Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pilonidalis cysta ???

joanne2000
Létrehozva: 2007. november 21. 11:16

Sziasztok!

A páromnak tályog nélküli pilonidalis cystája van. Kb. 2 hónapja. (van aki sinus pilonidalisnak ismeri)

Kérem, akit kezeltek hasonlóval, informáljon!

A sebész azt mondta meg kell műteni, mert csak így múlhat el. Viszont sok helyen azt olvastam így is visszatérhet.

A bőrgyógyászunk eddig heti 2x kitisztította, szerinte nem kell műtét. Elmúlt, 3 hétig szinte semmi nem volt, most viszon újra előjött neki.

Jövő hétre van kiírva a műtétre. Nem tudja elmenjen-e, mert azért ez mégiscsak műtéti beavatkozás és lehet, hogy ettől megint újra kiújúlhat. Vagy csak járjon tisztításra a bőrdokihoz és majd csak elmúlik?

Bármilyen infót szívesen veszünk.

Köszönöm!!!!

  1. 2015. február 11. 23:34601.

    Sziasztok! Én mindenképp tudom ajánlani a CO2-es eljárást, a Doktor Úr nagyon rendes, mindent elmond, és nagyon segítőkész. Mivel én 220km-ről mentem, kért tőlem e-mailben képet az akkori állapotokról (még nem gyógyult be a feltárási sebem), és utána mondta, hogy menjek, megcsinálja.


    Bementem, elmondta mi fog történni, felfeküdtem az asztalra, kaptam érzéstelenítőt, kiszedte a szőrt ami okozta, lézerrel valahogy kiégette ami nem odavaló, és végül a sipolyjáraton áthúzott valami spéci gézt, amit egy hét múlva vett ki. Nekem nem kellett vágnia, mert még az előző műtét sebe nyitva volt, és azon jött ki a géz egyik fele, a másik fele a kis fekete lyukon át ami erre a nyavalyára elsőként utal. Ha nem lett volna nyitva a seb, akkor kb 1-2 centis vágást csinál, vagy még annyit sem. Ennyi volt, műtét után mentem a dolgomra, semmi fájdalom. Az egy hét amíg bent van a géz az kicsit kellemetlen, mert viszket, meg néha fájt kicsit, de elenyésző. Azóta eltelt kb 1 hónap, a 2. hét vége felé már szinte begyógyult teljesen, csak nálam szerintem lassította a folyamatot, hogy a feltárási sebem akkor már 2 hónapos volt, ettől lassabban gyógyult a bőrfelszín, de mostanra az is teljesen összeforrt.  Amíg bent van a géz addig kell rá fedőkötés, miután kivette csak sebhintőport kell rá tenni, meg nekem adott valami filc szerű antibakteriális anyagot, de annak is inkább a szárazon tartás volt a célja, ezt 1-2 naponta csak odatenni és kész. 


    Szóval merem ajánlani bárkinek, szerintem nagyon megéri, nem fáj, nem kell feküdni, lehet vezetni, dolgozni mindent. Azóta tünetmentes vagyok, nincs púp, nem váladékozik, nem fáj ha sokat ülök akkor sem. Egyetlen panaszom, hogy a feltárási seb sebhelye viszket, de annak nincs köze a CO2-es eljáráshoz. Ó, és ha úgy érzem egy telefon és a megbeszélt időpontban megnézi majd a Doktor Úr, hogy mi a helyzet, kiújult-e. De szerintem nem. Ha valaki szeretné az elérhetőséget, a lengyel.eva17@gmail.com email címre írjon nyugodtan. Jobbulást mindenkinek. 

  2. 2015. február 4. 19:43600.

    Persze írok! Mikor megműtöttek akkor összevarrták de 3nap után kiszedték a varratokat mert nem állta a seb... Nagyon nem örülnék még egy műtétnek... olvasok itt sokféle műtéti eljárás engem epidurálisan érzéstelenítettek meg műtét közben kaptam 3 altató injekciót meg 4nyuktató injekciót a kanülbe meg valamilyen gázt nyomtak az arcomba.. nagyon jó volt teljesen kiütöttek semmire nem emlékszem a műtétből... de ami utána jött azt nem kívánom még az ellenségemnek sem... 1hétig rosszul voltam az epi miatt... úgyhogy ha még1 műtétre kerülne sor megpróbálom megüzletelni h altassanak. Igaz az elsőnél nem mentek bele mert állítólag az kockázatos nem tudnak altatni... nem tudom..

    előzmény:
    tutujka (599)
    2015-02-04  18:16
  3. 2015. február 4. 18:16599.

    Én is kaptam a dicséreteket, szépen gyógyul, mi egyéb... még 5 hónaposan is. :-) Aztán látod... fel a fejjel, azért mutasd meg a dokinak! Aztán számolj be róla!

    előzmény:
    Mexike1989 (598)
    2015-02-04  17:02
  4. 2015. február 4. 17:02598.

    Hmm akkor rám is újból műtét vár... Azt hittem hamar túl leszek rajta a doki annyira dícsérgette,hogy milyen szépen töltődik a seb felfelé de valahogy megállt a gyógyulásban!

    előzmény:
    tutujka (597)
    2015-02-04  16:57
  5. 2015. február 4. 16:57597.

    Szia Mexike1989!


    Én ma voltam a dokinál, lassan egy éve műtöttek és még mindig nem gyógyult be, szóval rám vár a következő... Nem akarlak elkeseríteni de orvosom szerint a statisztika az, hogy  2-3 hónap alatt be kell gyógyulnia, ha komoly méretű darabot szedtek ki akkor is max. 4 hónap és be kell gyógyulnia.... ha ez nem történt meg akkor annak az az oka, hogy szőr maradt bent, vagy baktérium és a genny szabadul ki a lyukon, ez gennyes vér főleg, ezáltal nem is fog bezáródni, ha záródik is előbb utóbb utat tőr magának... Én most hezitálok, hogy mi legyen rendes nagy műtét kimetszéssel, vagy kispisti és Hanah által kipróbált co2, sajnos ők még nem jeleztek, hogy milyen sikerrel jártak ezzel az új megoldással, viszont információim szerint rövid felépülési idővel jár, és hatásos...


    Kitartás!

    előzmény:
    Mexike1989 (596)
    2015-02-04  12:13
  6. 2015. február 4. 12:13596.

    Sziasztok! Nem tudom ki,hogy van vele,de engem szeptemberbe műtöttek és még a mai napig ott van egy lyuk jön belőle váladék! Szerintetek normális ez!? Várható újabb műtét!? Menjek vissza a dokimhoz,hogy még mindig nem forrt össze vagy legyek türelmes és össze fog egy idő után!? Tavaly októberbe kérdeztem a dokimtól akkor még kötözésre jártam,hogy kb mikor fog összeforrni akkor azt mondta nekem hámosodással együtt kb 1 hónap! Nah azóta nem 1 hónap telt el!?

    előzmény:
    gonzolos (594)
    2015-01-30  15:47
  7. 2015. január 31. 12:37595.

    Úgy néz ki, hogy nálam rendbe jött a dolog. A szétnyílás után megszűnt a váladékozás, meg teljesen begyógyult a sebem, apró lyuk se maradt utánna, csak egy nagyon szűk fehér heg jelzi a helyét. Ülni, háton feküdni, mindent tudok már csinálni és egy hónapja a kellemetlen érzés is elmúlt, ha sokat ültem, addig nem nagyon szerette. Annyiban változtattam a dolgon, ha sokat ülök, teszek a székre egy párnát és úgy ülök rá, hogy a súlyom ne nehezedjen arra a területre, nem mintha érzékeny lenne, csak biztos, ami biztos :)


    Körülbelül 3 és fél hónap kellett, amíg teljesen begyógyult a seb, meg utánna pár hét és már egyáltalán nem éreztem autóvezetésnél sem...


    Sokat nem foglalkoztam vele az utóbbi hetekben már, nagyon remélem, meg szerintem úgy is néz ki, hogy rendeződött a dolog, optimista is vagyok ezzel kapcsolatban :)


    Kitartást és gyógyulást kívánok mindenkinek!


    Ja egy ötlet: amikor szétnyílt nekem eldurrant az agyam és szó szerint naponta többször teleöntöztem Betadine-al a sebet, nem érdemes sajnálni tőle szerintem.


     

    előzmény:
    tutujka (593)
    2015-01-27  21:30
  8. 2015. január 30. 15:47594.

    Hali! Zárva kezelték nekem, harmadik műtétre ígérték, hogy akkor nyitva marad, hátha így nem újul ki. Harmadikra már nem mentem, mert elmúlt, persze csak látszólag. Fél év múlva újra begyulladt, de pár nap alatt nekem kifolyik/visszahúzódik. A mennyiség olyan minimális, hogy ilyenkor kötözni sem kell. Szóval eszem ágában sincsen újraműttetni, nem fogom újra kötözgetni. Mert most ebben az állapotban nem kell. Szóval most ugyanott vagyok mint két éve, megvan a sipolyjárat, viszont a hátsóm az csámpás a két vagdosás és összevarrás miatt.

  9. 2015. január 27. 21:30593.

    Nálam az egész február elején kezdődött, elsőnek csak enyhe fájdalom, majd jött a púp, majd két napra rá a láz, az elviselhetetlen fájdalom és végül két sipolyon keresztül egy éjszaka alatt távozott a folyadék... a folyadékot meglátva egyből mentem a kórházba az ügyeletre, ahol a doktor javaslatára még aznap megműtöttek. Nem mondom nem volt semmi, kórházban korábban csak röntgenen voltam, érdekes élmény volt... :-) 3 napot töltöttem a kórházban, a műtét után aznap már nem mozdulhattam, remegtem mint a kocsonya, a fagyasztásnak köszönhetően, fájdalomcsillapítókkal egész jól elvoltam, viszont másnap a lábra állásnál azért "beszartam" a fájdalomtól. :-))) ahogy húzódott a nyitott sebem, ja igen, nyitva hagyták, örültem is, mert közben olvastam a fórumot, hogy ez állítólag tutibb megoldás... ezután én otthon kötöztem magam, első két hétben naponta kétszer, és kamillás ülőfürdőket is vettem naponta, biztos ami biztos. Az első hét fájdalmas volt, a második hét csak kellemetlen, utána már az ember hozzászokott a kis fájdalomhoz, nem volt gond, a gond inkább kötözéssel volt, meg a nagy odafigyeléssel, kifejezetten zavart, hogy egy ekkora sebbel ennyit kell törődni, odafigyelni! Voltam pár viziten közben, havi szinten, ahol mindig annyit mondtak, hogy szép a seb, gyógyul, legutóbb júliusban voltam bent akkor annyit mondtak, hogy hát már be kellett volna gyógyulnia a sebnek, ezért akkor kaptam bórsavat. Gondoltam magamban biztos a sok mozgás, guggolás miatt gyógyul lassan... :-) ezután nem guggoltam, még jobban odafigyeltem a sebemre, de most már lassan egy éve eltelt a műtét óta, és még mindig van egy parányi seb, ami azért szokott vérezni-gennyezni... :-( Most már azt feltételezem, hogy ez nem a seb félszakadása miatt keletkezik, hanem bizony, fertőződés, újra kiújult és a kis seben keresztül távozik a fertőzött folyadék... :-(


    M985: te hogy állsz, voltál végül orvosnál? drukkolok!


    gonzolos: neked nyitva hagyták mindkét alkalommal a sebet? beletörődsz, hogy egy plusz lyuk marad a seggeden?:-)) mindennap kötözés életed végéig? CO2 megoldáson nem gondolkodtál?


    up: gennyes lé, viszketés van itt is,  akkor tuti, hogy számíthatok egy új műtétre? picsába!

    előzmény:
    joanne2000 (1)
    2007-11-21  11:16
  10. 2015. január 19. 22:50592.

    Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy a barátnőmnek a fenekének a vonalánál (a végbél nyílástól felfele kb. 5 centire) van egy lyuk! :/ Lehetséges, hogy ez az a betegség? Nem vettem észre, hogy kifakadt volna vagy bármi.. Csak van ott egy ilyen bemélyedés szerű lyuk! :/ 

  11. 2015. január 15. 16:31591.

    Sziasztok! Hátha valakit megmenthetek egy csúnya műtéttől. Ma voltam ezen a CO2 lézeres kezelésen. Egyáltalán nem fájt, csak az érzéstelenítő injekciót éreztem, utána szinte semmit, azóta elmúlt az érzéstelenítő hatása, kicsit fáj, meg viszket, de simán kibírható. Egy hét múlva lesz egy kontroll, és annyi. Azt mondta az orvos, hogy eddig emlékei szerint két betegének kellet másodszor megcsinálnia a kezelést. Nekem kb fél óra volt az egész, vágás elvileg nincs, csak áthúzott a két járat között valami spéci kötszert, aminek egy hétig bent kell lennie, hogy minimalizálja a kiújulás esélyét. Ó igen, és kiszedte az egészet okozó szőrszálakat. Persze nem 100% hogy végleg elmúlik, de szerintem egy próbát mindenképp megér. Sopronban megtalálható, és Dr. Lovas Tamás néven lehet keresni, a kereső elvileg kidobja az elérhetőségét. Jobbulást mindenkinek. 

  12. 2015. január 7. 22:42590.

    Sziasztok! Lenne hozzátok egy olyan kérdésem, ami a betegséghez kapcsolódik, de nem egészen arról szól. Szóval, korábban írtam, hogy nálam is előjött, tályog, feltáróműtét. Most tartok 1,5 hónapnál, és még 2 hét, mire begyógyul. Közölték, hogy meg kéne műteni megint, és annak a gyógyulása lenne 2 hónap. Tekintve, hogy a tályogra egy hónapot mondtak, ezért én inkább számolnék 4 hónap gyógyulással. Altatóorvossal való konzultálás, vizsgálatok stb a műtét előtt minimum egy hónap lenne, tehát összességében 7 hónapról beszélünk, ami alatt nagy jóindulattal össze vissza kb hármat lehetne dolgozni, legalábbis erősen kétlem, hogy bármelyik munkahely elnézné, hogy naponta-kétnaponta kötözésre rohangálok, és 2 órákat várakozok egy 5 perces valamire. Kérdésem a következő, hogyan lehet több mint fél évet kihúzni úgy, hogy az ember nem tud dolgozni?! Esetemben még bonyolítja a dolgot, hogy még nincs is munkahelyem, ugyanis akkor jött a betegség, amikor elkezdtem állást keresni (nemrég költöztem, és először a jogsit akartam befejezni, ami nem sikerült, mert vizsga előtt 18 órával műtöttek...) Volt némi félretett pénzem, de albérlet mellett, nulla keresettel nem tudom mi lenne velem. Szóval ez nekem nem fér a fejembe, és az orvosok meg olyan lazán dobálóznak a 3-4 hónap gyógyulási idővel, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Egyébként én meg fogok próbálkozni a CO2 lézeres dologgal, remélem sikerül, ugyanis az orvos szerint, ő pont azért kezdte el alkalmazni ezt a technikát, mert a műtét után egyből lehet dolgozni, mert nem fáj, nem kell kötözni stb. Kíváncsian várom, hogy használ-e, illetve hogy igaz-e ez a kijelentése. 

  13. 2014. december 14. 12:17589.

    Sziasztok!

    Sajnos engem is megtalált ez a betegség...


    Néhány éve az egyik ismerősömnek is ugyanilyen baja volt,de őt háromszor műtötték,mire teljesen sikerült "kitakarítani". Neki tályogos volt,kb. tojás nagyságú. Tartottam tőle hogy nekem is ilyen szenvedést kell majd átélnem a műtét után. A diagnosztizálás után közölték hogy tályog nélküli. Szerencsére sosem volt begyulladva,ezért bizakodtam benne hogy nem lesz nagy a vágás,és begyógyul.
    Nos,10 napja műtöttek altatásban,és összevarrták,a sebet,kb. 3 centis a varrat.Két napig drain cső lógott belőlem,vákumos tartállyal,de a második nap már nem jött belőle semmi.Csütörtökön műtöttek,szombaton már jöhettem haza. Kétszer voltam kontrollon azóta,és úgy néz ki hogy jó lesz,mivel nincs gyulladva,és nem jön belőle semmi. Doki pedig jól meg is nyomkodta a biztonság kedvéért :)
    Fájni sem fáj,nem is lüktet,nem is piros,szóval semmi baja szerencsére. Van hogy totál nem is érzem hogy bármit is csináltak volna velem.


    Bizakodok nagyon hogy maradjon is így,és gyógyuljon meg. :)

    Aki pedig még nem szánta rá magát,az ne várja meg míg eldurvul!

  14. 2014. december 9. 22:40588.

    Szia! Engem 1,5 hete műtöttek tályoggal, ugyanez a betegség, csak nekem elsőre nem vették észre, félrekezeltek, és lett belőle egy szép nagy tályog. Én azt tudom mondani, hogy ha nincs begyulladva, nincs tályog, és még viszonylag friss a dolog, akkor érdemes lenne elmenni megműttetni. Nekem 5 nap leforgása alatt négyszeresére nőtt a tályog, amikor elmentem vele először orvoshoz még csak borsónyi kis púp volt, ami fájt. Amikor műtöttek akkor azt írták a kórlapomra hogy "csecsemőtenyérnyi". Nekem így 5 centis vágásom lett, meg ugyanilyen mély, és imádkozunk a Doktornővel, hogy bezáródjon a fisztula járat, és akkor nem kell újabb műtét. Ha első körben észreveszik, akkor 1-2 centis vágással megúszom. Ja, és iszonyatosan fáj ha tályog lesz belőle, én 3 napig végigsírtam az éjszakát, mire kifakadt kicsit, ekkor jöttem rá, hogy nem csonthártyagyulladásom van... Egyébként van esély, hogy elmúljon egy időre, nekem is nyár elején kezdődött, csak akkor még nem tudtam, hogy mi ez, volt egy teljesen tünetmentes időszakom, és három hete durvult el a dolog. Én ha most választhatnék, akkor inkább választottam volna az akkor műtétet a kis borsó méretűvel, mint azt a tortúrát amivel a sima lidokainos feltárás, meg az azóta naponta történő kötözés jár. Nálam bizakodó a Doktornő, azt mondja szépen javul, de még mindig nem tudja megmondani, hogy kell-e újabb műtét. Bátyámat 4-szer műtötték ezzel, tályog, aztán tályog nélkül, tályog, ismét nélkül. Neki két centis vágása volt, 2 hét alatt meggyógyult, és bár kiújult, neki idegi alapon jött ki mindig. Ő most már évek óta rendben van. Remélem tudtam valamit segíteni, bár tudom nem festettem túl fényes képet a dologról, de jobb tudni, mint tudatlanul elmenni. A kedves párodnak még nagyobb esélye van, hogy egy műtéttel megússza, mint nekem, tályog nélkül szépen ki lehet pucolni a területet, nincs gyulladásban, nem váladékozik, nincs tele bacival stb stb. Jobbulást :)

    előzmény:
    joanne2000 (1)
    2007-11-21  11:16
  15. 2014. december 5. 09:12587.

    Sziasztok! :) Rég jártam erre, de gondoltam leírom az én történetemet, hogy bíztassalak titeket! Tudom milyen elkeserítő, fájdalmas...De kitartás!! :) Nálam 2011-ben kezdődött ez a betegség. Iszonyatosan fájt, nagyon begyulladt,kb 4 napig tűrtem, majd a kórház következett.Altatásban feltárták, kitisztították, és minden nap mentem kötözésre.Természetesen nyitva hagyták a sebet. Szépen helyre jött, nem is fájt, de a dokim közölte, hogy kell még egy műtét.Mégpedig azért, hogy kimetszék az adott részt.Ez meg is történt (kb 1,5cm mély 5 cm hosszú), és a sebet ekkor bezárták. Nekem azóta semmi gondom nincs vele! :) Pedig a dokim is felkészített, hogy ez bizony kiújul, begyullad....stb. Majd mikor látta, hogy tutira meggyógyultam, közölte hogy nagyon boldog ő is, mivel a teljes gyógyulásra kb 5% esély.A kötözéshez én speckó kötszert használtam, ezüstel kombinált, méretre vágott. Próbŕljátok meg beszerezni, szerintem sokat segített.Patikába vettem itt Bp-en. Na és persze Betadint. Szóval van esély a gyógyulásra!! :) 

  16. 2014. december 1. 23:50586.

    Sziasztok! Engem tegnap este 10-kor műtöttek tályoggal, holnap megyek a második kötözésre, mert még annyira váladékozik, hogy naponta szükséges. Eddig azzal "biztat" a doktornő, hogy kb egy hónap mire ez meggyógyul, hát ennek így karácsony előtt felettébb örülök. Érdeklődnék, hogy van-e köztetek olyan, akinek elég volt a tályog feltárása, tisztulása, és nem lett belőle sipoly?


    Eléggé el vagyok keseredve, mert majdnem egy hétig félrekezeltek, ezidő alatt a kis borsónyi csomóból amivel a háziorvosomhoz elmentem lett egy csecsemőtenyérnyi tályog, és több mint 5 centis vágásom van, meg kb ugyanilyen mély. A háziorvosom kb egy méterről rákukkantott, és mondta, hogy ez dermoid ciszta, ki kell műteni, és mivel pici hamar rendbe jöhetek viszonylag kis műtét után, mert időben kiderült. Elküldött sebészetre a konkrét diagnózissal, a sebészeten felfektettek az asztalra, nagy lámpával kivilágítottak, ketten nézegették, szétnyomkodta a doki, majd közölte hogy ez farokcsontgyulladás, menjek az ortopédiára. A 3 hónapos várakozási idő miatt inkább elmentem egy magánrendelésre, ott bele az akkor már 2,5-szeresre duzzadt tályogba kaptam egy injekciót, aminek eredménye 40+ fokos láz, és őrjítő fájdalom volt. Eltelt még 2-3 nap, nem tudtam aludni, feküdni, ülni semmit, majd fogta és a kis fekete lyukon keresztül (amit a sebész valamiért díszkivilágításban sem látott) szépen elkezdett váladékozni. A csonthártyagyulladás ugyebár... Irány ügyelet, onnan sürgősségi (vasárnap este 9 óra lévén) és ott közölték, hogy akkor fáradjak fel a sebészeti osztályra, és helyben feltárják, lidokainos érzéstelenítés mellett.. ami természetesen nem sokat ért, mivel már olyannyira gyulladásban volt a tályog, hogy folyamatosan lázas voltam. Most, hogy tisztul azért lényegesen jobb, de marha kellemetlen, hogy semmit nem tudok jóformán csinálni, mert csúszkál, bök nyom a kötés, meg ha elfelejtem időben bevenni a fájdalomcsillapítót, akkor fáj a csípőm meg a lábam, meg természetesen a vágás..  Mondja valaki, hogy ez jobb lesz azért, hogy nem végig "pelenkában" leszek ebben az egy hónapban. Remélem nem sikerült túlságosan nyavalygósra, csak meglehetősen elcsigázott és dühös vagyok, hogy egy sebész főorvos! nemtörődömsége miatt most azért kell imádkoznom, hogy ne legyen belőle sipoly, mert ugye ekkora vágás után valószínűleg nem kis darabot kéne kimetszeni a sipolyműtétnél.. 

  17. 2014. november 21. 21:56585.

    Sziasztok! Engem 2014.Február 28-án műtöttek! Ez úgy keződöt az egész hogy alig bírtam ülni a fenekemen, megnéztem magamnak és azt hittem hogy pattanás, de biztosra akkartam menni ezért elment a dokihoz aki azt mondta cysta ki kel operálni :O Másnap el is mentem a sebészetre és ki vágták nagyon rossz érzés volt! Aztán hetente kontrolra kelet járnom úgy májusig! Aztán nyáron vissza kelet volna menni vele hogy eldöndtség hogy műtéti beavatkozás kell vagy nem! De egész nyáron nem volt vele probléma ezért úgy voltam vele nem megyek vissza nem is mentem vissza most szeptembertől elkezdted váladékozni és viszketni de ahogy látom az előttem lévő emberek kommentjeit már meg se lepődök rajta hogy váladékozik! 

    előzmény:
    joanne2000 (1)
    2007-11-21  11:16
  18. 2014. november 19. 14:07584.

    Dolgozom már pár hete, meg végre eljutottam odáig, hogy nem fáj, ha ülök mondjuk autóban.


    Még mindíg van egy apró lyuk a sebemnél, ahol szétnyílt múltkor, nem mondanám, hogy olyan intenzíven váladékozna, néha olyan híg "lé" jön ki belőle, ha körbenyomkodom, meg viszket néha.


    11 hete volt a műtét. Aztán, hogy lesz e ebből gyógyulás, vagy nem azt nem tudom megmondani. A későbbiekben nem tudom mi lesz még, valószínűleg a Bahamákon ezzel már úszkálni nem lehet, szóval az valószínűleg kilőve :D


    Jelenleg úgy vagyok vele, ha a műtét előtti állapot visszaáll, akkor orvos közelébe nem nézek vele többet, megpróbálom tisztán tartani, meg kicsit odafigyelni rá, többet nem nagyon tehetek, bár valószínűleg az orvosok sem ....


    Meglátjuk mi lesz ... belehalni talán nem fogok :)


    Veled mi a helyzet? Jobbulást!

    előzmény:
    PILON (583)
    2014-11-16  12:02
  19. 2014. november 16. 12:02583.

    M985. Jelenleg,hogy vagy? Mennyi idő kellett a gyógyuláshoz?

  20. 2014. november 11. 17:03582.

    Sziasztok!


    TM kérdezte, h kinél milyen lefolyású volt, mikor vette észre...


    Nekem kb. 2-2,5éve kezdődött. Otthon gépeztem, amikor éreztem, h nem jól ülök, mert fáj. Ez többször megismétlődött, majd 1-2hétig nehezen ültem, mert folyamatossá vált. Azt hittem, h csak megnyomtam, de majd elmúlik. Pár hónapra rá ismét fájt, majd egyre gyakrabban és egyre agresszívebben fájt. Ekkor mentem el dokihoz, aki diagnosztizálta.


    Nekem senki sem mondta, h fel lehet tárni, sőt azt javasolták, h kenegessem vmi orvosi kikevert krémmel, és magától kifakad. Ez nem történt meg... Rá egy fél évre szakadt fel, amikor már annyira viszketett, h nem érdekelt a fájdalom, és akkor is megvakartam. Sokáig vegetáltam vele, mert a doki nem akata megműteni, mert még pici. Felkerestem egy újabb dokit, aki javasolta a műtétet.


    Október végén műtöttek, epit kaptam meg bátorítót. Végig tudatomnál voltam és a dokim megmutatta, h mekkora darabot faragott ki. A tartalma jobban érdekelt volna... :)


    Az első este szívás volt, mert a nyíltseben kellett feküdni, h el legyen szorítva a vérzés. A következő nap szintén fájdalmas volt, de már lehetett oldalt feküdni. Majd az ezt követő napokban már mászkáltam és alig volt fájdalmam. A zuhanyzástól tartottam, de egyáltalán nem fájt.


    Lassan két hete, h megműtöttek, és hullámzó, h mikor fáj. Van, h egész nap nem bírok még tüsszögni sem, mindenhogy fáj és tömöm magamba a fájdalomcsillapítót, aztán 2 napig semmi bajom és akkor km-et sétálok. Jelenleg nem kellemes, de tudom, h már gyógyulok. :) Remélem, sikerült válaszolnom.


    Üdv és gyógyulást kívánok mindenkinek!


     


     

  21. 2014. november 11. 14:16581.

    Köszi, gyógyulgatok, meg igyekszem nem idegesíteni magam vele.


    A napokban "begyógyult" a seb, volt öröm és boldogság, rá pár napra egy fél centis szakaszon szétnyílt és jött belőle a cucc, meg jön is. Nem látom, hogy be lenne gyulladva, nem is foglalkozok vele, egyszer majd csak abbahagyja...


    Én abban sem vagyok már biztos, hogy ezt szőrszálak okozzák, szerintem itt valami genetikai probléma lehet, mert az vicc, hogy kivágunk valamit, még be sem gyógyul a seb, de már kezdődik újra az egész.


    Biztos nem rohanok újra megműttetni a közeljövőben. Hazárdjáték az egész úgy, ahogy van és nem biztos, hogy azt meg a műtőasztalon kéne játszani...


    PILON,


    nekem rá pár nappal kellett kinyitni, nekem is nagyon nehezen gyúgyult utánna már.


    Ahogy az elméletem szól: genetikai probléma, nem arról szól itt a dolog, hogy össze varrják, nyitva hagyják, ha a hajlam megvan biztos, hogy vissza fog jöni.

    előzmény:
    gonzolos (578)
    2014-11-11  00:08
  22. 2014. november 11. 11:19580.

    Sziasztok! Engem szeptember 26.án műtöttek! 6 napot töltöttem a kórházban másfél hónapig mindennap kötözésre jártam. Napjainkban annyival módosult ez a dolog,hogy már nem kell járnom kötözésre most már magamnak kell kötnöm! Mindennap fürdés után...( Nem tudom kinek,hogy van nekem összevarrták utána kiszedték a varratot mert nem állta a seb így nyitva kezelték)  Nekem a mai napig ott tátong egy lyuk a fenekemen! Nem látok semmi változást a műtét óta... Szóval fogalmam sincs mikor fog már teljesen összeforrni! A sebbel nekem amúgy az elejétől semmi bajom nem volt műtét után 1 nappal már fél fenekemen tudtam ülni.. :Ma már nem is érzem... 

  23. 2014. november 11. 00:11579.

    Utolsó mondatomat érti valaki? Mert én nem :) Szóval arra nem sok esély van, hogy műtét után ne fertőződjön el újra. Esetleg profi helyeken, párszáz ezerért lehet oda figyelnek kötözésnél, hogy ne kerüljön más a sebbe.

    előzmény:
    gonzolos (578)
    2014-11-11  00:08
  24. 2014. november 11. 00:08578.

    Ott a pont. Ezt szerettem volna már régen hallani.


     


    "Valahol a sz_r és a baromság között félúton jár ennek az egésznek a kezelése, gyógyítása."


     


    Ez olyan mint az alkoholista elvonó után. Kigyógyulni nem lehet belőle, csak tünetmentesnek lenni. Előbb-utóbb kiújúl.


    Engem kétszer műtöttek, egy hónapon belül kiújult mindkét esetben. Harmadjára már nem fogok menni. Szerencsére ottmaradj egy lyuk, ha nagyon begyulladna, majd jól kifolyik azon keresztül. De legalább a seggemnek is ocsmány alakja lett a műtét miatt :)


    M985, sajnos neked is kiújult, azért levedzik. A normális az lenne, ha levedzés nélkül gyógyult volna be. Ha levedzik, az sajnos azt jelenti, elfertőződött, és a testedben újra járat fejlődött ki, ami sajnos magától nem fog begyógyulni, csak ha kivágják onnan. Arra meg nem sok esély van, hogy fertőződés nélkül kiújuljon. Azért jobbulást :)

    előzmény:
    M985 (576)
    2014-10-31  16:49
  25. 2014. november 3. 17:07577.

    Sziasztok, a párom küzd ezzel a betegséggel tavaly május (!) óta. Akkor jött ki neki először,  pár nap leforgása alatt több, mint dió nagyságúra nőtt, nem tudott ülni, állni, menni is nehézkesen. Angliában lakunk, itt megműtötték, altatásos műtét, éjszakára benn tartották, majd 6 hétig itthon volt, vissza kellett járni kötözésre. Azóta sem múlt el, másfél éve küszködünk vele, igazából folyamatosan gennyezik, hol nyitva van neki és úgy, hol bezárul és utána kifakad, de valamelyik nap tiszta vér volt neki és nagyon megijedtem. Megyünk haza decemberben, és szeretnénk lézeres műtétet, szóval ha valaki átesett rajta és van valami tapasztalata, nagyon szívesen fogadom, mert nem tudom merre induljunk el vele. Itt semmit nem csinálnak vele, antibiotikumot adtak neki, mikor egyszer visszamentünk az orvoshoz, ami nyilván x időre megoldotta a problémát, de mikor abbahagyta a gyógyszer szedését, azonnal visszajött....

Címlap

top