Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pilonidalis cysta ???

joanne2000
Létrehozva: 2007. november 21. 11:16

Sziasztok!

A páromnak tályog nélküli pilonidalis cystája van. Kb. 2 hónapja. (van aki sinus pilonidalisnak ismeri)

Kérem, akit kezeltek hasonlóval, informáljon!

A sebész azt mondta meg kell műteni, mert csak így múlhat el. Viszont sok helyen azt olvastam így is visszatérhet.

A bőrgyógyászunk eddig heti 2x kitisztította, szerinte nem kell műtét. Elmúlt, 3 hétig szinte semmi nem volt, most viszon újra előjött neki.

Jövő hétre van kiírva a műtétre. Nem tudja elmenjen-e, mert azért ez mégiscsak műtéti beavatkozás és lehet, hogy ettől megint újra kiújúlhat. Vagy csak járjon tisztításra a bőrdokihoz és majd csak elmúlik?

Bármilyen infót szívesen veszünk.

Köszönöm!!!!

  1. 2017. március 10. 22:05676.

    Szia.nem tudom h túl vagy e a műtéten vagy sem de leirom velem mi volt.2012ben műtöttek altatasban. Szikevel szépen kivagtak. Volt egy 2 3 centis nyílt sebem mert ugye ezt nem varjjak. Mert ki kell tisztulnia. Aznap bent kellett maradnom a kórházba és másnap délben már mehettem is haza.a felépülés 2honapba telt.annyi idő kellett amíg osszeforrt.ágyban nagyon nem tudsz feküdni sőt igazán menni sem az első hétben csak nehezen.hetente kellett járnom vissza a sebeszetre ahol tisztitottak és kotoztek. 

    előzmény:
    FB#1079612395518364 (671)
    2017-02-23  11:18
  2. 2017. március 10. 16:18675.

    Sziasztok!

    Engem két éve műtöttek Sopronba ilyen problémával. Azóta lekopogom,de nem újult ki. Azonban észre vettem,hogy lehet az egyik járat,ami volt...magyarázta a doktor úr,hogy ilyen kis pöttyök lejjebb járatok..az egyik pattanásszerű lett és fekete. Valaki nem tapasztalt valami ilyesmit? :(
    Kicsit megvagyok ijedve. 

  3. 2017. március 8. 23:25674.

    Sziasztok ! Engem tavaly mütöttek meg a Dermoid Cisztával. Eddig nem volt semmi baj mostanáig. Megint váladékozik a seb nagyobb lett  , félek egy ujjabb mütéttől de sajnos muszály leszek elmenni. Az meg butaság hogy a sok üléstől jön ki olyan munkát véguek ahol 8 órában le se tudok ülni. Nem tudom mi hozhatta ki. Nekem a doki azt mondta 26 év alatt jön ki most 29 vagyok ilyenkor mivan ? Hallott már valaki másmien beavatkozásról állítolag van lézeres kezelés is hatékonyabb legalább is azt mondják.Nekem annyira megkeseríti az életem állandóan váladékozik viszket egyszerüen megörülök. Ha meg megmütetem megint kiesik egy hónap azt eluszom a rengeteg csekkekkel. Valami ötlet valakinek ?

  4. 2017. március 6. 15:30673.

    Szia, te melyik orvost ajanlod es mennyibe kerult a mutet? Megadnad az elerhetosegeit? Valaszodat ha lehet az email cimemre kernem :) elore is koszonom: 


    zekanmisi@gmail.con

    előzmény:
    kisspistajozsef (442)
    2012-09-26  13:52
  5. 2017. február 24. 06:07672.

    Szia, ha van időd, olvasd végig a kb. 600 hsz-t.


    Én így tettem és ezután döntöttem Sopron mellett. Bp-en is van lézeres beavatkozás, de pl. az arsmedicáról horror történeteket olvastam a fórumokon.


    Mindkét módszer kiújulhat, de lézeresnél mehetsz dolgozni akár másnap. Persze pár nap pihi nem árt.


    Nagy előnye a co2 lézernek, hogy nem trancsíroznak szét. Ha bírja a gyomrod, vannak képek a neten. Itt 2 db 5mm-es lyuk marad, ami 2 hét alatt begyógyul teljesen.


    Én tavaly júniusban voltam és azóta semmi gáz.


    jobbulást  

    előzmény:
    FB#1079612395518364 (671)
    2017-02-23  11:18
  6. 2017. február 23. 11:18671.

    sziasztok!


    Azért írok ide, mert olvasgattam a kommenteket, és igazából még mindig nem sikerült eldöntenem, melyik megoldás lenne a legjobb a problémámra.


    Nekem kb 7 hónapja kezdődött a dolog. Épp nyaralni voltam a párommal, amikor éreztem, hogy valami nem oké, de nem volt nagy fájdalmam. Mivel busszal mentünk Horvátországba, így elég sokat utaztunk, betudtam annak, hogy kényelmetlen volt az ülés. A haza úton egyre rosszabb lett a helyzet. Mire hazaértünk, kb borsónyi csomót éreztem, ami nyomásra érzékeny volt. Ezzel még mindig nem fordultam orvoshoz, amit most már bánok... 5 nappal később a csomó dió nagyságúra nőtt, és elviselhetetlen fájdalommal járt. Elmentem a sebészeti ambulanciára, ahol közölte velem a doki, hogy ezt most meg is vágja. Én persze megijedtem, azt sem tudtam mi ez. Nem is halottam erről a betegségről azelőtt. A beavatkozás kb 30-40 perc volt, semmilyen érzéstelenítő nem hatott, és nagyon fájdalmas volt. Aztán jött a szokásos, 2 naponta kötözés, stb. A sebem szépen (és elég gyorsan) beforrt, és meggyógyult. Azt hittem, végre fellélegezhetek, de nem. Egy hónappal később jött is a fájdalom, amitől nagyon megijedtem. Az orvos azt mondta, hogy ez ugyan az, de nem ugyan ott jött ki, és hogy ezt műteni kell. Rakott rá párakötést, ami hatott, és 2 nap alatt el is múlt teljesen a fájdalom. Így nem foglalkoztam a figyelmeztetéssel. Mostanra már havonta egyszer kiújul, és egyre tovább tart, a fájdalom pedig egyre nagyobb. Most már ott tartok, hogy ráveszem magam a műtétre, de el vagyok bizonytalanodva a beavatkozásokat illetően. Az én orvosom a szikés feltárást javasolta, nem is beszélt arról, hogy van lézeres módja is ennek. Erről itt olvastam először. 


    Az lenne a kérdésem, hogy Ti melyik opciót választanátok? A munkára milyen hatással van a szikés műtét? Tényleg 3-4 hónap ágyban fekvéssel jár? A lézeres műtét mennyire hatásos? Milyen gyors volt a felépülés? Van, akinek a lézeres műtét után is kiújul? És mennyibe kerül? 


    A válaszokat előre is köszönöm. 


    Mielőbbi gyógyulást mindenkinek!

  7. 2017. február 7. 19:45670.

    Moncsa! Veled mi van? Hogy gyógyulsz?

    előzmény:
    Moncsa (665)
    2017-01-25  13:58
  8. 2017. február 7. 19:43669.

    Sziasztok! Helyzet jelentésem! Múlt pénteken kivették a draint, nem fájt, hétfőn vissza kellett mennem újra, megszabadultam a varrataimtól! Hát ez baromira fájt! Volt ami benőtt, volt ami kiszakadt, alul ahol a ciszta ki szokott fakadni korábban, szétnyílt a seb! Letisztították, bekötözték, telenyomták betadinnal! Ma reggel kötést cseréltünk, és megjelent a nem várt sűrű genny a szétnyílt sebnél! Ma délre kellett mennem, azt mondta a doki, ez sajnos csúnya folyamat, de ez így normális! 


    Tiszta depi vagyok, h ez nem ok, és újra ki kell vágatni, amitől félek, mert ez a két hét kínlódás volt! 


    Szerintetek? Ki hogy gyógyul, gyógyult? 

  9. 2017. február 3. 20:22668.

    Sziasztok!


    Én ma voltam Lovas doktor Úrnal, hát le a kalappal. Az érzéstelenítőt is úgy adta be, hogy,,-nem túlzok,- szinte nem is éreztem, maga a beavatkozás teljesen fájdalommentes. Emberséges hozzáállás, korrektség amit ma ott tapasztaltam. Aki teheti egy másodpercet sem hezitáljon a lézeres vagy a késes módszer között, irány Sopron

  10. 2017. február 3. 20:12667.

    Sziasztok!

  11. 2017. január 31. 18:02666.

    Szia!


    Nekem múlt kedden volt a műtétem, ugyanezzel az eljárással! Csütörtökön hazaengedtek, hétfőn szedték volna ki a csövet, de mivel nagyon váladékoztam még bennthagyta a doki! Holnap megyek vissza, remélem kiveszi, mert már nagyon feszít! Én a mai napig semmi negatívumot nem tapasztaltam, míg a kötést le nem vettük! Iszonyat szaga lett, pedig eddig nem volt! Holnap rákérdezek Én is, h ez mitől lett, megírom Neked, h ez most normális-e! Jó gyógyulást!

    előzmény:
    Moncsa (665)
    2017-01-25  13:58
  12. 2017. január 25. 13:58665.

    Sziasztok!  


     


    Nekem múlthéten csütörtökön (01.19.en)  volt a mutetem.  Engem érzés telepítettek,  osszevartak és drain csovet kaptam.  Se a műtét se a varrat nem fájt.  Szombaton,  21.én haza is engedtek.  Ugye akkor ki is vették a csövet.  Viszont igy 6 napra rá elkezdett gennyes véres váladék folyni belőle.  Nem fáj a sebem,  nem duzzadt,  tehát semmi.  Amikor megtelik picit feszít,  aztán ugye ez ki is folyik.  Voltam vele a mutoorvosomnal megnezetni,  mert nagyon megijedtem.  De azt mondta h ez normális,  tisztitja magát a seb,  mivel nem volt elég ideig bent a drain cső (haza akartam már jönni)  . Elég nehéz tisztítani igy a feluletet,  mert ugye ez ragad, szaga is van.  És azt sem akarom h kiazzon a seb.  Febr. 5en lesz csak a varratszedesem.  Volt valakinek ilyen tapasztalata,  hogy gennyezett? Ez tenyleg normális?  És ha igen ki milyen módon tudta rendesen letisztitani? Meddig fog ez valadekozni?  


    Köszönöm előre is aki válaszol!  :) 

  13. 2017. január 18. 19:01664.

    Én a Péterfiben csináltattam és bizony az orvos is fiatal volt. Ez volt ugye a szikes megoldás, ami másfél éve volt. Most decemberben a híres soproni orvosnál voltam, ő ugye lezerrel műt. Én azt javaslom, hogy próbáld meg a lezerest, aztán ha nem segít, akkor ott a lehetőség a szikes műtétre. Persze ezt saját tapasztalatból mondom, beteg szemszögéből. 


    Egyébként a lézeres is mellékvágányra tud futni. Én elég speciális eset vagyok úgy néz ki, sajna megint begyulladt a sebem és lázzal fekszem itthon. :/


     


    (Elnézést a helyesírási hibák miatt, mobilon írogatok)

    előzmény:
    Limiti (663)
    2017-01-18  10:34
  14. 2017. január 18. 10:34663.

    Szia TamasKiss!


    Melyik korhazban csinaltak neked az allamit es hol csinaltak a lezereset? Engem harom egymastol fuggetlen doki is ovaintett a lezeres mutettol,azt mondtak tudjak jol hangzik h kevesebb fajdalom es joval kevesebb szenvedes, gyorsabb felepules de h mindennek megvan a maga folyamata mint ennek a borzalmas dolognak is es h a lezerrel nem biztos h tudnak olyan melyre menni mint szikevel kellene...hat nemtudom..egy masfel eves babaval az oldalamon inkabb huzok enis a lezer fele de hosszutavon meg a sima szikes...bar egyik se biztos. Sztem orvosfuggo ki milyen alaposan csinalja meg..azt mondtak erdemes fiatalabb dokit keresni idezem "ők inkabb pepecselnek ezzel mint az idosebb orvosok" hat koszi..meg jo h ez a munkaja..

    előzmény:
    TamasKiss (662)
    2017-01-17  21:53
  15. 2017. január 17. 21:53662.

    Én 2 éve küzdök ezzel a betegséggel, folyamatos kiújulás után, szóval elég sok tapasztaltom van róla. 1,5 éve volt állami kórházban feltárás és utána nyílt seb. Biztosan méret függő, de én hetekig nem tudtam leülni (nem vagyok kényes), utána is csak speciális párnára. 


    Most decemberben volt egy lézeres próbálkozásom magán úton, és ezzel legalább odáig eljutottam, hogy beforrt a seb. Igaz utána frankón be is gyulladt, szóval nem nyertem vele sokat. Most ugyanaz van mint a műtét előtt, fáj és váladékozik, de legalább kevesebb pénzem van és a sok betegszabi miatt a munka is veszélyben. :) 


    Én azt tanácsolom, hogy akinek nem okoz a mindennapjaiban hatalmas kellemetlenséget, az inkább hagyja ki ezt a tortúrát. Nekem is ki kellett volna, ugyanis a műtét előtti tünetek semmilyenek voltak az elmúlt 1,5 évhez képest. 


    Aki mégis rászánja magát, annak mindenképpen a lézer kezelést javaslom. Sokkal gyorsabb, nem kell kórházban feküdni, könnyebb kezelni és gyorsabb a felépülés is. A nyílt sebes barbár kórházi megoldástól óva intek mindenkit. Fájdalmas, lassú és egyáltalán nem biztos megoldás az sem. Ja és az kimaradt, hogy rettentő csúnyán nőtt össze a vágás, de persze azt már csak magán úton, jó pénzért lehet rendbe hozatni. 

    előzmény:
    Limiti (660)
    2017-01-11  12:31
  16. 2017. január 14. 21:57661.

    Sziasztok!


     


     2 és fél éve nyáron kezdődött nekem a klasszikus tünetekkel. Mindenre gondoltam, csak arra nem, hogy ez lehet a baj, mivel nem is ismertem ezt a betegséget. Nagyjából 2 hétig szenvedtem, mire oda jutott a gyulladás, hogy a munkahelyemről zavartak el a kollégák orvoshoz. A város, ahol lakok, kiemelten jó egészségügyi ellátással rendelkezik, ami ezen komolyabb első vele kapcsolatos tapasztalataim alapján be is bizonyosodott. A háziorvos miután megmutattam a problémát, azonnal hívta a sebészeti rendelést és mondta, hogy soron kívül kopogjak be. Mire bementem, az ottani orvos már mondta is, hogy húzzam le a nadrágomat és kb. fél perc  vizsgálat után: "Cysta pilonidalis, szezon van, azonnal feltárja, utána mindent elmond"! Mondanom sem kell mennyire féltem a beavatkozástól. Lidocain injekciós helyi érzéstelenítés után semmit nem éreztem az elején, csak tompa, nyomó jellegű nagyon enyhe fájdalmat. Kb. 5 perc volt az egész, kötözéssel együtt, ami közben a Doktor Úr már mesélte a betegség tudománytörténetét és a további teendőket. Na ekkora már kiment a helyi érzéstelítő hatása és borzasztó erős csípő fájdalmat éreztem, ami szűk negyed óra után elmúlt.


     Teendőim: ő nyíltan hagyta a sebet, azt mondta, hogy ez a módszer a legjobb, de mindent be kell tartsak, amit mond. Csak folyó vizes enyhe lemosás, betadine-os ecsetelés, wc használata után csecsemőknek való popsitörlőkendő, megfelelő üléspozíció (ülhettem!) és másnap kontroll. 3 alkalom után (az elsőt követően 2 naponta kellett menni) teljesen beforrt a seb, nem kellet neki kötöznie, fertőtlenítenie és gyógyulttá nyilvánított. 1 nap(!) táppénz után visszamehettem dolgozni.


     


     Ezt követően az elmúlt években kb. 4-5 esetben duzzadt meg és fájt enyhén, de mindig visszahúzódott, legrosszabb esetben 2-3 nap alatt, amit lehet, hogy csak a test legvastagabb bőrrészének átvágása miatti hegszövet okoz. Mindenesetre azóta is minden nap eszembe jut, mert kínosan ügyelek arra, hogy csak úgy üljek, ahogy az orvos mondta és lehet még a gerincnek is jót tesz! Vezetésnél sem zavar, tehát mára olyan, mintha nem is lett volna semmi, csak beépült az életembe az erre való odafigyelés!


     


     Azért írtam meg a történetemet, mert miután hazaértem az orvosi rendelőből, sajnos fórumokba is belefutottam a betegség utáni olvasás folyamán és nagyon elkeseredtem, így gondoltam ennyi idő elteltével írok egy jobb kimenetelű tapasztalatot is!

  17. 2017. január 11. 12:31660.

    Sziasztok!


    Jelenleg én is műtét előtt állok! Lézeresen szeretném én is megműttetni, viszont három orvossal beszéltem és háromból egyik sem ajánlotta a lézeres műtétet, azt mondták kevésbé hatásos mint a hagyományos kimetszéses műtét. Nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok. Valaki csináltatta mostanába hagyományos műtéttel? Nagyon vészes? Én félek nagyon tőle...

  18. 2017. január 10. 08:34659.

    Szia!

    Hát igen, ha be van gyulladva nem igazán hat az érzéstelenítő. Első kötéscsere meg a legrosszabb, ott én is majdnem elájultam, bár nekem egy tündéri ápoló néni csinálta, utána le is b*szott, hogy miért nem szóltam amiért rosszul vagyok.
    Amúgy most nekem is vissza kell néznem, mert megint fáj, bár nem ott, hanem egy 3-4 cm-el lejjebb. Nem tudom más, vagy ugyanaz, majd kiderül. Elég szar, hogy állandóan ezzel kell foglalkoznom, de már szinte nevetek rajta 

    előzmény:
    normali (658)
    2017-01-09  18:42
  19. 2017. január 9. 18:42658.

    Sziasztok


     


    Nekem ma volt ilyen beavatkozásom. Be volt gyulladva már olyan diónyi és már sima fekvő pozicióban is fájt, folyamatosan. Pénteken kezdett durvulni szombaton már belázasodtam nagyon rossz közérzet, gyengeség. Megzavart hogy pont beteg is vagyok, és kaptam antibiotikumot köhögés elleni és más gyógyszert a "megfázásomra". Így elsőnek azt hittem ettől vagyok lázas, de szerintem a tályogtól voltam.


    SZTK-s orvosnál voltam, mivel ha hiszitek ha nem, NEM TALÁLTAM EGYSZERŰEN egy magán sebész orvost. Nagyon bunkó módra viselkedtek a beteggel (velem) és még ez is rossz élmény volt, rideg környezettel. Mind1 kaptam lidokain érzéstelenítőt, és feltárta, iszonyatosan fájt. Nem tudom leírni mennyire, sírtam, ordítottam, végén majdnem elájultam. Oké, hogy olvastam nem kellemes, de ez....ez több volt. Soha nem még részem ilyenben. És akkor még jött a kontra, mondta az orvos: holnap jönni kell kötözésre (cserére) és szedjem össze magam lelkileg mert ha most így fájt érzéstelenítővel, holnap mégrosszabb lesz, mivel nem fogok kapni. Mire én jeleztem neki, dr úr én szeretnék kérni. Mire közölte hogy nem ad, állítása szerint nem tudja hova beadni....ez igaz???? nem lehet kérni fájdalom csillapítót?


    én ott fogok elájulni , ha ma érzéstelenítve ennyire fájt, holnap annyi...-

  20. 2016. december 5. 18:18657.

    Sajnos én szőke vagyok és az IPL nem alkalmas erre a típusra...

    előzmény:
    gossard (655)
    2016-12-05  13:13
  21. 2016. december 5. 18:16656.

    Előfordul, de nem jellemző, az eredeti problémához képest semmiség 😃

    előzmény:
    gossard (655)
    2016-12-05  13:13
  22. 2016. december 5. 13:13655.

    Köszönöm a választ! Én hajnyíróval próbálom, de gondolkodom a végleges szőrtelenítésen. Annyi kérdésem lenne, hogy Neked is érzékeny vagy viszket néha?

    előzmény:
    Törölt felhasználó :) (654)
    2016-12-04  13:59
  23. 2016. december 4. 13:59654.

    Szia.


    Borotvával. Zuhanyozás közben kis szappan és nagyjából leborotválom...


    Óvatosság nem árt ;) Nem kell kapkodni.

    előzmény:
    gossard (651)
    2016-11-26  10:56
  24. 2016. december 1. 12:47653.

    szia latom neked meg volt mar  a mutet... mar egy ideje azt szeretnem meg erdeklodni toled hogy azota is volt valami rossz elmenyed vagy utolag problemad? nekem is javasoltak a mutetet es nagyon felek az egesztol ... szeretnek azert tapasztaltabb embertol kerni par infot... koszonom elore is 

    előzmény:
    recsangabor (650)
    2016-11-15  23:07
  25. 2016. november 29. 12:02652.

    Kedves Lobodi! Tudom nagyon régi poszt de hátha tudsz segíteni .Találtál orvost a tarlov ciszta kezelésére? Nekem is ezt diagnosztizálták es nem tudom hogyan tovább . Köszönöm .

    előzmény:
    Lobodi (543)
    2014-03-05  07:05

Címlap

top