Vélemények jósnőkről

judson
Létrehozva: 2003. október 19. 17:45
Sziasztok! Szeretném, ha azok az emberek, akik jártak már jósnő(k)nél, leírnák a véleményüket! Remélem, nincs még ilyen topic.
275 hozzászólás
  1. Torolt_felhasznalo_576933
    Torolt_felhasznalo_576933
    2004. szeptember 25. 17:08226.
    Sziasztok, valaki ismeri Drishana nevű asztrológust? Mi a vélemény róla? Úgy tudom, nem hirdeti magát, csak ajánlás útján kerül hozzá bárki.
  2. Torolt_felhasznalo_427392
    Torolt_felhasznalo_427392
    2004. szeptember 25. 14:15225.
    megragadta a tekintetem miket írtatok:)
    Melitta nekem is adott számlát
    és lehet, hogy sokat kér, meg elfoglalt, de nekem amit elmondott úgy, hoyg ismeretlen voltam neki bejött teljesen, és higgyétek el nagy káosz volt az életem
    hihetelen dolgokat megmondott úgy, hogy egy vadidegenként voltam ott, és nem szedett ki belőlem semmit
  3. Torolt_felhasznalo_702075
    Torolt_felhasznalo_702075
    2004. szeptember 25. 13:16224.
    Sziasztok! Járt már valaki Lyliánál (léleklátó)? Ha igen, bejött, amiket mondott?
  4. 2004. szeptember 19. 22:11223.
    Nem, en "Andrea Morni"-nal voltam vagy valami ilyesmi a neve es ha jol emlekszem 4. 000 ft-ot kert es 1 oran keresztul magyarazott. Pedig elotte olyan torteneteket hallottam rola olyanoktol, akik voltak nala, hogy teljesen "bedoltem neki". Utana rajottem, hogy ok talan nem vettek eszre, hogy kiszedett beloluk kisebb informaciokat es azokra ment ra, azt fejtegette.
    Ezert en mar nem bizom abban sem, ha valaki szemelyesen meseli, hogy o volt es milyen hihetetlen dolgokat megmondott a josno. Pedig neha-neha meg mindig szinte meggyoznek. Egyszer szivesen kisernem el egy baratnomet aki menni akar josnohoz, hogy kivulallokent hallgatva jobban feltunik-e amikor a felszedett informaciokra hagyatkozik. Egy masik "csalo modszer", hogy felvet tobb temat, pl. kulonbozo betegsegeket, hogy voltak-e a csaladban. Az embernek onkentelenul kicsuszik a szajan, hogy "igen, tenyleg az elofordult", utana persze e tobbi "probalkozasat" ki se ejti a szajan, ellenben 10 percig meg beszel arrol amire "raharaptunk". Igy tavozaskor az embernek mar csak az jar a fejeben amirol tobbet beszelt, teljesen kimennek a fejebol azok a dolgok amiket csak megemlitett es nem latott ra felismerest az ember arcan.
    előzmény:
    krittike81 (221)

5. 2004. szeptember 15. 23:05222.
    Igen, neked szól! A legeslegelsó, topiknyitó kérdésedre írta, valószínűleg arról már megfeledkeztél, de lehet, hogy tegnap óta rájöttél!
    (Egyébként, ha rákattintassz az "előzmény"-ben meghatározott névre, esetedben a "judson"-ra, láthatod mire reagáltam!)
    előzmény:
    judson (218)

6. 2004. szeptember 15. 13:29221.
    Szia Dia!
    Csak nem a Rózsánál voltál?
    előzmény:
    dia_ (200)

7. 2004. szeptember 14. 02:58220.
    Évike, nem tudom, mit láthattál, de jóslásról nem adhatott ki számlát.

A szerintem igénytelen honlapján olvasható:
    "Külsõre egyszerû, hétköznapi ember. Ha az utcán találkozol vele, legfeljebb a szépséget veszed észre. Sóvár férfi, s irigy nõi pillantások kísérik jártában-keltében. "

Ezt nevezem én parasztvakításnak :-P
  8. 2004. szeptember 13. 22:50219.
    de, a Matáv telefonkönyvben benne van, a múltkor a Danubius rádión mondta.
    előzmény:
    Mesevirág (215)

9. 2004. szeptember 13. 22:36218.
    Szia!! ne haragudj nem értem mit írtál. Nekem szól egyáltalán csak mert én vagyok az "előzmény"ben
    előzmény:
    Magdolna11 (216)

10. 2004. szeptember 13. 22:35217.
    Mik azok a "jók"? (amiket hallottál. ) Sok beszédnek sok az alja, pletykálkodnak minden félét. (Ja, és ki az a morvai, és a kendra az férfinév, vagy női név?)
    előzmény:
    Mesevirág (215)

11. 2004. szeptember 13. 22:32216.
    Szia! Én még nem jártam jósnőnél, pedig én ember vagyok, és meg van a magam véleménye is, de azt nem írom le neked, mert finnyáskodsz itt, hogy "AZOK" az emberek. Bár a tény (miszerint még nem voltam jósnőnél, gondolom magamért beszél!)
    előzmény:
    judson (1)

12. Torolt_felhasznalo_405834
    Torolt_felhasznalo_405834
    2004. szeptember 13. 18:59215.
    Sziasztok!
    Én Morvai Kendrát szeretném felkeresni, mert sok jót hallottam róla. Nem tudja valaki véletlenül az elérhetőségét?
  13. 2004. szeptember 1. 11:35214.
    sziasztok!

Járt már valaki Barasits Zsuzsánál? Ha igen, mi a véleményetek róla?
    köszi előre is a választ!
  14. Torolt_felhasznalo_863392
    Torolt_felhasznalo_863392
    2004. június 14. 11:53213.
    Annyira megható volt amit írtatok. . . E gyébként ajánlom figyelmébe midenkinek a Magyar Boszorkányszövetség honlapját, ottis alegutolsó körlevelet. Az azért mindent elárul A dörzsölt félműveltek hogy akarják levenni a bamba félművelteket. Tagsági könyves boszorányok , aBudhisták meg Rózsakeresztesek mint mágikus rend.
    Az ostobaság azért mínősítő tényező, nomeg a pénzéhség is. / hiába szakráli vezető vendéglátós volt!/
  15. Torolt_felhasznalo_209330
    Torolt_felhasznalo_209330
    2004. május 29. 21:00212.
    Én is ezt a megoldást tartom a legszerencsésebbnek. Mert a megoldás mindig "belül" van. :)
    előzmény:
    marmona (211)

16. 2004. május 29. 20:35211.
    Üdv!

Mindenban van igazság, de azon is el kéne gondolkodni hogy ha van szabad akarat akkor ki kényszerít elmenni jósnőhöz? senki. . mindenki maga dönt így (ez olyan mesterség ami mindig is olyan volt, mint a prostitució azért is pénzt kérnek és az is becsapás vhol) de van akinek bejön a jóslat, van akinek nem tetszik, mert nem azt mondják amit hallani akar, vagy koklerhez ment valóban.
    Ha mindenki magától várná el hogy rendezze az életét nem kéne elmenni sehová, ajánlom ez a megoldást is.
  17. Torolt_felhasznalo_209330
    Torolt_felhasznalo_209330
    2004. május 29. 17:59210.
    Tökéletesen egyet tudok érteni az elöttem szólóval! Amit Hekaté írt, az így igaz.
    előzmény:
    hekaté (209)

18. 2004. május 29. 17:00209.
    Lányok, pénzes jósnőhöz nem szabad menni, azok a mágia qrvái!
    Ezek a megélhetési mágusok gyorstalpalón (tanfolyam-röhej) tanulták a parasztvakítást. . .
    Nem normális dolog kártyavetésért pénzt kérni, mert azzal konkrétan nem segít rajtad, csak "megnyugtat", elhülyít.
    Jöhettek azzal, hogy nekik is pénzért adják a kenyeret, de ez nem adózó foglalkozás, hanem jószándékú, önkéntes segítségnyújtás.

Becsületes, segíteni akaró spiritiszta csak az elvégzett munkáért, de ha sarkosan nézzük, csak a saját költségéért kérhet ellenszolgálatást: felszentelt gyertyák, utazási költség, olajok, stb.
    Szabott áron csinálják a kötéseket, emberi sorsokat nyomorítanak meg pénzért, pedig egy normális jősnőnél a szabad akarat szent!
    A minimum az volna, hogy megnézik a szerencsétlen jelöltet asztrál/mentál-mágiával, hogy nem pontosan ártani fognak a szerelmi kötéssel.
    Mind1, hetekig lehetne írni az elvárható alapelveket de úgysincs foganatja.

Lehet nyugodtan 'lekreténezni', de tudom, miről beszélek - anyukám 27 éve csinálja a családban 3. generációsként (közgazdász állás mellett) és tudom, megélem, hogy lehet tisztességesen is csinálni!

Az utóbbi években nagyon felhígult a szakma, divat lett a mágiával foglalkozni, de aki csak belekontárkodik, mert pénzt lát benne, az többet árthat, mint amennyit segít - ha segít.
    Gondolkodjatok egy kicsit, mielőtt bejelentkeztek valakihez, mert hirdet mindenhol; ez nem úgy működik, mint a többi divat-mánia:
    "jaj, kipróbálom 'stáhljudit' legújabb receptjét, mert láttam a TV-ben és ha nem sikerül, max. kiöntöm"!

Gratulálok, megnyerték a piros hangszórót, akik szabott óradíjas 'mágushoz' járnak, megélhetési szintre fejlesztett parasztvakítás szerencsés alanyai voltak!

Több év alatt tökélyre fejlesztett emberismeret (kiről mennyit lehet lehúzni), pár eltalált általános, de nem konkretizált dolog a múltból + 2-3 bizató mondat a jövőről = 25 perc és többezer Ft!

Ha csak ennyire értékelitek magatokat, váltsatok hozzájuk bérletet ;)
  19. 2004. május 29. 13:08208.
    Nincs kizárva, hogy igazad van. De biztosra csak akkor mondhatod, ha személesen is megtapasztaltad. Addig szimpla általánosítás, amit írsz. . .
    Melitta egyébként akkor sokat segített nekem. És egy fillért sem fogadott el.
    De azért valahol neked is igazad van. Biztosan rendelkezik valamekkora, általam megmérhetetlen nagyságú ezoterikus (empatikus?) képességgel is, de a tevékenysége, ahogy akkor én láttam, nem pontosan erről szól.
    Elmondása szerint ugyanis legtöbben életvezetési tanácsokért mennek hozzá. Ebben a műfajban pedig kiváló!!!
    Még annyit, ha te elmégy egy valakihez, tanácsot kérni, s nem SZTK alapon teszed, a gatyádat ráfizeted. (Vagy el se mégy. )
    Melittának meg van egy irodája, amit ugye fenn kell tartani. Én úgy gondolom, hogy joggal kéri azt a nem megfizethetetlen tiszteletdíjat, amiből adózik, fizeti a rezsit, . . stb.

Sokat tanultam tőle. Azóta eszembe sincs szóbaállni az itt rágalmazóhoz hasonló kreténekkel.

Kedves Cristabel! Ne haragudj a kiegészítésért, vagy ha úgy veszed ellenvéleményért. Nem akartalak megsérteni vele, csak úgy gondoltam tartozom az igazságnak ennyivel.

Legyen szép napod!
  20. Torolt_felhasznalo_863392
    2004. május 29. 10:17207.
    Nincs kizárva hogy így történt. Mindenesetre ez nem változtat azon a tényen hogy az önjelölt mesterek , mágusok, jósok. . . szimplán kóklerek. Az ilyeneknek talán van valamiféle "képességük", de szellemi törekvéseik nívótlanok, pontosan azért mert csak anyagi érdek mozgatja őket. Mások testi -leki nyomorúságából üzletet csinálni, kissé vísszataszító.
    Egyébként megjegyezném a modern kor talán legérdekesebb ezoterikus mestere Aleister Crowley is lenézte az ilyen alakokat.
  21. Torolt_felhasznalo_863392
    2004. május 27. 09:16206.
    Hm, Hm! Ez tanulságos volt! Szerintem ezt a storyt köröztetni kéne. Különben ha minimális tudással rendelkezel és elég gátlástalan vagy, le tudod venni az embereket. Elhatározás kérdése az egész. Persze van aki megérdemli, ez a leckeszámára ha csak az anyagi világra, vagy anyagiakra össszpontosít. Különben ha úgy mondasz adsz információt , tanácsot , joslatot valakinek hogy nem kérsz érte semmit akkor nem vesz komolyan. Ha viszont legombolsz róla X összeget még ha nem is jött be amit mondtál akkor is visszajön, de akkor hogy rázod le?
  22. 2004. május 21. 16:14205.
    Én közben megfürödtem, és a nála tartott ingeim között keresgélve, egy POSTA Takarékbetétkönyvre bukkantam. Mikor belenéztem, azt hittem, lehidalok. 635. 000. -Ft volt benne. Az első betét mintegy hat hónappal azelőtt került befizetésre, az utolsó csak két nappal korábban. Ez, már 1994. -ben volt.
    Mikor hazaért kérdőre vontam, milyen pénz ez, és honnan van?
    Akkor kiderült, hogy már egy éve, minden délelőtt, amikor nem vagyok otthon, jósol mindenféle embernek, akik annyian vannak már, hogy egymásnak adják már a kilincset. Jól keres ezzel, már haza is küldött pénzt a szüleinek, és élvezi, hogy felnéznek rá. . .
    Rettenetesen összevesztünk. Bevallom, egy pofon is elcsattant közben. . . Aztán, másnapra béke lett, és ő megígérte, hogy soha többé nem fog ezzel foglalkozni.
    Néhány héttel később bejelentette, hogy egy Bp. -i kábeltévés társaságnál talált munkát, mint képújság szerkesztő.
    Ott kiderült, hogy a képújság szerkesztőség, egy különálló kéthelységes iroda a Lipótváros szívében, ahol egyetlen pasi dolgozott addig az egyik helységben.
    Már ketten voltak, mert a másik szobát, barátnőm kapta meg, és abban egy jósdát üzemeltet magánvállalkozásban, igen komoly ügyfélkörrel.
    És az sem baj, ha kirúgom, mert összejött a képújság szerkesztővel, és odaköltözik hozzá.
    Teljesen megszakadt a kapcsolatunk.
    Később kicsit nyomozgattam utána. Kiderült, hogy havonta, csak a jóslásból és a szerelmi kötésekből nettó 300. 000. -ft. -nál kevesebbet nem keres. (ez, 1996. -os adat)
    A képújság szerkesztőtől már elköltözött, lakást vett, de a jósda a mai napig ott üzemel, és még web-oldalt is nyittatott magának. A forgalma ma is nagy. Sokan látogatják.

Bocs, hogy elmeséltem, csak el kellett mondanom már valakinek. Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett.
    Ha kíváncsi vagy, nem titok!
    A cím: http://www. gil. hu/Melitta/boszi. htm
    Sok sikert!
    Csak ne fizess érte, mert szélhámosság az egész.
    Ezt én tudom a legjobban!"

Remélem nem haragszik az illető, hogy átmásoltam a levelét, de úgy fel vagyok háborodva. Épp egyik nap néztem a Tv-ben ezt a Melittát, és azon gondolkodtam, elmenjek-e hozzá? Most már tudom, hogy NEM! Az origo fórum pedig ahol olvastam, a hitelesség kedvéért: Tudomány-parajelenségek-Ördögűzők a Jakupcseknél.
    Lányok, ne legyünk naívak, kőkemény üzlet ez az egész, és a mi nyomorúságunkra megy ki a játék, amiből ők "a hiteles jósnők" nagyon jól megélnek.
  23. 2004. május 21. 16:07204.
    Mindnyájunk okulására idemásolom, amit az origo fórumán olvastam döbbenettel. Hát ennyit a jósnők hozzáértéséről, és a mi hiszékenységünkről. Kicsit hosszú lesz, több részletben írom.
    "Ha hiszitek, ha nem, ezek ebből élnek! És nem is rosszul. Volt szerencsém ismerni egyet, mivel én hoztam át Romániából, mint menekültet, 89. -ben.
    Részemről, emberbaráti cselekedet volt, és akkor még szó sem volt jóslásról! Egy 22 éves, nehéz sorsú lányról van szó, aki még a Magyar nyelvet is csak törve beszélte. Mechanikai műszerész szakmunkáslevele volt, de később kiderült, hogy azt az apja vette neki két karika sajtért cserébe. De ezt akkor nem tudtam.
    Mit mondjak? Szép volt, igaz buta, de kívánatos, és bajban volt, én meg áthoztam - bár ne tettem volna.
    Lakást béreltem neki és eltartottam. Mivel nem kapta meg a menekült státust, papíron felvettem a cégembe, egy hiányszakmát betöltendő állásba, de nem kellet bejárnia. Az volt a dolga, hogy tanulgassa a nyelvet, olvasson sokat, nézelődjön és ismerje meg a Magyar valóságot. Vettem neki ruhákat és elláttam mindennel, amire egy 22 éves lánynak szüksége lehet. Balszerencsémre sikerült alaposan beleszeretnem, és ő - valószínűleg a pénzemért - viszonozta is a közeledésemet. Szóval jól megvoltunk. Eltelt így vagy másfél év. Egy nap azzal állított haza, hogy volt jósnál, és meséljek erről neki valamit. Egy nap azzal állított haza, hogy volt jósnál, és meséljek erről neki valamit.
    Másnap összeszedtem neki vagy három könyvet, ami ebben a témában íródott, és meséltem neki sokat az egész kialakulásáról, történetéről, pszichológiai hátteréről, stb.
    Még kétszer ment el két másik jóshoz, mondván, meg szeretné tapasztalni, hogyan hazudoznak neki ezek.
    Néhány nap elteltével arra megyek fel hozzá, hogy egy idősebb nő jön ki a lakásból, és köszön nagyot nekem. Mikor kérdeztem később, hogy ki volt ez, azt a választ kaptam, hogy csak egy szomszéd a másik házból, aki azért volt ott, hogy a barátnőm jósoljon neki. És cinkosan mutatott háromezer Forintot, mondván már ő is hozzá tud járulni a háztartáshoz.
    Mondanom sem kell, teljesen ledöbbentem. És a leghatározottabban tiltakoztam a pénzkeresés ezen formája ellen.
    Néhány hónapig csend volt ebben a témában és dúlt a szerelem. Mikor du. megjöttem a munkából, mindig kérdeztem mit csinált aznap, és mindig semmitmondó válaszokat kaptam. Ám, néha jöttek kérdések is ebben a témában. Pl. , hogy mondjam el, hogyan idéznek szellemet úgy, hogy sikerül a szeánsz, ott a szellem, "beszélnek" vele, és még sincs csalás a dologban. Elmondtam neki. Meséltem az önszuggeszcióról, a saját magunk hülyítésének számtalan voltáról, amit a jós nevű szélhámosok évezredek óta kihasználnak. Nem fogtam gyanút. A kérdések rendszertelenül jöttek, hónapokon keresztül, engem meg elvakított a szerelem. Persze bedugtam egy pár munkahelyre, hogy dolgozzon, hogy legyen egy kis önbecsülése, de ilyen-olyan indokkal néhány hét, vagy néhány nap alatt mindegyiket otthagyta. Egy nagyon meleg nyári napon, lesz
  24. 2004. május 20. 11:57203.
    üdv:
  25. Torolt_felhasznalo_863392
    2004. május 20. 10:35202.
    Az asztrológia ilyen szintű alkalmazása elé minőségtelen dolog. Jellemző hogy az úgynevezett hozzáértők többsége leragad a találkozok -e Ferivel Stb. jellegű megközelítéseknél. Pedig az asztrológia alap a mágikus művészetek tanulmányozásához. Itt azért utalnék a Tarot és az asztrológia megfelelésére is. A kártya nem hazudik, csupán pontosan kel megfogalmazni a kérdést és őszintének kell lenni megunkal. Akkor a válasz is megfelelő lesz. Azt azonban nem szabad elfelejteni hogy a döntés mindig rajtunk áll. Persze nem szabad elfelejtni hogy eszköz, úgyanúgy mint az LSD. A tudattágító anyagok által is választlehet nyerni csak öszpontosítani kell akérdésre. Igaz a mi materiális és beteges civilzációnkban ezekben csak élvezeti cikket lát, és ezért válnak méreggé.
3 4 5 6 7

Címlap