Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2020. január 25. 16:0916726.

    Kedves Penelopé!


    Az említett növények nem szerepelnek az étrendjében. Ezek valamiként kimaradnak. Nem visszük túlzásba a táplálkozást, de azért nagyjából a jó székely kaját pártoljuk fel. Mértékletesen.

    előzmény:
    Penelopé (16722)
    2020-01-24  18:54
  2. 2020. január 24. 22:3516725.

    Kedves Csaba!


     


    A párodnak a kiszolgáltatottságra van szüksége, ami azt jelenti, hogy vagy ő van kiszolgáltatva másoknak, vagy mások neki. Ez végigkíséri egész életét. Élheti érzelmileg is, amit aztán nem fogad el ebben a formában és így szenved.

    előzmény:
    Mcsaba (16724)
    2020-01-24  22:08
  3. 2020. január 24. 22:0816724.


    Kedves Penelopé!


     


    Köszönöm a választ!


    A horoszkópot nézve talán kissé csalóka az a sok Skorpió. Ugyanis, amit a képlet mutat, az gyerekkorában, lánykorában passzolt. (Gyerekkorunktól ismerjük egymást) A házaséletem során élethűen tapasztaltam meg, hogy milyen hatalmas változásokra képes a Skorpió kiemeltsége. .. Jól tudom, hogy nagymértékben részem van úgy a betegségében, mint a megváltozásában. Tudattalanul alárendeltségbe hajszoltam bele. Nem Ő irányít! Semmiképpen sem. Pedig én nem követeltem Tőle soha alárendeltséget. (Legalábbis ezt írom. Tudattalanul talán más a helyzet) És ezt a visszafogottságot látom én, ami annyira megakasztja érzelmileg. (A Hold-Szaturnusz is közre játszik)


     A közvetlen környezetével is sokkal oldottabb viszonyban volt régebb. Mindketten nyugdíjba jöttünk és egy kicsit elmagányosodtunk. De különben nem táplálunk senkivel, semmiféle feszültséget

    előzmény:
    Penelopé (16723)
    2020-01-24  19:36
  4. 2020. január 24. 19:3616723.

    Kedves Csaba !


    A sokizületi gyulladás tűnik problémának. A Bak Szaturnuszával mások céljait kellene megvalósítania. Hogyan viseli a párod azt ha más irányit, és nem Ő?


    Szomszédokkal, testvérekkel, közvetlen környezetével milyen a viszonya?

    előzmény:
    Mcsaba (16721)
    2020-01-20  14:04
  5. 2020. január 24. 18:5416722.

    Kedves Csaba!


    Örülünk Neked, hogy újra itt vagy. Nézem a képletet, de mielőtt elkezdjük elemezni szeretném megkérdezni, hogy a feleséged étrendjében mennyire jellemző a növényi olajok, olajos magvak (dió, mogyoró, mák, kókusz...) fogyasztása? 


     


    Minden Jót!

    előzmény:
    Mcsaba (16721)
    2020-01-20  14:04
  6. 2020. január 20. 14:0416721.


    Üdvözöllek Mindnyájatokat, itt a fórumban!


    Annak ellenére, hogy évek óta nem tettem itt látogatást, ha meg engeditek, most egy egészségügyi témát érintő kérdéssel szeretnék bejelentkezni. A feleségemmel 39 éve élünk együtt, akinek most Szaturnusz visszatérése van. Már a tavalytól kezdődően a bal középső ujja egyre jobban kezd merevedni. Enyhén be van görbülve és nem hajlik. És ami aggaszt az, hogy ez talán még fokozódhat is… Próbáltam érdeklődni efelől, de nem nagyon kaptam megfelelő válaszokat. Hisz' ez nem is olyan könnyen megy. Ezzel a problémával jövök és kérek segítséget, hátha valakinek sikerül észrevennie valami lényegeset.


    Az adatai: Kézdivásárhely (H 26°07'  / Sz 46°00') 1961.11.13. - reggel 6 óra.


    (a fix 6 óra nem egy belőtt idő, mert ha nem épp szakszerűen is, de sokat pontosítottam, míg véglegesítettem ezt az időpontot / tulajdonképpen 6:00:23, amire persze, azért mégsem esküdnék meg)


     Köszönöm, hogy befogadtok, és talán időt szántok a kérdésemre!


     Tisztelettel,


    Molnár Csaba


     

  7. 2019. december 22. 14:4316720.

     


     


    Minden kedves fórumozónak Békés Boldog Karácsonyt kívánok !


     


  8. 2019. december 12. 05:4616719.

    Szimpátia lehet, de hogy ebből lesz-e szerelem, az szerintem nem egyértelmű. Ezernyi viszonyulás van, ami vonzalom a másik felé és nem lesz belőle semmi. Ahhoz, hogy szerelem legyen, a ffi/női jelölők aktivitása is kellhet. Persze gyakran van, hogy szeretnénk szerelmet, de alaposan vizsgálva csak vonzalom lesz az. Főleg sorsjelölőknél hozhat olyan érzést, hogy hú, de szerelmes vagyok. Aztán nem is, csak nagyon elbűvölt.


    Ha meg az AC urára nézzük, sztem még kevésbé egyértelmű.

    előzmény:
    Blue249 (16718)
    2019-12-11  18:45
  9. 2019. december 11. 18:4516718.

    Úgy értem, hogy valahol azt olvastam, hogy szimpatikus az illető, ha az asc-re vetnek jó fényszöget a belső bolygók és hogy ez igaz-e az asc urára is?

    előzmény:
    Arany (16717)
    2019-12-11  17:17
  10. 2019. december 11. 17:1716717.

    A "szerelmet hozhatnak"-ot hogyan kell értelmezni?


    A Mars Vénusz együttállás a legerősebb jelölő egy párkapcsolat esetén.

    előzmény:
    Blue249 (16716)
    2019-12-08  19:10
  11. 2019. december 8. 19:1016716.

    Sziasztok!  Már régen írtam, érdekelne, hogy az aszcendens urára vetett pozitív fényszögek is hozhatnak-e ugyanúgy szerelmet, mint az aszcendendre? + Ha az 5. ház ura vet az uralkodóra fényszöget és a másik ember személyes bolygója az 5. házban? Mit gondoltok? Melyik a legerősebb jel?


    A válaszokat előre is köszi!


    Üdv: Blue249

  12. 2019. december 1. 15:0316715.

    Kedves Csaba !


     


    Természetesen.Örülök Neked már régen hallottam rólad. Írj nyugodtan a penelope.nlcforum@gmail.com címre, ezt csak én olvasom. 


     

    előzmény:
    Mcsaba (16714)
    2019-11-29  13:27
  13. 2019. november 29. 13:2716714.


    Köszöntelek kedves Penelopé!


     És elnézést kérnék, hogy csak így belegázolok a fórumba. Ugyanis nem találtam más megoldást a kapcsolatteremtésre. Ha nem zavarnálak, megkérdezném, hogy van-e lehetőség egy privát "beszélgetésre"? Természetesen, amennyiből lehetséges.


     Üdvözöllek,


    Molnár Csaba, Erdélyből

  14. 2019. október 8. 19:4016713.

    Köszönöm a választ, bár a válás kissé megijesztett.

    előzmény:
    Arany (16712)
    2019-10-07  22:11
  15. 2019. október 7. 22:1116712.

    Kedves Zsuzsi!


    Szerintem ne aggódj a halálesetek miatt, mert tranzitban évente többször is lehet ilyesmi, mondjuk a tr. Mars - rad. Plútó által is. A Szaturnusz tranzitjai inkább adott életterületen hozhatnak változást, mint mondjuk nálad a házasság, jogi ügyek, egyetem, külföld. Csak az egyszerűbb, alapanalógiákat nézve. Valamit akadályozhat az életedben. De tranzitot előre nem érdemes félni, mert sosem tudhatjuk, hogy pontosan mit is hoz. Illetve mindig azt, amire szükségünk van, életünk folyamata szerint. A Szaturnusz tanít, feladatot ad, neked itt most az említett dolgokkal kapcsolatban lehet ez. Persze épp úgy nem kell kellemetlennek lennie, mint kellemesnek - egyszerűen hoz egy megélést.


    Érdemben erről az időszakról az tudna nyilatkozni, akinek kilences házban járt ekkor a Szaturnusz és kvadrátolta a Napot. Mondjuk bele tudok gondolni egy válást, pervesztést, vagy csak annyit, hogy nem mehet az illető külföldre éppen, amikor szeretne.


     


     


     


     


     

    előzmény:
    ballánézsuzsi (16710)
    2019-10-06  10:47
  16. 2019. október 7. 22:1116711.

    Kedves Zsuzsi!


    Szerintem ne aggódj a halálesetek miatt, mert tranzitban évente többször is lehet ilyesmi, mondjuk a tr. Mars - rad. Plútó által is. A Szaturnusz tranzitjai inkább adott életterületen hozhatnak változást, mint mondjuk nálad a házasság, jogi ügyek, egyetem, külföld. Csak az egyszerűbb, alapanalógiákat nézve. Valamit akadályozhat az életedben. De tranzitot előre nem érdemes félni, mert sosem tudhatjuk, hogy pontosan mit is hoz. Illetve mindig azt, amire szükségünk van, életünk folyamata szerint. A Szaturnusz tanít, feladatot ad, neked itt most az említett dolgokkal kapcsolatban lehet ez. Persze épp úgy nem kell kellemetlennek lennie, mint kellemesnek - egyszerűen hoz egy megélést.


    Érdemben erről az időszakról az tudna nyilatkozni, akinek kilences házban járt ekkor a Szaturnusz és kvadrátolta a Napot. Mondjuk bele tudok gondolni egy válást, pervesztést, vagy csak annyit, hogy nem mehet az illető külföldre éppen, amikor szeretne.


     


     


     


     


     

    előzmény:
    ballánézsuzsi (16710)
    2019-10-06  10:47
  17. 2019. október 6. 10:4716710.

    Sziasztok, véleményt szeretnék kérni, ugyanis nézegetem a jövő évi tranzitjaimat és a tranzit Szaturnusz (9. házból) háromszor is kvadrátolni fogja a Plútómat (6. ház) és a Napomat (12. ház). Mamóka korábbi jegyzeteiből olvastam, hogy hozhat haláleseteket is ez a kellemetlen tranzit, ezért érdeklődni szeretnék hogy ti hogy éltétek meg a Szaturnusz harmadik kvadrátját 36 éves korotok körül?

  18. 2019. szeptember 20. 20:1516709.

    Kedves Pinkcloud!


    Jelenlegi tartózkodási helyed szerint az alábbiak szerint alakul a Szolár éved. Ebben az évben az energiád arra irányul, hogy önmagad mások által megismerd. Most láthatod magad másokban tükröződve.  Másokban találkozol azokkal a „részeiddel” amelyektől félsz és elrejted magadban, nem hoztad a tudatba.  Felszínre tudnak kerülni ezek a tulajdonságok úgy hogy másokban találkozol velük.  A kapcsolataidat a külvilággal való viszonyodat világítja most meg a Napod.  Itt kerülnek most felszínre a problémák, azok a dolgok amik eddig esetleg nehézséget okoztak, de nem derült rá fény.  Igaz nem kellemes ha az ember szembesül azzal, hogy eddig mit nem csinált jól, vagy mit nem vett észre, de egyben jó is, mert így már lehet vele dolgozni.  felismered általa, hogy milyen elvárásaid is vannak másokkal, és hogy mennyi és miylen energiát fektetsz be a kapcsolataidba.  Ha felismered a saját felelősségedet a történetben, akkor új lappal indíthatsz. ami kicsit nehezít a tisztán látáson az az itt álló Neptunod. Érdemes résen lenni, mert könnyen áldozattá válhatsz. Esetleg a párodat is megélheted Neptuninak, azaz művészlélek, vagy beteg, esetleg iszik.  Most lehetőleg ne társulj senkivel és ne is kezdj pereskedni. Nem jól jönnél ki belőle. Mennyire vagy elégedett azzal amid van azzal amit eddig elértél? Az életörömök nem ebben az évben fognak elhalmozni, és ha babát tervezel akkor az nem ebben az évben fog foganni.  Az asztrológia jól jön most ebben az évben abban megélhetsz sok mindent.  Annak tanulására is használhatod ezt az évet. Vannak online képzések is.


    A család, otthon házában egy bolygó áll ami kicsit felnagyítva láttat itt dolgokat , és a következő Szolár évedben nyílik majd lehetőség rá, hogy  mindezt helyreigazítsd.  Foglalkozhatsz majd a lakás szépítgetésével és kicsit jobban fogod szeretni az otthonlétet. De jelezheti a költözést is, lakás eladást, vagy vásárlást.

    előzmény:
    lari (16708)
    2019-09-16  08:10
  19. 2019. szeptember 16. 08:1016708.

    Kedves Penelopé,


    köszönöm szépen a segítségedet. Elgodolkodtató, amiket írtál, talán kicsit még jobban össze is zavarodtam, de ezt az én hibámból, sajnos újabban az átlagosnál is nehezebben megy a határozottság.

    További szép napot kívánok mindenkinek! 

    előzmény:
    Penelopé (16705)
    2019-09-14  20:12
  20. 2019. szeptember 15. 01:5316707.

    Kedves Penelope!


     


    Atkuldtem a penelope.nlcforum@gmail.com a kert infot.


    Koszonom szepen!

    előzmény:
    Penelopé (16706)
    2019-09-14  20:15
  21. 2019. szeptember 14. 20:1516706.

    Kedves Pinkcloud !


    Légyszíves írd meg, hogy a születésnapodon hol tartózkodtál.


    Szép estét!

    előzmény:
    pinkcloud (16699)
    2019-09-02  20:39
  22. 2019. szeptember 14. 20:1216705.

    Kedves Lari !


    Alapszemélyiségedre jellemző a tűz a lendület. Ebben a Szolár évedben (2019.08.18- 2020.08.18) azonban  nem igazán ez fog dominálni. Most a Szolár Napod arra világít rá ami a legbensődben van. Ezért  igényt érzel a visszahúzódásra, elmélkedőbb vagy. Passzívabb vagy mint máskor, nehezebben hozol döntéseket. Végiggondolod, hogy mit hozott neked az elmúlt életszakasz., szembesülsz a cselekedeteid eredményével, mi az amibe belekezdtél és nem fejeztél be. Az érzelmi életed érted kerül most a középpontba, és befolyásolhatóbb vagy, mint máskor. Ami inspirálólag hat rád  az valószínűleg a zene, a költészet vagy a tánc ,ami segítségedre szolgál a belső úton a  meditációk vagy vizualizációk.


    Az érzelmek most nem igazán tudnak kifejeződni. Mintha nem is tudnál azonosulni velük. Alapszemélyiséged szerint nagyon tudsz szeretni, viszont a gondoskodást inkább a partnertől igényled. Most ezt a Szolár megerősíti. A társ révén tudod megélni. Azt a tökéletes társat szeretnéd akivel igazán mély, lelki és érzelmi alapon nyugvó kapcsolatot tudsz létesíteni. Most könnyen bele is látsz olyanokat amelyek nem feltétlenül sajátjai. Alapjában véve azonban nem egy tüzes, szenvedélyes férfit hoz a sors hanem egy szilárd érzelmeit kevésbé kimutatót, aki szereti a közös együttléteket, de ritkán szenvedélyes.


    A szerelem háza fölött haladt tranzitál egy bolygó aminek analógiái a megújítás, a régi rendek szétbontása és új mederbe terelése. lassan kifelé halad így már gondolom túl vagy a "nehezén". 


    És légy egy kicsit körültekintőbb ebben az évben mert könnyen megtéveszthető vagy.


    Egészségi állapotról kérdeztél még. Előfordulhat nálad a comb és far területén törés, vagy meszesedés. Vegetatív idegrendszeri problémák, a szívbillentyű betegségei. Gyógyulás: önmeghaladás, saját falak, korlátok, gátlások ledöntése, meghaladása. Okulni a tapasztalatokból. 


    A krónikus betegségek házában egy olyan jelölő áll, ami nemi szervek problémáját mutatja, végbél, vastagbél betegségeit, húgyvezeték, tobozmirigy. De ez a regenerálódás bolygója is.  Tehát adott az esély a gyógyulásra. :)


     

    előzmény:
    lari (16700)
    2019-09-03  08:34
  23. 2019. szeptember 13. 07:4316704.

    Ez lemaradt: "Utalhat ez szellemi sérültségre? Vagy rövid életre?"


    Ismerek személyesen olyan menő asztrológust, aki szerint igen, az egyes ház mérete fokban az élet hosszával arányosítható. Ugyanakkor szintén személyesen ismerek másik híres asztrológust, aki szerint ez nem igaz. Azért nem, mert az élet hossza attól függ, hogy a megéléseinket mennyire vagyunk hajlandóak elfogadni és megélni. Azaz a sors által hozott, számunkra pozitív, vagy negatív eseményeket egyaránt fogadnunk kell, és reagálni rájuk. Ez egy nem lineáris görbe, ami az egyensúlyi állapotot ide-oda billentve folyamatosan halad előre és ha valamelyik irányba túlzottan is kitér, akkor a sors billenti vissza mindig. Az élet hossza attól függ, hogy ez a visszabillentés mennyire kompenzálható általunk, mennyire tudjuk elfogadni és megélni az általa hozott életeseményeket.


    Ezzel az elgondolással értek egyet, ez a gyakorlatiasabb. Azaz nem utalhat rá.

    előzmény:
    Arany (16703)
    2019-09-13  07:29
  24. 2019. szeptember 13. 07:2916703.

    Kedves uranusz38!


    Ez a házméret oroszlán és rák aszcendens esetén lehetséges a mi szélességi körünkön, de nem jár fizikai jellemzőkkel. Asszem kb 17 fok szélességig szűkül le. Ha viszont mondjuk Osloban született az illető, akkor ennél is kisebb lesz, illetve északabbra méginkább. Mondjuk a Placidus-házrendszer szerint egészen pár fokig is mehet ez a torzulás, ami a Föld fizikai jellemzői miatt alakul így és nem jelzi mondjuk a fejjel való problémákat.


    Az egót illetően lehet jelentősége - szerintem -, mert odafent a hideg északon nem hiszem, hogy lehet akkora egója bárkinek, mint itt, a melegebb éghajlatokon. Eleve a túlélési esélyeket csökkentené és ezt jelezheti napjainkban a radix az életterület csökkentésével az egó oldaláról. De ismétlem, ez csak az én magánvéleményem, tapasztalati alap nélkül.


    Amúgy a nagyon magasan, vagy nagyon délen születettekre az angolszász környezetben gyakrabban használt egyenlő házas felosztást használjuk elemzéskor - a tapasztalat szerint. Így legfeljebb a szélességi kör 60-ik fokáig számolunk a Placidussal.


    Fontos, hogy a radixban soha nincsen jó és rossz jelzés semmire! Azért nincs, mert nem dönthetjük el egyénileg, hogy valakinek adott adottsága, vagy sorsállapota rossz, vagy jó. Mindenki a saját életéhez, lehetőségeihez kapta a radixot, a születése időpillanatát. Ehhez pedig maximálisan illik mindig az élethelyzetünk, bár legtöbbször egyáltalán nem értünk ezzel egyet, mert a vágyaink miatt a sorsunk szinte sohasem egó-komfortos. És persze mindenki - én is - mást szeretnénk, mint amit lehet. :)


     


     

    előzmény:
    uranusz38 (16702)
    2019-09-13  02:23
  25. 2019. szeptember 13. 02:2316702.

    Azt szeretném kérdezni mit jelent az ha valakinek a képletében nagyon nagyon kicsi az egyes ház. Szinte alig van. Azt gondolom nem jót jelent, hiszen az az Én háza. Koshoz tartozik az első ház  a fejet jelképezi.


    Utalhat ez szellemi sérültségre? Vagy rövid életre?

Címlap

top