Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ajándékok a kon

riti00
Létrehozva: 2008. október 31. 14:42

Sziasztok!

Nemsokára nyakunkon az ünnepek, és talán vagyunk páran, akik szívesen készítünk magunk ajándékokat. Mondjuk a konyhából. Szerintem egyre többen vannak, akik jobban értékelik a saját kézzel készített ajándékokat, hátha még meg is lehet enni. Ebbe a topikba segíthetnénk egymásnak ilyen ötletek megosztásával. Szerintem, ha valaki már készített ehető ajándékot, fotózza is le, hogy ezzel is segítsünk másoknak. Üdv: Riti

  1. 2008. november 3. 21:2476.

    Limoncello 

    Hozzávalók
    Fél liter 70%-os gyógyszertári alkohol

    4 nagy citrom héja
    fél liter víz, kb 15 dkg cukor
    3 szem szegfűszeg, egy rúd fahéj (az eredeti receptben ezek a fűszerek nem szerepelnek, de így még finomabb)

    A citromokat vékonyan meg kell hámozni. Fehér rész ne nagyon kerüljön bele. A héjat 12-14 napig az alkoholban kell áztatani, míg szép sárga és citromillatú nem lesz. Folytatás 2 hét múlva.

    (és itt jön a két hét várakozás!!!)

    6-7 dl vízből és 15 dkg cukorból szirupot főzök. Fontos, hogy csak akkor szabad a szirupot a leszűrt citromos alkoholhoz rakni, ha teljesen kihűlt. Ha kész az egyesítés, mehet a mélyhűtőbe.

     

    forrás:

    http://fozzunkolaszul.blogspot.com/search/l abel/ital

     

    Stahl receptje:

    Limoncello 

    5 citromot és egy zöldcitromot alaposan megmosunk szappanos meleg vízzel, jól leöblítjük, megtöröljük. Krumplihámozóval vékonyan lehámozzuk a héját, befőttesüvegbe tesszük. Ráöntünk fél liter vodkát, egy hétig állni hagyjuk. Ezután leszűrjük, a héjakat kidobjuk. 60 dkg cukorból és fél liter vízből szirupot főzünk. A langyosra hűlt szirupot összekeverjük a citromos vodkával, és üvegekbe töltjük.

     

    én ezt a kettőt ötvöztem. a fűszerek nagyon jót tesznek neki!!!

     

    szepy

    előzmény:
    évikeee (74)
    2008-11-03  21:00
  2. 2008. november 3. 21:0575.
    Kicsit húzósak az árak, a szolgáltatáshoz képest
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_962854 (70)
    2008-11-03  17:41
  3. 2008. november 3. 21:0074.

    Szepy!

    Az olasz limoncello receptjét elkérhetném?

    előzmény:
    szepyke (73)
    2008-11-03  20:52
  4. 2008. november 3. 20:5273.

    visszaolvastam, és láttam, hogy sokan nem értitek, hogy miért kell már most a karácsonyra készülni...

     

    hát....

     

    én kb 5-6 éve a családomnak saját készítésű ajándékot adok, mert egyszerűen nem tudok mit venni például a 90 éves nagymamámnak, a 60 fölötti apukámnak, stb... a huszonnyolcadik zoknit, zsebkendőt, stb már nem akartam megvenni, így jött a saját készítésű meglepetés. már első évben nagy siker volt mindennek. az első évben egy nagy kekszesdobozt kapott mindenki amibe saját sütésű, készítésű édességeket tettem. egy külön üvegbe pedig zölddió likört. hát készek voltak... a következő karácsony előtt hetekkel visszaadták a kekszesdobozt, hogy akkor megint ugyanez jöhet.... abban az évben is a sütemények adottak voltak, csak a likör változott angol narancslikörré. az évek alatt a sütik szinte ugyanazok voltak, egy két kivétellel, (zserbó, bejgli, mézeskalács, panettone, mandulás biscotti, gyömbéres csokigolyó és még sorolhatnám...) az alkoholokból volt már konyakos barackbefőtt, volt már citromlikör, vagy valamilyen krémlikör.

     

    és hogy miért kell már most készülni? a legtöbb likörnek hetek kellenek, hogy összeérjenek az alapanyagok. az olasz limoncello is kb három hét...

    idén már a múlt héten elővettem a recepteket és nézegetem, hogy mit csináljak.

    lehet, hogy most nem alkohol lesz, hanem valamilyen chutney, vagy dzsem.

     

    imádom a karácsonyt! kb 15 féle süteményt, édességet csinálok.

    tavaly az urammal csomagoltunk 22-én... hát...

    tavaly már sok barátunk is kapott "csomagot", így közel 30 csomagot csomagoltunk... olyan volt a konyha mint egy nagy ajándékbolt.

     

    jó készülődést!

     

    Advent első vasárnapja november 30.!!!

     

     

    szepy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. november 3. 19:4172.

    Szia!

     

    Lányoméknál szokás, sk ajándékot adni a barátaikkal. Mi is elkészítettük, amit ők kaptak valakitől.

    Ez egy társasjáték volt. Nagyon különleges!!!!A bábuk lisztgyurmából készültek, akrillal lefestve. A "tábla" megrajzolva,. lefestve, lelakkozva. Csak dobókocka kellettt hozzá a boltból.Lehet, azt is lehetett volna készíteni.Ha érdekel valakit, részletesebben elmondom, fényképpel együtt.

    előzmény:
    tr1n1ty (21)
    2008-10-31  16:07
  6. 2008. november 3. 18:4571.
    Köszi! Még sosem ettem ilyet, először megkóstolom, aztán lehet ki is próbálom az elkészítését. Még ilyen fritőz olajról sem hallottam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (70)
    2008-11-03  18:32
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 3. 18:3270.

    Akkor közkinccsé teszem:

     

     

    Megnéztük a cimkéjén, és pálmazsírból, hagymából és fűszerekből készül...jól felháborodtunk, mert rájöttünk, hogy a pálmazsír az nem más, mint az annak idején agyonreklámozott "szagtalan-egészséges" fritőzolaj: Goldpack Fritőzolaj-100%-os finomított pálmaolaj. 2 literes dózisban lehet kapni Auchanban vagy Tescoban, a méretéhez képest nagyon olcsó....

    Na, pirítunk apróra vágott hagymát pici zsírban, fűszerezzük (só!!!, bors, kinek mi tetszik még) és Marmite (élesztő kivonat, bioboltban tuti van, mi Angliából kértünk ismerősöktől) kell hozzá, rá a többi zsírt, kavargatjuk kicsit, forró, összeáll, kiöntjük az üvegbe és hagyjuk hülni, de kavargatni kell néha, mert leül az aljára a hagyma. Hűtőgyilkos módra mi már melegen betesszük,mert nincs idegzetünk kivárni, amíg magától megdermed az asztalon

    Arányok: kb 2 dl zsírhoz 1 ek Marmite, 1 kisebb hagyma, mokkáskanál só...

    Utólag még lehet rajta javítani, mert ezt lehet kiolvasztani, visszadermeszteni.

    Üdv:

    T

    előzmény:
    sensitive (66)
    2008-11-03  17:32
  8. 2008. november 3. 17:3969.

    Sziasztok!

    Ugye nem baj, ha bepofátlankodok?

    Ugyan nem teljesen konyhai ajándékok, de sóból és lisztből vannak: hóemberek és sóliszt keretes kép. Ezeket szüleim, keresztanyum és Papám adventi naptárába csináltam. A kép Papáé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. november 3. 17:3868.
    Légyszives ird le a többi bon-bon receptet is !
    előzmény:
    timi30 (64)
    2008-11-03  09:01
  10. Torolt_felhasznalo_628238
    Torolt_felhasznalo_628238
    2008. november 3. 17:3667.

    Szia Timi30!

      BOCSI HOGY KÉRDEZEM MENNYI AZ ATEJSZIN KB,ÉS A KÓKUSZ?

     

    előzmény:
    timi30 (62)
    2008-11-03  08:41
  11. 2008. november 3. 17:3266.

    Szia!

    Engem érdekelne ennek az SK növényi zsírnak a receptje! 

    Előre is köszi! És a többi ötletedet se tartsd meg magadnak!

     

    Ma belenéztem pár karácsonyos topicba és lázba is jöttem...

    Idén kinéztem egy narancslekvár receptet és talán megpróbálkozom a házi bonbonkészítéssel is. 

     

    Nagyon szupi ötleteket csenek el a fórumokból.

    Tavaly megpróbáltam tojás és csokilikőrt fabrikálni, de sajnos azzal befürödtem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (54)
    2008-10-31  21:20
  12. 2008. november 3. 17:0565.

    Szia!

     

    Köszönöm az eddig leirt recepteket. A szaloncukor receptjére még kiváncsi lennék ha nem okoz gondot. Köszönöm előre is!!

    előzmény:
    timi30 (64)
    2008-11-03  09:01
  13. 2008. november 3. 09:0164.

    Van sok bon-bon receptem,csak azokat még nem próbáltam.

    Ha kéred beírom.

    előzmény:
    oroszlanszilvi (58)
    2008-11-02  20:37
  14. 2008. november 3. 08:5963.

    A másik recept:Hamis marcipángolyó

    28dkg búzadara,20ek forró tej,25dkg darált keksz,12dkg vaj,20dkg porcukor,1mandulalaroma,10dkg csoki.

    A darát a forró tejjel leforrázzuk,majd hozzáadjuk a kekszet és a vajat,cukrot és az aromát.Jól összegyúrjuk és kis golyókat formázunk belőle.Fél órára hűtöbe tesszük.Felolvasztjuk a csokit gőz felett és a

    golyók eggyik felét belemártjuk.Sütőpapíra rakosgatjuk.Ha megszilárdult a csoki csomagolható.

     

    Én idén kis bon-bonos papírba szeretném tenni.

    Volt még a csomagban saját készítésű szaloncukor is.Ez elég macerás

    de ha szeretnéd beírom.

    Van még sok bon-bon receptem,de azokat még nem próbáltam,majd

    az idén szeretném.Ha kéred szívesen beírom.

    Üdv:Timi

    előzmény:
    timi30 (61)
    2008-11-03  08:34
  15. 2008. november 3. 08:4162.

     Szia!

    Nagyon szívesen neked is írom.

    Raffaello: ez csúcsfinom. Fehér csokoládét meg kell olvasztani (mondjuk 20 dkg-ot),
     aztán tejszínnel összeforralni. Ezután sok kókusszal be kell sűríteni
     (az állagán látszi, ha már jó. Amikor kihűlt, vizes kézzel gombócokat kell formázni belőle,
     amiket kókuszba kell hempergetni.

     

    Volt még a csomagban,töltött csokis datolya. Ezt úgy csináltam,hogy a 

    datojából fogpiszkálóval kinyomtam a magokat,és a hejére diót/mandulát tettem.Gőzön csokit olvasztottam és megmártottam 

    benne a datolyákat. Sütőpapíra rakosgattam,szépen megköt rajta a

    csoki és csomagolható.

    Üdv:Timi

    előzmény:
    oroszlanszilvi (58)
    2008-11-02  20:37
  16. 2008. november 3. 08:3461.

    Szia Tuci!

     

    Nagyon szívesen leírom a recepteket.

    Puncsgolyók

    Hozzávalók:

    • egy csomag babapiskóta (vagy 250 g piskótamorzsalék)
    • 10 dkg cukor
    • 5 evőkanál rum
    • 5 dkg mazsola
    • 4 evőkanál málnaszörp
    • 3 evőkanál puha vaj
    • 1 evőkanál holland kakaó
    • 5 dkg darált dió
    Reszelt csokoládé a bevonathoz.

    A cukorból és 1 dl vízből főzz sűrű szirupot. A piskótát daráld le,
    a mazsolát áztasd be a rumba. Keverd össze a piskótamorzsát a rumos mazsolával,
     a málnaszörppel és a kihűlt sziruppal. Hagyd állni, hogy az ízek összeérjenek,
     közben a puha vajat keverd el a dióval és a kakaóval, és morzsold össze a masszával.
     Formázz golyókat belőle, és hempergesd meg csokireszelékben.x

    előzmény:
    tuci (57)
    2008-11-02  11:35
  17. Torolt_felhasznalo_770409
    Torolt_felhasznalo_770409
    2008. november 2. 22:3660.

    ja igen, ha érdekel még a stílus, van még 3 másik magyarul kiadott újabb könyve is a szerzőnek, szintén Arena Kiadó, (www.arena2000.hu)

     

    és biztos találsz bennük egyszerübb de gyönyörű karácsonyra is tökéletes ajándékot.

     

    előzmény:
    Szotyola* (34)
    2008-10-31  17:58
  18. Torolt_felhasznalo_770409
    Torolt_felhasznalo_770409
    2008. november 2. 22:3259.

    szia!

     

    Ezek a Tilda könyvekből való angyalkák. Az arena kiadó adta ki:

     

    http://www.arena2000.hu/termekek/206.html

     

    e lég jók a leírás a könyvben, sok apró praktikát elárul. Ami fontos: jó anyag (vastagabb) különben nem lesz tartása, nem lehet szépen kitömni.

     

    Gina

     

     

    előzmény:
    Szotyola* (34)
    2008-10-31  17:58
  19. 2008. november 2. 20:3758.

    Szia!

     

    Ha megoldható, engem is érdekelne a bonbon recept. Köszönöm.

    előzmény:
    timi30 (55)
    2008-11-01  09:07
  20. 2008. november 2. 11:3557.

    Szia!

    Olyan jól néznek ki azok a bonbonok!

    Arra gondoltam az óvónéniknek csinálnék én is...

    Leírnál egy-két receptet?

    Köszi!

    előzmény:
    timi30 (55)
    2008-11-01  09:07
  21. 2008. november 2. 10:0456.

    Sziasztok, visszatérve a tojáslikőrre, nekem is van egy receptem. egy régi ismerősöm szokta készetni, és nagyon finom..ime a recept fél literhez:

     

    Karácsonyi tojáslikőr

    5 tojássárgája

    12-13 dkg porcukor

    2oo g tejszín

    1 dl fehér rum

    2 vanília aroma

     

    Habverővel a tojássárgáját és a porcukrot krémesre keverjük. Hozzáadjuk a tejszínt és 7 percig verjük. Beleöntjük a rumot meg az aromát és további 3 percig keverjük.

    Kb 25 perc

     

    előzmény:
    riti00 (1)
    2008-10-31  14:42
  22. 2008. november 1. 09:0755.

    Sziasztok!

     

    Én is csatlakoznék hozzátok.Már én is töröm a fejem mit készítsek,

    anyuéknak és anyósoméknak.Szerintem az kezd ilyenkor a karácsonyi 

    ajándékokon gondolkodni akinek fontos az,hogy tetszen a megajándékozottnak is amit kap.Ne csak egy újabb félreteszem tárgy

    legyen az ajándék ami mellé kínosan mosolyogni kell.

    Megmutatom én miket készítettem tavaly.

    Az első két képen díszek vannak.

    A harmadik bonbonos csomag és Démétér narancsos almalekvárja.

    Lekvárt idén is csinálok,mert nagyon finom.

    Csináltam még virágcserepet szalvétázva,és karácsonyi likőrt.

    Üdv:Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 31. 21:2054.

    Szerintem egyáltalán nem korai már ilyenkor (sőt korábban) elkezdeni készülődni a Karácsonyra, hisz ha sajátkezűleg készítetek ajándékot, az nagyon időigényes lehet.

    Ha alkoholt, olajakat, ecetet, befőttet, lekvárt csináltok, annak kell idő kell többnyire, hogy összeérjen.

    Egy pulcsi megkötése sem egy hétvége szerintem a legtöbbeknek...

    Idén én is szeretnék sk ajándékokat adni, úgyhogy már be is szereztem az alapanyagokat, mert idő kell, hogy mindenkinek elkészítsem.

    A nagyszülőknek mi is tervezünk az unokák képeivel naptárt, emellett idén szeretnék ékszeres dobozokat gyártani decoupage-zsal, bevásárlószatyrokat ugyanezzel a technikával, gyerekeknek játéktartót és ágyneműt varrni édes kis anyagokból, a férjemnek otthonra pólót a gyerekek kézlenyomatával, és és és...

    Amit a konyhából tervezek, hogy idén csinálnék: mézeskalácsot szép díszesre, meg nem tudom ismeritek-e a DM-ben lehet kapni az Alnaturától mini üvegben növényi zsírt. Nagyon finom, de eszméletlen drága. Rájöttünk a párommal, hogy 1000-ed annyiból hogy tudunk ugyanolyat gyártani otthon, szóval azt is szeretnénk csinálni szép kis üvegekbe...

    Még rengeteg ötletem van, de nem szeretném elvenni senkitől a szót  ti jöttök:

     

    előzmény:
    riti00 (1)
    2008-10-31  14:42
  24. 2008. október 31. 19:2353.
    Nagyon szívesen, máskor is! :)
    előzmény:
    KaTe (52)
    2008-10-31  19:22
  25. 2008. október 31. 19:2252.
    rendben, és köszi a segítséget!!
    előzmény:
    váccápp (51)
    2008-10-31  19:18

Címlap

top