Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Divat 2008

harmony001
Létrehozva: 2007. december 27. 12:43
sziasztok!

Mivel lassan lezárjuk a 2007-es évet, ezért arra gondoltam, hogy megnyitom ezt a topikot. Beszélgessünk a divatról, akár ruháról van szó, kiegészítőkről, cipőkről, hajdivatról, minden jöhet, ami belefér...

Divatra fel!
  1. 2012. február 26. 11:494076.

    szia fata!

     

     

    az a 'zujs hogy nem vásárolok. nincs miből.... 

    leginkább szabadulnék azoktól amiket régen felhalmoztam, de nem megy a biznisz

     

    mondjuk januárban vettem egy kardigánt, egyszerű, szürke...1800 pénzért meg egy farmert 4900ért...meg most a héten egy csizmát vateráról 2000ért... és ennyi...

     

    de halódik a táskám, amit a tallyban vettem tavaly októberben, annyira stapabírónak tűnt pedig és durva hogy fél évet bírt ki 6000 forintért....

     

    fata: képet csinálj, én is igyekszem feltenni amikről írtam!

     

    puszik

    előzmény:
    fata (4075)
    2012-02-19  21:19
  2. 2012. február 19. 21:194075.

    Még nem fagytunk meg, remélem. :)

     

    Átvészeltem a nagy hideget a régi kabátomban, erre ma meg mi történt!

     

    Megtaláltam (volna) álmaim kabátját! Ezüstszürke, pehely, kapucnis, elég hosszú, csinos és 8500 HUF. :) Az utolsó darab maradt meg leárazáson, és pechemre 34-es méret. :((((( Bakker, ha eggyel nagyobb, már jó lett volna. Brühühü.

     

    Úgyhogy, aki 34-es méret, rohanjon a Pólusba a C&A-ba! :))))

     

    Amúgy régóta nem vettem semmit, csak karácsony előtt egy mályvaszínű hosszú bőrcsizmát 5000 kemény pénzért. :) Majd csinálok fotót. 

     

    Harmony, veled mizujs?

    előzmény:
    harmony001 (4074)
    2012-02-19  18:04
  3. 2012. február 19. 18:044074.

    jesszus!!!!

     

    él még valaki?

     

    ha igen, írjatok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. december 5. 23:224073.

    Szia!

     

    Sajna kabátot nem találtam, de a gumim furcsa módon megjavult. :) Elvittük a gumishoz, és nem talált semmit. Azóta nem eresztett le. Nem tudom, talán a manók. :)

     

    A csizma klassz. Igazi mikuláscsizma. :)

     

    A kabátot meg még keresem tovább. :)

    előzmény:
    harmony001 (4072)
    2011-12-05  17:29
  5. 2011. december 5. 17:294072.

    szia...

     

    hű az nem jó :( a gumi... meg a kabát sem...

     

    de azóta találhattál már. vagy?

     

     

    kérdés:

     

    piros csizma szerintetek mennyire merész? 

     

    ezt néztem ki de vacilálok

     

    http://www.teszvesz.hu/piros_szormes_simatal pu_combcsizma_38_as_meret_1516832453.html

     

    véleményeitek et várom! 

    előzmény:
    fata (4071)
    2011-11-19  15:37
  6. 2011. november 19. 15:374071.

    Szia!

     

    Mostanában gumira költök. :( Mármint abroncsra. :) Leeresztett az egyik kerekem, vehetek új gumikat, nem kis összeg így karácsony előtt. 

     

    De azért turiztam egy FCUK topot a héten. :)

     

    Télikabátot kerestem, de nem találtam olyat, ami tetszett és nem horror az ára. :(

    előzmény:
    harmony001 (4070)
    2011-11-19  11:12
  7. 2011. november 19. 11:124070.

    hahó....

     

    megint behalt a beszélgetés...

     

     

    itt a nagyon hideg....mindenki bevásárolt téli cuccokból?

     

    én vettem egy rózsaszín pulcsit és várok egy csizmát...

     

    zöld vagy piros pulcsit szerettem volna, de sehol semmi szín, csak a barna, szürke, fekete..... hát mondom nem igaz!!! 

     

    szerintetek mik az idei téli divatszínek?

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_531206
    Torolt_felhasznalo_531206
    2011. november 13. 16:504069.

    Szia!

     

    Én is ezt a kabit nézegettem, csak fekete színben, és engem is az ára tartott vissza attól h. megvegyem. Elvileg tollkabát, tehát meleg, viszont a tollkabátokat macerásabb tisztítani ezért én nem vennék világos színben ilyet. Szép nőies kabát, de mint minden Mayo cucc drága. Betévedtem 5 percre a héten egy kínaiba, sok hasonló pufikabát volt, persze más béléssel és nyilván silányabb minőségben, de még az övük is hasonló volt.

    előzmény:
    harmony001 (4068)
    2011-11-11  09:23
  9. 2011. november 11. 09:234068.
    ja... csak nagyon drága...  /a kabát/ :((((((((
    előzmény:
    harmony001 (4067)
    2011-11-11  09:22
  10. 2011. november 11. 09:224067.

    sziasztok!

     

    én ilyen kabátot szeretnék:

     

    http://www.teszvesz.hu/mayo_chix_uj_kollekc ios_florrie_telikabat_1505067443.html

     

    FiatalVok szia! micsoda hírek, gratula... éshogy szabadulsz meg a cuccoktól? esküvő? ááá.... ne nevettess! nem volt és nem is lesz!!! 

     

     

    igen, eperangolul... és Gemini volt még a két igencsak aktív tagunk, de semmit sem tudok róluk... 

     

    én sem szeretem az nlc-t úgy lépek be ide h gugliba beírom nlc fórum divat 2008 rákatt és belépek az oldalra, nem is nézek máshova.....

    előzmény:
    fata (4063)
    2011-11-05  18:03
  11. 2011. november 9. 13:214066.

    Én is sokáig mesélhetnék :) !

    Esküvőtök volt már? 

    Nekem az akkori kapcsolatom véget ért, a mostani viszont jól alakul, épp csinosítgatjuk a házat, és sok felesleges cuccomtól szeretnék megszabadulni, ne foglalja semmi a helyet !

    Többiektől nem tudsz valamit? Volt egy lány (Eper?), akkor szóletett babája, Ő már nem ír ide?

     

    Jó, hogy nem halt be ez a topik, igyekszem szorgalmasabban belépni, bár az NLC-t már nagyon nem szeretem .

     

    előzmény:
    harmony001 (3995)
    2011-10-02  17:28
  12. 2011. november 5. 19:014065.

    Sziasztok!

    Kabátot sikerült vennem, de téli csizma még nekem is hátra van. De most nem csizmát szeretnék hanem bakancsot, feketét, és mindenképp bőrből legyen, de 20ezer alatt én még nem láttam. Gyaloglok elég sokat, úgyhogy valami strapabírót szeretnék, meg hóban elég könnyen át szokott ázni a cipőim nagy része. Ha valaki tudna ajánlani, hogy hol lehet valami jó minőségű, és olcsóbb bakancsot venni azt nagyon megköszönném.

    előzmény:
    harmony001 (1)
    2007-12-27  12:43
  13. 2011. november 5. 18:124064.

    Évek hosszú sora alatt összegyűjtögettem a csizmákat, van barna meg fekete, boka meg hosszú szárú is, lapos meg magas... :)

     

    Főleg bőrből veszem, kipróbáltam a jobb minőségű műbőrt, kényelmes volt és szép is, nem látszott, hogy műbőr. Csak egy baja volt, ha hosszú ideig hordtam, volt egy szaga az ember lábának. :( Szóval, nem jött be. 

     

    Mindig a szezon végén, leárazáskor veszek csizmát, így jóval olcsóbb. És maximum évente egyet. A lélektani határ nálam a 15000-16000 Ft, de 20000 fölé semmi esetre sem mennék.

     

    Legolcsóbb vételem egy hosszúszárú bőrcsizma volt kereken 1 Euro. :) De ez persze nem itthon. Meg nem is a legújabb modell...

    előzmény:
    wacc (4061)
    2011-11-05  09:25
  14. 2011. november 5. 18:034063.

    Hali mindenkinek!

     

    Most nagyon jó idő van, a szoknya egy vastagabb harisnyával pont jó, nem fázom. :)  (No meg főleg autóval járkálok...)

     

    Viszont télire pont hosszabb pufis kabátot szeretnék. Te hol vetted? Esetleg egy képet róla? :)

     

    Nekem az igazi hidegben nem működnek ezek a szövetkabátok (mint pl. a feketém, amit feltettem), mert akkor valóban megfagyok bennük. A toll és pufi kabátok jók ilyenkor, de szeretnék valami nem túl sportosat, inkább picit nőciset.

     

     

    előzmény:
    nikibaba27 (4060)
    2011-11-04  16:30
  15. 2011. november 5. 09:284062.

    sziasztok!

     

    JulisBoris: jó a csizma, remélem sikerül szerezned egyet...

     

    fataboszi köszi a bókot a lábamra mégegyszer tényleg...én akkor is ropinak érzem...igen, a kabát valami fantasztikusan jó, mindenki dícséri.... érdemes mindig nézni a teszveszen az eladó termékeit, kabátokat árul, tőle vettem: nikolett1121.

    illetve még nála szoktam jókat látni: ziky11

    szerencsére még tényleg elég jó az idő, maradhatna is így novemberben, úgyis lesz eleget hideg....

     

    kerubinabmb: mindig rétegesen öltözködöm, télen a legnagyobb hidegekben akkor is kevés szerintem egy szövetkabát akkor ha sokat gyalogolsz kint.... ja..tőled most már képeket szeretnék, kíváncsi vagyok a stílusodra...

     

    nikibaba: télikabátjaim száma jelenleg 5... 1. szürke szövetkabát Takkoból, amit nagynak érzek, ezért vettem a másikat (fogytam? nem tudom). 2. a feltett kockás, ami Jane Norman. 3. sötétkék rövid pufikabát Takko. 4. barna Retro Jeans tollkabát (ezt el szeretném adni,párszor volt rajtam, de valamiért nem jön már be). 5. Tally Weijl királykék-fekete szövetkabát (ez sem az igazi már)szóval az 5ből kettő amit hordani is fogok....

     

    igen, jól látod a dolgot, megint nyitottam a nőiesebb irányba, mert így 31 évesen kezdem kevésbé jól érezni magam azokban a cuccokban amik bejönnek. tehát az tetszik, de már feszengek bennük mert ugye telik az idő, nem vagyok már sweetsixteen sajnos... pulcsit én is nagyon sajnálom, tényleg nem volt még ilyen...részemről harag nincs, remélem részedről sem. na és milyen kötött szoknyát vettél? bókokat köszi, jól esik!!! ú szerintem nagyon jó a piros télikabát, a múltkor majdnem licitáltam egyre, de aztán mégsem. már meg is bántam...... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. november 5. 09:254061.
    Ez a csizma kérés engem is nagyon érdekelne :) Nektek hány csizmátok van a télre? Hányat és milyeneket vesztek? Számomra ez a csizma vásárlás, hogy milyen legyen...mindig egy hatalmas "gond". Nekem lesz 2db bokacsizmám(nem most vásárolt), tavalyról egy lapos fekete sportos,álom meleg meg most vettem egy lapos barnát ami egséz hosszú, illetve pályázok egy éktalpúra is :) Ti hogy vagytok ezzel? Csak bőr csizmát vesztek, vagy nem foglalkoztok azzal, hogyha szép és kényelmes hogy miből készült? És ti mennyit adtok ki egy csizmárt? Mi az a lélektani határ ami még belefér? Na és mi volt az a legalacsonyabb összeg amiért sikerült már jót venni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. november 4. 16:304060.

    Sziasztok!!!

    Én végül egyik kabátot sem vettem meg,de még mindig keresgélek..csak nem tudom mit kéne..engem is érdekel,hogy kinek milyen/ hány téli kabátja van,ill. a csizma kérdés...Mert láttam 100félét,közben 50 tetszik,de nyilván max.2akarok venni..És ált.az szokott lenni,hogy nem tudok dönteni,vagy mire kitalálom,már nincs méret..áá.

    Harmony!!!Nagyon tetszenek a cuccaid!!Egyre nőiesebben öltözöl,(jól látom?)és ez tök bejön!!Egyébként sajnálom,hogy a pulcsi bizniszük nem jött össze,a gyató miatt meg remélem nincs harag! 

    Kötött szoknyát én is vettem NYerben,csak nem tudom milyen felsőt vegyek fel hozzá..meg csizmát sem(csizma téma ismét visszaköszön)

    A szürke kínais csizmid nagyon-nagyon jó!!!! 

    Meg a szett amit feltettél!Tök csini vagy!!!

    Fata!!Gyakran hordasz szoknyát?Télen is?Nem fagysz meg?

    Én ma is szétfagytam..és idén vettem igazi télikabátot,vastagat!!Combközépig érőt,pufit,tök jó vétel volt.Én minden télen remegtem(szó szerint)az utcán,és már nagyon utáltam.Szóval van a pufi kabim,egy alap fekete 2soros szövet(bélés nélküli)és kéne még vmi...vmi színesre gondoltam pl.piros(bár ez már annyira nem divat)most a barnás árnyalatok hódítanak.Szerintetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. november 2. 13:364059.

    Szia :)

     

    Cipőkérdés? Hmm...a zakót általában kis szoknyával veszem fel, és platform-szerű magassarkúval. Általában a harisnya fekete mert már hideg van a testszínűhöz sajnos. Szóval a zakó így bulikba egy clutch-al megtoldva, szoknyával magassarkúval.
    Ha dolgozni megyek akkor pedig farmer-ral is felveszem. Rendeltem ebay-ről telitalpú bokacsizmát, sima fekete nagyon szeretem és szerintem jó a téli kabáthoz meg a zakóhoz is.
    Bár ha tél akkor csizmák, magasszárú akár vagy boka fazon, szerintem jól kombinálható a kabátokkal. Pontosabban nekem tetszik magamon, aztán lehet, hogy a külvilág azt gondolja magában...jaj de gáz ez a cipő azzal a kabáttal.

    Szerintem jó a kockás kabátod :) És ha rétegesen öltözködsz akkor is nagyon fázol? Mert valami jó meleg pulcsi és kabát lehet türhetővé varázsolja a hideget ..

    Szép Napot Lányok

    előzmény:
    harmony001 (4055)
    2011-10-29  12:01
  19. 2011. október 31. 13:064058.

    Igazad van, szerintem is picit boszis. Ideje az imidzsemet kicsit vadítani.

     

    Örülök, hogy mertél kalapot venni, tök jó. És most valóban látszik, hogy egyáltalán nem ropi a lábad, sőt irigylésre méltó. 

     

    Az a kockás kabát meg marha jó. Bár nekem sötétebb barnára lenne szükségem, de a fazont szívesen elfogadnám. Igaz, én télen már csak a pufikat bírom hordani, különben megfagyok, de most még tökéletes az idő ezekhez a vékonyabbakhoz.

     

    JulisBoris: klassz a csizma. Jó meleg lehet.

    előzmény:
    harmony001 (4055)
    2011-10-29  12:01
  20. 2011. október 31. 09:384057.
    A kék spai nagyon jól néz ki!
    előzmény:
    harmony001 (4054)
    2011-10-27  19:44
  21. 2011. október 31. 09:354056.

    Sziasztok!

     

    Én valami sportosabb, meleg csizmát keresek. Ki is néztem egyet, ami bundás, vízálló, kényelmes is, és nem áll el a vádlimtól, csak ahol lakom ott nem volt a méretemben. 

    Látott valaki hasonlót valahol esetleg?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. október 29. 12:014055.

    sziasztok!

     

    visszatérve a témákra... blézert már idén nem újítok be...majd tavasszal...

     

    télikabát... hétfőn jött meg egy szövetkabát... képet csatolok róla... de az a helyzet hogy nekem ezek a vékony szövetkabátok inkább ősszel mennek, volt is rajtam már a héten kétszer. télen én ezekbe belefagyok mivel sokat kell kint lennem gyalogolni, buszra várni stb... van kabátom most épp elég, aztán sose lehet tudni nem szeretek-e bele egy másikba...

     

    kerubi: a blézer csúcs, a kabát  kevésbé stílusom viszont ettől függetlenül mégis tetszik.. milyen cipővel és nadrággal veszed fel?

     

    cipőkérdés: csakalapos!!!!

     

     

    fata: tudod mi jut eszembe nekem ezekről a képekről? kis boszorka... tetszik hogy ilyen egyedi vagy... szerintem tök jó!!! kalap is jó... nekem is lett egy ... kép csatolva... királykék... gyapjú... fura volt felvenni, olyan idegen...

    előzmény:
    kerubinabmb (4029)
    2011-10-17  12:56
  23. 2011. október 27. 19:444054.

    sziasztok!

     

    a következő történt: szürke harisnya, szürke bundás csizma és a neonpink trikó a boleróval... mindenki dícsérte, tehát jó döntés volt! arról már nem is beszélve hogy elég sötét helyen voltunk és így a neonpink trikóban legalább megtaláltak a többiek... szuper volt egyébként minden! köszi mindenkinek a tippeket, ötleteket...!!!!

     

    fata: köszi a bókot az alakomra... én nem érzem jónak, túl vékony vagyok, dehát ennyit tesz a genetika.. a lábam pedig ropi, főleg a combjaim, ennek látszania is kell a képen ha megnézi valaki jobban... de ez van....

     

    nrebi: nem bántasz meg senkit, mindenkinek saját egyedi ízlésvilága van ;) nekem sem volt még boleróm, ez az első és nyilván nem is sokat fogom már hordani, egy alkalomra meg belefért... aztán majd tavasszal elválik... 

    a cipő jó. megvetted? nekem is van hasonló, amisu, igaz talán ha kétszer volt rajtam sötétbarna... (kép csatolva)

     

    JulisBoris: köszi szépen, de aranyos vagy..... meg volt! ;)

     

    kerubinabmb: véleményt alkotni szabad, sőt kell...köszi! még ha késő is....

     

    ma ennyire futotta tőlem így gyorsan, de jövök még holnap!

     

    szép estét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. október 25. 22:124053.

    Szia harmony001!

    Sajnálom, hogy csak most szólok hozzá kicsit elvoltam havazva mostanában ezzel azzal és nem jártam erre.
    Remélem még lehet véleményt alkotni a témában, pontosabban a képekkel kapcsolatban amit kitettél :)

    Tetszik a szoknya, és én a halvány rózsaszín felső mellett szavazok. Nem tudom megindokolni különösképpen, hogy miért, csak mert azrra állt rá a szemem most :) De szerintem nagyon jó, hogy a szoknyában is van szín és a felső is színes, mert az idei tél végre nem fekete lesz. Pont ezért ki kell használni, ahogy csak tudjuk.
    A harisnya szerintem is jó, pont így illik az egész összeállításhoz. A csizmák közül a másodikat választanám, boka csizma ha jól látom. Az elsőt inkább városba rohangálósnak, a hétköznapokra venném fel.
    A boleróval meg én is úgy vagyok, hogy annyira nem látom értelmét, szerintem csinos vagy anélkül is :) Persze ha hideg van akkor vedd fel, de a buliba inkább vedd le
    Ez az én véleményem, nem kell komolyan venni ha nem szeretnéd! A tanácsadásban úgy gondolom kicsit mindenki beletesz magából és a saját stílusából :)

    gondolom válaszom késői már. De azért várom a beszámolót arról, mik mellett döntöttél!

     

    szép estét mindenkinek

     

    előzmény:
    harmony001 (4041)
    2011-10-20  14:33
  25. 2011. október 23. 13:484052.
    Milyen volt a buli, Harmony? És mit vettél fel végül?
    előzmény:
    harmony001 (1)
    2007-12-27  12:43

Címlap

top