Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

14 napos fogyókúra

énke6
Létrehozva: 2008. Április 10. 09:10

Sziasztok!

 

Egy másik topic nyomán indítom ezt a mostanit. Ma szeretnék belevágni egy 14 napos diétába, amit Narancsbőr ellen címmel indított itt valaki. Állítólag nem csak fogyni lehet, hanem segít a narancsbőr ellen is. Szóval ha van kedve valakinek, vágjon bele velem, amúgy meg egyszerűen csak osszuk meg a tapasztalatainkat.

  1. Torolt_felhasznalo_964711
    Torolt_felhasznalo_964711
    2009. Április 22. 12:40166.

    Sziasztok,

     

    Egyelőre még teljesítettem az eddigi napokat a fogyókúrából. Habár mégcsak a 2. napom a felkészítő nap után.

     

    Jövőhéten május 1-jétől 3.-ig Vidékre megyünk a párommal.

     

    Névnapja van és csupa finomságot szeretnék főzni neki. Sajnos ez a 3 nap beleesik a fogyókúrába.

     

    Szerintetek lehet, és attól még sikeres lehet a fogyi, hogy ebben a három napban mást eszem, de utána folytatom és befejezem?

    Csak fefüggesztem erre a 3,5 napra.

     

    Üdv mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_964711
    Torolt_felhasznalo_964711
    2009. Április 21. 16:31165.

    Sziasztok,

     

    Engem az motivál, hogy a párom nagyon szeretne egyszer vékonyan látni. Többször voltam már képes lefogyni (számszerint 4szer), de mindig lelki oka volt a fogyásnak. Most először próbálom teljes erőbedobással a "kínzós" fogyókúrát koplalással.

     

    Engem főleg az érdekel, hogyan lehet ezt megcsinálni, kibírni. A felkészítő nap után ez volt az első igazi napom. Eléggé nyomottan érzem magam, de várom már a munkanap végét, hogy hazamehessek kisütni az esti adag marhahúst.

     

    Érzem, hogy nehéz lesz ez a fogyókúra, :( de szeretném megcsinálni és büszke vagyok most magamra, mert a lehetőségeket keresem, hogy meg is tudjam csinálni. és nem ellenkezést látok magamon. Egyelőre.

     

    Tini!

    Köszi az ötletet, a teák valószínűleg jót fognak tenni, ma beszerzek csalánt vagy valami tartalmas salaktalanítót, hogy tudjam inni holnaptól.

     

    Szóval szívesen én sem szenvedek, de most sikerült "átkattintani az agyam" egyelőre és nem a szenvedés jut az eszembe, hanem megoldásokat keresek, hogy kibírjam ezt az 1+13 napot.

     

    Mozogni is szeretnék, egyelőre ezt még nem tettem meg. Félek egy kicsit, hogy kevés lesz hozzá az energiám. Amúgy azt olvastam, hogy az aerob mozgás ami a legjobban fogyaszt. pl az ütemes min. 40 perces gyaloglás (4-6 km/órával). ez esetben a zsírokat van ideje lebontani a szervezetnek, hogy energiát nyerjen, és nem az aznap megevett táplálékot használja csak fel.

     

    Amúgy szeretném a fogyókúra után (amikor már "eggyel jobb alakom lesz) a rendszeres étkezés és több mozgással való lágyabb fogyókúrát, nevezhetjük odafigyelős életmódváltásnak is. Szóval szenvedtetni magam csak addig akarom, amíg látványos eredményt kapok, utána szeretnék visszaállni normális kerékvágásba. Már arra is van ötletem, a diéta után mit szeretnék alkalmazni és miket fogok főzni, de azt majd szerintem a 14. nap után osztanám meg veletek! :)

     

    Sok sikert fogyókúrájához mindenkinek!

     

    ps.: amúgy ha valaki szeretne balettra jönni pénteken 7-kor. www.holgyvalasz.hu akkor az tök jó lenne :) szóljatok, ha szeretnétek jönni.

     

    Sziasztok!

    előzmény:
    noémika (163)
    2009-04-21  11:16
  3. 2009. Április 21. 12:12164.
    Alapvetően a fogyás gondolatát én se ellenzem, de azt viszont hogy emiatt különböző "megszorításokat" végezzünk magunkon (van elég bajunk így is) és emiatt rosszul legyünk nem túl jó mindezt csak azért mert manapság nem menő kövérnek lenni. Jó nyilván ennek is vannak fokozatai, de ha a közizlés szerint szépnek számít a kövér (volt már ilyen a történelemben), most itt sírna mindenki hízlaló tabletta meg kövérítő kúrák után
    előzmény:
    noémika (163)
    2009-04-21  11:16
  4. 2009. Április 21. 11:16163.

    1+13 az nagyon megterheli a szervezetet.

    Én a folyamatos mozás, és rendszeres étkezés híve vagyok. (persze lehet ezen még gyorsítani különböző szerekkel)

    Ha szédülsz akkor szerintem ne csináld, inkább nézz utána valami más módszernek.  Ha folyamatosan csinálsz valamit, fokozatosan az tartósabb is lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964711 (159)
    2009-04-20  23:35
  5. Torolt_felhasznalo_515417
    Torolt_felhasznalo_515417
    2009. Április 21. 11:07162.
    Ezt én sem nagyon értem.  Szédülés rosszullét?? Ez nem fogyókúra ez önkínzás. Én is fogyózom de nem így. Mozgok és odafigyelek az étrendemre de arra sem úgy, hogy napi egy saláta levél meg 40 litert méregtelenítő tea Így persze nem két hét a dolog de ezen is lehet segíteni megfelelő segítséggel, hogy gyorsabb legyen a folyamat.
    előzmény:
    Fimok (161)
    2009-04-21  10:34
  6. 2009. Április 21. 10:34161.
    De egyébként mi motivál titeket hogy belefogjatok egy ilyen 13+1 napos diétába? Mert ennyi idő alatt érdemben sokat fogyni nem lehet, vagy csak 'egyel' jobb alakot szeretnétek? Nem érnek annyit a pasik én azt mondom hogy emiatt szédüljetek meg satöbbi
    előzmény:
    tini71 (160)
    2009-04-21  06:47
  7. 2009. Április 21. 06:47160.

    Szia en is megcsinaltam ezt a dietat de en is csaltam .2 het alatt 5 kg fogytam .En sok vizet ittam napi 2 l minimum es csinaltam 1 l teat foleg zold teat vagy gyumolcs teat es azt ittam ha kezdtem ehes lenni..A reggeli kavemat tejjel ittam .Neha be kaptam egy kis kocka sajtot  vagy egy almat ettem.

    De ha edesseget kivantam egy kis sovany turot eperrel..

     

    Csak az elso 2 nap a veszes de ha utanna is szedulsz akkor inkabb hagyd abba ,es nez valami mas nem ennyire megterhelo fogyokurat,ami szamodra jo lehet.Talan a Norbit ,.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964711 (159)
    2009-04-20  23:35
  8. Torolt_felhasznalo_964711
    Torolt_felhasznalo_964711
    2009. Április 20. 23:35159.

    Sziasztok,

     

    Én ma kezdtem el a 1+13 napos diétát. ma a hozzászoktató nap volt, de most eléggé szédülök. Próbálom rávenni a testem, hogy ne szédüljön :S hanem szedje fel az energiát abból, hogy elkezdi lebontani a zsírokat. Persze most erőm nincs tornázni, ezért "lelki szemeimmel és magamba beszéléssel" próbálok a testemre hatni. Én 165 cm vagyok és 66-68 közötti kg-mal. Szeretnék 58-ra lemenni. Pénteken este hétkor indul egy balett tanfolyam is a belvárosban az oktogonnál. Kiegészítő sportként. Aki gondolja, jöjjön el. Remélem, bírni fogom a diétát, és nem gyengülök le, vagyis.. elég erős leszek edzeni is. Ti hogyan és mivel tartjátok magatokban a lelket? Amikor pl. szédülés vagy rosszul lét kerülget, mi az, ami segít nektek tovább csinálni és nem feladni?

     

    Ma azt is olvastam itt a noklapjaban, hogy a virágok segítenek megnyugtatni a lelkét az embernek. Egy ilyen kimerítő diétakor talán ez is jó segítség lehet. ezen a héten be akarok szerezni sokféle virágot, hogy a szobákban mindenhol friss tavaszi virág illatozzon.

    Silvanius

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. Április 20. 11:05158.

    A reggeli pressokávé helyett nagy bögre tejeskávét ittam, és ha nagyon megéheztem, ettem egy almát, vagy más alacsony cukortartalmú gyümölcsöt, este pedig megjutalmaztam magam turmixolt almával, amihez jughurtot, édesítőt és fahéjat kevertem. És ha napközben nagyon-nagyon éhes voltam, ittem még egy bögre tejeskávét. De én amúgy is keveset szoktam ennei, úgyhogy nem ha lucullusi vacsorák mellől álltam neki egyből ennek a drasztukus fogyinak, ennek ellenére én is sokszor éhes voltam, és pl. tornázni már nem nagyon maradt energiám.

     

    Ha azt érzed, hogy szédülsz, túl gyenge vagy, az semmiképpen nem jó! Nincs az a bomba alak, amiért érdemes kockáztatni az egészséget! Inkább fogyj lassabban, de ne zsigereld ki a szerevezetedet. Ami fontos: este hat után lehetőleg ne egyél. Én mondjuk ezt a szabályt megszegem gyümölcsökkel, de még így is működik. Viszont amikor régebben rendszeresen pl. sovány húst és salátát vacsoráztam este nyolc körül, nem tudtam fogyni... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947415 (157)
    2009-04-17  11:48
  10. Torolt_felhasznalo_947415
    Torolt_felhasznalo_947415
    2009. Április 17. 11:48157.

    kicsit csaltál? mivel és hogy?

    az egyik barátnőm csinálta, ő speciel volt h el is ájult, annyira kevés volt neki ez a kajabevitel...

    előzmény:
    énke6 (156)
    2009-04-17  11:15
  11. 2009. Április 17. 11:15156.

    Én nagyjából kibírtam, bár kicsit csaltam...

    Mondjuk kb. csak 10 napig csináltam, és éhes voltam én is.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947415 (155)
    2009-04-17  10:01
  12. Torolt_felhasznalo_947415
    Torolt_felhasznalo_947415
    2009. Április 17. 10:01155.

    őszintén,van olyan élő ember aki kibírja ennyi és ilyen minőségű kajákkal???:( nekem ez reggelire sem lenne elég..:(

     

    reggelire egy kávé..:S nem is kávézok...:(

    előzmény:
    énke6 (2)
    2008-04-10  09:11
  13. Torolt_felhasznalo_416005
    Torolt_felhasznalo_416005
    2008. augusztus 7. 06:56154.

    Sziasztok!

    Hát képzeljétek nem híztam a nyaralás alatt de ahogy visszajöttem melozni egyből rámtört a nagy kajálás,így vissza is jött 2 kiló

    Hát nálam sajnos ez a rosszabb bent megállni,mindenki jó étvágyú,és nem bírtamBár nekem 2 hét alatt nem ment le csak 3 kiló,kicsit szomorú vagyok!Lehet elkezdem megint bár azt mondják nem szabad megismételni ilyen hamar,de jo lenne történne valami

    Örömmel látom,hogy sikereket értetek el gratu mindenkinek

    Ja a 90 napos nekem se ment,2 hétig birtam de nekem nagyon hosszu!Azt hiszem ez tűnt eddig a legjobbnak,de talán mégse

    Na kitartás mindenkinek!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_296695
    Torolt_felhasznalo_296695
    2008. augusztus 3. 22:51153.

    Sziasztok!

     

    Remelem, nem banjatok, ha csatlakozom en is!!!

     

    Niki vagyok, es holnap reggel kezdem a fogyit.

    Szeretnek gyakran jonni, jol jon a nehez napokban a kis batoritas egymasnak.

     

    Nem tudom sajnos, kik fogyiznak meg mindig, de utananezek, hogy naprakesz legyek beloletek.

     

    Rolam talan annyit, van ket gyerkocom (3 eves, es nyolc es fel honapos), es par hete hagytam abba kisebb fiam szoptatasat.

     

    5 kilot szeretnek leadni, ehhez szeretnem ezzel a drasztikus fogyoval megadni az elso lepest. Utana pedig heti tobbszori edzessel tartani a sulyt. Nekem 60 kilo a celom.

     

    Eleg keso van, holnap napkozben bekukkantok.

     

    sziasztok, es aki benne van, sok erot, kitartast, aki pedig nem, az csatlakozzon hozzam!!!

     

     

    Niki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. augusztus 2. 10:21152.

    Köszönöm!

     

    Remélem nem áll le a dolog!

    Már várom a holnapot és a vacsorát, amikor végre ehetek valami mást is Aztán már csak egy hét!!!!

     

    Tegnap tornáztam is. Hát mit mondjak, nehezen ment...ennyi kajával a hasban nem csoda

     

    Te hogy vagy? Hogy bírod?

    Ma megyek moziba és ki kell hagynom a patogatott kukoricát nehéz lesz...majd kortyolok egy kis light kólát

     

    Továbbra is erőt és kitartást!!!!

    előzmény:
    tini71 (151)
    2008-07-31  10:27

Címlap

top