Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pattanások nyomai

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2003. augusztus 27. 14:06
Nem tudom, van-e valami jó ötlet, bevált módszer a pattanások nyomainak eltüntetésére (leszáradás, gyógyulás utáni barnás folt ), de aki tud ilyet, írja meg nekem. Köszi!
  1. 2011. szeptember 25. 10:131776.

    Köszi szépen, hogy ezt megosztottad velünk!!!!! 

     

    Megnyugtató, hogy akik irigylésre méltóan szuperul néznek ki, a smink alatt olyanok lehetnek, mint mi... ez aztán a fedőcucc!

    Ráadásul ezentúl nem leszek olyan lehangolt, amikor korrektort és alapozót kenek a fejemre.   Tényleg nagyon köszi!!  :)

     

     

    előzmény:
    Serena. (1774)
    2011-09-21  13:21
  2. 2011. szeptember 24. 16:321775.

    www.mensmentis.hu

     

    Ciklus 3. napján érdemes nézetni: ösztradiol, progeszteron, FSH, LH, tesztoszteron, prolaktin.

    Ha még nem nézték, akkor pajzsmirigy is: fT4, TSH, anti TPO

     

     

     

     

    előzmény:
    dolli_89 (1773)
    2011-09-18  14:11
  3. 2011. szeptember 21. 13:211774.

    Vélemények? Nekem konkrétan az állam leesett  

    Tudom, hogy itt senki sem ilyen megoldásra számít, de elképesztő, ennyire tökéletes javítást soha sem láttam 

    http://www.youtube.com/watch?v=ex33wtqnNz8&feature=player_embedded

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. szeptember 18. 14:111773.

    Hello!

     

     

     

    El kellene mennem hormonvizsgálatra.

    Hová menjek, ha a lehető leghamarabb szeretnék eredményeket?

    Budapesten milyen magán helyek vannak erre?

    A természetgyógyász mondta, hogy jó lenne, ha látná a hormonvizsgálat eredményét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. szeptember 8. 20:311772.
    Clearlight, lézer, zink, és vitamint!!!
    előzmény:
    fannimannika (1771)
    2011-09-07  18:58
  6. 2011. szeptember 7. 18:581771.
    Milyen kezelést kapsz pontosan?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-09-07  07:59
  7. 2011. szeptember 1. 19:191770.

    Szia!

     

     

    Szerintem javult a bőröm állapota is, de ezen kívül jelentős változásokról számolhatok be.

     

    A bőrömmel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy egy ideje a homlokomon rengeteg, apró mitesszer jött ki, és az most kevesebb lett.

    Én azzal hozom összefüggésbe, hogy egy fél éve nagyon rosszul és keveset alszom. Amióta pedig járok a kezelésekre, figyelek az étrendemre, azóta jobban alszom, sokkal.

     

    A többi változás csak közvetve hat a bőröm állapotára.

    Amikor eljövök egy kezelésről, akkor úgy érzem, mintha kicseréltek volna. Tele vagyok energiával.

    A másik pedig az, hogy magabiztosabb is vagyok. Az utcán, villamoson bárki szemébe belenézek, pedig eddig lehajtott fejjel jártam.

    De ezek a lelki változások tuti, hogy pozitívan hatnak a bőröm állapotára is.

    Szóval, folytatom tovább, így a szerveim is jól működnek majd és rendbe fogok jönni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253218 (1769)
    2011-08-31  17:51
  8. Torolt_felhasznalo_253218
    Torolt_felhasznalo_253218
    2011. augusztus 31. 17:511769.

    Szia!

    Tapasztalsz valami változást?

    Milyen most a bőröd?

     

     

    előzmény:
    dolli_89 (1767)
    2011-08-29  21:10
  9. 2011. augusztus 30. 04:091768.

    A cink miért jó? Nagyon szeretnék szedni, de sok helyen olvastam, hogy brutálisan megnöveli a tesztoszteron-szintet, ugyanakkor meg azt is mondták, hogy nőknek is jó. Kérlek ha tudtok valamit a hormonális hatásáról (nőkre) írjátok meg. Köszönöm!

    előzmény:
    bellavita2 (1760)
    2011-08-27  16:59
  10. 2011. augusztus 29. 21:101767.

    Hello!

     

     

    Nem is olyan régen "letámadtak", hogy én csak rinyálok és okosabbnak képzelem magam az orvosoknál.

     

    Úgy tűnik, mégis engem igazol az élet.

     

    Egyébként szerintem is az a siralmas helyzet áll fenn, hogy egy orvos pénzt kap, ha felír egy bizonyos gyógyszert.

    Példaként a háziorvosomat hozom fel, aki mindenre a Neocitrant írja fel. Ugye mindenki tudja, hogy az megfázás esetén jó. Én mentem már oda, hogy csak az orrom folyt, voltam már úgyis, hogy a füleim is fájtak, a torkom is, de volt, hogy hánytam, azért mentem el. Minden alkalommal a Neocitran volt a gyógymód.

    Nevetséges, nem?

     

    Én voltam több bőrgyógyásznál, mindegyiknél kb. 5 percet tartózkodtam, nem voltak hajlandóak válaszolni a kérdéseimre, sem kivizsgálásokra küldeni. Egyből gyógyszerekkel akartak megtömni.

     

    Ezér fordultam a kínai orvoslás felé és kerestem egy természetgyógyászt.

    Rengeteg lemondással jár ez az élet, de én már a 3. héten nem is lemondáként élem meg.

    Ez lesz egyre inkább a normális, ahogyan most táplálkozom, stb.

     

    Nem tudom, hogy más természetgyógyászok milyenek, akihez én járok, nagyon jó!

    Minden kérdésemre válaszol, figyel rám, meg akar gyógyítani!

     

    Elmondja, hogy mi az oka annak, hogy ilyen a bőröm, miket tehetek meg, hogy ez ne így legyen!

     

    Igen, híznom kell, ami az egyetlen rossz számomra, hiszen vékony szeretek lenni. Valószínűleg akkor is vékonynak számítok majd, ha 50 helyett 55 kg leszek. De egyébként nem muszáj hájasnak lennem, az is jó, ha izmosodom.

     

    Táplálkozás terén, ami jelentős változás, hogy nem eszem fehér lisztet, fehér cukrot, tartósítószert és adalékanyagot tartalmazó kajákat minimális mennyiségben (sajnos még nem tudom mindet elkerülni, de idővel szerintem mindenre lesz megoldás), nem iszom tejet, nem eszem húst és húskészítményt. Ami nem érint engem, de fontos, hogy nem lehet kávét inni, alkoholt inni és dohányozni is tilos.

     

    Vannak még kitételek, de most nem sorolok fel mindent.

     

    Most épp jógaórát keresek a közelben, heti egyszer azt is beiktatom, amint lesz erre lehetőségem.

     

    10 hét kezelés vár rám, annak a végén tudom majd azt mondani, hogy szebb lett-e a bőröm.

    De addig is, rengeteg energiát kapok egy-egy kezeléstől. Úgy érzem, hogy nem vagyok fáradt, tele vagyok energiával, van önbizalmam.

     

    Én nem akarom senkire sem erőltetni ezt a dolgot, meg valószínűleg csak annál hatásos, aki nyitott erre és hisz ebben.

    Tudom, hogy sokan elítélik és hülyeségnek tartják.

    De én hiszek benne, az orvosokban viszont nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_754539
    Torolt_felhasznalo_754539
    2011. augusztus 29. 20:211766.

    Szia!Igen a bőröm rendbejött teljesen de nekem tényleg rettenetes pattanások duzzadtak az arcomon.Sajna a menzesznél még kijön 1-2 de ez már nem aggaszt;kicsi és hamar elmúlik-úgy,hogy SEMMIVEL NEM KEZELEM!Na persze nekem ott a Meforal,ami ugye az okot kezeli és így semmi tüneti kezelésre nem volt szükség-csak ki kellett bírni.Ja és csokit,kakaót nyista!!!

     

    Nyafficicával egyetértve,hiszen sajnos a ROACCUTánon és a dianén én is túl vagyok...szóval ezeket de legfőképp a roaccutánt ne szedjétek!!!

     

    S előző hsz-emhez hozzáfűzve:persze nem jelenti,hogy minden 30év felett,pattanásokkal küzdő nő IR-es de hülyén fogalmazok de biztos értitek:adjatok neki egy esélyt és járjatok utána.

     

    Endokrinológushoz hónapokon keresztül csak magánúton jutottam el,mostmár sikeresen bejutok a TB-s rendelésekre is.

    MINDENKINEK KITARTÁST KÍVÁNOK ÉS NE ADJÁTOK FEL!

    Az itt felmerült tanácsokat és nem csak a sajátoméra gondolok-érdemes megfontolni,de komolyan!

    előzmény:
    bettere (1764)
    2011-08-29  09:09
  12. 2011. augusztus 29. 09:281765.

    Sziasztok!

     

    Bocs, hogy beleszólok, de miért kéne követnie az orvosok tanácsát?

    Nagy részük gyógszerügynök, semmi egyéb. Kis részük meg nem tehet róla, hogy ilyen, mert ezt tanulta.

     

    Irom ezt fél év roaccutan kúra után, tönkrement hormonrendszerrel, pajzsmirigy alulmüködéssel és Inzulin rezisztenciával.

    A májam is megérne egy misét.

     

    És hogy ezek nagy részét minek köszönhetem? A roának és adiane 35-nek.

    Igaza volt aki patkányméregnek minösitette ezeket a cuccokat.

     

    6 éve vagyok gyógyszermentes, (fogogátló) a pajzsmirigy gyógyszert nem usztam meg és mostanra tisztult ki a szervezetem annyira, hogy rendbejött a hajam valamennyire és a kezelt IR következtében nincs patim.

     

    Óvatosan a sztár bőrgyógyászokkal és nőgyógyászokkal!

    Ne szedjetek roaccutant!

     Kerüljétek a szintetikus cuccokat és sok mozgás a levegőn, hogy felpörögjön az anyagcsere.

     

    Most épp kávézom, de ahogy irtátok mit okoz, ezen is elgondolkodom.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904261 (1749)
    2011-08-14  23:27
  13. 2011. augusztus 29. 09:091764.

    Szia, na veled is egy cipőben járunk...

    ez az orvostól orvosig járás nagyon durva, ebből is látszik, hogy mennyire nem alaposak vagy tudatlanok (??).

     

    Endokrinre magánban mentél vagy kivártad a pár hónapos sort sztk-ban? Ezt én is tervezem, mert pajzsmirigy-rendellenességben szenved sok rokon (persze senkinek nincs bőr-baja) és azt sem tudom, az IR-t kiszűrik-e mindenhol...

     

    Mostanra teljesen jó a bőröd? Előre is köszi, ha válaszolsz.   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754539 (1762)
    2011-08-28  18:32
  14. 2011. augusztus 29. 09:001763.

    Köszi, hogy leírtad a történetedet, remélem így még kevesebben fogadják el a dokiktól a Roá-t. Tényleg képesek lennének mindenkit azzal, vagy épp valamelyik antibiotikummal tömni, pedig csak ideig-óráig segítenek, aztán visszaesik a beteg, meg a mája is rámehet.

    A fogamzásgátló abbahagyása utáni ragyákról meg nem ismerik el, hogy amiatt jöttek ki, mert "már olyan kevés hormon van bennük, hogy attól nem lehet...",  mégis rengetegen vagyunk, akik így jártak. 

     

    A kávés megfigyelésed miatt kicsit szomorú vagyok, most is épp kávézom, olyan fini, hogy lehet enélkül napot kezdeni?? 

     

    De észben tartom és kipróbálom, ha sikerül rávennem magam.

     

    További sikeres gyógyulást kívánok neked!                     Bea

     

     

    előzmény:
    bellavita2 (1760)
    2011-08-27  16:59
  15. Torolt_felhasznalo_754539
    Torolt_felhasznalo_754539
    2011. augusztus 28. 18:321762.

    Szia/sztok!Ha jól emlékszem már írtam valamikor ebben a fórumban de legalábbis hasonló témában.Leírtam a saját kis tanulságos kálváriámat de nem reagált rá senki ettől függetlenül mégis remélem nem hiába írok és elgondolkoztok történetemen.

     

    Fogamzásgátló abbahagyása után borzasztó csúnya pattanások csúfították arcomat.A kozmetikai kezelés kimondottan rontott a helyzeten és ráadásul iszonyat fájt is,hisz maguk a csomók is fájdalmasak voltak.

    Több bőrgyógyásznál is voltam,és egyikben sem merült fel,hogy mi is lehet a valódi probléma.Kizárólag tüneti kezelést kaptam:egytől egyig  antibiotikumot írtak fel és semmitsem használó kenőcsöket,na meg az általuk reklámozott jó drága alapozót...

     

    Egyszer aztán elkerültem egy endokrinológushoz,aki kivizsgálások,labor alapján rájött,hogy a problémám az IR=inzulinrezisztencia.1-2 hó alatt csodát tett a felírt gyógyszer,ami a cukrom is rendben tartja és most,8 hó után szép lett a bőröm.

    30 éven túl mindannyiótokban merüljön fel ez a gondolat;csak jó tanácsként mondom!!!

     

    előzmény:
    dolli_89 (1748)
    2011-08-14  21:27
  16. 2011. augusztus 27. 17:081761.
    Ja, még valami:
    alapos kutatómunkákkal kísérleteztem magamon évek óta, olvasok, hogy mi hogyan segít majd kipróbálom. Az egyik legnagyobb előrelépésem, hogy a kávét száműzve szignifikáns javulás következett be az eltömődött pórusok, mitesszerek és pattik tekintetében.
    Próbáltam már a tejet és egyebeket is elhagyni több kevesebb sikerrel, de ez nagyon bejött.
    Az összes koffeines italt mellőzöm, ugyanis a koffein felpörgeti a szervezetet, stimulálja a stresszhormonok és férfihormonok termelődését s emiatt jönnek a pattik.Hát soha nem gondoltam volna, hogy napok alatt ennyit javulhat az ember bőre ilyen kis változtatástól.
    Próbáljátok ki!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. augusztus 27. 16:591760.
    Sziasztok! Baromi régen nem voltam a fórumban, de most éppen van időm írni.
    14 éve küzdök a pattanásokkal, mitesszerekkel. Valszeg a korai fogamzásgátló tette tönkre a hormonháztartásomat, amit 6 év Diane követett, de ez alatt is voltak pattanásaim. Aztán az orvos párom kérte, hogy ne szedjem, mert totál tönkrevágom magam. Abbahagytam. Hát óriási gennyes hólyagos pattanások, millió mitesszer jött elő a következő 1 évben....már nem bírtam a pattikkal és féltem a hegektől (így is van jóegypár), s döntöttem: megpróbáltam a ROaccuttant- egy évig szedtem, akkora dózist, amitől utána nem szabadna visszajönni az aknénak. Persze, ,miután abbahagytam, visszajött. Ennek hat éve. Persze a Roa fényérzékennyé tette a bőrömet, totál májfolt (epidermiszben), fehér-sötétbarna foltos az egész arcom.
    Amikor a gyógyszer és bőrgyógyászok után egyre rosszabb és rosszabb állapotba kerültem,a pénztárcám meg soványodott, az önbizalmam meg csökkent mind attól hogy egyre csúnyultam, mind attól, hogy megalázó, lekezelő orvosok tömegével találkoztam (magánpraxisokban!!!) eldöntöttem, hogy most minden szörnyű gyógyszert elhagyok és várok, míg a bőröm és szervezetem tisztul. Hosszú küzdelmes évek következtek. Már azt sem tudtam, hogy a foltosodás vagy a pattanás ellen küzdjek.
    A foltok annyira durvák lettek, hogy minden létező pénzt elkezdtem költeni rá- IPL, hámlasztás, kutyafüle. SOk százezer forintot.
    Nem akartam endokrinológiai vizsgálatot, mert ha ki is derül, hogy valami bajom van, akkor hormonkezelést kapok. Arról nagyon sok rosszat hallottam, sok mindenkinek egyre rosszabb lett az állapota, és mesterséges hormonoktól függők lettek. Híztak, fogytak stb. Én a mesterséges módszereket, a gyógyszergyárak és orvosok felelőtlen hozzáállását el akartam kerülni,sem a bőrgyógyászokban, sem az egyéb dokikban nem tudok bízni. Nekik csak egy beteg az ember, de nekem a bőröm, az életem a tét. A Roa-t is úgy írták fel, mintha c-vitamin lett volna. A májamat is tutira roncsolta, az óriási dózisok ellenére soha nem voltam vérvételen.

    A pattikra a legjobban az USA-ból rendelt Acnezine gyógynövényes kapszula enyhített. De olyan drága volt, hogy csak fél évig szedtem.
    A bőröm szép lassan, évek alatt szebb lett, csitultak a pattik. Nem eszek gyógyszert és szintetikus cuccokat. Külsőleg használom a Retin-a krémet, ami a foltokra, fotokárosodásra és pattikra is jó.
    Most már inkább a középidőben jönnek elő a pattanások, ezért biztos vagyok benne, hogy hormonális.
    A fotokárosodásra jó a Retin-a, a pattikra szedem a cinket 50mg-ot és még számos belsőleg ható étrendkiegészítőt.
    A hegekre elkezdtem a dermaroller kúrát, még nem sok volt, de szebb az arcom.
    A fűrészpálma kivonatot fogom most kipróbálni, mert az gátolja a tesztoszteront és harmonizálja a női hormonokat.
    A kálváriámból annyit érdemes leszűrni, hogy ne szedjetek se fogamzásgátlót sem pedig ROa-t.
    A szervezet öngyógyítását próbáljátok inkább beindítani és bízzatok a test és természet bölcsességében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. augusztus 27. 08:551759.

    Szia!

     

     

    Engem nem bántottál meg, csak nem annyira értem, hogy miért ilyen ellenségesek velem néhányan a fórumon.

    Azért vicces, mert egyébként, akikkel nap, mint nap találkozom (munkatársak, stb.) felfogják, amiket elmondok, illetve ők látják, mennyire akarom, hogy rendbe jöjjön.

     

    Lehet, hogy itt az jön le rólam, hogy én csak siránkozom, meg azt akarom, hogy foglalkozzanak velem. Ez már csak azért is gáz, mert én nem azok közé az emberek közé tartozom, akik amúgy magányosak és az egyetlen esélyük, hogy valaki foglalkozzon velük, ha ellenszenves, sértő megjegyzéseket tesz egy fórumon.

     

    Na mindegy, mindenki azt gondol, amit akar.

     

     

    ---------------------------------------------- ----------------------------------------

     

     

    Szerintem nagyon jó a természetgyógyászat! Nekem az elmúlt 2 hetem már jobb volt!

     

    Ha vége a kezeléseknek (még jó pár hét), akkor majd beszámolok az eredményről azoknak, akiket érdekel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904261 (1758)
    2011-08-15  22:05
  19. Torolt_felhasznalo_904261
    Torolt_felhasznalo_904261
    2011. augusztus 15. 22:051758.
    Bocsi ha megbántottalak Majd még átolvasom a topicot
    előzmény:
    dolli_89 (1757)
    2011-08-15  21:15
  20. 2011. augusztus 15. 21:151757.

    Szia!

     

     

     

    Szerintem is fontos a szép bőr, különben nem törném magam...

     

    Amúgy meg szerintem nem minden bejegyzésem olvasod, mert egy csomóban javulásról számoltam be.

     

    Nekem igen csúnya volt a bőröm most már lassan 2 éve. Tele gennyes csomókkal. Most úgy gondolom (hiszek a természetgyógyásznak), hogy az akkor beszedett sok gyógyszer hatott negatívan a szervezetemre, amit folyamatosan nyomtam magamba és azért mitesszeres a bőröm. Ez a fő problémám. Az meg ugye azzal jár, hogy vannak, amik begyulladnak, azok puklisak valóban.

     

    Pontosan rátapintottál a lényegre.

    Közelről esetleg látszanak, de akkor is ezer féle lehet, meg a színe sem mindegy szerintem. Azt lehet, hogy látja KÖZELRŐL, hogy vannak mitesszereim, de azt mondjuk nem biztos, hogy ilyen állapotban látja, hogy fehér vagy fekete. Mert szerintem az sem mindegy.

     

    De igen, éppen ez volt a legfőbb problémám, hogy minket egy asztal elválasztott egymástól. Én hátradőltem a székemben, ő a sajátjában. Eléggé távol voltam én attól, hogy ő jól láthassa, mi is a probléma.

    A másik problémám pedig az volt, hogy meg sem hallgatott, miközben én fizettem neki, pontosan azért, hogy ő meghallgasson és segítsen.

    Ne mondja nekem, hogy ez genetika, mert biztos vagyok abban, ha az a gyulladás nem lett volna a szervezetemben, még ma sem tudnám, mi az a pattanás.

    Ezért kértem, hogy vizsgáljuk ki, van-e szervi betegségem, bármi. Elküldhetett volna mondjuk első körben vérvételre, vagy mondjuk belgyógyászatra, hasi ultrahangra, mit tudom én, csak kezdhettük volna azzal, hogy megpróbáljuk az okát kideríteni.

    De nem ez történt. Belém akart erőltetni egy mérget. Csak én nem egy kis felelőtlen, hiszékeny 14 éves lány vagyok, akinek ha azt mondja az orvos, hogy ó, ez egy csodaszer, csak labellot kell használni, mert kiszárad a szám tőle és pikk-pakk elmúlik minden pattanás. Nem is értem, miért hiszik ezt el, hiszen annyi pattanásos ember van. Ha ez ilyen egyszerű lenne, szerintem nem lenne senki sem ragyás.

    De ez csak az én kis véleményem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904261 (1756)
    2011-08-15  20:59
  21. Torolt_felhasznalo_904261
    Torolt_felhasznalo_904261
    2011. augusztus 15. 20:591756.

    Szia!

    Elolvasom a tájékoztatót...

    Szóval elhiszem,hogy szépnek tartod magad esetleg tartanak...

    De én igazán szépnek azokat a nőket tartom akiknek gyönyörű bőre van...remélem megengeded

    Hát a hozzászólásaidból nem úgy érzékelem,hogy nincsenek puklik rajtad...DE kívánom ,hogy ne is legyenek...

    Egyébként közelről még a kis mitesszerek is látszanak púder ide vagy oda.

    előzmény:
    dolli_89 (1753)
    2011-08-15  07:10
  22. 2011. augusztus 15. 16:161755.

    Szia!

     

     

     

    Oké, majd írok!

     

    Nem tudom, olvstad-e a válaszom előzményét, de én kiakadtam rajta.

    Mármint tudom, vannak, akiknek szúrom a szemét, sőt idegesítően hat rájuk, amiket írok (nem értem, miért olvassák el a nevemmel kezdődő bejegyzéseket, pláne miért válaszolnak...), de nem is az zavar (azon inkább mosolygok, hogy valakinek ismeretlenül ennyivel örömet szerzek), hanem a baj az, hogy sokan egyáltalán nem látnak. Nem tudom, hogy néznek, hogy nem látnak.

    Te is tudod, én is tudom, sőt rajtunk kívül több tízezren tudják, hogy az egészségügy az országban egy trágya.

    Én felháborítónak tartom azt, hogy 5 perc után elhajtott a bőrgyógyász a fenébe, miközben én, fizető betegként, normálisan, szép hangon, kértem, hogy keressünk más megoldást.

    Az antibiotikumok teljesen tönkrevágták az emésztésemet, (a természetgyógyász pl. ebben látja az egyik okát, hogy sok a mitesszerem), jah és akkor még legyek kopasz is foltokban, stb.

    Amúgy az emberek többsége bele sem gondol abba, hogy mennyi pénzbe kerül egészségesen táplálkozni. Persze, a másik oldal is ott van, megadóztatják az egészségtelen ételeket, de nem támogatják mondjuk az egészségeset.

    Csak élelmiszerekre, amik megfelelnek az előírtaknak, több ezer forintot költöttem és mondjuk 2 napra elég. Egy főre!!!!

     

    Egyelőre annyi van, hogy volt egy 60 perces állapotfelmérés, amelynek során megnézte a természetgyógyász a nyelvemet, megmérte a pulzusomat mindkét kezemen, majd nagyon sok kérdést feltett. Mindenre rákérdezett, sőt, amit el akartam mondani, azt meghallgatta és feljegyezte magának (hol csinál ilyet egy bőrgyógyász???). Aztán mindkét lábamon végigtapogatta a reflexzónáimat és abból is megállapított dolgokat. Mondjuk azt, hogy a vesém nem működik jól, ami miatt lehetek pattanásos, sőt a petefészeknél is lehet gubanc, de a derékfájdalmam is a veseproblémámra vezethető vissza. De az emésztőrendszerem sem okés, mondjuk ezt tudtam is.

    Ez 18 óráig tartott, aztán ígérte, hogy leül és a megszerzett információk alapján összeállít nekem egy étrendet (mit egyek, mit ne,  mikor és hogyan), illetve egy teakeveréket, meg vitamint, stb.

    Este 9 óra után valamivel írt is egy levelet. Szóval, tényleg foglalkozik a beteggel.

    Jah, és minden héten 1 vagy 2 alkalommal elmegyek hozzá, amikor átmasszírozza a talpam és akupresszúrát alkalmaz nálam, azok alapján, amiket elmondtam neki és így tudja, milyen pontokat kell nyomni rajtam.

    Ezen kívül figyelmembe ajánlotta a jógát, arra is eljárok majd heti egy alkalommal.

    Lehet, hogy nem ér majd semmit, lehet, hogy rosszabb lesz a helyzet, de ki kell próbálnom ezt is.

    Lehet, hogy vannak, akik vállalják a kockázatot és belevágnak egy isotretinoin kezelésbe, de én nem. Én akkor inkább hosszabb idő alatt gyógyuljak meg, de mellékhatások nélkül.

    előzmény:
    bettere (1754)
    2011-08-15  09:20
  23. 2011. augusztus 15. 09:201754.

    Szia Dolli,

    írj majd az esetleges változásról, tudod, én állandó olvasó vagyok itt.

    Nekem most is oda-vissza változik a bőröm, az egyik nap tök jó, a másikon meg már alapozó is kell, aztán lehet, hogy megint jó a következőn...  összefüggést az istennek nem sikerül találnom, mert volt, hogy a mogyorós csoki-zaba utáni napon keltem tisztább bőrrel, pedig akkorra éppenhogy vártam a "büntit" (tapasztalatból).

    A kenőcsöt persze szorgalmasan használom, még nem hatástalan, bár van, hogy több napig kenem ugyanazt a patit, vagy épp mitesszert.

    Szóval írj, ha van valami eredmény. Amúgy miket tiltott vagy javasolt? A szokásos: kevés zsíros és húsos, cukros, fűszeres; de sok zöldség-saláta-gyümölcs és víz?? Vagy valami újat is megtudtál?

     

    Amúgy nem betegesen akarod eltüntetni a pattanásokat, ne aggódj. Ennek nem így kéne lennie és akkor azt sem tudnád, hogy léteznek pattanás-elleni termékek, tanácsok.

    Na, a fogyni akarnál még, az talán beteges lenne... 

     

    Alapvetően az egész élet problémamegoldásokból áll: éhesek vagyunk-eszünk, szomjasak vagyunk-iszunk, pénz kell- dolgozunk, kövérek vagyunk-fogyókúrázunk, álmosak vagyunk- kávézunk vagy alszunk, gáz a hajunk- megmossuk, új ruhát szeretnénk- elmegyünk és veszünk....  szóval te csak problémát akarsz megoldani, semmi túlzás nincs ebben. Nem oldódik meg egyik sem csak úgy magától.  Hiába csinálsz mást helyette, hogy eltereld a figyelmed, az nem segít. Mindenkinek jut valami időt igénylő teendő, a miénk ez.

     

    előzmény:
    dolli_89 (1748)
    2011-08-14  21:27
  24. 2011. augusztus 15. 07:101753.

    Szia!

     

     

    Képzeld, nekem nincsenek nagy puklik a képemen, csak ritkán, így ha levakolom, nem igazán látszik.

    Képzeld, engem szépnek mondanak és szerintem az is vagyok, csak engem idegesít, hogy sminkelnem kell magam és ezzel a problémával kell küzdenem.

    Amúgy meg lehet, hogy okosabb vagyok a balfasz bőrgyógyászoknál, mert én legalább megnézném a beteg bőrét nagyítóval mondjuk és nem kisminkelve. Mondjuk a visszamaradt foltjaimat hogyan is látta, amit lefedtem...

    Meg sem nézett, meg sem kérdezett semmit sem.

    Egyből egy 6 hónapos kúra.

    Majd olvasd el a Sotret gyógyszer betegtájékoztatóját, ha majd úgy véled, hogy azok a mellékhatások nem is olyan nagy dolgok úgy, hogy az a gyógyszer fél éven át minden nap a szervezetedbe jut, akkor semmi gond!

    Nekem több közeli ismerősöm szedte, éppen ezért nem fogom én.

    El sem küldték őket vérvételre előtte, miközben az kötelező lenne, legalábbis a betegtájékoztató alapján, amit maga a bőrgyógyász adott nekem, hogy de azért gondoljam át.

    Vannak, akik meddők lettek pl. Ez tudod mit jelent egy nőnek, aki gyereket szeretne szülni?

    De szerintem az is épp elég, hogy pikkelyesre szárad a bőr az egész testfelületen, vagy hogy hullani kezd a hajunk tőle.

    Jah, és a 6 hónapos kínlódó kúra után visszatérnek a pattanások.

    Megéri szedni ezt a sz*rt, hogy még több problémám legyen és a végén ott tartsak, hogy jaaaaaaa, megint csúnya a bőröm???

    Szerintem nem.

    De lehet más véleménye más embereknek.

    Ahogyan arról is lehet más véleménye másoknak, hogy egy orvosnak hogyan kell viselkednie a betegével. 5 pecért 6.000 Ft és amikor mondtam, hogy keressünk más megoldást, keressük meg az okát, hogy miért felnőttként kezdődött ez nálam, mi nem működik jól belül, akkor meg lekezelően beszél és tovább erőlteti azt a patkánymérget?

    Szerintem valami ebben nem oké.

    Na mindegy.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904261 (1749)
    2011-08-14  23:27
  25. 2011. augusztus 15. 01:171752.

    Sziasztok kedves forumozok!

     

    Aterzem a helyzeteteket, en is nagyon sokaig jartam ebben a cipoben, az arcom szinte egy nagy pattanas volt. Vartam, hogy majd csak kinovom, de semmi sem tortent. Majd 23 evesen elmentem egy magan borgyogyaszhoz, ahol neztek verkepet, ami tokeletes volt es ezen meg a doktorno is meglepodott, mert a borom alapjan szervi bajra gondolt eloszor. Majd nagy dozisu A vitamint irt fel, meg gyogyszertari illat es szinezek mentes arclemosot, egy csoda, valamint gyogyszertari hidratalo kremet es Skinoren kremet. Az elso nehany hetben borzalmasan hamlott a borom, de aztan le is tisztult, ehhez kellett ugy 8 honap, hogy tenyleg babapopsi kinezetu legyen a borom. Azota sem tertek vissza a pattanasok, csak 1-2 a halantekomnal. Lush szappant hasznalok az arcomra jelenleg, nagyon jol tisztit, aztan teafas vizzel torlom at az arcom es vegul propolisz kremmel kenem be, amit egy mehesztol vesz nekem mindig edesanyam:) Hetente egyszer szinten lush termekkel arcradirozom es teszek fel egy pakolast. Ez nem a ceg reklamja lenne, csak hat naluk van jo minosegu, termeszetes alapanyagokbol keszult kozmetikum, ami szerintem jobb, mint a szintetikus.

     

    Nem tudom, segitettem e, lehet, adtam valakinek jo tippet is a hozzaszolasomban. Ne keseredjetek el! En sem hittem korabban, hogy valaha szep borom lehet. Amennyire lehet hasznaljatok termeszetes kozmetikumokat es egyetek sok sok egeszseges etelt.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top