Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy JAJJJJJ

puccos
Létrehozva: 2007. június 7. 19:51

sziasztok

Tudom, nagyon sok pajzsmirigyes topik van, de nem tudom őket végigolvasni.

1 hete derült ki, hogy valószinüleg pajzsmirigy túlműködésem van, mert arra lettem figyelmes, hogy 130-140 a nyugalmi pulzusom, remeg kezem-lábam, ideges vagyok, stb. labort már csináltak, amire a háziorvos azt mondta, hogy szörnyű. Hétfőn megyek a Péterffybe Olbrich Zitához. Ismeri valaki? nagyon félek, mert most szeretnénk babát, és félek, hogy nem lehet. Tényleg addig nem lehet teherbe esni, amíg nem állítják be a pajzsmirigyet?

köszi előre is!

  1. 2007. július 19. 10:1351.

    Szia!

    Nekem a mostani dokim (magán, tehát szerintem eleve máshogy áll hozzá az emberhez) szerint ha 1-1,5 év alatt nem jön helyre gyógyszertől, akkor végleges kezelés javasolt. Ezért estem most át egy izotóp kezelésen.

    Nekem hol jobb, hol rosszabb a közérzetem, a meleget nehezen tűröm... bár amikor jók voltak az értékeim, minden ok volt. De talán az idegrendszeremet tépázza meg leginkább 

    Volt, h abbahagytam a gyógyszert, akkor lefogytam pik-pak, viszont gyógyszerek mellett csak gyarapodok...

    Amúgy korábban egy másik doki azt mondta, h kb. 5 év alatt meg lehet gyógyulni, de a legtöbb ember élete végéig cipeli a PM nehézségeit.

    Én ebbe nem törődök bele, elég fiatal vagyok...

    Nekem lelki eredetű okai voltak, szerintem valaki vagy örökli, vagy a stressz hozza ki...

    előzmény:
    nikolca (50)
    2007-07-19  09:33
  2. 2007. július 19. 09:3350.

    Szia!

    Én itt leszek mert nagyon érdekel a dolog.

    Nálatok vizsgálták hogy mitől lehet, mert nálam egyáltalán nem.

    Sztem az irás nem irás nem neked szól!!!Biztos olyan topicocba irsz ami amugy sem nagyon pörög.

    Egyébként a közérzetetek milyen??? Ki az aki nem tud még fogyni??? Én egyre mérgesebb vagyok erre mert olyan lábaim vannak mint két szép nagy oszlop. Még nyáron is hosszú nadrágokkal küzdök.

    Elvileg mit tudtok mennyi az az idő ami alatt beállhat a dolog?? Mert azért szeretnék mihamarabb gyereket!!!

    előzmény:
    Ibesz (49)
    2007-07-18  19:51
  3. 2007. július 18. 19:5149.
    Szia!
    Én még itt vagyok , bár általában ahova írok, oda többet kb. senki... lehet, h valamit nem jól csinálok?
    Nem tudom mennyire olvastál vissza, én is metothyrint szedtem 4 évig...
    És még nem vagyok gyógyult de taláb majd most
    előzmény:
    nikolca (48)
    2007-07-18  13:29
  4. 2007. július 18. 13:2948.

    Sziasztok!

    Én is szeretnék kapcsolódni hozzátok ebben a nem túl vidám témában.

    Én jún 4 én kerültem korházba trombózis gyanuval. Egy hét kezelés után megállapitották hogy pm túlműködésem van. Hát mit mondjak kiakadtam hogy félre kezeltek és pm bajom van. A TSH-m 0,001 volt, hát mit mondjak nem túl jó eredmény. Most egy 3x1 metothirin után már jobb az eredmény 0,005 , ugyhogy a főorvosnő lecsökkentette két hétre napi 2dbra, és utána 4 hétig napi 1 db-ra utána pedig vissza kell mennem hozzá.

    A gyerek kérdésre pedig azt mondta hogy még véletlenül se!!!!Majd ha beállt utána. Egy biztos ahogy jók lesznek a leleteim azonnal ráállunk a gyerek kérdésre mert sose lehet tudni mi lesz még utána....

    Ahogy olvastam a hszeliteket magamra ismertem egy két tünetet tekintve, amire egyébként én kb nyugtatót kaptam.

    Volt hasmenés, pánikroham, túlsúlyos lettem és fogyni nem tudok, rosszul viseltem és viselem a meleget, és ilyen 85-115 közötti pulzusom volt. Most legalább már az jobb...

    hm bocsi hogy ennyit irtam de muszály volt kiirnom magamból. hogy TI is tisztában lássatok. Remélem tudunk segiteni egymásnak és egy jó kis csapat fog kialakulni....

    Nem jár valaki kistarcsára  a flórba endokrinológiára????

    Remélem hogy nem hal ki a topic... mert egy jó pár napja nem irt senki...

    puszika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. július 13. 15:2147.
    Jó ilyen pozitív hozzáállású ember sorait olvasni Csak elég könnyű pm rendellenesség mellett elveszíteni a fonalat, meg a hitet... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907342 (46)
    2007-07-13  14:12
  6. Torolt_felhasznalo_907342
    Torolt_felhasznalo_907342
    2007. július 13. 14:1246.

    Sziasztok,

    nálam 2,5 éve diagnosztizáltak Hasimoto-thyreosist, ami nálam túlműködéssel jelentkezett. 1 évig és 10 hónapig szedtem Metothyrint, egyre csökkenő adagokban (először két szemet, majd kb. 1,5 évig felet). Tüneteim izzadékonyság és izgatottság formájában jelentkeztek. Szeretnénk babát, de az orvosom türelemre intett, azt javasolta, várjuk meg, amíg beállnak a pm hormonjaim. A gyógyszer abbahagyása után 3 hónapot kellett várnunk, hogy kiürüljön a szervezetemből a gyógyszer, az akkor elvégzett vérvétel szerint az értékeim tökéletesek voltak. A baba nem jött össze az ezt követő hónapokban.4 hónappal későbbi eredményeim ugyanolyan rosszak voltak, mint 2,5 éve, a kezelés elején. Ma derült ki, hogy újra kell gyógyszert szednem, de ezúttal nem Methotyrint, hanem Propycilt, mert ez ugyanazt tudja, csak direkt terhes és szoptató nőknek fejlesztették ki. Tehát a jelenlegi állás szerint Propycillel beállítják a hormonjaimat, és ha szükséges, ezt szednem kell majd a terhesség alatt is. Az orvosok véleménye szerint a teherbeesésre nagyobb esélyem van normális pm értékek mellett. A nőgyógyászom szerint, aki egyben endokrinológus is gyógyszer szedésének első 3 hónapjában nem szabad próbálkoznunk, de azután semmi rizikója a babára nézve.

    Szóval amikor megtudtam, h rosszak megint az eredményeim egy napig bőgtem, de mára átértékeltem magamban. Fő az optimizmus! A gyógyszer és az állandó orvosi felügyelet mellett tökéletesebbek lesznek az eredményeim, mint egy egészséges embernek! Ugyanezt kívánom nektek és kitartást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. július 12. 23:3345.
    Szia Melitta!

    Neked a pánikrohamok miben jelentkeztek? Teljesen elmúltak?
    Nekem is pm túlműködésem van (most várom egy kezelés hatását) és bizony jelentkeznek a pánikrohamok is. Hol erősebben, hol kevésbé.
    Te a pánikra szedtél gyógyszert?
    Köszi, ha válaszolsz! Akár priviben is!
    előzmény:
    melitta13 (44)
    2007-07-12  20:15
  8. 2007. július 12. 20:1544.
    Szia!
    Nekem egy éve diagnosztizáltak a pajzsmirigy túlműködését.
    3 hónap után nekem gyógyszerrel normalizálódott, pedig napi 2*fél
    tabletta methothirint kellett szednem, a pánikrohamaim is elmúltak.
    Nekem a lányom születése, és édesapám halála után jelentkeztek a
    tüneteim.Az kezelőorvosnak az volt az első,hogy közölje velem,hogy
    a gyógyszeres kezelés idejére felejtsem el a második gyereket sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_357629
    Torolt_felhasznalo_357629
    2007. június 27. 10:3243.
    .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. június 26. 22:1342.

    szia! Nekekm  is alulműxik. Szerintem kizárt, hogy 30as tsh ennyire lecsökken bogyó nélkül, hetek alatt. Mégy bogyóval sem, ahhoz is hónapok kellenek, sajnos tudom. Nomeg a 30assal elég pocsékul lettél volna már régóta, nehéz elképzelni, hogy azt előbb nem vették volna ezt észre! 

    Én már egy 9 körüli tshval is igencsak szenvedtem hónapokig, 30 asnál már nem is tudom mi lettem volna, kifutottam volna a világból, az tuti    

    Szal szerintem Nálad vagy elírták a 3-at 30ra, vagy valóban eltévesztették a leletet Biztosan egészséges lesz a kismanód, ezen ne izgulj! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819990 (40)
    2007-06-25  07:37
  11. 2007. június 26. 15:0341.
    Sziasztok!

    Csatlakoznék hozzátok, több ember véleménye, tapasztalata talán segít másiknak.
    Nekem 2003-ban állapították, hogy pajzsmirigy túlműködésem van, elég magas értékekkel. Olyannyira, hogy sima rendelésre mentem, de már nem engedtek haza. 6 hétig feküdtem kórházban. Napi 21 tablettát kaptam szívgyógyszerrel, nyugtatóval, metho-val együtt. 20 évesen elég nehezen vettem ezt. A lényeg, hogy 6 hét után normális értékekkel hazaengedtek. persze a gyógyszereket továbbra is kellett szednem, talán napi 2-3-at. Jártam ellenőrzésre, minden szuper volt, de a gyógyszert még mindig szednem kellett. Eltelt egy pár év és abbahagytam minden gyógyszert. Telt múlt az idő, elkezdtem dolgozni, sok stressz..stb és előjöttek ugyanazok a tünetek. Magas pulzus, kézremegés, fogyás. Újra metothyrin kúra. Mivel időközben elköltöztem, a doki sem volt elérhető, keresnek kellett egy másik orvost. google--&rt; pazsmirigy rendelés--&rt; első cím, felhívtam, elmentem. Magán, fizetni kellett érte, de egy nagyon szimpatikus, őszinte, nem hitegető orvos elmondta a véleményét, miszerint ha vkinek 1,5 év alatt nem áll helyre gyógyszertől a hormon érték, vagy kiújul, végleges kezelés javasolt. Ugyanis annyira megterheli a szívet, hogy idő előtt elfáradhat. Most vagyok 24, érdekelt a megoldás, ami garantálhatja, az egészségesebb, hosszabb és nem utolsó sorban a babás életet. Mert bár még nem most, de pár éven belül szeretnék babát. Egészségeset.
    A doki javasolta az izotópos kezelést és a műtétet. A műtéttől féltem, maradt az izotóp. Kaptam róla egy teljesen egyértelmű leírást, átolvastam, éreztem hideget-meleget, de eldöntöttem, megcsinálom.
    Tegnap jöttem ki Vácról, 3 napot voltam bent, megittam az izotópot, nem érintkezhettem senkivel (csak a 3 nénivel, akik szintén ezt kaptak).
    Most várom a javulást (4-6 hét múlva lesz), utána előfordulhat, hogy átmegy alulműxibe, de állítólag könnyebb kezelni és könnyebb vele élni. És lehet babát vállalni. Most 1 évig tutira nem eshetek teherbe az izotóp miatt, de utána lehet próbálkozni. És most nem gondolok semmi rosszra, csak arra, hogy meggyógyuljak. Érzem, hogy sikerülni fog!!!
    Kitartást kívánok Mindenkinek!!!
    És elnézést, hogy hosszú voltam, de így kerek
    előzmény:
    puccos (1)
    2007-06-07  19:51
  12. Torolt_felhasznalo_819990
    Torolt_felhasznalo_819990
    2007. június 25. 07:3740.
    Sziasztok,

    Segítségeteket,tapasztalatokat szeretném kérni.
    Nagyon meg vagyok ijedve,már 1 hete nem alszom, idegeskedem....nem élek.Olvastam a hozzászólásaitokat, hogy beállítótott pm betegeknek nem kell aggódnia a babavállalásnál........DE sajnos nálam 5 hetes terhesen állapították meg a pm alulműködést, TSH: 30, 3 mE/L, Ft4: 9.96 pmol/L,FT3: 5.61 pmol/L.....de a nőgyógyász nem küldött tovább,én nem tudtam, hogy milyen veszélyes,nem volt pm betegségem eddig, se tünetem, a terhesség meg komplikált volt,véreztem a babáva, feküdnöm kellett, nem akarom mentegetni magam,nagyot hibáztam, nem voltam orvosnál a pocaklakó 9 hetes koráig..........akkor az orvosok fele azt mondta ,okozhat nagy mértékű inteligencia csökkenést manónak,hogy ekkora volt a TSH-m, fele azt hogy nem!!!!!nagyon meg voltunk ijedve!!!kaptam gyógyszert, szedtem,közben, orvostól orvosig rohantunk (genetikus-endokrinológus),hogy mit csináljunk, a 10 -dik héten csináltak újabb TSH-t végre,az új eredményem: TSH: 3.26 mU/L !!!!!!!, FT4: 13.8pmol/L,FT3: 4.36 pmol/L, teljesen jó eredmények!!!!a dokik nem merik kimondani, de azt modták,h nagy esélye van, hogy labor tévesztés volt, mert 4 hét alatt gyógyszer nélkül ilyen javulást nem gondolják, h történhetett....de ha nem???beteg babánk lesz???
    Jah, az első babánkra 8 hónapot vártunk, akkor jó volt a TSH-m, a mostani manó meg 30-as TSH mellett érkezett elsőre!!!!érdekes!!!!
    Tudnátok segíteni, mit gondoltok 4 hét alatt 30-ról 3-ra csökenhet a TSH spontán gyógyszer nélkül?az hoyg nem volt semmi tünetem jelent vmit,nektek szokott lenni,ha igen micsoda, 30-as TSH-nál nem kellene legalább tüneteimnek lennie? ha mégis annyi volt, árthatott a babának, 3-4hét magas TSH???

    nagyon köszi a segítséget
    Eszter
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_493036
    Torolt_felhasznalo_493036
    2007. június 8. 08:1339.
    Műtét után túlműködött.
    Még nincs babája, mert még várja a kezelés utáni idő leteltét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150876 (37)
    2007-06-07  22:50
  14. 2007. június 7. 22:5538.
    Korábban írtad, hogy csak ellenőrzést igényel. Ha már csúnya akkor elég nagy lehet. Azt már ki kell venni amíg nem válik rosszindulatúvá. Ha érdekel priviben részletesebben is írok.
    előzmény:
    vad_virag (30)
    2007-06-07  21:45
  15. Torolt_felhasznalo_150876
    Torolt_felhasznalo_150876
    2007. június 7. 22:5037.

    Úgy látszik ebben is megoszlanak a vélemények.

    Sógornődnek azóta lett babája?

    Kevés részét vágták ki, hogy utána is túlműködött?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493036 (36)
    2007-06-07  22:14
  16. Torolt_felhasznalo_493036
    Torolt_felhasznalo_493036
    2007. június 7. 22:1436.
    Ezt mi is hallottuk, de a műtét után is túlműködött és elég sok orvost véégigjártunk, nőgyógyászt is és mindegyik a legnagyobb természetességgel nyilatkozott, hogyha letelt a megfelelő idő, akkor lehet baba. Mert kiürül, és mert ez egy célzott kezelés és csak a megfelelő helyen "dolgozik".
    Nem vagyok szakember, csak azt írom le amit nekünk mondtak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150876 (34)
    2007-06-07  22:03
  17. Torolt_felhasznalo_635638
    Torolt_felhasznalo_635638
    2007. június 7. 22:0935.
    ismerősöm sajnos addig nem tudott teherbe esni. 
    előzmény:
    puccos (1)
    2007-06-07  19:51
  18. Torolt_felhasznalo_150876
    Torolt_felhasznalo_150876
    2007. június 7. 22:0334.
    Az én orvosom azt mondta, hogy aki még gyereket akar annak nem ajálja az izotóp vizsgálatot, hiába mondják, hogy kiürül a szervezetből, ő a lányának nem engedné.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493036 (29)
    2007-06-07  21:38
  19. 2007. június 7. 22:0233.

    "1 hete derült ki, hogy valószinüleg pajzsmirigy túlműködésem van,           mert arra lettem figyelmes, hogy 130-140 a nyugalmi pulzusom, remeg kezem-lábam, ideges vagyok.." -->> ???????   Hogy jön össze a kettö? Az elsö NEM következik a màsodikbòl...

    Vàrd meg a vizsgàlatot. Addig hiàba mond itt NEked bàrki bàrmit - ez az orvosra tartozik.

    Addig pedig ne izgasd Magad azon, mi LEHET. Vagy az, vagy nem - ràérsz akkor idegesìteni Magad, ha az. Et MOST viszont nem tudhatod.

    Csinàlj Magadnak egy jò hétvégét. NE aggòdj elöre semmin.

    előzmény:
    puccos (1)
    2007-06-07  19:51
  20. Torolt_felhasznalo_150876
    Torolt_felhasznalo_150876
    2007. június 7. 21:5732.

    Szia!

    Nekem Bazedow kórom volt, nekem is közölte az orvos első találkozásnál, hogy baba nem lehet ugyanis ha szeded a gyógyszert akkor a szemének lehet súlyos baja akár vakság is, ha meg nem szeded akkor nyitott agy, vagy nyitott gerinc, súlyos fejlődési rendellenesség. Nekem sajnos nem volt olyan egyszerű, hogy pár hónap alatt rendbejött volna 4 év alatt nem sikerült beállítani, így az orvosom feladta és elküldött másik orvoshoz, itt sikerült nagyon nagy gyógyszeradaggal 8 methotiryn naponta (lehet, hogy a gyógyszer nevét rosszúl írom&nbsp végül megműtöttek, utána kb 1 év alatt sikerült hormonnal beállítani, de azóta már van egy 17 hónapos egészséges kislányom.

    Szóval babát semmi képp, míg nem vagy rendben! Ha rendben vagy és babát vársz akkor meg havonta kell vérvétellre menni ellenőrzésre. Remélem hamar meggyógyulsz!

    előzmény:
    puccos (1)
    2007-06-07  19:51
  21. 2007. június 7. 21:5131.
    http://www.konzilium.hu/pajzsmirigy/konziluj/betinduj.htm
    Ez egy jó kis oldal
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. június 7. 21:4530.
    Nincs hatással a hormontermelésre. Csak csúnya. És könnyebben válik rosszindulatúvá, mint a meleg, vagy forró göb.
    előzmény:
    puccos (28)
    2007-06-07  21:34
  23. Torolt_felhasznalo_493036
    Torolt_felhasznalo_493036
    2007. június 7. 21:3829.
    Itt nem daganatról van szó, ami lehet jó vagy rossz indulatú. Itt pajzsmirigy túlműködésről van szó, melynek egyik gyógymódja az izotopos kezelés. Ez terhesség alat természetesen nem alkalmazható, de a kezelés után bizonyos idő elteltével lehet gyereket vállalni.
    előzmény:
    ukulele (22)
    2007-06-07  21:17
  24. 2007. június 7. 21:3428.
    és akkor nemis kell kezelni?
    előzmény:
    vad_virag (26)
    2007-06-07  21:27
  25. 2007. június 7. 21:3027.
    Nekem a szakember javasolta, hogy ha megtudom a babát, hagyjam abba, persze egyböl jelentkezzek, aztán meglátjuk. Szerencsére teljesen normálisak voltak az értékeim végig a maradék 8 hónapban, hiába, csoda dolog ez a babavárás!
    előzmény:
    ukulele (25)
    2007-06-07  21:24

Címlap

top