Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szakított a párom!

Al Bundy
Létrehozva: 2008. november 6. 22:16

Sziasztok!

 

Ma végleg szakított velem a párom. Szeretném kérni a segítségeteket. Mit tegyek? Hogy tegyem túl magam rajta? Nem könnyű a dolgom, mert én még mindig nagyon szeretem. 5 éves kapcsolatnak lett ma vége. Azt mondta, hogy már nem úgy szeret. Elmondani nem lehet, hogy ez mennyire fáj.

Soha többet nem ölelhetem át, nem foghatom meg a kezét, nem simogathatom meg az arcát. Nélküle fekszem, és nincs mellettem, amikor felkelek. Ha rá gondolok, akkorát dobbant a szívem, hogy majd kiugrik, az egész testem beleremeg. És sztem ezek a dolgok nem azt jelentik, hogy megszokásból fog hiányozni. Szerelemből fog. Ezen kell túltennem magam.

 

Minden segítséget nagyon szívesen fogok olvasni, és köszönök minden választ!

 

Bundy

  1. 2008. november 7. 22:20101.
    Hidd el, én megértelek. Tudom, sejtem mit érzel. Annyira sajnálom!
    előzmény:
    katuccia (99)
    2008-11-07  19:40
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 7. 21:34100.

     

    ez kedves volt:)

    előzmény:
    Szöszke77 (98)
    2008-11-07  19:22
  3. 2008. november 7. 19:4099.
    Engem is ma hagytak el. Annyira fáj!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Al Bundy (1)
    2008-11-06  22:16
  4. 2008. november 7. 19:2298.
    "Aztán egy szép napon arra ébredek, hogy nem ő jár a fejemben, és rájövök, hogy túl vagyok a nehezén. A szívem súlyos sebet kapott, de majd begyógyul, és akkor majd újra tudok örülni az élet szépségeinek. Történt már velem ilyen, és fog is még történni, ebben biztos vagyok. Ha valaki elmegy, az azért van, mert jönni fog helyette valaki más - és újra rám talál a szerelem."
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 7. 19:1697.

    valaki nem ismeri azt az idézetet, ami vmi olyasmi, hogy az aki elhagy, az nem az igazi, mert az igazi sosem okozna fájdalmat és sosem fog megsiratni...?

     

    úúh hát ez nagyon nem igy van, de a lényege ez

    előzmény:
    nuszimókus (96)
    2008-11-07  19:12
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 7. 19:1296.

    ma nem birom tenni a dolgom, érzem hogy péntek van!  szóval igy vagyok én itt 

     

    remélem minden oké,

     

    szép hétvégét Neked

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (94)
    2008-11-07  18:57
  7. 2008. november 7. 19:1295.

    nah......kezdesz jó irányba ellendülni. Ha már hónapokig nem jelentkezik, akkora már te is elég kemény leszel és teszel rá. Mégha szeretted is. Mert vannak helyzetek, amikor nincs magyarázat. Csak ez van....és a megváltozott helyzetet kell megszokni.

    És írta valaki hsz-ban, de így is van: az igazi, akivel testileg-lelkileg együtt lélegzel az nem fogja azt mondani hogy nem szeret. Meg nincs esély. Akkor is szeret, ha mások nem

    előzmény:
    Al Bundy (81)
    2008-11-07  16:42
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 7. 18:5794.
    Szia! Én is örülök!
    előzmény:
    nuszimókus (92)
    2008-11-07  18:49
  9. Torolt_felhasznalo_290783
    Torolt_felhasznalo_290783
    2008. november 7. 18:5693.

    Szia Dankóca!

     

     

    Azért így ismeretlenül elég nehéz tanécsot adni bárkinek is, de mivel ezt Te kifejezetten kérted, elmondom a véleményem.  

     

    Nem a Te hibád, hogy szerelmes lett a férjed, nem azért történik ilyen az emberrel, mert nem vigyáznak rá - ez tényleg akaratunktól független. Ha ő az eszével tudja, hogy nem hagy ott benneteket, akkor azt értékelni kell, én a helyedben kivárnék, ha szereted, és neki is fontos a család, akkor lehet, hogy az új  szerelem nem lesz elég kitartó, ami nektek jó. (Azért gyerekekkel a háta mögött az ember már nem ugrál csak úgy)

    Azért azon érdemes lenne elgondolkdnod, hogy mi hiányozhatott a kapcsolatotokból, esetleg nem volt-e már egy kicsit unalmas, tett-e a férjed erre vonatkozó utalásokat, hogy valamit másképp szeretne. 18 év alatt már szerintem ismered minden rezgését. Egyébként ez az a kor, amikor egy érett ffi-ra vagy rárabolnak a fiatal lányok, vagy saját maguk is keresik az ilyen kapcsolatokat, mert jót tesz az önértékelésüknek.

    A gyerekek már elég nagyok ahhoz, hogy legyen időd többet magaddal foglalkozni, épp itt az ideje egy új vagy rég vágyott hobby elkezdéséhez, beszélgetés barátnőkkel (család nélkül!), torna, egyéb sport, amitől Te jobban érzed magad, és ezáltal a környezeted is. Ha Te ezáltal vomzóbbá válsz, lehet hogy a férjed elgondolkodik azon, hogy milyen jó nő a felesége, és esze ágába sincs menni dehová.  

     

    Remélem, tudtam segíteni valamit és mihamarabb rendeződik  a helyzet.

     

    üdv

    Katica

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916445 (29)
    2008-11-06  23:56
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 7. 18:4992.

    szia, Lemonjuice! örülök, hogy látlak!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (90)
    2008-11-07  18:35
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 7. 18:4891.

    ne fogadkozz! nem fogod betartani úgysem sem azt, hogy kemény leszel, sem azt hogy sosem leszel szerelmes!

    idővel elmúlik ez az állapot is, sztem hagyni kellene megérni rá magadat. pár hónap.

    azt mondják, a kapcsolatok az ember életében azért vannak és azzal van kapcsolat, hogy vmit meg kell tanulnunk tőle, fejlődünk, rávilágit bizonyos dolgokra...ha kinőttük, tovább állunk, mert már másra van igényünk. ez elég zavaros, de fáradt vagyok!

     

    ha azt kéri, változz, akkor annak nincs sok értelme...akkor meg vmi más miatt érzi majd, h nem vagy még mindig az igazi! hülyeség, csak ő nem érzi.

    előzmény:
    Al Bundy (86)
    2008-11-07  17:58
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 7. 18:3590.
    Nyugi, nem vagy gáz. Ez így normális, eltart egy ideig, amíg kikopik az emberből.
    Az nagyon jó volt, hogy a változásban ő megadta neked ezt a kezdő lökést. Valószínűleg szükséged volt erre (attól függetlenül, hogy nem tudtál róla). Tartsd meg ezt az irányt, de nagyon jól érzed: az nem vezet téged sehová, ha továbbra is csak az ő kedvéért változol meg. Ideje, hogy a változásban (is) a saját utadat járd.
    Most ne fogadkozz szerintem. Fölösleges A KÜLVILÁG IRÁNYÁBA előzetes óvintézkedéseket tenni. Saját magadat kellene megváltoztatni, de csakis a saját magad kedvéért. Föl kellene nőnöd, lelkileg érettebbé válnod, és akkor már előre be lenne biztosítva, hogy nem történik veled többé ilyen, egyszerűen azért, mert ilyen "leckékre" az élettől többé nem lenne szükséged.
    Lehet, hogy naiv vagyok, de úgy gondolom, hogy az illető aktív közreműködése nélkül nem lehet csak úgy belemászni valakinek a szívébe. Úgy értem, hogy olyan, hogy kizárt, hogy egy elcsábított ember egyoldalúan passzív áldozat legyen. Ez MINDIG kétszemélyes játszma, egyenlő mértékű felelősséggel. Még ha nem úgy látszik is.
    előzmény:
    Al Bundy (86)
    2008-11-07  17:58
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 7. 18:2889.

    júúúj fiú, és szereti a lányt na pedig nem tudja az a csaj, hogy milyen jó dolga volt!!!

     

    ne bánjad, majd jön egy másik ha szakitott Veled akkor nem ő volt az igazi, mert az igazi sosem fog Veled szakitani

    nna, csak ez számit, el ne felejtsd!!!

    előzmény:
    Al Bundy (1)
    2008-11-06  22:16
  14. Torolt_felhasznalo_517557
    Torolt_felhasznalo_517557
    2008. november 7. 18:1888.
    Megváltozni úgysem tudnál, csak magadra húznál egy álarcot, hogy visszakapd a lányt. Most biztos nem így látod, de senkiért sincs értelme feladni önmagad. Ha valaki szeret, az önmagadért szeret, azért, aki vagy, és nem kéri, hogy változz meg.
    Szerintem olvasgasd Lemonjuice hozzászólásait. Kicsit kegyetlenek, de őszinték.
    Az a helyzet, hogy hagytad magad kihasználni, és ha tepernél a lányért, megint csak ez lenne a vége. Örök rettegésben élnél, mikor fog megint szakítani veled. Legyen tartásod, becsüld meg magad, és legfőképp soha senkinek ne engedd meg, hogy kötélen rángasson.
    előzmény:
    Al Bundy (86)
    2008-11-07  17:58
  15. Torolt_felhasznalo_228777
    Torolt_felhasznalo_228777
    2008. november 7. 18:1587.

    Drága Bundy....5 év házasságból is sok, amit azért komolyabban vesznek a nők mint az együtt lötyögést mégha együtt is éltetek.

    Kicsit komolyabban kellettvolna rajongni érte, 5 év alatt összeházasodni. Lehet,, hogy tutyimutiynak tartott, esetleg komolytalan fazonnak és keres egy igazi ( bocs, Te is az vagy de olyat aki valóban mellette áll), férfit.

    előzmény:
    Al Bundy (1)
    2008-11-06  22:16
  16. 2008. november 7. 17:5886.
    És azt mondod, létezik olyan lány, aki engem jobban megbecsülne? Ez számomra most eléggé hihetetlen. Maga az a tény is, hogy én más lánnyal ismerkedjek. Pfúj! Ha bárkire ránézek, ő jut eszembe, és jön az emésztő fájdalom, keserűség, magányérzet. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy máris csajozni próbáltam, hanem azt, hogy ha az utcán szembejön velem egy lány, az jut eszembe, hogy ő most mit csinálhat? Gondol rám? Hiányzom neki? Elég gáz vagyok, tudom, ezekkel az érzelmi megnyílvánulásaimmal, de ezt teszi a szerelem az emberrel. Amikor nem voltam szerelmes, kemény voltam, bunkó, érzéketlen, stb. De azóta teljesen megváltoztam, mindezt miatta. És most azt kéri, megint változzak, de ne az legyek, mint az elején, bunkó, meg hasonlók, csak valahova máshova. Erre most mit lépjek? Meddig változzak? hogy változtassak olyan dolgokon, amik azt hozzák ki belőlem, hogy ez már nemis én vagyok, hanem egy bábú, akit úgy alakítanak, ahogy akarnak, és úgy játszanak az érzelmeivel, ahogy éppen tetszik. De egyvalamiben biztos vagyok még. SOHA senkinek sem engedem többé, hogy így belemásszon a szívembe. Még idejében lépni fogok ezügyben...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (84)
    2008-11-07  17:44
  17. 2008. november 7. 17:5285.
    Nem hiszem, hogy ő nem szeretett engem. Ez elképzelhetetlen. 5 éves kapcsolatot nem lehet csak vonzódással fenntartani. Csak ott rontottuk el, mert már tudom, hogy egy idő után a családja felé fordult, és egyre inkább mellékelt engem. Bármit próbáltam tenni, nem nyújtotta a kezét, hogy változtassunk, csináljunk valamit, hogy ne ez legyen. Nem látta be a következményeket, és most itt tartunk. És mivel én jobban szerettem, mint ő, így alkalmazkodtam mindenhez, csak hogy neki jó legyen. Nekem attól volt jó, ha tudtam, ő jól érzi magát. Ha attól érezte jól magát, hogy a családdal vagyunk, akkor én is velük voltam. Pedig elhihetitek, szívesebben lettem volna néha vele kettesben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (84)
    2008-11-07  17:44
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 7. 17:4484.
    Ja, igen, és valószínűleg nem tudatosan, hideg fejjel használt ki téged, hanem kezdetben valószínűleg nagyon magávalragadta az, hogy annyira rajongsz érte. Később már kezdte unni a dolgot, mivel az ő részéről szó sem volt ilyesmiről az irányodban. Ezért, mivel tálcán kínáltad az alkalmat arra, hogy kihasználjon (az ő szemszögéből nézve), élt is vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (83)
    2008-11-07  17:41
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 7. 17:4183.
    Szerintem egy csomó dologban vele kapcsolatban még mindig hitegeted magad ezerrel. Én biztos vagyok benne, hogy ő max. csak vonzódott hozzád, de beléd igazán szerelmes sosem volt, azt csak te szeretted volna. És hogy mindig is te szerettél jobban. Ő nem ráerősített erre, hanem egyszerűen kihasználta a helyzetet. Még az sem kizárt, hogy most azért szakított, mert már neki is elege volt a saját viselkedéséből, és abból, amit megcsinált veled, és nem akarta tovább folytatni ezt a kihasználósdit. Sajnálom, hogy megint brutálisan őszinte vagyok, de az én szemszögemből nézve ez a kapcsolat egy kétoldalú tranzakció volt, amiből neki komfortérzetet fokozó dolgokat illetően volt közvetlen haszna, neked meg érzelmi, mert valószínűleg az is közrejátszott, hogy nagyon szerettél volna rajongva szeretni valakit, és ő erre alkalmas volt. Pláne, ha első szerelem. Olyan módon, mint ebben a kapcsolatban, persze, hogy nem fogsz mást szeretni, mert ez az élmény is remélhetőleg érettebb, és felnőttebb valakit csinál majd belőled. Viszont ezt meghaladó mértékben simán fogsz tudni másokat szeretni, ha képes és főleg: HAJLANDÓ vagy ezen túllépni. Ugyanis ez kizárólag csak elhatározás kérdése. Más téma persze, hogy most nem látsz ki a fejedből az érzelmi sokk miatt. Azonban egyedül csak saját magadnak vágsz alá, ha a bezárkózós sebnyalogatásra akarsz berendezkedni életed hátralévő részére, pláne azzal a hozzáállással, hogy márpedig nincs és nem is lesz az életedben senki hozzá fogható. Hát, olyan, aki ilyen módon kihasznál, már tényleg nem. Viszont nála nagyságrendekkel jobbak simán, akiket te jobban meg is érdemelnél. Én elkezdenék már ezzel most foglalkozni gondolatban.
    Ja, igen, és a nagy szerelemnek csak akkor van "ára", ahogy írtad, ha ennyire szélsőségesen egyoldalú, mint amilyen ez volt.
    előzmény:
    Al Bundy (22)
    2008-11-06  22:45
  20. 2008. november 7. 17:0882.

    Meglátod,ahogy múlnak a napok,egyre könnyebb lesz.Nehéz most,nagyon tudom.

    És sok minden emlékeztetni fog rá,és lesznek nehéz éjszakák,aztán egy reggel,remélem mihamarabb arra ébredsz,hogy már nem is fáj olyan nagyon.

    És egy kis vigasz talán,én ledobtam jó pár kilót,és tudod,ez egy kicsit vigasztalt!

    Komolyan,egyre könnyebb napokat kivánok neked!!!!

    Sportolj,beszélgess barátokal,és enged azoknak akik igazán szeretnek a vigasztalást!!

    előzmény:
    Al Bundy (1)
    2008-11-06  22:16
  21. 2008. november 7. 16:4281.

    Sziasztok! Nagyon nehéz napon vagyok túl. Most értem haza a melóból, eléggé fáradt vagyok, egész éjjel nem aludtam, és sajnos még várnak rám álmatlan éjszakák.

    Olvastam a sok hozzászólást, köszönöm mindet.

    Azt tudom mondani, amit sokan írtatok: az eszem azt súgja, hogy ne keressem többet, ha nem szeret, nem érdemli meg, hogy én szeressem, és pitizzek neki. A szívem viszont azt súgja, hogy ne engedjem el csak úgy. Lehet, hogy ő az igazi, csak ez egy nagy erőpróba, nem tudhatom. De ha csak úgy elengedem, sosem fogom megtudni, ő volt-e az igazi. És lehet, hogy késöbb ezt meg fogom bánni. De megígértem neki, hogy nem keresem. Nekem is jobb úgy. Ha beszélek vele, folyton csak azt hallom, hogy nem szeret. Ha megkérdezem, van-e még esély, azt mondja: Nem tudom! Ezek nagyon fájnak nekem. Inkább nem beszélek vele. Kerül amibe kerül, nem fogom keresni, megvárom, hogy ő jelentkezzen. Ha nem jelentkezik, akkor eldöntötte, hogy mit érez, rájött. És akkor így jártam. Ha hetekig tart, valahogy kibírom. De mi van, ha hónapokig nem jelentkezik? Azt hogy fogom kibírni? Jelenlegi állapotomban nem látom azt, hogy ez bármikor is jobb lesz. Sőt, percről percre egyre rosszabb, nem jobb.

    előzmény:
    Szöszke77 (68)
    2008-11-07  07:48
  22. 2008. november 7. 13:3780.
    Alszol rá 365-öt és elmúlik.
    előzmény:
    Al Bundy (1)
    2008-11-06  22:16
  23. Torolt_felhasznalo_916445
    Torolt_felhasznalo_916445
    2008. november 7. 13:3479.

    Meddig tartanak a nagy beszélgetése?, Most mosogat, nem találja a helyét.

    Fog még szeretni , kívánni engem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_553408
    Torolt_felhasznalo_553408
    2008. november 7. 08:3778.
    Persze, természetes, hogy így érzel. De biztosan ő kell neked? Ezt végiggondoltad? Naná, hogy nem bírod ki, hogy ne keresd, ez is természetes. Nem fogod egy éjszaka alatt kihordani a gyászt...hónapok, érted, vagy lehet, hogy egy év is lesz...de az idő múlásával egyre tisztábban látsz majd. Most meg van zavarodva a gondolkodásod, mert az érzelmeid befolyásolják. Egyébként őszintén sajnállak. Jön a Karácsony... Mindkét komolyabb kapcsolatomnak novemberben lett vége. Nem irígyellek....nem lesz egyszerű, amit át fogsz élni.
    előzmény:
    Al Bundy (62)
    2008-11-07  06:41
  25. 2008. november 7. 08:3677.
    ..amúgy nem légből kapott dolog, tényleg az válik be, ha az ellenkezőjét csináljuk annak,  amit várnak tőlünk! a lényeg, hogy ne égesse magát tovább, főleg, ha már nem kell. Ne pitizzen, hanem rendezze le magában és kész.
    előzmény:
    tócsni (74)
    2008-11-07  08:06

Címlap

top