Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Perubalzsam allergia

Sida
Létrehozva: 2007. augusztus 18. 12:00

Sziasztok! Tegnap végre hosszú hetek kinlódása után kiderült mi a bajom. A diagnózis: perubalzsam allergia. Ezzel nagyon feladták a leckét, mert ez az anyag nagyon sok mindenben benne van. A kozmetikumok nagyrészében (parfüm, rúzs, alapoz&oacute, és ételekben is. Egyáltalán nem fogyasztható olyan termék amiben van vanilia, fahéj. Kilőve ezen kívűl: kóla, narancs és citrom üdítők, citrus félék haját tartalmazó termékek, lekvárok, rágógumi, szörp, fagylalt, kechup, májkrém, méz......és ez nem a teljes lista!!!! 

Küzd valaki még ilyen problémával? Mi az a termék, kozmetikum, amit tutira ne használjak?? És mi az amit használhatok? A baj az, hogy ez az anyag nem igazán van feltüntetve a termékösszetevőkben.

Elmúlik ez valaha?

  1. Torolt_felhasznalo_326783
    Torolt_felhasznalo_326783
    2008. március 24. 13:4151.
    A babe termékek a  gyógyszertárakban találhatók !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736595 (46)
    2007-12-01  09:34
  2. Torolt_felhasznalo_326783
    Torolt_felhasznalo_326783
    2008. március 24. 13:3950.
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_326783 (49)
    2008-03-24  13:39
  3. Torolt_felhasznalo_326783
    Torolt_felhasznalo_326783
    2008. március 24. 13:3949.
    az E-mail címem:takacstimea@citromail.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_326783 (48)
    2008-03-24  13:37
  4. Torolt_felhasznalo_326783
    Torolt_felhasznalo_326783
    2008. március 24. 13:3748.

    Szia sorstárs!!  

    A pesti bőrgyógyászodnak a  telefonszámát megadnád légyszives én is szeretnék meggyógyulni!!!! 

    előzmény:
    Sida (8)
    2007-08-18  15:21
  5. Torolt_felhasznalo_326783
    Torolt_felhasznalo_326783
    2008. március 24. 13:2647.

    SZIA SORSTÁRS!

    A pesti bőrgyógyászodnak a  telefonszámát légyszíves elküldeni nekem köszi szépen előre is!!!

    előzmény:
    Sida (7)
    2007-08-18  15:14
  6. Torolt_felhasznalo_736595
    Torolt_felhasznalo_736595
    2007. december 1. 09:3446.

    Sziasztok!Nekem is csütörtökön lett meg a teszt eredménye és többek között a perubalzsam is kijött.Már több éve voltak problémáim,szerencsére nem dagadtam be és nem fulladtam,de a képem rendesen szokott kinézni.Éppen keresgettem,hogy milyen cikkeket vehetnék amikor megtaláltalak titeket.A fogkrém engem is érdekelne,én most:sensodyneC-t használok,egy ideig jó is volt,igaz akkor még nem tudtam az allargiáról,lehet közben összeedtem ezt-azt.Nem akarok elkeseríteni senkit,de nekem még ezek a tartósítószerek jöttek ki:E200-szorbinsav,E210-benzolsav-ez a fahéjban van, ( ésE230,231,232?-ezek fenolok,egy cikkben olvastam,de nem írtam le).Egyébként az Ökoline és Babe termékeket nem ismerem,hol lehet beszerezni? Különben "agyam kivan" ezeket az összetevőket olvasgatni. Szereztem egy nagyítót.Szerintetek elvigyem a boltba? 

    Köszi minden segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. szeptember 5. 15:2445.
    Most találtam, nézd!

    Talán nincs bennük perubalzsam, bár a pontos összetétel nem szerepel a honlapon. És nincs horror ára!
    http://vitaminsziget.com/termekeink.php?id=73

    Ki kellene próbálni!
    előzmény:
    Sida (43)
    2007-09-04  20:18
  8. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. szeptember 5. 07:5944.
    Szia!
    Sajna nem tudom, mert mindegyiken rajta van, hogy aroma, és az kitudja mit takar!
    Esestleg a gyártót kell megkérdezni.
    De nem vagyok benne biztos, hogy korrekt választ adnak.
    Ráadásul tele vannak színező anyagokkal is, amit én megint nem tudok megérteni.
    A DM-es port próbáltad már? Én most a héten akarom beszerezni!
    Lehet, hogy az sem jobb, mivel ez is por, de talán az íze nem olyan rossz.
    Ha esetleg olyant találsz, amelyikben csak természetes aromák, pl borsmenta van. De biztos abban is lesz színező.
    Egyes MLM cégek hirdetnek ilyen "tiszta" termékeket, én még nem próbáltam, az ára elég borsos, és állítólag nem is olyan tiszta!!!

    Bocs, de csak ennyit tudok segíteni!
    előzmény:
    Sida (43)
    2007-09-04  20:18
  9. 2007. szeptember 4. 20:1843.
    Szia Zöldike! Lenne egy kérdésem. A fogkrémeknél melyik lehet olyan amelyikben nincs benne ez a perubalzsam? Nem hiszem el, hogy nem lehet fogatmosni!!!! Kiakadtam a szódabikarbonáttól. Nem hiszem el, hogy nincs egy fogkrém amit használhatunk!!!! De legalább tudnám mit keressek, hogy ne legyen benne......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (42)
    2007-09-01  03:13
  10. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. szeptember 1. 03:1342.
    Jó kis lista!
    Csak azt tudnám, miért mérgeznek bennünket mindenhol?!
    A Cherry Coke-ba pl. minek, hiszen az nem is piros!?

    De legalább mostmár ezt is tudod.
    A végeredmény: minden mesterséges anyagot kerülni kell!

    Kitartás!
    előzmény:
    Sida (41)
    2007-08-31  19:52
  11. 2007. augusztus 31. 19:5241.

    Folyt.köv:

    Biztonság

    A gyanúk szerint a valódi kármin az arra érzékeny embereknél allergiaszerű reakciót válthat ki. Különösen a szalicilsavra és annak származékaira való érzékenység esetén fordulhat elő légzőszervi vagy bőrtünet.

    Az ún. szalicilátok az aszpirinben találhatóak meg (hatóanyaga az acetilsalicilsav), a természetben pedig az ananászban, a sárgabarackban, az eperben, a grapefruitban, a málnában, a mézben, a ribizliben, a szőlőben, valamint a citromban fordul elő. A benzoesavra (E 210) érzékenyen reagáló személyek allergiaszerű tüneteket tapasztalhatnak az E 120 hatására is.

    Elfogadható napi beviteli mennyiség (ADI): 5,0 mg/kg

    A kármint az anilinfestékek feltalálása előtt elterjedten használták vízfestékként és pácok színezékeként. Azóta csak akkor alkalmazzák, ha természetes alapanyagú festékre van szükség: süteményekben, cukorkákban, kozmetikumokban, vízoldható gyógyszerkészítményekhez és szövettani festőanyagként. Nők milliói szerte a világban a porított tetvekből készült rúzsokkal kenik ajkukat, ezt használják arcuk pirosítására, de a Cherry Coke is tartalmazza színezőanyagként.

    A kárminkészítmények E kódjai:

    E120 Kárminvörös, kárminsav (Színanyag) E132 Indigó-kármin, indigó (Színanyag)
    előzmény:
    Sida (40)
    2007-08-31  19:51
  12. 2007. augusztus 31. 19:5140.
    Na még ez jön a perubalzsamhoz, és még a vérvizsgálat folyamatban van.E 120 - Valódi kárminEgyéb elnevezések: kárminsavA valódi kármin az élelmiszeradalékok közül az egyetlen állati eredetű színezék. A savtartalomtól (pH-értéktől) függően az élelmiszereket a halványtól az élénk pirosig festi meg. A kármin nagyon ellenálló a fénnyel, a hővel és a gyümölcssavakkal szemben. A kármint már az aztékok is használták élelmiszerek és textíliák színezésére. Amerika elfoglalása után a spanyolok által talált utat Európa felé. ElőállításA valódi kármint szárított, megtermékenyített, nőstény pajzstetvekből  (Coccus cacti) nyerik, amelyek egy meghatározott kaktuszfajtán élnek Peruban és Mexikóban. Extrakcióval kárminsav vonható ki a tetvekből; ha ezt alumíniumsókkal bontják, kármin keletkezik. HasználatA valódi kármin csak meghatározott élelmiszerekben használható. Ide tartoznak többek között:
    • Ehető bevonatok sajthoz és kolbászhoz (qs)
    • Lekvár, dzsem, gyümölcskészítmények (qs)

    • Édességek (max. 300 mg/kg)
    • Kolbász (fajtánként változó mennyiségben)
    • Gyümölcsízű reggeli gabonatermékek (200 mg/kg)
    • Égetett szeszes italok, gyümölcsborok (max. 200 mg/kg) Az Európai Bizottság Élelmiszertudományi Bizottságának ajánlására a valódi kármint csak ritkán, főként alkoholos italok színezésére használják.
    A  kozmetikaiparban továbbra is használnak valódi kármint az ajakrúzsokhoz. Kárminnal színeznek gyógyszereket és textiliákat is, valamint fontos pigment a festészet számára. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (39)
    2007-08-29  21:08
  13. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. augusztus 29. 21:0839.
    Most látom csak, a borotvahabot a férjem használja, én csak az illatát szagolgatom!

    Majd írj, hogy mi lett az eredménye a tesztnek, kíváncsi vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (37)
    2007-08-28  20:03
  14. 2007. augusztus 28. 20:2938.
    A parfüm nekem állatira hiányzik, jobban mint a kaja. De jó neked, hogy bűnözhetsz már. Nekem még az eléggé messze van szerintem. Én már azzal is beérném, ha nem lennék kiütéses. Majdcsak eljön az a nap is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (37)
    2007-08-28  20:03
  15. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. augusztus 28. 20:0337.
    Én is erre gondoltam, hogy mindent nem tudnak kivizsgálni, ezért ki tudja, hogy azon a (nálam) 30 anyagon kívül mi okozhat még gondot.
    Én ezért próbálok mindenből illatmentes változatot használni!
    Nekem nem hiányoznak az illatok sem, sőt most a parlagfű szezon alatt a férjem borotvahabjától is rámjön a tüsszögés.
    Talán valami természetes alapú parfüm, ha van ilyen, bár az illóolajokra is alakulhat ki allergia.

    Én különben már szoktam kólát is inni, és egyéb "tiltott" dolgokat enni, mert úgyis lehetetlen minden allergént kikerülni!

    Gratulálok, hogy Te még mindig tartod a diétát!
    előzmény:
    Sida (36)
    2007-08-28  19:48
  16. 2007. augusztus 28. 19:4836.
    Szió! A pöttyeim köszönök szépen jól vannak....megvannak. Ma voltam kontrollon, és megint kaptam egy tapaszt a hátamra, amit majd pénteken vesznek le, és vettek vért is. Most egy többrétegű allergiavizsgálat lesz, mert állítólag ha csak a perubalzsam lenne a ludas, akkor már tünetmentesnek kellene lennem. Szóval majd pénteken derül ki, hogy jön e még a nyügömhöz valami pluszba. A szódabikarbóna borzalom, de én most mindenre képes vagyok, csak lenne már jobb. Köszi az ötletet, majd megnézem azt a fogport.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (35)
    2007-08-28  19:02
  17. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. augusztus 28. 19:0235.
    Szia!
    Mi újság a pöttyökkel? Múlnak már?

    Az öko-s fórumon most írtak egy natúr ásványi fogport, Dentomin a neve és bioboltokban és a DM-ben is kapható. Én még nem próbáltam, de veszek hamarosan. Ott azt írták, hogy egy kicsit száraz, mivel por alakú, aki használta, gyerekfogkrémmel is próbálta keverni, hogy habozzon.
    Lehet, hogy jobb, mint a szódabiki, én azt is borsmenta olajjal próbáltam, de úgy sem az igazi.
    előzmény:
    Sida (34)
    2007-08-27  12:28
  18. 2007. augusztus 27. 12:2834.

    3-4 hét a kiürülés? Nekem 6 hete tart... Szóval akkor már lehetek jogosan türelmetlen. A gyógyszerben nincs perubalzsam, de a szervezet már annyir akikészült, hogy egy erősen allergén anyag képes kiváltani olyan rohamot, akkor is ha egyébként arra nem vagy allergiás. Azt mondta az orvos, hogy ha megettem volna egy paradicsimot, akkor is bekerülök a sürgősségire. Ezért is kell betartani egy plusz diétás listát, amin ezek az allergizáló kaják vannak, és ebbe beletartoznak az ilyen tipusú gyógyszerek is.

    Tud valaki perubalzsam mentes parfümöt? Illatmániás vagyok, imádom a parfümöket, és ez nekem most borzalmas állapot, hogy nem tudok ilyesmit használni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (33)
    2007-08-26  03:12
  19. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. augusztus 26. 03:1233.
    Szerintem legyél türelmes, valahogy úgy olvastam, hogy 3-4 hét is kell, míg kiürül a szervezetből az allergén anyag, és akkor lehetsz tünetmentes.
    És szerintem nem jó, ha egyszerre túl sokféle új terméket próbálsz ki, szerintem csak néhányat tesztelj, és újakat csak pár hét múlva, mert ha valami allergia van, nem fogod tudni, melyiktől.

    És úgy olvastam, az sem mindig rögtön az első használat után jön ki, hanem pár alkalom után. Ezért is nehéz fülöncsípni.
    Bár lehet, hogy az orvosok is csak találgatnak sokszor.

    Az ekcémám nekem különben most nem vészes, és csak az egyik kezemen van, szerencsére nem voltak olyan tüneteim, mint Neked! Inkább csak kitartóak, mert már másfél éve tart.
    Kb. fél éve csináltattam meg a tesztet, a fémallergiáról már előtte is tudtam. Nekem csak az a gyanús, hogy nem tudnak mindent megvizsgálni, úgyhogy még más dolgok is lehetnek, ezért próbálok minél kevesebb vegyszert megenni és magamra kenni, még ha nincs is bennük perubalzsam!

    A fájdalomcsillapítókra mit mondtak Neked? Azokban is perubalzsam volt???

    Illatanyag mentes hajrögzítőnek sör? Vagy cukros víz?
    Azt hiszem, bár én nem használom, hogy sószappannal is lehet a hajat formázni és jó tartást ad, de ennek utána kellene nézni, nem vagyok benne biztos.
    Van egy jó topik,ott olvastam, nem tudom, ismered-e: Majdnem ÖKO élet. Itt is sok jó és természetes dolgot írnak!

    Ha találok fogkrémet, feltétlenül szólok!
    Bocs, ha hosszú voltam.
    előzmény:
    Sida (32)
    2007-08-25  09:24
  20. 2007. augusztus 25. 09:2432.

    A szódabikarbóna nekem is nagyon   De még mindig jobb mint a semmi. Ha találsz valami használható fogkrémet, majd írd meg oké? Ha én is belebotlok valamibe, akkor majd én is megírom. Látom azért neked sem könnyű az élet.....Nehéz így, hogy több mindenre is allergiás vagy. Nálam még csak ez a perubalzsam jött ki, de valamiért mégsem múlanak el a kiütések, szóval még nem biztos, hogy ezzel pont került a dolgom végére. Kedden megyek vissza az orvoshoz.

    Igazából az lenne a segítség, ha olyan listát is kaphatnánk amin rajta lenne, hogy mit lehet használni konkrét márkanevekkel. Egy hete tudom a bajomat, de még csak most tartok ott, hogy nagyjából lecseréltem a dolgaimat. De még így is van olyan amit használok a régi cuccaim közül. Pl a hajlakk, és zselé. Nekem rövid a hajam, és dolgoznokm is kell, szóval rendetlen fejjel csak nem mehetek. És szerintem illatanyag mentes hajlakk és zselé nincs is, én még nem láttam.

    Neked mikor derült ki, hogy nem bírod ezeket?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (30)
    2007-08-25  01:52
  21. 2007. augusztus 25. 09:1831.
    A Dermaxban sincsen. Azt is lehet nyugodtan használni. Nekem most nagyon tetszik ez az Ökoline (ezzel fürdök), nagyon jól táplálja a bőrt, és olyan jó tiszta illata van. Nagyon szeretem, és jó hajmosásra is. Amúgy én most kozmetikumokban a Balea termékeket tesztelem.  
    előzmény:
    marschaw (29)
    2007-08-24  21:10
  22. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. augusztus 25. 01:5230.
    Állítólag van egy uniós határozat, hogy 2006. június(?)tól már nem lehet perubalzsamot használni a kozmetikumokban.
    De akkor mégis mire vagyunk allergiásak?!

    Én bioboltban kapható illatmentes mosószert, szappant, stb. használok. És a DM-es körömvirág deo-t.
    Fogkrémet nem találtam még megfelelőt, nekem a szódabikarbóna nagyon

    Én még nikkelre és higanyra is érzékeny vagyok, úgyhogy kaptam három listát, amik szerintem használhatatlanok! A végeredmény kb. hogy levegőt sem vehetek!! De annyit nem tudott mondani a bőrgyógyász, hogy a tőlük egy sarokra levő bioboltban vásároljak!

    Ja és még a kedvencem, tojássárgával mosok hajat, ami gusztustalannak hangzik, de nagyon jó! Csak próbáljátok ki!!
    előzmény:
    Sida (1)
    2007-08-18  12:00
  23. 2007. augusztus 24. 21:1029.

    Szia!

    Na akkor csak meg fog oldódni a problémád. Gondoltam, hogy a Sábába nincs, mert tényleg semmi illatuk nincs.

    Remélem nemsokára jobban leszel.

     A Dermaxban van? Megkérdezted?

    előzmény:
    Sida (28)
    2007-08-24  20:16
  24. 2007. augusztus 24. 20:1628.

    Ma bevásároltam a dm-ben. Sokmindent sikerült összeszednem. Így pl mosogatószert, mosószert, öblítőt, testápolót, 24órás hónalj kencét. Minden illatanyagmentes, tartósítószermentes. Klasszak. Persze még mindig kiütéses vagyok. Nem tudom elmúlik e valaha.

    És kaptam választ a Niveától, és azt írták, hogy a termékeikben nem használnak perubalzsamot. A Saba termékek közül a következők szintén nem tartalmaznak: Sába tusfürdő 250ml; Sába intim szappan natúr! 250 ml; Sába sampon 250 ml; Sába bőrvédő szappan 250 ml.

    Még válogatni is lehet! Hajlakk és hajzselé, hajbalzsam, ilyeneket még nem találtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. augusztus 24. 20:1127.

    Szia! Igen már megnéztem. Köszi a tippet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932274 (26)
    2007-08-23  14:52

Címlap

top