Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Drótékszerek

annexa
Létrehozva: 2007. június 6. 09:53

Szeretem csinálni, jelenleg ez a hobbim. Egy szimpatikus, jó fej nőtől tanultam, innen az Nlc-ről ismerem.

Más is csinálja?

  1. Torolt_felhasznalo_955896
    Torolt_felhasznalo_955896
    2007. augusztus 16. 20:5476.
    Bizsucic: a szimmetrikus mintánál a mérethez miért kell visszabontani? Én hülye mérnök logikával az alábbi módon próbálkoztam, szólj, ha így nem jó (úgy tűnt méret szempontjából stimmelne, csak a hajlítást bénázom el mindig) )..
    szóval én úgy álltam neki, hogy vettem egy drótot, ami tuti hosszabb kicsit, mint amekkora kell...lemértem pontosan, hogy mekkora, megjegyeztem..aztán meghajtottam a feléig..és lemértem, hogy mennyi maradt még egyenesen, azt kivontam ez eredetiből, megtudtam mennyi kell még, annyihoz utánavégtam, és meghajlítottam a másik végéről...és szurkoltam a közepénél erősen

    az nagyon érdekelne, hogy amikor több elemet csak olyan pici vékonyabb darabkával fogsz össze, akkor azt hogyan csinálod..? nem tudom így érthető-e hogy mit ne értek, ha nem, akkor majd keresek rá példát...sima pici "karikával" próbáltam mindig, de azt olyan "vezsélyesnek" tartom, csak könnyebben nyílik..vagy nem?..és amúgyis az olyan pindurka, de kell, hogy szép legyen, meg arénylag szorosabban tartson..szóval ezen a részen be vagyok sülve, vmit mindig odagányolok, de nem az igazi

    Itt vagyunk a szüleimnél, ma anyukámmal is megnézettem a munkáidat, nagyon tetszett neki is, ami nagy csoda, mert ő amúgy alapból a bizsukat nem szereti... de ezek neki is bejöttek..tényleg gyönyörűek úgyhogy kikérdeztem, hogy stílusra, színre ik tetszenek neki, és most próbálok csinálni neki vmit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. augusztus 16. 18:0475.
    Szióka, megérdeklődtem a könyvedet, a Színes ötletek boltjában már holnaptól lesz! Alig várom hogy megvehessem, nagyon szeretem a munkáidat nézegetni, csinálni és azért koppintgatok ám Muszáj tanulnom. Számomra ez nagy kikapcsolódás, köszönöm neked.

    Mész a Mesterségek Ünnepére? Vagy hol leszel a 20-i ünnepeken? Itt lesz az unokahugim is, képzeld, ő is tekergeti a drótokat és már adott el belőle 12 éves és már üzletasszony Csak néztem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_274302 (74)
    2007-08-16  14:38
  3. Torolt_felhasznalo_274302
    Torolt_felhasznalo_274302
    2007. augusztus 16. 14:3874.
    Puszinka!!!!
    előzmény:
    annexa (73)
    2007-08-16  13:09
  4. 2007. augusztus 16. 13:0973.
    Sziiiiiiaaaaaaaaaaaaa Zsuzsa!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_274302 (72)
    2007-08-16  12:32
  5. Torolt_felhasznalo_274302
    Torolt_felhasznalo_274302
    2007. augusztus 16. 12:3272.
    Puszó csajok! Teljesen odavagyok, miket nem írtok!
    Na, szóval a lepke nekem is szívás, mert minden alkalommal újra kell mérnem, amilyen birka vagyok, mindig elfelejtem eltenni a méretet...
    Az egyik oldalon elkezded a mintát lehajlítani, és amikor elértél a közepére, akkor visszabontod. Onnantóül a duplája, csak a sziommetriára köll baromira odafigyelni, én is szoktam vele kínlódni, ne aggódjatok...
    Na, ezt akartam mutizni, nekem is Pomat szólt...
    Ja! A zéxerek neveit nem én adtaaaaaaaaaaaaam!!!!!!!!
    Csók
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_274302
    Torolt_felhasznalo_274302
    2007. augusztus 16. 12:1471.
    Hali!
    Valahonnan ismerős ez a drótos szett... Csak arra figyelj oda, hoyg szorosan összeérjenek a drótok, mert különben szét fog esni, a gyöngy meg lecsúszik róla4
    Pusza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955896 (69)
    2007-08-15  14:00
  7. 2007. augusztus 15. 23:3570.
    Szia! De jó, a mérnöki munka nálam az olyan hmm...etalon Okos emberek vonalzókkal és komputeraggyal a tervezőasztal fölött és ontják a fantasztikusabbnál fantasztikusabb terveket melyből fantasztikus épületek, hídak, metrók, körgyűrűk lesznek.

    Tegnap óta kínlódok 2 egyszerű, 3 soros nyaklánccal és sehogyse tetszenek Nem tudom mi van. Főleg az zavar, ha a sodrony valamelyik része csámpás, hajlik. Hogy lehet kisimítani?? Ha valami nem stimmel, kész vagyok szétbontani az egészet, én azokat a bizsukat tartom meg, amikbe beleszeretek! Nálam nincs olyan, hogy majd jó lesz valamire

    A Bronzkerben szoktam én is vásárolni, majdnem fél kilót vettem, azt el kell tekergetni. Viszont a 0.8-as drót kissé koszlott, rozsdafoltféle van rajta, vagy inkább olyan feketés maszat. Nem győzöm kivagdosni őket.

    Hol szoktatok gyöngyöket venni? Múltkor elballagtam a Gyönygyéletbe, jó hosszú ballagás volt gyalog, majdnem lesántultam. Azt hittem, BKV-val egyszerűen megközelíthetem a boltot, a kutyák végig leüvöltöttek az utcában Le is izzadtam alaposan, mire fel-leértem hozzájuk. De szép gyöngyeik vannak Ezután csak rendelni fogok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955896 (69)
    2007-08-15  14:00
  8. Torolt_felhasznalo_955896
    Torolt_felhasznalo_955896
    2007. augusztus 15. 14:0069.
    Én általában mindent könyvből tanulok, jó lenne személyesen, csak erre kevés a lehetőség. A kötés/horgolásalapokat anno nagymamámtól tanultam, de rögtön utána mintákat meg mindent már könyvből, gyöngyözni, makramézni, scoubidoozni (vagy hogy írják) üvegfesteni, mozaikolni, meg tudomisén, mindent könyvekből/füzetekből. Makraméból is ez a karkötő csak próba volt, utána csináltam tökjó virágtartót, táskát...
    Az a baj, hogy engem mindenből a technika érdekel (mérnök vagyok ), és amikor már értem, és kvázi meg tudom csinálni, ill látom, hogy hogyan működne, akkor gyakran elvesztem az érdeklődést, a monoton dolgokhoz nincs türelmem. kötésnél is érdekel az új minta, es hogy milyen lesz, de amikor már látszik, és csak ismételni kell sokáig, az már nehezen megy Úgyhogy inkább gyerekeknek kötök/horgolok, és azok sem mindig készülnek el:/

    Az ékszereket azért szeretem, mert pár óra alatt megvannak, azt még bírom türelemmel A drótozás nagyon tetszik Most éppen "nyaralunk", eljöttünk így is a szüleimhez vidékre, remélem lassan helyrejönnek a gyerekek. Most megint rohanásban vagyok, de majd egyszer ha nyugi lesz jövök a technikai kérdésekkel, amikre nem egyértelműen jöttem rá a könyvből Nemhiába, sok szempontból sokkal jobb a személyes "tanítás". Sok más technikákban (kötésben is pl) vannak mindig apróságok, amiket nem tudom, hogy hogyan "kellene szabályosan", valahogy megoldom, de később, ha sikerül beszélni szakemberrel, akkor kiderül, hogy egyszerűbb és szebb megoldás van rá.

    A lila drótot hobbiboltban vettem, olyan szép fényük volt, volt zöldesben is, és a színek a gyengéim, elcsábultam Mondjuk nem volt ezres nagyságrend, talán 500 körül volt..(?)...és bár vastag, de puhább, egyáltalán nem nehéz hajlítani. Nem mértem le, de talán 1.5-ös lehet úgy érzésre. Sztem belül alumínium, vagy vmi hasonló, és csak bevonat van rajta (vigyázni is kell, könnyen sérül a fogótól). Nagyon örültem, hogy LatákZsuzsa honlapján írták a Bronzker-t, előtte hobbiboltban vettem többszáz ft-okért pár méter drótokat, náluk viszont pont tegnap hozattam 2x10m-t a férjemmel, azt hittem többe fog kerülni, aztán összesen vagy 220Ft-ot fizetett...szóval nagyon örültem

    Mennem kell, szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. augusztus 14. 22:2768.
    Gyerekek jól vannak? Nyaralás azért lesz az idén?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955896 (65)
    2007-08-13  23:10
  10. 2007. augusztus 14. 22:2567.
    Ne mondd már, egészen jó "eresztések" ezek! Az első munkád egy remekmű! Az enyém 3 soros nyaklánc volt, a kis dróttekerencékkel annyit szenvedtem, hogy középen szép kerek lyuk legyen! Mindig tojásalakúra sikerült, de most már kerekedik...

    A kézékszer, ami lila színű, az hanyas drót? Elég vastagnak tűnik, én tévedésből vettem egy ilyet lilásrózsaszinben, ráadásul az árát is elnéztem, a pénztárnál majdnem elájultam, egy ezrest lehagytam az elejéről mikor nézegettem. Azóta ott eszi a fene a fiókomban, olyan vastag, hogy nem bírom hajlítgatni.

    Kitől és hol tanultál? Csak úgy autodidakta módon? Nálam ez nem megy ha kézműves dologról van szó, szeretem ha mutogatnak nekem mindenfélét
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955896 (66)
    2007-08-14  16:28
  11. Torolt_felhasznalo_955896
    Torolt_felhasznalo_955896
    2007. augusztus 14. 16:2866.
    Na, vmit feleszkábáltam a bemoldalamra...néhány más cuccot is, nemcsak drótost, nem a legnagyobb alkotásaim, de ezekről volt hirtelen fotó..

    amúgy tudom, hogy nem egy nagy eresztések, de elvan a gyerek, ha játszik a drótozás tetszik most a legjobban, úgyhogy azon még igyekszem fejlődni épp ma hozattam a férjemmel a bronzkerből szééép drótocskákat

    No, csomagolok, este indulunk vidékre szüleimhez, de ott is lesz net, és viszem a drótokat, hátha lefgolalják a gyerekeket, hogy én bütykölhessek
    Szép napocsot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_955896
    Torolt_felhasznalo_955896
    2007. augusztus 13. 23:1065.
    Igen, persze végigfutottam mindent, csak betegek a gyerekek, már több, mint egy hete nem lábalnak ki ebből a vacakból, pedig már 2 napja nyaralnánk..csak így még nem indultunk el..

    Szóval örömmel hallom, hogy lesz könyv Zsuzsától, nagyon tetszenek a dolgai. Majd 1-2 technikai kérdésem is lenne, gondolom tudtok segíteni, csak most nem nagyon van kapacitásom, de majd igyekszem.

    Mindenkinek jó nyaralást/alkotást meg amit éppen csinál
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. augusztus 13. 22:4664.
    Szia káposztalepke!

    Megvolt már az infókövetés? Azért ugye te is visszajössz hamar? A többiek biztos nyaralnak, jó nekik!

    Most gyártok megint pár láncot, sokat elvitt az egyik kedves ismerősöm Erdélybe, ajándéknak. Azt tapasztalom, a pazarul gyöngyözött drótosok mennek inkább, a csak drótos, kevésbé.

    Várom én is Zsuzsa könyvét, bár amikor nála tanultam, fantasztikus készletet láttam, gyönyörűek! Állandóan leesett az állam.
    Ha tudsz, tegyél fel Te is fotókat. Holnap én is megpróbálkozom vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955896 (63)
    2007-08-13  16:09
  14. Torolt_felhasznalo_955896
    Torolt_felhasznalo_955896
    2007. augusztus 13. 16:0963.
    Ahhh! Bocstok..bénán volt beállítva a böngészőm, és csak az első jópár hozzászólást láttam még hónapokkal ezelőttről, és azt hittem annyiban is maradt a dolog. Közben meg itt nagy élet van..
    Elnézést!
    Mindjárt infokövetek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_955896
    Torolt_felhasznalo_955896
    2007. augusztus 13. 16:0762.
    Sziasztok!

    Most láttam csak meg ezt a topicot, és nem szeretném, ha kihalna...
    Én nemrég kezdtem drótékszerezni, összesen vagy 4-5 "alkotásom" van eddig, és van bőven technikai hiányosságom, de tetszik a dolog, úgyhogy még igyekszem
    Amúgy egy alap "tankönyvön" kívül én is Laták Zsuzsa honlapját találtam meg, és loptam néhány ötlet, persze mindig átvariálva valahogy. Nem mindig direkt, néha csak nem sikerült pont olyanra, és muszáj volt változtatni Majd azért megpróbálok feltenni 1-2 képet, hibák és hiányosságok ide vagy oda.. végülis tanulni is kell vmiből

    Annexa: nagyon tetszenek a munkáid

    Birok: a gyöngyös cuccaid gyönyörűek, de nekem tetszett a drótos próbálkozásod is! főleg elsőre, sztem egyáltalán nem rossz!!! amúgy néztem alaposan a "profikat" is, ott sem hajszálra egyformák az elemek, és nem is gépi szabályosságúak, ami persze egyáltalán nem is baj, sőt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. augusztus 13. 12:0261.
    Sajnos, egyenlőre nincsenek fotók az ékeszereimről... de, amint lesznek, felrakom őket, ok?  
    előzmény:
    annexa (59)
    2007-08-08  19:20
  17. 2007. augusztus 8. 19:2260.
    Nagyon eltűntetek!

    Keresem ezt a zöldes gyöngyöt, tud valaki lelőhelyet? Pont ezt kérte valaki nagyon ciki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. augusztus 8. 19:2059.
    Szia!

    Tehetnél fel fotókat, nagyon kiváncsifáncsi vagyok!! Fülgyűrű? Az milyen lehet?
    előzmény:
    NORORIM (58)
    2007-08-08  09:42
  19. 2007. augusztus 8. 09:4258.

    Nagyon szépek!

    Az én nővérem is ilyeneket csinált, de nem nekem, hanem anyumnak. Én nem bírom elviselni a "lógos" fülbevalókat. Nem szeretem.

    Úgyhogy, nekem csinált a nővérem drótból fülgyűrűt, nyakláncot, medált, gyűrűt....   

    Puszi,

    Élet

    előzmény:
    annexa (57)
    2007-08-07  13:41
  20. 2007. augusztus 7. 13:4157.
    Szia! Itt vannak a 20 éves drótos fülik!

    Hihetetlen, mi?
    előzmény:
    NORORIM (56)
    2007-08-06  08:50
  21. 2007. augusztus 6. 08:5056.

    Üdv!

    Remélem, ha megvannak a képek, fel is rakod őket ide, hogy mindenki gyönyörködhessen bennük!  

    Puszi,

    Élet

    előzmény:
    annexa (48)
    2007-08-04  08:20
  22. 2007. augusztus 6. 08:2055.
    Szia! Rakhatnál fel pár képet. Milyenek azok a sodronyos ékszerek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762547 (53)
    2007-08-04  14:29
  23. 2007. augusztus 6. 08:1854.
    Szia!

    Az Üllői úti Kreatív Bolt mellett van egy gyöngygbolt (pontosan az Ipaművészeti Múzeummal szemben van) szerintem ott adják a legolcsóbban a gyöngyöket. Zsuzsa említette a mátyásföldi Gyöngyélet boltot, ott még nem jártam.
    előzmény:
    Estellaaa (52)
    2007-08-04  14:09
  24. Torolt_felhasznalo_762547
    Torolt_felhasznalo_762547
    2007. augusztus 4. 14:2953.

    Sziasztok!

    Gondoltam írok én is egy hozzászólást

    Szerintem, mint minden nő én is imádom az ékszereket, s gyártom is magamnak Én leginkább gyögyékszereket csinálok, nem igazán drótból Bár sodronyból is készült már egy pár A lényeg a lényeg, ha van köztetek olyan, aki esetleg nem rendelkezik a gyöngyékszer gyártásának tudományával  vagy esetleg csak egyedi ékszert szeretne...nyaklánc, karlánc, gyűrű  írjon és küldök képeket, ahol eldöntheti tetszik-e neki a mívességem

    Adddig is Üdvözöl mindenkit: Loresz

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. augusztus 4. 14:0952.
    én is néha gyártok ékzsereket. az üllői úti kreatív hobby boltban nagyon szép gyöngyök vannak, lehet őket venni darabonként is. nagyszerű ajándék
    előzmény:
    annexa (1)
    2007-06-06  09:53

Címlap

top