Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hányás fóbia

alietta
Létrehozva: 2008. július 23. 15:06
Hányás fóbia, angolul emetophobia.....Már csak a szó hallatán is rosszul vagy? Kerülsz mindenkit aki csak picit is rosszul van? Menekülsz a köhögő embertől, mert lehet mindjárt hányni fog? Benned a félelem, hogy a legkedvesebb ember mellől is kiszaladnál a világból, de kénytelen vagy segíteni? Félsz a terhesség okozta hányásoktól?Nem jársz iszogatós bulikba, mert nagy veszélyzóna?.Kinek ismerős? Ki szenved ettől hozzám hasonlóan? Szeretnék beszélgetni olyan emberekkel akiknek vannak tapasztalatai, hogy miként állnak ellent ennek a szörnyű állapotnak......Kislány korom óta jelen van és mindeddig azt hittem, rajtam kivül soha senki által nem hallott fóbiával állok szemben....Sőt, anno egy merész elhatározás után is sikerült egy olyan pszihomókusba buknom, aki azt mondta adok én magácskának egy bogyót ami jól meghánytatja, no para.....jó mi? Van valakinek olyan siker sztorija, hogy sikerült megküzdenie vele anélkül, hogy gyógyszeres kezelése lett volna? Esetleg volt annyira bátor, hogy mert hányni??? Annyi annyi kérdés, várok mindenkit akit érdekel, aki érdekelt a témában......
  1. 2011. augusztus 13. 19:28626.

    De jó, hogy ilyen gyorsan visszaírtál :) Látom akkor neked sem lehet egyszerű :S Szerintem a legtöbb betegség lelki eredetű, ezért is van annyi fóbiás ember, sajnos :/

    Nekem egész biztos hogy nem gyerekkoromból származik az egész. Emlékszem amikor általánosban elkaptam valami vírust és végighánytam az egész folyosót :D Szegény takarítónők alig győztek felmosni utánam :D Aztán volt olyan, hogy az orvosi rendelőben egy kisfiúnak majdnem sikerült becéloznia :D Akkor apukám hirtelen elkapott és megmenekültem :$ De akkor még semmi félelem vagy fóbia nem volt bennem. Szóval tuti hogy az elmúlt dolgok hatására történt az egész, amiket nem bírtam és még mindig nem bírok megemészteni :S Egyébként 18 leszek. Sulival nekem is gondom volt emiatt, nagyon nehéz volt kibírni az órákat :/ A legjobb ilyenkor a figyelemelterelés, csak hát az sem sikerül mindig :/ :) De legalább már van tapasztalatom :D Ha mindig ezen gondolkozik az ember, akkor még jobban rájön a pánik.

    előzmény:
    Gina05 (625)
    2011-08-13  13:36
  2. 2011. augusztus 13. 13:36625.
    ja és még annyi, hogy akkor gyerekkorodban nem ért semmiféle rossz élmény a hányással kapcs? mert itt a legtöbbünk gyerekként hányt pl. mások előtt vagy iskolában, vagy hallotta, ahogy más hányt és megijedt, stb., és erre a mai napig emlékszik (én pl. gy táborban lettem rosszul vagy 30 ember szeme láttára...)
    előzmény:
    Gina05 (623)
    2011-08-13  13:32
  3. 2011. augusztus 13. 13:34624.
    citromfű tea for president!  én is csomót iszom, tényleg segít 
    előzmény:
    Rapforever (622)
    2011-08-12  21:09
  4. 2011. augusztus 13. 13:32623.
    szia! velem is nagyon sok rossz történt, történik már évek óta :( 2008-ban apukámat rákkal diagnosztizálták, évekig tartott, amíg felépült, egyik napról a másikra változott meg az életem és kellett felnőnöm :( nálam a hányástólvaló félelem egyértelműen azt jelképezi, hogy félek a kontrollálhatatlanságtól, attól, hogy az életem váratlan fordulatokat vesz, amiket nem tudok befolyásolni :((( épp hogy apukám felépült és kezdtem magam jobban is érezni, tavaly decemberben meghalt a nagymamám, akit nagyon szerettem  egy hete meg a másik...  szóval nagyon rámjár a rúd, és ezekkel az újabb drámákkal egyre rosszabbodik az állapotom  
    ha gondolod, meséld el te is, h veled mk történtek hány éves vagy amúgy?
    erről a terápiáról nem hallottam, én a pszichológusommal a hipnoterápia és a kognitív viselkedésterápia egy keverékét csináljuk, de még nagyon az elején járok...  néha nagyon kilátástalannak tűnik az egész, de azért hiszem, hogy egyszer emetofóbiamentes leszek 
    gondoltam, megosztom veletek, hogy elkezdtem blogot írni (www.remedios-remedios.blogspot.com) ahol legfőképpen ezekről a dolgokról írogatok  leginkább viccesre veszem a figurát, elvégre a nevetés gyógyít vagy ha nem is gyógyít, még mindig jobb kiröhögni magunkat, mint bőgni  akit érdekel, nézze meg nyugodtan 
    egyébként egy ideig nekem is komoly gondot okozott közösségbe menni, de ez mára teljesen elmúlt, pár hete voltam egy koncerten 55 ezer emberrel összezárva  de amikor elkezdtem az egyetemet, minden óra elején iszonyat rosszul éreztem magam, alig bírtam koncentráln, főleg, ha nem tudtam az ajtó mellé ülni... rettenetes volt 
    előzmény:
    Rapforever (622)
    2011-08-12  21:09
  5. 2011. augusztus 12. 21:09622.

    Sziia Gina05! :)

    Háát a múlt évben elég sok rossz dolog történt velem, és elfojtottam magamban mindent, sajnos ezt nem kellett volna. Annyira felhalmozódott a stressz, hogy volt egy pánikrohamom, és utána egy hónap múlva már majdnem minden reggel hányinger :S Iszonyat rossz olyankor, de már legalább tudom hogy a stressztől van, és lassan megtanulom kezelni. De ha közösségbe megyek általában rámjön az idegesség hogy nehogy elhányjam magam :S Wáá ebből kéne valahogy kigyógyulni :$ Am. néha énis félek az autókázástól azóta, pedig még sosem voltam rosszul, mivel már egész kicsi koromtól autózok :)

     

    Egyébként ajánlották nekem neten az ÉFT-t. Hallottatok róla? Angol oldalakon olvastam, hogy több emetofóbiást is kigyógyítottak a segítségével.  http://www.emotionalfreedom.net/

     

    Plussz a kamilla-citromfű tea sokat segít :)

    előzmény:
    Gina05 (617)
    2011-08-10  21:42
  6. 2011. augusztus 11. 08:59621.
    like-olom ezt a kommentet 
    előzmény:
    Radiancebaby (620)
    2011-08-11  08:48
  7. 2011. augusztus 11. 08:48620.
    bierzsi!!! Eltévesztetted a házszámot. Örülj neki, ha ez a topic nem rólad/neked szól, én mindenesetre örülök, hogy nem vagy köztünk "ekkora empátiával". Közönséges volt ez a megnyilvánulásod, minden jelelevő fórumozó nevében kikérem magamnak ezt a stílust. Ha vetted volna a fáradtságot és legalább beleolvastál volna náhány kommentbe, lehet, hogy megérted, miért van több, mint 600 hozzászólás itt, és ennek semmi köze a szexuális aberrációkhoz, ami a nevedből ítélve Tőled nem áll távol. Légyszíves tartsd tiszteletben a problémánkat, még akkor is, ha ez számodra felfoghatatlan. Köszönöm.
    előzmény:
    birerzsi (616)
    2011-08-10  21:36
  8. 2011. augusztus 10. 22:12619.

    egyébként meg előre is bocs, de ezt a kommentet nem tudom egyszerűen szó nélkül hagyni (bár nem nekem címezted, de mivel hasonló gondokkal küzdök, mnt alietta,  így igazából rám is vonatkozott)... remélem, hogy ezt az ökörséget nem gondoltad komolyan. tisztában vagy a fóbia fogalmával egyáltalán? vagy szerinted a bezártságtól rettegők egy jó kis liftbe szoruláson élvezkednek? és az agorafóbiások egy bevásárlóközpontba mennek masztizni?
    mégis szerinted miért nyitott róla topikot? na, segítek: azért, hogy másokkal, akiknek hasonló problémájuk van, tudjon beszélgetni. és hogy milyen kommenteket és történeteket vár? történeteket arról, hogy mi hogyan küzdünk meg ezekkel a félelmekkel a mindennapokban. 

    Legközelebb vagy olvass utána, hogy miről kommentelsz, vagy legyen legalább halvány fogalmad a témáról (például google-be beírhattad volna, hogy emetofóbia, és máris kiokosodhattál volna), illetve hogy ha végképp nem tudsz okosan vagy empatikusan megszólalni, ne tedd!  
    fúj, komolyan. 

    (na én most megyek, előkapom a vibrátoromat és bekészítek mellé 1-2 jó hányásos videót! ki tart velem????)

    előzmény:
    birerzsi (616)
    2011-08-10  21:36
  9. 2011. augusztus 10. 21:55618.
    szövegértelmezésből ötös 
    előzmény:
    birerzsi (616)
    2011-08-10  21:36
  10. 2011. augusztus 10. 21:42617.
    sziasztok! :) 

    hát egyelőre én ugyanúgy vagyok, mint általában... nemsokára én is megyek nyaralni, persze már idegelem magam előre, főleg, hogy autóval megyünk, deadalont be kell tárazni   eddig semmi bajom nem volt az autózással, de már ez is paráztat, (ti nem érzitek úgy, h a fóbiától egyre több mindentől féltek??? :S) úh. egy-egy negyedet be szoktam kapni, és akkor nincs gáz (valszeg nem is a deadalon hat, hanem inkább ilyen nyugtató hatású, h na most már nem hányhatok )... de igyekszem ilyen homeopátis cocculine-t szedni helyette, de az meg nem mindig hat... 
    a lejárati idő nekem a halálom...  meg képzelhetitek, a szüleim könyvekkel foglalkoznak, és egy pincében bérelnek raktárat, erre beázott a raktár, és SZENNYVÍZ (magyarul sz.r) folyt a könvekre... én  nem voltam még ott, nem is megyek emmi pénzért, de így is be vagyok tojva rendesen, nehogy hazahozzanak valami fertőzést úh. állandóan kezet suvickolok meg szerencsére ők is, de akkor is... fúj. persze a nyár amúgyis a nagy hányós-hasmenős vírus para időszaka... (mondjuk nekünk az egész év az  )
    üdv Rapforever! :))) mesélj magadról :) tudod, h mitől alakult ki a fóbiád? :S
    előzmény:
    Rapforever (613)
    2011-07-28  20:23
  11. 2011. augusztus 10. 21:36616.
    Nekem van egy olyan érzésem, hogy neked szexuális örömöt okoz, ha valakit hányni látsz. Egy ilyen fórumra mit gondolsz, miket fognak beírni? Hogy így, meg úgy rosszul lettek, mikor valaki mellettük hányt, és hasonlókat. Ha téged ez idegesít, mért nyitsz róla topikot? 
    előzmény:
    alietta (1)
    2008-07-23  15:06
  12. 2011. augusztus 10. 21:24615.
    regisztrálni kell, hogy elolvashassátok!
    előzmény:
    Radiancebaby (614)
    2011-08-10  20:58
  13. 2011. augusztus 10. 20:58614.

    sziasztok!

    mi újság van veletek? valamkinél valami előrelépés? a psychiaterrel mi arra jutottunk, hogy angol oldalakat fordítok, hogy hátha meglesz a megoldás, ugyanis Magyarországon nem ismerek egyetlen embert sem, akinek sikerült kigyógyulnia. nemrég megtaláltam a Nemzetközi Hányásfóbiával küzdők Társaságának honlapját, ha valakit érdekel, és tud angolul, nézze meg, belinkelem:)

    http://www.emetophobia.org/showthread.php?t= 22032

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. július 28. 20:23613.

    Sziasztok! :)

    Én most tévedtem ide, és nagyon örülök hogy van ilyen fórum

    Ugyanúgy mint ti, én is azt hittem hogy csak én vagyok ilyen akinek ilyen fóbiája van

    Bár már lassan fél éve tart, most jöttem rá, hogy mégis mi ez. :/

    Nekem úgy alakult ki, hogy a sok stressz miatt egy reggel rosszul lettem a suliban és utána szinte minden nap azzal keltem, hogy hányingerem van :S Borzalmas :( Tudom hogy idegi eredetű és legtöbbször nincs mitől félni, de mégis néha úgy be tudok pánikolni hogy hihetetlen:S

    Visszaolvastam egy pár hozzászólást, meséljetek, azóta hogy vagytok ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. július 13. 23:17612.

    Sziasztok!

     

    gondoltam beköszönök ezen a csodálatosan szép nyári estén? hogy vagytok??elkerült tieteket a hányos népség??Nálam minden héten előjön vagyis sokszor eszembe jut :P

    2 hét múlva megyek nyaralni  a Balcsira, már azon gondolkodom mit vigyek magammal kaját hogy a legkevésbé kelljen étteremben ebédelni. Előre parázokTalán nem lesz semmi baj, eddig sem volt, talán most sem lesz!Ami nálam a  nyerő az a májkrém meg a szalámi :) na jó eszek rendes kaját is de ezek a  tutik :) épp olvastam Gina05 írja hogy mindig megnézi a kaják lejárati idejét, én is mániákus vagyok. ha már 1 napja lejárt nem eszem meg. mindig lepasszolom vagy megy kia  kukába,de a család nagy része csak legyint hogy jó ez edd meg nyugodtan. Á-Á

     

    Amit még le kell írnom az hogy a munkatársam elrontotta a gyomrát és egész nap wcre járt :( nem írom ki miértnem is mentem el wcre egész nap! remélem nem kapom el tőle úgy parázok :(

     de nem lesz semmi baj :D

     

    télleg jó lenne felkeresnem egy dokit :)

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. július 12. 20:44611.

    sziasztok! ismeri valaki közületek a szakembert/kurzusokat? psychiater ajánlotta, visszajelzésekre vagyok kíváncsi. priviben is jó, de jöhet a közösre is. köszönöm szépen!!!

    http://www.transzlegzes.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. június 19. 22:34610.
    én már pl. az influenzánál meg ilyesminél is aggódom, nehogy odáig fajuljon, hogy esetleg...  (ami tök hülyeség... ) én úgy unblock nem nagyno szeretek éttermekben meg ilyen helyeken enni, de ha muszáj, akkor is "kevésbé veszélyes" kajákat eszem itthon is mindig leellenőrzöm a kaják lejárati időpontját, múltkor véletlenül 4 napja lejárt párizsit ettem, eskü tök kibuktam, amikor utólag megnéztem a címkét...   aztán hamar megnyugodtam, de 1-2 percig elég durva pánik jött rám  
    előzmény:
    Bxbra (609)
    2011-06-18  22:37
  18. 2011. június 18. 22:37609.
    Én folyamatosan próbálom bebeszélni magamnak, hogy egyszerűen immunis vagyok ezekre a vírusokra és kész MOndjuk engem még a szalmonella készít ki... Rengeteg receptbe tesznek nyers tojást.. Az egyik barátnőm rendszeresen csinál ilyen sütiket, és én sosem merek enni belőlük.. Egyszer megkóstoltam, de csak egy fél mokkás kanállal , mert annyira jól nézett ki, és akik előző nap ettek belőle nem lett másnapra semmi bajuk Strandon meg csak lángost merek enni, meg krumplit, mert ezek elvileg frissen sültek... Uhhh gáz ez az egész..
    előzmény:
    Gina05 (608)
    2011-06-18  22:27
  19. 2011. június 18. 22:27608.
    szerencsére az én kutyám jobban bírja  mindig az ölembe teszi a fejét utazás közben, eléggé kibukné, ha telepakolná holmival   bár egyszer - ritka alkalom - a szobámban aludt, és persze akkor jött rá reggel a kisvuk, szépen lepakolta a szobám sarkába, de (talán mert álmos voltam és még nem kapcsolt be az agyam ) fogtam magam, összeszedtem és kész  néha egész jól viselem a dolgot, néha viszont nagyon rosszul... 
    a hányós vírus nekem is a halálom körülbelül... a többi hányási okot aránylag ki lehet küszöbölni, pl. nem rúgsz be, odafigyelsz a kajákra, stb., de ezt?! próbálok odafigyelni a kezem tisztaságára, mert ezek érintéssel terjednek, nem a levegőben, de ezen kívül csak azt tudom tenni, hogy imádkozom kb. 
    előzmény:
    Bxbra (607)
    2011-06-18  22:19
  20. 2011. június 18. 22:19607.

    Háát zavar azért.. pánik tör rám, ha hallom valaki a közelemben elkapta ezt a szar vírust ami ráadásul nyáron elég gyakori lesz És nem vettétek észre, hogy aki elkapta, órákon keresztül tudja utána ecsetelni, hogy hányszor és hogy rohant ki a budira Sajnos amúgy is nagy hányigeres vagyok, de ennél tovább nem jutottam még szerencsére! A részegeket én is kerülöm, ha meglátok az utcán egyet, rögtön produkálom a másnaposság tüneteit

    Gyerekként volt egy tündéri kutyusom, aki egyszer hányt a kocsiban...hát alig lehetett utána betuszkolni mellé... Azóta van egy nagyobb kutyám,  mondanom sem kell szerintem 10 kutya nem hány ennyit egész életében, mint az enyém.. 

    előzmény:
    Gina05 (603)
    2011-06-18  22:05
  21. 2011. június 18. 22:18606.
    szinte mindenki úgy kerül ide a topikba, hogy eddig azt hitte, hogy csak ő egyedül ilyen "nyomi" :D épp ezért tök jó, hogy van ez a hely, ahol írogatunk egymásnak, mert így tudjuk, hog ymások is vannak, akik ugyanazokon mennek keresztül és szerintem ez kicsit könnyebbé teszi a dolgokat 
    én is kiborulok, ha valaki hány, de már csak akkor is, ha valaki azt mondja, hogy hányingere van... most tartok ott, hogy próbálom kezelni a dolgot, mert eljutott egy olyan szintre, hog ymár a mindennapokban is rengeteg problémát okoz...  és ezt nem tűrhetem, fellázadtam úgyhogy próbálok ellentámadásba lendülni, és reménykedem, hogy egy napon győzhetek... 
    előzmény:
    gumicukor1 (604)
    2011-06-18  22:12
  22. 2011. június 18. 22:15605.

    Húúú, nekem úgy kb két hete volt egy elég közeli hányós élményem. Volt egy közös céges rendezvényünk és néhányan eléggé felöntöttek a garatra...aztán persze másnap reggel elég szarul voltak.
    egyik lány mondta, hogy éjjel már hányt, most is elég szarul van, de még bírja. Aztán a programban volt egy 10perces szünet, mikor elmentünk mosdóba és jött a csajszi is, ő ment be előre, aztán én meg a mellette kettővel lévőben voltam. És hallom,hogy elkezdett hányni...

    Szinte kitéptem az ajtót úgy menekültem volna...

    De aztán valahogy most nem lettem olyan ideges mint máskor...egy kicsit kavarodott csak fel a gyomrom és utána egy kicsit büszke voltam magamra...

    Persze azóta is emlékszem az egészre...szinte minden nap eszembe jut...

     

    Nem tudom mi lesz, ha terhes leszek vagy lesz már gyerekem, pedig lassan már tervezzük a párommal...

    előzmény:
    Bxbra (602)
    2011-06-18  21:59
  23. 2011. június 18. 22:12604.
    számomra hihetetlen, hogy vannak még ilyen emberek, mint én is, hogy hányás fóbiával küzdenek.... Azt hittem, csak én vagyok ilyen "kripli", hgy fülemet befogva rohanok, ha a kisgyerekem a veleszületett reflux betegsége miatt 2-3 köhögés után öklendezik, ahelyett, hogy segítenék neki, remegek és sírok én is. Egyszerűen nem bírom az öklendezést a hányástól szinte rohamot kapok, főleg ha nekem kell hánynom. Ezek szerint van ilyen másnál is??? Mert a férjem szerint nem vagyok normális, hogy ennyire betegesn írtózom a saját gyerekemtől mikor öklendezik.  ráadásul képzeljétek el, hogy újszülött korában állandóan visszabukta  a kaját, folyamatosan öklendezett és rengeteget hányt a reflux miatt....Akkor azt mondtam, hogy megölöm magam, ezt egyszerűen nem bírom ki. szerencsére 3 hónap után kinőtte, ill. megoldást találtunk a bajára. Azóta nem sűrűn, de szért előfordul 1-1 köhögési rohamnál, hogy öklendezik is. Na, képzelhetitek....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. június 18. 22:05603.
    ha a mindennapokban nem zavar, akkor nincs nagy gáz  sajnos itt sokunknak már a mindennapjait is megkeseríti... 
    előzmény:
    Bxbra (602)
    2011-06-18  21:59
  25. 2011. június 18. 21:59602.
    Szisztok, húúú hát nem gondoltam, hogy neve is van ennek a fóbiának! Én gyerekkorom óta küzdök vele, egy vajkrémes csoki tortától indul a történet, amit nagy betegen behabzsoltam..30 éve nem eszem csoki tortát, mert biztosan minden csoki tortától hányni fogok Évekig minden este megkérdeztem Anyukámat, hogy :–Ugye nem fogok hányni?? De Anyu ígérd meg, hogy nem fogok hányni!!! Ha valakinél vírus van, akkor 2 hétig biztosan nem megyek látogatóba.. Uh nagyon durva, de én addig fejlesztettem valahogy, hogy életemben talán ha 3x hánytam, mondjuk még nem voltam terhes
    előzmény:
    alietta (1)
    2008-07-23  15:06

Címlap

top