nem mehet tovább segitsenek be! erre a kisebbik lányom közölte hogy jó de irjam ki mit kell csinálni! na most mivel nem tudhatom ki mikor ér rá és nekem sincs időm mindig kiirkálni hogy mi a teendő,kitalálta a férjem hogy legyen mindennapra valaki beosztva és akkor ő takarit,kivéve a szobákat.ha meg valamelyikünknek közbe jőn valami cserél napot a másikkal. a szobájuk takaritásáért már nagyon régóta nem szolók csak akkor amikor már seggel kifele lehet jőnni de ilyen még nem volt. a fiam maga takaritja a szobáját portörlés,porszivozás. persze a nagyobb takaritást még én végzem nála.igy mindenki nyugodt és minden nap tisztasság van. a hétvégét meg pénteken beszéljük meg hogy akkor ki mit csinál,ha mi vásárolunk akkor azon a napon a lányok főznek vagy én elöre megfőzők pénteken,de mindenki segit ha kérem a főzésnél is.ez szerintem igy okés igy én sem vagyok idegbeteg és több időm van a családomra.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952358 (388)
    2007-04-17  22:03
  6. 2007. Április 17. 22:14389.
    Hú, nagyon szépen leírtad azt, amit valszeg a kamaszodó fiaim gondolnak.
    Általában kérni szoktam, csak amikor 100x-adszorra kérek, akkor már nem biztos, hogy alaphangnemben adom elő a kérést. A köszönöm szó elég gyakori nálam, mindig megköszönöm, ha csinálnak valamit.
    A szennyes ruhás példádon nagyon jót nevettem. Hát igen, mintha a fiúk írták volna. Minden héten gond van ebből, de bevallom, nem szoktam kivinni a ruhájukat a szennyesbe... vessenek magukra, ha nem hozzák ki időben. Ezt sajnos még gyakorolni kell, mert érdekes módon mindig vannak olyan ruha darabok, amik akkor kerülnek elő, amikor már befejeztem a mosást.
    A megszáradt, összehajtogatott ruhájukat viszont beviszem a szobájukba.
    A középsőm úszni jár, mindig kimosom (kimosnám), amikor megjön az úszásról, de van, hogy 2-3 napig elfelejti kitenni a mosásba. Gondolhatod, hogy milyen szaga van annak a fürdőgatyának, türcsinek a táskában. Aztán vasárnap általában szólni szoktam, hogy akkor most mi van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952358 (388)
    2007-04-17  22:03
  7. Torolt_felhasznalo_952358
    Torolt_felhasznalo_952358
    2007. Április 17. 22:03388.
    A gyerkőc talán épp most lázad. Azonban nem biztos, hogy ez meg fog változni. Én anyám is szeretné, ha hetente kitakarítanánk a szobát, de a hosszú évek alatt megszokta, hogy ez nem így működik. Ma akkor takarítjuk ki a szobát, amikor saját tisztaságérzetünk diktálja. Ez persze nem jelenti azt, hogy állandó a disznóól, a kosz és a rendetlenség, inkább azt, hogy nem más "kényéhez-kedvéhez" kell igazodnunk.
    Vannak persze másféle dolgok is, ami pl a közös helyiségeket és dolgokat érinti: pl mosogatás, porszívózás a nappaliban.

    Szerintem magyarázd meg a fiadnak, hogy olyan nincs, hogy nem tűri, hogy megmondjátok neki, hogy mit kell csinálnia. Egy fedél alatt éltek, és ez bizonyos kötelezettségekkel jár, nevesen azzal, hogy ki kell vennie a részét a házimunkából. Ugyanakkor legyen egy privát szférája is, ahová nem tolakodtok be, ahol maga ura lehet. (még akkor is, ha neked szemet szúr a rendetlenség)

    Anyám kb 10 évvel ezelőtt azzal "fenyegetőzött", hogy nem fogja kivinni a szennyesruhát a szobából, ha nem visszük ki. Hát most nem viszi ki, ha mi nem visszük ki azonnal levetés után. Nem muszáj megtennie, nem várom el, mert az én kötelességem legalább arról gondoskodni, hogy a koszos ruha bekerüljön a szennyesládába, ha már ő van olyan szíves és kimossa.

    A kedvről még annyit, hogy nagyonis fontos a kedv, nomeg az időbeosztás. Jellemző, hogy a szülők kérnek valamit a gyerektől (pl porszívózzon össze) és 5-ször szólnak neki 15 perc alatt, a gyerek meg nem mozdul. Aztán eleinte jól összeszídják, kikergetik, hogy csinálja meg végre. Ha meg megcsinálta, akkor még odavágnak hozzá olyasmiket, hogy "na, olyan nehéz volt?" Semmi köszönöm vagy ilyesmi. Később már feladják a küzdelmet és a 3. egyhuzamban történt szólás után megcsinálják maguk és rámondják a gyerekre, hogy lehetetetlen tohonya mamu. Aztán a gyerek megszokja, hogy a szülő előbb-utóbb úgyis megcsinálja helyette, csak ki kell várni.

    Pedig a probléma többféleképpen is megoldható. Az egyik az, hogy a gyereknek is van időbeosztása. Nyilván épp valamivel foglalatoskodik, amikor nem reagál, ami fontos neki. Ez nem azt jelenti, hogy nem hallotta meg, csak azt, hogy majd akkor fogja megcsinálni a melót, amikor ő úgy gondolja. pl 1 órával később. Vagy amikor már mindenki eltűnt a színről, stb. CSakhogy általában ez nem esik egybe azzal az időponttal, amikorra a szülő szeretné, hogy kész legyen a meló. Tessék kivárni.
    Vagy tessék odamenni a gyerekhez és mondani neki és kedvesen, nem ordibálva kihangsúlyozni, hogy most és hogy KÉRLEK!!!
    Miután kész a meló: KÖSZÖNÖM!
    Valamint többgyerekes családnál hasznos kijelölni a feladatok felelősét és nem csak elkurjantani magunkat, hogy "lehet porszívózni", vagy hogy valaki porszívózzon fel". Ilyenkor az apától kezdve a legkisebb gyerekig mindenki úgy gondolja, hogy majd "valaki" megcsinálja.

    ami az apákat illeti. Szó sincs nevelésről. A nevelésnek semmi haszna nincs, pláne nem hosszútávú. Ahogy mindig is mondtam: You cannot change anyone. But you can make him change himself. Vagyis senkit nem tudsz megváltoztatni. De ráveheted arra, hogy magától változzon.

    A kulcsszó: motiváció.
    A férfiak szeretik hasznosak, nélkülözhetetlennek érezni magukat. De mindez csak akkor működik, ha közben nem válik háztartási robottá, hanem bezsebelheti a tetteiért és érdemeiért járó hálát és kedvességet.
    előzmény:
    gyerkőcök (373)
    2007-04-17  10:21
  8. 2007. Április 17. 21:49387.
    Ó, nekünk is van egy ismerősünk, annó néha együtt nyaraltunk. Anyuka még a 14 éves fiához is bement a fürdésnél. Talán megmosta neki..?! Meg mindent a "szájába adott". Szerintem ez nem túl jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966077 (384)
    2007-04-17  21:39
  9. 2007. Április 17. 21:47386.

    Mármint a gyerek körül, a háztartásban, vagy egyikben sem segít?

    Nekem szerencsém van.  A volt párom a főzésen kívül mindent megcsinált, volt, hogy kimosott mire hazamentem. De talán mert gyerekként sok mindenre rá volt kényszerítve, 4-en voltak tesók,a  szülők hajtottak, sokat voltak egyedül, rájuk maradtak az otthoni dolgok.

    A mostani párom azért ennyire nem, de a gyerek körül pl, maximálisan segít, és a háztartásban is megcsinál dolgokat, inkább takarítást, sokszor magától meglátja mit kellene megcsinálni. Pedig neki rendesen ki volt nyalva a popsija én úgy látom, s mégis. Fene tudja min múlik a dolog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2007. Április 17. 21:40385.

    Azt nem tudom Dallam gyerekei mekkorák, hanem általában mondom hogy nagy kamasz már vegyen részt a házimunkában.

    Kisgyerek még nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966077 (384)
    2007-04-17  21:39
  11. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2007. Április 17. 21:39384.
    Ez attól függ hány éves a gyerek...nehogy már egy 15-16 évest még teljesen kiszolgáljon a szülö...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303466 (382)
    2007-04-17  21:23
  12. Torolt_felhasznalo_303466
    Torolt_felhasznalo_303466
    2007. Április 17. 21:34383.
    Kedves GyerkQöcök, Hát igen.... látom,nálatok is sündörgök vannak
    előzmény:
    gyerkőcök (373)
    2007-04-17  10:21
  13. Torolt_felhasznalo_303466
    Torolt_felhasznalo_303466
    2007. Április 17. 21:23382.
    Fúú,te... ne haragudj Kedves Dallam,de nem szívesen lennék ott gyerek.  A gyerek gyerek,nem korrekt egyenrangú felnött fél szerintem, hanem gyerekként egyenrangú. De örülök,ha beválik...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392329 (374)
    2007-04-17  10:25
  14. 2007. Április 17. 16:23381.
    Köszi,aranyos vagy!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232258 (380)
    2007-04-17  15:37
  15. Torolt_felhasznalo_232258
    Torolt_felhasznalo_232258
    2007. Április 17. 15:37380.

    Hát Te nagyon cuki vagy!

    Hol vannak ilyen pasik?

    előzmény:
    dodiur (49)
    2007-04-15  11:32
  16. Torolt_felhasznalo_232258
    Torolt_felhasznalo_232258
    2007. Április 17. 15:35379.
    Jó ötlet, ügyes vagy!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_259867 (45)
    2007-04-15  11:29
  17. Torolt_felhasznalo_232258
    Torolt_felhasznalo_232258
    2007. Április 17. 15:31378.

    Akkor megoldottuk a  férj nem segít kérdést.

    Pont.

     Ez így van, igazad van!

    előzmény:
    Laide (23)
    2007-04-15  11:17
  18. 2007. Április 17. 13:21377.
    Sziasztok az én férjem mindent megcsinál a háztartásban.De tudom vannak olyan férjek kik semiben sem segítenek.Sajnos szerintem sok múlik a szülői nevelésen is.Az én fiam is mosogat tereget vásárolni jár,s ruhát is hajtogat ,na meg a saját szobáját rendbe tartja.Jobban mint a lányom ,pedig viszonylag egyfoma nevelést kaptak.

    Tehát szerintem aki nem segít magától azt nehéz lesz rá venni dolgokra.Sziasztok.
    előzmény:
    kálarose (1)
    2007-04-15  10:54

Címlap

top