Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pulikutya tulajdonságai

petrusovszky
Létrehozva: 2008. július 28. 17:02

Sziasztok!

 

Pulikutyához értő emberek hozzzászólásait várom.

3 kisgyermekem van, és most elgondolkodtunk egy kiskutya vásárlásán.A puli került szóba.Utánaolvastam a neten a tulajdonságainak,de elég sok ellentmondó információ van az oldalakon. Ismerősöktől hallottunk a természetéről  rosszat pl. idegenekkel barátságtalan, kezelhetetlen...stb..

Saját tapasztalatokat várnék..Érdemes kisgyerekek mellé,viszonylag kicsi kertbe választani ezt a fajtát?

A válaszokat előre is köszönöm! 

  1. 2008. július 31. 06:13101.

    Szia, köszönöm kérdésed.

    Egyelőre a saját dokinkat sikerült elérnem telefonon - mivel már nem nyaral, itthon van - de tegnap nem tudtam átvinni hozzá, mert kinnvolt a ménesnél.

    Telefonon elmondtam neki a tapasztalataimat és a felfedezéseimet. Kértem hogy nyugtasson meg, azt mondta nem tud, így látatlanban is - az elmondásom alapján - emlőrák.

    Úgyhogy most erről nem is szeretnék semmit mondani, addíg amíg nem látja, és meg nem erősíti. Ne haragaudj!

    Mihelyt konkrétumot tudok, jelentkezem!

    előzmény:
    komondorka (100)
    2008-07-30  23:03
  2. 2008. július 30. 23:03100.
    Mi van az Ebbel? Voltatok kivizsgáláson?
    előzmény:
    redabinda (91)
    2008-07-29  22:41
  3. 2008. július 30. 23:0399.
    Hm, ha nem kiállítási példánynak szánjátok, akkor nem kell feltétlenül papírja legyen. Az azért fontos, hogy ismerjétek a szülőket, tudjátok a betegségeiket (ha vannak) s jó lenne egy diszpláziaszűrés-igazolás is. Egyéb baja nemigen lehet az ebnek, papír nélkül sem. Ha diszpláziás, akkor viszont keserves lesz, úgy Nektek, mint a kutyának.
    előzmény:
    petrusovszky (97)
    2008-07-30  22:39
  4. 2008. július 30. 23:0098.
    Többet sikálhatnátok. Ha szeretsz nem mosható kutyát fürdetni, akkor mindenképpen fehéret kell választani . Nekem kölyökkora óta nem sikerült fehéret varázsolnom a komondorunkból, pedig egy-egy fürdés néha több órát is tart. Jobb a fekete, kevésbé látszik rajta a kosz :).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858143 (96)
    2008-07-30  20:18
  5. 2008. július 30. 22:3997.

    Köszönöm szépen!

    Nem tudom,majd azért utánanézünk nyilván.Férjem ismerősének az ismerőse a kutyus gazdi.Talán nem gáz, de sose lehet tudni.

    Borzas nem semmi természet!A lényeg,hogy a szavaidból érezni, mindennek ellenére imádjátok.Mi se vagyunk tökéletesek..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858143 (96)
    2008-07-30  20:18
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 30. 20:1896.

    Jelen!

     

    A mis kis Borzasunk az...

     

    Mi is fekete és fehér között válaszhattunk. A feketét vittük el, de valószínű a fehérrel jobban jártunk volna

     

    Most már mindegy..:)

     

    Ezek szerint döntöttél, kitartást a kutyushoz és sok örömet hozzá!!

    előzmény:
    petrusovszky (89)
    2008-07-29  22:38
  7. Torolt_felhasznalo_448184
    Torolt_felhasznalo_448184
    2008. július 30. 10:1395.
    Hú, azért ha teheted, ennek a "fajtatiszta" dolognak nézz utána rendesen.. Ne haragudj, de ez nekem gyanús. Tisztességes tenyésztő nem adja papírok nélkül a kutyáit.. Más fajtánál sem, de hidd el, pulinál pláne nem mindegy, milyenek az ősök.
    előzmény:
    petrusovszky (89)
    2008-07-29  22:38
  8. 2008. július 29. 23:5094.

    Tényleg jó ez a sok vélemény, és élmény.

    Valóban nem voltam itt sokat, de mentségemre legyen,hogy ma nem voltunk itthon,este meg a gyerekek ugye..Végigolvastam amúgy az egészet.

     

    Kan,vagy szuka..hát igen.Sajna egy fehér van, és az kan.A gyerekek a fehérért vannak oda, a video alapján már el is nevezték..Max-szerintük.Hát, nem kifejezett magyar név, egy magyarnak.

    Hát kíváncsi vagyok,de remélem jó választás lesz. 

    előzmény:
    redabinda (91)
    2008-07-29  22:41
  9. Torolt_felhasznalo_729785
    Torolt_felhasznalo_729785
    2008. július 29. 23:0593.

    Szia!

    Nekünk is PULI kutyánk van, 2 éves s nagyon nagyon imádjuk! Családiházban lakunk, nagy undvar, de ő mégis velünk a lakásban szeret lenni. Imád autózni, hihetetlen de alig várja, hogy beüljön, ő az első mindig :-) Nagyon jófej, szeret játszani, s jó emberismerő. Úszni nem szeret, de ölben néha bevisszük egy közeli tó vizébe, nagyon szeret amúgy ölben lenni, lépcsőn is így visszük fel. Szőre nem büdös, esős időben megmossuk a lábát, tényleg nincs kutyaszag, s kutyaszőr a lakásban. Mi meghagytuk hosszan a bundáját, szép zsinóros már. Családtag a javából! Viszont csak minket, hármunkat fogadott el teljesen, másra képes morogni, s csípni. Ezt annyira nem díjjazzuk... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. július 29. 22:4392.
    Ha megengedsz egy észrevételt: inkább szuka legyen, mint kan. Sokkal nyugodtabbak, kezelhetőbbek, mint a kanok, szerintem a gyerekekkel is jobban kijönnének. Egyetlen probléma a tüzelési időszak, de az egy kannal még nagyobb gond, tudnék mesélni arról, hogy az én 60 kilós kicsim mennyire bolondul meg olyankor. Ne gondolj rosszra, nem agresszív vagy hasonlók, hanem egyszerűen holdkóros lesz, meg-meglóg, szelektív hallása bekapcsol, stb. Nem lehet vele tárgyalni. Ha véget ér a tüzelési szezon, akkor megint egy aranyos, bújós, engedelmes "öleb" :)).
    előzmény:
    petrusovszky (89)
    2008-07-29  22:38
  11. 2008. július 29. 22:4191.

    Na végre köztünk van a topicinditó is!

    Amint látod azért mi jól elvoltunk egymással, tudod, ha pulisok találkoznak....!

    Szóval tényleg kaptál tőlünk hideget-meleget a pulikról, a döntés a kezedben van, de még az utolsó szó jogán - mert megyek aludni - én a világ minden kincséért sem adnám a Pulimat, más nem kéne. Ugyanúgy ragaszkodom hozzá mint a gyermekeimhez.

     

    Jó éjszakát!

    szia

    előzmény:
    petrusovszky (89)
    2008-07-29  22:38
  12. 2008. július 29. 22:3990.

    Várom!

    Szia !

    előzmény:
    redabinda (88)
    2008-07-29  21:54
  13. 2008. július 29. 22:3889.

    Sziasztok!

    Ismét köszönöm a válaszokat.látom írtok jó is, rosszat is..Hú, kinek is ütötte el a kölyökkutyát a kocsi..nevet nem jegyeztem meg..no, nem semmi természete van a jószágnak.

    Kaptunk videófelvételt a kicsikről,hát nagyon édesek!A fehér ,amire pályázunk kan.Ő a legnagyobb,a feketék kisebbek.Irtó helyes kis pofa.Eléggé beleéltem már magam,bár azon elgondolkodom,hogy 4. gyerekként kell vele foglalkozni..Remélem lesz időm mindre..

    A gyerekek is várják, szóval már nem igen gondolkodom.Minden fajtából van szerintem makacsabb, macerásabb, és jobb természetű is.Mi emberek is így vagyunk talán.

    Egyébként fajtatiszta, de papírok nékül lesz.Nekünk "csak" házikedvenc lesz.Korábban egy pekingi palotapincsink volt..találtuk.Később tőlünk is elszökött. 

    előzmény:
    redabinda (88)
    2008-07-29  21:54
  14. 2008. július 29. 21:5488.

    Feltétlen jelentkezem!

    Szia

    előzmény:
    komondorka (87)
    2008-07-29  21:46
  15. 2008. július 29. 21:4687.

    Nem, nem vagyok az :)), de köszönöm a bókot/dícséretet !

    Az jó, ha megbízol az orvosodban és még jó szakember is - én is így vagyok a miénkkel.

    Én is kíváncsi vagyok, hogy holnap mit mondanak, tényleg írd majd meg az eredményt!

    Tényleg nincs mit, Neked is jó éjszakát!

    előzmény:
    redabinda (85)
    2008-07-29  21:37
  16. 2008. július 29. 21:3986.
    bocs, nem akartam hülyeséget írni, helyesen: pszichiater
    előzmény:
    redabinda (85)
    2008-07-29  21:37
  17. 2008. július 29. 21:3785.

    Köszönöm, nem vagy véletlenül pszhichiáter?- mert a nyugtatáshoz nagyon értesz Tényleg kicsit lenyugodtam, ez a Chusing kór is nagyon új még, még a gyógyszert sem találta ki a dokink, hogy pontosan milyet fog kapni, annyit mondott, hogy élete végéig szükséges a szedése, kb. 10.000,-Ft havonta, de megpróbál utána nézni, hogy nincs -e valamivel olcsóbb, ami megfelelő lenne.

    Itt tartunk.  Egyébként a saját dokinkban maximálisan megbízom, több mint 10 éve látja el a pulikat - bocs, már csak 1 van - tehát ismeri őket, és eddíg még mindig minden bajukat konkrétan megállapított és meggyógyított. Műtéteket végzett kutyán, macskán, szóval nagyon megbízom benne.

    Azért kíváncsi leszek mit mondanak holnap az Állatkórházban, a Chusing Kórt majd csak a végén említem.

     

    Köszönök mindent, jó éjszakát!

    előzmény:
    komondorka (84)
    2008-07-29  21:28
  18. 2008. július 29. 21:2884.

    Hát, ha Cushing-kórt állapítottak meg nála, akkor lehet nyugodtan annak az eredménye a daganat, amit találtál. Nézz utána neten, de írd be azt is, hogy állatoknál, másképp emberi eseteket fog kidobni a kereső.

    Igazán nincs mit, szerintem a kutyáknál is pont olyan gyakoriak a hormonális zavarok, mint az embereknél, csak erre nem figyel mindenki és sajnos elég ritka az igazán lekiismeretes szakember, aki nem csak arra utazik, hogy megszabadítson az összes pénzedtől, hanem tényleg gyógyítani akar.

    Szóval semmi idegeskedés, felesleges is lenne, mert azzal sajnos nem tudsz segíteni. Holnap minden kiderül. A Cushing-kór-diagnózist pedig ne felejtsd el megemlíteni a vizsgálat után, lássuk, anélkül milyen feltételezésre jut a doki (sajnálom, kissé bizalmatlan vagyok ). Jók legyetek és vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    redabinda (83)
    2008-07-29  20:43
  19. 2008. július 29. 20:4383.

    Most annyira megnyugtattál, mert már tényleg halálra ijedtem.

    Kb. 2 hete jött meg a biopszia eredménye, - ugyanis egy tenyérnyi helyen kihullott a szőre - és ebből meg tudták állapítani, hogy Chusting kór nevü betegsége van, amire azt mondta a doki, hogy ez a mellékvese-kéreg elégtelen működése. Remélem akkor  Neked lesz igazad, és inkább ezzel lesz összefüggésben, és nem rák, mert abba lehet, hogy én is egy kicsit belehalnék.

    Köszönöm!!!

    előzmény:
    komondorka (82)
    2008-07-29  20:34
  20. 2008. július 29. 20:3482.

    Sajnos ennyire nem értek hozzá, inkább kankutyáim voltak, de első olvasatra ez ugrott be. Ha az állatkórházban megnyugtattak, akkor Te se idegeskedj tovább, holnap kiderül, hogy mi a gond.

    Nálunk pl. Szörény nagyon gyorsan tele lett irgalmatlan sok daganattal, amik nem a bőrrel mozogtak együtt, szövettan, röntgen, mindenki azt mondta, hogy rákos - kivéve a saját dokit - , sírtunk is, mint záporeső, az Eb meg alig volt 10 hónapos. Megműtötték, duplán nehéz volt, mert télen történt, állandóan öltöztetni kellett, ő volt a pulóveres kutya, hogy nehogy elfagyjanak a sebei, 1 hónap után újra tele lett daganatokkal. Ez túl gyors volt rákhoz, doki nekiállt gondolkozni, aztán kiderítette, hogy vagy a mellékvese, vagy a mellékpajzsmirigy, vagy az agyalapi mirigy nem működik jól és hormonális alapon lesznek a daganatok. Kapott egy szteroidinjekciót, másnapra nyoma sem volt daganatnak . Ezt azóta egyszer kellett megismételni és nincs semmi probléma, hála istennek!

    Kívánom, hogy Nálatok se legyen nagy a baj, nagy valószínűséggel nem rákos. Holnap írd meg, hogy mit mondtak, jó?

    előzmény:
    redabinda (81)
    2008-07-29  20:26
  21. 2008. július 29. 20:2681.
    Mi is a tejmirigy gyulladására gyanakszunk, de ez mégsem az, mert akkor a csecsbimbó is duzzadt vagy piros lenne nem? És az teljesen normális. Nagyon megijedtem, holnap mindenképpen beviszem az állatkórházba, mert nem akarok vele várni egy percet sem. Már az előbb beszéltem velük, picit megnyugtattak, mert azt mondták hogyha nem a bőrrel együtt mozog, az lehet jóindualtú is, persze látatlanban nem mondanak semmi konkrétumot.
    előzmény:
    komondorka (80)
    2008-07-29  20:21
  22. 2008. július 29. 20:2180.

    Jajj! Ha nőstény, akkor nem lehet begyulladt tejmirigy, akár álvemhesség miatt is? Ne vár addig, amíg visszajön a saját doki, csak még idegesebb leszel. Vidd el egy másikhoz, esetleg még egy harmadikhoz is, több szem többet lát-alapon.

    Amikor a mi ebünk volt rákgyanús, akkor még az analíziseit is legalább 3 helyen elemeztettük (nem bizalmatlanságból), a végén természetesen a saját állatorvosunknak volt igaza, de kellett ez, megnyugtató volt. A dokitoknak ilyenkor nincs helyettese? A miénknek mindig van, ha elmegy valahová.

    előzmény:
    redabinda (78)
    2008-07-29  20:11
  23. 2008. július 29. 20:1379.
    A komondorok is ilyenek :)). Más földi halandó már rég elbújt, ők meg ott vagánykodnak kint :)).
    előzmény:
    redabinda (72)
    2008-07-29  19:07
  24. 2008. július 29. 20:1178.

    Már megint itt vagyok, és ne haragudjatok, nem szeretek ennyit szerepelni, - nem is szoktam - de tényleg nagyon fontos nekem a kutyám, és az előbb teljesen rám hozta a frászt.

    Kimentem etetni, olyankor mindig hanyatt-dobja magát, hogy vakargassam a hasát.

    És most olyat láttam hogy egyből levert a víz, esetleg valakinek van valami ötlete, hogy mi ez? -mert az állatdokink szabin van, csak jövő héten tudom elvinni hozzá, de addig lehet, hogy  kicsit megbolondulok.

     

    Szóval, ahogy feküdt hanyatt, a legesleghátsó csecsbimbója mellett egy kitapintható - de nem a bőrrel mozgó, hanem külön - nagy gömböt érzek. Kb. dió nagyságú.  Azért jött rám a frász, mert az előző pulink is rákos lett, és ugyanígy kezdődött neki, csak akkor a daganat a bőrrel együtt mozgott.

    Légyszi ha valaki sejti miről lehet szó, vagy van valami tapasztalata légyszi írjátok meg!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. július 29. 20:0477.

    Hát igen, - szintén zenész - csak villámláskor és szilveszterkor jön be a kutyi. Engem is nagyon bántott hogy nem jött be - a férjemet halálra szekáltam, hogy ez normális -e - és ő is, az orvos is megnyugtatott, hogy a pulinál ez természetes. Ha rosszul érezné magát, úgyis keresne helyet magának.

    Nálunk annyival volt könyebb, hogy a kan megtanította, hogy ház is van a világon, úgyhogy ne aggódj, tudja ő, hogy mi a jó neki

    előzmény:
    Villő (76)
    2008-07-29  19:59

Címlap

top