Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazugság

Torolt_felhasznalo_319326
Torolt_felhasznalo_319326
Létrehozva: 2008. február 25. 14:23
A véleményeteket kérném. A párommal 6 hónapja vagyunk együtt. Már a kapcsolatunk elején pedzegtte, hogy belépne egy mlm hálózatba. Én nagyon utálom ezeket, ezt ő tudja. A hétvégén vidéken volt, mert állítólag egy céges (nem mlm) rendezvény volt, ahol részt kellett venni. Amikor hazaért a rendezvényről nem sokat mesélt, de újra előhozta váratlanul az mlm témát és mondta, hogy ő elkezdi. Erre megnéztem az mlm cég oldalát és pont a hétvgén volt egy vidéki rendezvényük. Gyanús lett, mert rákérdeztem többször, hogy nem véletlenül ott volt-e. Többször tagadta, de nem egyértelmű nemet mondott, hanem hogy hagyjam már ezzel, már mondta hol volt. Nem hagyott nyugodni ezért felhívtam a szállodát és az mlm céget is. Kiderült, hogy Ő volt a rendezvényen (a neve és a születési dátuma is stimmelt). Ekkora hazugságot... Ez szerintetek is szakító ok ugye?
  1. 2008. február 25. 17:01106.
    Amiket leírsz, nagyrészben sztereotípia.
    A hazugsággal elég sokat foglalkozott a pszichológia is, javasolt irodalom:
    Popper Péter: Hazugság nélkül
    előzmény:
    banánosJOE (103)
    2008-02-25  16:18
  2. 2008. február 25. 16:58105.
    Nem volt szar, nem volt hozzá közöm. Csak ismertem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319326 (104)
    2008-02-25  16:33
  3. Torolt_felhasznalo_319326
    Torolt_felhasznalo_319326
    2008. február 25. 16:33104.
    Elég sz@r lehetett neked!!!
    előzmény:
    BDia (101)
    2008-02-25  16:08
  4. 2008. február 25. 16:18103.

    Szia!

    Nem olvastam végig a hsz-eket így lehet már írták ezt.

    Ez hazugság,tökmindegy,hogy miért tette(teszi)hazudik,és ha ebben hazudik akkor másban is fog.

    Vagy ha nem is hazudik akkor CSAK nem beszél bizonyos dolgokról ami nálam ugyanazt jelenti:HAZUDIK.

    Végül apró dolgokból lesznek a nagy-nagy problémák.

    Ha még nincs gyermek vagy nem vagytok túl rég a kapcsolatban érdemes elgondolkodni érdemes-e folytatni,mert előbb utóbb TE leszel a hibás amiért ő hazudik mert neked nem lehet semmit elmondani.

    És lassan TE el is fogod hinni,hogy milyen házsártos némber vagy!

    Még annyit,hogy akik azt írták,hogy TE vagy a hibás azok mindíg a homokba dugják a fejüket szerintem 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319326 (1)
    2008-02-25  14:23
  5. 2008. február 25. 16:12102.

    Szia!

    Én értem, hogy miről beszélsz. A hazugság nem helyénvaló, sőt az én szememben egyenesen bűn. Szinte bármiről is legyen szó. Kis hazugság, füllentés, nagy dolgok.

    Azt gondolom, hogy ezt te is így látod. Márpedig ha így van, akkor el kell döntened, hogy ér-e neked annyit ez a kapcsolat, hogy tegyél érte erőfeszítéseket, avagy sem.

    Természetesen ez a párodra is vonatkozik! Nyilván nem erőssége neki az igazmondás, ha már szinte rajtakaptad, mégis húzódozik bevallani, és a szemedbe mondani, hogy igen: ott voltam! Ezt persze meg lehet beszélni normális körülmények között, mint annyi minden mást is, de ehhez mindkét fél együttműködése szükséges.

    Azért, mert neked nem tetszik az MLM-ezés, az nem azt jelenti, hogy: MEGTILTOD! Csak hát lett volna annyi vér a p*cájában, hogy még mielőtt elment volna, eléd áll, és azt mondja: ebben látok fantáziát, ha sikerül sikerül, ha nem nem, de legalább szeretném kipróbálni. Vagy akármilyen szöveggel, csak legalább nyílt lapokkal játszani. Megérti az ember.

    Szerintem a megoldás a következő, mármint, ha hajlandó vagy/tok energiát fektetni a kapcsolatba: leülni beszélgetni az őszinteségről, és arról, hogy mit vársz el egy kapcsolatban, illetve, hogy ő mit vár el.... Mert ugyebár ne csak az egyik fél igényeit nézzük, akkor már legyen fair a helyzet.

    Amennyiben nem sikerül leszoktatni ezekről a hazugságairól, akkor is még dönthetsz úgy: maradsz, vagy képes vagy állandóan megbocsátani és így leélni az életedet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319326 (95)
    2008-02-25  15:50

Címlap

top