Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mi a megcsalás?

Torolt_felhasznalo_247186
Torolt_felhasznalo_247186
Létrehozva: 2007. október 20. 10:30
Szerintetek mi számít inkább megcsalásnak?
A plátói érzelmek, az érzelmek nélküli szex, vagy szex és szerelem együtt?
Bonyolult helyzetbe keveredtem a párommal, akivel 25. évünket nyomjuk együtt és eddig harmonikusnak tűnt a házasságunk. Fő bizalmasai voltunk egymásnak, tűzbe tettem volna érte a kezemet, remekül működött a szex is, minden barátnőm irigyelt érte. Persze, tudom, hogy 25 évig nem lehet ugyanazon a hőfokon lobogni, de a kezdeti szerelem és szenvedély legalábbis részemről átalakult egy nyugodtabb mederben folyó szeretetté, tiszteletté és megbecsüléssé, amit iránta éreztem. Nehezen tudnám elképzelni az éetemet nélküle, de osztozkodni ne akarok rajta.
Mitől és mennyi őd alatt áll vissza abizalom? Bár azt sejtem, hogy semmi nem lesz már ugyanolyan, mint volt.
Jól jönnének a tanácsok...
Köszi.
T.
  1. 2008. december 9. 18:39351.

    Attól függ: Ha én cekcelek 1 másik nővel,az nem megcsalás,mert tudom,hogy én nem csalnám meg a párom.

    Viszont ha a nőm flörtölget egy ffivel,akkor ott már biztos van valami!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247186 (1)
    2007-10-20  10:30
  2. Torolt_felhasznalo_247186
    Torolt_felhasznalo_247186
    2008. december 9. 18:37350.

    Igen a 343. hsz--tól kezdődik a topic  felélesztése.

     

     Megígérte, hogy vége lesz, kezdjük újra. Bár ő ettől "leláncolva" érzi magát,  eztán bárkire rsüthetem, hogy veszélyes. (24 évig sose voltam féltékeny!)

    Könnyes összeborulás.

    Pár nap jól telt, aztán a véletlen is a kezemre játszott megint,  megláttam este 10 után futtában egy sms-t.  (Senki nem irogat már olyankor neki!) Mondtam, nézzük meg együtt,  hát a csaj kívánt jó éjt, nem törölte ki a párom a számát, csak átírta leleményesen. 

    Na, ekkor a második biliborogatás jött.

    Mondtam (mit mondtam, üvöltöttem) neki, hogy szép  kis pár lennétek, egyformán tudtok hazudni, rohadjatok meg együtt, stb. srb.

    Elbújt bennem a kulturlény! Jó mélyre, ennyi disznóség elviselés után. 

     

    előzmény:
    zsufév69 (348)
    2008-12-09  18:31
  3. Torolt_felhasznalo_247186
    Torolt_felhasznalo_247186
    2008. december 9. 18:31349.

    Először  szóba se akart állni velem, aztán nagyon "segítőkésznek" mutatkozott, hogy ha a párom nem kommunikatív, akkor majd ő beszél vele. Ez a kettőnk ügye (ebben speciel igaza van).

    Kiderült, hogy az én drágám tavaly októberben cseszett megmondani, hogy otthon kidőlt a bili, és ugyanúgy folytatta a kisded játékait, mint annak előtte, csak épp óvatosabb lett.

    És volt pofája hosszú hónapokon át engem hibáztatni mindenért! 

    A csajtól üres és ártatlan tiltakozást kaptam, ja és kiderült, hogy a férjem "zaklatja"- mondta. Na, ezen úgy kiakadtam, hogy hamarjában nem jutott esezbe megkérdezin, hogy akkor ő (a csaj) miért hívja és miért ír neki sms-t????? 

    Este már úgy jött haza a párom, hogy tudta, hogy beszéltem a csajjal.  Leültünk megbeszélni, de neki valahogy sehogyse akarózott a csajról lemondani, én meg kijelentettem, hogy nem osztozkodom.

    Ha a csaj kell, menjen hozzá, legyenek boldogok. Nagy nehezen megígérte, hogy véget vet a kapcsolatának. 

    Másnap felhívott a csaj, hogy mire mentünk a férjemmel, bizonygatta, hogy neki már teher az egész dolog, jobb lenne, ha véget érne, na nála csak én  akartam ezt jobban. 

     (Van a történetben még egy halálkanyar, amit diszkrécióból itt nem részletezhetek, de biztos forrásból tudtam meg olyan részleteket a két szerelmesről, hogy kiakadtam, mint az ingaóra: bérelt lakás, kiránduláskor tervezett (de meghiúsult) véletlen összefutás,  szex-chatelés, közös programok, olyankor, amikor én vidéki, vagy külföldi útról tudtam, stb.)

    És még mondja valaki, hogy nem létezik női megérzés! 

    Hát persze, hogy emiatt nem tudtam én ellazulni és az energiáimat a kapcsolatnuk újrafelépítésére fordítani!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247186 (1)
    2007-10-20  10:30
  4. 2008. december 9. 18:31348.
    És válaszolt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247186 (346)
    2008-12-09  18:19
  5. 2008. december 9. 18:20347.

    nálam már az is megcsalás ha a pasi más nőre néz

     

    na nem ez vicc volt.................a megcsalás fejbe kezdődik, de ezt mivel nem vagyok gondolatolvasó nem biztos hogy érzékelem,..............már csak akkor mikor fizikai formát ölt / pl. félrekefélés / bár akkor sem biztos

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247186 (1)
    2007-10-20  10:30
  6. Torolt_felhasznalo_247186
    Torolt_felhasznalo_247186
    2008. december 9. 18:19346.

    Örült a telefonnak.

    Pár nappal később egyik reggel a kocsiban megkérdeztem, hogy kiismerte-e már a telóját, és a kezembe vettem, elkezdtem nyomkodni, és majd' eldobtam az agyam, mikor megláttam hogy kölcsönösen  vannak a csajjal kimenő-bejövő hívások, és sms-ek.

    Na, akkor aztán ráborítottam a szart, de nyakig. 

    Persze próbálta ő magyarázni, hogy csak a névnapja körül vették fel a kapcsolatot, de én nem hittem el. 

    Egy merész indíttatásból gondoltam, ha a páromtól nem tudok meg semmit, majd felhívon a csajt.

    Reggel nem vette fel, csak déltájban.

    Megkérdzetem, hogy meddig akarják még et játszani, mert a mi házasságunk már romokban van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247186 (1)
    2007-10-20  10:30
  7. 2008. december 9. 18:15345.
    Most már érdekel a végkifejlet....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247186 (1)
    2007-10-20  10:30
  8. Torolt_felhasznalo_247186
    Torolt_felhasznalo_247186
    2008. december 9. 18:13344.

    Így csináltuk végig a lányunk szalagavatóját, a karácsonyt, szilvesztert, név- és szülinapokat, ballagást, terveztük a nyaralást.

    Én rendszeresen elbizonytalanodtam, ő kihasználta és engem okolt. 

    Névnapja jött (június), gondoltam,egy mobilteló jó ajándék lesz, tán azt is bizonyítja, hogy már ne haragszom a telefonra. Így hát azt kapott. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247186 (1)
    2007-10-20  10:30
  9. Torolt_felhasznalo_247186
    Torolt_felhasznalo_247186
    2008. december 9. 18:11343.

    Tavaly októberben néztem bele a mobiljába, amit sose tettem addig. (Hisz ha tettem volna, hamarabb rájövök, hogy hülyének vagyok nézve!)

    Az ígérte, megszakítja vele a kapcsolatot, de teljes hírzárlatot rendelt el róla, nem kérdezhettem, és nem hozhattam szóba. 

    Közben eljött a 25. évfordulója az első randinknak, amit simán elfelejtett, holott korábban MINDEN ÉVBEN  meggratulált és kaptam virágot, vagy más apróságot.  (Apropó, holnap lesz a 26. évforduló, de számomra az tavaly óta már nem ünnep.)

    Teltek-múltak a hetek-hónapok. Ideig-óráig működtünk, aztán vmi megmagyarázhatatlan nyomasztó érzés mindig leterített, kételkedtem benne, nem éreztem, hogy igazán figyel rám, belepunnyadt a helyzetbe, kiszolgáltatva éreztem magam a hangulatainak. Ha ő jókedvű vol, én is, ha ő nyomott volt, azt hittem miattam, mint azok a golyók, amik egymást lökdösik, aztán eltávolodnak egymástól. Rengeteg könnyet hullajtottam, ő pedig elkezdett ellentámadásba lenüldni: én vagyok az oka, hogy nem lábalunk ki. Én rángatom vissza magamat a pocsék hangulatba. Ő mindent elkövet, de én folyton "keresztre akarom feszíteni" (ő szavai) azért, amit tett, "sarokba szorítom" (zokogással???), ő "megfeszül", stb.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247186 (1)
    2007-10-20  10:30
  10. Torolt_felhasznalo_247186
    Torolt_felhasznalo_247186
    2008. december 9. 18:00342.

    Kíváncsiságból benéztem, hogy írt-e még vki később a topicomhoz.

    Láttam, hogy igen, és más is küzd ezzel a problémával.

    Nos, most, hogy eltelt több mint egy év a megcsalás kiderülése óta, összefoglalnám az eltelt időt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. május 28. 06:22341.
    10 parancsolat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_352631 (336)
    2008-05-27  02:31
  12. Torolt_felhasznalo_352631
    Torolt_felhasznalo_352631
    2008. május 28. 01:19340.

    Ismersz Te  engem....???  Honnan  tudod,  hogy nem ugy elek,  mint  ami  a  meggyozodesem???

     

     

    Na,  mindegy,   ne  is  valaszoljal.

    ennek  a  forumnak  ugyis  vege.

     

    Eljen  mindenki  a  lekismerete  szerint.

    előzmény:
    tarka* (339)
    2008-05-27  09:25
  13. 2008. május 27. 09:25339.
    Ez így van : most jelest kapsz.
    De : gyakolatból megbuksz minden nap
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_352631 (336)
    2008-05-27  02:31
  14. 2008. május 27. 09:17338.
    ez az !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_352631 (336)
    2008-05-27  02:31
  15. 2008. május 27. 03:06337.
    ez igy van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_352631 (336)
    2008-05-27  02:31
  16. Torolt_felhasznalo_352631
    Torolt_felhasznalo_352631
    2008. május 27. 02:31336.

    minden HAZUGSAG  egy (meg)csalas!!!!!

    Gondolatban,  szoban  es  cselekedetben

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247186 (1)
    2007-10-20  10:30
  17. Torolt_felhasznalo_435100
    Torolt_felhasznalo_435100
    2008. május 27. 02:25335.
    hogy te milyen ××××× vagy xDDDD
    előzmény:
    23 (289)
    2007-10-21  19:38
  18. 2008. május 4. 20:30334.

    Abban egyetértünk, hogy nem stimmel vmi. Szerintem már nem szeret, kihűlt a dolog, leginkább a barátjának tekint. De ezt még ő sem látja be, nem akar szakítani (pénteken megvolt a lehetősége, nem élt vele).

    Nem tudom mi lehet a gond, a szimpla stressz erre már nem lehet válasz....

    Voltak beszélgetések, legutóbb pénteken-szombaton...úgy tűnik, most végre megértette, mi a helyzet...még pár hetet adok a dolognak, mert én szeretem őt.... 

    előzmény:
    kinekmindegy (332)
    2008-05-03  15:42
  19. 2008. május 3. 21:31333.

    Ez személyfüggő.Én nem fogom szigorúan. Mndeki arra megy amerre akar, azzal csókolózik vagy...játszik papás-mamást,akivel akar, a pasika is meg én is.

    Az együtt töltött idő, az lgyen jó, hogy azon kívül félre...az nem számít,én is megteszem ha elkap a gépszíj.

    Árulásnak az számít, ha a pasas kidumálja a szexuális életünket idegeneknek, hátam mögött duruzsol másoknak erről, legyen ez akár jó agy rosszindulatú duruzsolás:nem bírom a diszkréció megszegését.

    Én sem beszélem ki ilyen privi dolgaimat senkinek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247186 (1)
    2007-10-20  10:30
  20. 2008. május 3. 15:42332.

    Én a magam negyven felé éveivel és hasonló korú barátnők tapasztalatával azt mondom Neked, nem stimmel valami.

     

    Nem idegesítelek vele tovább, de ha a belső kapcsolatotok olyan erős, mint ahogy írtad, akkor viszont egészségügyi a dolog.

    1. a férfiasságával gond van és szégyenli, stb

    2.. valamilyen nemibetegséget kapkodott be (nem mindíg kell ahhoz félredugni).

    3. -ezzel megsértelek talán, de gondold végig- mostanra jön rá, hogy ő inkább a fiúkat szereti. Ne utasítsd el, priviztem sokáig itt valakivel, akivel ez megtörtént. És az ő házasságában is a kapcsolatuk rendben volt, emberileg tökéletesek, és két gyerek után végül a férj feladta az önmagával való küzdelmet, és beismerte, valójában a férfiakhoz vonzódik és vonzódott mindíg... 

     

    Szerintem az első. No mindegy. Nem macerállak tovább. Van nekem is elég bajom, azzal foglalkozzam.

    előzmény:
    Nyuszmák (331)
    2008-05-01  09:18
  21. 2008. május 1. 09:18331.

    Szia Kinekmindegy!

     Van egy topicom, abban már részletesen boncolgattam....tuti biztos, hogy nem csal meg, lehetősége sem lenne rá....

    Nem vagyunk házasok, csak együtt élünk, kb 1 éve. A kapcsolatunk majdnem 7 éve tart. Ő a harmincas évei közepén jár, én a húszas éveim közepén....szóval elég fiatalok vagyunk.

    Beszélgettünk erről....mondtam neki, hogy nekem nem jó, hogy majd' fél éve nem volt semmi....tudod mit mondott? Hogy őt most nem érdekli a szex és mivel amúgy nagyon jól megvagyunk, lelki társak vagyunk stb, keressek magamnak vkit a szexre...ergó még szinte engedélyt is adott rá....

    Én még ilyen pasiról nem hallottam.... 

    előzmény:
    kinekmindegy (330)
    2008-04-30  21:39
  22. 2008. Április 30. 21:39330.

    Szia, Nyuszmák. Nem megcsalás lenne elsősorban, hanem ostobaság. Nem tudom mennyi ideje vagy házas, volt-e előtte több tartós kapcsolatod, de olyan férj nem létezik, aki csak úgy kigyógyul a szexből... Nem akarlak elkeserTeni, de Téged is frankón hülyére vesznek.

    Ha másik pasit akarsz, az egy dolog, de legalább tudjál róla, a férjednek is van már, csak még nem mer lelépni. És most örüljek én hülye liba, hogy az enyém csak kefélni jár másfelé (vagy járt).

     

    Ezeknek a fejében is sperma van, ne gondold, hogy szentéletű lett hirtelen.  

     

    Amúgy én kirúgnám és utána nyitnék, már csak azért se előtte.

     

    Ezzel csak azt akartam mondani, légy észen, mert egyszer csak azon kapod magad, hogy már mindenki körbesajnál titokban... 

    előzmény:
    Nyuszmák (329)
    2008-04-30  19:56
  23. 2008. Április 30. 19:56329.

    Sziasztok!

    Szerintetek az megcsalásnak számít, ha a párom már fél éve nem nyúl hozzám, nem érdekli a szex és azt mondta, keressek magamnak valakit erre (bár szerintem nem gondolta komolyan)???

    Nőből vagyok, nem hiszem hogy tudnék érzelmek nélkül szexelni mással...nem fél, hogy beleszeretek vki másba? Vagy talán pont ezt akarja?

     

    Szóval megcsalás lenne, ha én szeretőt tartanék mellette??? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_228209
    Torolt_felhasznalo_228209
    2008. Április 30. 19:21328.

    Hát ez elég szar lehet. Én aztán tuti megmondanám, hogy hvá dugja a virágot, bon-bont, meg egyáltalán a kedveskedését!

    Nem tudom, mióta viselkedik így, bár gondolom előtte sem volt az őszinteség és a hűség mintaképe. Egy ember nem változik meg egy csapásra, "kutyából nem lesz szalonna" - ez pozitív és negatív irányban is értendő. Én már az első kis titkolásos akciónál léptem volna, de én ilyen vagyok. Olyan férfit választottam magam mellé, aki az első perctől elmond nekem mindent, nem kertel és nem habozik. Sokszor bizony kegyetlenül őszinte mindenben. Azt is rögtön észreveszi, ha én nem akarok neki valamit elmondani, ha apróság is az.

    De ezt hagyjuk, ez az én értékrendem. Látom magam körül, mások hogy élnek, és hát sokszor elborzaszt, emberek mit el nem tűrnek a másiktól. Tudom, hogy sok körülményt kell számba venni, de én biztos arra koncentrálnék, hogy miképp oldjam meg az életemet egyedül (esetleg gyerekkel is), és nem kifogásokat keresnék és sajnálnám magam, hogy velem ez történt. Sajna ez tényleg mindennapos dolog, én sem dugom homokba a fejem, mondván, ez velem nem történhet. Lehet hogy bizalmatlanságnak tűnik (pedig nem az), de én bizony naponta eljátszom a gondolattal, hogy hasonló esetben hogyan oldanám meg az életemet ezentúl egyedül (anyagilag és egyéb vonatkozásban is).

    Szóval, nem tudom, milyen "taszításra" vársz, ezt biztos nem adhatom meg neked, az életedről saját magadnak egyedül kell döntened (ezt már említettem szerintem).

     

    Minden jót, és írj ám, ha van mit megosztanod!

    Üdv

    előzmény:
    kinekmindegy (327)
    2008-04-29  14:25
  25. 2008. Április 29. 14:25327.

    Jó Veled beszélgetni, mert tényleg nem tanácsot adsz, nekem is inkább kibeszélni kell magam azt hiszem.

     

    Sajnos épp ez a gond, hogy akivel ezt megosztottam, barátnőm, az 100 km-re lakik. Amikor már nagyon pattanásig vagyok, akkor felhívom, elkezdek neki hétköznapi dologról beszélni, aztán kicsit panaszkodok. 

    Sose voltam az a típus, aki mással akarja megoldatni a kínjait, nyavajogni se szeretek. De ez a helyzet olyan, mint amikor a kutya körbe-körbe tekereg és a saját farkát harapja.

     

    Mint ahogy írtam az első megszólalásban is, napok óta nagyon megkülönböztetetten kedves a férjem. Mint egy amorózó... Irtó nagy szar lehet a palacsintában, amit takargat azóta, hogy Borival összefutottunk.

    Mint írtam, nem kétséges, hogy volt ott valami, ha nagyon akarnám meg akarnám mogyorózni a drágámat, lehetne.

    Az a szar ebben a megcsalásdiban, hogy hiába hozza le a csillagokat most már az égről, ki ad nekem garanciát arra, hogy kapuzárási időszakban meg akkor és azért nem fog más után nézni? Senki.

     

    Csontig őszinte pedig nem mer lenni, nem tud és mivel eddig is taktikázott, nem hiszem hogy képes lenne rá.

    Bizonyos körülmények között még megbocsátható lenne, ami történt, de nem olyan alapon, hogy csak azt és annyit ismer be, amiről tudja, hogy tudom...

     

    Mindenki megingatható, biztos hogy én is. Nem gondolom már -  mint 20 éve - hogy csak igen vagy csak nem létezik, hogy minden fekete vagy fehér...

    De mire mindezeket végiggondolom és azt is amit eddig tapasztaltam, valójában már csak lehetőségre várok, és egy utolsó taszításra, hogy elmenjek.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228209 (326)
    2008-04-28  16:15

Címlap

top