Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ZÁRT TOPIK - hibák

adrijan
Létrehozva: 2009. június 23. 16:45

Sziasztok!

 

Ide, ebbe a topikba tudjátok azokat a hibákat összegyűjteni, amikkel találkoztok a zárt topikok működésében.

 

Ide fogom leírni, mik azok a hibák, amikről már tudunk, és amiknek az elhárításán éppen dolgozunk.

 

Ha pedig a működéssel kapcsolatban elvi kérdésetek, észrevételetek volna, azt az ÚJ ZÁRT TOPIKOK! topikban tudjátok megvitatni. 

  1. 2014. július 15. 20:38120.
    Valaki segítsen... Léci :(
    előzmény:
    Framboise (119)
    2014-07-09  12:47
  2. 2014. július 9. 12:47119.
    Sziasztok!

    Nem kapok privi értesítést a tagnak jelentkezésről
    Valaki tudna segíteni?

    Nagyon köszönöm
    Framboise
  3. 2009. július 2. 12:06118.

    sziasztok!

    bejelöltem társtulajdonost, a beállítások mutatják is, hogy az, de neki nem jelenik meg a topick beállításai gomb.

    segítenétek?

    előzmény:
    adrijan (1)
    2009-06-23  16:45
  4. 2009. június 30. 19:58117.

    Jelentkeztem egy zárt topikba, de semmilyen visszajelzést nem kaptam. Lehetséges hogy nem kapta meg az üzenetem a topik tulajdonos? Vagy az elutasításról nincs üzenet?

    Előre is köszönöm a választ

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. június 29. 15:51116.

    Sziasztok!

     

    Gyakorlatilag már teljes egészében működik a zárt topikok funkció bétaüzeme.

     

    Jelenleg az utolsó ismert hiba elhárításán dolgozunk:

     

    Hibák, amikről tudunk:

     

    - hibás a "Topik tagságok" menüpontja. Egyelőre nem helyesen mutatja azoknak a topikoknak a listáját, hogy melyiket indította, melyikben társtulajdonos, és melyikben tag egy fórumozó.
     
    És amiket már javítottunk az utóbbi napokban:
     
    - a topik tulajdonosának nem jelenik meg a "topik beállításai" gomb - JAVÍTVA!!!
     
    - nem kap privi értesítést a zárt topik tulajdonosa a tagnak jelentkezésről + nem lehet társtulajdonost felvenni a topikokba - JAVÍTVA!!!
     

    - nem tud hozzászólást törölni a topik tulajdonosa / társtulajdonosa a zárt topikjából - JAVÍTVA!!!

     

    - A hozzászólás-ablak HTML-kódja szétesett - JAVÍTVA!!!
     
    - szétesett a fórumrovat oldal HTML kódja - JAVÍTVA!!!
     
    - Új topik indításakor alapértelmezettként a "zárt" beállítás van kiválasztva - JAVÍTVA!!!
     
    - ha egy topikban rákattintotok a képekre, a kép becsukásakor az egész topik újratöltődik, ráadásul nagyon lassan - JAVÍTVA!!!

    - nem jelenik meg a taglistának és a topik státuszának az ikonja a topikban - JAVÍTVA!!!
     
    - Elromlott a topikok lapozója, ezért nem lehet a régebbi hsz-eket látni, csak a legutolsó oldalon levőket  - JAVÍTVA!!!

     

    - hiányzik a zárt / nyitott hasáb a felhasználó adatlapján a "Fórum élete" menüpont alatt a "Kedvencek" és a "Könyvjelző" fül alatt. - JAVÍTVA!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. június 29. 15:35115.

    Szia Boszí!

     

    A felület működését folyamatosan optimalizáljuk, tapasztalatom szerint hónapról-hónapra gyorsabban, gördülékenyebben töltődik be az oldal.

     

    Tény, hogy IE Explorer 6 alatt nagyon szaggat, de ez inkább a böngésző hibája: ha esetleg ilyet használsz, javaslom, hogy upgrade-elj az Explorer újabb verzióira, vagy próbáld ki a Firefoxot például.

     

    Viszont arra is megkérnék mindenkit, hogy mivel ebben a topikokban a zárt topikok hibajavításaival foglalkozunk, erre vonatkozóan tegyetek fel kérdéseket, hogy akit ez érdekel, megtalálhassa a válaszokat, és ne kelljen sok más OFF-ból kihámoznia azokat a tartalmakat, amik a topik címével kapcsolatban állnak.

    idézet:
    adrijan (110)
    2009-06-29 10:44:25

    Szia adrijan!

     

     

    A legújabb IE verzió van a gépemen! Tesóm az informatika mestere diplomáját most kapta meg és felrakta nekem.

    Így is fújtat a gép...Örülök, hogy folyamatosan fejlesztitek az nlc-t, de a zárt szobák helyett az "alap"működést kéne előbb rendbehozni.

     

    Na, most ki is lépek, mert a betűim késve jelennek meg...és fújtat a gép továbbra is....Álom a régi nlc..

     

    További jó fejlesztést!

    előzmény:
    adrijan (110)
    2009-06-29  10:44
  7. 2009. június 29. 11:01114.

    Jó hírem van!

     

    Ezekben a percekben sikerült elhárítani a hozzászólás törlésének a hibáját!

     

    Mostantól a topik gazdája és társtulajdonosa tud hozzászólást törölni a saját zárt topikjából!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. június 29. 10:57113.

    Kedves -1-

     

    A fórum hozzászólások menüpont hibájáról tudunk, ezt írtam is lejjebb:

     

    "- hibás a "Topik tagságok" menüpontja. Egyelőre nem helyesen mutatja azoknak a topikoknak a listáját, hogy melyiket indította, melyikben társtulajdonos, és melyikben tag egy fórumozó."

     

    Egyelőre még a funkcionális hiba elhárításán dolgozunk: azaz hogy tudjon hozzászólást törölni a topik tulajdonosa és társtulajdonosa.

     

    Ha ezt a hibát elhárítottuk, akkor következhet ennek a javítása, addig a türelmed kérjük.

    előzmény:
    -1- (105)
    2009-06-28  07:14
  9. 2009. június 29. 10:54112.

    Szia provance27!

     

    természetesen a földi halandó fórumozókkal is foglalkozunk: az általad jelzett hibát azóta javítottuk, most már nem esik szét a hozzászólások ablak sem.

     

    Egyébként csináltunk benchmarkint teszteket is: megnéztük Firefox és Explorer böngészők alatt is,és a fórum működését nem befolyásolta a zárt topik funkció, mindössze annyival, hogy a fórum nyitó betöltődésekor plusz 2 db. minimális méretű gif képnek be kell töltődni: ez a "lakat" és a "szem" kép. 

     

    Ha emiatt a két darab, alig pár kB méretű kép miatt érezhetően lassult nálad a fórum működése, akkor ott a netkapcsolatoddal lehet a bibi, ez esetben javaslom, érdeklődj a netszolgáltatódnál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560931 (102)
    2009-06-26  21:48
  10. 2009. június 29. 10:47111.

    Szia ford1968!

     

     Igen, ha elolvasod a hibalistát, amit lejjebb írtam, láthatod, sajnos ez a hiba fennáll, tudunk róla: jelenleg épp ennek az okát keressük. Ha minden jól megy, ma javítani tudjuk, egyelőre azt próbálják kideríteni a fejlesztők, mi az oka, hogy nem működik a törlés.

    előzmény:
    ford1968 (104)
    2009-06-27  12:02
  11. 2009. június 29. 10:44110.

    Szia Boszí!

     

    A felület működését folyamatosan optimalizáljuk, tapasztalatom szerint hónapról-hónapra gyorsabban, gördülékenyebben töltődik be az oldal.

     

    Tény, hogy IE Explorer 6 alatt nagyon szaggat, de ez inkább a böngésző hibája: ha esetleg ilyet használsz, javaslom, hogy upgrade-elj az Explorer újabb verzióira, vagy próbáld ki a Firefoxot például.

     

    Viszont arra is megkérnék mindenkit, hogy mivel ebben a topikokban a zárt topikok hibajavításaival foglalkozunk, erre vonatkozóan tegyetek fel kérdéseket, hogy akit ez érdekel, megtalálhassa a válaszokat, és ne kelljen sok más OFF-ból kihámoznia azokat a tartalmakat, amik a topik címével kapcsolatban állnak.

    előzmény:
    Boszí (101)
    2009-06-26  17:27
  12. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2009. június 29. 01:49109.

    Kedves Adrijan!

    Rájöttem, hogy mekkorát tévedtem, ha megkérhetlek Benneteket töröljétek az előző hozzászólásomat, és ezt is, hiszen én vagyok a topiknyitó, természetesen nem adom meg a jelszavamat, és akkor nincs váratlan látogató.

    Félreértettem valami, és nem gondoltam bele.

    Nagyon köszönöm! További jó munkát kívánok. Jutka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (108)
    2009-06-28  22:40
  13. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2009. június 28. 22:40108.

    Kedves Adrijan!

     

    Megnyitottam tegnap egy zárt topikot, - köszönöm a lehetőséget csapattársaim nevében is - nincs is semmi problémám, viszont az egyik csapattársam az alábbit olvasta az egyik topikban:

     

    "Egyébként meg a zárt topikok egy részét is lehet olvasni, csak ajelszót el kel kérni a topik gazdától, úgy hogy nem leszel kizárvasehonnan."

     

    Létezik ilyen valóban, hogy ezt írta? Én nem hiszem, hiszen a jelszavamat csak én tudom, és az a nicknevemhez fűződik, de azért kérlek nyugtass meg engemet, és a csapattársaimat is.

    Köszönettel. Jutka

    előzmény:
    adrijan (1)
    2009-06-23  16:45
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 28. 15:39107.
    nem tudok törölni!! please help!! így el sem indul a topicom normálisan. köszi!!!!
    előzmény:
    adrijan (1)
    2009-06-23  16:45
  15. Torolt_felhasznalo_560931
    Torolt_felhasznalo_560931
    2009. június 28. 09:19106.

    Tényleg,most hogy írod....eddig tényleg úgy volt,hogy a profilban az illető által indított topikok látszottak.Akkor ezért volt az,hogy egy ilyenre rákerestem,és nem is azé volt,akit megnéztem.

     

    Sajnos pont az alapvető funkciókat vágták gallyra a fejlesztők az új lehetőségek bevezetésével.Pedig nem hinném,hogy a többség az,aki örül a bezárkózásnak.

     

    Régen (még a másfél évvel ezelőtti újítás előtt) úgy pörgött a fórum,hogy bal oldalon,a friss topikok listáján egy -két óra múlva csupa újat lehetett látni.Most,ha jól számololm, tegnap este óta hat új topik nyílt...

     

     

    előzmény:
    -1- (105)
    2009-06-28  07:14
  16. -1-
    -1-
    2009. június 28. 07:14105.

    Az enyém is ilyen.

     

    Aztán a profilban eddig külön voltak az indított topikok és a hsz-ás a topikokba, most egybefolyik az egész.

     

    Aztán amikor a nicknévvel keresek hsz-ok gyűjteményében, akkor csupán az első oldalt adja ki, a többi eltűnik. De ha ugyezt megcsinálom a profiloldalon kersztül, akkor meg mutatja.

     

    Valóban érdekes ez a nagy hangsúly ezeken a zárt körű topikokon. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560931 (102)
    2009-06-26  21:48
  17. 2009. június 27. 12:02104.

    törölni szeretnék az általam indított topickból, de nem tudok!

    segítenétek?

    előzmény:
    adrijan (1)
    2009-06-23  16:45
  18. 2009. június 27. 09:29103.

    Kérdezném,de valószinü,ha végig bogarásznám a zárt topikok szabályzatát megtalálnám,hogy ezeket a topikokat is kegyetlenül moderálja valaki,vagy itt esetleg lehetne kicsit lazábban fogalmazni,esetleg olyan képet feltenni,ami nem a köznek való?

     

    A másik,szerettem volna a kedvenc topikjaimból a régen használtkat törölni,és mit ad isten,odanőttek,törölhetetlenek!

     

    Ugyi kapok választ,amit előrre is köszönök!

    előzmény:
    adrijan (1)
    2009-06-23  16:45
  19. Torolt_felhasznalo_560931
    Torolt_felhasznalo_560931
    2009. június 26. 21:48102.

    Kedves Adrijan!

     

    Fogtok még az egyszerű földi halandó,nem bezárkózós,ténylegesen fórumozni,és nem privát beszélgetéseket folytatni akaró fórumozókkal törődni?

    Nálam még mindig szét vanv esve a hozzászólások listája.Még mindig nehézkes és lassú a fórum,jóval lassabb,mint a zárt topikok megjelenése előtt volt (M.Firefox3)

     

    remélhetünk javulást?

    előzmény:
    adrijan (100)
    2009-06-26  17:07
  20. 2009. június 26. 17:27101.
    Én nem a zárt topicok hibájáról írok, hanem a sima nlc-ről. Már nem bízom abban, hogy valaha is simán fog menni, nem fújtat állandóan a gépem, az oldal szakaszosan ugrik, nem tudok rendesen görgetni..stb..........Tehát egy kérés! Egyetlen! VAlahogy oldjátok meg, hogy "simán" menjen! Már a dizájn sem érdekel, hogy visszafejlődött! Köszi előre is...Hátha eljut a szavam valakihez....
    előzmény:
    adrijan (100)
    2009-06-26  17:07
  21. 2009. június 26. 17:07100.

    Sziasztok!

     

    Az alábbiakban láthatjátok, hogy milyen hibákról tudunk jelenleg - de természetesen ma egész nap teszteljük a zárt topikok működését Explorer 6, 7 és 8 alatt, illetve Firefox 2 és 3 böngészőkben.

    Elképzelhető, hogy a tesztek során még újabb hibákat találunk: azok fel fognak kerülni ide, hogy ti is láthassátok.

    Hibák, amikről tudunk:

     

    - nem tud hozzászólást törölni a topik tulajdonosa / társtulajdonosa a zárt topikjából

     

    - hibás a "Topik tagságok" menüpontja. Egyelőre nem helyesen mutatja azoknak a topikoknak a listáját, hogy melyiket indította, melyikben társtulajdonos, és melyikben tag egy fórumozó.
     
     
    És amiket már javítottunk az utóbbi két napban:
     
    - a topik tulajdonosának nem jelenik meg a "topik beállításai" gomb - JAVÍTVA!!!
     
    - nem kap privi értesítést a zárt topik tulajdonosa a tagnak jelentkezésről + nem lehet társtulajdonost felvenni a topikokba - JAVÍTVA!!!
     
    - A hozzászólás-ablak HTML-kódja szétesett - JAVÍTVA!!!
     
    - szétesett a fórumrovat oldal HTML kódja - JAVÍTVA!!!
     
    - Új topik indításakor alapértelmezettként a "zárt" beállítás van kiválasztva - JAVÍTVA!!!
     
    - ha egy topikban rákattintotok a képekre, a kép becsukásakor az egész topik újratöltődik, ráadásul nagyon lassan - JAVÍTVA!!!

    - nem jelenik meg a taglistának és a topik státuszának az ikonja a topikban - JAVÍTVA!!!
     
    - Elromlott a topikok lapozója, ezért nem lehet a régebbi hsz-eket látni, csak a legutolsó oldalon levőket  - JAVÍTVA!!!

     

    - hiányzik a zárt / nyitott hasáb a felhasználó adatlapján a "Fórum élete" menüpont alatt a "Kedvencek" és a "Könyvjelző" fül alatt. - JAVÍTVA!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. június 26. 16:0199.

    Szia!

     

    Amikor létrehozol egy új topikot, akkor tudod kiválasztani, hogy zárt legyen vagy nyitott.

     

    Korábban létrehozott, már működő topikodat utólag már nem tudod bezárni sehogy sem. 

    előzmény:
    csilla18 (98)
    2009-06-26  13:39
  23. 2009. június 26. 13:3998.

    Sziasztok.

     

    Kérdésem lenne hogy hogy kell zárttá tenni a saját topicomat, illetve hol/hogyan lehet tagokat felvenni a topicba??? 

    előzmény:
    adrijan (1)
    2009-06-23  16:45
  24. 2009. június 26. 11:2597.

    Sziasztok!

     

    Tegnap óta (lekopogom) hibamentesen működnek a zárt topikok!

     

    Ez azt jelenti, hogy meg tudtok hívni a topikjaitokba tagokat, társtulajdonosokat egyaránt, és erről a rendszer priviben értesíti a meghívottakat, meghívókat egyaránt.

     

    Működik a jogi feltételek elfogadása is. A felderített hibák nagy részét javítottuk.

     

    Az alábbiakban láthatjátok, hogy milyen hibákról tudunk jelenleg - de természetesen ma egész nap teszteljük a zárt topikok működését Explorer 6, 7 és 8 alatt, illetve Firefox 2 és 3 böngészőkben

     

    Elképzelhető, hogy a tesztek során még újabb hibákat találunk: azok fel fognak kerülni ide, hogy ti is láthassátok.

     

    Hibák, amikről tudunk:

     

    - hiányzik a zárt / nyitott hasáb a felhasználó adatlapján a "Fórum élete" menüpont alatt a "Kedvencek" és a "Könyvjelző" fül alatt.
     
    - hibás a "Topik tagságok" menüpontja. Egyelőre nem helyesen mutatja azoknak a topikoknak a listáját, hogy melyiket indította, melyikben társtulajdonos, és melyikben tag egy fórumozó.
     
     
    És amiket már javítottunk az utóbbi két napban:
     
    -         a topik tulajdonosának nem jelenik meg a "topik beállításai" gomb - JAVÍTVA!!!
     
    -         nem kap privi értesítést a zárt topik tulajdonosa a tagnak jelentkezésről + nem lehet társtulajdonost felvenni a topikokba - JAVÍTVA!!!
     
    -         A hozzászólás-ablak HTML-kódja szétesett - JAVÍTVA!!!
     
    -         szétesett a fórumrovat oldal HTML kódja - JAVÍTVA!!!
     
    -         Új topik indításakor alapértelmezettként a "zárt" beállítás van kiválasztva - JAVÍTVA!!!

     
    + ha egy topikban rákattintotok a képekre, a kép becsukásakor az egész topik újratöltődik, ráadásul nagyon lassan - JAVÍTVA!!!

     

    - nem jelenik meg a taglistának és a topik státuszának az ikonja a topikban - JAVÍTVA!!!
     
    - Elromlott a topikok lapozója, ezért nem lehet a régebbi hsz-eket látni, csak a legutolsó oldalon levőket  - JAVÍTVA!!!
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top