Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

14 napos fogyókúra

énke6
Létrehozva: 2008. Április 10. 09:10

Sziasztok!

 

Egy másik topic nyomán indítom ezt a mostanit. Ma szeretnék belevágni egy 14 napos diétába, amit Narancsbőr ellen címmel indított itt valaki. Állítólag nem csak fogyni lehet, hanem segít a narancsbőr ellen is. Szóval ha van kedve valakinek, vágjon bele velem, amúgy meg egyszerűen csak osszuk meg a tapasztalatainkat.

  1. 67@
    67@
    2008. Április 16. 13:26101.
    78 kg vagyok 85-ről indultam, és a a cél 70kg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 67@
    67@
    2008. Április 16. 13:24100.

    Helló Lányok!

     

     

    -7 kiló!!!!!-nál tartok nyárra bomba nő leszek!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. Április 15. 15:3199.
    Belefer az a virsli,Ma en sem tartottam be a mainapra valokat mert elkezdtem takaritani es megfeletkeztem az idorol csak arra lettem figyelmes hogy nagyon ehes vagyok ,es ettem kis csirkemellet fott krumplival de nem sokat annyira ossze szukult a gyomrom alig birtam enni, reggel lementem 80 kg ala nagyon feldobott ,79,7 ,nem rossz!!! Most ki megyek vasarolni az 2 ora seta minimum ,jol elfaradok estere az biszti,!!!!
    előzmény:
    67@ (98)
    2008-04-15  15:23
  4. 67@
    67@
    2008. Április 15. 15:2398.

    Sziasztok!

    Tegnap a gyümölcsnapba belettem egy pár főtt virslit kenyér nélkül persze, nem bírtam ....ki.

    Ma folytatom a 6. naptól és majd holnap este állok a mérlegre!

    Kitartást lányok! Ne egyetek virslit!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. Április 14. 16:1497.
    Gratulalok nagyon ugyes vagy,en tegnap tornaztam egy kis sujzo es megcsinaltam Rubint Reka popsi formalas 20 perc  Hat jol meg mozgatott De csajok bevallom buneztem A gyerekeknek kellet kakaos csiga es be adtam a derekam pedig mondtam nekik hogy a heten nem akarok sutni ,1 db fahejas karamellast  megettem De egyszeruen nem birtam megalni most iszom egy kavet keseruen hogy el vegye az edes izt es ne kivanjak megeggyet,A biztonsag kedve ert el raktam a sutobe hogy ne lassam
    előzmény:
    HÓPIHE (92)
    2008-04-14  12:00
  6. 2008. Április 14. 16:0596.

    Nekem amúgy is alacsony a koleszterin szintem, meg a vasam is, úgyhogy tojás-spenót pont jó kombináció. Végül megálltam a rántást, és hagytam, hogy a spenót elfője a levét, utána pedig beletörtem a főtt tojást, és besűrítette... Mondjuk nem olyan fincsi, mint amikor hagyományosan elkészítem, de azért ehető.

    Annyira vega vagy, hogy tojást, meg sajtot sem eszel? Nem alacsony a vasad? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297408 (95)
    2008-04-14  15:48
  7. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2008. Április 14. 15:4895.

    Sziasztok!   Engem is érdekel a fogyókúra  - de nem sok ez a sok tojás  - ez kész koleszterinbomba!!!

     

    Szerintem a spenótot itt nem kellene liszttel sűríteni  /pedig nincs jobb a fogyhagymás rántásnál/, ha beleöntessz  egy pohár joghurtot, ehetőbb kinézete lesz......Persze nem olvastam végig az egészet, csak az elejét..., azért  "osztom itt az észt"  !!!!

    De nagyon jó ötleteket vettem   - bár én vega vagyok   - a húst és a tojást zöldségre cserélem.....

    előzmény:
    énke6 (1)
    2008-04-10  09:10
  8. 2008. Április 14. 15:2494.

    Hát, eddig én is hős vagyok nagyjából. :) Nem is volt olyan vészes a negyedik nap, mint gondoltam. És holnap grillcsibu! :) azt hisezm ott pl. csalok azzal, hogy aszek hozzá párolt répát. Amúgy hogy lehet grillcsirkét olaj nélkül sütni, ha nincs grillrács a sütőmben??Lehet, hogy megint csirkesonka lesz belőle? :(

    Gratulálok Neked és Hópihének is.

    Amúgy jövő hétvégén leszek a 10. napnál, de én is fel fogom függeszteni, mert apunak lesz a szülinapja. Ha látom értelmét, akkor utána inkább nekiállok még egy hétnek. 

    előzmény:
    tini71 (91)
    2008-04-14  11:06
  9. 2008. Április 14. 14:1293.
    Gratulálok!! Sok sikert a súly megtartásához. Sajnos ez nekem nem igazán sikerült, pedig az elhatározás megvolt.
    előzmény:
    HÓPIHE (92)
    2008-04-14  12:00
  10. 2008. Április 14. 12:0092.

    Sziasztok!

    VÉGE A 14 NAPOSNAK!

    Az eredmény-6kg.

    Egyszer sem vétkeztem, de tegnap már hány ingerem volt a hústól. Alig bírtam megenni. Végül is az eredménnyel elégedett vagyok, mert 5-6 kg- akartam. De ennél nem is ment több!

    Most próbálom tartani a súlyom. Ma pirítos volt reggelire, uborkával, és a kávé. Azt olvastam az egyik topicban, hogy a reggeli, kávé, zsemle, vagy pirítosnak meg kell maradni, és továbbra is a háromszori étkezés az ajánlott. Ma már eszem levest, és zöldbab főzeléket.

    Kitartást nektek! 

    előzmény:
    énke6 (1)
    2008-04-10  09:10
  11. 2008. Április 14. 11:0691.
    Na meg volt a mereckedes ,meg vagyok elegedve ,igaz ,hogy ma nagyon ehes vagyok ,keves a kave reggelire  de en csalok reggel egy kappucinot iszom ,es kesobb egy kavet  ,En reggel koran kelek,Ebedre tukor tojast eszem a spenothoz nem fott tojast,,Mert nagyon szaraz lenne,Nagyon szaraz ez a dieta ,Ha egy nagy csomag spenotot parolok meg az 400g van benne 130 kaloria  a ket tojas kb 140 kaloria az ebed meg van kb 300 kaloria ,reggeli kave hat az sem sok ,A vacsi is szegenyes  jo legyen 300 kaloria ,egesz nincs 1000 kaloria , es akkor meg kicsit ratettem,  Meg jo hogy fogyok ,Amugy tenyleg fogyok ,ma reggelre, kerek 80 kg voltam  60 dkg ment le , Ket nap alatt  1 kg es 40 dkg ment le ,Csak ne lennek enyire ehes ,Azt hiszem csak 1 hetig csinalom ezt a dietat  Aztan pihentetem a testem a gyomrom nembirja a fekete kavat   Kemiai folyamat ide vagy oda,De kivancsi leszk ogy szombatig mennyit fogyok le,???Tik hol tartottok ? ki menyit fogyott eddig? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. Április 14. 10:4890.
    Sziasztok hat en is felfuggesztettem volna a fogyit,  vadporkolt Bizti hogy nem tudtam volna ellenalni neki ,De ha nemettel csak porkolt az nem nagy bun ,
    előzmény:
    67@ (89)
    2008-04-14  09:11
  13. 67@
    67@
    2008. Április 14. 09:1189.

    Sziasztok!

     

     

    Nálunk tegnap volt apjuk névnapja , a reggeli kávé és két korpovit keksz után eldöntöttem, hogy felfüggesztem erre a napra a fogyimat.

    Apa vadpörköltet főzött kint bográcsaban, és krumpli lángost sütöttem hözzá isteni volt, nem sokat ettem, de nem is bírtam volna még esteis úgy éreztem, hogy egy kő van a gyomromban. Ma gyümölcs napot tartok büntiből. Holnap pedig folytatom a 6. naptól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. Április 13. 15:3488.

    Mindenki kirándul? :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. Április 13. 11:1187.
    Az a bajom a mérleggel, hogy 1-2 kiló úgyis mindig ugrál az emberen. Mensi előtt, kaja után, reggel éhgyomorra, ruhában, ruha nálkül, de még az is számít, hogy ugyanoda teszed-e a mérleget. Régen volt egy hagyományos, ezer éves fürdőszobai mérlegünk, és akkor még sok túlsúllyal küzdöttem, és fogyóztam ezerrel, és egyszer ráálltam a mérlegre, és többet mutatott, mint korábban. És úgy bepipultam, hogy ráugrottam a mérlegre. Szegényt ki is nyírtam ezzel a manőverrel.(Pedig mindenki a legendás higgadságomról ismer. ) Szóval azóta nem szeretjük egymást a mérlegekkel.
    előzmény:
    tini71 (85)
    2008-04-13  11:07
  16. 2008. Április 13. 11:0786.

    Nálunk jövő szombaton apunak lesz a szülinapja. Én sütöm a sütiket. :) Én sem fogom kihagyni.:)

    De lehet, hogy nem is csinálom annál tovább ezt a diétát, hanem vasárnaptól visszatérek a későn nem szeünk módszerre. Sajna kezdek dilis lenni, és tudom, hogy ez a fogyókúrától van. :( Semmi energiám, pedig ezer a dolgom.De legalább majd vékony leszek. :) Mindenki megy horgászni, meg lovagolni, én meg itt nyomom a gép előtt a melót. :( És még éhes is vagyok. Szóval nem ez az ideális vasárnap...

    De elég a nyavajgásomból! :) 

    előzmény:
    tini71 (84)
    2008-04-13  06:30
  17. 2008. Április 13. 11:0785.
    Sziasztok  hat megittam a kavemet de mar kihult a vegere  keseru igy de eszre vettem hogy elveszi az etvagyamat , Ez a masodik napom es 80 dkg   ment le rollam meg is lepodtem  81,4 voltam tegnap es ma reggel 80,6  szoval nem is olyan rossz majd nem egy kg,A merleget en sem szeretem de muszaj valamivel kordaban tartani a hasamat.Volt egy merlegem es el romlotnem is vettem jo sokaig mindig mondogattam meg ram jon a nadrag jo,kicsit behuzom a hasam meg betudom gombolni a szoknyat ,de aztan ra altam egy merlegre es 4 kg val mutatott tobbet,De ha van merlegem akkor tudom hogy mennyire szaladt el velem a lo,Most egy digitalisat vettem es a dekekat is kimutatja nagyon fel dob meg a 20,=deka fogyas is mert tudom hogy van ertelme valami lement rollam,
    előzmény:
    énke6 (83)
    2008-04-12  20:54
  18. 2008. Április 13. 06:3084.
    Szia en vegulis lassan masfel honapja fogyokurazom Ami nallam nagy eredmeny magaban is mert 2 hetnel sosem birtam valamit vegig csinalni,De eddig le fogytam 7 kg  majd jott egy kis bunozes es majdnem vissza jott 1 kg ,Ez  a masodik napom De most ittam egy kapuccinot ,mar fel 6 tol fent vagyok, nem birnam ki ebedig 1 kaveval De en annak is orulnek ha csak 4=5 kg menne le egy hetalatt ,szombaton nagy bulit csapunk a lanyom nak lesz szulinapja es rengeteg finomsagott sutok ,Na biztos hogy nem hagyom ki ,fogyokura ide vagy oda,,
    előzmény:
    énke6 (83)
    2008-04-12  20:54
  19. 2008. Április 12. 20:5483.

    Hát, nekem még csak ez a harmadik napon, és nem mértem magam mérlegen, de a ruháimon érzem, hogy fogytam. Mondjuk húsvét óta már azt csinálom, hogy hat fél hét után nem nagyon eszek mást, csak gyümölcsöt és joghurtot. Előtte notórius kilenckor vacsorázó voltam.:) Mondjuk ezzel a diétával nem nagyon tudom betartani a korai vacsit, mert akkor reggelre valószínűleg éhen halnék.

    Szóval szerintem hat, de sajnos nem tudom megmondani, hogy mennyit fogytam.  Nagyon utálom a mérlegeket! :D

    Te hányadik napnál tartasz? 

    előzmény:
    tini71 (82)
    2008-04-12  18:26
  20. 2008. Április 12. 18:2682.

    Nagyon ugyes vagy  hanyadik nap fogyozol es fogytal mar???

    előzmény:
    énke6 (81)
    2008-04-12  18:03
  21. 2008. Április 12. 18:0381.

    Gratulálok, ügyes vagy. Én annyiban csalok a husival, hogy vettem pulykamellsonkát a boltban, és azt kockázom fel, és sütöm meg. Nekem jobban ízlik, és megnéztem, csak 100 kalória van 10 dekában. Ja, és a salira teszek egy fél natúr joghurtot, meg teszek bele többféle zöldséget. Nálunk amúgy túróstészta volt... Én meg nyomtam a spenótot.

    Holnap tart valaki a negyedik napon? Répára van egy jó receptem. Apró kockára vágva megfőzni, lecsepegetni, utána teflonban apróra vágott petrezselyemmel összesütni. Lehet, hogy kell alá pár csepp oliva, de nem biztos. Nagyon fincsi. Mondjuk eddig csak vajjal, vagy olivával próbáltuk, nem tudom szárazon nem kap-e le.

    előzmény:
    tini71 (80)
    2008-04-12  17:31
  22. 2008. Április 12. 17:3180.
    Sziasztok ebed megvolt Tukor tojas spenottal, a spenotott csak paroltam kicsit soztam es kesz Most ittam egy kavet nem teat ,majd holnap .Ehes meg nem vagyok ,csirke mellet sutok majd vacsira,Ma pizza volt nallam es nem csabultam elllll,
    előzmény:
    énke6 (79)
    2008-04-12  16:59
  23. 2008. Április 12. 16:5979.
    Hát, én még csak az előnbb jutottam el az ebédig. Valahogy elszaladt a nap. Reggel még farkaséhes voltam, de aztán elmúlt... :) Mondjuk ez sem jó, mert így meg mikor fogok vacsizni??
    előzmény:
    tini71 (78)
    2008-04-12  10:07
  24. 2008. Április 12. 10:0778.
    Sziasztok legyurtem a kavemat,Ma probaltam sokaig aludni,hogy kesobb legyek ehes ,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 67@
    67@
    2008. Április 11. 16:5877.

    Sziasztok!

    Már itthol vagyok, d.e. a munkahelyemről írtam, szóval azért nem jó a baromfi párizsi mert abbban feldolgozzák a baromfi bőrt is amiben nagyon sok a koleszterin. ( két évvel ezelőtt nagyon magas volt a koleszterinem, a háziorvosom javaslatára elfelejtettem a  .ága baromfi párizsit, ami kedvencem volt,  és minden rendbe jött.

    A főtt sonkából főzés közben kifő ( normál esetben a zsír), a főtt sertés sonka zsir, és kalória tartalma olyan alacsony mint a csirkemellé.

    A tojás azért kell mert fehérje és szénhidrát forrás együtt, mindkettőre szüksége van a szervezetnek. Tehát nem választ szét...A zöldsaláta és fehérje együtt felelős az L-karnitin termeléséért, ami a növekedési hormont indítja be, felnőtt emberknél a fogyásért felelős, ezért fontos, hogy ZÖLD legyen!!!

    Renggelente pedig a szeletke kenyér a szénhidrát szükséglet elégíti ki. Én helyette 4 korpovit kekszet eszem. 

    De a végeredményt a vasárnapi mérlegelésem fogja megmondani. Az is igaz, hogy most fog megjönni a m... , és ilyenkor a vízvisszatartás is súlytöbbletet erdményez,  lehet azért volt ilyen keserves a második hetem (csak - 1 kg.)???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top