Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy JAJJJJJ

puccos
Létrehozva: 2007. június 7. 19:51

sziasztok

Tudom, nagyon sok pajzsmirigyes topik van, de nem tudom őket végigolvasni.

1 hete derült ki, hogy valószinüleg pajzsmirigy túlműködésem van, mert arra lettem figyelmes, hogy 130-140 a nyugalmi pulzusom, remeg kezem-lábam, ideges vagyok, stb. labort már csináltak, amire a háziorvos azt mondta, hogy szörnyű. Hétfőn megyek a Péterffybe Olbrich Zitához. Ismeri valaki? nagyon félek, mert most szeretnénk babát, és félek, hogy nem lehet. Tényleg addig nem lehet teherbe esni, amíg nem állítják be a pajzsmirigyet?

köszi előre is!

  1. 2019. november 1. 09:4162.

    Szia! Én hasonlóval küzdök. Mi is babát szeretnénk, de sajnos így nem jön össze. Nekem most diagnosztizáltak autoimmun pajzsmirigy gyulladást. 0,005ös TSH-val. Azt mondták, most ne gondolkozzak családtervezésen. 

  2. 2007. szeptember 1. 11:1361.

    Nekem túlműködésem van azért is próbálom újjá éleszteni ezt a topicot.

    Olvastam az alulműködéses topicot és vannak dolgok amiket nem igazán értek. Ahogy olvastam a panaszokat, tüneteket nagyon sokra magamra ismertem. Tehát hajhullás, szárazbőr ami eddig tökéletes volt hízás ezek az alulműködés jelei nem? hogy lehet hogy nálam ezek is jelentkeztek amikor nekem túlműködésem van és a lényeg én miért nem fogyok amikor a túlműködésesek fogynak???

     Nem hallott valaki valamit Dr. Czéh Lidiáról??? Ha valaki tud valamit irja meg, mert most őt ajánlották. Nem szeretnék mellé nyúlni megint mert akihez jártam az folyton veszekszik valakivel és mndig rohan nincs fél perce az emberre és még lelkiismeret furdalást is kelt benne hogy mi a francnak ment oda. Ezért is döntöttem ugy hogy keresek valakit aki magán és rám szánja azt a havi- két havi 10-20 percet.

    Melitta én sajnos nem tudom mik ezek még nagyon új vagyok a témában de én is megpróbálok utána nézni.Akkor neked eddig túlműködésed volt most pedig alul van???

    Mostmár én is csak 1 metót szedek a TSH-m már javult 0.005-re de ez még mindig rossz.

    jah azt elfelejtettem, hogy ráadásul iszonyat fáradékony vagyok szóval kb 2 perc alatt bármikor el tudok aludni és mellé még gyenge is sokszor...Meg tudja ezt az összevisszaságot valaki magyarázni?

    Mit néznek a FT3- FT4el??

    Remélem beindul a topic és tudunk egymásnak segiteni.

    előzmény:
    ativeclod (60)
    2007-08-31  16:08
  3. 2007. augusztus 31. 16:0860.
    Ha alulműködésed van, gyere át a pm alulműködés topikba. az a leglátogatottabb, és ott vagyunk a legtöbb tapasztalattal.
    előzmény:
    nikolca (58)
    2007-08-31  14:28
  4. 2007. augusztus 31. 15:5859.
    Szia!


    Magánorvost sajnos nemtudok ajánlani,a mi városunkba összesen 2 orvos foglalkozik a p.m betegekkel,ők sem magánrendelőben sajnos.

    Egyébként én jól vagyok,bár az utolsó vérvételem eredménye az elmúlt hónapban ismét alulműködést mutatott,pedig már csak napi egy metothirint szedtem.
    Most két hétig megint nem szedtem gyógyszert és a következő vérvételig ami októberben lesz,kétnaponta kell egy fél methotirint szednem.
    Nemtudom járt-e,jár-e valaki így köztetek.

    A u.h vizsgálat göböket nem mutatot ki.

    Bármit vizsgálnak a véremben minden normális értékeket mutat a TSH-n
    kívül,bár igazán fogalmam nincs,hogy eggyes vizsgálattal mit vizsgálnak.
    Tudja valaki mit jelent? TPO,Kartizol,Troglicerid,Karbamid,Kreatinin,Transzferrin

    A z orvost kérdeztem,de azt mondta,hogy jók az értékek ne foglalkozzak vele.(de engem azért érdekelne)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. augusztus 31. 14:2858.

    Olyan jó lenne ha működne ez a nyamvadt toppic!

    Annyi kérdésem lenne és magán orvost is keresek....

    írjatok és osszuk meg egymással a tudásunkat!!!  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. július 20. 13:2057.

    Hali!

    A pánikrohamok hála istennek elmúltak már elég rég. Én sok tünetet produkáltam, de mindegyiket csak bizonyos ideig. A legtovább a hasmas játszott nálam szerepet kb 3 évig.

    A műtéttől kicsit parázok mert amikor korházba kerültem egy néni feküdt mellettem akit műtöttek és utána egyre több baja lett mindennel. Igazából kicsit gázos volt a néni, de nem tudom hogy ezért volt e igazából.

    Nekem azt mondta kedden a dokinő hogy javulnak az értékek,de van egy ami nem túl jó.Legfeljebb műtünk azt mondta. de hova??? 3 kis göböm van 1,5 hónapja kezel??? igazából nem értem a dolgot de mindegy....

    előzmény:
    hgrita (56)
    2007-07-20  10:04
  7. 2007. július 20. 10:0456.

    Szia!

    Sajnos nincs időm végigolvasni a hsz-eket, gyerkőc itt teper mellettem.  

    Szóval, nekem 1997-ben állapították meg a Basedow kórt. A TSH-m akkor 0,001 volt. úgy kerültem a doktornőmhöz, hogy rosszul lettem, fogytam (bár én azt a sok edzésnek tudtam be). Akkor gyógyszeresen kezdtek kezelni, de 2 év alatt sem jöttem végérvényesen rendbe. Azaz időlegesen rendeződött az érték, de mikor abbahagytam a gyógyszert, a kezdeti rossz értékeket produkáltam újra.

    Ekkor tanácsolta a dokinő a műtétet. Ő nekem akkor azt mondta, hogy nem lehet teherbeesni gyógyszerszedés mellett, mert okozhat magzati problémákat vagy vetélést. Megműtöttek, ami nem volt se hosszú, se kellemetlen. Utána kellett 2 hetet pihenni, de gyorsan rendbejöttem. Most gyógyszert szedek, nepi egyet reggel, ami stimulálja a megmaradt mirigyet, hogyelég hormont termeljen.

    Emellett már teherbe lehete esni, de nekem eleinte hetente vettek vért, majd havonta. Fontos, hogy mindig jó legyen az érték!

    Ha esetleg műtétre kerülne a sor, ne félj, nem veszélyes és gyorsan orvosolja a problémát, örökre. Akkor pedig már jöhet is a baba!

    Kívánok neked egészséget és remélem hamarosan a baba is megérkezik hozzátok!

    előzmény:
    puccos (1)
    2007-06-07  19:51
  8. 2007. július 20. 09:2355.
    És pánikolsz még?
    előzmény:
    nikolca (54)
    2007-07-20  08:45
  9. 2007. július 20. 08:4554.

    ok majd megnézem!

    Meleget ROSSZUL!!!!De ma irány a Balcsi!

    Nem hinném hogy fog menni a fogyi mert egy hét alatt nem ment le semmi.

     

     

    előzmény:
    Ibesz (53)
    2007-07-19  18:56
  10. 2007. július 19. 18:5653.
    www.konzilium.hu-n megtalálod Dr. Solymosi Tamást, és egyéb hasznos dolgokat is olvashatsz.
    Nyugodtan próbáld meg a fogyót, lehet hogy Neked sikerül. A meleget hogy bírod?
    előzmény:
    nikolca (52)
    2007-07-19  12:23
  11. 2007. július 19. 12:2352.

    Hát nálam valszinű a stressz hozta ki.Akkor igy gyogyszer szedés meg se próbáljak fogyizni??? Hát én se vagyok túl öreg, sőt 24 éves vagyok szóval fiatal!!

    Hova jársz orvoshoz és mennyit kér???

    előzmény:
    Ibesz (51)
    2007-07-19  10:13

Címlap

top