Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pilonidalis cysta ???

joanne2000
Létrehozva: 2007. november 21. 11:16

Sziasztok!

A páromnak tályog nélküli pilonidalis cystája van. Kb. 2 hónapja. (van aki sinus pilonidalisnak ismeri)

Kérem, akit kezeltek hasonlóval, informáljon!

A sebész azt mondta meg kell műteni, mert csak így múlhat el. Viszont sok helyen azt olvastam így is visszatérhet.

A bőrgyógyászunk eddig heti 2x kitisztította, szerinte nem kell műtét. Elmúlt, 3 hétig szinte semmi nem volt, most viszon újra előjött neki.

Jövő hétre van kiírva a műtétre. Nem tudja elmenjen-e, mert azért ez mégiscsak műtéti beavatkozás és lehet, hogy ettől megint újra kiújúlhat. Vagy csak járjon tisztításra a bőrdokihoz és majd csak elmúlik?

Bármilyen infót szívesen veszünk.

Köszönöm!!!!

  1. 2010. Április 2. 18:18126.

    Sziasztok!

     

    Már tök jól vagyok, így 16nappal a műtét után. Most hétfőn már kiszedték az összes varratot, így már 1000szer jobb, alig fáj. A doki mondta, hogy nagyon szépen gyógyul. Zozi, majd én is csatlakoznék ahoz az ünnepléshez ;)

     

    Jobbulást mindenkinek!

    Sok locsolót, meg piros tojást! ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. Április 1. 09:23125.

    Szia!

     

    Magát a sebet nyitva hagyták, csak ami oldalra nyílt vágás, azt varrták össze...

    Csak azon csodálkoztam, hogy akiket olvastam nekik egész hamar összegyógyult... egy vkinél láttam, hogy kb. 1 évbe telt a gyógyulás....

    (De lehet, hogy még alaposabban átrágom magam a hozzászólásokon.)

    Amúgy meglepődtem, hogy ennyien vagyunk!

     

    Köszi a reagálásodat!:)

    Kitartás, jobbulást!

    Rita

    előzmény:
    zozi1979 (124)
    2010-03-31  22:21
  3. 2010. március 31. 22:21124.

    Sajnos akkor ha végig olvasod a hozzászólásokat,kiderül,h a dermoid ciszta eltávolítása után a sebet nyitva kell hagyni,hogy ne újuljon ki.

    Nekem 3szor zártak össze, most a 4. műtét után vok,ezt nyitva hagyták.

    Ha elolvasod a nyitott műtéteseket,akkor kiderül,hogy ők jól vannak, ezért én is ebben bízakodom,hogy ez a végső megoldása ennek a makacs betegségnek!

     

    Keress egy jó sebészt,aki nem zárja össze!!!

    Kitartás Rita!

    Üdv!

     

    előzmény:
    Rita.07 (123)
    2010-03-31  22:03
  4. 2010. március 31. 22:03123.

    Szia!

     

    Köszönöm a reagálásodat.

    Dermoid cysta.

    Igen, 1-2 öltéssel összevarták, és voltam varratszedésen. Nem volt egy kellemes élmény.

    Nem volt szívó drain cső... 

     

    Rita

    előzmény:
    zozi1979 (122)
    2010-03-31  21:45
  5. 2010. március 31. 21:45122.

    Szia Rita!

     

    A diagnózis Pilonidal cysta? sinus pilonidal? dermoid cysta?

    Ez nem derült ki?

    Kívágták ezt értem,de összevarrták??? Voltál varrat szedésen?

    Volt szívó kis drain cső?

    Ha igen akkor olvasd el a hozzászólásokat,abból sokminden kiderül...

    Üdv:

    Z.

     

    előzmény:
    Rita.07 (121)
    2010-03-31  21:06
  6. 2010. március 31. 21:06121.

    Sziasztok!

     

    Az én "történetem" 2008-ban kezdődött... 

     

    2008 nyár elején arra lettem figyelmes, hogy váladékozik a végbélnyílásom felett... aranyérre gyanakodtam, mert az ülés nem mindig volt kényelmes. Elmentem a háziorvosomhoz, aki annyit mondott, hogy Neugranormonnal kenegessem... a nyár további részében nem tartózkodtam itthon, de a váladékozás/vérzés megmaradt... 

     

    Október felé elmentem a sebészetre, ahol az orvos adott rá kenőcsöt... félévente jártam sebészetre, hogy nem múlik el, de ő továbbra is a kenőcsöt mondta.

     

    2009 április-májusában egy másik dokihoz kerültem, ő közölte, hogy műteni kell. Novemberre kaptam időpontot...

     

    2009 November 5.ére írtak ki, de el kellett halasztani a műtétet 6.ára. A festéses-kivágásos módszerrel műtöttek. Az altatóorvos altatást rendelt el, amin a műtőben lévők csodálkoztak, és megváltoztattuk érzéstelenítőre, ami egyáltalán nem volt vészes. (Nem ez volt az első gerincbe kapott érzéstelenítőm...) 8 óra után már kimehettem WC-re, és nem fájt a fejem, nem volt hányingerem, meg ilyenek. 

     

    Az első hetekben nagyon kellemetlen volt a dolog, de nem igazán használnám rá a fájdalom szót. Jó, persze volt, mikor húzódott, és fájt, de összességében csak kellemetlen volt. Aztán másfél hét után már ülni is tudtam... 3 hét után meg már megszoktam... 

     

    Először hetente jártam vissza kontrollra, aztán kéthetente, végül februárban közölte a doktornő, hogy nem kell többet járnom. 

    A seb még mindig nem múlt el, és továbbra is váladékozik, rosszabb napokon -mint ma is- vérzik is... 

     

    A műtét előtt 2 centis volt, a műtét után 8-10 centis, most pedig 2-3 centis... Anya kezeli a sebemet, de nem igen látja, hogy valóban javulna.

    Betadinozzuk, körömvirágkrétmet rakunk rá, és természetesen az elmaradhatatlan gép sem hiányozhat a kezelésből...

     

    Olvastam, hogy többen írtátok fáj a gyógyulás, szerencsére nekem nem. Már egész hozzá szoktam... 

     

    Viszont sokótoknak a gyógyulása jóval kevesebb, mint 5 hónapba telt... 

    Esetleg nincs valami ötletetek, hogy mit lehetne csinálni? Igazán jó lenne már ettől megszabadulni, így a második x előtt...

     

    Előre is köszönöm az ötleteteket, és jobbulást mindenkinek!

    Rita 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. március 29. 18:11120.

    Sziasztok!

     

    CSaba , Sylke, többiek hogy vagytok?

    Én szépen javulok, van fotóm is ,hogy  milyen 3 hét után a sebem, de nemakarom itt rémiszgetni a népet :) ,nem töltöm fel.

    Huhhh de várom,hogy felsarjadjon, összehámosodjon, már nagyon unalmas itton feküdni!

    A főorvos nénim mondta,hogy aki utánam következett betege,egy fiatal srác, másodjár is kiújult,neki nyitva hagyta,ő is szépen gyógyúl.

    Hát ha túl vok rajta, és minden rendben,nagyon megünneplem :)

    Ja persze Csabával Egerben !!! :)  (Zeppelin76 ha ráérsz akkor várunk)

     

    Kitartás Mindenkinek!

    Kisnyusz88 fel a fejjel,válaszoltama privátodra,de itt is mesélhetsz,mert lehet tanulni az "élményekből".

     

    Kiújulás mentes gyógyulást mindenkinek!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. március 18. 20:38119.

    Sziasztok!

    Nah, Zozi, akkor túl vagy a műtéten. Én viszonylag azóta is megvagyok, semmi durva nem történet a sebemmel. Néha, ha sokat ülök egy kis púp, de elvagyok vele.

    Drukkolok, minden lábadozónak, és azoknak is akik még műtét alőtt álnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. március 18. 13:35118.

    Szia Csaba! :)

     

    Én vagyok az a fősulis lány a kórházból :) Már itthon vagyok, ma jöttem haza.  Minden ok, csak olyan soknak tűnik még az előttem álló gyógyulási idő... Meg már így tényleg vége lehetne ennek az egésznek, mert én is már több éve szenvedek vele.

    Na majd remélem most sikerül. Bízzunk Miklós dokiban :)

     

    Jobbulást mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583711 (116)
    2010-03-16  20:23
  10. 2010. március 18. 13:26117.

    Sziasztok!

     

    13. napos vok, minden ok, fekszem, net,film,könyv a szokásos.

     

    fájdalmaim nincsenek, a kötözés sem borzalmas, pikk-pakk átmossák,bele a kötözőanyag,ragasztás.

     

    Annyi,hogy mikor átázok akkor kell magamat kipólyázni,de ez normális,hogy levedzik,sarjad a seb keményen.

     

    Ha vannak fejlemények ,javulás, gyógyulás jelentkezem.

    Köszi mindenkinek a biztatást és viszont kívánom neketek is a kiújulás mentes gyógyulást!

    Mert ugye mit sem ér a gyógyulás,ha kiújul ....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583711 (116)
    2010-03-16  20:23
  11. Torolt_felhasznalo_583711
    Torolt_felhasznalo_583711
    2010. március 16. 20:23116.

    Így is van Zozi! Tényleg le a kalappal előtte, nagy dolog amit csinál!

    Ma voltam bent kontrollon-tisztításon. Szerencsére minden szép, gyógyul ahogy kell!

    Ahogy jöttünk elfelé a doki említette, hogy épp ma csinált egy ilyen műtétet egy főiskolás lányon, ha gondoljuk nézzünk be hozzá. Be is mentünk, öntöttem belé egy kis lelket, tartottunk egy kis eszmecserét. Gondolom jól esett neki.

     Zozi Te hogy vagy azóta?? Hogy gyógyul a rekord-méret?

    előzmény:
    zozi1979 (114)
    2010-03-13  23:21
  12. 2010. március 16. 15:53115.

    Sziasztok!

     

    Ez a hülye betegség milyen sokakat érint! És még hányan vannak, akik nem fórumoznak vagy nem itt!

     

    Jelentem, én kb fél éve vagyok túl a műtéten és a sebem nagyon szépen begyógyult, mintha nem is vágtak volna! Ezt sosem hittem volna, mert elég csúnya volt a nyitott - bár nem 14 cm-s - seb. Néha azért érzem a nyomát, pl múltkor a moziban, bár már nem a régi fapados, mégis kényelmetlen volt másfél órát végigülni. 

     

    Zozi! Örülök, hogy ilyen klasszul viseled a tortúrát, remélem, ez már tényleg az utolsó beavatkozás volt és soha többé nem kell kés alá feküdnöd és elfelejtheted örökre az egész ügyet.

     

    Minden lábadozónak, műtét előtt állónak kitartást és sok erőt és gyors gyógyulást kívánok! Nyakunkon a tavasz!

     

    Lakild

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. 2010. március 13. 23:21114.

    Köszünjük Kedves Csaba!

     

    Azt nem említetted,hogy a kedvesed azért durván odatette magát kötözés,ápolás,kiszolgálás terén,azért így könnyebb a felgyógyulás

     

    Kiújulásmentes gyógyulást neked és mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583711 (113)
    2010-03-13  22:22
  14. Torolt_felhasznalo_583711
    Torolt_felhasznalo_583711
    2010. március 13. 22:22113.

    Sziasztok!

    Én vagyok a Zozi barátjának a barátja :) Egerből. A minap értesültem a fórum létezéséről, fel is néztem, és örömmel látom, hogy Zozi már meg is hivatkozott engem, hisz hátha az én esetem is útmutatásul szolgálhat e téren.

    Ma vagyok 17 napos műtét után, egy - a Zoziénál azért jóval - kisebb (kb. fele) méretű nyílt sebbel. Nálam sikerült viszonylag az elején, még kezdetibb stádiumban felfedezni és így nekimenni. Az első sebész aki látott, azt mondta kimetszi és összevarja, aztán 2 hét múlva már csinálhatok akármit újra. Drain csőről nem volt szó, csak sima kivágás-összevarrásról, merthogy "jó stádiumban kaptuk el."

    Aztán, - a háziorvosom tippje alapján - megmutattam egy másik sebésznek is. Ő rögtön határozottabbnak és profibbnak tűnt a téma kapcsán. Azt mondta szívesen megcsinálja, de csakis nyitvahagyós módon (a bőrszéleket a keresztcsont hártyájához levarrva). Hozzátette, hogy ő összevarrással vagy más módszerrel már nem is műti, mert csinálták régebben, de emígy sokkal jobbak az eredmények, sokkal jobb a ki-nem-újulási arány. A seb gyógyulása viszont nyilván jóval hosszabb, kb. 2 hónap. Mégis mellette tettem le a voksot, feb. 24-én meg is csinálta, gerinci érzéstelenítéssel. Na arról is hallottam előtte jót és rosszat, aztán utólag mondhatom, elég sima ügy volt. Manapság már elég vékony tűvel csinálják, én 11 órával szúrás után már kimentem WC-re, és szerencsére semmi szédülés/fejfájás/hányinger. Összesen egy éjszakát voltam bent a kórházban.

    Azóta itthon, napi egy kötözés, Betadine-ozás. Gyakorlatilag az elejétől fogva nem, vagy alig fekszem többet, mint mondjuk egy átlag hétvégi nap. Állok-járkálok itthoni üzemmódban, feküdni meg eleinte csak hason.

    3-4 naponta kontroll a dokinál, sebtisztítással. Na az még "nagy élmény"! -tiszta inkvizíció! :D Az első alkalomból okulva, dupla fájdalomcsillapítót nyomok előtte.

    A műtét utáni első pár nap egyébként még könnyebb volt viselni azt is, hogy fáj. Úgy a 4-5. naptól fáradhattam bele lelkileg (hogy nem enyhül), onnantól azért behúztam a napi 2-3 Cataflam-ot/Mesulid-ot. Egészen a 12. napig, merthogy akkor szedte a varratok felét. Azóta sokkal jobb. A 15. nap jött a varratok másik fele, ez volt tegnap előtt. Ez azért már megdobja az ember közérzetét. Már rendszeresen az oldalamon ébredek, ami az elején még igencsak elképzelhetetlen volt. :)

    Innentől egyébként elkezdtünk egy olyat (-a doki javaslatára, mint kipróbált módszerét-), hogy egyik nap Aloe First-tel permetezzük, a másik nap marad a Betadine, így váltva. Merthogy a First annyira jól sarjaszt, hogy túl is sarjaszt.

    Szóval itt tartok most. Kedden lesz a köv. kontroll & "inkvizíció".

     

    Ha bárkinek bármi kérdése van, szívesen segítek, ha tudok.

     

    Minden érintettnek mielőbbi teljes kigyógyulást kívánok! -aztán találkozzunk inkább valamely más fórumon egy kellemesebb téma kapcsán!

    Üdv, Csaba

    előzmény:
    zozi1979 (112)
    2010-03-13  18:45
  15. 2010. március 13. 18:45112.

    Sziasztok!

     

    8.nap

    Ma volt a sebészetről egy ápolónő kötözni,anyukám lefotózta.

    14 cm -es nyitott seb, 4 - 5 centi mélyen, deréktól majd végbélig, ez ugye nem hangzik valami jól, háááááááát nem is nézki valami jól :) :) :) 

    Anya, ez az én sebem???????- kérdeztem

    Elbőgtem magam...

    Ez már-már akkora,hogy soha nem fog összeforni.

    De elérzékenyülésem után felszívtam magam, igen, ez a gyógyulásomhoz kell, de pesten a doki is megmondta,hogy kikell vágni az előző 3 műtét maradványait is...

    Ja és anyukám szerint büszke lehetek magamra,hogy így viselem, mármint fájdalom szinte semmi.

    Nem is szedek semmi fájdalom csillapítót,tegnap sört hoztam a boltból, mivel úgysem vezetek egy darabig gondoltam sörözök majd :)

    Beszéltem a barátom barátjával, az egri sráccal, ő kapkodja a cataflant, de jól van, és örül,hogy nyitva vágatta, ő már több mint két hetes, és persze jóval kissebb a vágása.

     

    Unatkozom :(

    Már mindent elolvastam a dermoid cisztával és a pilonidalis cysztával és a nyílt sebgyógyulás folyamatáról.

     

    Jól vagytok beteg társaim????

     

    Üdv:

    Zozi

     

     

     

     

    előzmény:
    kisnyusz88 (111)
    2010-03-09  22:18
  16. 2010. március 9. 22:18111.
    Nem várunk vissza!!!! :) és ezt most jó értelembe mondom
    előzmény:
    zozi1979 (110)
    2010-03-09  22:13
  17. 2010. március 9. 22:13110.

    Sziasztok!

     

    Van erőm válaszolni, annyira azért nem szörnyű, itt fekszem egész nap a gép előtt, kérdezzetek bátran.

     

    Igen valóban csak később derül ki,hogy sikerült-e...

    Remélem ahogy a többi nyitottan műtött fórumozó én is kilépekk a klubból!

     

    Üdv 

     

    előzmény:
    kisnyusz88 (109)
    2010-03-09  20:35
  18. 2010. március 9. 20:35109.

    Nagyon szurkolok neked,hogy minden rendben menjen!

    De gondolom azért ehez is idő kell,hogy eldőljön vissza jön-e még vagy sem. Nem? 

    Lenne pár kérdésem,privátba. Megírom,majd ha lesz erőd válaszolj rá légyszi. :) 

     

    előzmény:
    zozi1979 (108)
    2010-03-09  14:03
  19. 2010. március 9. 14:03108.

    Sziasztok!

     

    5.napos vok nyitottan.

    Kétnaponta kötözés a spéci kötszerrel, 7 napig is benne lehetne,de 24 óra után már szétázva vok, ma reggel kötözték, "nagyon szép a seb", sehol nincs gennyesedés stb.

    Gyerekek!

    Ami cucc kijött a sebből, tegnap este....

    Gondolom ma este megkezdi,és holnap is úszom a sebváladékban...

    De ez a jó,ez a lényeg hogy a szervezet kitisztítja magát, ahogy a pesti doki mondta :egy teljesen új szövet réteg,egy felhegesedett terület képződik ahol már nem lesznek lyukacskák !

     

    Ezt a cuccost varrják be szépen,ami kijön drain-en keresztül az kijön,ami nem az ott marad és szakítja szét a varratot. Durva!

     

     

    Én is Örülök,hogy megosztjuk egymással tapasztalatainkat, remélem lesz is olyan aki ránk hallgat és megmentjük szenvedéseinktől!

    Ne varrassátok össze új beteg társaim ,addig keresgéljetek sebészt, aki nyitva kezeli!!!

     

     

     

     

    előzmény:
    kisnyusz88 (107)
    2010-03-09  11:12
  20. 2010. március 9. 11:12107.

    Szia!

    Hát amint újra előjön a problémám, keresni fogok mást. Bár nálunk ez egy kicsit nehézkes, mert két orvos van a sebészeten. Egyik ehhez „ért” (hatalmas idézőjelekkel) a másik meg máshoz. Állítólag ez nem is tudja, kezelni a vízért a másik meg azt nagyon keni, vágja. Hát így megy ez nálunk. Pedig pest. Na, mindegy

    előzmény:
    zeppelin76 (106)
    2010-03-09  02:09
  21. 2010. március 9. 02:09106.

    Kisnyusz, a te eseted pedig dettó olyan mint az enémy volt. Nekem is a varratszedés előtti hétvégén kezdett fájni, és a varratszedés előtti nap már nekem is elkezdett a varratok mentén szivárogni. Úgy felgyűlt benne a váladék hogy csak na. Nálad is ugyanaz történt.

     

    "Az orvos szerint ez normális." Akkor erősen javaslom menj másik orvoshoz....

    előzmény:
    kisnyusz88 (103)
    2010-03-09  00:01
  22. 2010. március 9. 02:02105.

    Ja és tegnap beszéltem egy barátommal, egerben egy barátját is megműtötték, az egyik sebész összeakarta zárni,de mint utólag tőlem megtudta,hogy jól választott,mert egy másik doki nyitva hagyta, ő már otthon lábadozik és jár kötözésre...

     

    Nagyon sok ember küzd ezzel,mondták itt az ápolónők is, de sokuknak sikerül draincsöves, zárt technikával, azért lehet még a köztudatban a sebészek körében,hogy a seb összezárása a helyes megoldás.

    Ja meg ,hogy kiújulásra hajlamos makacs betegség - gondolom ezt már mindenki hallotta orvosa szájából.

     

    Amire még szeretném felhíni a figyelmet: 

     

    DERMOID CYSTA

     

    Farokcsont feleti gyulladásos tömlő (sinus pilonidalis sacralis): a valódi dermoid cysta valójában ritka. Fejlődési rendellenesség, hámszerű fallal bíró, különböző szövetrészleteket, szőrzetet tartalmazó tömlő, amely a farokcsont mögé bújva, vagy onnan kiindulva, a kismedencében nagyobb képletet is eredményezhet. A mindennapi szakmai szóhasználatban is dermoid cystának nevezett, gyakori elváltozás - bár megjelenésében hasonló - valójában a farokcsont feletti szőrszálak befordulása miatt fokozatosan növekvő hámbélésű tömlő (sinus pilonidalis sacralis), a levált hámsejtekből, faggyúból álló szaporodó pangó váladékkal. Mint minden egyéb helyen a szervezetben, a pangó váladék felül fertőződhet tályogot eredményezve, annak jellemző tüneteivel és megjelenésével.

     

     

    Ahány doki annyi féle képpen értelmezi ezt a betegséget.

     

     

     

     

     

     

    idézet:
    zozi1979 (102)
    2010-03-07 20:30:06

    Én is egri vagyok amúgy.

     

    Hát igen, valakiknek sikerült a zárt, összevarrós technika is, mint pl. Anitának föntebb. Meg azért mert így tanulták az egyetemen. De szűk látókörű az olyan sebész aki nem látja be hogy mi a hátránya, és nem tud felülkerekedni az előítéletein (előtanulmányain).  Ha csak 50-50%-ban sikertelen, amiatt mert a váladék nem tud elfojni, akkor már nem jó a technika szerintem. 

    előzmény:
    zozi1979 (102)
    2010-03-07  20:30
  23. 2010. március 9. 01:55104.

    Sziasztok!

     

    Újra a kórházból....

    Szóval február 24.-ére voltam kiírva a Dr. László Szabolccsal az Állami egészségügyi Központba, a volt Honvéd Kórház.

    Szerdai napra esett a műtét, még előtt hétfőn is ott voltam egyeztetni,mikor felcuccolva szerda reggel közölték,hogy "technikai okok miatt" elhalasztják a műtétet 4 hónap várakozás után!Ááááááá de elborult az agyam, túl akartam esni az egészen,így szülővárosomban beszéltem egy főorvos nővel,hogy jártam és elmondtam,hogyan műtött volna a doktor úr.Meghallgatott és bár az egész sebész osztály sebészei furcsálották,hogy ezt a betegséget nyitva kezeli megcsinálta! Több sebész doki megakart győzni,hogy draincső kell mert a pangó váladékot az szívja ki,stb.... Nem engedtem a műtét csak akkor ha nyitva hagyja!

    Szóval most itt fekszem nyitva :)

    Két öltéssel összehúzta azért, 14 cm!!! vágással.

    Hát gyerkek,amilyen rémisztő,annyira nem fáj!

    Komolyan.

    Na jó a sebkezelés nem egy leányálom,de kilehet bírni.

    A sebbe Convatec nevű "intelligens" kötszert rakott,ami összegyűjti a bacikat,és az épp szöveteket roncsolás mentesen hagyja.

    Nagyon aranyos a főorvos néni, tudja,hogy mennyit szenvedtem vele, ő is bízakodik,hogy nem fog ezzel az eljárással kiújulni.

    Én bízakodom a legjobban.

    Kedden újra "kínzás" azaz sebfertőtlenítés,aztán ha úgy látja akkor haza is enged.

    Kb 4 hét tuti kell míg felhegesedik, én is azt gondolom,hogy csak így lehet kipusztítani,ha hagyják,hogy felsarjadjon!

    Ma a kötézéskor meg is jegyezte az ápolónő,hogy az ott a csonthártya???

    Igen,az, onnan kell hogy felsarjadjon- válaszolta a dokinéni.

    Jelentkezem a fejleményekkel, és nagyon szeretnék kikerülni a klubból :) !!!

     

    Ui: svéd csepp, lámpázás, stb maximum a tüneteket enyhíti,de maga a ciszta nővekszik. 

    idézet:
    zozi1979 (101)
    2010-03-07 20:16:21

    Hú, nagyon kemény dolgokon mész te keresztül! Jól bírod! 14 cm....

     

    Kívánom hogy gyógyulj meg most már véglegesen! Azért ez pozitív hogy vannak olyan helyek is ahol az orvosok meghallgatják az embert, és nem műt "csak azért" máshogy, az ő elvei szerint (zártan), mert úgy tanulta. 

     

     

    " Több sebész doki megakart győzni,hogy draincső kell mert a pangó váladékot az szívja ki,stb...." ehhez meg csak annyit tudok hozzátenni, hogy éppen hogy pont az, a drain cső nem szívja ki. Nekem is bent volt, és mégsem szívta ki.

    előzmény:
    zozi1979 (101)
    2010-03-07  20:16
  24. 2010. március 9. 00:01103.

    Sziasztok!

     

     

    Ismét visszatértem, immáron túl a műtéten. De még kötéssel a fenekemen. 

    Januárba kifakadt a bőrömön keresztül, minden elő jel nélkül. Rohantunk a sebészetre. Az orvos közölte, hogy műteni kell. Februárra kaptam is időpontot. Egy napos sebészeten műtöttek. Hát érdekes és külön élmény volt az is. Altatással végezték a dolgot. Körülöttem mindenki hüledezet, mikor 4kor magamhoz tértem és hatkor már az ágyon ültem persze a redon drén-re azért figyeltem. Ha a nővér nem kérdezte meg vagy 20-szor, hogy nem fáj e így ráülnöm akkor egyszer sem. Pedig nekem tényleg nem volt kényelmetlen. Na, mindegy. Másnap már haza is engedtek,se láz se semmi. Mentem vissza kötözésekre. Mondta az orvos hogy milyen szépek a varratok. Azt hittem jipppíí ennyi volt. Aztán a varrat szedés hétfője előtt hétvégén újra jött a fájdalom. Amit a nyáron is éreztem, és elkezdett a jobb oldalon keményedni a csont körül. Hétfőn mielőtt még a doki nekem esett volna jeleztem neki, hogy mit érzek. Aztán miután kiszedte a varratokat megnézte. Azt mondta jegeljem. Na, mondom király, akkor vajon mit műtöttek, ki ha már megint ott a ciszta ilyen rövid idő alatt?  Szerdán elmentem a körzeti orvoshoz, a betegállományos papírokért, mert a sebész azt mondta, hogy a köv. hétfőn már mehetek dolgozni és nem ő vett fel betegállományba. Nem tudom, hogy a széktől e vagy mitől, de a várakozásba elkezdett pokolian fájni a fenekem. Este már éreztem, hogy baj van. A varratomnál nagyon picit, de genny szivárgott kifele. Tettem oda géz lapot. De reggel még csak épp hogy volt ott valami paca. Minden esetre (női megérzés) megkértem anyámat hogy tegyen oda mikor kötést cserélt. Aztán leültem a géphez. Észre sem vettem, de szétnyílt a varratom egy toll átmérőjű lyuk lett ott, és ömlött belőle ki a genny. Csak arra lettem figyelmes, hogy mintha nedves lenne a fenekem. Hát még a géz is átázott. Felhívtam a sebészetet, erre közölték, hogy nincs senki, majd pénteken. Pénteken bementem. Rosszabb volt mintha vágták volna! A nővér szinte rám „feküdt” és nyomta, ahogy csak bírta. Mondjuk addigra már a nagyja kijött. Az orvos szerint ez normális. S azt mondta, hogy elég „kis mennyiséggel” megúsztam. Hát nekem még ez a kicsi is soknak tűnt. A szövettan még nincs meg.

    Hát ennyit tudok egyelőre. Holnap után munka, ez meg majd összeforr valamikorra. Addig szedhetem aktívan az antibiotikumot és kötözgethet anyukám, mivel két lyukat már nem tudok befedni (a redon drén lukját meg ami keletkezett most).

    előzmény:
    zozi1979 (48)
    2009-07-13  09:23
  25. 2010. március 7. 20:30102.

    Ja és tegnap beszéltem egy barátommal, egerben egy barátját is megműtötték, az egyik sebész összeakarta zárni,de mint utólag tőlem megtudta,hogy jól választott,mert egy másik doki nyitva hagyta, ő már otthon lábadozik és jár kötözésre...

     

    Nagyon sok ember küzd ezzel,mondták itt az ápolónők is, de sokuknak sikerül draincsöves, zárt technikával, azért lehet még a köztudatban a sebészek körében,hogy a seb összezárása a helyes megoldás.

    Ja meg ,hogy kiújulásra hajlamos makacs betegség - gondolom ezt már mindenki hallotta orvosa szájából.

     

    Amire még szeretném felhíni a figyelmet: 

     

    DERMOID CYSTA

     

    Farokcsont feleti gyulladásos tömlő (sinus pilonidalis sacralis): a valódi dermoid cysta valójában ritka. Fejlődési rendellenesség, hámszerű fallal bíró, különböző szövetrészleteket, szőrzetet tartalmazó tömlő, amely a farokcsont mögé bújva, vagy onnan kiindulva, a kismedencében nagyobb képletet is eredményezhet. A mindennapi szakmai szóhasználatban is dermoid cystának nevezett, gyakori elváltozás - bár megjelenésében hasonló - valójában a farokcsont feletti szőrszálak befordulása miatt fokozatosan növekvő hámbélésű tömlő (sinus pilonidalis sacralis), a levált hámsejtekből, faggyúból álló szaporodó pangó váladékkal. Mint minden egyéb helyen a szervezetben, a pangó váladék felül fertőződhet tályogot eredményezve, annak jellemző tüneteivel és megjelenésével.

     

     

    Ahány doki annyi féle képpen értelmezi ezt a betegséget.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top