Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Forever-Aloe vera

Mrs.Kut
Létrehozva: 2009. február 27. 12:11

Sziasztok!

 

Bízom, hogy van közületek páran, akik hallottak már a Foreverről vagy dolgoznak is benne (szépséggel és egészséggel foglalkoznak, színtiszta aloe vera termékekkel dolgoznak).

A barátnőm már 2-3 hete tagja a Forevernek és általa kerültem kapcsolatba, azóta részt vettem két tájékoztatón is (az egyik központban, a másik otthon zajlott le). Barátnőm igen lelkesen csinálja, erősen hisz az üzleti részében is, ám szorítok neki, hogy sikerüljön is.

Jómagam az aloe vera termékekben hiszek, kipróbáltam és beváltak, de maga az üzleti részben kételkedem erősen nagyon.

Tehát arra lennék kíváncsi, hogy kinek, mi a tapasztalata az üzleti részében, a csapatépítésében?  Mert elvileg itt is piramis rendszerről lenne szó, de a tájékoztatón tölcsérnek mondják és laikusként belegondoltam, hogy mindegy minek nevezzük, piramisnak vagy tölcsérnek, a lényege, a logikája ugyanaz. Nem így van?

Amit még mondtak a tájékoztatón, hogy nem kell eladni a termékeket, házalni, ügynökösködni, csak magadnak vásárolod és elmondod a tapasztalaidat… Hozzáteszem, hogy a kezdőcsomagot irreálisan soknak találom (333,35 euro, ez kb 100-120.000 ft körül mozog, ugye az aktuális árfolyamtól függően) és persze az egyes termékek sem egy fillérek… Szóval, arra is lennék kíváncsi, hogy mennyire reális az, hogy nem kell eladnom a termékeket és így hogy kapom meg érte a „fizetésemet”, pontokat, azért hogy eljussak mondjuk az igazgatói szintig? Az én logikám szerint, az emberek beszervezésén kívül és az ő általuk vásárolt termékek után kapom meg a százalékomat, pontokat, de nekem is el kell adnom a termékeket ahhoz, hogy 3-6 hónap alatt elérjem a várt eredményt.

 

Hozzá kell tennem még, hogy nekem tapasztalataim vannak, tagja voltam a Herbalife-nek és nem maradt meg bennem túl sok pozítiv élmény, majdnem 1 millió ft-ot belenyomtam, azért hogy superweizer szintet elérjem, itt hagytam abba… Ezért is kételkedem Foreverbe, attól tartok, itt is ugyanerről van szó, bár a tájékoztatón nagyon fényeztek… és igen elég nehezen meggyőzhető vagyok.

 

Jut eszembe még, Forevert az Európában nagyon terjesztik, nyomatják, de kérdésem, Amerikában miért nem? Mutattak térképet is a tájékoztatón. Elvileg onnan származik a Forever… és ott is nagy lenne rá a kereslet…

 

Bármilyen nemű véleményekre, tapasztalatokra nagyon kíváncsi vagyok!

 

Este tudok majd ide benézni, el kell induljak Pestre és előre köszönöm a válaszaitokat!

  1. Torolt_felhasznalo_349254
    Torolt_felhasznalo_349254
    2009. február 27. 13:4426.

    Köszi a felvilágosítást, nekem ezt nem így adták elő! Jó ezt tudni!A férjednek megy az FLP? Neked mi a meglátásod van értelme ezt csinálni?

     

     

    előzmény:
    Porto33 (21)
    2009-02-27  13:33
  2. 2009. február 27. 13:4325.
    Én is ezt tapasztaltam, hiába jók a cuccok, már mindenki ismeri, vagy kapja a terméket, vagy ő is kipróbálta a csoportépítést. Aki meg szűz, az rühelli az mlm-et.:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248162 (15)
    2009-02-27  13:19
  3. 2009. február 27. 13:4124.

    A Te véleményed? :) Ugyanezt mondják el az flp-s mesterek is.:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349254 (19)
    2009-02-27  13:29
  4. 2009. február 27. 13:3823.
    Hát hogy konkrétan továbbképzés az talán nem,de mindenféle teszteket meg egyebeket kell kitölteni-láttam,tehát biztos-és utánna mindenféle tanácsokat kaphat,hogy javíthasson az eredményeken.Végülis az eredmény majdnem az.
    előzmény:
    margarétra (16)
    2009-02-27  13:20
  5. 2009. február 27. 13:3422.
    Igen,nekem is be akarták magyarázni,hogy milyen jó,mert a gyerek asztmája ettől meggyógyul!Ja és ne adjak a néhány hónapos gyereknek lázcsillapítót,mert az aloé is elég...Hát kösz,de nem.Az elején bevallom még nevettem,mert a férjem megcsinálta azt pl, hogy a fogkrémemből kinyomott,és belenyomott helyette aloésat.De az enyém csíkos volt,az aloés meg zöld...Ez vicces volt,mert azért volt munkája mire ezt megcsinálta...De a többi!Adott egyzser a hányingeremre valami cseppet,mert attól elmúlik.Az biztos,ugyanis oylan gyomorfájásom lett mint a fene.Viszont hányni már nem akartam az igaz.
    előzmény:
    desertchick (17)
    2009-02-27  13:22
  6. 2009. február 27. 13:3321.
    Ne haragudj, hogy nem értek egyet, de meg tudod előzni azt aki előtted van, és a te jutalékod már nem gazdagítja őt. Találkoztam ilyennel, onnan tudom. A férjem fölött aki volt az olyan "nyomulós" volt, hogy 2-3 hónap alatt magasabb szinten volt, mint aki őt beléptette.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349254 (19)
    2009-02-27  13:29
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 27. 13:3020.
    a forever baja, hogy iszonyat drága. Egyszerűen nincs a embereknek erre pénze (a kúráik, tablettáik még nyugati árszinten is drágák, mondom ezt úgy, hogy euróban kapom a fizetésem)... kit tudsz rábeszélni, hogy havonta, rendszeresen vegye meg ezeket a cuccokat? Max. milliomosokat... Egy fogkrémből meg 2 firstből havonta meg nem fogsz meggazdagodni...
    előzmény:
    Mrs.Kut (1)
    2009-02-27  12:11
  8. Torolt_felhasznalo_349254
    Torolt_felhasznalo_349254
    2009. február 27. 13:2919.

    Sziasztok! A forever tényleg piramis játék, és tényleg sok ismerős kell hozzá, de ne mondja senki, hogy a telefonjában nincs minimum 30 név! Annak a 30nak még van ennyi és így tovább és már be is indult a vállalkozásod, mert 10-ből egy biztos be fog lépni és nem kötelező 100-120 ezerért vásárolni. A minimum a 20ezer ft, tudom ez se kevés, de nem feltétlenül kell neked vásárolni, mert itt az a lényeg, hogy segítsük egymást és pl: az én nevemben vásárol egy barátnőm magának termékeket, így én is feljebb jutok és ő is, mivel a pontok mindkettőnknek be számítanak és, aki előtted van azt nem tudod megelőzni soha! Neked mehet akármilyen jól, aki előtted van azt mindig tolod magad előtt! Én 1 hete léptem be és én is kötekedtem, hogy ez nem mehet csak annak aki régebb óta csinálja, de rá jöttem, hogy semmit nem veszíthetek, ha el is kezdem, mert a termékeket én használom el, amik természetesek nem kemikálium származékok és egészségesebb leszek. Szóval szerintem 1 próbát megér, mert soha nem tudhatod, hogy ki fog belépni! Én is nagyon pesszimista ember vagyok, de igyekszem megváltoztatni a gondolkodás módomat, mert minél többet gondolsz arra, amit nem akarsz annál jobban vonzod magadhoz és ez arra is igaz amit akarsz! Én meglátásom szerint egyre több az egészség tudatos ember és remélem egyre több lesz! Persze nem mindenkinek jön ez be attól is függ, hogy ki  mennyit dolgozik! Ebben az a nehéz, hogy itt nincs főnököd aki meg mondja mikor mit csinálj, itt saját magad ura vagy és ha rá legyintessz hogy engem úgy se ellenőriz le senki, akkor biztos nem fog menni!Csak ha tényleg oda teszed magad! Ez az én véleményem! Ígérem megírom, ha nektek lesz igazatok!

    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. február 27. 13:2318.

    pontosan! én is ugyanígy kértem ezen ismerőseimet, térjünk vissza erre akkor, ha már milliomos...senki nem tért rá vissza.

    az aloe nagyon jó, mellesleg, én a First-öt szinte minden sebesülére használom(macskakarmolás, vágás, égés, sőt, ha fáj a torkom, arra is). viszont olyan drágák, hogy ezeket FOLYEAMATOSAN nem tudnám venni és használni, így csak kúra szerűen szoktam meginni egy-egy flaska gélt, ami sokak szerint semmit nem ér, de szerintem jó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_446455 (9)
    2009-02-27  13:02
  10. 2009. február 27. 13:2217.

    Mikor még együtt voltunka férjemmel, próbálták őt is megmalmozni: az aloe gél meg még valami tabletta együtt majd MEGGYÓGYÍTJA a gyerekünk epilepsziáját.

    Hát, amikor ezt otthon előadta, úgy ordítottam vele, hogy.......

     

    Én attól akadok ki, mikor - és ez nem csak FLP-s cuccok esetén - valaki azzal érvel, hogy "de ez természetes, gyógynövényből és/vagy zergekakából van, stb. Ilyenkor megemlítem a légyölő galócát, mint "természetes eredetű" csodaszert.

    előzmény:
    piripanna (12)
    2009-02-27  13:09
  11. 2009. február 27. 13:2016.

    Igen, jól fogalmaztad meg, agymosás! Az én drága szüleim is totál megváltoztak, néha másról se tudnak beszélni. Közben anyagilag egyre rosszabbul állnak.

     

    Komolyan van ilyen, hogy a szcientológusoknál van továbbképzés? Jesszus, ez félelmetes!

    előzmény:
    piripanna (12)
    2009-02-27  13:09
  12. Torolt_felhasznalo_248162
    Torolt_felhasznalo_248162
    2009. február 27. 13:1915.

    Én vmikor 2007-ben beléptem.Nekem akkor nem került semmibe,nem volt kezdőcsomag.Szívességből léptem be,megmondtam az illetőnek,hogy eszem ágában sincs benne dolgozni.Nekem nem szimpi a MLM-es rendszer.A termékek jók (nem mindegyik),de már minden harmadik ember tanácsadó,sztem telített a piac.Arról nem is beszélve,hogy az euro árfolyam most nagyon megdrágítja a termékeket.

    Az aloe géllel meg nem szabad túlzásokba esni (pl folyamatosan inni),mert az árt kifejezetten.Persze a piramis csúcsán biztos egész másképp gondolják...

    előzmény:
    Mrs.Kut (1)
    2009-02-27  12:11
  13. 2009. február 27. 13:1814.

    Semmi jó tapasztalatom nincs az üzleti részéről. A férjem csinálta, igaz csak egy évig, de semmit nem kapott belőle. Ja! És ez nem úgy van, hogy a jutalék az készpénzben a tied. NEM! A jutalékodból vásárolsz és ha eladtad a terméket abból lesz pénzed. A termékekről nem tudok rosszat írni, nekünk bevált sok közülük. Sikerült elég sokat kipróbálnunk a kezdő csomag miatt, amúgy nem igen vettem volna meg. 

    Írták előttem, hogy a házasságuk majdnem tönkre ment. Ha sokáig folytatja a férjem valószínű, hogy én sem bírtam volna. Szombatonként továbbképzés (amikor végre együtt lehetnénk), minden héten egy nap este szintén fejtágítás. És azt mondták, hogy fontos a családi támogatás. Én igyekeztem, de szerencsére a férjem hamarabb belátta, hogy ez nem jó így, minthogy én besokaltam volna.

    előzmény:
    Mrs.Kut (1)
    2009-02-27  12:11
  14. 2009. február 27. 13:1313.

    Szia!

     

    Én zsigerből utasítom el az ilyen "ügynökös-szervezz be embereket-házalj" típusú cégeket. Annak idején (kb 10 éve) fél évig másodállásban Zepternél voltam...az is csak a főnököknek ment jól, mert utánunk kapták a jutalékot. Arról nem is beszélve, hogy egy időután az összes ismerősöd menekülni fog előled, mert attól félnek, hogy rájuk akarsz erőltetni valamit.

     

     

    Aloe termékeket bármelyik patikában, bioboltban lehet kapni, ugyanoolyan kiváló minőségben. Azaz nem is vagyok biztos benne, hogy ez a Forever annyira jó lenne. 

    van egy ismerősöm, aki a Forever testápolóját használja..baromi büdös!!

    előzmény:
    Mrs.Kut (1)
    2009-02-27  12:11
  15. 2009. február 27. 13:0912.
    Hát nem akarlak elkeseríteni:lehet,hogy a legelején nagyon jó volt,de most...Az én férjem is csinálta,ahoz képest hogy egy elég földönálló személyiség,teljes "agymosáson" ment át.Vakon,szemellenzősen hitte hogy ebből leszünk kőgazdagok.Ehhez képest a kb 4 év alatt szinte filléreket keresett,sőt inkább költött,mert folyton előadásokra,egész napos tanfolyamokra járt(kellet a továbbképzés),a házasságunk viszont majdnem ráment.Hiszen a termékeket neked is kutyakötelességed ugye használni,bár nekem egy sem jött be.A válasz"mert nem hiszel benne!"Köszi,de akkor bármit bevehetek ezen az alapon...És persze folyamatosan fűtötték a fejét,hogy a család-jelesen én-a "visszafogó" tényező a karrierje előtt.Akkor keményítettem be,amikor a lányunkat is ezzel akarta etetni,mindeközben a scientológus köözpontba vagy hova a bánatba jártak "képzésre".Mindemellett van akinek tudott hatásos "szert"adni,ezt aláírom.de ez egyén függő.(A kedvenc termékek az volt,amire közölték:ez nagyon jó,mert a falon lévő penészgombát is ki lehet vele írtani,de aranyérre is jó.Ez hogy jön össze???)
    előzmény:
    Mrs.Kut (1)
    2009-02-27  12:11
  16. 2009. február 27. 13:0911.

    "Jut eszembe még, Forevert az Európában nagyon terjesztik, nyomatják, de kérdésem, Amerikában miért nem? Mutattak térképet is a tájékoztatón. Elvileg onnan származik a Forever… és ott is nagy lenne rá a kereslet…"

     

    mert ott mar leszerepelt 20 eve ez az eladasi technika , kitalaltak ujabb atrazasi strategiakat ... de keleten ez ujszulottnek szamit , tehat - hattyudal !!!! - mindent bele!!

     

    Irrealisan nagyok az arak egy portekahoz , ami khmmm ...

    előzmény:
    Mrs.Kut (1)
    2009-02-27  12:11
  17. 2009. február 27. 13:0510.
    A szüleimet is "megtérítette" az FLP, pedig soha nem bírták az ügynökösdit. Én meg alig várom a végét, amikor észhez térnek. Ahogy látom, anyagilag se tesz jót nekik! Próbáltam a termékeket, de semmi különöset nem tapasztaltam. Biztos, van ami jó, és van, amire jó. Na de hogy 3500 Ft-os krémszappannal mossak kezet... Mi vagyok én, az angol királynő?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_446455 (9)
    2009-02-27  13:02
  18. Torolt_felhasznalo_446455
    Torolt_felhasznalo_446455
    2009. február 27. 13:029.
    Tudjátok egyébként, mit csípek nagyon? Jónéhány ismerősöm, akik beléptek ilyen MLM üzletekbe, jöttek hozzám,
    hogy lépjek már be, meg majd ha ő milliomos lesz, majd sajnálhatom, hogy kihagytam a lehetőséget, blablabla...

    Mondtam nekik ilyenkor, hogy majd pár hónap múlva beszélni se akar erről a butaságról, és tessék:

    Ma bármelyiküket kérdezem,na, milliomos lettél?  Elkezd sunnyogni vagy másról beszélni

    Így legyen 5ösöm a lottón...
    előzmény:
    makkmarci (6)
    2009-02-27  12:56
  19. 2009. február 27. 13:018.

    Irreálisan drágák a termékeik, teljesen jó mínőségű aloe gélt már 1500Ft tól vehetsz bizonyos bio boltokban. Kár ezért ennyi pénzt kiadni.

    Most, hogy a gazdasági helyzet egyre érezhetőbben romlik, egyre kevesebb embernek lesz pénze ilyen áron megvenni ezeket a termékeket, főleg mikor tizede áron megkaphatja őket máshol.

    előzmény:
    Mrs.Kut (1)
    2009-02-27  12:11
  20. 2009. február 27. 13:007.

    Szia,

    benne van a topiknyitódban a válasz: pontosan tudod, hogy a Forever is egy piramisjáték és leírtad, hogy már rossz tapasztalatod volt egy másik piramisban. Ezek után szerintem nem kérdés, hogy csak akkor vágj bele, ha van felesleges pénzed, időd stb. egyébként ne!

    Személyes vélemény: a piramisjáték önmagában nem lenne rossz, de csak ha benne vagy az első pár ezer alapítótagban, akik az "alattvalóiból" élnek. Ha milliomodiknak csatlakozol, akkor már belőled élnek és mivel párhuzamosan rengetegen csinálják, a piac is szűkül és a "híre" is terjed, tehát egyre kevesebb lehetőség lesz ebből pénzt csinálni. Ja, a termékek szerintem jók, de tuti nem érnek annyit, amennyiért megkapod a Forever-től és többségük más néven, tizedannyiért beszerezhető gyógynövényboltban, drogériában.

    előzmény:
    Mrs.Kut (1)
    2009-02-27  12:11
  21. 2009. február 27. 12:566.
    Anyósomat is beszervezték megvette a kezdőcsomagot a beetető szöveggel és utána jött rá, hogy nem tudja rátukmálni az emberekre, főként most, mikor az embereknek nagyon meg kell nézni, hogy mire költenek. Mondjuk ez az Ő vesztesége, de Ő sem tudott mondani a belépett barátnői közül, aki különösebben jól járt volna. Hozott nekünk is egy-két dolgot, de én nem voltam tőle hanyatvágódva.
    előzmény:
    Mrs.Kut (1)
    2009-02-27  12:11
  22. 2009. február 27. 12:535.
    Ha lenne kereslet a termékekre, akkor nem kéne piramisjátékot építeni köré...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235715 (3)
    2009-02-27  12:24
  23. 2009. február 27. 12:284.

    Senki más nem jár jól csak az aki legfelül van és a kisembeek vásárlásiaból kapja a jutalékot. Amway, Neways, FLP, hasonló működéssel. Gondold el, már csak azzal mennyit keresnek Rajtad, ha a kezdőcsomagot megveszed. Ha kipróbálás után rájössz hogy mégsem jók a termékek, már akkor is benne van 120.000 Ft-od. A sok vezető abból kapja a pénzt hogy az alacsonyelőállítású költséget nagyon-nagyon drágán adják el.

     

    Én személy szerint kipróbáltam pár terméket, az aloe gél olyan volt mintha nem is ittam volna semmit. Egy testápoló büdös volt, komolyan nem bírtam magamon elviselni és a száraz bőrrel sem csinált semmit, az ajakápolónál pedig nekem akármelyik 200 Ft-os noname ajakír jobb volt, olyan volt mintha disznózsírral kentem volna a szám.

    előzmény:
    Mrs.Kut (1)
    2009-02-27  12:11
  24. Torolt_felhasznalo_235715
    Torolt_felhasznalo_235715
    2009. február 27. 12:243.

    Szia!

    Azerintem ezzel az jár jól aki be tud szervezni másokat.És van kereslet a termékekre.

     

    előzmény:
    Mrs.Kut (1)
    2009-02-27  12:11
  25. 2009. február 27. 12:172.
    Jól látod, piramisjáték.
    előzmény:
    Mrs.Kut (1)
    2009-02-27  12:11

Címlap

top