Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

"Anyu, meleg vagyok!"

KerteszGabor
Létrehozva: 2007. október 2. 16:20

Szervusztok,

Kertész Gábor vagyok a nyomtatott Nők Lapjától. Két héttel ezelőtt elkezdtünk lapunkban egy sorozatot "Anyu, meleg vagyok", amelyben előbújás történeteket mutatunk be - édesanyák, illetve meleg gyermekük szemén keresztül.

A sorozat első részét itt, a második részt pedig itt olvashatjátok. Érdekelne minket a véleményetek.

Néhány fórumindító gondolat:

- Szerinted mikor jön el az ideje, hogy egy meleg srác (lány) elmondja az édesanyjának a legféltettebb titkát?

- Mennyire könnyű / nehéz elfogadni a másságot?

- Volt már személyes tapasztalatod a témával kapcsolatban? Mondjuk egy közeli ismerősödről kiderült, hogy meleg. Esetleg te vagy meleg, és úgy döntöttél, előbújsz.

Kíváncsian várjuk hozzászólásaitokat.

sziasztok,
Gábor

  1. 2007. október 3. 10:4576.

    Te fogod a szerelmed kezét, amikor sétáltok ? Megcsókolhatjátok egymást, mert épp akkor valami kedves pillanat történt ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (73)
    2007-10-03  10:40
  2. 2007. október 3. 10:4175.
    Ó, igen :-)
    előzmény:
    dapli (49)
    2007-10-02  17:35
  3. 2007. október 3. 10:4074.
    Amikor írtam a cikket, sok meleg sráccal beszélgettem. Érdekes, de a legtöbben azt mondták, hogy a legrosszabb az, amikor a család tudja, de nem hajlandóak tudomást venni róla. Hiszen akkor véglegesen beköszön a színjáték...
    előzmény:
    mmoss (46)
    2007-10-02  17:19
  4. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2007. október 3. 10:4073.
    Rögtön sírva fakadok.... nem foghatják egymás kezét a melegek jaj, szegények.....
    előzmény:
    KerteszGabor (72)
    2007-10-03  10:34
  5. 2007. október 3. 10:3472.

    A legtöbb meleg barátom egyetért Veréna gondolataival - ők nem exhibicionisták, nem akarnak senkit sem megbotránkoztatni. A hancúrozásnak a négy fal között a helye.

    DE... az azért tényleg szomorú, amikor két szerelmes sétál az utcán, és nem foghatják meg egymás kezét, mert sokak szemében már az is botrányosnak számít. Gondoljatok bele... Én legalábbis kiakadnék, ha nem sétálhatnék kézenfogva a párommal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142298 (14)
    2007-10-02  16:52
  6. 2007. október 3. 10:3071.

    Az anyuka, aki az első cikkben beszélgetett velem, pont ugyanezt a problkémát hozta fel.

    Ő akkor esett át rajta, amikor megkérdezte magét: miért is foglalkozik a kisebbik fia hálószobatitkaival, ha egyszer abba soha sem gondol bele, hogy a nagyobbik és a felesége mit művelhetnek az ágyban? Ki tudja, hátha ők még furcsább, malacabb módon szeretik egymást...

    Ettől kezdve könnyebb volt neki, ugyanis már tényleg nem érdekelte, miket művelhet a kisebbik fia a szerelmével.

    előzmény:
    Passenger (12)
    2007-10-02  16:49
  7. 2007. október 3. 10:2770.
    Ki beszélt erről, te...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353579 (62)
    2007-10-02  23:54
  8. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. október 3. 10:2369.
    Csak ne legyen kötelező! Kezdem úgy érezni ezt az állapotot jobban protezsálják, mint a hagyományos családi képet! Fiam van (még nincs egy éves) és igyekszem minden szeretet megadni neki és persze nyugodt családi légkörben felnevelni (a férjemmel együtt). Talán akkor nem találkozom ezzel a problémával az ő esetében. Csak tényleg nem kellene ezt a dolgot reklámozni. Az tényleg csúnya dolog, hogy valakit emiatt hátrány éri (pl munkahely probléma), de szerintem ezek személyes történetek. Nem kellene eljutni az ókori Görögország szexuális beállítottságához. Persze ez túlzás, de ki nem túloz manapság?
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2007-10-02  16:20
  9. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2007. október 3. 10:0268.

     

     

    előzmény:
    Veréna (57)
    2007-10-02  23:03
  10. 2007. október 3. 09:5767.

    mindenki azt csinál otthon, amit akar, csak ne kelljen ezt néznie a többségnek

    Ez nem mindenhol probléma. Gyakran járok Nyugat-Európában és (ha nem is túl gyakran), de láttam már egymást ölelő ill. kezét fogó férfiakat. Mindkettő fényes nappal, rengeteg ember szeme láttára történt. Figyeltem a körülöttük álló embereket.  A KUTYA SE TÖRŐDÖTT VELÜK!!!

    Hadd tegyem hozzá, hogy Ny-Európában általában semmi miatt nem szokás "megnézni", megszólni a másik embert.

    előzmény:
    Veréna (65)
    2007-10-03  08:34
  11. 2007. október 3. 09:0666.
    Szia!

    A volt kollégám, akivel később összebarátkoztunk, heteronak indult, csak útközben valahogy elkanyarodott. olyannyira, hogy már az összeköltözést fontolgatták a szerelmével. elmondta nekem az aggályait: annak idején az édesapja egy férfi miatt hagyta ott őket, a családját, édesanyjának ez óriási trauma volt. 18 éves volt a bátyja, amikor meghalt, ő ez egyszem fia az anyukájának. hetekig rágta magát, hogy hogyan mondja meg, hogy ő nem a nőket szereti, és összefog költözni a szerelmével. aztán egyszer összeszedte minden bátorságát és az édesanyja elé állt, elmondta, mi a helyzet. az anyukája némi sírdogálás után annyit kérdezett: ez most azt jelenti, hogy az ő ingeit is nekem kell vasalnom? ez 2003-ban történt, azóta együtt vannak a fiúk.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2007-10-02  16:20
  12. 2007. október 3. 08:3465.

    Istenem, megint ezek a tipikus, végletes reakcióválaszok...  

    Még egy értelmes érvet nem olvastam. És milyen máglyát meg Holokausztot emlegetsz te?! Jézusom, figyelj már oda, mit írok...Képtelenség értelmesen beszélgetni.

    Én csak a túlzottan liberális hozzáállást nem szeretem, nem támogatom. Ennyi. Senkit nem utálok. De ezt az elején is leszögeztem; mindenki azt csinál otthon, amit akar, csak ne kelljen ezt néznie a többségnek. Régen is voltak melegek, mégse mutogatták magukat (felvonulások), meg nem akartak olyasmit birtokolni (gyemeknevelés joga, házasságkötés...jézusom, ki látott már ilyet?! Hova jutottunk...    stb.) amit jó esetben férfi és nő dolga.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353579 (62)
    2007-10-02  23:54
  13. Torolt_felhasznalo_507014
    Torolt_felhasznalo_507014
    2007. október 3. 00:2364.

    ja, viszont hogy kicsit visszatérjek az eredeti kérdésekhez..

    szerintem "csak úgy" anyu elé toppanva nem lehet elmondani, hogy hello, asszem meleg vagyok. se pszichikailag, sem technikailag. azt gondolom, először érdemes megkeresni melegklubokat, vagy akár ilyen forumokat, mint itt, ahol hasonló gondolkozású emberekkel lehet beszélgetni, esetleg utána találkozni, és velük kis önbizalmat gyűjteni, hogy az ember érezze, hogy rendben van, és nincs semmi baj vele. és ezek után a család elé is bátrabban áll, mert tudja, hogy vannak barátai, akik elfogadják, tehát "mégse ő a helikopter", hanem aki nem tudja elfogadni, és nem becsüli meg különösen, hogy a bizalmába fogadta az illetőt.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2007-10-02  16:20
  14. Torolt_felhasznalo_204658
    Torolt_felhasznalo_204658
    2007. október 3. 00:0563.

    "– Nem undorodott meg a fiától?"

    Hogy lehet ilyet kérdezni...

    Szerintem ez a kérdés az undorító...

     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_353579
    Torolt_felhasznalo_353579
    2007. október 2. 23:5462.
    Sajnos értjük, de még milyen jól értjük... Éljenek a te értékrended szerint normális emberek, a többieket vessük máglyára, csináljunk új Holokausztot, égessük el a ****kat, mert nem normálisak... Kelljen rettegniük, mert mindenki elítéli őket, kelljen szégyenkezniük, bújkáljanak, mert bármikor bárki eltaposhatja őket... Igazad van, szuper, ez lenne ám az egészséges társadalom. 
    előzmény:
    Veréna (57)
    2007-10-02  23:03
  16. Torolt_felhasznalo_507014
    Torolt_felhasznalo_507014
    2007. október 2. 23:4261.

    normálisnak.. normálisnak... normálisnak a szexualitásban ugye azt nevezik, ami mindkét fél beleegyezésével, egymás örömére történik.. de nem ez az alapvető topic téma asszem...

    szóval. mint ahogy azt is nehéz elmondani egy gyereknek, hogy anyu és apu még mindig ugyanúgy szeret téged, csak már egymással nem jönnek ki jól. ettől még nem kell az elváltakat rögtön megkövezni.. pedig az is nehéz..

    és az a dolog nyitja, hogy én nem szeretnélek téged meggyőzni, ettől esküszöm nem alszo jobban. én a véleményemet mondtam el, objektív, elképzelhető szituációval.

    értem a te álláspontodat, megértem, miért gondolod így, és elfogadom. de én azt gondolom, hogy egy kisgyereknek nem függ az ijedtségi foka attól, hogy kinek milyét hova dugják. és igen, ezt is gondolom, hogy ha másnap ezt elújságolja az óvónéninek, neki is toleránsan kell viselkednie, és nem leprásnak kezelnie.

    még egy gondolatom van a kérdéssel kapcsolatban: az állatvilágban nem az ember az egyetlen, és nem az utolsó 30 évben, aki homoszexuális kapcsolatokat IS létesít. a kultúrateremtő görögöknél teljesen normális és elfogadott volt. és nem kellett felvonulniuk hozzá.. mert nem volt miért. akkor nem kell tüntetni az elfogadásért, ha van.. és én azt gondolom, a görög egy nagy civilizáció volt. nagyon sokat kaptunk tőlük.

    Szép estét!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_201210 (60)
    2007-10-02  23:20
  17. 2007. október 2. 23:2060.
    erre pl. azt mondhatnám, hogy ugye szokták mondani, hogy ha a 2-3 éves kisgyerek( de lehet akár 4-5 is) meglátja a szeretkező szüleit, akkor nem elzavarni kell, hanem odavenni maguk közé, megnyugtatni (ha esetleg zaklatott lett stb)mindenképpen természetessé tenni a dolgot.

    most gondolj már bele, ha ugyanez a kisgyerek meglátná azt, hogy apuka1 apuka2 fenekében van? akkor ezt is normálisnak kellene tekinteni??

    a válasz ugyebár : NEM!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507014 (56)
    2007-10-02  19:30
  18. 2007. október 2. 23:1659.
    jól beszéltél fehér testvérem
    előzmény:
    Veréna (57)
    2007-10-02  23:03
  19. 2007. október 2. 23:1558.
    egyetértek.
    előzmény:
    Veréna (57)
    2007-10-02  23:03
  20. 2007. október 2. 23:0357.

    Érdekes, a felvetéseimre a reakció mindig a "Miért lenne jobb egy gyerekét verő, veszekedő heteroszexuális szülőpár???" válasz! Miért kell rögtön erre gondolni?? Látjátok, ez a baj, hogy azonnal a veszekedő hetero pár jut eszébe mindenkinek automatikusan. Szerető hetero családok nincsenek szerintetek? Én ugyanis azokra gondoltam...

    Á, feladom...Úgy látom, a média örökös szimpátiapropagandája sokakra már hatott ...sajnálom, hogy máris elérték a hatásukat, és lassan az egészséges hajlamúak lesznek kisebbségben.  Pedig ez lenne a feltétele a népesség növekedésének is, a családok mellett kéne kampányolni, nem a ferde irányba...Egyáltalán érti valaki, miről beszélek?  

    előzmény:
    Anemona86 (55)
    2007-10-02  19:06
  21. Torolt_felhasznalo_507014
    Torolt_felhasznalo_507014
    2007. október 2. 19:3056.
    egyetértek! és ez a két anyu- két apu "vesszőparipa" mindig azt juttatja eszembe, hogy és mi van azzal a gyerekkel, akinek a szülei elváltak, és az anyukájával és nagymamájával él hármasban??? ő homoszexuális lesz??? mert attól hogy szülők, attól nem a gyerek előtt, ahogy előtted sem élik a nemi életüket.. az meg ugye evidencia, hogy egy anya szereti a lányát, és a gyerek ezt látja. tehát akkor mit lát??? SZERETET!!   
    előzmény:
    Anemona86 (55)
    2007-10-02  19:06
  22. 2007. október 2. 19:0655.
    Szerintem meg egy gyereknek SZERETET kell. Nem értem, miért ne lenne jó helyen egy sokat szenvedett, vert, eldobott gyerek egy homoszexuális párnál. Ja, és a szexuális beállítottság NEM tanult viselkedésforma! Ha így lenne, egy heteroszexuális párnak nem lennének meleg gyerekei, és nem indult volna ez a topic.
    előzmény:
    Veréna (53)
    2007-10-02  18:44
  23. Torolt_felhasznalo_698502
    Torolt_felhasznalo_698502
    2007. október 2. 18:5754.
    Hát én speciel akkor bújtam elő, amikor megszülettem. De nem vagyok meleg...
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2007-10-02  16:20
  24. 2007. október 2. 18:4453.

    ne hartagudj, de ez hülyeség. És nem kell személyeskedni. Igen, ha lesz családom, kézenfogom őket és kimegyek az utcára, azt viszont nem szeretném látni -és hidd el, hogy sokan mások sem- hogy két apuci vagy két anyuci visz egy gyereket.

    A gyereknek APA és ANYA kell. Ez a természetes, egészséges a társadalomban, és ameddig a homoszexuálisok túl sokat kívánnak, túl sok jogért ágálnak, addig mindig lesznek ellenkezések. És elnézést, de szerintem ez a természetes. Lehet engem konzervatívnak nevezni, valóban az vagyok, de lehet, hogy csak normális értékrendű?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142298 (14)
    2007-10-02  16:52
  25. Torolt_felhasznalo_665068
    Torolt_felhasznalo_665068
    2007. október 2. 17:4052.

    Ha például, egy konzervativ családi hátterű pasi, külső megfelelés, elvárás miatt, vagy mert még önmaga előtt is igyekszik elnyomni az érzést, hogy a férfiakhoz vonzódik, messzebb megyek, és alibiből vesz feleségül egy nőt.

     És egy olyan nőt vesz feleségül, akinek ez a férfi az első és egyetlen, tehát Number one az életében, a nő szül neki két-három gyereket, és utána derülnek ki a dolgok, vagy elhagyja a feleségét, gyermekeit egy pasiért, akkor lehet, hogy ez a nő eléggé megzakkan, mert a férfiakba (?) vetett bízalma iszonyúan sérül(HET(?)), és felmerülhet benne a gondolat, hogy vajon a gyermeke, gyermekei is örökölhetik, mit mond majd a gyermekeinek, mikor apát sűrűn látják egy másik bácsival, és a kiváncsi gyermekszáj, megkérdezi, hogy "... és mondd csak mamika, most tulajdonképpen itt ki is a néni és ki a bácsi?"

    Szóval nemcsak a mamáknak, anyukáknak, vagy apáknak nehéz feldolgozni "életük értelmének a másságát", hanem a "más" emberek gyermekeinek, -ha vannak,

    És a feleségnek, férjnek is nehéz.

    De mind a két oldalt nézni kell, mert tudatosság kell az emberi kapcsolatokhoz.

    Pl. nem használom fel álcaként egy nő érzelmeit, mert a szüleim kezdenek gyanút fogni,..... , nem "csinálok gyereket", ha már a kapcsolat elött is tisztában vagyok a másságommal, vagy, ha biszekszuális vagyok, akkor ezt közlöm a párommal, persze nem az első rózsaszálnál, a bemutatkozásnál, hanem "időben".

    Szóval az időbeliség( egyszeri, rövid életszakasz kilengése, a ..... házasság elején már tudta magáról az egyén,...... a környezete mind, mind befolyásoló tényező tud lenni.

     

    előzmény:
    Greeneyed (44)
    2007-10-02  17:14

Címlap

top