Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Otthonszülés!

Rencuska
Létrehozva: 2004. január 3. 16:56
Sziasztok!!

Szeretnék beszélgetni olyan babát várókkal, akik otthonszülést terveznek!
  1. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2009. február 17. 19:109452.

    Szia!!!!

     

     

     

     

     

    Nagyon örülök! Szívből gratulálok! De jó, hogy ismét rendben történt minden!

    Tudom, hogy nektek mindegy a baba neme, de szerintem olyan jó, hogy kisfiú lett.

    Nem véletlenül volt az a hosszantartó hányinger.

    előzmény:
    Wildkatze8 (9446)
    2009-02-15  13:32
  2. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2009. február 16. 08:449451.

    Szia, Rencus, én szeretnék anyatanyás / otthonszülős lenni...

     

    Neked is már rég megszületett a negyedik, ugye?

    előzmény:
    Rencuska (9449)
    2009-02-16  08:43
  3. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2009. február 16. 08:439450.

    Gratula!

     

     

    Biztos örültök a kisfiúnak :))

    előzmény:
    Wildkatze8 (9446)
    2009-02-15  13:32
  4. 2009. február 16. 08:439449.

    Sziasztok!

     

    Aki szeretne hozzánk csatlakozni az Anyatanya (ZÁRT fórummal rendelkező) Otthonszülés csoportjába, az írjon nekem privit az e-mail címével!

     

    Ugyanígy, ha valaki szeretne csatlakozni a Nagycsaládosok csoportba írjon!! Csak írjátok meg, hogy melyikbe vegyelek fel Titeket!

    Szép napot mindenkinek!

     

    Renca 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. február 15. 15:509448.

    :o)

     

    Olyan régen  nem jött fel a topik...most meg itt volt!

     

    GRATULA!!! Tudtam, hogy érdemes benézni :o)

    előzmény:
    Wildkatze8 (9447)
    2009-02-15  13:38
  6. 2009. február 15. 13:389447.
    Itthon született, és természetesen minden rendben zajlott. ; ).Még élvezem azt az 1 hetet, amíg itthon van a férjem.Ěgy nincs más dolgom, csak babázni...De még írok Neked privit ma este a részletekröl.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. február 15. 13:329446.
    Szia Pancsóka!
    Köszi az érdeklödést : )
    tegnapra vártuk a kisbabánkat, de elöbb született . Már 2 hetes és kisfiú lett !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255617 (9445)
    2009-02-10  10:47
  8. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2009. február 10. 10:479445.

    Én hallottam erről a könyvről, de még nem találkoztam vele.

    Jónak tartom, de azért a gyerekkel a másik oldalt is meg kell ismertetni (kórház), mert érheti csalódás is ha nem.

    Zalánnal (4)  már beszélgettünk erről és nem értette, hogy ő miért kórházban született, az öccse meg nem. Persze elmagyaráztam, úgy tűnik elfogadta, de szerintem szóba fog ez még kerülni.

     

     

     

     

     

    Gyakran benézek, hátha gólyahírt hallok...

    Wildkatze, nem emlékszem mikorra várható a babád érkezése. Szívesen hallanék rólatok, hogyan vagytok, minden rendben-e ?

    előzmény:
    sadrien (9444)
    2009-02-09  23:26
  9. 2009. február 9. 23:269444.

    Sziasztok!

    Ezer éve nem jártam már erre, remélem, mindenki rendben van :-)

    "Találtam" egy könyvet, pontosabban címet és rövid leírást, kíváncsi lennék, hogy ismeri-e valaki közületek, és mit gondol róla.

     

    Overend, Jenni: Szia Baba!

    Kétezeregy Kiadó, 2008

     

    Az ausztrál szerzőpáros egy kisbaba születését ünnepli családi körben. Három nagyobb gyerek, anyuka, apuka, nagynéni, és a bába. Megható és egyben bátorító olvasmány az (otthon)szülésről, amely a világ legtermészetesebb dolga. Mesekönyv kicsiknek és nagyoknak.

     

    Üdv,

    Adrien

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2009. január 16. 12:289443.

    Pancsóka, igen kötelessége! 2 alkalommal is.

    az más kérdés, ha elfelejtik. a mi régink csak egyszer jött, aztán mikor később találkoztunk tanácsadáson, sűrű elnézéseket kért amiért nem jött ki. mondjuk nem bántam :)

     

    Bodza, minden jót kívánok nektek a szüléshez!

     

    eccsi+léna 33 hét 2 nap

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255617 (9441)
    2009-01-14  18:34
  11. 2009. január 15. 15:219442.
    PKU előtt egy kis melegvizes borogatás a sarokra sokat segít. Nekünk egyébként meg kellett ismételni, valószínűleg elsőre kevés lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2009. január 14. 18:349441.

    Velünk abszolút nem problémáztak, hogy nem pont az általad leírt papírok voltak meg. De ezek szerint önkormányzata válogatja, hogy mit és hogyan kérnek.

     

     

    A gyerekorvosnak tényleg ki kellene jönnie akkor is, ha kórházban születik a baba? Nálunk csak a védőnő volt. De ő sem minden nap.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285213 (9439)
    2009-01-14  00:38
  13. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2009. január 14. 00:469440.

    BCG: húzd el, amennyire csak lehet. Kérdezd meg a gyerekrovostól, beadja-e ő (rendelnie kell oltóanyagot), vagy a tüdőgondozóba kell mennetek (van, ahol így van.)

     

    A PKU miatt csak akkor van értelme szúrni, ha már anyatejeset (aranysárgát) kakil - ez nagy vszséggel csak a 6. napra történik meg (Zsófival 3. napon ). A gyerekdoki úgyis többször kijön (khban születettekhez is), nálunk másodszorra szúrt. De elég ügyetlen volt, és nem is maszatolta össze vérrel az összes karikát, úgyhogy utólag  én még egyszer megszúrtam a kiscsajt hogy tutira elég legyen a minta. Jóval ügyesebb voltam, mint a doki. Szóval, ha bátrak vagytok, a PKUt házon belül is elintézhetitek. (Kell hozzá egy steril tű.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2009. január 14. 00:389439.

    Bodza,

    én felhívtam szülés előtt az önkormányzatot, megkérdeztem őket, mit kérnek kell, és elmondták:

    - élveszületési lap: ez egy A3as nyomtatvány (zölden nyomtatott). Én az Alma utcában újítottam. Talán egyszer Geréb Ágiéknál is láttam. Valaki írta, hogy neki az önkormányzaton adtak. Mi kitöltöttük, a gyermekorvos pecsételte le és így rendben volt.

    - házassági anyakvi kivonat 3 hónapnál nem régenni

    - szülők személyije

    - egy lapra írtunk pár sort, hogy mi szülők kérvényezzük gyermekünk anyakvezését XY névre, aki ekkor és ekkor otthon született (esetleg méret, Apgar, hogy hivatalosabban nézzen ki)

    - egy igazolás egy orvostól, hogy én, az anyuka, két héten belül szültem - ilyet akkor még Geréb Ági tudott írni.Most nem tudom, honnan szereznék ilyet.

    Apa mindezeket bevitte, azonnal lett anyakönyv,  két héten belül TB kártya meg lakcímkártya.

     

    Melyik kerületben szülsz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. január 13. 19:119438.

    Szia!

     

    Köszi az infókat! Akkor ez a sima A4-es írás lenne az élveszületési jegyzőkönyv?

     

    Nem, Bp-en szülök, itt lakunk, csak Szegedről származunk.

     

    Bodza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255617 (9437)
    2009-01-13  18:29
  16. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2009. január 13. 18:299437.

    Szia Bodza!

     

     

     

    Nálunk úgy volt, hogy közvetlenül szülés után kihívtuk a gyerekorvost (akivel ez előre meg volt beszélve ) és ő írt egy sima A4-es lapra néhány sort, hogy megvizsgálta az újszülöttet. Szerepeltek rajta a baba adatai (név, súly, hossz, mellkörfogat, fejkörfogat),  anya adatai (név, cím). Meg a pontos cím, hogy hol született a baba. A férjem elég volt az anyakönyvezéshez.

    A hivatal rendezi a TAJ és adószámot is a babának.

     

    Mi nem ott szültünk, ahol lakunk, ezért másnap egy hozzánk közelebb lakó gyerekorvost hívtam fel. Ő vette le a PKU szűréshez a vért, mikor Csanád kb. 5-6 napos volt. A BCG-t viszont a helyi kórház gyerekambulanciáján kapta meg. A védőnőnk beszélte ezt le a kórházzal, kérte az időpontot. Nem rögtön kapta meg az oltást, már nem emlékszem mennyi idős volt talán 2 hetes, de az egyébként is ráér 6 hetes koráig.

     

    Ágiékat naponta kellett hívni és helyzetjelentést adni. Nálunk minden rendben volt.

     

    Jó elmlékszem, hogy Szegeden szülsz?

    előzmény:
    bodza80 (9436)
    2009-01-12  14:50
  17. 2009. január 12. 14:509436.

    Sziasztok!

     

    Készülődöm már én is a februári szülésre, ezért kérdezném, akinek van tapasztalata, leírnátok, hogy mi mindenre kell figyelni? (Tudom, Király Ági elmondta a tanfolyamon, de nem pontosan jegyzeteltem le.

     

    Szóval: kihívom a gyerekorvost (ő ha az első napon is kijön, akkor a 3. napon is ki kell hívni a BCG meg a PKu szűrés miatt?); ezt az élveszületési jegyzőkönyvet ő hozza magával vagy ezt honnan kell szerezni?; apa elég egyedül az  anyakönyvezéshez?; személyiken meg a jegyzőkönyvön kívül  miket kell még bevinni?

     

    Ágiék a szülés után nem is jönnek többet? (Nanduék tudom, hogy a gyermekágy alatt is többször kimennek).

     

    Köszi a válaszokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. január 7. 15:249435.

    Már érvényben volt nálunk is, de végül sikerült orvossal aláíratni a papírunkat, így egyébként minden gond nélkül megy...

    Amint szabályozva lesz az otthonszülés kérdése nálunk is, abban a pillanatban ez is megoldódik, addig viszont orvost kell keríteni (lehetőleg még a szülés előtt, mert utána 8 napon belül be kell jelenteni a születést).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285213 (9434)
    2009-01-07  14:46
  19. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2009. január 7. 14:469434.
    Közben leesett. hogy Nektek ez még nem volt érvényben (anélkül is volt vele szívás)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285213 (9433)
    2009-01-07  14:37
  20. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2009. január 7. 14:379433.

    Jézus, Bea,

    ez megér valami polgári engedetlenségi mozgalmat. Kapcsolatban vagy másokkal, akik ebban a cipében járnak? Ágiék mit javasolnak?

    előzmény:
    G.Bea (9432)
    2009-01-06  16:02
  21. 2009. január 6. 16:029432.

    Sziasztok,

     

    a mi problémánk úgy tűnik, megoldódik, viszont gondoltam, hogy a szülés előtt állóknak nem árt ha tudják, hogy mostanában változtak az anyakönyvezés szabályai, amiszerint az élveszületési lapot mostmár valóban csak és kizárólag egy orvosi  aláírással lehet elfogadni az anyakönyvezéshez.

     

    Az új jogszabály kivételesen nem az otthonszülést hivatott megnehezíteni, hanem az EU -s jogszabályok átvétele  a gyermekkereskedelem megfékezése érdekében (ahol szabályozott kérdés az otthonszülés az EU -ban, ott a bába sorszámozott pecsétjét is elfogadják), ami által az a bizonyos orvos azt tanúsítja, hogy az anyakönyvezendő gyermek valóban abból a nőből bújt ki, aki azt állítja. (Hogy ehhez miért nem elég a terheskönyv, ami végig vezetve volt,azt nem értem.) Amennyiben nincs orvosi aláírás, az anyakönyvvezető hivatalból köteles értesíteni a gyámügyet ahol következőképpen járnak el:

     

    A bejelentőket kinevezik a gyerek ideiglenes gyámjának, és megbíznak egy képviselőt (ügyvédet) aki pert indít a bíróságon "anyaság megállapítása" címen. A per ideje alatt gyereket kitalált személy nevére anyakönyvezik, mivel az anyaságot kizárólag a bíróság állapíthatja meg. Aztán egy egyszerű DNS vizsgálattal kiderül, hogy a bejelentő tényleg az anya és ha a férje az apa, akkor autómatikusan az is bekerül az anyakönyvbe, ha nem házasok, akkor az apaságot is meg kell állapítani. Az egész lezajlik röpke fél-egy év alatt...

     

    Hát ennyi és ez nem vicc. 

     

    Üdv mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. december 30. 19:309431.

    Sziasztok Lányok!

     Olyan régen ültem a gép előtt, hogy már nem is emlékszem, mikor olvastam ezt a topikot utoljára. Most van pár szabad percem, meg persze egy kérdésem is, úgyhogy olvasgattam néhány hozzászólást. Olyan jó szüléstörténeteken és csintalan gyerekek történetein elidőzni egy kicsit.

     Remélem nem gond, hogy idetolakodok, és egyből kérdeznék is. Szóval január elején fog 4. babánk megszületni, remélhetőleg itthon, mint a többi gyermekünk. Eddig mindig meg tudtuk oldadni a BCG oltást és a vérvételt, de most megszűnt a közelünkben lévő szülészet. Szóval nincs olyan gyerekorvos ismerősöm, aki ezeket el tudná intézni.A kérdésem az lenne, hogy nem ismertek-e véletlenül Sopronban, Szombathelyen, Veszprémben vagy Székesfehérváron olyan gyerekorvost, akihez ha odamegyek az otthonszületett gyerekemmel,nem porig aláz, hanem elvégzi a vizsgálatokat és beoltja a gyereket?

     Válaszaitokat előre is köszönöm. Ezek után már csak reménykedem,hogy az anyakönyvvezetővel és a MÁK-kal nem lesz gondom. Bár soraitokat olvasva nem sok jóra számíthatok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. december 26. 14:509430.

    Sajnos akiket megkérdeztünk vagy nem vállalták, vagy még nem szóltak még vissza...

    Nem szivatásszagú, hanem kőkemény szivatás. Nehogy felhőtlenül (háborítatlanul) tudjunk örülni.

    előzmény:
    verus. (9429)
    2008-12-26  07:22
  24. 2008. december 26. 07:229429.

    Bea: sajnos a mi gyerekorvosunk épp amerikában van, pedig 2. kerületi, és nekem aláírta, bár egy ismeretlennek nem tudom megtenné-e. Úgy tudom mindegy milyen orvos írja alá, nincs a családban ismerős, rokon, bárki? Vagy nem vagy jóban a körzeti felnőtt orvossal? Ki volt aki megvizsgálta először a babádat, ő miért nem írta alá? Amúgy velünk is kötözködtek most másodjára, tavaly még simábban ment az ügy. Most azért kellett hazahoznia a férjemnek a lapot, majd visszavinnie, hogy az anya (én) saját kezüleg ráírjam pluszban, hogy a gyerek itthon született. Sok sikert!

     

    (Ja és az anyasági támogatáshoz sem volt elég az orvos által lepecsételt igazolás, hogy x alkalommal megjelentem terhesgondozáson, a MÁK visszaküldte hogy pecsételtessem le a kórházzal! Szerencsére ott nem kérdeztek semmit, lepecsételték és csá :p. De nagyon szivatásszagú az egész :(.)

    előzmény:
    G.Bea (9428)
    2008-12-25  18:34
  25. 2008. december 25. 18:349428.

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni...

    Dec. 15. -én megszületett a második kislányom OTTHON, csodaszép szülés volt, mindenki nagyon jól van, egyedül az anyakönyvezés nem sikerült, mert az "Élveszületési jegyzőkönyv" nincs orvos által aláírva. Azt mondta a II. kerületi anyakönyvvezető, hogy enélkül is elindítja az anyakönyvezést, de akkor hivatalból jelentenie kell a gyámhivatalnak, amit nem javasol, mert ők darabokra szednek...

    Szóval január 5. -én lesz újból félfogadás, addigra kell egy orvost rávenni, hogy írja alá a papírunkat. Tudna esetleg valaki segíteni?

    Előre is köszönöm,

    Bea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top