Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

"Anyu, meleg vagyok!"

KerteszGabor
Létrehozva: 2007. október 2. 16:20

Szervusztok,

Kertész Gábor vagyok a nyomtatott Nők Lapjától. Két héttel ezelőtt elkezdtünk lapunkban egy sorozatot "Anyu, meleg vagyok", amelyben előbújás történeteket mutatunk be - édesanyák, illetve meleg gyermekük szemén keresztül.

A sorozat első részét itt, a második részt pedig itt olvashatjátok. Érdekelne minket a véleményetek.

Néhány fórumindító gondolat:

- Szerinted mikor jön el az ideje, hogy egy meleg srác (lány) elmondja az édesanyjának a legféltettebb titkát?

- Mennyire könnyű / nehéz elfogadni a másságot?

- Volt már személyes tapasztalatod a témával kapcsolatban? Mondjuk egy közeli ismerősödről kiderült, hogy meleg. Esetleg te vagy meleg, és úgy döntöttél, előbújsz.

Kíváncsian várjuk hozzászólásaitokat.

sziasztok,
Gábor

  1. 2007. október 2. 17:3951.
    Van közeli ismerősöm, az egyik legjobb barátom. Róla általában mindenki tudja, aki hosszabb ideig érintkezik vele, nem azért, mert buzisan viselkedik, csak szerinte ez része, melyet ha titkol, több konfliktus adódna abból, mint a felvállalásból.

    Család megoszlott nála pl, édesanyja véletlen fedezte fel (egy gay újság), bátyja nagyon nehezen békélt meg vele, ha egyáltalán...de senki nem gyötörte, nem tagadta ki, intelligens módon álltak hozzá...

    Mennyire könnyű vagy nehéz elfogadni?

    Azokat nem értem, akiket ha semmilyen módon nem érint a dolog, miért pampognak?

    Az elfogadás próbája szerintem akkor van, ha az ember valamilyen módon érintett lesz. Én most teljesen toleránsnak tartom magam, de van két fiam, és nem tudom, hogy mennyire lazán tudnám ennek ellenére elnézni?/elfogadni/lesz..ni, ha majd alkalom adtán egy pasit hoz haza nő helyett. Mondjuk ez még arrébb van hálistennek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_922443
    Torolt_felhasznalo_922443
    2007. október 2. 17:3950.
    Tiszteletben tartani egy másik ember véleményét,nemi hovatartotását,identitását úgy gondolom az emberi kapcsolatok alap feltétele.Hasonló a kérdés súlya,min egy bőrszinről alkotott kérdés.Meg kellene tanulni,az embereket értékeik,szándékaik szerint elfogadni,és ha tudjuk,szeretni.Mindenki a jóra éhes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. október 2. 17:3549.
    Van egy ilyen vicc:

    "Örülök, hogy néger vagyok, és nem meleg. Ezt legalább nem kell elmondanom anyámnak."

    Szerintem mindent kifejez...
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2007-10-02  16:20
  4. 2007. október 2. 17:2448.
    Szerintem aki önmagát is 100%-osan elfogadja, az tudja természetesen kezelni és másokkal kezeltetni ezt a helyzetet. Nem akarok neveket mondani, de vannak ismert emberek, akik "fúj, buzi"-k, és vannak olyanok, akikről tudjuk , hogy meleg, de egyszerűen nem téma, mert önmagának sem az.
    előzmény:
    mmoss (46)
    2007-10-02  17:19
  5. 2007. október 2. 17:2147.
    Szerintem a homoszexualitás nem csak és kizárólag abból áll, hogy milyen neművel közösül valaki. Csak valahogy nem találom a jó kifejezést erre...
    előzmény:
    Greeneyed (44)
    2007-10-02  17:14
  6. 2007. október 2. 17:1946.

    Az en egyik ismerosom kb 35 eves volt , mikor rajott, hogy meleg.  Egyutt volt a partnerevel par evig, mikor ugy dontott elmondja otthon. A szulok kisse regimodiak, az apanak vannak furcsa megjegyzesei neha a melegekre, ugyhogy gondolta, hogy nem lesz konnyu.  Eloszor az anyjanak mondta el.  Hat nem volt az anyuka elragadtatva.  Furcsa modon, azonban mintha probalna megfeledkezni errol az aprosagrol. Ugy fogalmazott( az anya) , hogy jobban orult volna , ha a gyereke soha nem mondja el.  Nem tud mit kezdeni a dologgal. Nem kezeli maskepp a gyermeket, de probal nem tudomast venni a dologrol.  A partner nem jar hozzajuk, a gyerek nem mutatkozik a partnerrel a szulok elott  stb.  Az apa talan meg ma sem tudja , bar ugye az ember azt gondolna a szulok sejtik- de szerintem ez nem igy van.  Sok szulonek ezt nehez elfogadni es inkabb nem veszik eszre a jeleket.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2007-10-02  16:20
  7. 2007. október 2. 17:1545.
    Nagyon nagyon jókat írtál, pont így gondolom én is ! KÖSZI!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665068 (42)
    2007-10-02  17:10
  8. 2007. október 2. 17:1444.
    Ez furcsa, mert engem kevésbé zavarna, ha férfival csalnának meg. Abban olyasmi van, amit én biológiailag-fizikailag képtelen vagyok megadni, tehát nem biztos, hogy hiányos, gyenge, kevés, elégtelen vagyok, mint nő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665068 (42)
    2007-10-02  17:10
  9. 2007. október 2. 17:1243.
    Az is kérdés, magának mikor vallja be valaki? És ez nagyban függ attól, milyen az otthoni környezete... Eleve elfogadó vagy kirekesztő...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_665068
    Torolt_felhasznalo_665068
    2007. október 2. 17:1042.

    Első gondolatom, ha pl. megtudom egy srácról, hogy meleg: legalább nem jelent potenciális veszélyt rám, amennyire egy pasi jelenthet egy nőre.

    Ez elég összetett téma, egyrészt, mert maga az egyén sem tehet róla, ha nem a mai értelemben vett "nyított" jelzővel illetnénk, mert hát úgy a mai fiatalok egy részénél, már "módi", a biszex legalább egyszeri kipróbálása. És egy nő, vagy egy férfi is két részből áll, mint a jin és a jang, csak kiben több, kiben kevesebb a másik pólus.

    És a mai magyar társadalom elég kezdetlegesen itélkezik, sztereotipiák szerint, pedig szerintem nem a rózsaszín bigyogó és a félmeztelen testrázás szimbolizálja leginkább a másságot.

    Itélkezni pedig alapból nincs joguk, csak véleményt mondhatunk, de előbb a másik oldalt is ismernünk kell egy kicsit, hogy pl. hogyan alakul ki, milyen hatásokra, gének, kromoszóma összekapcsolódás az agyban, öröklődhet, anyaméhben ért hatások, elsődleges szocializálódás során ért sérülések, negatív példa... és sorolhatnám.

    Ha a kultúrtörténetét nézzük, már az ókori görögöknél is előfordultbiszexualítás, Szophoklész mértékletességre intette tanítvánait-promiszkuitásban is..... .

    És megtörténhet az emberrel, vagy az ember leányával, hogy találkozik egy olyan személlyel, olyan pillanatban, és helyen, hogy vele is megtörténik. Mert megérinti belülről, az énjét, egyforma hullámhosszon vannak..... . Vagy egyszerűen rádöbben, hogy az azonosneművel nagyobb mélységekbe juthat el, és itt nem a szó fizikai értelmére gondoltam.

    Sok fiatal keresi identitását és így kipróbálja... .

    Valaki nem tud dönteni, hogy nőt vagy férfit(?) és biszexuális lesz.

    A kérdésekre is elég nehéz a válasz, amit a topikindító feltett, mert ez többtényezős, függ a válasz az egyéntől, az anyukájával való kapcsolatától, attól, hogy mire számíthat, mennyire fogadja el a mamája..., a rokonok, a barátok, és valamikor jobbnak tartja hallgatni, mint nyíltan felvállalni.

    Egy elég jó anya pedig idővel felteszi a nagy vallomás nélkül is magának a kérdést, hogy talán.....a fiam, lányom.... .

    Mennyire nehéz elfogadni? Én úgy vagyok ezzel, hogy nem könnyű, sőt iszonyúan nehéz, de egy nőnek, akiről kiderül, hogy a férje nem nővel csalja meg, hanem férfival, ott már a nő, női mivolta is sérül, és az önértékelése kétirányba zuhanhat.

    A harmadik kérdésre, szerintem a meleg srácok kedvesek, jobban el lehet velük beszélgetni, mert érzékenyebbek, több bennük a "nő", és mint barát, semmi gond nincs velük, csak beléjük ne szeressen az ember leánya.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2007-10-02  16:20
  11. 2007. október 2. 17:1041.
    jó,ezzel arra is céloztam,hogy őt se érdekelje majd,hogy mit gondolok róla,vagyis ne foglalkozzon vele.de úgyis próbálnám nem kimutatni felé.
    előzmény:
    foka (38)
    2007-10-02  17:08
  12. 2007. október 2. 17:0940.
    Így van.
    előzmény:
    Greeneyed (36)
    2007-10-02  17:06
  13. 2007. október 2. 17:0839.
    én nem is hibáztattam senkit és nem ítéltem el.
    csak leírtam mit gondolok,a topicindító ezt kérte...
    ennyi
    előzmény:
    Greeneyed (36)
    2007-10-02  17:06
  14. 2007. október 2. 17:0838.

    Erre a hsz-edre:

     szerintem az ember magának él nem másoknak...
    kit érdekel mit gondolnak mások

    Szót sem ejtettem arról, hogy a melegek nem férnek bele a társ. normákba, ha megtartják maguknak az intim részleteket. Ugyanígy a heterók is.

    előzmény:
    Passenger (31)
    2007-10-02  17:03
  15. 2007. október 2. 17:0737.
    ha vmi érdekel akkor tudatosan alakítom...
    de ez tudat alatt fog megváltozni bennem,vagyis ilyen a természetem,hogy akaratomon kívül máshogy tekintek majd rá.ez van.aztán idővel biztos majd megszokom
    előzmény:
    Greeneyed (35)
    2007-10-02  17:05
  16. 2007. október 2. 17:0636.
    De ez a képzelgés már a te sarad, nem az övék.
    előzmény:
    Passenger (34)
    2007-10-02  17:05
  17. 2007. október 2. 17:0535.
    A 12-es hozzászólásod alapján igen. Ha a szexualitás mindenkinek magánügye és a meleg ismerőseid (ha vannak) nem kérkednek vele, akkor mért változik meg a velük kapcsolatos hozzáállásod, véleményed?
    előzmény:
    Passenger (30)
    2007-10-02  17:01
  18. 2007. október 2. 17:0534.
    nem lesz érdekes,én nem ezt írtam!
    cask ha kiderül mondjuk az unokatesómről hogy meleg akarva akaratlanul is arra fogok gondolni,hogy ő meg egy másik pasi???
    és innentől már automatikusan jön,hogy vajon mit csinálhatnak együtt...
    előzmény:
    Greeneyed (32)
    2007-10-02  17:03
  19. 2007. október 2. 17:0333.
    Szerintem aki kiáll és bevallja pont azért teszi, hogy mások gondolkodását kicsit terelje a "fúj, tollasseggű, tangabugyis, jajistenemhovadugjaamicsodáját"-képtől. Sokszor az az érzésem, hogy a melegek sokak elképzelése szerint egész nap flitterekben és tollboával provokálnak az utcán. Az ő egész életük arról szól szinte, hogy meg kell vívniuk azzal, hogy mások mit gondolnak róluk. Nagyon egészséges és erős személyiségnek kell ahhoz lenniük, hogy ez ne érdekelje őket. Viszont pont az állandó harc (magukkal, családdal stb.), a titkolózás, a megfelelni akarás . meg az ég tudja még mi miatt szerintem nem azok. Gondolom nem lehet egyszerű kiállni az utcára, hogy én meleg vagyok. És ha már megbotránkoztok ezen, akkor botránkozzatok meg azon is, hogy "tollat dugok a seggembe".
    előzmény:
    Passenger (22)
    2007-10-02  16:57
  20. 2007. október 2. 17:0332.
    Akkor miért válik hirtelen érdekessé az ismerőseid szexuális élete, ha netalán kiderül róluk, hogy melegek? Az, hogy tudod, hogy melegek, nem jelenti rögtön azt, hogy az orrod előtt nyalják-falják egymást.
    előzmény:
    Passenger (22)
    2007-10-02  16:57
  21. 2007. október 2. 17:0331.
    és a normába nem tartozik bele melegek kapcsolta?
    vagy nem értem ezt mire írtad
    előzmény:
    foka (28)
    2007-10-02  17:01
  22. 2007. október 2. 17:0130.
    én egy szóval sem mondtam,hogy érdekel...
    előzmény:
    Anemona86 (27)
    2007-10-02  17:00
  23. 2007. október 2. 17:0129.

    Miért bántaná, ha őt nem irritálja a másik? Ha viszont vki kihívja maga ellen az emberek ellenszenvét, az viselje is a következményeket.

    A homofóbnak annyi is elég, ha az illetőről kiderül, hogy homokos. Hogy emellett egy rendes ember, aki nem árt másoknak, nem tolja boldog-boldogtalan arcába a szexualitását, az a legkevésbé sem érdekli. Halál rá!

    Azt még nem igazán nevezném erkölcstelenségnek és a homoszexualitással való visszaélésnek, ha valakiről tudni lehet, hogy meleg.

    előzmény:
    foka (23)
    2007-10-02  16:57
  24. 2007. október 2. 17:0128.
    Az ember társadalomban él, ezért alkalmazkodnia kell a társ. által elvárt normákhoz.
    előzmény:
    Passenger (22)
    2007-10-02  16:57
  25. 2007. október 2. 17:0027.
    Akkor téged miért érdekel a közeli ismerősöd szexuális élete?
    előzmény:
    Passenger (22)
    2007-10-02  16:57

Címlap

top