Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásfelújítás

Mokuta
Létrehozva: 2009. május 16. 22:39

Sziasztok,

lakásvásárlásban vagyunk Budapesten, és eddig láttunk néhány olyan lakást, ami erősen felújításra szorul. Ilyenkor a tulajdonos vagy az ügynök mindig mond egy becslést a felújítás várható költségeire, de azért én ennél szeretnék tisztábban látni. Akik mostanában újítottak fel, megírnátok, hogy mi és kb mennyibe került? Pl. egy átlagos fürdőszoba, konyha csere, ablak csere, parketta,vagy akár a teljes lakásfelújítás? És mennyi ideig tartott? Mi az, amit (munka mellett, segítők nélkül) magatok is meg tudtatok csinálni? Köszi előre is!

 

  1. 2021. május 9. 23:4335.

    Hello
    Tudja valaki, hogy lépcsőbe építhető tárolót honnan tudnék szerezni?
    Nem kell ilyen nemtom fancy-nek lennie, elég az is ha csak nemtom a lépcső aljára lehet csavarozni!
    Köszi előre is!

  2. 2021. Április 29. 12:2134.

    Sziasztok! Tudja valaki, hogy beépített, vízszűrő berendezésekre érvényes az otthonfelújítási támogatás, pl. ilyenre? Köszönöm a segítséget?

  3. 2020. december 18. 15:1633.

    Jövőre tervezem a házam felújítását. Ebben a hónapban úgy döntöttem, hogy gondozom a kertet - kiegyenlítettem, új virágokat ültettem és új rattan kerti bútor vettem, mert a régiek már nagyon megrongálódtak. Ha pénzt spórolok, át akarom alakítani a konyhát és a hálószobát. Biztos vagyok benne, hogy szükségem lesz szakemberek segítségére ..


     


     

    előzmény:
    gazpacho (28)
    2009-05-17  16:59
  4. 2020. december 18. 13:0232.

    Nemrég vásároltam egy lakást a 3. kerületben és azt szerettem volna kérdezni, hogy valaki tud-e segíteni felújításban ( természetesen pénzért)
    Ha igen, a bodrogicsilla (kukac) citromail (pont) hu címen elérhettek!
    Előre is köszi!

  5. 2010. október 14. 05:2131.
    Ez nem igaz mert dolgoztak nálam is és még rokonaimnak is és nagyon lelkiismeretesek voltak sőt menet közben még eszembe jutott egy-két dolog és plusz pénz nélkül megcsinálták.ajánlottam ismerősöknek és maximálisan meg voltak elégedve. Talán a kedves megrendelő elfelejtett fizetni és azért hagyták úgy ahogy a lakást,tudom mert szeretik a korretséget na meg a pénzt. DE aki megdolgozik érte az meg is érdemli,ja és nem is drágák!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_770932 (29)
    2009-09-17  04:14
  6. Torolt_felhasznalo_709922
    Torolt_felhasznalo_709922
    2010. március 25. 11:0730.

    Sziasztok!

     

     

    Édesanyám révén örököltünk Bp-en egy kertesházat.10 évig nemvolt lakva,sokszor feltörték stb..Végre összegyült annyi pénz,hogy "felujítsuk".Apósom villanyszerelő,ujrahuzta a kábeleket,meg kicserélte a vízcsöveket.Szép lassan készen leszünk.

    Viszont az összes bútortól megkelett válnunk,annyira leamortizálódtak.Ha nem "pofátlan" kérés.Akinek van felesleges bútora,amit már nemhasznál,nemkell,szivesen átvenném.Újra sajnos nincsen pénzük.

    Reméllem nem bántottam meg senkit.

    Előre is köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891835 (29)
    2009-09-17  04:14
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 17. 04:1429.

    Sziaszotok!

     

     

    Újonnan vett lakásomat villanyhálózatilag teljesen fel kellett újítanom,mert 2 helyen olvadt volt az alukábel,és gyanú is volt rá,hogy lopják az áramot...Az ismerősök által ajánlott szakemberek vagy nem értek rá éppen,vagy nagyon sok pénzért oldották volna meg,ezért gyorsan kellett új embeeket kerítenem....Olyan embereket találtam,akik látszatmunkát végeztek,és nem biztonságos módon oldották meg a feladatot. Fiatal vagyok, nő és tapasztalatlan lakásfelújítás ügyben,így későn kaptam észbe,hogy az egész munkálat,amit végeztek úgy rossz,ahogy van,és egy igazi szakembernek ezt előről,újból kell kezdenie.

    A dolgok lényege: Budapesten és környékén kerüljétek el a következő embereket: Kövessy Tibor és Nánási Nándor.Ők nálam párban dolgoztak.(Vízszereléshez is értenek elvileg,de én azt már nem bíztam rájuk...)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. május 17. 16:5928.

    Tavaly újítottuk fel a párom családi házát, 120 nm.

    Ablakcsere,hőszigetelés, nyílás-zárók,szinte minden új, 3 millió ft volt.

    Nyílás-zárók voltak másfél millió,festés-tapétázás,anyagköltség.

    Padlót párom tette le.Fürdőcsepézést szakember végezte,de pl előszoba,konyha :párom.

    Nagyon sokat dolgozott  a párom,de voltak segítségek is.

    Mivel sokszor voltak itt haverok-barátok,nekik természetesen főztem is.

    De az is alap nálam,hogy a mesterek is kapnak kávét-vizet.

    Szeszt elvi okokból nm szolgálok fel.

    Ha  az nem lett volna, haveri segítség, akkor 4 millió.Annyira nem volt lerobbanva a ház,csak fel kellett rázni.Nálunk nem volt faldöntögetés,semmi.

    A kertre ráment még félmillió kb: öntöző-berendezés,füvezés,kerti medence(merevfalú-hordozható),filagória,növények.

    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  9. 2009. május 17. 14:2627.

    A click rendszerű padlót férjem tette le,aztán mindneféle munkánál beállt segíteni a mestereknek,mint kisinas,így legalább a mesternek elég volt egyedül jönnie,nem kellett segédet hozni.

    Ti adtatok valamit enni-inni a mestereknek,esetleg ebédet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top