Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A hazugság felszabadít

peléistenno
Létrehozva: 2008. december 22. 08:01

Eddig mindig őszinte voltam és rácsesztem, mióta folyamatosan hazudok mindenkinek fűt és fát, mióta senkinek nem mondok semmit magamról, azóta mintha minden egy karikacsapásra helyre jött volna. Kell a hazugság! A hazugság jó! Csak azok mondják , hogy nem jó hazudni, akik így akarnak sakkban tartani! A hazugság kell ahhoz, hogy kiépítsd az énhatáraidat.

 

A hazugság az új filozófiám.

  1. Torolt_felhasznalo_228777
    Torolt_felhasznalo_228777
    2008. december 24. 19:22351.
    Helyes!!! Sok mindent nem érdemes elmondnaod, régi ballépések, bukások, esetleg kudracok, jelenbeli ballépések stb. NEM szabad ilyesmiről beszélni mert a másiknak carul esik te meg megcívod. Mi a carnak az a bazi nagy őszonteség?????És azt bírom akik bunkóságig "őszonték" még büszkék is rá de ha kupán vágják őket akkor meg lesnek mint hal a szatyorban, pedig ha belegondolnák magukat a másik helyzetébe nem csodálkoznának.
    előzmény:
    peléistenno (1)
    2008-12-22  08:01
  2. 2008. december 23. 23:04350.
    gyógynövényes cigi?  hogy mik vannak!
    előzmény:
    peléistenno (19)
    2008-12-22  08:57
  3. 2008. december 23. 22:30349.

    Vagy legalábbis ködösíteni szeretne.

    Vagy zavarban van. Vagy fél a büntetéstől, stb. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752527 (8)
    2008-12-22  08:22
  4. 2008. december 23. 22:26348.
    Tetszettek az idézetek. Nemcsak a hazugságról szólókat olvastam el, hanem a Forma-1-eseket is. Köszi!
    előzmény:
    peléistenno (4)
    2008-12-22  08:15
  5. 2008. december 23. 22:11347.

    Az őszinteség nem feltétlenül a hibáink elhallgatását jelenti. Hanem azt, hogy nem feltétlenül állítok magamról olyanokat, amelyek valamilyen előnyökhöz juttatnának átmenetileg. Mert mondhatom azt egy állásinterjún, hogy anyanyelvi szinten beszélek egy nyelvet azért, hogy megkapjam az állást, amint akcióra kerül a sor, kiderül, azt sem tudom, hogy eszik-e, vagy isszák azt a nyelvet. Hazudtam hát. Ez egy sarkított példa.

    Ha viszont nem mondok el olyat, amiről tudom, hogy nekem hiányosságom, pláne, ha nem is kérdezik, nem hazudtam. Ha igyekszem azon, hogy a hiányosságomat kiküszöböljem, akkor még jól is cselekszem.

    A túlzott és rosszul értelmezett kitárulkozás azonnal és mindenkinek, hiba. Senki nem szereti azt az embert, aki az én ilyen szar alak vagyok, ide lőjetek elvet követi. Ez nem őszinteség, ez hülyeség.

    előzmény:
    vakmakk (346)
    2008-12-23  21:58
  6. 2008. december 23. 21:58346.
    Van némi igazságod. Ha az ember őszintén beszél hibáiról, hiányosságairól, bárkihez képest egy senkinek tűnik.
    előzmény:
    peléistenno (1)
    2008-12-22  08:01
  7. 2008. december 23. 16:40345.

    Hidd el, a legtöbb embert érte kemény csalódás. Engem is. Amikor a kisujjad nyújtod és letépik a karodat. Iszonyúan tud fájni, de, túl kell lépni rajta, és menni tovább az igaz úton, nem visszapillantgatni. Nagy a teher, egyre nagyobb ahogy haladsz, hiszen mindig rakódik még rá. De vannak gyöngyök is az előtted álló szakaszon, azok könnyítenek a cipelt terheken. Azokat kell felszedegetni, a nehéz teher akaratodon kívül rakódik a zsákodba.

    A világ hol kerek, hol meg kockás.

     

    Azért legyen boldog karácsonyod!

     

    előzmény:
    nuszimókus (342)
    2008-12-23  13:55
  8. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2008. december 23. 16:11344.
    No,akkor most,hogy így jól odamondogattunk egymásnak, meg is beszéltük a világ folyását és ismét megállapíthattuk mindketten, hogy különböző, átfedéseket nem tartalmazó dimenziókban éljük az életünket, kellemes ünnepeket neked!
    előzmény:
    nuszimókus (343)
    2008-12-23  14:57
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. december 23. 14:57343.

    üdv:) nem babusgatom, csak visszaemlékezem. Az van, hogy nekünk az egyetemen egy csomó haszontalan dologra kellett emlékeznünk, így hát az a hülye memóriám befogad minden baromságot! Én is szídom, de ez van.

    Az ember tapasztal, eltárol jót, rosszat, függetlenül, hogy akarja-e és főleg, ha van hova...biztos Te nem, mert Téged nem sértenek apróságok, csak komoly gondok. Sztem olyan nincs, vagy van, de az a személyiség nem fórumozik és nem válaszol hülyeségekre, mert ez a legfölöslegesebb dolog, amivel ember töltheti értékes óráit. Amúgy ebbe a kategóriába egyikünk sem tartozik.

    Persze valaki szeretne és erről sokat ír, hogy őt egyáltalán nem érdeklik hülye dolgok, meg hogy akkor ő most elköszön, mégis néha felbukkan és válaszolgat 1-1 fölösleges idióta hsz-ra....de más beszélni róla (írni róla) hogy én biza nem foglalkozom hülyeségekkel és más valóban nem foglalkozni hülyeségekkel. 

    Ha most erre a hsz-re nem válaszolsz, akkor Te lehet h még utólag beletartozhatsz a fenn említett kiváltságosok csoportjába!!

      

    Az egyetemen pedig valóban a tananyagon van a hangsúly...és--lehet hogy Neked nem számít, de-- ott tanuljuk meg talán először, h egymást segítve egyszerűbb eredményesnek lenni és megtapasztaljuk, hogy mennyire jó dolog, hogy számíthatunk egymásra jóban, rosszban. A kölcsönösségre ott nagy szükségünk volt(lett volna).

    Kár hogy számodra az egyetem csak a tananyagról szól.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (339)
    2008-12-23  10:22
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. december 23. 13:55342.

    Bocs, tényleg lehet h összefüggéstelenül beszélek (írok), mostanában főleg, meg jól mondod, csalódott is vagyok, sok méreggel pillanatnyilag--persze igazán csak akkor vagyok negatív, ha ezen filózok, ha gondolkodom rajta, amúgy elvagyok a témával.

     

     Igazából csak példákat szerettem volna írni.Kicsinyes problémáknak, csalódásoknak tűnhetnek... de ezt csak az értékeli a barátság, köszönet próbájának, aki ismeri a hasonló szituációkat, annak ezek nehéz helyzetnek számítanak--mint pl az egyetemi példák, amiket írtam... ezek jutottak hirtelen eszembe.

     

    Nem gondoltam összekapcsolni a hazugság témakörrel, attól függetenül, az emberekben csalódottsággal kapcsolatban reagáltam a hsz-ekre. Nem hinném, hogy bármiért a jövőben hazugnak kellene lennem, számítónak, rohadéknak. Erről szó sincs.

     

    Pont ez az, ahogy mondod: nem onnan kapom, ahova adtam... Erről írtam azt a sok zagyvaságot:) Ez az egy, amit lehet, sosem fogok elfogadni.

    A hazugság kérdéshez ha jól belegondolok egyáltalán nem tudnék érdemben hozzászólni, mert mindig önmagamat adom, sosem ködösítek. Ha szar a helyzetem, az sem titok, ha én vagyok szar, azt is vállalom.

     

    nos, csak ennyi.

     

    előzmény:
    Fruttika1 (336)
    2008-12-23  07:28
  11. Torolt_felhasznalo_721269
    Torolt_felhasznalo_721269
    2008. december 23. 13:34341.
    Nem értem az egészet. Mi alól szabadít fel? És mekkora égés, ha kiderül...majdnem mindig kiderül. Előbb-utóbb. Mondj egy példát, ahol egy jót hazudtál, ezzel nyertél valami nagyot és felszabadult vagy tőle a mai napig...??
    előzmény:
    peléistenno (1)
    2008-12-22  08:01
  12. 2008. december 23. 11:06340.

    Marhaság.

    Provokáció.

    Fecsegés.

    ;-)

    előzmény:
    peléistenno (1)
    2008-12-22  08:01
  13. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2008. december 23. 10:22339.

    Elolvastam vagy ötször,mire fölfogtam,hogy a pisilésről van szó

     

    Nagyon zavaros az írásod.Összefüggéseket sem könnyű felfedezni benne. Az egyetemeken ritkán oktatnak  szamaritánus cselekedetet és emberséget, ott általában a tananyagon van a hangsúly...

     

    Tényleg árad belőled a megkeseredettség. Nem bántani akarlak,csak leírom,ami eszembe jut. Te babusgatod,őrizgeted a sérelmeidet (a nyivánospisiléssérelemmel az élen ).Én erre nem tudok mit mondani,így el is köszönök tőled.

    előzmény:
    nuszimókus (334)
    2008-12-22  22:27
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. december 23. 10:05338.

    meg azt is lehet hogy a piece of shit embereket elkerulod ha nem akarsz hozzajuk sulyedni

    marad a 100 000:1 arany 

    előzmény:
    peléistenno (1)
    2008-12-22  08:01
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. december 23. 09:14337.
    a hazugság felszabadít, ha kussolsz magadról valóban jobb életed lesz, csakhogy néha ki kell mondani az igazságot, amit gondolsz másokról még akkor is, ha sokszor az negatív vélemény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. december 23. 07:28336.

    Tényleg szeretnélek megérteni! Szeretném érteni, amit közölsz, de nem megy. Biztosan nagyon zaklatott vagy, ezért tűnik összefüggéstelennek számomra, amit írsz. A szavakat értem, azt is látom, mondatokba próbáltad fűzni őket, a keserűség is átsüt rajta, de egyben...

    Ha jót cselekszel, ha rosszat, a fizetség nem marad el. Soha nem onnan kapod, ahova adtad.

    Nem értem, csak azok kerülnek szar helyzetbe, akik egyetemet végeztek?

    Hogy honnan szerezted az ismerőseid, milyen körökben forogsz, a te választásod. Nem mondom, hogy én még nem csalódtam, de, csalódtam. Ettől függetlenül nem fogok hazudni. Nem éri meg. 

    előzmény:
    nuszimókus (334)
    2008-12-22  22:27
  17. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2008. december 23. 04:40335.
    Szia beleolvasgattam a topic hsz-aidba, mert a nyito alapjan nem volt vilagos, hogy mit ertesz hazugsagok alatt. Tehat sztem, ha ugy erzed olyan vilagban elsz, ahol hazudnod kell a boldogulashoz, akkor sztem keress egy masik vilagot, egy oszintebbet, kulonben meg fogsz zakkanni. Szerencsere en olyan vilagban elek, ahol hazugsag nelkul is nagyon jol elek es atverni sem tudnak, mert oszinte vagyok
    előzmény:
    peléistenno (1)
    2008-12-22  08:01
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. december 22. 22:27334.

    hö...semmi nincs.

     

    Egy a lényeg, ha így jobban teccik: amikor életem legnagyobb szarjában voltam, akkor aztán egyik sem volt hajlandó megköszönni, h anno én mentettem meg az életüket saras, fagyos hidegben, a vég napjaiban!!

     

    (na de viszont azok segítettek, akiket alig ismertem! Külön köszönet Nekik:) vannak jó emberek is, ahogy a példa is mutatja...(nélkülük buktam volna folyamatosan, mint vasorrú bába a mágnesasztalon)

     

    ...persze annak, aki nem járt egyetemre, úgysem érti, mekkora nagy szar helyzetek tudnak lenni...no de persze egyetemje válogattya

     

    szóval az ismerősöktől sokszor meg is dögölhet az ember!

     

    Hö...

     

    Amúgy más nincs.

     

    Paradicsom: igen, azt hiszem te voltál az egyik, aki azzal jött, hogy ilyen hülyeséggel nem foglalkozol...nem baj, te más hülyeséggel foglalkozol, csak neked az a baromi fontostudod, én nyugalomban szeretem a kis dolgomat -is- végezni...még a kutyák sem szeretik, ha wc közben figyelik őket, csak az ember van olyan birka, hogy nem bánja, ha stikában hallgatják az ajtó másik oldalán.

     

     

    előzmény:
    Fruttika1 (332)
    2008-12-22  17:57
  19. 2008. december 22. 18:51333.
    Ez az új életfilozófiád egy védőpajzs? Biztosan az. Megértelek, nagyon rossz mindig és mindig fájdalmat elszenvedni. A további fájdalmakat megelőzendő megpróbálod inkább  megkeményíteni a lelked és cinikussá válni. Az legalább nem fáj. A jóságba vetett hitet meg meghagyod a népmeséknek.
    A körülményeidet olvasva érthető, miért érzel most így, egy érzelmi terrorban tartanak téged otthon, ha jól értettem. Ott valóban csak lázadni lehet, akár így.
    Ha végre szabad leszel és a saját életedet élheted, rájössz, bizony tényleg sok az alja ember, de azért vannak páran tök rendesek is. Meg fogsz találni minket, és akkor a dacból felvett hazugságpajzs leolvad rólad egy perc alatt
    Addig is, a túléléshez ok, használd az új életfilozófiát.
    Jövőre én is megtanulok kicsit hízelgeni, benyalni, nyálaskodni munkahelyen, az több, mint hasznos. Csak még nem megy, a tükör mindent elárul, szóval gyakorolni kell a képmutatást.
    Viszont akivel szemben őszinte lehetek, ahhoz őszinte is leszek mindig. Csak tudni kell, kivel állunk szemben.

    Karácsony egyébként pont jó arra, hogy miután elmúlt, végiggondoljuk az évünket, az életünket, mit baltáztunk el idén, de nagyon és miben kellene változtatni.
    Én ebben fogok: a társadalmilag elvárt szinten én is hazudni fogok, mert ezt várják tőlem. Nehéz lesz, de kevesebb konfliktusba kerülök és ezáltal lehetek sikeresebb. Ezt minden keserűség nélkül mondom, csupán áttekintve az idei évemet, amikor kiborultam méltatlan helyzetektől, amikor csupán az igazamat védtem. A csatát megnyertem, de a háborút elvesztettem. Bele kell simulni az össznépi képmutatásba. Ennyi idősen végre erre is rájöttem.
    előzmény:
    peléistenno (1)
    2008-12-22  08:01
  20. 2008. december 22. 17:57332.
    Hö...?Mi van...?
    előzmény:
    nuszimókus (294)
    2008-12-22  13:41
  21. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2008. december 22. 15:17331.
    Erről a pisilős dologról,ha jól emlékszem,volt egy topik.Te nyitottad?
    előzmény:
    nuszimókus (330)
    2008-12-22  15:15
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. december 22. 15:15330.

    sajnos az én munkám az emberektől függ...ha függ az ember tőlük, akkor rájön, milyenek... persze, nem mind, de fáj, ha rájövök: "ebből nem néztem volna ki, pedig egy sunyi kígyó"...nekem fáj... nap mint nap és sajnálom minden percét, amit rááldoztam, akkor is, ha az idegrendszerem bánja... de örülök azoknak, akik este helyre teszik az életkedvem.

     

    Ha unod a topicot, lépj tovább, senki sem mondta, h húzd az idődet.

     

    Az az idióta topic, ami nem egyezik az ízléseddel, vagy mentalitásoddal? Ami probléma Neked nem probléma? engem igenis zavarnak az emberek hülye viselkedései: ha miközben pisilek, hallgatja a hülye, mások meg simán csurgatnak bárki előtt, attól még sztem egy sötét bunkó:)) ja igen: de van más gondom is, ha már más is ezzel dicsekszik...illik nekem is megjegyezni...de attól még jó téma és komoly szociológiai kérdéseket vet föl

     

    az valóban irreális, amit a topicindító  jól kifundált, de az nem biztos h irreális, amit itt többen írtak...legalább is az enyém sajnos nagyon is valós, pedig a fene sem kérte.

     

    na mentem, mert már este lett!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (328)
    2008-12-22  15:03
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. december 22. 15:03329.

     az.

     

    nincs kedvem takarítani, Tescoban ölni a zabáért... teli van, csak mondom...délelőtt voltunk benn, mozdulni sem lehet, előre készüljetek, aki oda indul

    na de menjünk mááá, mert nincs idő!!

     

    Üdv, müge, Boldog Karácsonyt!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422796 (324)
    2008-12-22  14:56
  24. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2008. december 22. 15:03328.

    Nem szoktad elhinni,amit írok,így valójában csak magamnak mondom,ami eszembe jut a hszeddel kapcsolatba.(Nem ülök itt állandóan,közben 4 gyerek ugrál a lakásban...így kösz,hogy figyelmeztetsz a karácsonyra,szerintem nélküled tutira elfelejtettem volna

     

    Én is emberekkel foglakozom itt is ,külföldön is,máshoz nem is értek.(szerinted nem jól, de ez van)Van párszáz ismerősöm az iwiwen,no nem mintha számítana statisztika.

     

    Dehogyis csak jó emberekkel hozott össze a sors. Ha egyáltalán van titok,az csak annyi,hogy a "nemjókkal" nem vagyok hajlandó foglalkozni.Egyszerűen leírom őket magamban,nem fektetek energiát beléjük.Energiát fektetek a családomba,a baráti kapcsolataimba,az általam értékesnek tartott emberekbe.Néha kiderül,hogy rossz lóra tettem,ekkor kifájom-sajnálom magam és továbblépek és beccsszó,el is felejtem. Ennyi.És igen,hülye naiv liba módjára hiszek abban,hogy ha a megfelelő emberrel vagy jóindulatú,akkor azt kapod  vissza.Nem vagyok hajlandó utálkozva tölteni az életemet, pedig találnék benne olyat,amit másképp gondolnék jónak....De nem és nem vagyok hajlandó ezen keseregni.Vannak gyerekek és felnőttek körülöttem,akiket szeretek,ettől boldog vagyok és örülök annak,ami van.

     

     Ide meg természetesen nem unatkozni járok, (noha néha bizony unom az idióta topikokat) hanem azért,mert a pelyva között vannak igazi gyöngyszemek is.

     

    előzmény:
    nuszimókus (313)
    2008-12-22  14:35
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. december 22. 15:01327.

    vannak rossz és jó emberek is...mennyire értékesek azok, akik jók! Ugye!!? ...és nekik sem könnyű...erre nem gondolsz?  

     

    én nem harcolok, én ott hagyom. Belefáradok és ott hagyom a francba.

     

    Mindenki más.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422796 (322)
    2008-12-22  14:54

Címlap

top