Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2019. július 4. 22:18133126.

    Hát, én érintettem a témát, ha nem is említettem konkrétan a Wellington bélszínt. De rettentően mérges voltam Leventére, hogy felnőtt ember létére nem tud egy olyan egyszerű kérdésben határozni, hogy elvigye-e a kedvesét egy étterembe. Ráadásul Julival nincs olyan viszonyban, hogy bármiben tanácsot kérjen tőle. Attól, mert Juli Nóra barátnője, Leventének csak egy látásból ismert idegen.


    A sors fintora, hogy a bélszín sikerült, pedig a célnak megfelelt volna egy hagymás rántotta is. És mennyivel kevesebb költség és munka!


    A ma esti rész rettentően vontatott volt. Csupa időhúzás. Egyedül az tetszett, ahogy a "Keresztanya" és a leendő keresztapa összefutott a templom előtt. Na és az, hogy megkíméltek Jeromos atya látványától.

    előzmény:
    vorii (133124)
    2019-07-04  20:21
  2. 2019. július 4. 20:41133125.

    Nemtom  hogy ti hogy vagytok vele, de én nagyot néztem, amikor ma bekapcsoltam a tévét 8-kor oszt' BK sehol... Pedig tegnap még 20:05-ös kezdés volt. Vajon miért kellett megint egy flik-flakk? 

  3. 2019. július 4. 20:21133124.

    Én is úgy emlékszem, hogy már évek óta nincs komolyabb szünet a BK-ban.


    Nem említettétek, de nálam az verte ki a biztosítékot, hogy nem elég, hogy főznie "kell" Leventének, de Juli nagyzási mániája nem adja alább a Wellington bélszínnél. 

    előzmény:
    BiriBiri (133122)
    2019-07-04  11:40
  4. 2019. július 4. 12:34133123.

    Az még a jobbik eset, ha Nóra ott marad szalonnát sütni. Aztán ha Miklós megint rosszul lesz, begyömöszöli az autóba, és elszáguld vele az első kórházig. Vagy Timi megkeresi azt a talpalatnyi helyet az erdőben, ahol volt térerő (???), és hívja a mentőket. Lényeg, hogy ne engedjék Miklóst újra a volánhoz. Vagy menjen egyedül, de Timit még hagyja élni.


    Nem tudom, lesz-e nyári szünet. A napokban olvastam egy nyilatkozatot, talán Alízét, hogy valamire majd csak nyáron lesz ideje, mert akkor forgatási  szünet lesz a BK-ban. Csodálkoztam is, hogy ha nyáron lesz a forgatási szünet, akkor mikor szüneteltetik az műsort? Októberben?

    előzmény:
    BiriBiri (133122)
    2019-07-04  11:40
  5. 2019. július 4. 11:40133122.

    Én eltudom képzelni, hogy Timike nyávogni kezd, "mamiii", maradj itt, szalonnát sütünk..és mami ott marad, mert még is ők egy család, és nagy volt az ijedtség... Levente meg megeheti a főztét.Leventének hatalmas a tűrőképessége, és erre szüksége is lesz amíg Miklós el nem tűnik. Megértem Nórát, hogy azonnal ugrik ha Miklósnak valami baja van..a gyermeke apja, és halálos beteg. Lesz nyári szünet? Mert akkorra szoktak talányos jeleneteket ránk hagyni...bár két éve már nyáron is van Barátok.

    előzmény:
    gerdamama (133121)
    2019-07-04  10:36
  6. 2019. július 4. 10:36133121.

    Moziban voltam, csak ma reggel néztem meg a tegnap esti részt, így sikerült már éhgyomorra felbosszantanom magam. Remélem, ezzel be is fejeztem mára a bosszankodást.


    Ennyi mindenbe belepofázó okostojást és ennyi akaratgyenge idiótát még életemben nem láttam, amennyi a Mátyás király téren összejött. Nem is tudom, melyik csoportot utálom jobban.

    Mondhatjuk, hogy Bözsi elviselhetetlen az állandó nyüzsgésével, de nem igaz, hogy Krisztián olyan pacal, hogy nem képes leállítani. Főleg, hogy Alíz sincs elragadtatva a gyors keresztelőtől meg a vendégjárástól. A mi gyerekünk, a mi döntésünk, punktum! Aki megsértődik, majd megbékül. (Az külön öröm, hogy megint láthatjuk Jeromos atyát, ha rágondolok, kilel a hideg.)

    Juli milyen alapon beszéli le Leventét, hogy elvigye Nórát egy jó étterembe? Azért, mert őt a kutya se viszi sehová? A pasas álljon neki főzni, csak mert mostanában divat, hogy minden celeb fakanállal a kezében szerencsétlenkedik? De még ha tudna is főzni, azért van egy hangyányi különbség aközött, hogy a saját konyhámban kajálok akármilyen finomat, vagy egy jó étteremben alám tolják a széket, és az általam választott, megkívánt finom ételt teszik elém. Juli egy HP, de Levente is egy idióta, hogy hozzá fordul tanácsért. Mikor megkérdezte, mi Nóra kedvenc helye, azt hittem, Juli rávágja, hogy a Rózsa. Tudhatná, hogy Nóra milyen földhöz ragadt, vigye a saját kedvenc helyére, vagy bárhová, ahol Nóra még sosem járt. Micsoda egy s...ggggfej!


    Hogy Szent Gergő visszacsinálja a konyhai árvizet, csak hogy a vetélytársát helyzeti előnybe hozza, na ez már a rossz vicc kategória. Ilyen hülye a világon nincs.


    A mentőket is csókoltatom, ha adtak Miklósnak egy Kalmopyrint, aztán elvonultak. Hívták őket, nem maguktól mentek, ha kiderült, hogy Miklósnak mi a baja, szerintem nem is távozhatnak érdemi intézkedés nélkül. Persze lehet, hogy Miklós nem mondta el, és úgy vették, hogy a hisztis kislány megijedt, és fölöslegesen hívta ki őket. Legfeljebb közben meghalt egy infarktusos, akihez miatta nem értek oda, nagy dolog.
    Már csak arra vagyok kíváncsi, ma este kiderül, hogy Nóra, miután kiérzelegte magát Miklóssal, otthagyja-e őket az erdő közepén, hátha hazafelé sikerül nekimenniük egy fának, vagy lesz annyi esze, hogy rögtön hazafuvarozza az egész bandát. Aztán majd valakivel visszamegy a másik autóért.


    Szintén a jövő zenéje: vicces lenne, ha a keresztapát elvinné a rendőrség a keresztelőről. Hadd tudja meg Lilike időben, hová csöppent.


     


     

  7. 2019. július 4. 10:05133120.

    Elég meglepő. Ahhoz képest, hogy mikor a közelmúltban "Zsebi", a kisebbik gyerek elkezdett politizálni, tüntetett, felszólalt itt-ott, a szülők nem voltak elragadtatva. Bár természetesen kiálltak a gyerekük mellett, de csodálkoztak is a ténykedésén, mondván, a család sosem politizált.
    Ugyanakkor meg tudom érteni, hogy Rékasi, miután a fizikai állapota miatt nem tud teljes lendülettel a hivatásának élni, más lehetőségek után néz. És egy kerületi önkormányzati képviselő mégsem az a léhűtő, a Parlement nevű elefántcsonttoronyban üldögélő politikus, akinek gőze sincs arról, hogyan élnek az emberek. Jó esetben lelkes lokálpatrióta, aki ismeri a helyi problémákat, akar és tud tenni a szűkebb környezetéért. Már "csak" az kell, hogy hagyják dolgozni...


    Sok sikert kívánok neki, bármibe is kezd. Sajnálom, hogy derékba tört a karrierje.

    Mikor tegnap a BK-ban Ilona említette, hogy a következő ellopandó jármű nem autó, hanem egy értékes motor, kirázott a hideg. Remélem, nem lesz olyan szadista (és érzéketlen) a rendező, hogy felülteti "Zsoltot" a motorra, és mutatja, ahogy elszáguld vele.

    előzmény:
    BiriBiri (133118)
    2019-07-03  15:58
  8. 2019. július 4. 09:14133119.

    Szóval Zsoltnak érik a börtön? Krisztián hogyan "éli" ezt túl? És mi van, ha börtönbe kerül? majd járunk hozzá látogatni vagy ő is ki akar szállni a sorozatból és képviselő lesz? Érdekes lenne, ha a sorozatban bűnözőt alakít és az életben tisztes honatya...persze tudom, ez csak színház...de még sokan azonosítják a szereplőket a szereppel. Lehet ő is, mint Szőke Zoltán megelégelte a rosszfiú szerepét? Ez csak az én eszme futtatásom.


    Olyan hülye helyzet volt, hogy vissza csinálták a szifont, rosszra. Elég mafla Adél, hogy egy csavart sem tud meghúzni.

    előzmény:
    BiriBiri (133118)
    2019-07-03  15:58
  9. 2019. július 3. 15:54133117.

    Bizony, így van.  Nem lehetett Timi egy csendes, ligeti padon felvilágosítani az apja betegségéről, el kellett menni a világ végére. Távol a civilizációtól, mert az annyira fontos volt Mikinek hogy ne legyen telefon, ne legyen internet...majd naphosszat beszélgetnek, tábortűz mellett  szalonnát sütnek, mozgalmi dalokat hallgatnak...és közben úgy összekovácsolódnak , hogy attól koldulnak.


    Ádámért én is aggódom, de nagyon remélem, hogy valami jó munkát kap külföldön és még időben el tud menekülni. Bár nincs benne semmi félem érzés, úgy az arcába mondta Zsoltnak a valóságot, a felismerést.

    előzmény:
    gerdamama (133116)
    2019-07-03  14:51
  10. 2019. július 3. 14:51133116.

    Miklós az imádott kis hercegnője életét kockáztatja ezzel a kirándulással. Azt az emléket hordozva, hogy (utólag imádottnak mondott) fia is autóbalesetben halt meg, kb. annyi idősen, amennyi most Timi. Nóra pedig annak ellenére engedi el a gyereket az apjával, hogy tudja, Miklós fejében egy időzített bomba ketyeg. Már az is kész csoda, hogy épségben odaértek, és mindkét felnőtt tudja, hogy a kis házban se telefon, se net, semmi segítséghívási lehetőség nincs.
    Így néz ki egy felelősségteljes szülőpár.


    Ádámért aggódom, miután tudjuk, hogy ki akarják írni. Attól tartok, kinyírás lesz belőle.

    előzmény:
    Liventa (133114)
    2019-07-03  08:23
  11. 2019. július 3. 08:28133115.

    Nagyon egy srófra járunk, csak én egy kis fáziskésésben vagyok...

    előzmény:
    BiriBiri (133112)
    2019-07-03  08:15
  12. 2019. július 3. 08:23133114.

    És az milyen, hogy elviszem a lányomat egy időzített bombával a fejemben egyedül az Isten háta mögé, ahol még térerő sincs. A hülye anyja pedig elengedi, hogy zavartalanul a pasijával lehessen -- tudtommal a leánykának még jogosítványa sincs... A forgikat nem lehet lebeszélni az eldugott erdei vityillókról...


    Gigi minden szőkét alulmúló hiszékenysége is fárasztó már -- hogy hazudna má' neki, hiszen a párja...!

  13. 2019. július 3. 08:16133113.

    jav: nem lehetséges

    előzmény:
    BiriBiri (133112)
    2019-07-03  08:15
  14. 2019. július 3. 08:15133112.

    Jó, hogy feltetted, ezzel is bővült az ismeret. Így is lehet, ezt így kell szervezni. Nagyon igaz, hogy szomorú látvány a düledező, gyomos beton rengeteg. Ahány sír, annyiféle anyag, forma, némely temető őskáosz.


    Érik Gigi szemének a kinyílása...Ádám szeretné megóvni Gigit a csalódástól...de ez lehetséges. vagy bevállalja, hogy gengszter a barátja, vagy szakít vele. Én azt szeretném, olyan kínos ez a sorozatos átverés, hazudozás. Ilona lassan úgy megy Zsolthoz, mint haza..ez senkinek nem tűnik fel, mi a fene dolga lehet ennek a két embernek egymással? Vagy azt képzelik Ilonáról hogy tisztes üzletasszony, csak fél egyedül, azért kíséri mindig valaki?


    Ezek a szülők olyan meggondolatlanok. Gondolok Máriára és Miklósra. Tudják milyen betegek, de elmennek a gyerekkel a világ végére, ahonnan még telefonálni sem lehet, ha baj van. Vagy most is pillanatnyi rohama van? Bekapja gyogyikat és már fut is tovább? Vagy az "őrületbe" kergeti Timit az ájulásával? majd ma meglátjuk.

    előzmény:
    gerdamama (133111)
    2019-07-02  10:41
  15. 2019. július 2. 10:41133111.

    Nem off, bár a családi fotóalbumból hoztam néhány képet.
    Nem privát közlési vágyból, csak "a felvilágosítás kedvéért".

    A napokban lesz négy éve, hogy eltemettük a "legkisebb nagynénémet", apukám húgát. Kilencvenötödik évében járt. Sosem ment férjhez, gyereke nem volt, a testvérei, barátai már rég eltávoztak az élők sorából. A nővérem és én tartottuk vele a kapcsolatot, de mi is hetven felé közelítünk... A templomi urnafülkét tartottuk legjobb megoldásnak, és véletlenül akadtunk rá a neten a vízbe temetés lehetőségére.
    Természetesen nem lehet "maszekban" megoldani, ugyanúgy meg kell rendelni egy temetkezési vállalkozásnál, mint bármilyen más temetést. A menete pont olyan, mint egy temetőben, csak a helyszín más. Az urnát "rendesen" felravatalozzák, papot vagy polgári búcsúztatót lehet kérni. A kis hajóra kb. a Margit-szigettel szemben, a pesti oldalon kellett felszállni, és kb. a Népsziget sarkáig ment el, közben lezajlott a szertartás. Majd megszólalt a lélekharang, és a kis koszorúval díszített urnát a vízbe eresztették. A sóból készült urna azonnal elmerült, csak a virág úszott tovább a vízen.

    Valamiért szebbnek és meghittebbnek találom, mint a temetői szórást. Vagy a hamvak szórását általában, ami a vígjátékok kedvelt poénja. Féltem is tőle, hogy hülyelaci lekapja az urna fedelét, és beteríti a mama hamvaival a gyászolókat. De megértük a BK első botránymentes temetését.


    Sajnos (vagy nem), manapság a családtagok a világ különböző pontjain élnek. Meg kell barátkoznunk az alternatív temetkezési formákkal, mert kevés szomorúbb látvány van, mint egy elhanyagolt sír.


    előzmény:
    vorii (133104)
    2019-07-01  21:48
  16. 2019. július 2. 10:39133110.

    Az a röhej, hogy ha megnézem az ágai elhelyezkedését/állását, mintha tényleg ugyanaz a fa lenne -- csak ugye a két jelenet forgatása közben eltelt néhány nap...

    előzmény:
    gerdamama (133109)
    2019-07-02  09:59
  17. 2019. július 2. 09:59133109.

    Havi harmincezer egy jó könyvelőnek igazán méltányos ár. Persze tényleg kár költeni rá, hiszen mindig akad valaki a  barátok közt,  aki mindenhez ért. Nem is tudom, mire jó az a sok szakképzés, egyetem, évekig tartó tanulás, ha józan paraszti ésszel mindent meg lehet oldani.


    Az előző fickó "szép summát  sikkasztott ki  az ügyfeleitől" - ékes-édes anyanyelvünk legújabb gyöngyszeme. Ma is tanultam valamit.


    De a legjobb az volt, tátott szájjal néztem, ahogy Laci csodatevő kezében kilombosodott a facsemete, mire a partra értek.

    előzmény:
    Allegra48 (133105)
    2019-07-02  06:55
  18. 2019. július 2. 09:43133108.

    Én is drukkoltam, nehogy az utolsó pillanatban megjelenjen Áron. Sosem volt szimpatikus ez a kis rókaképű, oda hajlik, ahová az érdeke kívánja. Bár Adélt talán még nem verte át eddig, akkor sem értem, mit eszik rajta a lány. Egyáltalán nem illenek össze. Tény, hogy Gergő elég szerencsétlenül mutatkozott be, az indulatkezelési problémáit nem szabad figyelmen kívül hagyni. De mindenképp a Gergő-Adél párosnak drukkolok.


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (133106)
    2019-07-02  08:11
  19. 2019. július 2. 08:42133107.

    Az is baromi hihető, hogy pénteken megboldogulok Japánban és hétfőn már elhamvasztva(!) temetnek a Dunába. Persze jobban jártunk, hogy hamar túlestünk rajta...


    Ez a krimiparódia meg Ilonával........

  20. 2019. július 2. 08:11133106.

    jajjj, a temetésnél megdermedtem amikor az urna majdnem megfeneklett, nem akart elúszni..aztán löktek rajta egyet és szépen úszott a háttérben haladó Viking szálloda hajóval. Olvastam , hogy a Hableány matrózait papír alapú urnába temetik a Dunába..először só tartalmúról szólt a hír, most papírt olvastam. Ez a Mária urnája is valami ilyesmi lehetett mert egy szép, japán mintásban hozta haza Laci, majd 3x nagyobb volt mint amit vízre eresztettek. Törőcsik Mari is mondta, hogy  nem egyszerű a vízbe temetés, engedélyek kellenek hozzá..persze lehet, Laci ezt beszerezte csak nem akarták ezzel is az időt húzni, pedig a népek felvilágosításra jó lett volna. Nem értem miért nem állt már ki Balázs, hogy vállalja az apaságot, de Szonját szereti. Igaz, nagy rajta a nyomás, azt várják tőle, hogy legyen családapa a klasszikus értelemben. Juli látta elejétől fogva, hogy Balázs nem igazán akarja ezt a közösséget de mindig megtévesztették valamivel..Vanda dicséri, Balázs bamba vigyorral állja..és bizony nem nagyon tud ellen állni Vanda ágyba csalogatásának. Adélon sem tudok nagyon kiigazodni...akkor most melyik fiú kell neki? Arra gondoltam, hogy Áron mégis meg fog jelenni...még jöhet, csak vége lett a jelenetnek..


    Most főhet Zsolt feje a számlák miatt. Ádám jól belelátott a könyvelésbe..remélem nem teszik el láb alól? Timi is tud a fiktív számlákról bár ő nem nagyon érdeklődik az ilyesmi után.

    előzmény:
    Allegra48 (133105)
    2019-07-02  06:55
  21. 2019. július 2. 06:55133105.

    Ez a temetés nálam is kiverte a biztosítékot.Nem azt váron egy ilyen napi szappanoperától,hogy tanítson,neveljen,de néha néha néha nem ártana,ha életszerű lenne.Mostanában,amikor megszigorították az urnák hazavitelét,akkor mutogatnak ilyen képsorokat,azt sugallva,hogy ez kivitelezhető.Az is biztos így megy,hogy bárki,bárhova ültet egy cseresznyefát az elhunyt hozzátartozója emlékére.


    Vanda-Balázs: lesz még itt probléma bőven!


    Na számomra az sem volt életszerű,hogy egy könyvelő,aki arra szakosodott,hogy fiktív számlákkal szalonképessé tegyen egy könyvelést az 30 E/Ft összeget kér havonta és ezt még sokallják is.

    előzmény:
    vorii (133104)
    2019-07-01  21:48
  22. 2019. július 1. 21:48133104.

    Hm - ez a temetés... 


    Ha igaz, akkor most már elég szigorú megkötések vannak. Nem lehet szélnek ereszteni - még urnástól sem. 

  23. 2019. július 1. 21:37133103.

    Lassan csak összejön Adél és Gergő!

  24. 2019. június 29. 18:31133102.

    "inkább itthon adhattak volna Nekik egy kicsit több időt."


    Erre gondoltam én is, mikor Adél sírdogált, hogy még mennyi mindent nem mondott el, mennyi mindenről nem beszélgetett a nagyival. Hogy a fene egye meg, beszélgethettek volna esténként, ha a kisasszony nem költözik el és nem hagyja egyedül. Tudta jól, hogy nem sok ideje van hátra, de nem érezte szükségét, hogy az utolsó heteiben mellette legyen. De ezt már leírtam párszor, már utálom magam, hogy ennyit morgok.  

    előzmény:
    Allegra48 (133100)
    2019-06-29  12:09

Címlap

top