Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Condyloma növedék

Torolt_felhasznalo_554491
Torolt_felhasznalo_554491
Létrehozva: 2008. június 9. 00:32

Sziasztok! Olvasgattam pár topikot ezzel kapcsolatban. De már kérdésem lenne. Ilyen kis condyloma növedéket észlelt nálam a nőgyógyász, majd megyek ezután cytológiára. Leecsetelte.

Azt olvastam valahol, hogy ezek a kis szemölcsök 16 hónappal a fertőződöttség után kelennek meg. Tényleg???

Egyébként majdnem fél éve van párkapcsolatom, teljesen mondogám, mindkét részről, bár úgy tudom nem csak nemi úton terjed. Valamint kérdeztem a dokitól, hogy elég a nuvaring gyűrűs védekezés továbbra is, hát a válasz nem sok semmi volt. "Hát... elég... a gyűrű megfelelő védelmet nyújt, de ahánlott ilyenkor az óvszer is..." Na kössz. És egy szóval sem mondta, hogy a páromat kezelni kéne valahogy... Pedig szerintem...

Várom a véleményeiteket, tapasztalaitokat ezzel kapcsolatban!

  1. Torolt_felhasznalo_383357
    Torolt_felhasznalo_383357
    2008. július 7. 11:3226.
    Ja és én voltam bőrgyógyászaton is anno, mikor ezzel gondom volt, s onnan küldtek átt a SOTE nőgyógyászatáta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_383357
    Torolt_felhasznalo_383357
    2008. július 7. 11:3125.

    Csak az olyan nőgyógyász ért(het) hozzá, aki külön hangsúlyozza, mondjuk a honlapján, hogy foglalkozik HPV-vel.

     Egy sztk-s nőgyógyász lehet profi egy szülés levezetésében, de itt sokuknak megáll a tudománya.

     Én most egy nagyon elismert és tényleg jó dokihoz járok (Széll András), aki mikrobiológus és HPV-ügyben is előadásokat tart.

    Benne azt is bírom, hogy folyamatos kontaktusban vagyunk, eleve havonta elmegyek megnézetni magam (vér+kenet,minden), s akármikor felhívhatom akármivel, amit meg is teszek, ha nem vagyok biztos valamiben.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_554491
    Torolt_felhasznalo_554491
    2008. július 7. 09:2124.

    Igen. Ő elmondja a diagnózist, amit nagy nehezen kibogozok, mert úgy körbefonja néhány mondatát. Kérdeztem tőle, legelőször, hogy akkor ez fertőző most? Igen, fertőző. És elég a nuvaringot használnom védekezésként? Igen, elég, de ajánlott az óvszer is.

    Egy szóval se említette, hogy figyelni kéne a páromat, vagy hogy mindenképp használjunk óvszert, mert elkaphatja. Vagy hogy egyáltalán ajánlott-e együtt lenni, vagy ront a helyzeten.

     

    Bosszantó, mert egyébként úgy látom rajta, érti a dolgát, de mint ember abszolút nem szimpatikus. Egy kemény, érzéseit elrejtő, rezzenéstellen arccal a diagnózist elmondó asszony.

     

    Azt hiszem, hogy lezajlik nála kicist jobban ez a dolog, keresek egy másik orvost, aki emberibben áll a dolgokhoz. És nem harapófogóval kell belőle mindent kihúzni. 

    előzmény:
    zsuzsumuzsu (23)
    2008-07-07  00:35
  4. 2008. július 7. 00:3523.
    Aham, úgy nézem ugyanaz a helyzet.. Kicsit úgy vannak vele, hogy ha voltam olyan hülye, hogy beszereztem, akkor találjam fel magamat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_554491
    Torolt_felhasznalo_554491
    2008. július 7. 00:3022.

    Hát én is úgy látom. Főleg hogy a nőgyógyászom igazából alig tudott mondani rá valamit, ahogy kérdezgettem. De mint írták itt, akkor lehet hogy ez nem is igazán az ő szakterülete.... Na puff.

    Azóta óvszerrel védekeztünk, de azelőtt nem, és már volt panaszom. Szóval lehet elkapta, vagy ő adta. Ez a tehetetlenség....

    Na és akkor most míg ki nem gyógyulok, vegy egyáltalán ki  nem derül mi bajom, teljesen feleslegesnek látom a nuvaring gyűrűt is tovább használni... Mert ugye nem az véd, ha véd most...

    előzmény:
    zsuzsumuzsu (21)
    2008-07-07  00:21
  6. 2008. július 7. 00:2121.

    Szia!

    Akkor még egy tapasztalat: Nekem is volt úgy hat hónapja, megjelent a pasimon is úgy öt hónapja. Mindketten átestünk azon a "kellemes"égetésen(szerinte ez a leghatásosabb, bár én nem hiszem), nekem eddig nem jött vissza, a barátomnak igen, csak mostmár tudja, hogy mivel jár és nem nagyon igyekszik elmenni a dokihoz...A nődoki azt mondta, hogy ajánlott óvszerrel védekezni, amíg mindketten tünetmentesek nem leszünk legalább hat hónapig, mivel ha újból találkozunk a vírussal akkor könnyebben visszajön..Persze fogalmunk sincs, hogy hol szereztük, de nekem azt mondták, hogy csak nemi úton kaphatta valamelyikünk, és akár egy évvel az előtt, hogy megjelent, néha még régebben, attól függően, hogy milyen erős az immunrendszer..Szóval azt hiszem találgatnak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_833924
    Torolt_felhasznalo_833924
    2008. július 7. 00:1320.

    Én úgy tudom, hogy 6 hónappal a fertőződés után jelenik meg.

    A partner nem biztos, hogy megkapja, illetve, lehet, hogy tünetmentes nála.

    Az ecsetelés szvsz nem ér semmi. Le kell égetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554491 (1)
    2008-06-09  00:32
  8. 2008. július 7. 00:1219.

    Szia!

    Nekem annó a terhesség ideje alatt jött ki, 2x is. Mind a két alkalommal műtétt lett a vége, mert a méhszájon volt és megfertőzte volna  a babát. Akkor azt mondta a dokim, hogy ez egy herpeszvírus ami benne van a szervezetben, és csak bizonyos esetkben újul ki. Nekem sajnos nagyon kijött, ezért a dokim nem cicózott levágta a fertőzőtt részt. Sajna ez ismétlődőtt, és majdnem úgy volt, hogy császárral kell szülnöm, ha 3x-ra is kijön... de szerencsére erre nem került sor.

    "Babám" azóta jól megnőtt 15 éves

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554491 (1)
    2008-06-09  00:32
  9. Torolt_felhasznalo_554491
    Torolt_felhasznalo_554491
    2008. július 6. 23:5218.

    Neked is Szösszentyű, hogy ilyen hosszan írtál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_504270 (15)
    2008-06-27  08:51
  10. Torolt_felhasznalo_554491
    Torolt_felhasznalo_554491
    2008. július 6. 23:5217.

    Jaj én meg csak most énéztem ide vissza, azt hittem már nem ír senki.

    Örülök, hogy meggyógyultatok! Jó ilyen pozitív élmnyeket olvasni!Gratula nektek. Köszi BabyKolibri hogy leírtad ilyen részletesen, bár remélem nekem nem kell odáig mennem majd.

     

    Az az igazság, hogy nekem úgy volt, hogy magamon kívül vettem észre pici elváltozást, 1-2 fehér pontot. A nőgyógy meg belül egy kicsiny, hegyes condyloma növedket. Így diagnosztizálta.Warteces ecsetelést végzett.

    Nos, figyeltem magam, kb. 2 hete nem látom magamon kívülről a pici pöttyöket.

    Voltam cítologián, meg még egy csomó mindent majd kimutat elvileg.

     

    A legfőbb problémám eközben a szeretkezés. Mert ugye a nőgyógyászom nem tiltotta (bár én voltam hülye, legutóbb nem kérdeztem rá, elfeljtettem, annyira figyeltem mit mondott) Azóta talán 2-szer voltunk csak együtt a párommal. Óvszerrel. De mindig fennáll az a kellemetlen, égő érzés közben, a legutóbbi nem is tartotte miatt pár percnél 

    Nektek nem volt ilyen panaszotok?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383357 (16)
    2008-06-28  16:26
  11. Torolt_felhasznalo_383357
    Torolt_felhasznalo_383357
    2008. június 28. 16:2616.

    Én tavalyelőtt és tavaly szenvedtem sokat ezzel, nagyon nehezen múlt el, de szerencsére az augusztusi volt az utolsó kezelés, amire szükségem volt, azóta semmi.

     Ezüstkolloidot és is próbáltam, nekem is tanácsolták, nekem nem használt semmit. Bár, az ecsetelés sem. Fél évig ecsetelgették, hogy az elég lesz. Már nagyon untam.  Nem hogy javult volna, rosszabb lett. Isoprinosint is szedtem, ami elvileg segíti az immunrendsezrt, h legyőzze a vírust, hát, az is hiábavalónak bizonyult. Gondolom, az immunrendszerem elég rossz állapotban volt. Ilyenkor az a döntő, azt kell erősíteni. vitaminok, gyógynövények, stb.

    Aztán, mire leesett a dokinak is, hogy engem ecsetelgethet életem végéig,  már belül a hüvelyem is tele volt condilómával. 

    Nos, az első műtétem a SOTE-n volt, egy fiatal doktornő csinálta, sajnos nem tudom a nevét, de azt a helyet azóta messziről kerülöm! Azt gondoltam, ez egy olyan egyszerű beavatkozás, amit bármely orvos megcsinál, nem kell annyira körülnéznem, sem zsebpénzt adnom. Nos, tévedtem. Kaparással csinálta, nekem így mondta, hát, így ne engedje senki! Szétkaparta, s ezzel csak tovább, szétfertőzte az egész területet! Egy hét múlva legalább duplaanyi szemölcsöm lett, kívül-belül! S mindezt erős fájdalmak árán, mivel belül is nem tudom mit művelt, de tamponozni kellett, s nagyon fájt, mikor kivette, s a gátamat meg össze kellett varrni! Beszakadt! Az a nő egy hentes volt még jó, hogy altattak, legalább közben...

     Aztán dunaújvárosi kórházban a következő, azt elektrokauterrel csinálták, na, hüvelyben teljesen jó volt, belül el is tűnt, vissza sem tért többet, de kívül nem tudta az összeset, illetve ezzel a módszerrel nagyon nehezen gyógyul és nem mindenhol szépen. Egy hónap múlva vissza, hogy kívül is befejezze, akkor sem sikerült neki a a maradékot leszedni, volt, amelyiket nem vette észre, mint később bevallotta, ami a gáton volt, meg azt mondta nem akarta, merthogy nehezen gyógyulna, stb.

    Tehát 3 műtéten és 3 altatáson voltam túl, s még mindig voltak kívül condilomák, úgyhogy felkerestem az Ars Medica lézerklinikát! S ezt kellett volna az elején is már tennem! Bementem, megnézett, s meg is csinálta! Nem altatott, csak lidokain-injekciózott, mindegy egyes szemölcs alá. Az injekció fájt rendesen, a már széjjelműtött tertületeken. De ezzel be is lettem fejezve, azóta se jött ki újabb, s eltelt már majdnem egy év!

    Mindenkinek ajánlom szemölcsügyben az Ars Medicát! Nekem ott a nőgyógyász csinálta, bár nem az, aki most van, hanem még a Molnár Dezső doktor úr volt.

     De a lézerrel leszedett gyógyul a leghamarabb és nagyon szépen, láthatatlanul.

     

    Azóta nagyon odafigyelek, hogy az immunrendszerem rendben legyen, mert csináltattam HPV-tipizálást többször is, s mindig mutatott ki vírust, hol ilyen, hol olyan fajtát. Jönnek-mennek...

    Kasvirágcsepp a legjobb természetes immunrendszererősítő! Ajánlom mindenkinek, hogy rendszeresen szedje, aki a HPV-vel "találkozott".

     

     Bocs, ha hosszú lett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_504270
    Torolt_felhasznalo_504270
    2008. június 27. 08:5115.

    Sziasztok. Kicsit hosszú leszek, de remélem elnézitek.

     

    A lentebb olvasott irományokból ítélve sajnos félrevagytok tájékozódva, inkább tájékoztatva. De azt gondolom nem a ti hibátok, hanem az orvosoké, mert össze-vissza hadoválnak mindenfélét. Sajnos én is condylomás lettem, de hogy mikor, hol fertőződtem meg, nem tudom. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ugyanilyen gondok miatt cseréltem le a nőgyógyászt bőr- és nemigyógyász szakorvosra. Az a véleményem hogy - bár kezelik a nőgyógyászok is- de nem sok fogalmunk van a dolgokról egyrészt, ha meg van, nincsenek hozzá megfelelő eszközeik hogy kezeljék a szemölcsöket. És én azt gondolom hogy suszter maradjon a kaptafánál alapon - a CONDYLOMA KEZELÉSE NEM SZABAD HOGY NŐGYÓGYÁSZ FELADATA LEGYEN, VELÜK SENKI NE KEZELTESSE MAGÁT. EZ MÉGIS CSAK BŐRGYÓGYÁSZATI PROBLÉMA, HISZ TYÚKSZEMMEL SE A NŐGYÓGYÁSZODHOZ MÉSZ! És bőrgyógyász és nemibeteggyógyász se vezet le szülést vagy lát el terheseket, pedig lehet hogy eltudná. Condylomás beteg menjen a területileg illetékes bőr és nemibeteggondozóba, vagy maszek bőrgyógyászhoz. A Condylomás szemölcsök kezelésére nekik vannak eszközeik, fagyasztáshoz, ecseteléshez, stb. Előfordulhat hogy lézer kell, és a nőgy. ezt úgy sem tudja megítélni. A nőgyógyász max. Condyline-t ír fel, amit sokszor eredménytelenül használnak a betegek, ugyanis a szemölcsöket legalább egyszer le kell fagyasztani, még utána a bőrgy. ráecsetel, amit 5 óráig nem érhet víz, és utána lehet otthon szigorú előírásokat betartva ecsetelni otthon, de csak is egy pettyet a szemölcsökre!! Én egy fagyasztáson+ecsetelésen vagyok túl, ill. tegnap voltam kontrollon, minden szemcsi eltűnt, egy picit kivéve, amire még ráecsetelt és még én is otthon, és mára már nem látható!! Remélem nem jön több, de most hogy jó szakember kezébe kerültem, nem tartok tőle, vagy ha igen, tudom hogy jó kezelést kapok. 

     

    A HPV-vel kapcsolatosan: ami a citológián P3 eredményt okoz,  és HPV pozitív, az nem egyezik meg a condylomát okozó HPV vírussal. Persze ilyenkor végeznek tipizálást, és ettől függetlenül jelen lehet a HPV 6 vagy 11 is, de a sejtes elváltozást nem ez okozza a méhnyakon.  A condylomát HPV 6 és 11 okoz, ami az alacsony kockázatú HPV-be tartozik, és nem okoz méhnyakrákot, csak genitális szemölcsöket. Ettől természetesen még felfertőződhet a hüvelybe és végbélbe is a condyloma, de akkor ott HPV 6 vagy 11-et fognak tipizálni. A méhnyakrákot a HPV 16 és 18 okozza (általában), ami a sejtekben olyan elváltozásokat indíthat el, ami rákos burjánzáshoz vezethet. Természetesen ez a formája is szexuális úton terjedő (STD) betegség, a nők 80%-a élete során megfertőződik, de ált. a szervezet rövid időn belül legyűri ezt. Akinél nem, és hosszú ideje fennáll a HPV fertőzés, annál l a rák esetleges kialakulásának esélye is magasabb, ezért kell HPV-s betegnek fél évente (nem évente!) rákszűrésre mennie. 

     

    Szóval ha HPV-t diagnosztizáltak és tipizálták is, akkor tudsz biztosat, és ennek megfelelően kell kezelni. 

    Persze ahol egyik jelen van, ott jelen lehet a másik, és vica-verza, HPV 6 vagy 11-nél is fontos a gyakori rákszűrés, mert sosem lehet tudni.  

     

    Szóval lányok/fiúk, condylomával menjetek bőrgyógyászhoz, ne nőgyógyóhoz vagy urológushoz. Hatékony kezelést csak szakorvos tud alkalmazni erre a bajra. Ha a kis szemcsik meg nagyot nőnek vagy nagyon elszaporodnak, úgy is ott köttök ki, és akkor kezdhetitek egy új orvossal előről!!

     

    Különben nekem a doki javasolta az EZÜST KOLLOID kipróbálását, javaslom hát én is nektek. Olvassatok utána a neten, állítólag csúcs az a lötyi! 

     

    Remélem segítettem egy kicsit. És fel a fejjel, az élet nem áll meg, csak vigyázni kell és kész. Ez nem egy halálos kór... és teljesen normális életet kell vele élni. Nem kell megvonni a szexet, nyugodtan lehet gyereket csinálni, stb. Ha meg szemölcs van, akkor óvatosan azokkal a hormonokkal!!! Egyébként a rendes tyúkszemeket vagy akármilyen más szemölcsöt is HPV okoz, és elvileg az is fertőz! Lekezelik, elmúlik, és van lesz még vagy nem, de a az okozója mindig ott fog megbújni valahol!

     

    Szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_554491
    Torolt_felhasznalo_554491
    2008. június 13. 14:4914.

    Ezt jó olvasni. Hogy mik nem történnek az emberben!

    Viszont nekem azelőtt 1-2 alkalommal együttlét közben és után kellemetlen, felfázásszerű érzésem volt... :S

    előzmény:
    vikivv (13)
    2008-06-13  14:37
  14. 2008. június 13. 14:3713.

    Szia! Nekem is volt ilyen gondom, sebészeti eltávolítás után szövettanra küldték, és nem HPV vírus okozta!!!!!!!!!!!!!

    Egyszerű jóindulatú szövetszaporulat. A citológiám P2, ami teljesen normális. Sokat olvastam a témában, és mindenütt csak a HPV fertőzésről írnak. Szóval csináltasd meg a HPV szűrést, lehet, hogy negatív és akkor a párodnak semmi baja nem lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554491 (12)
    2008-06-13  14:28
  15. Torolt_felhasznalo_554491
    Torolt_felhasznalo_554491
    2008. június 13. 14:2812.
    Eszemb jutot tmég valami lányok! Ha a páromon is megjelenn valamikor ez, akkor hova forduljon? (Ne kelljen, de sose tudni) És ecseteléssel pl "simán" eltüntethető?
    előzmény:
    Timeon (9)
    2008-06-09  12:28
  16. Torolt_felhasznalo_554491
    Torolt_felhasznalo_554491
    2008. június 9. 13:0311.

    Fél év...? Hümm, az jó.  Na mindegy. Utánanézek majd hol van ilyen hpv szakrendelés.

     

    Azt mondta a doki, hogy csinálunk majd cytológiát, és, ha 2szer is P3 lesz, mert kettőt szoktak ilyenkor cisnálni,akkor kell, hogy elgondolkozzak a hpv szűrésen, mivel azt nem támogatja a tb, és én fizetem. Ha jól vettem ki a szavaiból.  

    előzmény:
    Timeon (9)
    2008-06-09  12:28
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 9. 12:5110.
    A párodnak a karfiolokkon kívül nem lehet semmi baja, csak kellemetlen. 2 P3 után hpv? nekemautomata szűrik P3 ra. Szerintem egyeltalán ne  maradj semeddig. Keress valami jó dokit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554491 (7)
    2008-06-09  12:11
  18. 2008. június 9. 12:289.

    Ja, és az hogy a párod tünetmentes, még nem jelenti azt, hogy nem kapta el. Nálunk fél év különbséggel jött ki....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554491 (7)
    2008-06-09  12:11
  19. 2008. június 9. 12:238.

    Hát ez a nőgyógyász amúgy... Nem tervezem sokáig nála maradni már. Alig lehet kihúzni belőle valamit, személytelen, azt se mondja, hogy aggódjak, de azt se, hogy ne. Hát most döntse el az ember.

    Ezért is kérdeztem tőle, hogy elég-e a nuvaring védekezésnek (utalva ezzel arra, hogy egyáltalán szabad-e a szexuális élet), és hogy ez akkor most fertőzhet is. Na erre mondta azt a szép semmitmondó válaszát.  De én ahogy ez kiderült (pénteken) mondtam is a páromnak, hogy mizu, és fügesszük fel szerintem kicsit a dolgot. Félek, nehogy nála is legyen valami baj, bár kérdeztem hétvégén tőle, hogy minden rendben van-e, azt mondta igen. Remélem így marad...

     

    Tudom, hogy a hpv vírus okozza. Hablatyolt valamit erről a doki, bár azt is nehezen értettem, főleg nagy ijedtségemben. Majd 1-1.5 hét múlva megyek citológiára, és azt ,mondta, hogy két P3 eredmény után döntjük el akkor mi legyen, mert akkor ajánlott a hpv szűrés.

     

    idézet:
    Lina_24 (7)
    2008-06-09 12:11:16

    Valószínűleg, ha aktív a condylomád (karfiol szerű növekedő), akkor nem lesz jó a cytológia. De ettől ne ijedj meg! Több is van, hol vannak pontosan?

    Sajnos nem minden nőgyógyász van képben ezzel kapcsolatban, és mivel manapság elég gakori, el is bagatelizálják a dolgot. Azért ajánlottam a hpv szakrendelést.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554491 (7)
    2008-06-09  12:11
  20. Torolt_felhasznalo_554491
    Torolt_felhasznalo_554491
    2008. június 9. 12:117.

    Hát ez a nőgyógyász amúgy... Nem tervezem sokáig nála maradni már. Alig lehet kihúzni belőle valamit, személytelen, azt se mondja, hogy aggódjak, de azt se, hogy ne. Hát most döntse el az ember.

    Ezért is kérdeztem tőle, hogy elég-e a nuvaring védekezésnek (utalva ezzel arra, hogy egyáltalán szabad-e a szexuális élet), és hogy ez akkor most fertőzhet is. Na erre mondta azt a szép semmitmondó válaszát.  De én ahogy ez kiderült (pénteken) mondtam is a páromnak, hogy mizu, és fügesszük fel szerintem kicsit a dolgot. Félek, nehogy nála is legyen valami baj, bár kérdeztem hétvégén tőle, hogy minden rendben van-e, azt mondta igen. Remélem így marad...

     

    Tudom, hogy a hpv vírus okozza. Hablatyolt valamit erről a doki, bár azt is nehezen értettem, főleg nagy ijedtségemben. Majd 1-1.5 hét múlva megyek citológiára, és azt ,mondta, hogy két P3 eredmény után döntjük el akkor mi legyen, mert akkor ajánlott a hpv szűrés.

     

    előzmény:
    Timeon (6)
    2008-06-09  09:27
  21. 2008. június 9. 09:276.

    Szia!

     

    Sajnos a védőoltás kialakult fertőzésnél már nem használ.

    Igen, hosszú lehet a lappangási ideje, általában a legyengült immunrendszer hozza elő a lappangó tüneteket. Nekem pl. terhességkor jött ki. A doki ecsetelte, most teljesen inaktív állapotban van, szinte teljesen elmúlt a szemölcs.

     

    A szexel azért kell vigyázni, mert ha pl. a hüvelyben, vagy annak közelében van a condyloma, akkor terjedhet befelé a méhszáj felé, és ott is megjelenhetnek a szemölcsök.

     

    Most már sok helyen vannak un. HPV centrumok, nézz utána a neten, és szerintem keressetek fel egyet a pároddal.

     

    Egyébként több száz faktora van a hpv-nek, és ezek közül csak néhány magas faktorszámú okoz méhnyakrákot, az alacsonyak pedig a condylomát, ami kezelhető, bár a vírus nem múlik el a szervezetből, de lehet, hogy megfelelő kezelés esetén nem jön többet elő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 9. 09:015.
    Gondolom azt azért tudod, hogy ezt a HPV vírus okozza. Rákszűrés kell. A párodat biztosan megfertőzted/vagy ő téged/ kezelni kell. Ha szemölcsei vannak, akkor ugyanúgy ecseteléssel. De ha nem akkor oda vissza adjátok. Én így lettem beteg, kb. 10 éve, mert az akkori orvosa a férjemnek megmagyarázta, hogy a HPV nem okoz méhnyakrákot. MA már többet tudunk és ne hagyd magad. Ha már ez a helyzet , kérdezz rá a védőoltásra is. kialakult fertőzés esetén hat e . Mert ugye ennek a vírusnak rengeteg fajtája létezik és "csak" 3 okoz méhnyakrákot. A tiéd remélhetőleg nem ebba a fajtába tartozik, de akkor meg oltasd be magad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554491 (1)
    2008-06-09  00:32
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 9. 07:034.
    Inkubációs időt 3 hét és több hónap között határozzák meg. Ha Ecsetelnek jól jártál, mert van amikor sebészek kimetszik, vagy léserrel kezelik esetleg leégetik, vagy fagyasztják. gyakorta immunerősítést is elrendelnek, de mindenesetre külön törülköző, tusolás, és nem ülőfürdő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554491 (1)
    2008-06-09  00:32
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 9. 06:583.

    Nemi életnek fuccccccccccccccccccs egy darabig,

    még óvszerrel sem ajánlott. Sőt mi több ajánlott felkutatni a nemipartnerekei is.

    előzmény:
    viharos (2)
    2008-06-09  06:09
  25. 2008. június 9. 06:092.

    Ha a párod is "kivirágzik" fejvesztve fog a bőrgyógyászhoz rohanni

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554491 (1)
    2008-06-09  00:32

Címlap

top