Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Összeköltözés? Közös élet?

kéki
Létrehozva: 2008. május 25. 10:13

Sziasztok!

 

http://www.nlcafe.hu/soma/20080521/felelem_ a_kozos_elettol/

(nyitólap: Félelem a közös élettől) Nem bizti, hogy jól linkeltem be

 

Ti  mit gondoltok erről?

 

Nekem az a véleményem, igaz én elég racionális vagyok, hogy lehet, sőt biztos szereti a ffi, de nem annyira, hogy összeköltözzön. Azaz, meg akarja tartani a függetlenségét. 

Vannak ilyen ffiak, ők azok, akik meghagyják a "kiskaput", ha "menekülni" akarnak.

Vágynak egy társra, hogy maguk mellett tudhassanak valakit, de a szabadságukat nem képesek feladni.

A betegsége is szerintem ebből fakad, nem abból, hogy volt egy akár nagyon régen - tudat alatt megbúvó - negatív élménye nalaminek az "elengedésével" kapcsolatban, hanem:

 

pont, mert tudja magáról, hogy ilyen, de nem akarja belátni, alakult ki a betegsége. Próbál megfelelni, de magának sem képes belátni, hogy nem tud.

Szereti a nőt, de a közös jövőtől  - a sokásos "sztererotípiától" -, lakás, család, kötöttségek fél, ill., nem is fél, egyszerűen nem vágyik rá, az "fiatal" akar maradni, aki, ha akar elmegy ide-oda, ha egyedül akar lenni, csak becsukja a szobajtót, ha egész nap feküdni akar, semmit tenni, ne szóljon senki, stb.

 

Megkockáztatom, hogy annyira nem szereti a nőt, hogy megváltoztassa az életét.

  1. Torolt_felhasznalo_259383
    Torolt_felhasznalo_259383
    2008. május 25. 14:18101.
    Jó lehet,de akkor én sem adom fel.Pedig én gondolkodtam váltáson.De már azért sem!!Azért hogy ő ott maradhasson az állásába ez 1 dolog.Én ezért adjam fel az én környezetemet,munkahelyemet,lakásomat,iskolát,és még menjek bele egy 20 éves hitelbe??Na,ezt valaki mással kell neki megpróbálnia.
    előzmény:
    kéki (99)
    2008-05-25  14:14
  2. Torolt_felhasznalo_259383
    Torolt_felhasznalo_259383
    2008. május 25. 14:14100.
    Ezt osztom.Én (ex?)páromnak sem lakik messze az anyukája.Mondtam is neki,hogy akkor lesz majd sűrgős az összebútorozás,ha anyuci nem tud szinte 2 háztartást fentartani!!
    előzmény:
    kéki (97)
    2008-05-25  14:07
  3. 2008. május 25. 14:1499.

    A mai világban egy biztos állást hülye, aki felad.

     

    A gyereket sem lehet cincálni, nagyon nehéz lehet így.

     

    Igyekeztem kerülni az ilyen kapcsolatokat, volt, nagyon jó és szép volt.

     

    Jobb is, hogy végül nem alakult ki mélyebb kapcslat, mert sokáig nem ment volna, ahogy magam ismerem. Mai napig is tartjuk a kapcsolatot. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_259383 (25)
    2008-05-25  11:26
  4. Torolt_felhasznalo_259383
    Torolt_felhasznalo_259383
    2008. május 25. 14:1198.
    Sziasztok!Elindítottam a gyereket.Picit bekukk,mert azért maradt egy kis dolgom.Jane-val váltjuk egymást sajna.Vissza is olvastalak titeket.A bögrés ügy,szerintem csak félreértés,de a fotós az nagggyon meredek.Akkor az olyan szinten nézett semmibe téged...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. május 25. 14:0797.

    Nem tudom, de azt mondom, ez az én véleményem, hogy ezek az emberek, nők is, eleve ilyenek, nem tudnak elszakadni a biztos "családi háttérttől", ahogy azt Soma is írja, hogy valamiért nem tud bizonyos dlgokat elengedni, nem tud változtatni.

     

    Ált.ban benne van az emberben ösztönösen, hogy egy idő után el akar szakadni a családi fészekből, saját lábra akar állni, saját életet akar élni.

     

    Nem mindenki ilyen, van, aki marha jól elvan, hogy anyuci főz rá, kimos, stb.

     

    A mai rohanó világban sok nő ezt nem teszi meg, hogy minden nap főz, mert sokáig dolgozik, fáradt, stb.

    Anyuci meg kinyalja...

     

    inkább marad a langyban anyucicivel.

     

    A félsz mindenkiben benne van, de inkább izgalom, hogy meg tudok-e állni a lábamon, mit tudok kihozni magamból vagy egy társsal, egyátalán mire vágyom.

     

    Szerintem az ilyen ember önző, képtelen az együttélésre.

    Be lehet "szorítani", de mindig ki akar menni, tehát eljár, haverozik, stb. Kérdés, ki medig bírja.

     

    Normál esetben, minden ember társra vágyik, akivel megoszthatja a bajait, örömeit, egy ffi is vágyik egy idő után arra, hogy ne egy üres lakásba menjen haza. 

     

    igaz manapság sok minden a fejetetejére állt...

     

     

     

     

     

    előzmény:
    aviane (17)
    2008-05-25  11:19
  6. 2008. május 25. 13:4896.
    előzmény:
    rekatooth@citromail.hu (4)
    2008-05-25  10:54
  7. 2008. május 25. 13:4895.
    lassan elbúcsúzom, 2kor vége a munkaidőmnek végre örültem a beszélgetésnek, remélem még összefutunk és h rendeződnek a dolgaitok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. május 25. 13:4394.
    ez tök jó ha csak a második volt.. nálunk exxel úgy képzeld el, hogy ez hetente kéthetente előfordult. volt h le akart ütni meg ilyenek. amúgy összességében véve egy f*szfej volt, nem is tom hogy tudtam idáig elviselni, egy végtelenül önző, mkit kihasználó kis élősködő. nem csalt meg legjobb tudomásom szerint, és bár tagadta h valaha ilyet tenne én simán kinéztem volna belőle. olyan dolgai voltak, hoy ő fotós és idegen csajokat megkeresett a netről hogy gyere fotózzunk stb stb. uh végülis lehet h csalt a franc tudja, őszintén nem is érdekel. hálát adok az égnek hogy megszabadultam tőle, és annak még inkább, hogy van a mostani párom :)
    előzmény:
    aviane (93)
    2008-05-25  13:30
  9. 2008. május 25. 13:3093.

    de dühből dobta ki, nem odafigyelésből..... ha utána nem szedte ki a kukából, miután elmentem:)

     

    de jó, hogy azt mondod, hogy te sem maradtál volna ott, olyan cikinek érzetem volna, megint oda leülni, pláne úgy, hogy mindenki leste volna, hogy most mi fog történni... meg kínos volt, mert az jöhetett le belőle, hogy egy hárpia vagyok, pedig nem...

     

    a 3 év alatt ez volt a  második ilyen jellegű kérdésem, szerintem ez nem sok, de cáfolj meg, ha tévedek:)

     

    na jól szét offoltam a topicot a nyavajgásommal

     

     

    és ti miért szekitottatok az exel? ugye nem megcsalt? 

    előzmény:
    Jane!! (92)
    2008-05-25  13:22
  10. 2008. május 25. 13:2292.
    ez tök jó h kidobta... exem (aki egy seggfej volt) fotózott és az exei fotói kint voltak a honlapján ahogy ott pózolnak és nekem hónapokig könyörögnöm kellett h vegye le.. de még az se oldotta meg a problémát. tök jó h ő odafigyel rád és kidobta mert téged zavar, ezt értékeld :)
    előzmény:
    aviane (91)
    2008-05-25  13:06
  11. 2008. május 25. 13:0691.

    ja! igen... valszeg az exétől maradt, ha állítása szerint 4 éve megvan, mert mi 3 éve vagyunk együtt... és engem is zavar.

     

    mondjuk ő ilyen dolgokhoz ragaszkodós, barátoktól, fönöktől, így az exek is ide tartoznak...  van egy csokorba pár kis mütyür, meg ez a szar... az enyémek meg tök máshol vannak, kitüntetett helyen, na még jó:)

    de ezt tegnap kidobta, mert kérdeztem hogy ennyire fontos ez neked? 

    előzmény:
    aviane (90)
    2008-05-25  13:01
  12. 2008. május 25. 13:0190.

    amúgy megbízom benne, egyébként nem bírnám mellette, egy iszonyú jó pasi, a nők oda vannak érte, csak ő ezt észre sem veszi, mert valamiért kisebbségi érzése van, nem is értem. szóval tudom, hogy ez van, de nem érdekel, pont azért, mert bízom benne, őt nem érdekli egy nő szépsége, ez neki semmihez sem elég, és nagyon nehezen tud magához közel engedni bárkit is, akit viszont igen, azért mindent megtesz és imádja. viszont akit nem enged közel magához, azzal nem is tud kezdeni semmit.

     

    szóval ő ilyen, remélem érthető..

     

    és annak ellenére, hogy jó pasi, nem macsó, nem is tudja magáról, olyan édes:)

     

    én nem fogom keresni, de tudja, hogy ilyen vagyok, ezt már megtapasztalta, meg igenis megbántva érzem magam.

     

    jó ő is ivott fütyülőst, meg nagyon kiakadt, valszeg azért jött ki belőle, hogy mi volt odabent... 

    előzmény:
    Jane!! (89)
    2008-05-25  12:52
  13. 2008. május 25. 12:5289.
    még az előző kapcsolatból maradt? ezek a dolgok annyira tudnak zavarni (legalábbis engem). de amúgy teljesen megbízol benne? mert nálunk exem mondogatta ezt állandóan h nem bízom benne és valóban nem bíztam benne.. ez viszont nem szép h elmondta mkinek, én is hazamentem volna a helyedben. és azóta nem is keresett? sztem ez tipikus esete annak amikor mindketten a másikat hibáztatjátok. te se fogod keresni? megvárod míg ő keres? ilyeneknél mindig azt mondta ex h azért nem magyarázkodik, mert akkor elismerné h igazam van h vaj van a fején. te sztem ez csak büszkeség
    előzmény:
    aviane (87)
    2008-05-25  12:48
  14. 2008. május 25. 12:5288.

    ja még annyi, hogy a lépcsőházban jártam már, amikor hallottam, hogy bent mondja valakinek, hogy "én szeretem őt nagyon, és 4 éve ott van az a szar"

     

    lehet, hogy tényleg így van? jaj nem tudom... 

    előzmény:
    aviane (87)
    2008-05-25  12:48
  15. 2008. május 25. 12:4887.

    nem tud hazudni, a kapcsolatunk elején néha hantázott, szóval tudom az milyen, nem megy neki:)))

     

    de megkérdeztem, erre mondta, hogy az már régi, 4 éve megvan neki... csak nekem nem tünt fel idáig, mondtam is neki, hogy nem emlékszem erre...

     

    erre kiakadt, hogy nem bízom benne, és hogy ez fáj neki! majd visszament a társasághoz, ahol egyből látták a fején, hogy valami gáz van, erre mondta, hogy féltékenységi jelenet valami bögre miatt, ezen én akadtam ki, hogy a többieknek ehhez mi köze volt? majd jól összepakoltam a kis cuccaimat és elindultam haza... az uncsitesója (aki egyébként nagyon szeret engem) kérlelt, hogy ne menjek haza, de mondtam, hogy megyek, erre a drágám közölte, ha akar had menjen, mindezt duzzogva... na és azóta nagy a csend

     

    hát ennyi történt

     

    megjegyzem, hogy ő még az utolsó fűszálra is féltékeny, még arra is ha megnéz valaki. 

     

    előzmény:
    Jane!! (86)
    2008-05-25  12:42
  16. 2008. május 25. 12:4286.
    nem kérdezted meg tőle h honnan van? amúgy abban biztos vok h baj lenne azt észrevennéd, hacsak nem egy hatalmas vetítőgép, de azt meg nem hinném, hogy olyannal együtt lennél
    előzmény:
    aviane (85)
    2008-05-25  12:39
  17. 2008. május 25. 12:3985.

    na ezen jót mosolyogtam:)

     

    amúgy hajlamos vagyok ilyesmire....

     

    de ez egy ajándéknak kinéző I love you feliratos izéééé..... bögre egy dobozban.

     

    szerinte 4 éve megvan neki, nekem meg még sosem tünt fel...

     

    emellett a kapcsolatunkban semmi változás nem történt, amiből arra gondolnék, hogy baj lenne...

     

    csak mégis, most ezt igy nem tudom hova tenni 

    előzmény:
    Jane!! (84)
    2008-05-25  12:36
  18. 2008. május 25. 12:3684.

    arra gondolsz h csajtól kapta? sztem ha érzed h ez a kapcsolat jó és bízol benne meg minden akkor ne paráztasd magad.. sztem az van h magyarázatot akarsz találni mindenáron h miért nem lelkesedik az összeköltözésért úgy mint te.. én is szoktam ilyet csinálni. múltkor behalluztam magamnak (mert nem tudtam h hol van) hogy biztos az exével sörözik.. aztán szerencsére időben elmagyaráztam magamnak h meg fog jönni

    előzmény:
    aviane (83)
    2008-05-25  12:31
  19. 2008. május 25. 12:3183.
    hozzá kell tenni, högy életemben először ittam fütyülős barackot és megártott egy kicsit, különben jobban kezeltem volna a helyzetet:)
    előzmény:
    aviane (82)
    2008-05-25  12:30
  20. 2008. május 25. 12:3082.

    azt tudni kell, és tudja ő is, hogy nem vagyok egy féltékeny típus, de komolyan...

     

    tegnap volt a szülinapi bulija a nővérének, pár baráttal meg családdal, én amúgy ritkán szoktam ott lenni, mert itt nálam nyugibb van, hülyén hangzik, de szilveszterkor voltam ott utoljára, azaz nem, de akkor nem jártem őkelme szobájában...

     

    és úgy emlékszem (nem nagyon szoktam tévedni), hogy láttam most valamit a szobájában, ami előtte szerintem nem volt ott, szerinte meg igen... 

    előzmény:
    Jane!! (81)
    2008-05-25  12:20
  21. 2008. május 25. 12:2081.

    mi volt?

     

    előzmény:
    aviane (80)
    2008-05-25  12:19
  22. 2008. május 25. 12:1980.

    na meg a kenceficék:)))

     

     

    jaj nem tudom, olyan nyűgös vagyok ma, kicsit összekaptunk tegnap....  

    előzmény:
    Jane!! (79)
    2008-05-25  12:15
  23. 2008. május 25. 12:1579.
    mi köze van hozzá ha veszek egy tűsarkút amit nem használok
    előzmény:
    aviane (78)
    2008-05-25  12:11
  24. 2008. május 25. 12:1178.

    ezt én is így látom!

     

    akkor mindenkinek megmarad egy kis szuverenitása a kapcsolaton belül:) 

    előzmény:
    Jane!! (71)
    2008-05-25  12:03
  25. 2008. május 25. 12:1077.

    most irigyellek:)))))))))))

     

    de nem komolyan, nem vagyok irigykedős típus:) 

    előzmény:
    rekatooth@citromail.hu (75)
    2008-05-25  12:07

Címlap

top