Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyi együtt?

baklava2
Létrehozva: 2008. június 20. 09:09

Sziasztok!

A cím azt hiszem mindent elárul a topicról: szeretnék egy új csapatot, hogy megosszuk egymással fogyókúrás céljainkat, módszereinket, segítsük, erősítsük egymást, ha kell. Várom azokat is, akik csak 5-6 kilótól szeretnének megszabadulni, és azokat is, akik 30 vagy 40 kilótól. Korábban már tagja voltam egy ilyen csapatnak és mindannyian szép eredményeket értünk el.

Ki csatlakozik?

  1. 2009. október 2. 12:009576.

    Sziasztok mindenkinek szép napot kívánok!!

     

    Petráknak boldog névnapot!!!

     

    TNKata igazad is van nagyon ügyes voltál hogy nem húztad fel magad

    örülök nagyon hogy kiderült ki is lakik a pocidban

    Az jó hogy kérdezel mindig van új a nap alatt.

    Ugyanis lehet mondunk valamit te átnézed és eszedbe jut aha akkor még erre is gondolnom kell majd.

    Mostanában ugynais annyi sok új infót kapok én is amire nem is gondolnék.úMa pl úgy feldobott hogy tudtam párom barátjával beszélni és leesett az állam nem elfelejtésből nem jött el páromhoz ( ott találkoztunk volna előtte) Nagyobb baj miatt én meg szidtam 5napig hogy lehet valaki ilyen mire ma kiderült.

    Ez tényleg nagyon feldobott hogy kiderült még sem kellett benne csalódjak

     

    Kisfiam is jöhete haza egyelőre végleg a kórházból.

    bevált a 3.féle gyógyszer így napi 3félét kell szednie 8éves korára

    Majd a suliban megtudom jó e mert az lesz az igazi teszt.

     

    Nah most hallottam ahová akartam kimenni ott rosszul lett a buszsofőr ( 202es busszal mentünk volna ki barátnőmhöz

     

    És lesz Budapesti fürdőkben Fürdőváró 50%os kedvezmények munkanapon október 5.től

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9572)
    2009-10-01  13:38
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 2. 09:559575.

    Helló!

     

    Ha tényleg kislány lesz, akkor Dóra.

    Igaz a védőnő is ebben erősített meg még korábban, hogy nagy valószínűséggel kislány, de ő csak a méretekre hivatkozott.

     

    A héten csak egyszer voltál spinningen?

    A kajálásra is oda kell figyelni és akkor jó lesz!

     

    Tényleg így van, hogy nem elég egyvalamit tenni a súlycsökkentésért, hanem életmódot váltani, ami összetett tényezőkből áll.

     

    Kívánom, hogy decemberig teljesüljön a - 10 kg álmod!

     

    Kicsit pakolásztam, a hálószobai kis fiókos szekrényből kiválogattam a ruhaneműket, amit régóta nem hordok, így megüresedett elég sok fiók.

    2 nagy szatyorba raktam őket, aztán majd eltesszük a nappaliban levő kanapé ágyneműtartójába.

    Azért pakoltam, mert helyet kell csinálni babócánk cuccainak is.

     

    Hétvégén még tervezzük a nagyszekrényből való régi kabátok, már nem használt pulcsik, nadrágok, stb. kirámolását.

    Azok majd mennek a tűzre, mert a többség szakadt, nem való semmire.

    Kell egy kis tértisztítás ott is.

     

    Aztán lassan rendezkedés, bútoráthelyezés, és jöhet a kiságy...

     

    Még át kell majd mosnom a játékokat, csüngő figurákat, hogy tiszták legyenek, meg a játszószőnyeget is...

     

    Sűrűsödni fognak a napok!

     

     

    előzmény:
    Georgina10 (9574)
    2009-10-02  08:44
  3. 2009. október 2. 08:449574.

    Sziasztok!

     

    Kata örülök, hogy jól vagytok és , hogy kiderült kislány lesz. Milyen nevet is választottatok? ( mintha már írtad volna , de lehet rosszul emlékszem)

     

    Kedden voltam spinningen a régi edzőnél egy új helyen. 

    A súlyom még változatlan de a héten eddig figyeltem az evésre.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 2. 07:199573.

    Sziasztok!

     

    Hát... a tegnap délutánom nem volt valami jó!

    Átjött anyukám panaszkodott, hogy már a testvére akit felvállalt annyira beteg, hogy morfiummal kábítják és ennek ellenére is nagy fájdalmai vannak, meg egyre drágább a gyógyszere az öregnek bla-bla-bla...

     

    És elővette a szatyorjából a korábban beígért ajándékot.

    "Ezzel tudok hozzájárulni a babavárásotokhoz":Tesómék hagyták ott mikor Flóra kicsi volt, azóta a leányzó már 5 éves múlt...

    A több, mint 2 és fél éve szekrénytetőn porosodó dobozos popsitörlőt, ami nyitva van, kiszáradt és koszos még a doboza is, + elhozta az utáltöltőjét ami ugyan originált, de már másfél éve lejárt hivatalosan a szavatossága.

     

    Azt hittem ezt csak úgy mondta régebben, de nem gondoltam komolyan, hogy tényleg el is hozza.

    Ráadásul hozzátette, töröld azért át, mert kissé poros.

    Legalább lemosta volna a retektől, de még azt sem.

     

    Csak azért nem keltem ki magamból, mert ha nagyon felhúzom magam, még lehet ártottam volna vele a babának és súlyosabb kórházi következményei lettek volna.

     

    Aztán fogta magát és hazament.

     

    Itt bambultam magamban, a könnyeimmel küzdöttem, mire Imi hazaért már nem bírtam ki zokogás nélkül.

     

    Alig tudott megvígasztalni!

     

    Ma már jobban vagyok azért.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 1. 13:389572.

    Köszi lányok a tanácsot baba-öltözködés ügyben!

     

    Lehet, hogy túlparázom, biztos amikor benne leszek, azonnal tudni fogom, csak így most előre?...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 1. 13:259571.

    Szia!

     

    Egy jól megválasztott masszázs-forma jótékony hatású persze.

    Viszont önmagában kevés lehet egy sikeres, tartós súlycsökkentéshez!

     

    Nem írtad mennyi a súlyfelesleged!

     

    Próbálj meg egészségesebb étrendre váltani fokozatosan, beiktatni némi mozgást, és még jöhet egy jó kis szauna, masszázs!

     

    Ezek kombinációiból jó eredményt érhetsz el!

     

    Mint ahogy a Feng-shui is mondja, változtass meg az életetben, életviteledben 27 dolgot és teljesen megváltozik minden!

     

    Nálam mindig van egy alapelv, ars poetica:

     

    TISZTASÁG FÉL EGÉSZSÉG!

     

    És nem utolsó sorban érezd magad jól a bőrödben, nevess sokat, vedd magad körbe olyan tárgyakkal, színekkel, emberekkel, tevékenységgel ami pozitív energiát ad, amitől feltöltődsz!

     

    Sok sikert!

     

    Kati

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191787 (9567)
    2009-10-01  12:58
  7. 2009. október 1. 13:239570.

    Petra hát ugye pénz a távolság amit utazni kell ezek mind befolyásolják a dolgokat...

     

    MI már nem babázunk csak gyerekes anyucik révén fogyizunk és egy pocaklakós társunknak  írunk hiszen csak fogyiról egésznap társalogni áá elég unalmas volna....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
    2009-10-01  13:05
  8. 2009. október 1. 13:199569.

    Szia Pestre hogyne segítene a masszázs a fogyókúrbában ugyanis méregtelenít

    Ajurvédikusat próbáld meg elsőne ugyanis a zsírégetőtől kék lila foltos is lehetsz én mentem ilyenre azért tudomHiába nem akarta nő akkor is fájt.

    Ajurvédikus felpezsdíti az anyagcserét ezáltal hatékony.

    Amúgy itt nem a babáka fő téma csak nem is a fogyókúra olvass vissza egy oldalból nem szabad következtetéseket levonni!!!!

     

    Tündi nah végre hogy előkerültél

    :j

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191787 (9567)
    2009-10-01  12:58
  9. Torolt_felhasznalo_191787
    Torolt_felhasznalo_191787
    2009. október 1. 13:079568.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_191787
    Torolt_felhasznalo_191787
    2009. október 1. 12:589567.

    Sziasztok .

     

    A kérdésem az lenne, hogy a masszázs segít a fogyókurában.

     

    Sokat böngészek masszőr honlapokat de még nem találtam megfelelő válszt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. október 1. 11:299566.

    Szia Kati, örülök hogy minden rendben nálatok.

    Hosszú ujjú body, hosszú ujjú rugi, kb. ebben voltak nálunk a fiúk itthon, plusz egy puha pléd.

    Kintre kell egy bundazsák mindenképp, meg kocsikabát a rugira, ez egy kardigán.

    A babakocsiba meg alá és fölé is egy vastag takaró. Jól be kell bugyolálni, mert 1 alszik, 2 nem nagyon mozog, meg egyébként is hideg van télen.

    A hálózsákból létezik normál pamut ami belül bolyhos, meg van egy vastagabb fajta, nekem ebben a kettőben plusz bodyban aludtak, erre még raktam egy kis takarót de azt általában nagyon hamar lerúgták.

    De a megfigyeled majd rá fogsz jönni, hogy mi a jó neki, ha nyűgös akkor vagy fázik vagy melege van. Rá fogsz jönni, nyugi.

    Ja, és nálunk a lakásban éjjel-nappal 21 fok van, csak fürdés előtt fűtöttünk meg mindig egy kicsit jobban, meg a fürdőszobát melegítőztük.

     

    Ha fázik akkor lehet vastagítani harisnyával, de 2 rugival felesleges, mert már kényelmetlen. Esetleg vannak még kis pulcsik, azt lehet adni a rugi alá, de ahogy írod nálatok elég meleg van a lakásba, nem lesz rá szükség.

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9561)
    2009-10-01  09:26
  12. 2009. október 1. 10:479565.

    TNKata hát ne tudom annyia lényeg hogy ő messzebb legyen a hőforrástól ha így van a tüzelős dolgot ismerem párom tesójánál vagy megbuggyantunk a melegtől volt vagy 40fok ha zuborgott a kályha vagy 15fok és dideregtünk ha kezdett kialudni

     

    Évikének a mai napig körbe vonom polár takarókkal a kiságyát így is csökkentve a hideget nálunk most 23fok van de én már fázom és polár takaróink vannak. Jah mega tévé fényétől védem.

    Villodzó fények nagyon nem jók a babáknak epilepsziát válthat ki ugyanis( fejlesztők a dokik mind jelezték mondjuk kislányom dolga miatt első sorban)

    Ugyanis lányom majdnem a földön alszik annyira lent van az ágya és sokkal hidegebb van azon a szinten pedig csak egy szinttel alszom feljebb ( de ahogy kirakom alábam fázik a lábfejem

    Még egy valami azt szokták mondani hogy az első időkben mindig egy réteggel több legyen a babán mint rajtunk, ugyanis ők akkor még alig mozognak hamarabb vesztenek a hőjükből is ( mondjuk amikor megyünk vásárolni főleg boltba ott is kell figyelni emrt nálunk a LIDLben olyan hideg van éppen tegnap is a sok hűtő brutálisan ontotta a hideget ÉVikének gyorsan takaró kabát került a testére mivel ő a babakocsiban nem mozgolódik annyit hiszen tolom

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9561)
    2009-10-01  09:26
  13. 2009. október 1. 10:409564.

    Még valami amikor babakocsiztatod és tényleg nagyon hideg (

     

    Évikének bundás takaró a háta mögé így biztosan védve van ahéta is a hidegtől Budás taklarója van amit léábzsákká tudok alakítani még 23.hetes terhesen vettem nagyon szuper mai napig azt pakolom bele babakocsiba amikor 10fok alá süllyed a hőmérséklet.

    előzmény:
    Évinene (9563)
    2009-10-01  10:38
  14. 2009. október 1. 10:389563.

    Sziasztok mindenkinek szép napot kívánok!

     

    TNKata ilyenkor a legjobb ha bundás lábzsákos overalt veszel.

    Ugyanis az angyon melegen tartja picit.

    Évikének 86as van mivel már kijöna lába ezért neki cipővel pótolom idén a meleget.

    Lényeg kisbabának nehéz még pulcsit adni Hosszú ujjú body és egy kapucnis felső plusz a bundás overall 

    Nálunk a Skálában minden évben piacra dobnak lábzsákká alakíthatót

    Nagyon örülök hogy minden rendben van veletek!!!!

    előzmény:
    hannasára (9560)
    2009-09-30  16:10
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 1. 09:499562.

    És mégvalami!

     

    Ugye kell még kispulcsi is neki.

    De ha sétálni megyünk hidegben a bundazsák alá a rugin kímül még harisnyát adjak rá, vagy mit, hogy biztosan ne fázzon?

    Hány rétegben öltöztessem?

    Vagy kapható még egyéb ruhanemű is, mert én csak bodyról, rugiról, pulcsiról, meg hálózsákról, meg bundazsákról hallottam, láttam.

     

    Bocsi de nagyon kezdő vagyok e téren!

    Mert hogy én hogy öltözöm, azt tudom, de hogy másnak mi elég, vagy sok, illetve lehet-e őket többrétegben agyonöltöztetni, (egyszerre 3 tipegővel) azt nem tudom...

     

     

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9561)
    2009-10-01  09:26
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 1. 09:269561.

    Sziasztok!

     

    Babaruhavásárlásnál mire figyeljünk?

    Mivel téli baba lesz, csak hosszúujjú bodyt vegyünk?

    Rugdalózóból legyen rövid és hosszúujjú is?

    Illetve hálózsákból is ugyanúgy rövid és hosszú?

    Nálunk konvektorfűtés csak ősszel és tavasszal van, télen csak őrlángon megy. Egyébként kandallóval fűtünk, és állandó 24 fok van a hálószobánkban is. A többi helyen még 1-2 fokkal simán melegebb. Mivel én eddig fázós voltam, nagyon bejött ez a fűtés.

    A picinek ugye még nem tudjuk a hőérzetét.

    Mindenhol azt olvasom, hogy alváshoz elég nekik a max. 20 fok.

    Nálunk ez kizárt, mert vagy teszel a tűzre, vagy nem, tehát nincs szabályozás, ezért van ilyen meleg.

    Szóval a benti öltözködés miatt kérdezem, hogy elég lesz-e hosszúujjú bodyhoz ráadni egy rövidujjú rugit pl.

    Vagy rövidujjú bodyhoz meg hosszúujjú rugit.

    Remélem érthető voltam.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. szeptember 30. 16:109560.

    D ejóóóóó!:)

    Örülök, h. minden rendben!:)

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9559)
    2009-09-30  13:58
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 30. 13:589559.

    Egyébként sziasztok lányok!

     

    Reggel védőnénjénél kezdtünk, vizelet, vérnyomás rendben.

    A pocakom térfogata nőtt minden irányból.

    Aztán dokinál voltunk 4. voltam.

    Méhszájvizsgálatot végzett, teljesen zárt vagyok, aztán UH is volt.

    Képzeljétek a becsült súlya már 1491 gramm.

    Szóval majdnem másfél kiló!

    Méretügyileg arányosan fejlődik, ő is rendben talált mindent.

    Októberban már kétszer kell menni, aztán novemberben meg már hetente, onnantól kezdve már lesz NST is.

    Na és végre megmutatta magát, puncusa van.

     

    De még azért tuti rózsaszínű ruhácskákat nem veszünk.

     

    Egy a lényeg, nekünk Ő AJÁNDÉK!

     

    Kati 30 + 6

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 30. 13:519558.

    Helló!

     

    Beírod a kulcsszavas kereséshez, fórum témái között, hogy alakformáló, megjelenik egy téglalap, hogy zárt topic, bezárod és azonnal a nyitó hsz-hez ugrik, azon meg látni, hogy pletyi indította.

     

    előzmény:
    Évinene (9555)
    2009-09-29  19:16
  20. 2009. szeptember 29. 22:539557.

    Tisin nem itt senki nem szokott itt bátorítjuk egymást..

     

    Csak fura hogy egy topic társunk zártat nyitott erre írtam hogy általában ezért szoktak zártat nyitni ne piszkálják őket ( csak itt mi aki nyitotta sohasem piszkáltuk több oldalt végig olvastam ezmiatt is hátha valami elkerülte figyelmem.

     

    Van olyan ismim akit a saját rokonságából piszterkáltak ezért nyitott egy másik helyen zértat ne lássanak bele miket írkál a dolgairól.

     

    nah de vissza fogyihoz kitartás Hannasára remélem végre a mérleged nem gonoszkodik veled és fogysz tovább.

    Georgina gondolom te is fogytál szépen csendben megint

    előzmény:
    TISIN (9556)
    2009-09-29  19:22
  21. 2009. szeptember 29. 19:229556.
    Sziasztok! Csatlakoznék a topikhoz! :-) rnDe ki mocskolódik és miért? Ki nem veszi fel a telót? rnrnha itt valaki piszkálódik majd megvédjük a topikot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 29. 19:169555.

    TNKata és hogyan találtad meg azt a zárt topicot??

     

    Jah amúgy sokan azért indítanak zért topicot mert voltak akik mocskolódni jártak csak be azokba.

    Mondjuk ide még nem nézett be eddig olyan aki csak kötekedni akart...

     

    Én sem értem Pletyit pedig biztosan nem bántottuk meg.

    DE P. Évit sem érem el telefonon sem; ki nyomta tegnap és értetlenül állok miért is

    1hónapja írt be topicba amikor elköltöztek még a korababásba és nem rá vall az ilyen ezért állok értetlenül hiszen többször találkoztunk is...

     

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9554)
    2009-09-29  16:10
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 29. 16:109554.

    Bocsi, le kellett feküdnöm, alukáltam 2 órát.

     

    Olyan jó puha a szilva, hát megettem 6 db-ot.

    Nem tudom mi van velem, nem szoktam kihágásokat csinálni.

    Ez a nap már ilyen!

     

    Pletyink indított egy zárt topic-ot Alakformáló címmel!

     

    Úgy látszik itt nem érzi olyan jól magát, meg régen is jelentkezett!

     

    Utálom a zárt topic-ot amióta vannak, mert sok helyre emiatt nem lehet benézni, pedig érdekelne a téma, esetleg hozzá is szólnék.

    Egyre több az ilyen.

    Az nlc-nek meg nem az lenne a lényege, hogy tudjunk eszmét cserélni?

    Vagy jobb a topic-indítónak, hogy írnak egy csomóan egy megkereső privit, hogy bocsi beengednél, lenne egy-két hozzászólásom!?

    És vagy válaszol vagy nem, de hány embernek?

    Azért is hülyeségnek tartom, hogy zárt legyen egy topic, mert a lényeg abban rejlik, kinek mi az aktuális problémája, kérdése, felvetése és reagáljunk rá, nem?

     

    Na mindegy!

     

    Remélem Pletyi szerez barátokat, meg összejön a formálódása...,  ha mi már kevesek vagyunk ehhez!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376505 (9553)
    2009-09-29  15:27
  24. Torolt_felhasznalo_376505
    Torolt_felhasznalo_376505
    2009. szeptember 29. 15:279553.

    Szia Évinene!

     

     

    Én szívesen gondolok vissza arra az időre, és nem azért, mert fiatal voltam. Nem foglalkozok a korommal, ennek is meg van a maga szépsége.

     

    Épitkeztünk és tudtuk,hogy fizetni tudjuk majd a hitelt, mert másnap is lesz munkánk. 

    előzmény:
    Évinene (9552)
    2009-09-29  15:15
  25. 2009. szeptember 29. 15:159552.

    Anyum is csak hugimnál használt talán eldobható pelust de csak 89ben talán lényeg akkor még tudtam ruhapelusban tisztába rakni hugimat 6os voltam akkor.

    Én imádtam a80as éveket akkor annyit mentünk anyuékkal kirándulni Balcsira akkor volt autónk is nem volt gond beletankolni. nem úgy mint mostanság.

    Jah autó sem nagyon van már nekik...

    És még egy anyum is kettőnket látott el egyedül mert apum állandóan melózott még sem hallottam azt, hogy nincs pénzünk kislányom...

    És mindig meleg étel otthon.

    Én pl csak most főznék ha volna kedvem, mert eddig tényleg fejlesztések és ügyintézésből állt a napom másból sem....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376505 (9549)
    2009-09-29  14:34

Címlap

top