Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyatékossági TÁMOGATÁS!

Bojana
Létrehozva: 2009. Április 21. 08:20

Egyre jobban vizsgálják és mindenféle okkal, indokkal szűkítik a jövedelmünket. Ezt a topicot azért írom, hogy aki nem tud róla, olvassa el és éljen a jogaival!Vannak közöttünk akik súlyosan beteg hozzátartozójukat ápolják teljes szívvel, odaadással.

Ápolási díjat NEM KAPNAK! - arra hívatkozva, mert az ápoló - saját jogon nyugdíjas. S, akkor az állam szerint nem jár. Pedig, szerintem igazságtalan, mert a nyugdíjat azért kaptuk, mert X évet becsülettel ledolgoztunk és fizettük a nyugdíjjárulékot. Az állam a kórházak ktsgvetéseit szűkíti, s azért, mert ha otthon kezelnek, ápolnak egy beteget, az állam mentesül minden ezzel járó költségtől. Tehát igazándiból könnyítjük államunk életét azzal, hogy éjt, nappallá téve ugrálunk, ápolunk, ellátunk. Igaz, ez kötelesség és szeretet dolga is. De aki nyugdíjasként ápol egy másik nyugdíjast, vagy nem nyugdíjas, de súlyosan beteg  személyt, pontosan ismeri a +költségek hiányának nehézségeit.Tudd meg: ha az ápolt béna, korlátozott mozgású, vagy bárminemű betegség folytán fogyatékossá vált, akkor a MAGYAR ÁLLAMKINCSTÁRTÓL jogosult a Fogyatékos támogatásra! Ezt úgy kell elintézni: kihívod az ápolthoz a körzeti orvost, akit előzőleg telefonon tájékoztatsz, hogy mit is kérsz Tőle. Ez azért fontos, mert akkor elhozza a szükséges nyomtatványt, amit a lakásotokon vagy azt mondja menjél be a rendelőjébe, hogy ott állítsa ki. Ez egy 4 oldalas ,,iromány". Ezt másoldtasd le valahol, + 4 példányban, hogy legyen tartalékod! Akkor a beteg összes meglévő leleteit is másoltasd le 2 példányban. Az orvos által kitöltött nyomtatványt+1 adag lemásolt leleteket postázd egy levél kíséretében, amiben megkéred a mellékelt leletek és orvosi vélemény szerint a Fogyatékossági Támogatást, s küldjed el Ceglédre, pontos címet a tudakozótól is megtudhatod (Tértivevénnyel, ajánlottan!) Ekkor 30 napon belül értesítenek, hogy mikor jön ki az orvosi bizottság, mivel fekvőbeteg vizsgálatáról van szó. Általában 2 orvos jön ki, s megállapítja a rászorultságot. S, ekkor már felgyorsulnak a dolgok, hamarosan értesítenek és havonta külön csekken a M. Államkincstártól kb. 22 ezer forint körül küldik a pénzt. Tudjad! Ezt sehol nem kell bevallani, adómentes. Tehát, ha gondozó szolgálat segítségét kéred, nem kell szólnod, hogy kapod az Államkincstártól a pénzt, mert könyörtelenül hozzácsap(nák) az ápolt nyugdíjához és úgy számítják ki a nekik fizetett díjakat. S, akkor amit kapsz, az elvész. Ez a pénztHa  a +krémekre, +pelenkákra, +mentőszolgálatra, jobb, táplálóbb ételek, vitaminok megvásárlására tudod felhasználni. * Örülök,  hogy segíthettem! Ezt azért írtam, hogy mi is védekezzünk, már ahogyan erőnkből telik, mert ez az összeg bizony nagyon jól jön, mert szükség van rá, sajnos. Ha ilyen cipőben jársz. lépjél, s kérjed meg ezt minél előbb, mielőtt kitalálnak valami szörnyűséget , hogy ezt is elvegyék! Lépjél, ha rászorulsz! Sok szerencsét! - Bojana *

  1. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2009. Április 21. 10:4826.
    Én csak a címet írtam le, majd a MÁK megvizsgálja, hogy kinek jár, és kinek nem. Én mindenkinek sok sikert kívánok, mert ezt senki nem jókedvében kéri.
    előzmény:
    Bojana (25)
    2009-04-21  10:43
  2. 2009. Április 21. 10:4325.

    Nagyon KÖSZÖNÖM! Ezek szerint, nem vagyok egy disznó-adócsaló-meg mindenféle csaló, aki különben is köteles (el is láttam) a hozzátartozómat. Te valóban megláttad bennem a jóindulatot, hogy miért is írtam meg a lehetőséget.

    KÖSZÖNÖM! Mindazok nevében, akik rászorulnak erre a lehetőségre, amit bárhogyan is neveznék, de nem egy jutalom, de egy kényszer, de nagy, sőt hatalmas segítség mindazok javakért, amiket már előbb kifejtettem. KÖSZÖNÖM!

     

    Tehát: Magyar Államkincstár címe: CEGLÉD, Rákóczi u. 14.  2701

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (24)
    2009-04-21  10:34
  3. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2009. Április 21. 10:3424.
    2701 Cegléd Rákóczi út 14.
    előzmény:
    Bojana (1)
    2009-04-21  08:20
  4. 2009. Április 21. 10:2823.

    Ez nem adócsalás. Mert nem az ápoló, de az ápolt kapja, hogy ezáltal jobb ellátásban részesülhessen, amit már a nyugdíj nem bír el. Itt természetesen 48-max 56 ezer forintos nyugdíjról beszélek. Namármost, megírtam, államilag nem ingyen, receptre napi 3 pelenkát írhat fel az orvos. Tehát kívánom, ha Neked Kedves 3 -nál többször kell(ene) vécére menned, valaki szögezze be előtted a vécé ajtaját. Milyen jó dolgod lenne?! Aztán, a különböző JOBB valóban hatásos megelőző (felfekvést megelőző) krémekre gondolok, amelyek ára igencsak húzós: heti 2.800 forint). aztán nemcsak habart leves, habart főzelék, de turmixolt zöldség, párolt csirke mell, gyümölcs és hasonlók. Mert igaz, nem szükségesek, de a vitaminkapszulákon túl - valódi jó ételekkel meghosszítom a szerettem életét.

    Na, ezen lehetne vitatkozni, hogy érdemes-e?

    Mert ugye, ha ,,bevágom" az elfekvőbe, ahol egyetlen szerencsétlen nővérre 32 beteg jut. Itt nem beszélhetünk jó ellátásról. Még a vízért is könyörögnie kell. Igaz, ott nem kell annyi pelus, mert ugye azonnal a beteget bekatéterezik,  hogy legalább a pisi zacskóba menjen, s azzal is spórol a kórház pelenkát. Aztán kérdés, hogy mikor tudja a szerencsétlen, belét kidolgozó nővér (rendszerint évek alatt teljesen elfásult, agyonhajtott eü.dolgozó) kiüríteni a zacskót, mert ha nem, akkor a betegnek szó szerint fájdalmai lesznek, mivel nem tud ürülni a hólyag - hova?! - Namármost, amennyibe bekakál, akkor a lepedőre, s benne is fekszik 4-5 órát, mivel nincs idő kicserélni, s ha kicsélik, netán hasmenése van a betegnek, akkor még el kell viselnie a megjegyzéseket, hogy ,,ismét beszartunk drága mama/papa"? Hát igen. Ez van. Aztán, ha a beteg kórházba kerül, akkor - mivel ott legtöbbször nincs pelenka - a sajátját viszed be otthonról, s így amikor hazajön, teljes áron kell megvásárolnod, hihetetlen drága pénzért, kb. 360.- Ft/1 - ezt szorozd be napi 4x-5x ? Ugye, ugye, keskenyebbre szorítod a szád Drágám? Szeretettel, odaadással ápoljuk és a családtagjainkat, de nem mindegy, hogy mennyiből? Nem saját flancokra, cuccokra, éttermezésre, nyaralásra, de becsületes, jó ellátásra hívom fel a figyelmét mindazoknak, akik nem tudják a lehetőségeket. Hol buzdítok én a rosszra? Az nem gond, hogy szorítanak össze-vissza, de a válságban lévő MÁV vez.igazgatója havi több, mint 3 millkót visz haza a konyhaasztalra ,,tisztán".... Miről beszélünk? De nem akarok politizálni, csak felvilágosítani az elesett embereket!* Kedves Jeltelen, kár, hogy nem ismertelek előbb, kihívtalak volna Édesanyámhoz egyetlen napra... De nem kívánom, hogy belelépj u.abba a cipőbe, amiből már én kiléptem, mert Édesanyám 6,5 évi becsületes ápolás után 78 éves korában meghalt. Hja, csak úgy mellesleg, sérvet kaptam, magyarul öklömnyire érezhető a belem a köldökömnél éjjel-nappal fűzőt viselek. Nem a szextől, nem drágám, hanem a sok emeléstől.... Kedvesem.... Igaz, ha Te mondtad volna Édesanyámnak: Kelj fel és járj! - bizti megtette volna, mert ugye valóban furcsa, hogy ott tunyul az ágyban, s ráadásul pelenkázni is kell. Bizti valami csalás van a dologban, Tuttti! Ha Te mondod - Drágám.... Jól esett, ezt kimondani. Már meg ne haragudj. Különben sokszor összeakasztjuk a ,,bajuszunkat", s nem is baj... Szeretem az ellenvéleményeket. - Bojana *

    előzmény:
    jeltelen (7)
    2009-04-21  08:54
  5. 2009. Április 21. 10:0722.

    Szerintem aki ezt az adó-témát felhozta, rossz helyen ül. Nem otthon kellene fórumozgatnia, hanem az Országházban a képviselők között. Ott aztán jól megszavazzák a saját fizetésüket, az államtitkárok kb. 1 200 000 forintot kapnak, nagy ügy, most Gordonka 15 %-ot elvett. Most zokogni fogok, de az is lehet, hogy ez ügy miatt felvágom az ereimet , mert hogy a szerencsétlenek, miből fizetik az elengedhetetlen ,,többletköltségeiket". Mert azok vannak, nem úgy, mint nekünk mezítlábasoknak... Már előre halkan, de szóba hozták, hogy lehetséges, hogy a min.bért is megadóztatják, aztán a tupírozott adó?! Az a legszebb! - Halkan megkérdezem, volt-e már az ,,adót reklamáló" fórumtársunk az Országház büféjében? Étkezdéjében? - megsúgom voltam. Fiatalabb koromban, s ott egészen más árak vannak.... nehogy megerőltessék magukat szegény honatyák.... Aztán a telefonköltségek, autóköltségek elszámolása, nem részletezem, mert ez nem egy politikai topic.

     CSAK  VÉDEKEZÉSRE  BUZDÍTOK!  védekezésre !!!!  Mert sokan vannak, akik nem tudják, mi is illeti meg őket, s felvilágosítást nem nagyon kapnak, mert már így is sokba kerülünk nyugdíjasok, nyomorékok, vakok.... pl. utóbbiak nem tudnak munkához jutni.... pedig érettségivel, masszőrvizsgával, s más végzettséggel rendelkeznek. Védekezésre buzdítok!

    Figyeljél fel az írásomra, nézzél utána, lehetséges, hogy a barátnődnek az ápoltjai jogosak a Fogyatékossági támogatásra! S, miért nem kaphatnák meg, hogy megkönnyíthessék a szerencsétlen életüket! Mondom, vallom, aki nincs benne, az könnyen kukorékol! Neked pedig, örülnék, ha segíthetnék ezzel az írásommal! Indulj be, ha valamelyik feltétel adva van, akkor jogosult a Barátnőd. - Bojana *

    előzmény:
    zeni (6)
    2009-04-21  08:46
  6. 2009. Április 21. 09:5421.

    Kedvesem, szerintem Te nem tudod, miről is írtál! Szerintem, ha egy beteg félig béna (tehát a jobb oldalára, teljesen!), etetni, itatni kell, mozgatni, hogy ne szűkűljenek be az izületei, pelenkázni kell naponta legalább 6-7x - az bizony 100 százalékosan rokkant, s ezáltal fogyatékos.

    De!

    Ha szerinted nem az?! Érdekes lenne.

    *

    Nem az olyan ápoltról írok, aki még el-eltotyog a lakásban, nézi a tévét, eszik egyedül, s ki is megy a vécére, s nem kell ágy-szobalift segítségével kivinni a kádba, hogy lezuhanyozd, s közben hálát adni az Istennek, hogy ha a hitelkártyád terhére is de megvásároltad, de segítesz a szerencsétlenen, s ezáltal elodázod a felfekvést. S, közben törleszted a hit.kártya kamatait, s amíg elérsz a tőkéig, az szinte elérhetetlen vágyálom. De szükséged van rá, mert időközben sérvet kaptál az emelgetéstől.... Ennyi.

    Szó sincs kavarásról, csak arról, hogy olyan dologhoz szóltál hozzá, amiről halovány fogalmad nincs, de ne is legyen!

    *

    Előző ápoltjaimnál - mivel azok fiatal koromban voltak - még nem volt ilyen támogatás, de ha lett volna sem vettem volna igénybe. Mert rák, súlyos agyérelmeszesedés, s még rosszabb agyérelmeszesedéssel álltam szemben. Dolgoznom kellett, s fizetnem, mint a köles, valakinek, aki míg dolgoztam felügyelt szeretteimre. Ennyi.

    *

    Egy nem kavaró, de jót akaró EMBER, mert annak érzem magam. - Bojana *

    előzmény:
    jujube (2)
    2009-04-21  08:27
  7. Torolt_felhasznalo_424125
    Torolt_felhasznalo_424125
    2009. Április 21. 09:5220.
    Nem kívánok neked rosszat ezért nem is kívánom, hogy olyan helyzetben legyél,ahol egy beteget kell napi 24 órában ellátnod,de olvasd el Bojana 18-as hozzászólását és utána püffögjél azon,hogy nyugdíj,ápolási díj meg adócsalás...
    előzmény:
    jeltelen (14)
    2009-04-21  09:10
  8. 2009. Április 21. 09:5019.
    Ne írj olyat,amit nem tudsz! Azért nem adócsalás, és nem kell sehol bevallani, mert az Szja törvény szerint nem számít jövedelemnek, adómentes!
    előzmény:
    jeltelen (14)
    2009-04-21  09:10
  9. 2009. Április 21. 09:4418.
    Nem ismered, milyen esetek is vannak. A saját életemből: nyugdíjasként (tehát igencsak nem vagyok már fiatal!) 6,5 évet ápoltam Édesanyámat szeretettel, figyelemmel. Tehát 6,5 éven át naponta 3 műszakban pelenkáztam, mosdattam, etettem, vígasztaltam, és a szekatúrákat elviseltem. Tény, ha valaki több éven át a plafont kénytelen nézni, kiszolgáltatottan, pszihikailag sérül, de az ápoló is. A nővéreknek 8 óra után letelik a munkaideje, de Te oda vagy szögezve napi 24 órán át. Sokszor azt hiszed, kibírhatatlan! Ha nem próbáltad, s ne is próbáld! Kívánom! - Édesanyám strookot kapott. Egyet! S, nem ismétlődött, pedig ez maga a csoda?! Orvosok szerint is, mert vissza-visszatér. S, tudod miért? Mert még éjjel is figyeltem, ha nem úgy lélegzett, azonnal vérnyomásmérés, gyógyszerbeadás, forgatás, vagy éppen itatás stb. stb. Tehát 6,5 év ebben a stresszben. Azonkívül Édesanyám nyugdíja nem fedezte a +krémek, +pelenkák (felírásra napi 3x1 pelenka?!) Borzalom! Most képzeld el, ha csak naponta 3x mehetnél vécére, mert a továbbiakban beszögelnék a vécéajtót?! Cuppannál! Tehát teljes áron további pelenkákat kellett vásárolnom. A felfekvést ki kellett kerülnöm, s ki is kerültem, élete utolsó hónapjában kapott, s csak élete utolsó 3 hetét töltötte kórházban. A 6,5 év alatt végig vele voltam - folyamatosan. Közben nekem is volt tüdőgyulladásom, s pocsék állapotomban is ugrásra készen - KÉSZENLÉTBEN VOLTAM! - Mielőtt pálcát törnél felettem, Édesanyám 2 hetes koromig ,,nevelt" - utána drága jó Nagymamámnál voltam egészen felnőtt koromig, sőt utána is. Ő volt az én ÉDESanyám, a NAGYMaMIm. Minden félretettem, mert kötelesség és a kiszolgáltatottsága miatt, nem tudtam volna elfekvőbe betenni. Sokan megteszik. Nyugodtan. Inkább az ápolt nyugdíját befizetik, s hetenként 1x betelefonálnak, hogy él-e még az anyjuk. S, közben élvezik nyugdíjas éveiket, találkozgatnak a barátnőkkel, unokáznak, nézik a tévét, vagy éppen zenét hallgatnak - nyugalommal. Tehát ne törj pálcát, amíg a hátteret nem ismered! Hol húztam én le az államot? Édesanyám félig béna volt, forgatni, pelenkázni kellett. Úgy hiszem kimerítette a 100 százalékos fogyatékosságot! Tehát jogos volt a támogatás megigénylése. S, nem cigarettára, csokira, mozira költöttem, hanem plusz krémekre: pl. a Medifleur ami felfekvést megelőző s, 1 flakon kb. 1300 forint, s abból hetente 2-tőt elkentem, aztán a Sudu krém, ami popsira kellett, ami bizony 1 adag kb. 2800 forint, aztán a jó minőségű pelenka 1 db 300 forint körül van, ami csak egy övrészből és egy ,,felkötőből" áll. Tehát nem izzad bele a beteg. Aztán a különböző vizsgálatokra, magánmentő, ami egy út kb. oda-vissza 8ezer forint. De! időre jönnek, s elkísérhetem, s a szerencsétlent nem huzzák-cipelik egész Pesten keresztül, több címre, több beteggel, s ráadásul vele lehettem. Tehát pontosan el tudtam mondani az orvosnak, mi a gond. Mivel ő már sajnos nem mindig tudta mindezeket előadni. Aztán nem töltött a tolóágyon 5-6 óra hosszat, amig az állami mentő visszaér, hogy hazahozza, hanem egyetlen telefonra értünk jött, s a saját ágyában kipihente az egész hercehurcát. Mert bizony el kellett vinnem fogászatra, szemészetre, sebészetre mert az orránál valami apró kinövés volt, amit ki kellett metszeni... Ezek a dolgok bejönnek, s a nyugdíjból lehetetlen kifizetni! Nem bíztatok, csak felvilágosítok, hogyan lehet átevickélni ezzel a hatalmas segítséggel ezeket az költségeket, ezt a szörnyű időszakot, mert nem egy rózsaszirommal végigszórt út. Hidd el, nem kívánom, hogy megtapasztald. De még előtted is áll a zászló, mint mindannyiunk előtt! Én 3 embert ápoltam, tudom mit beszélek. Ennyi. - Kedvesem....Hja, még el is felejtettem: nem támogatott, de vásároltam egy ágyliftet , amit a hitelkártyámból vásároltam. Több százezer forint! Ezzel ágyból ki - tolószékbe, s ki tudtam egyedül vinni a kertbe! Ennek a segédeszköznek sokat köszönhetek, többek között azt, hogy ágyból a fürdőbe tudtam kiemelni, vinni, s jól lezuhanyozni!Tehát tudtam egyedül mozgatni! Na, most beszélj nekem ,,LEHÚZÁSRÓL" kedvesem! - Bojana *
    előzmény:
    meggiem (5)
    2009-04-21  08:45
  10. 2009. Április 21. 09:2017.
    Ez addig oké amíg mellette dolgozni is tud a családtag. Amikor teljes ellátásra szorul a beteg és idős ember, mert mondjuk a fenekét sem tudja már kitörölni akkor non-stop ott kell lenni mellette. Ezt állami intézményben nem egy hanem több embr tudná csak ellátni. Az államnak is olcsóbb ha támogatja az otthonápolás intézményét, mint hogy az elfekvőben lássák el! Az ápoló családag nem tud dolgozni, kiesik a munkából. Holott lehet, hogy van egy-két gyereke ő is családfenntartó pozícióban lehetne..
    előzmény:
    jeltelen (13)
    2009-04-21  09:07
  11. Torolt_felhasznalo_424125
    Torolt_felhasznalo_424125
    2009. Április 21. 09:1816.

    Tudod mit?Nem sajnálom tőle.Ha az állam szemethuny a Lakatos családok semmittevéséért és cserébe még pénzt is kap, amíg a minimálbéres vállalkozó 20milkás BMV-vel jár,addig nem sajnálom tőle,amíg a képviselők számla nélkül felvehetik a juttatást nem sajnálom tőle.

     

     

    Mi a picsa?Amit szabad Jupiternek nem szabad a kisökörnek,hogy van ez?Az egyik azért csal mert szeretne életben maradni a másik meg azért mert még többet akar.

     

     

    Hát rohadtul elcseszték,most meg kapkodják a fejüket, hogy mi a szar legyen....

     

     

    előzmény:
    jeltelen (14)
    2009-04-21  09:10
  12. 2009. Április 21. 09:1715.
    Éppen azt írja.hogy nem kap ápolásit,mivel nyugdíjas,a többiben igazad van.
    előzmény:
    jeltelen (14)
    2009-04-21  09:10
  13. 2009. Április 21. 09:1014.

    "Ezt sehol nem kell bevallani, adómentes. Tehát, ha gondozó szolgálat segítségét kéred, nem kell szólnod, hogy kapod az Államkincstártól a pénzt, mert könyörtelenül hozzácsap(nák) az ápolt nyugdíjához és úgy számítják ki a nekik fizetett díjakat. S, akkor amit kapsz, az elvész"

     

    Ez mi a túró, ha nem adócsalásra való felbujtás?Nem elég, hogy nyugdíjat kap, ápolási díjat kap, még adó is csal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_424125 (12)
    2009-04-21  09:03
  14. 2009. Április 21. 09:0713.
    Dolgozni senki sem akar meg adót fizetni sem. Már ott tartunk, hogy egyesek már azért is pénzt kapnak, hogy óvodába vigyék a gyereküket. Az eszem megáll. Miért kéne azért külön fizetni, mert valaki ápolja a beteg hozzátartozóját? Mindenkinek vannak idő, beteg szülei. Miért kapnának egyesek ezért pénzt, a kettesek meg nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_424125 (11)
    2009-04-21  09:01
  15. Torolt_felhasznalo_424125
    Torolt_felhasznalo_424125
    2009. Április 21. 09:0312.
    A bibi csak annyi,hogy nem az csal adót akinek mozgásképtelen,fogyatékos hozzátartozója van.Az örül,hogy megtudja venni neki a pelenkát meg gyógyszereket.
    előzmény:
    jujube (9)
    2009-04-21  08:57
  16. Torolt_felhasznalo_424125
    Torolt_felhasznalo_424125
    2009. Április 21. 09:0111.

    Ez nem egészen van így.Gondoskodjon az állam arról,hogy minden dolgozó fizessen adót rendesen a tényleges jövedelme után.Csökkentsék az adó és járulék terheket majd legyen szigorubb ellenőrzés és aki csal azt büntessék keményen.Legyen több munkahely, hogy többen tudjanak dolgozni és adót fizetni.

     

    Hát Kb ennyi.Az állam meg tehet nekem egy szivességet.Ezeket az intézkedéseket már rég megkellett volna lépni,most meg megy a pánikolás mert basztak kormányozni és a gazdaságot tönkretették a korrupcióval.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    jujube (4)
    2009-04-21  08:39
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 21. 08:5910.
    Igazad van! De ezen fokozatoknál is külön kritériumok vannak. Pl férjem gyerek korától süket 100%-ban az eggyik fülére még sem jár a fogyatékossági támogatás neki hisz a másik füle még jó
    előzmény:
    jujube (2)
    2009-04-21  08:27
  18. 2009. Április 21. 08:579.

    Úgy, hogy mindenki minden hasfájására állami támogatást akar, de adót alig fizetnek be.

    Így nehéz.

    előzmény:
    zeni (6)
    2009-04-21  08:46
  19. 2009. Április 21. 08:558.
    Itt a link
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. Április 21. 08:547.
    Miért gondolja bárki is, hogy az államnak kéne gondoskodnia a beteg hozzátartozójáról? Az a minimum, hogy gondoskodsz róla. Adócsalásra meg ne bíztass, mert, ha lebukik a gatyáját kifizettetik vele. Én nagyon remélem, hogy felülvizsgálják, a 800 ezer rokkantnyugdíj jogosságát, mert egy vicc, hogy a lakosság 10 százaléka rokkant, a másik 10 meg őket ápolja.
    előzmény:
    Bojana (1)
    2009-04-21  08:20
  21. 2009. Április 21. 08:466.

    hogy jön ide az adó?

    Egyébként barátnőm 66 éves,és mint írtam 7 éve ápolja az anyját és a  gyermekét,tehát kidolgozta rendesen az idejét,és fizetett adót is.

    előzmény:
    jujube (4)
    2009-04-21  08:39
  22. 2009. Április 21. 08:455.

    No comment...

     

    Az állam lehúzása helyett becsületes adófizetésre buzdító topic mikor indul már???

    előzmény:
    Bojana (1)
    2009-04-21  08:20
  23. 2009. Április 21. 08:394.
    Adót meg senki nem akar fizetni....
    előzmény:
    zeni (3)
    2009-04-21  08:36
  24. 2009. Április 21. 08:363.

    szia!

    Igen én is igazságtalannak tartom,ha nyugdíjas valaki,akkor nem kap ápolásit.Az én barátnőm is nyugdíjas éa több ,mint 7 éve ápolja  béna anyját,és születésétől fogva sérült gyermekét,aki már 33 éves,/igaz menni tud segítséggel,de beszélni nem tud/,pedig ha otthonba adná milyen sokba kerülne az államnak,szóval szerintem is adhatnának valamennyi összeget.

    előzmény:
    Bojana (1)
    2009-04-21  08:20
  25. 2009. Április 21. 08:272.
    Szerintem te nagyon kavarsz valamit, a fogyatékossági támogatást úgy tudom, 4 féle sérülés súlyos fokára adják...Tehát a hallássérültek nagyfokú halláscsökkenésére, a látássérültek, mozgássérültek és azt hiszem a pszichiátriai betegek súlyosabb fokára.
    előzmény:
    Bojana (1)
    2009-04-21  08:20

Címlap

top