Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hányás fóbia

alietta
Létrehozva: 2008. július 23. 15:06
Hányás fóbia, angolul emetophobia.....Már csak a szó hallatán is rosszul vagy? Kerülsz mindenkit aki csak picit is rosszul van? Menekülsz a köhögő embertől, mert lehet mindjárt hányni fog? Benned a félelem, hogy a legkedvesebb ember mellől is kiszaladnál a világból, de kénytelen vagy segíteni? Félsz a terhesség okozta hányásoktól?Nem jársz iszogatós bulikba, mert nagy veszélyzóna?.Kinek ismerős? Ki szenved ettől hozzám hasonlóan? Szeretnék beszélgetni olyan emberekkel akiknek vannak tapasztalatai, hogy miként állnak ellent ennek a szörnyű állapotnak......Kislány korom óta jelen van és mindeddig azt hittem, rajtam kivül soha senki által nem hallott fóbiával állok szemben....Sőt, anno egy merész elhatározás után is sikerült egy olyan pszihomókusba buknom, aki azt mondta adok én magácskának egy bogyót ami jól meghánytatja, no para.....jó mi? Van valakinek olyan siker sztorija, hogy sikerült megküzdenie vele anélkül, hogy gyógyszeres kezelése lett volna? Esetleg volt annyira bátor, hogy mert hányni??? Annyi annyi kérdés, várok mindenkit akit érdekel, aki érdekelt a témában......
  1. 2011. Április 13. 19:22576.

    mi történt akkor?  mitől hánytál? és hogy viselted? 

    ne érezd magad rosszul az autós dolog miatt!!! mindenkivel, ainek van valami fóbiája, vagy félelme, előfordulnak ilyenek... anyukám pl. fél a metrótól, ezért ma gyalogolnom kellett vele egy csomót, ahelyett, hogy metróval odaértünk volna a helyre 5 perc alatt 

    előzmény:
    Radiancebaby (575)
    2011-04-11  19:29
  2. 2011. Április 11. 19:29575.
    sokszor vissza lehet tartani, de nem a végtelenségig. én 10 évig nem hánytam, aztán kb másfél éve túlestem rajta. szörnyű volt, főleg az előtte eltöltött 5-6 óra...
    előzmény:
    Gina05 (572)
    2011-04-11  18:44
  3. 2011. Április 11. 19:27574.

    Tegnapi élményem: Tesóm felhívott, hogy a Keresztlányomat az apja beadná hozzám, kb fél órán át vigyázzak rá, mert nincsenek a városban. Mondom okéka, ugyanis imádom a kiscsajt. Kisasszony megérkezik ad finom puszikákat mindenkinek, én sütöm neki a palacsintát, majd apuci, mielőtt elment, közli, h ne adjak a gyereknek enni, mert hányt! na ott készen is voltam. Szegény tesóm, pont előző nap küldtem el neki a fórum linkjét, h megértse, mit élek át ettől a fóbiától, nem tudott azonnal érte jönni, mert a hegyekben voltak még, térerő nulla, 2 xanax be, és remélem, nem vírus.

     

    mai sztori: a lányom elment az udvarlójával gyroszozni- oda, ahova mindig is járunk, bár láttam, volt a fórumon, akinek pont a gyros tette be a kaput, úgyhogy én egy darabig tuti nem eszem. őket nem tiltom le a normális kajálásról, mert nem akarom a dilimet bárkire is ráragasztani. hazajönnek, elvannak, este 7kor benézek hozzájuk, h talán ideje lenne a srácnak hazamenni, a srác görnyed, közli, h fáj a gyomra, de ne aggódjak, nem fog hányni. (neki ugyancsak tegnep fedtem fel a dilim mibenlétét)

    Ne aggódjak... könnyű azt mondani... kimentem a kertbe és ott vártam meg, amíg elmegy szegény.... tök sajnálom amúgy... tudom, h haza kellett volna vinnem autóval, de egy emetofóbiás önszántából beszáll egy kocsiba egy gyros után gyomorfájdalmakkal küzdő potenciális veszélyforrással? nagyon szégyellem magam... jó anyós vagyok, mi?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. Április 11. 18:46573.

    Nem olvastam még vissza, de majd megteszem. Én is ilyen voltam, mint te.

    Ha a tv-ben láttam, hogy valaki rosszul van, akkor én is rosszul voltam. Egyszer az általánosban az egyik osztálytársam telibe hányt. Na, én onnantól írtóztam az egésztől. Mára már egy kicsit enyhült. Most hogy terhes vagyok, nem zavar, hogy reggelente vagy akár hajnali fél kettőkor ver ki az ágyból a hányinger, mert tudom, hogy utána sokkal jobb lesz. 

    előzmény:
    alietta (1)
    2008-07-23  15:06
  5. 2011. Április 11. 18:44572.
    de egyébként nem egy, nem kettő ember írta már itt a  fórumon, hogy benyelt valamit, de visszatartotta a hányást... szóval szerintem (nem tudok erről nyilatkozni szerencsére) simán elképzelhető, hogy kb. már annyira félünk a hányástól, hogy fizikailag is leblokkoljuk... értitek, h mire gondolok? többetn írták, hogy sikerült nekik visszatartani meg ilyenek... sztem egy "átlagember" nem biztos, hogy vissza tudná... persze más kérdés, h nem is akarja 
    előzmény:
    Gina05 (571)
    2011-04-11  18:39
  6. 2011. Április 11. 18:39571.

    uhhh, az ilyen vírusoktól mindig félek én is...  de lehet, hogy nem vírus volt egyébként, azért annak vannak más tünetei is, láz meg ilyesmik, nem csak úgy, hogy hirtelen rosszul lsez az ember (gondolom...)... lehet, hogy valami rosszat evett vagy valami... 

    egyébként nekem is rémálmom egy ilyen vírus   igyekszem mindig kezet mosni vagy fertőtleníteni, mielőtt eszem vagy akármi.. hazaérek, első, hogy kezet mosok... mindig van nálam kézfertőtlenítő, hogy ha a városban vagyok, akkor is meg tudjam tisztítani a kezem... ezen kívül csak annyit tudok tenni, hogy reménykedem, hogy elkerül... 

    egyébként nem tudom, hogy mikor van ezeknek a szezonja...  

    előzmény:
    fufii (569)
    2011-04-11  16:53
  7. 2011. Április 11. 17:49570.

    Garatreflex:)

    erről is szerettem volna Nektek írni:)

    Tavaly voltam gégészeten, egy fiatal, nagyon vékony, aprócska termetű orvosnő volt éppen ügyeletben. felszúrta a fülem (totál feleslegesen, mint később kiderült egy gyulladt foggyökér okozta a fülfájást.), majd egy gézlapot megfogott, kihúzta a nyelvem,  (!!!) orvosi tükröt bunsen égő felett melegített, és AZT AKARTA LENYOMNI A TORKOMBA!!!!!!!!

    vagy 3x próbálkozott, nem sok híja volt, h szó szerint lerúgjam magamról. de okos volt, mert felmérte az erőviszonyokat (ha bepánikolok, és félek, roppant erős tudok ám lenni:), és még időben feladta. elég megalázó volt, h azt diktálta az asszisztensnek az ambuláns lapra, h a "beteg nem hagyta megnézni a garatot". bekaphatja:)

    előzmény:
    delfin38 (567)
    2011-04-11  10:24
  8. 2011. Április 11. 16:53569.

    Húú:)) Nem tudjátok hogy van e valami vírus? Vagymár vége van ezeknek?:)

     

    Körülbelül két héttel ezelőtt hétvégén volt egy műsor a sulinkban..barátnőmmel(szokás szerint..)ölelés-puszilás stb.Egyszer csak mondja hogy rosszul van..Hát eléggé megijedtem..Eltelik 5 perc fel áll és rohan ki..Utána eltűnt...Akkor nem hányt..Viszont otthon igen..rettenetesen bepartam hogy mi van ha vírus..hát mindenesetre nem az volt..vagy ha az is volt nem kaptam el..De nálam mindennapos ez a félelem..:S rohadt sz.r érzés..:/ 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. Április 11. 12:51568.

    fúúj, erről van egy sztorim.... kicsit undi lesz (nem hányással kapcsolatban, nyugi)  valamiért olyan idióta kialakítása van a garatomnak vagy a torkomnak vagy a mandulámnak v nem is tudom, minek, hogy tök gyakran hátul beakad a kaja oldalt... és egyszer az istennek nem akart lejönni onnan hátulról valami rizsszem vagy valami, és már iszonyat ideges lettem, erre anyum közli, h jaj, akkor majd elmegyünk a gégészetre, benyúlnak és kiveszik... MONDOM MI?! úh. fogtam magam, eszkábáltam magamnak egy szerszámot drótból meg ilyen fogszabályzótisztító kis keféből, és magamnak benyúltam és kiszedtem kb. fél nap szenvedés után...   na ne tudjátok meg, hogy az milyen volt... amint hátul hozzáértem egy kicsit, egyből öklendeztem ugye reflexből... nem nagyon, de azért igen...  de mondtam, hogy nekem más nem nyúlhat be, mert kapásból ráhányok, sőt, nem is, mert ki se nyitom a számat ... úh. inkább magamnak megcsináltam 

    egyébként még sose voltam gégészeten meg ilyesmin, de amikor a sima háziorvos akarja a torkomat nézegetni, én mindig közlöm, hogy nemnem, én kinyitom a számat, de be ne dugja azt a lapátot   

    előzmény:
    delfin38 (567)
    2011-04-11  10:24
  10. 2011. Április 11. 10:24567.

    Radiancebaby, köszi a biztatást - amint láttam, ez itt többekre ráfér! Kb. nálam is uez volt a 2 várandósság alatt. A lányommal semmi bajom nem volt végig, és bár spinálos programcsászárral szültem, az egész folyamatban nem volt sem hányingerem, sem hányás. A fiammal 3 évre rá már viselhető szinten émelyegtem a 12. hétig, őt viszont teljesen spontán, de nem könnyű természetes szüléssel szültem, hosszú (? 12 órás?) és húzós vajúdással, minden "rásegítés", fájdalomcsillapítás nélkül (a megelőző császár miatt nem is lehetett volna, de nem is akartam)  - mégis csodás élmény volt, minden émelygés-hányás nélkül újra. Pedig szülés után fél napig állandóan elájultam a kimerültségtől (előtte életemben soha), de még akkor se hánytam!

     

    Viszont kérdés a többiekhez is: ki hogy áll a garatreflexekkel? Mert nekem pl. a gégész maga a mumus! 100 nőgyógyászati turkálást elviselek, csak gégészhez ne kényszerüljek el! A házidokim és más dokijaim is már tudják, h. a nyelvlapocot se dughatják le nekem, inkább megtanultam olyan szépen nagyra nyitni a dalos kis torkomat, h. a bugyim is látszik! De persze ha gége-hangszálvizsgálat van, ez nem elég. Hálistennek azért az se volt sokszor, de közben az ájulás környékez mindig az öklendezéstől.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. Április 9. 21:23566.

    szasztok Csajok, ismét itt:)

    elolvastam az összes hozzászólás kb 80%-át, és annyit szeretnék üzenni azoknak a sorstársaimnak, akik babavállalás előtt vannak, hogy:

    20 éves korom körül RETTEGTEM A TERHESSÉG GONDOLATÁTÓL IS AZ ESETLEGES HÁNYÁSOK MIATT.

     

    Kórosan sovány voltam, féltem, hogy ez akadálya lesz egyáltalán a teherbeesésnek. Nem azért nem ettem, mert anorexiás voltam, hanem, mert attól tartottam, ételmérgezést kapok.(és hányni fogok) Hamar (alig 2 hónap próbálkozás után) terhes lettem.  Csodák csodájára 1x sem volt hányingerem!!! Emiatt, amíg a Baba meg nem mozdult, el sem hittem, hogy terhes vagyok.

    Az első 2 hónapban 12 kiló jött rám (még így is vékonynak számítottam), és VÉGRE MERTEM ENNI! Az evéssel azóta SEMMI GONDOM! (most pár kiló felesleg is van rajtam, de nem vészes)

    A terhesség alatt összesen több, mint 20 kiló jött rám, szülés után visszanyertem a karcsú alakom (de nem a kórosan soványat)

    A szülés is hányinger nélkül zajlott, tök könnyen és gyorsan, spontán szültem.

    2 évvel később megszületett a kislányom mellé a kisfiam is. (Vele volt émelygés, de egyáltalán nem kibírhatatlan szinten, és, mivel tudtam, h ez a terhesség velejárója, a pánik is elkerült.) A szülés még gyorsabban zajlott le, és gyönyörű élmény volt mindkét esetben.

    Az emetofóbiám nem múlt el, sajnos csak erősödött, ettől függetlenül eddig sikerült hellyel-közzel megoldani a bébik ezirányú problémáit-szerencsére csak nagyritkán fordul elő ilyesmi.

    Ők nem hányásfóbiások, ennek örülök a legjobban, teljesen természetesen kezelik a dolgot. Már nagyok, 15 és 13 évesek és őszintén örülök, hogy a gyerekkorukat "átvészeltük" ez ügyben.

    Úgyhogy családtervezés előtt álló lányok, az emetofóbia senkit se tántorítson el a gyerekvállalástól, mert az élet legcsodálatosabb ajándéka a GYERMEK!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. Április 7. 17:39565.
    privi ment, emailben küldd
    előzmény:
    Gina05 (564)
    2011-04-07  16:58
  13. 2011. Április 7. 16:58564.
    okés :)) azért elküldjem, ami eddig összegyűlt? ha igen, priviben vagy e-mailben? 
    előzmény:
    Radiancebaby (563)
    2011-04-07  16:47
  14. 2011. Április 7. 16:47563.
    nem rossz ötlet! szerintem várjuk meg, amíg azok a fórumozók, akik esetleg ma nem voltak itt elolvassák a mai termésünket, és remélhetőleg segítenek még pár kérdést feltenni. Természetesen a "neurológus férj" ötleteire is számítunk!!! Én csütörtökön leegyeztetem a pszichológus barátnőmmel, esetleg kiegészítjük, és mehet akár abban a formában is, ahogy Te javasoltad.
    előzmény:
    Gina05 (561)
    2011-04-07  16:30
  15. 2011. Április 7. 16:39562.

    nem, nem, fizetni a kérdőívért nem akarunk, (10 kérdés pedig kevés lesz, annál is inkább , mert jutott még néhány kérdés eszembe azóta, és a többiek is valószínűleg hozzátesznek még ezt-azt).  Amíg nincs meg a kérdőív, összegyűjtenéd az eddig felmerült kérdéseket, és elküldenéd nekem privibe? Általában nagyon keveset vagyok számítógép közelében (a mai nap üdítő kivétel) :) Pszichológussal ezügyben szerintem jövő hét csütörtökön tudok beszélni, addig jó lenne a kérdéseket összeszedni, továbbiakat hozzáírni! Minél többen csatlakoznak be, annál jobb! addig is, én is próbálok informatikust szerezni kérdőívszerkesztésre:)

    köszi

    előzmény:
    Gina05 (560)
    2011-04-07  16:25
  16. 2011. Április 7. 16:30561.

    nem lenne az jó, ha mindenki kitöltené maga a kérdéseket, és elküldené egy e-mailben valakinek, aki vállalja, hogy összegyűjti? 

    az angol dologgal kapcsolatban... tényleg sok dolgot ír, ami nagyon is igaz, de nekem egyelőre így elsőre az egész túl jónak tűnik ahhoz, hogy igaz legyen... persze lehet, hogy egy róbát megérne, csak olyan drága... 

    előzmény:
    Gina05 (560)
    2011-04-07  16:25
  17. 2011. Április 7. 16:25560.

    na körülnézegettem kérdőív-ügyben... találtam pár oldalt, de ami elképesztő, hogy ha nem akarsz fizetni, akkor ilyenek vannak, hogy csak 25-en tölthetik ki, meg csak 10 kérdést tehetsz fel... 

    mi már kb. 15-20 kérdést összeszedtünk... mit csináljunk? fizetni gondolom nem akarunk... szelektálni kéne akkor vagy valami 

    egyébként itt a két oldal, amit találtam:

    www.kerdoivem.hu

    www.online-kerdoiv.com

     

     

    előzmény:
    Radiancebaby (559)
    2011-04-07  15:57
  18. 2011. Április 7. 15:57559.

    korábban egy , azóta már törölt felhasználó belinkelt egy figyelemre méltó írást, aki angolul tud, annak szerintem elég könnyen érthető, és, annak ellenére, hogy elég hosszú, szerintem érdemes végigolvasni.

    kíváncsi vagyok, 97 dollárért mit tud a "gyógyító csomag"

    Nem rendelte meg közületek korábban senki?

     

    http://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=en&tl=hu&u=http://www.emetophobiarecovery.com/&rurl=translate.google.hu&twu=1&anno=2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. Április 7. 15:23558.

    tudod, mi az érdekes?

    nekem is alig alig vannak emlékfoszlányaim gyermekkoromból, de a saját hányásokra (sőt: másokéra is) kitűnően emlékszem.

    előzmény:
    Gina05 (532)
    2011-04-07  11:36
  20. 2011. Április 7. 12:41557.
    ez nagyon jó! több szem többet lát! és a neurológus szakmától nem áll távol a psychiatria. érzem, h nem vagyunk messze a megoldástól! írtam privit:)
    előzmény:
    3dikbaba (547)
    2011-04-07  11:56
  21. 2011. Április 7. 12:32556.
    De jó lenne, ha én is csak undorodnék a hányástól!!! Igazából nem undorodok, "csak" rettegek!!!!! A lehetőségtől is...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. Április 7. 12:26555.
    ha csak ennyi van Neked, amit leírsz, az szerintem még nem fóbia, hanem benne van a normálisnak tartott tól-ig tartományban. nálunk a lényeg, h bármilyen hányással fenyegető valós vagy képzelt helyzet képes pánikrosszullétet kiváltani bármikor bármitől.
    előzmény:
    cassopeia (548)
    2011-04-07  11:57
  23. 2011. Április 7. 12:20554.
    egyszer volt valahol, hogy volt egy kutatás és az emberek többsége a hányás hangját találta az egyik legundorítóbb hangnak... szóval ezzel nem vagyunk egyedül  
    előzmény:
    3dikbaba (549)
    2011-04-07  11:57
  24. 2011. Április 7. 12:06553.
    okés, remélhetőleg sikerül  1-kor indulok a suliba és négy körül érek haza, utána próbálkozom majd 
    előzmény:
    Radiancebaby (551)
    2011-04-07  12:02
  25. 2011. Április 7. 12:05552.
    de ez teljesen más... mi akkor is félünk a hányástól, ha arra semmi okunk nincs, pl. evés előtt, idegen helyen, stb. Itt nem csak arról van szó, hogy akkor pánikolun kbe, ha már érezzük, hog yjön kisvuk, hanem akkor is, amikor kisvuk a közelben nincsen, vagy épp más van rosszul... "normális" ember ettől nem pánikol be... én már a gyomrom legkisebb émelygésére elkezdek szorongani, hogy mi lesz... más ember azt szinte fel se veszi, mert 99%, hogy nem fog hányni... ő a 99%-ot látja, én az 1%-ot...
    előzmény:
    cassopeia (548)
    2011-04-07  11:57

Címlap

top