Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tőzsde - állás

Torolt_felhasznalo_588659
Torolt_felhasznalo_588659
Létrehozva: 2008. július 22. 12:54

Sziasztok.

A kérdésem az lenne, hogy valaki ismeri-e az AFIN HU Kft. - t (Capital Consult)

Behívtak interjúra, és jó lenne valami infot szerezni, hogy megbízható, normális cég-e??

Köszönet minden infoért!

  1. 2010. február 23. 12:3032.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588659 (1)
    2008-07-22  12:54
  2. Torolt_felhasznalo_155462
    Torolt_felhasznalo_155462
    2010. január 2. 16:2231.
    Ha az ember leírja az igazságot, hogy mennyire pénzlehúzó a capital partners. Másokon akarok segíteni hogy ne kerüljenek ilyen helyzetbe mint én akkor már rögtön törlik a bejegyzést.  De aki jobban szét néz itt az talál még igazságot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_194219
    Torolt_felhasznalo_194219
    2009. június 4. 12:2630.

    Igen, én is dolgoztam náluk egy darabig, elég mókás volt,
    az ügyfeleket az Arany oldalakból gyűjtik ("céges adatbázis"...hehe), a dolgozókat pedig olyan oldalkról, ahova az emberek felrakják az önéletrajzukat, cvonline, profession, engem is így találtak meg.
    a dolgozók többsége 18-25 év közötti, a legmagasabb végzettség ált. érettségi, de természetesen nem is várnak el többet. akadnak páran, akik rendelkeznek egyetemi végzettséggel, hát ne tudjátok meg, őket hogy alázza a többi kvalifikálatlan szerencsétlen, természetesen a kisebbrendűségi komlexusuk kompenzálása végett.
    valóban egy 3, azaz három, és nem győröm hangsúlyozni, hogy 3! napos tanfolyam elvégzése a feltétele annak, hogy ott dolgozz, utána már BRÓKER vagy...én már nem vagyok ott, de a menete a következő: vedd fel a kapcsolatot az ügyféllel, mondd neki, hogy most nincs semmilyen jó ajánlatod, de ha lesz, majd hívod, majd 2 hét múlva hívd, hogy van egy tuti tipped, de sajnos csak X millióért tudsz részvényt venni. ha vki beküldi a pénzét, akkor értelemszerűen részvényt vesznek belőle, amit eladnak akkor, amikor "brake-en" van, azaz akkor, amikor már felment annyira, hogy az ő jutalékuk meglegyen. TEHÁT őket abszolute nem érdekli az ügyfelek pénze, amit ebből kifolyólag kivétel nélkül MINDIG elbuknak.
    A legszebb az egészben az, amikor már vkinek majdnem az összes pénzét elvesztették, ráveszik, hogy küldjön még, mert így nagyobb esélye van a visszanyerésre.
    Olyanok is keringtek, hogy az egész egy pénzmosoda, és nem valós részvényekkel kereskednek, de a lényeg ugyanaz, mindig a bank nyer.
    Az már csak hab a tortán, hogy a dolgozók sűrűn élnek az irodában olyan élvezeti cikkekkel, mint pl. alkohol, kokain, speed és fű, tehát rettenetesen képben vannak, az én főnköm konkrétan alkesz volt.
    Ennyi volna, szerintem se ügyfélként, se munkatársként ne akarjatok velük kapcsolatba kerülni!

    Ja, és ami még elég vicces, hogy mindig a portfolio.hu-ról szerzik az infokat, és már ott is van egy őket fikázó topic...nagyon hiteles...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_996575 (23)
    2009-01-22  17:05
  4. Torolt_felhasznalo_733582
    Torolt_felhasznalo_733582
    2009. Április 21. 10:4129.

    Interjútapasztalalat, Capital Partners:

     

    Felhívtak háromszor egy nap, irodai munkát ajánlottak. Másnap interjú a Bajzsy Zsilinszky 53-ban (ja, a telefonáló hölgy által írt sms szerint "bajcsi zsilinszki")

    20 perc várakoztatás, semmi udvariasság.Az interjút nem részletezném, a végszó az "El tudnád magad képzelni ilyen környezetben?" kérdésre adott nemleges válaszom volt.

     

    Semmi végzettség nem kell, ha nincs munkatapasztalatod még jobb is mert "nem rontottak el"  (nem neveletek beléd tisztességet). Kérdeztem hogy miért találtak mérnöki végzettségem ellenére alkalmas jelöltnek, erre az interjúztató ficsúr válaszolt hogy ő is kertész végzettségű (ezek szt nem ment neki az az egyébként szép szakma)

     

    Ma már 2 órám ráment erre, többet nem is írok, csak másokat szerettem volna az időpocsékolástól megkímélni (persze aki ilyen állásra vágyik, mint előttem már részletezték.. csak bátorítani tudom)

     

    én inkább szerényebb jövedelemért de ember maradnék köszönöm szépen

     

    ( Capital Partners interjú interview állás )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. február 6. 12:0828.

    Egyszerű, két lehetőség van, sőt három.

     

    Megmondod nem vonz az ajánlata és leteszed, ha call back szintén leteszed.

     

    Második, egy picivel erősebb, hogy megmondod neki, hogy éppen most szerződtetek le egy világnagyságú bankkal, 10 éves szerződés keretein belül, amit nem lehet megszakítani...kimagyarázás

     

    Harmdik, megmondod, hogy feljelented, ha még egyszer vissza mer hívni, hidd el hatásos.

     

    Én is, pénzügyi tanácsadó vagyok, és kikérem magamnak, azt amit itt pár sorral lejjebb valaki a közgazdászokról írt! 4 évig folyamatosan tanultam, pénzügyi számításokat, az üzleti élettől a politikáig mindent, hidd el nem egyszerű végigcsinálni, megérte mert szeretem. A cég ahol dolgozom, a diploma mellé, külön államvizsgát kért a banki termékekből, heti 2 továbbképzésem van, és minden egyes hírt megkapok amit kötelezően el kell olvasnom. Ügyfélorientáltnak kell lennem, ha valaki nemet mond, többet nem zaklatom

    Az általatok említett cég, egy trágya, ami nem képezi ki a tanácsadóit, és bárkit felvesznek az utcáról, nincsenek továbbképzések, és arra tanítják a saját embereiket, hogy ne ügyfél, hanem jutlék orientáltak legyenek!

     

    Nem minden pénzügyi tanácsadó cég ilyen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635585 (25)
    2009-01-27  16:09
  6. Torolt_felhasznalo_657134
    Torolt_felhasznalo_657134
    2009. február 6. 04:0027.

    Látom igen zseniális gondolatmenet. Egy apró kérdés:

     

     A te kereseted nem a te általad kezelt pénzekből jön, amivel gazdálkodsz és ha jól gondolom az nem a tiéd ?

     

    Te mások elemzéseiből  (ajánlásaiból) adsz tippet az ügyfeleidnek?

     

    hmm oké :]

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_747779 (19)
    2008-11-29  11:18

Címlap

top