Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A jó feleség tudja...

Peter78
Létrehozva: 2008. június 23. 09:59

Idézet egy 1955-ös kézikönyvből:

 

"Készítse el a vacsorát időben! Már reggel tervezze meg, vagy akár előző este, hogy a férjét finom vacsora fogadja, amikor hazaér a munkából! Így adja tudtára, hogy gondolt rá, amíg ő dolgozott és gondját viseli a szükségleteinek!

A férfiak többsége éhes, amikor megérkezik a munkahelyéről, és a kedvenc ételének elkészítésével kielégíti a meleg fogadtatás iránti vágyát. Készüljön fel a fogadására!

Pihenjen 15 perccel az érkezése előtt, így Ön friss és üde lesz, amikor megérkezik! Igazítsa meg a sminkjét, tegyen szalagot a hajába, és nézzen ki frissen! Az Ön férje sok időt töltött a munkahelyén fáradt emberek között. Legyen érdekes és vidám! A munkanapja unalmas volt és szüksége van egy kis szórakozásra, és az
Ön egyik kötelessége, hogy ezt biztosítsa.

Csökkentse a zajt! Amikor a férje hazajön a munkából, kapcsolja ki a háztartási berendezéseket, és mondja meg a gyerekeknek, hogy ők is csendesedjenek el! Legyen boldog, hogy láthatja őt! Melegen mosolyogjon rá és mutassa ki őszinte vágyát, hogy teljesítse a kívánságait! Halgassa meg, amit mondani akar, és még ha Önnek is sok mondanivalója van számára, ne tegye azt közvetlenül a hazaérkezését követően! Először ő beszéljen, biztosan fontosabb dolgok kavarognak a fejében Önnél.

Ne zavarja. Ne panaszkodjon, ha a férje későn érkezik haza, vagy ha este el akar menni vacsorázni Ön nélkül! Vita helyett próbálja meg megérteni, mekkora nyomás alatt van a munkája miatt!

Amikor otthon van, biztos pihenni és ellazulni szeretne. És végezetül, ne tegyen fel szükségtelen kérdéseket, és ne gyanakodjon az ítélőképességében vagy feddhetetlenségében!

Ne felejtse el, hogy ő a ház ura, és mint olyan, mindig keresztülviszi a saját akaratát becsületesen és igazságosan.
És jegyezze meg, a jó asszony tudja, hol a helye!"

 

Oké! Ez ma nem egészen állja meg a helyét. :-)

Ti hogy definiálnátok ma? Milyen egy jó feleség 2008-ban Magyarországon?

  1. 2008. június 23. 11:56151.

    Aki egy nem kevésbé jó férj oldalán még gyereket is mer vállalni  megpróbál egy csónakba evezve az egész család együttmaradni amíg a gyerekek felnőnek.

    Próbál mintát nyújtani elfogadásból, megtanítja szeretetet adni is kapni a családját, kialakít egy értékrendet, hátteret biztosít mindenkinek ahhoz, hogy otthon kiengedje a felgyűlt pozitiv és negativ energiáit, igényes elméjére és testére.

    Ha ez a férj részéről hasonlóképpen megvan az akár lehet maga a tökéletes házasság is.

    előzmény:
    Peter78 (1)
    2008-06-23  09:59
  2. 2008. június 23. 11:55150.
    arany élete volt az tuti, tele arannyal, volt pénze hozzá, hogy jól nézzen ki ,mert sok minden pénz kérdése...jó kis edzséterv lehetett.....hjaaa...még jó,hogy nem szerveztek be harmadiknak
    előzmény:
    Szisza85 (149)
    2008-06-23  11:53
  3. 2008. június 23. 11:53149.

    De most őszintén, nincs is jobb mint egy otthon is elvégezhető edzés terv

     

    Akkor a főnöködnek végülis arany élete volt, a mázlista Én meg mindjárt mehetek mosogatni.... 

     

     


     

    előzmény:
    klercica (143)
    2008-06-23  11:44
  4. 2008. június 23. 11:53148.

    Rákerestem erre a Stepford-ra... mert bizony nem ismertem.

    El fogom olvasni, asszem.

    előzmény:
    Démétér (133)
    2008-06-23  11:35
  5. 2008. június 23. 11:52147.
     Végigolvastam a hozászólásokat és meg kell, hogy mondjam nem lepődtem meg rajtatok. Az amit ez a könyv írt természetesen már egy akkor is túlidealizált dolog volt, de azért hogy mennyit változot a világ nagyon is jelzi. Az ideális világ minden pasi számára az, hogy keressen annyit, hogy el tudja tartani a családját feleségestől, gyerekestől, szakköröstől, nyaralásostól mindenestől. Egy olyan világ, ahol nem kell a család női tagjának csak azért  elmenni dolgozni és hajtani, hogy ki tudja fizetni valahogy a háztartás a villanyszámlát és a közös költséget. Valami olyasmi mint amit a nyálas amcsi filmekben szoktunk látni. És hiába is tagadjátok olyan nagy hévvel egyszerűen nem hiszem el, hogy nem ilyen családmodellt képzeltetek el ti is annó, amikor kislányként felnőttkorotokról ábrándoztatok!
    Ti nők kivivtátok az egyenjogúságot, ami révén mindegyikőtöknek van ugyan szavazati joga Európában (bár azért elgondolkodtató, hogy épp Svájcban sikerült ez legeslegkésőbb), de a statisztikákból kiderül, hogy épp ezzel a jogotokkal éltek a legkevésbé. Nem is nagyon szokott célként szerepelni a választási kampányokban a nő, a családanya, legfeljebb csak említve van...
    Viszont a harcotok mást indított el. Sokatok teljesen emancipálódott, és ma már pasiként viselkedik, vagy ha nem akkor nagyon nehezen találja meg az értelmes arányt, a munka, karrier, család, gyerekek, háztartás között.
    A mai család és házasság már nem arról szól mint régen, hogy a gyerekeknek és a párunknak meleg otthont nyujtsunk, ahova jó hazatérni még évtizedek mulva is mindenkinek, hanem egy ideges, kapkodó és ami a legdurvább egymással versengő emberek lettek a családfők partnerek helyett. Versengenek és rengeteget veszekednek azon, hogy ki keres jobban, kinek jobb a beosztása, ki dolgozik otthon többet, ki foglalkozik többet a gyerekekkel stb. Mindeközben hajnalok hajnalán kelnek, a gyereket cűgölik a bölcsibe fél5-kor, beíratják mindenféle különórákra szakkörökre, mert azt hiszik, az a jó a gyereknek, ha azt csinálja amit ők annak idején gyerekként nem tudtak elérni, de mindeközben a gyerek gyk. család nélkül nő fel. Mert bár olyan lehetőségei vannak amik a szüleiknek tényleg nem voltak adottak, ha hazamegy, akkor két holtfáradt felnőttet lát, akik állandóan veszekednek egymással és ha valamit meg szeretne velük beszélni, azt nem lehet, mert most ugymond szellemileg hulla mindkettő. Végül lemegy a térre, bandázik a töbi hasonló gyerekkel, aztán majd ha történik valami, akkor mindkét szülő nem érti, hogy "ez meg hogy lehet, hiszen mi aztán mindent megadtunk neki.."
    Az én anyukámnak is dolgozni kellett annó, de inkáb anya akart lenni és talált megoldást arra, hogy otthon legyen. Teheneztek, meg sertéseket neveltek a téesznek. És bár nem várta mindíg szalaggal a hajában az urát, de viszont megteremtett egy olyan családi hátteret, ahol minket gyerekeket, és a férjét is mindíg reggelivel indította útra, ebéddel várta őket, és nem tudtunk meglógni a tanulás elől, mert odafigyelt ránk és mindíg megkérdezte mi történt velünk az iskolában, nyomja-e valami a lelkünket? Valahogy így képzelek el egy anyát ma is, nem pedig úgy ahogy a női magazinokban le van írva, hogy hajt a karrierjéért, meg jól leszólja a férjét, és ha a legkisebb vita van, akkor elválnak egyből, amihez tanácsokat is adnak bőven ezek a magazinok.
    No ennyi. Kicsit hosszú voltam, és már látom előre, hogy mennyien fogtok önzőnek, meg himsovinisztának nevezni, azért remélem lesz olyan is, aki legalább a lelke mályén valamelyest egyetért velem. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. június 23. 11:49146.
    Sajnos még manapság is sok ilyen férfi van! Sajnos a családomban is...
    előzmény:
    Peter78 (1)
    2008-06-23  09:59
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 23. 11:49145.

    Kérdésedre a válasz, bár nem Mo-on élek, de kb. annyi, amit Sellőke írt:

     

    a boldog feleség,

     

    Aki képes nagyot röhögni az élet gondjain, jó a szervezőképessége, a feszültségeit nem a férjén vezeti le (erre jó mondjuk az NLC mint dühöngő, ahol mindig lehet egy-két ügyelete idiótával anyázni), és emellett magát se hanyagolja el... értsd ezalatt, hogy nem néz ki a saját öreganyjának, de nem is akar mindenáron 18 évesként pompázni 30-40-50 felett...

     

    Ha gyerek van akkor egy fokkal nehezebb megvalósítani mindezt, mert elég jelentős energiát kell az utódra fordítani és néha a probléma forrása is szinte kizárólag a csemete... de talán nem lehetetlen...

     

    De ehhez azért kell egy boldog férj is... mert csak magában nem működik a történet...

    előzmény:
    Peter78 (77)
    2008-06-23  10:58
  8. 2008. június 23. 11:48144.

     

    Csak kár hogy ezt sok pasi komolyan is gondolja

    előzmény:
    astratomi (130)
    2008-06-23  11:33
  9. 2008. június 23. 11:44143.
    Illetve megmondani nekik, ha nem akarsz kaktuszt simogatni,kozmetikába is el kéne menni..... Volt egy főnöknöm, aki így csinálta, olyan gyönyörűen élvezte a feleség szerepét a mai modern feleség szerepét hogy csak na....a gyerekére én vigyáztam, mint babyszittyó, takarítónő járt hozzá, ő mindennap műköröm, fodrász, fitness, kozmetikus, szoli.....természetesen személyi edzője volt, aki tök jó képű volt és néha hazavitte, hogy "edzéstervet csináljanak" néha informatikus srácot is hazavitt, hogy megjavítsa a számítógéphálózatot otthon így nem is olyan rossz feleségnek lenni
    előzmény:
    Szisza85 (140)
    2008-06-23  11:39
  10. 2008. június 23. 11:41142.
    Jó a kérdés felvetésed! Ez engem is érdekelne. Köszi :)
    előzmény:
    Gitta404 (123)
    2008-06-23  11:28
  11. 2008. június 23. 11:39141.

    az is az asszony dolga :):):)

    ha ideges vagy, szedjél hangyát boxkesztyűben, attól majd lehiggadsz! :)

    előzmény:
    zsazsuka (134)
    2008-06-23  11:35
  12. 2008. június 23. 11:39140.

    Hm, ez nem is olyan rossz ötlet

     

    Csak nehogy egyetlen drága uracskánk rájöjjön hogy nem friss kaját kap, mert a végén megvonja a juttatásainkat

     

    Bár ilyen helyzetben a tapasztaltabb és bátrabb háziasszonyok előjöhetnek a "ha nincs bérlet, nincs még mirelit kaja sem" trükkel

    előzmény:
    klercica (135)
    2008-06-23  11:35
  13. 2008. június 23. 11:39139.

    mikor főzöd meg azt a csomó kaját, amit lefagyaztasz?

    Éjszaka? Vagy amikor végre lenne egy kevés időd magaddal vagy a gyerkkel foglalkozni! Vagy amikor végre letudnál ülni beszélgetni a pároddal?

    előzmény:
    klercica (135)
    2008-06-23  11:35
  14. 2008. június 23. 11:36138.
    Álmodik a nyomor
    előzmény:
    astratomi (130)
    2008-06-23  11:33
  15. 2008. június 23. 11:35137.
    Na látjátok csajok, nem is olyan rossz ez
    előzmény:
    Momó35 (127)
    2008-06-23  11:32
  16. Torolt_felhasznalo_343881
    Torolt_felhasznalo_343881
    2008. június 23. 11:35136.

    Teljesen igazad van,a kerdesedre alig jott valasz!

     

    Itt az en velemenyem:idotol es tertol fuggetlenul az a jo feleseg,aki onmagaval rendben van,ugy alapbol.Pluszban rajon meg egy ferj,aki elsosorban erzelmi,masodsorban anyagi biztonsagot kepes nyujtani,valamint jo apja a gyerekeknek.

     

    Hat igy allnank ....Tudom,ez elmeletinek hangzik es piszok nehez ma Magyarorszagon megvalositani.De ha egy no erzelmi biztonsagban el,szarnyakat kap es a vilag legjobb felesege lesz!Szeretet es erzelmi biztonsag.Minden egyeb masodlagos.

    előzmény:
    Peter78 (77)
    2008-06-23  10:58
  17. 2008. június 23. 11:35135.
    Egy ügyi háziasszony ezt is megoldja. Lehet vetetni a férjurunkkal nagy hütőládát is, lefagyasztasz egy csómó kaját, amit már előre megfőztél és csak ki kell engedni.
    előzmény:
    Szisza85 (131)
    2008-06-23  11:33
  18. 2008. június 23. 11:35134.
    Ja, és alapjában véve tele a síbakancsom azzal, hogy magyarázkodni kell mindenféle hüle hímsovennek, hogy miért nincs idő meg erő mindenhez...... A férfiak miért nem magyarázkodnak???????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. június 23. 11:35133.
    Mondjuk személy szerint én így sem vállalnám :) Már épp azt akartam mondani, hogy csak ha pisztolyt tartanak fejemhez, de rájöttem: akkor sem. Ha mondjuk édes kicsi unokahúg fejéhez tartják a pisztolyt, és zsarolnak - no, az elég ösztönző lenne. Bármely más esetben... brrr. Soha nem lennék stepfordi feleség.
    előzmény:
    Momó35 (127)
    2008-06-23  11:32
  20. Torolt_felhasznalo_201765
    Torolt_felhasznalo_201765
    2008. június 23. 11:34132.

    Én azt mondom, ha nem kellene dolgoznom nekem is, akkor nyilván valami hasonló stílusú feleség lennék.

    De dolgozom, mert kell a lóvé, de szeretek is dolgozni. Jó, hogy van miért felkelni reggel az óracsörgésre, sminkelni és öltözködni, aztán napközben megfelelni az újabb és újabb kihívásoknak.

    Ezért aztán próbálok olyan feleség lenni, aki szereti a férjét, odafigyel rá. Valamint próbálom kézben tartani a közös ügyeinket, a teendőket mindig megbeszéljük, és elosztjuk igazságosan. Legyen az akár az, hogy a szombati nagytakarítás során ki kezeli a porszívót és ki a tollseprűt

     

    Ismerek egyébként olyan fiatal családot, ahol anyuka dolgozik, gyerekük is van, ellátja őket, emellett  a férje tényleg rabszolgaként kezeli. De a barátnőm csinálja, és nem panaszkodik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. június 23. 11:33131.

    Néha néha? Legyen inkább rendszeresen

     

    Hm, viszont amiket leírtál, azért cserébe én is el tudnám vállalni hogy egész nap csak takarítok meg főzök, bár akkor ki fogja kihasználni a fitness bérletet

     


     

     

    előzmény:
    klercica (113)
    2008-06-23  11:22
  22. 2008. június 23. 11:33130.

    -a kocsi vezetése

    -a minimum 170 cm- es plazma tv bámulása

    -a feleség takarítás közbeni stírölése / mivel azt szexi fehérneműben csinálja/

    -a sör ivása

    -egy kis vegyigyümivel :)

    -gyerekre hangtompító szerelése

    -család irányítása /mégis csak ÉN hordom a kalapot!/ :)

    -pizzarendelés

     

    a többi az asszony dolga !!!

     

    na, tanuljatok :):):) a legtehetségesebbeket beválogatjuk a sztriptíz takarítás közben című műsorba. :):):)

     

    előzmény:
    Gitta404 (123)
    2008-06-23  11:28
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 23. 11:33129.

    húú, de tájékozottak vagytok, gyerekek ezt olvasgatják a mai fiúk? nem csodálom akkor, hogy cifrábbnál cifrább ötleteik vannak a "jó feleség" mintára

     

    "(A nőket a szerelem nemcsak érdekessé teszi,hanem meg is szépíti.) A nő akkor szép igazán,ha boldog és akkor boldog,ha érzi,hogy szeretik."

     

    konklúzió: akkor lesz őszintén jó egy feleség, ha szeretik!

     

    1.masni ide vagy oda 2.boldogságban jön az ihlet

     

    Ergo: pasiknak legfőbb dolguk szeretni...

     

    előzmény:
    zotyov (117)
    2008-06-23  11:25
  24. 2008. június 23. 11:32128.

    Pontosan igazad van, miért legyünk mi jó feleségek,. ha közben a férj egy szar alak és simán leszar mindent otthon!

    Nálink simán megtette a volt párom, hogy elment kocsmázni, miközben Én csináltam a lakásfelújítást 8 hónapos terhesen, szekrényt tologattam festettem takarítottam stb.. És ez a szülés után is így volt!

    Na Én ezek után nem akrtam már se jó se rossz feleség lenni! 

    előzmény:
    Gitta404 (123)
    2008-06-23  11:28
  25. 2008. június 23. 11:32127.
    igen, már lassan kezdem sajnálni, hogy felborult a világ. Szívesebben takarítgatnék otthon és főzőcskéznék és várnám haza az uram. persze csakis úgy, hogy cserébe: fitness-bérlet, fodrász, szexis fehérnemü bolt utalvány, mozi belépő, míg dolgozik és néha-néha vetkőzős takarítófiúk
    idézet:
    klercica (113)
    2008-06-23 11:22:48
    Ezekkel a feltételekkel természetesen vállalom a jó feleség szerepet.
    előzmény:
    klercica (113)
    2008-06-23  11:22

Címlap

top