Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orrcsepp fuggoseg

yzabellaa
Létrehozva: 2008. október 16. 07:42

Sziasztok. azert inditom ezt a topikot, mert tudom hogy sokon kuzdenek manapsag ezzel a problemaval, az orrcsepp fuggoseggel, ami tobbnyire talan mindannyiunknal egy erosegg megfazassal kezdodott, ahogy nalam is.minel erosebb szert hasznalunk annal jobban hozzaszokik az orrnyalkahartya. ezekben a szerekben  xilometazolin( szep szo) van, az allergia elleniekben is, amiknek erszukito lohaszto hatasuk van, ehhez irto konnyen hozza lehet szokni. igy tortent ez velem is. eleinte nem kellett olyan gyakran , aztan egyre gyakrabban kellett hasznalom folyton bedugult az orrom, es sajnos erosebb es erosebb szer kellett. 4 nap alatt elment egy uvegcse.ennek lassan 2 eve. a dokik szerint semmi baja az orromnak, marmint nincs orrsovenyferdules es hasonlok, ugyhogy erot vettem magamon es nekigyurkoztem. az elso lepes az volt hogy 1 uveg orrspraybol 3 uveget keszitettem, higitottam, fiziologias szerrel (desztilalt vizzel) eleinte nem hatott tulsagosan, de 2 het elteltevel tokeletesen eleg volt az is, de igy napi 7-9szer kellett cseppentenem. a kovetkezo fazis az volt, hogy gyerekeknek valo orrcseppett vettem, mert az meg gyengebb, szinten ugyanigy 3 reszbe higitva, ennek is majdnem 2 het kellett, hogy ugy rendesen hasson. most ott tartok hogy elkezdtem csokkenteni 1 hete az adagot. vetten sterimar orrsprayt is, ez csak tengerviz, csak tisztit, de szornyu, aztan jobb lesz tole, nem dugul ki de jobb. mar ott tartok, hogy a 7-9 adagot levittem napi 3-4re es mukodik a dolog, van hogy 7-8oran keresztul kapok levegot. es mar ha bedugul az orrom sem annyira szornyu mint volt, igy elviselheto, mert teljesen nem dugul be-mintha dugo lenne benne-

remelem hogy ezzel tudtam segiteni azoknak akik szeretnek elejet venni ennek rossz dolognak. nekem sikerelmenyem volt/van. nem konnyu de meg lehet csinalni.

  1. 2012. február 14. 23:1929.

    Sziasztok! 

     

    24 éves vagyok, és a történetem egészen 16 éves koromig nyúlik vissza. Akkor tájt már eleve allergiás és asztmás voltam, addig is küszküdtem az orrlégzéssel, de próbáltam kezeltetni szteroidos spraykkel. (rhinocort aqua, allergodil) Természetesen, egyik sem használt, semmit sem. 

    Amig be nem ütöttem google-be, hogy orrcseppfüggőség, nem is hittem, hogy mások is szenvednek tőle.

    16 éves koromban kezddödött igazán. Egy makacsnak tűnő náthával, arcüreg gyulladással. Nem kaptam levegőt, anyukám hozott egy novorin orcseppet. A náthám nehezen akart múlni, hetekig elhúzódott, lázzal, stb. Én meg használtam az orrcseppet. Eleinte csak, hogy aludni tudjak, később, ha épp programm volt, és muszáj volt, hogy formában legyek. Utána pedig... Mindennapossá vált. Fél év múltán, fül orr gégészek, többen is, megvizsgáltak. Az örökös porllergiám mellé megállapítottak mesébe illő orrsövény ferdülést, amit meg is műtöttek. A műtét katasztrófa volt, fájdalmas, és soha nem vállalnám be újra, de nem mertem orrcseppet használni, mondván, csípne. 1-2 hónap után némi minimális javulást kezdtem érezni, egyik orrlukamon részlegesen kaptam levegőt, a másikon hol kaptam hol nem. Végül megint nem. Rendszeresen jártam konrtoll vizsgálatokra, kiderült, az orromban keletkeztek összenövések, melyek megint elállják a levegő útját, így kétszer is helyi átmetszéssel próbált az orvosom "rést vágni". Ez annyit jelentett, hgy egy hosszú, éles csipesz és ollószerű tárggyal átvágott néhány porcot az orromban. Fájdalom ide vagy oda, ezután még öbb összenövés keletkezett. De még mindig nem használtam orrsprayt. KB 2 évre rá ismételten beteg lettem, megint egy elhúzódó náthával. Novorin cseppet nem mertem használni, ekkor jött divatba az Otrivin. Gondoltam, csak pár napra. És használt. Elmúlt a nátha, letettem. Majd pár hónapra rá kijött az allergiám.. Ekkor elővettem. És íg kezdődött. Kisebb nagyobb megszakításokkal, egy huzamban mondjuk 1-2 hünapig használtam, utána 3-5 hónap szünetet tartottam. ez ment 22 éves koromig, amikor is találtam egy másik fül orr gégészt, aki megállapította, orrkagyló duzzanatom is van, továbbra is van orrsövényferdülésem (kérdem én akkor mi a rákot műtöttek??) valamint az allergia. Meglepő, de se arcüreg se orrmelléküreg gyulladásom nem volt akkor se, azóta se (CT, röntgen vizsgálat nem mutatta) Még endoszkóppal is mgvosgált, és az is negatív. De megműtött, ismét leszoktam, 1 évre. 23 éves korom óta viszont, folyamatosan használom. Nyár volt, évforduló a párommal, és totál kijött az allergiám. Szedek rá gyógyszert, van inhalálóm, gőzölök, de az orrom egy roncs, semmi nem vált be rá. Próbáltam sokszor awamys-sal és zyrteccel, olyankkor jobb volt, de végső soron nem megy leszokni. 
    Mostmár hetente veszek egy üveg Rhinosprayt, csak az használ. Éjjelente felriadok, hogy nem kapok levegőt, vagy azt álmodom, hogy befújok magamnak, és nem használt, és ekkor ébredek fel, hogy be kell fújno. 2-3 alkalommal nappal is befújok. Próbáltam már, hogy 2-3 napig nem használom, de egyszerűen éjjel nem bírom akkor aludni, másnap teljesen kimerült és holdkóros vagyok, sehol sem tudok jelytállni, megcsúszik az egész hetem, és pár nap után befújok, és végre alszok egyet. ÉS ez így meg már évek óta. Ellenben drága mulatság is, és jelenleg kezdek kifogyni a keretemből. Le kell szoknom, de nem megy. Megoldás van-e rá? Mivel még mindig volt orrkagyló duzzanatom és stb stb, ismét megműtöttek ősszel. Még rosszabb lett, mert náthásan operáltak, nem használhattam, így kaptam egy arc és homloküreggyulladást. 1 hét múlva megint orrcsepp. Jeee. Tisztára, mint egy drogos kórtörténete. 

    Gradi vagyok, orrcsepp függő.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. január 23. 22:1228.

    Én kb 4 éve 'élek' nasivin-en (otrivin is jó, azonos hatóanyag, csak nem szimpi, mert nem átlátszó az üvege). Előtte kb 1.5 órás ciklusokban aludtam, felriadtam, nem kaptam levegőt. Annyi nehezítés van a dologban, hogy allergiás vagyok, amire asztmásan ráköhögök. A tüdőgyógyászok eleinte próbáltak mindenféle kifejezetten allergiára való orrsprayt - nekem semmi nem használt. Nem pollen, hanem por és atka, szóval egész évben van ráadásul.

    Én éjjelre használok csak nasivint, az hat 8-10 órát, tudok így aludni. Újabban annyira romlott a helyzhet, hogy nap közben szipogok. Nincs bedugulva, de szipogok néha. Ha nagyon zavar, akkor nappal is 1-1 puffot befújok, de kb 1 hónapra elég 1 üveggel. Szerintem ez annyira nem vészes. Persze le kellene szokni, de rettegek attól, hogy napokig megint nem tudok aludni.

    Jah, és elég szép orrsövényferdülésem is van :) Csak nem merem megműttetni :) 

    viszont akkor lehet nappalra kellene legalább más, azzal már ritkítanám, vagy hétvégén próbálni (olyat is hallottam, hogy valaki úgy szokott le, hogy csak az egyik lyukba fújt, azok kapott éjjel levegőt tudott aludni, és addig leszokott a másik oldala róla :)  ) 

    előzmény:
    yzabellaa (1)
    2008-10-16  07:42
  3. 2012. január 23. 21:5427.

    Sziasztok!

     

    3-4 éve használom a Rhino spray plus-t...(kizárólag csak az használ)

    előszőr csak az allergiám miatt fújkáltam az orromat,reggel-délben-este..ha meleg volt azért,ha hideg volt azért..

    1 éve vált redszeressé az orrspray használata,sajnos napi több alkalommal is...nem kapok levegőt...várok várok,perceket..max fél órát,majd feladom..nem küzdök tovább...befújok!! és minden problémám elszáll!!

    szülők,barátok,ismerősök is mondták már nekem hogy függő vagyok,de mindíg elvicceltem a dolgot,és nem foglalkoztam azzal amit mondanak nekem.Riogattak mindennel..hogy nem lesz majd szaglásom,meg hogy meg kell majd műteni. a parfümöket is imádom,és mindegyiknek érzem az illatát,ételekkel, szagokkal semmi bajom..

    Viszont a férjemmel családalapításba kezdünk és komolyan el kell rajta gondolkodnom hogy mehet-e ez így tovább... ÉS RÁJÖTTEM HOGY NEM!

    igenis változtatnom kell! reggel óta nem fújtam az orromba,van olyan perc amikor minden szuper,aztán jön pár perc amikor levegőért kapkodok...

    az éjszaka lesz a legnehezebb,azt tervezem ha nagyon nem bírom akkor max. éjszaka fújom be.. van itthon Sterimar sós oldat, azt szeretném kipróbálni helyettesítésnek,de azt is csak a legvégső esetben..

    Biztos nehéz napok következnek de bízok abba hogy gyorsan elérem a célt!!

     

    KITARTÁS MINDENKINEK AKI EZZEL A "BETEGSÉGGEL,FÜGGŐSÉGGEL" KÜSZKÖDIK!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top