Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pilonidalis cysta ???

joanne2000
Létrehozva: 2007. november 21. 11:16

Sziasztok!

A páromnak tályog nélküli pilonidalis cystája van. Kb. 2 hónapja. (van aki sinus pilonidalisnak ismeri)

Kérem, akit kezeltek hasonlóval, informáljon!

A sebész azt mondta meg kell műteni, mert csak így múlhat el. Viszont sok helyen azt olvastam így is visszatérhet.

A bőrgyógyászunk eddig heti 2x kitisztította, szerinte nem kell műtét. Elmúlt, 3 hétig szinte semmi nem volt, most viszon újra előjött neki.

Jövő hétre van kiírva a műtétre. Nem tudja elmenjen-e, mert azért ez mégiscsak műtéti beavatkozás és lehet, hogy ettől megint újra kiújúlhat. Vagy csak járjon tisztításra a bőrdokihoz és majd csak elmúlik?

Bármilyen infót szívesen veszünk.

Köszönöm!!!!

  1. 2020. február 13. 10:38801.

    Orulj neki hogy faj, mert ha nem tenne, kepes elhitetni hogy elmulik. De Nem.!!!


    Kitartast!!!!!!

  2. 2020. február 13. 09:57800.

    Én ma voltam kontrollon. Azt reméltem, minden rendben megy és fixáljuk a műtét időpontját.


    Ehhez képest az volt, hogy megállapította a doki, hogy "túlsarjadt" a sebem, vadhús-szerű valami nőtt oda és ezt lápisszal leégette...most fekszem otthon még egy kicsit hason, mert eléggé csípő, égető érzés tényleg. És ugyanott, ahol 2 hónapja a szenvedéseim voltak, hát elég rossz emlékeket hozott fel. :(


    Azt mondja, még nem lehet műteni...de hétfőn megyek vissza, és akkor már talán kitűzhetjük a napot, és akár már márc. 23. lehet az, mert még ott van hely. Ahh, bárcsak már ott tartanék, nagyon unom már :( Pedig nekem még csak összvissz 2 hónapja kezdődött az egész.

  3. 2020. február 13. 08:47799.

    Huuuuu... most lattam mit vagott ki a doki. Felelmetes. 


    De az elmult evek gyotrelmei meg rosszabbak. A rokkant člet.


    Nekem akkor is gyulladt a lehajoltam vagy emeltem egy nagyobbat. 


    Az 1. mutet utan szinte le sem allt, max par hetig.


    Menni kell csinaltatni, ez magatol nem.mulik el.Soha!!!!!!

  4. 2020. február 12. 18:35798.

    Sziasztok! Engem a tegnapi nap folyamán műtöttek meg Kiskunfélegyházán. Jelenleg a fájdalom minimális, teljesen tűrhető. Hétfőn kell visszamennem kontrollra a dokihoz. Valaki arról tud tájékoztatást adni, hogy mennyi idő a gyógyulási folyamat? Nekem is kivágták az egészet, úgy ahogy van. Engem ami nagyon zavar az a fürdés, hogy nem érheti víz a sebet, számomra ez rendkívül zavaró, nem bírok kényelmesen zuhanyozni. Remélem 2 hét alatt már begyógyul és nem kell hónapokat várni. Szeretnék menni sportolni is ...futni, biciklizni, remélem minél előbb erre sor kerülhet. 

  5. 2020. február 12. 16:33797.

    Húha, jobbulást, drukkolok!!

    Az előző gyulladás óta mennyi idő telt amíg újra begyulladt? :o És egyébként lehet tudni, mitől?

    előzmény:
    flegmate (796)
    2020-02-12  16:27
  6. 2020. február 12. 16:27796.

    Megvagyok vagva,vegre megint ,!!! Es meg mutet elottre gyulladt, hogy a fene egye meg, de igy is ki lett bombazva.


    Nyitott sebbel vagyok.


    Varakozzal teli, remenykedo vagyok.

  7. 2020. február 10. 07:29795.

    Ma megyek altatosdira, holnap utan nyissz... 😄😄


    Hurraa!!!!

  8. 2020. február 8. 12:44794.

    Szia,


    Majd tudósíts.


    Üdv,


    Á

    előzmény:
    CactuS (793)
    2020-02-06  11:33
  9. 2020. február 6. 11:33793.

    Köszi a választ.
    3 hét, az nem is rossz...
    Hát én most már kivárom a maradék 1 hetemet a konzultációig.

    előzmény:
    akosakos (792)
    2020-02-05  16:37
  10. 2020. február 5. 16:37792.

    Szia,


    A nyaralás legyen másodlagos. Nehogy csalódj.


    Nekem 3 hétre adtak időpontot, de más ok miatt későbbre tettem a műtétet.


    Próbálj szerencsét ahol én is voltam, lehet megérné.


    Sima kincstári az is.


    Üdv,


    Á

    előzmény:
    CactuS (791)
    2020-02-04  11:25
  11. 2020. február 4. 11:25791.

    Sziasztok,
    Én kicsit eltűntem, azt hittem, kapok értesítést emailben új hozzászólásokról, de nem jött, és most véletlen látom, hogy pedig írtatok.
    Köszi szépen a tapasztalatok megosztását, Ákos!
    Én egyelőre várom a feb. 13-at, amikor orvos lát újra és (gondolom) beszélünk a műtétről...szeretnék már túllenni rajta, mert váladékozás, az folyamatosan van, bár minimális szinten, de bűzös, és már nagyon elegem van ebből is meg az óvatoskodásból (másfél hónapja nem merek rendesen ülni, csak féloldalasan az egyik combomon, vagy oldalt fekszem vagy állok ugye...bár vettem egy farokcsontnál kivágott párnát, de azért fél óra ülés után érzem kicsit azon is...)

    Mennyi várakozási időre lehet számítani a műtét esetén (sima SZTK, budapesten)? Gondolom, ez esetről esetre változik, de nektek mennyi volt?

    Olyan jó lenne már tervezni az évet, valami kis nyaralást...vagy nagyon naiv vagyok? :D

  12. 2020. február 1. 20:16790.

    Szia,


    Vagy dobj egy elérhetőséget, és megkereslek.


    Üdv


    Á

    előzmény:
    zspityu83 (788)
    2020-01-27  14:03
  13. 2020. február 1. 20:10789.

     


    Szia,


    Igen reklamáltam, de a garancia az, hogy újra megcsinálja.


    Nem vagyok orvos, olvasgattam utána, ebből merítek most.


    Amúgy ha megnézed a sikerességi rátáját a lézeres beavatkozásoknak külföldi oldalakon 25% körül van a kiújulás esélye. Én abban vagyok.


    Én olvasatomban a következő történhetett nálam, mondom ezt úgy, hogy a műtét közbeni fotót láttam, persze én közben aludtam. A fotót csak utána. :-)


    A lézeres műtétnél a felszínről egy szondát dugnak a sipolyjárat(ok)ba, és pörzsölik ki a cuccot. Neten látod is a sok animációt, hogy a felszín alatt kolbászol a szonda a felszínnel szinte "párhuzamosan", és égeti ki. Namármost ha az a járat mélyebbre is hatol, kérdezem én akkor azt honnan tudja hogy meddig kell csinálni? Meg is válaszolom: megérzésre.
    Ha téved, akkor marad vissza valami és az bedurran majd újra. Ez nem az orvos hibája, ez kockázat, és ennek a technikának a hátránya. "Vakon" tapogat. Benne van a pakliban. Nekem beforrt, majd egy reggel mentem dolgozni, kiszállok a kocsiból, még szerencse, hogy kék nadrág volt rajtam. kifakadt, csupa vér minden, és  azóta szinte de sem forrt.


    Ahogy írtad, ez már neked régebb óta fennáll (nekem is így volt). Bedurran, majd elmúlik. Itt vélhetően már nagyobb maga terület amit a ciszta a testedből magáénak tud. Gondolom néztél elrettentő videókat a youtube-n, hogy kívülről nem is látszik, de aztán mi lesz belőle. Megnyugtatlak, az a valóság, de azért átlagold a látottakat. Nekem egy 2*2*7 centis darabot vágtak ki. Nekem a ciszta vége már a csonthártya (farokcsont) mellett volt. Pont amiatt, mert már az idők során nagyobb teret nyert a dolog. 


    Maga a műtéti technika: feltöltik metilénkékkel, és addig vágnak amíg látnak kéket. Aztán félig összevarrják, és hagyják sarjadni a sebet. Nem mondom, hogy romantikus, ülni természetesen nem tudsz, a varratok bökdösnek stb. Háton alvást felejtsed el vagy 30 napig, és autóvezetés sem fog menni. ez mind tapasztalat. A végén az állandó álldogálás rosszabb mint a fájdalom. Azt ki lehet bírni.


    Amikor említettem a lézeres beavatkozást az operáló orvosnak, csak csóválta a fejét, és nem azért mert egy vaskalapos főorvos, - amúgy bővel 40 alatt van - mert Magyarországon ilyen jegyzett műtét nincs.


    Engem Pesten műtöttek, állami rendszerben.


    Keress meg privát üzenetben ha gondolod, akár telefonon is beszélhetünk, ha megnyugvást adna, vagy támpontot.


     


    Üdv


    Á


     

    előzmény:
    zspityu83 (788)
    2020-01-27  14:03
  14. 2020. január 27. 14:03788.

    Üdv!


    Én 5 éve küzdök ezzel a nyavajával. Akkor felnyitották, kinyomkodták sürgősségin, azóta elvagyok vele, időnként előjön a fájdalom, és spontán rendeződik. Viszont mostanában hetente előjön, így most valószínű Sopront fogom megpróbálni. Több emberrel is kapcsolatban vagyok, akik a mai napig jól vannak a beavatkozás óta. Van akinél ez már 5 éve volt.


    A kérdésem az lenne, hogy te is, és többen is már írtátok, hogy a Sopron vakvágány. A garancia amelyet a doktor úr ad, azt miért nem érvényesítetted? Mit éreztél, miután megcsinálta, és nem lett jó? Utána kerested a dokit, reklamáltál?


     


    Köszi a választ! Jobbulást kívánok.

    előzmény:
    akosakos (781)
    2020-01-04  21:05
  15. 2020. január 15. 18:50787.

    Igen dolgozok 30 nap utan úgyahogy megy.


    Hat fenesetudja, vonat hamar fent van a pesten.


    Engem altattak, a mutet utan elfogadhatoan tudtam kozlekedni.


    Masnak meg mas baja van, nekunk ez jutott.....

    előzmény:
    flegmate (786)
    2020-01-15  12:56
  16. 2020. január 15. 12:56786.

    Szia ismet. A pesti story nekem messze, kacifantos mutet utan meg minden.


    De persze ertem en amit gondolsz... 


    45 nap?! es igy aktivan eled mŕr az eleted? Munka.stb... 


    (Megint korhaz,megint szurkalas, aaaaa de nem erre vagyom,viszont  ez a nyomorek elet kikčszit,nem birom tovabb)


    Amugy en is korhazi dokgozo vagyok, es latom hogy a sok mozsdatlan kutyaknak nincs ilyen nyomora. En meg mosom a picsam napi 3x gyerekkorom ota...meg miegymas es rajtam van ez a gané.... blőő...


     

    előzmény:
    akosakos (785)
    2020-01-14  20:20
  17. 2020. január 14. 20:20785.

    Szia,


    Én pesten lakom, így könnyebb kicsit körüljárni a dolgokat. A fantáziádra bízom, hogy ez mit jelent.


    Én is kincstári kórházban voltam, ajánlottak egy orvost egy magán bőrgyógyászaton. Nála történt a beavatkozás, illetve ő végezte.


    Rendes doki, minden kerdésre választ kaptam, torodik a temaval sőt.


    Nálam a lukra futás a lézeres sztory volt, tanultam belőle. Ez nem arra való.


    A dokidra visszatérve, azért megeshet hogy ő mindent megtett, ennek ellenére mégis visszajött. Hallani ilyet... Még külföldön is... Olvasgattam kinti fórumokat.


    Nekem egy 2×2×7 centis darabot vagtak ki, bőven az épből is vettek el. Ez így is volt megbeszélve, erre is készültem.


    Most 45 nap, de még van 0,5cm aminek sarjadnia kell. Karacsonyi program volt a mutet....


    Pestre nem tudsz mutetre feljonni?

    előzmény:
    flegmate (784)
    2020-01-13  06:34
  18. 2020. január 13. 06:34784.

    Bekescsaba, ^ ingyenes korhaz ^  hahaha.


    Azt nem ertem , mikor ott voltunk miert nem csinalta meg tisztelt dr ur normalisan.?! Szant ram 1x nčgy percet, azutan mwg 3x mŕsfelet...  en elhiszem hogy minden ember fontos,meg mindenki elete fontos,, nade ennel nekem tobb figyelem kellett volna.


    Tanultam belole, ez van, mas hizzaallas kell reszemrol is. 


    Az lett volna szep, ha a szegedi 360 e ft os mutet utan lennek igy.... fejbe is lonem magam... (valamivel)


    Te belefutottal ebbe a kesbe ugye? ^ super mutet^... gyakorlatilag eredmeny nelkul.?!


    A nem osszevart sebed milyen utembe gyogyul?? En 4 hetet tappenzeztem, kb addigra gyogyult volt...

    előzmény:
    akosakos (783)
    2020-01-12  14:30
  19. 2020. január 12. 14:30783.

    Kitartás, át tudom érezni a problémád.


    Hol műtenek?


    Üdv,


    Á

    előzmény:
    flegmate (782)
    2020-01-10  20:56
  20. 2020. január 10. 20:56782.

    Horror. Napra pontosan egy eve operaltak,klasszikus módon,osszevarta,majdnem beforrt, kapufa,gyullad,faj,megőrulok, 


    Ma megint dokinal.... par het es ujra mutenek...de most nyitott sebbel...


    Oriasi!!!!


    Kitartast mindenkinek.


    Es egy percig sem szabad varni,menni kell a kes alŕ, mert nem lesz jobb....


    Gyotrelem az eletem....

  21. 2020. január 4. 21:05781.

    Szia CactuS


    Elöljáróban annyit, hogy mihamarabb műttesd meg.


    Szar de nagyon, romantikus karácsonyom volt. A helyzet már sokkal jobb, de még gyógyulási fázisom van erősen


    December 10-i írásom egy másik fórumon, egy az egyben bemásolva:


    ----------


    Sziasztok,


    Engem a múlt héten műtöttek meg pontosan 1 év és 2 napra az első SZTK-s "feltárás" után.


    Altatásban történt a mutatvány cca. 60 perc volt a műtét.


    Most van egy 15 centi hosszú és 5 centi mély vágás a tipikus területen.


    Félig van összevarrva, mint tudjuk ez a gyógyulási megoldás a legjobb ki-nem-újulási rátával bíró. Sarjasszák a sebet. És igen kicsit büdös.


    Nekem feltöltötték a műtét elején metilénkékkel, majd addig vágtak, míg nem csak piros szín volt látható. Láttam a műtétről készült fotót, szép piros volt minden.


    Az orvos mondta, viszonylag kicsi volt a dermoid ciszta, de viszont mélyre nyúlt a dolog.


    Most minden este feleségem kötözi, ami azt jelenti hogy kiszedi, majd beleteszi az alginát kötszert.


    El lehet viselni, de nem a legjobb.


    Mozgásom elég darabos, de ez várható. Egyszóval fáj.


     


    Sopron:


    Mindenki aki tervezi a lézeres beavatkozást azt tartsa szem előtt, hogy ha valóban dermoid cisztája van és az mélyebbre nyúlik le - mint nálam - az nem fog sikerrel járni. Nem ússza meg a radikális beavatkozást.


    Én kipengettem 150e forintot, de mint látjátok nem jártam sikerrel.


    Technikailag nem kivitelezhető. Azt másra találták ki. A kórházban is csak csóválták a fejüket "...miért nem lepődünk meg..." mondták az orvosok... Magyarországon ilyen típusú jegyzett műtét nem létezik.


     


    Ha van kérdésetek, várom őket.


     


    Üdv


     


    Á

    előzmény:
    CactuS (780)
    2020-01-02  16:55
  22. 2020. január 2. 16:55780.

    (folyt. köv.):


    Tehát azon paráztam, hogy mi van, ha egy 3. orvos meg 3. félét mond majd, vagy kiderül, hogy rosszul alakulok ott hátul. Szerencsére nem volt gond, de a kötéscsere nagyon fájt, mert megpiszkálták ott azért a dolgokat...innentől az egész ünnepi időszak alatt 2 naponta jártam be kötözésre, a 2. alkalom volt a legrosszabb, a főorvos úr hentes módjára esett nekem. Aztán a 3.-tól már nem igazán fájt, csak maradt a kellemetlenség, hogy a farpofáim közt gézzel járkálok. Most hétfőn voltam ismét újabb dokinál, SZTK-ban kontrollon, ő már azt mondta, 1 hétig még otthon cserélgessem a gézt, de már zuhanyoztassam a sebet, aztán elég lesz február közepén visszamennem hozzá. Akkor majd meglátjuk, mi lesz a műtéttel...ő fog műteni. Egyelőre ennyit tudok.


    Sokat sportolok, ez nagyon hiányzik :( Pedig ez még csak egy feltárásos kezelés volt, a műtéttől nagyon félek, hogy utána sokáig tart a felépülés, de még az se tragédia, viszont a sok eset, amit olvasok a kiújulásokról, többszöri műtétekről, az nagyon riasztó. :( Szóval most elég negatív passzban vagyok, bár annak épp örülök, hogy most nem fáj állandóan, nagyjából ülni is tudok már, és végre 6 nap után már tudtam fullban zuhanyozni.


    Ja, összesen 6 napon át folyamatos fájdalmam volt (Advil nem tudott vele mit kezdeni), ehhez képest a műtét után nyilván sokkal durvább lesz...


    Amúgy a diagnózisom, ha érdekes: pilonidalis ciszta tályoggal
    (mogyorónyi üreget tártak fel) 


    Azt pozitívumként élem meg, hogy karácsony tájára esett ez a dolog, mert így nem kellett semmi programot/utazást/munkahelyi kötelezettséget lemondani legalább.

    Jól esne egy kis sorstársi biztatás, amellett, hogy persze senkinek nem kívánom ezt a betegséget. De ahogy hallom, egész gyakori.

  23. 2020. január 2. 16:47779.

    Sziasztok!


    Nagyon örülök, hogy van ez a fórum, jó, hog meg tudjuk osztani a tapasztalatokat sorstársakkal. De ahogy látom, az utóbbi időben nincs aktivitás...így nem tudom, kinek írom ezt, de hátha hozzászól majd valaki. :)

    Nekem most karácsony táján jött ki először ez a probléma. 3 napon át fájdogált az ülés, de azt gondoltam, biztos csak amiatt, hogy hétvégén sokat ültem egyhelyben a kanapén és már kényelmetlen is volt. 3. nap közepén hirtelen átváltott a dolog abba, hogy már nem bírtam ülni egyáltalán, és észrevettem, hogy váladékozik és piros a farokcsont körüli terület. Ez már ijesztő volt, és mivel másnap ugyanez, ha nem rosszabb volt a helyzet, elmentem háziorvoshoz. Miután kivártam a másfél órás sort, azonnal a torkomnak ugrott az asszisztens és a doki is, mert hogy képzeltem, hogy nem a saját orvosomhoz mentem (nos, az az egyszerű oka volt ennek, hogy az orvosom délelőtt rendelt, én meg délután jutottam el oda...). Még 2 mondatban elmondhattam, mielőtt kidobtak, hogy mi bajom, mire rávágták, hogy ez ciszta lesz, és azzal ők amúgy sem tudnak mit kezdeni, menjek sebészetre.


    Na itt már komolyan megijedtem. Sebészetre szerencsére egész hamar bejutottam az SZTK-n, ott picit nyomkodtak és beutaltak az újbudai Szent Imre kórházba sürgősségire. Újabb másfél óra után kerültem a sebészetre, ahol feltárták a tályogomat. Nagyon féltem, stresszeltem az egésztől, mivel még sosem voltam sebészeten se, semmi hasonló beavatkozásom nem volt még. A helyi érzéstelenítő fájt, de utána hál'istennek csak valami kapargatást érzékeltem, és hamar kész is voltam, "becelluxozták" a popómat és mehettem haza. Ezután a pár óra, amíg zsibbadva voltam, csodás volt, végre szabadultam a 2 napja tartó nagy fájdalomtól...elalvás előtt már kezdett újra fájni, de ami reggel zajlott, na az maga a pokol volt...ugyanis amint felkeltem, elkezdtem foltokban látni, szédülni, majd jött egy ismerős érzés, hastájéki görcs...az történt, hogy épp megjött a menzeszem. A lehető legrosszabbkor. Kb. 30-40 percet töltöttem a wc-n, volt, hogy hullámokban elöl annyira fájt, hogy már elnyomta a hátul érzettet, de volt, hogy mindkét oldalt egyformán fájt, borzalmas volt. Néha meg már hányinger is befigyelt. Na most ilyenkor az a szívás, hogy ha reggeli előtt beveszek fájdalomcsillapítót, azt 100%, hogy kihányom. Ezért előbb le kellett tuszkolnom némi ételt a gyomromba. Nehéz volt. De aztán jöhetett a tabletta és lassan kezdtem jobban lenni. Közben azon izgultam, hogy mennem kellett a kórházba kötözésre, és jaj, mi van ha későn érek oda, vagy bármi...az is zavart, hogy az SZTK-n azt mondták, altatni fognak és műteni, a kórházban már azt mondta az orvos, hogy ugyan, érzéstelenítő és kész, műteni pedig majd később...

  24. 2019. október 8. 12:49778.

    Szia!


    Megtudnád mondani ki műtött? 


    Köszi! 

    előzmény:
    pondi (344)
    2011-08-25  13:42
  25. 2019. október 7. 12:57777.

    Sziasztok!


    Sajnos nekem is farokcsont cisztám van. Sajnos Sopron nagyon messze van. Érdeklődnék, hogy Nyíregyháza, Debrecen közelében tudtok e olyan kórházat, magánkórházat ahol lézeresen műtenek? Nagyon szépen köszönöm a választ! Szép napot!

Címlap

top