Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Maglód

Torolt_felhasznalo_786417
Torolt_felhasznalo_786417
Létrehozva: 2009. február 16. 10:26

Sziasztok!

 

Olyan emberkéket keresné,k akik Maglódon a Gábor Áron utca környéki lakóparkban vettek lakást. Több mindenről kellene infó.

Segítene valaki?

 

- A 31es főút mennyire forgalmas?

- gyalog babakocsival a "városközpont" milyen messze van? 

- A helyi buszjárat megbízhatóan közlekedik? 

- Autóval bejutni Budapestre mennyire gázos? Merre érdemesebb közlekedni, az M0-n vagy Ecser és a 4es főút felé?

- a vonatok mennyire zsúfoltak csúcsidőben?

- óvodai elhelyezési lehetőségek milyenek Maglódon?

 

és úgy általánosságban milyen Maglódon élni?

 

Köszi a válaszokat előre is.

  1. 2021. Április 5. 14:5132.

    Sziasztok!
    Én is Maglódra szeretnék költözni, de nem a lakóparkba, hanem a Tompa Mihály utcába, az érdekelne elsősorban, hogy milyen ott lakni, biztonságos-e? Köszi

  2. 2010. október 21. 18:5731.

    Sziasztok!

     

    Én nem lakom Maglódon, de úgy néz ki tavasszal odaköltözünk pár hónapra. Kisgyerekkel leszek otthon, nem ismerek senkit. Milyen a város? Vannak nagyobb üzletek, játszóterek, játszóházak, sportolási lehetőség, stb? Ha vannak kismamák, szívesen ismerkedem velük. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  3. 2010. október 3. 22:1830.

    Szia!

     

    Átérzem a helyzeted. Mi is annak idején körbe jártuk Pestet. Mi végül Veresegyházon (elvileg 17km) kötöttünk ki. A busz 40-45 perc és elég zsúfolt, a vonat sajnos elég messze van tőlünk így azt nem használtuk.Bár most a nagy állomáson állítólag építenek egy hatalmas parkolót.

    Kocsival még nem nagyon próbáltam, de azt tudom, hogy a szomszéd reggel hétkor indul az Árpád hídhoz, és nem kilencre jár. Az m3-as ra Gödöllőnél, vagy Mogyoródnál tudsz rámemnni, de most már átadták Gödöllőnél az új utat is, ami szintén  a nullásra visz.

    Rengeteget fejlesztették, most pl három helyen is építenek lakásokat(csak itt a ligetekben), sőt állítólag bérházak is lesznek. Most adták át az új orvosi rendelőt, van három gyógyszertár, nappali kórház, vagy 10 óvoda, két iskola (egyiken saját uszodája), most építik majd a harmadikat, most bővítik a bölcsit ami egyébként két éve épült, tehát még nagyon szép. Itt vannak a mackók, három tó.... Tőlünk (mi a liget részen lakunk) gyalog kb 30 perc a központ, de babakocsival én többször megjártam. Azóta meg kiépítették a bicikli utat is.Van saját helyi járat is, ami igaz, hogy óránként jár, de bejárja az egész várost.

    Én szeretek itt élni. Igaz, eddig "csak" itthon voltam. De innen rengetegen járnak be Pestre, és ők is megoldják valahogy.

    Tudom, hogy Maglód volt a "téma" bocsánat,  ha valakit feltartottam. Ne add fel, nézzetek körül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786417 (1)
    2009-02-16  10:26
  4. 2010. október 3. 22:0529.
    Most látom, hogy ez is egy elég régi bejegyzés, de remélem segítettem a válaszaimmal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786417 (1)
    2009-02-16  10:26
  5. 2010. október 3. 22:0428.
    Helyi busz csak a reggeli / déli, majd délutáni órákban jár, úgy 6-8 járat naponta. Azaz iskolásokat és dolgozókat visz. Autóval csúcsidőben nem könnyű bejutni, de az M0 nagy segítség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786417 (1)
    2009-02-16  10:26
  6. 2010. október 3. 22:0227.
    Mit értesz városközpont alatt? Posta, önkorm. papírbolt, pék, stb. úgy kb. 2 km, de a két Spar kb. 1,5.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786417 (1)
    2009-02-16  10:26

Címlap

top